Tefal Tencere

187 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Tefal Tencere

Yemek Yapmanın Keyfi Tefal Tencere Modelleri ile Bir Başka

Ev ya da işyerlerinde mutfakların olmazsa olmazı tencerelerdir. Her öğün yemeğin piştiği tencereler günümüzde pek çok çeşidi ile sunuluyor. Yemeklerin yapıldığı tencere boyut ve özellik olarak birbirlerinden farklıdır. Çelik, düdüklü, pilavlık, döküm, granit, teflon, kulpsuz, kısa, elektrikli gibi modeller yemek yapma adına her türlü ihtiyacı karşılamaktadır. Elbette yemek yapmayı sevenler için tencere sadece basit bir tencere değildir. Yemeğin yapılmasında büyük önem sahibi olmakla beraber yemeğe lezzetini de veren önemli bir araçtır. Bu sebeple yemek yapmak için seçilecek tencerede özen göstermek gerekir. Böylelikle yemekler hem istenen kıvamda olur hem de uzun vadede tencereler bu yemekleri yapmaya olanak tanır. Yemek tenceresi açısından zengin bir çeşitlilik söz konusudur. Hem dünya markaları hem de ülkemiz yerli markaları tencere konusunda birbiri ile yarışmaktadır. Ancak özellikle ülkemizde yılların tecrübesi ve kalitesini elinde bulunduran Tefal farklı model seçenekleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Yıllardır mutfaklarda kendisine yer edinmiş olan Tefal markası bu ününü kaliteli tencere modellerinden almaktadır. Öyle ki hem evlerde hem işletmelerde, restoran ve lokantalarda Tefal marka tencere, tava ya da sosluk çeşitleri görmek mümkündür. Bunun temel sebebi yıllara yayılan bir güven ortamının oluşmasıdır. Bu anlamda tencere almak isteyen, mutfaklarında kaliteli, lezzetli yemekler yapmak isteyen herkes Türkiye’nin önde gelen tencere markalarından Tefal’e yönelmektedir.

Tefal Tencere Yemek Yapmayı Pratik ve Zevkli Hale Getirir

Kadınların mutfaklarda yemek yaparken kullandıkları tencereler yapılacak yemeğe göre değişkenlik gösterdiğinden alınacak tencere ile yapılacak yemekler belirgindir. Bu sebeple zengin bir tencere çeşidinden bahsetmek mümkündür. Nohut, kuru fasulye gibi yemekler genellikle düdüklü tencerede çok daha hızlı piştiğinden düdüklü tencere modelleri tercih edilmektedir. Ancak pilav yapmak için bir düdüklü tencere kullanılamayacağından pilav için de ayrı bir model bakmak gerekecektir. Tefal tencere geniş ürün seçenekleri ile yapılmak istenen yemeğe uygun tüm tencere modellerini insanlara sunmaktadır. Bu anlamda yemek yapmak hem daha kolay hem de daha zevkli bir hale gelmektedir. Önemli olan uzun ömürlü, sağlam ve yemeğe lezzet verecek bir tencerenin seçilmesidir. Mutfaktaki ihtiyaca yönelik alınacak bir tencere uzun vadede lezzetli yemekler yapmak için ideal olacaktır. Tefal ürünleri farklı modellerde olduğu gibi farklı fiyat aralıkları ile de sunulmaktadır. Bu noktada önemli olan Tefal’in her bütçeye uygun tencere takım ya da modelleri olduğunun bilinmesidir. Herkesin keyifli yemek yapmasına olanak tanıyan Tefal markası bu anlamda her bütçeye uygun çıkardığı modeller ile mutfaklardaki yerini almaya devam ediyor. Öyle ki ister en geniş sete sahip olun isterse en ufak setlere her anlamda Tefal’in kalitesinden yararlanmakta ve benzersiz yemekler ile sofralarınızı en iyi şekilde süslemektesiniz.

Lezzetli Yemekler İçin Kaliteli Tefal Tencere Setleri

Tefal markasının yıllarca güvenle kullanılan tencerelerinden bir tanesi düdüklü tencere modelleridir. Tefal düdüklü tencere özellikle yapımı saatler sürecek yemekleri çok daha kısa sürede pişirmesi ile bilinir. Tefal’in bu modelleri boyuta göre farklılık göstermektedir. Tencereler 4, 6 ve 8 lt modelleri en sık tercih edilenlerdendir. 4 lt düdüklü tencere 2 kata kadar daha hızlı pişiren paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Tencere kullanımı ise hemen herkesin yapabileceği boyutta oldukça pratiktir. Tefal düdüklü tencere kullanımı esnasında tencere asla tamamen doldurulmalıdır. Yemek ateşe konduktan sonra ise düdük dik konuma getirilmektedir. Düdükten ses gelmesi ise bir uyarıdır ve ses geldiği vakit bir dakika kadar hava çıkması için beklenmelidir. Pişirme süresi dolunca ise altını kapatmak yeterli olacaktır. Görüldüğü üzere bu tencerelerin kullanımı diğer tencerelerde aynıdır. Tefal tencere seti ise farklı büyüklükteki tencereleri kapsayan oldukça kullanışlı bir set olarak öne çıkmaktadır. Standart bir sette 26 – 28 cm tava, 26 cm kısa tencere, 28 cm wok tava, 22 cm derin tencere, 22 – 26 cm plastik kaplar, 22 – 26 – 28 cm cam kapaklar ve 2 adet çıkarılabilir sap bulunmaktadır. Setler genel olarak daha kullanışlı olduğu için hemen her tür yemek için elinizin altında bir tencere bulunuyor. Bu da tencere setini çok daha cazip hale getirebiliyor. Tefal teflon tencere seti dediğimiz setler farklı büyüklükteki ve özellikteki parçalardan oluşabilmektedir. Bu nedenle ihtiyaca yönelik bir set araştırılarak alınması daha uygun olacaktır. Eğer kalabalık bir hane söz konusu ise setlerin büyükleri tercih edilebilir. Ayrıca derinlik ve ölçüleri de ona göre seçilebilir. Evlerin yanı sıra restoran, kafe ve lokantalarda da geniş bir kitleye sunum yapılacak ise set olarak farklı ve büyük tercihler yapılabilir. Tefal’in tüm tencereleri ve setleri kalitesinden taviz vermediğinden buradaki esas konu kaç kişilik bir hanede yemek pişirileceğidir. Buna uygun alınacak olan tencere, tava veya setler son derece kapsamlı bir şekilde ihtiyacı sağlayacaktır. Tefal’in tencere setleri iç içe geçen bir yapıda olduğunda saklaması da oldukça rahattır. Tefal iç içe geçen tencere modelleri farklı sayıda parçalardan oluşabilmektedir. Örneğin büyük setler 12 parçadan oluşmaktadır. İç içe geçen tencereler alandan tasarruf etme açısından da büyük avantaj sağlamaktadır. İç içe geçen tencereler diye tencereler gibi uzun ömürlü olmakla birlikte temizlemesi kolaydır. Tefal Thermo-Spot sıcaklık göstergesi ile yemeğin pişirme sürecini iyi bir şekilde takip etmeye imkân sağlamaktadır. Gaz, seramik, indüksiyon ve elektrikli yani kısaca tüm ocaklarla uyumlu bir şekilde üretildiğinden kullanımı oldukça rahattır. Sapı hariç bulaşık makinesinde yıkanmaya da son derece elverişlidir. Kaplaması PFOA içermemektedir. Ayrıca geri dönüştürülebilir ürünlerdir. Bu anlamda Tefal’in insan sağlığına dost, mutfağa yardımcı ve benzersiz lezzetlere imza atabilen yapısı öne çıkmaktadır.

Farklı Boylarda Her Mutfağın İhtiyacını Karşılayacak Setler

Eğer tek tek ele almak gerekirse örneğin Tefal 20 cm tencere alüminyum kaplamadır ve yapışmaz özelliktedir. İndüksiyon teknolojisi ile üretilmiştir. Tefal 24 cm tencere özellikleri itibarı ile oldukça kullanışlı olduğu görülebilir. Granite oranla 3 kata kadar daha dayanıklı Titanyum olduğunu söylemek mümkündür. Etkili ısı dağılımı sağlamaktadır. Bunun yanında indüksiyon taban teknolojisi kullanılmıştır. Ayrıca yağsız pişirme ve kolay temizleme gibi özellikleri de bulunuyor. Yapışmaz özelliği ile yiyecekleri yağsız pişirme ve kolay temizleme mümkün olabiliyor. Kadınların en büyük dertlerinden bir tanesi bulaşık olduğundan ister elde olsun ister makinede olsun yıkandığında Tefal tencereler yağ tutmaz, yapışmaz yapısı ile büyük kolaylık sağlamaktadır. Genellikle pilavları yapmak için en ideal ölçülere sahip tenceredir. Tefal pilavlık tencere modellerine baktığınızda karşınıza sıklıkla 24 cm boyutlarındaki seçenekler çıkmaktadır. Tefal 28 cm tencere ise indüksiyon hariç tüm ocak tiplerine uygun şekilde üretilmiştir. Yeni Titanium Force kaplamadır ve bu da uzun süre yapışmazlık performansı göstermektedir. İdeal sıcaklığa ulaştığında ise tümüyle kırmızıya döner, Thermo-Spot göstergesi ile haber verir. Gündelik kullanımlarda son derece ideal olmakla beraber iç ve dış yapışmaz kaplamadır. Daha çok aile boyu yemekler için geniş kapsamlı düşünülmüş ve tasarlanmış bir tencere modelidir. Yemek yaparken yemeğin hangi aşamada olduğunu Thermo-Spot göstergesi ile rahatlıkla takip etmek mümkündür. Tencere modelleri arasında Tefal 30 cm tencere çeşitleri daha çok tavalar için geçerlidir. Thermo-Spot ısı göstergesi mevcuttur. Böylelikle yemeğin pişme aşamalarını da görmek mümkün olmaktadır. Yapışmayan özelliktedir ve ayrıca kurşun, kadmiyum içermemektedir. Hızlı ısı artırma özelliği bulunmaktadır. Hızlı ve kolay pişirme sunan bu tavalar ile her gün birbirinden farklı lezzetlere imza atmak mümkündür. Sapları ergonomik olduğu için rahat bir şekilde kavranabilir. Cam kapakları ise yemeğin pişme aşamalarını gözlemleme adına oldukça kullanışlıdır. Bu tip tava modelleri indüksiyon hariç hemen her ocak tipi için uygun şekilde üretilmiştir. Hem iç hem de dışta yapışmaz alaşım olduğundan temizliği de oldukça kolaydır. Yemek artıkları, yağ gibi problemlerle karşılaşmadan yıkayıp rahatlıkla yerine yerleştirmek mümkündür.

Mutfağınızı Tamamlayan, Lezzetlere Anlam Katan Tefal Tencereler

Tefal çelik tencere ise hem set hem tekli şekilde sunulmaktadır. Çelik tencere el yakmayan silikon kulplara sahiptir. Ergonomik bir tasarıma sahiptir ve ele rahatlıkla oturmaktadır. Dış kaplaması ayna efektlidir. Çelik iç yüzeyi ile uzun vadede sorunsuz kullanım sunmaktadır. Sağlıklı yemekler yapma adına özel cam kapak tasarımı ile tamamlanmaktadır. Çelik tencere modelleri 210 dereceye kadar sıcaklığa uyumludur. Bu da arzu edilen yemeği rahatlıkla pişirme imkânı sunmaktadır. Kapak tasarımı süzgeçlidir ve bu sayede makarna gibi yemekler tencere içerisinde de rahatlıkla süzülebilir. İç kaplaması yapışmayı önlemektedir. Bu sayede lezzetli yemeklere imza atarken herhangi bir tereddüt de yaşamamaktasınız. Makarnada yapışma söz konusu olmaz, diğer yemeklerde artık kalmaz ve kolaylıkla yıkanabilir. Bu anlamda mutfaklarda hızlı bir şekilde yemek pişirme-yıkama döngüsü tamamlanabilir. Mutfaklarda Tefal granit tencere seti ile Tefal’in döküm çeşitleri de ilgi görmektedir. Tamamen doğal granit taşından yapılan Tefal granit tencere özellikleri itibariyle yüksek ısılarda herhangi zararlı madde üretmez. Isıya, çizilmelere ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Tefal döküm tencere modelleri hem uzun ömürlü yapısı hem de tasarımları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca Tefal’in döküm tavaları da ısıya dayanıklı yapısı nedeniyle tercih sebebidir. Döküm modeller sadece evlerde değil, kafe, restoran ve lokantalarda da en sık tercih edilen çeşitlerdendir. Yemeklere lezzet katan birbirinden farklı çeşitte sos yapmak adına kullanılan Tefal sos tenceresi ise yine kullanışlı bir parça olarak öne çıkıyor. Tefal sos tencereleri ile yemeklerinizin üzerine özel baharat ve salça çeşitleri ile yapacağınız sosları dökebilir ve yemeğinizin lezzetini katlayabilirsiniz. Tefal sos tencereleri set şeklinde alınabildiği gibi ayrı ayrı da alınabilmektedir. Sos tencereleri 16, 18 ve 20 cm modeller ile sunulmakta olup istenen kapasiteye göre sos yapımına uygundur. Sosları rahat bir şekilde yapabileceğiniz sos tencereleri özel alaşımdır ve kolay temizlenebilmektedir. İndüksiyon da dahil olmak üzere sos tencereleri hemen her türlü ocak için uyumlu üretilmektedir. %100 güvenli, yapışmaz kaplaması ile soslarınızı sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Sos tencereleri Thermo-Spot denilen bir teknoloji ile üretilmektedir. Bunun anlamı gıdalar pişirilmeye bırakıldığında ve ideal sıcaklık 180 dereceye ulaşıldığında renk değiştirerek kişiye haber vermesidir. Bu sayede sos tenceresindeki tüm pişirme sürecinden haberdar olabilmektesiniz. Sos tencereleri de Tefal’in diğer tencere modelleri gibi yıkama konusunda oldukça rahattır. Kulpsuz tencere seti arayanlar için Tefal’in farklı modelleri bulunmaktadır. Tefal kulpsuz tencere seti küçük orta ve büyük boy çeşitlerle sunulmaktadır. Kulpları rahat bir şekilde çıkarılabildiğinden kulpsuz set isteyenler için oldukça pratik bir settir. İç içe geçen setlerin kulplarını kullanmak ya da kullanmamak tamamen yemek yapan kişiye kalmış bir durumdur. Kulplar çıkarılarak tencereler rahat bir şekilde yıkanabilmektedir. Tefal kısa tencere çeşitleri ise 24, 26 ve 28 cm olmak üzere sunulmaktadır. Kısa tencere model özelliklerine baktığımızda ise karşımıza dayanıklı titanyum kaplama çıkıyor. Granit tencereye göre 3 kat daha fazla dayanıklı olan kısa tencere yapışmazlık testinden başarılı bir şekilde geçmiştir. Alüminyum materyal olduğundan etkili bir ısı dağılımı gerçekleştirmektedir. Paslanmaz çelik tabana sahiptir. Bu da uzun ömürlü olmasında etkilidir. Yağsız pişirme özelliğine sahip olmakla beraber oldukça kolay temizlenebilmektedir. Tefal elektrikli tencere yerine pişirme açısından daha sağlıklı ve lezzetli olduğundan klasik tarzda düdüklü, granit, titanyum vb. çeşitleri ile daha çok tercih edilmektedir.

Tefal Tencere Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Fransa yapımı olan Tefal çelik tencereler ve Tefal tencere takımları tencere almak isteyenlerin uzun süre tencere sorunu yaşamaması adına oldukça kaliteli üretilmektedir. Ancak bu demek değildir ki tencere takımları yüksek fiyatlarla alıcı ile buluşuyor. Tefal bu kaliteden herkesin faydalanabilmesi adına tencere çeşitlerini her yıl daha da zenginleştiriyor ve farklı fiyat aralıkları ile satışa çıkarıyor. Bu da hemen her bütçeye uygun modellerin piyasada olmasına olanak tanıyor. Tefal tencere yorum yapanlar eğer mutfakları için doğru tencere modelini seçmişler ise ne denli memnun kaldıklarını söyleyeceklerdir. Önemli olan ihtiyaca ve mutfağa en uygun tencereyi ya da tencere takımını seçmektir. Şayet doğru bir tencere seçilmiş ise memnun kalmama gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Tencere, tava ya da sosluklar tek tek alıcılarla buluştuğu gibi set şeklinde de piyasadaki yerini alabilmektedir. Mutfakların olmazsa olmazı tencereler farklı boyutlarda sunulduğundan her mutfağa uygun bir set bulmak mümkündür. Lezzetli yemeklere imza atmak için mutlaka tencerenin de kaliteli olması gerekir. Çünkü yemeğin piştiği tencere ne denli kaliteli olursa o kadar iyi sonuç almak mümkün olacaktır. Kulpları, sağlam yapısı, rahat temizlenebilir oluşu ile Tefal tencereleri ülkemizde yoğun talep gören markalardan bir tanesidir. Tefal tencere fiyat aralığına baktığınızda her bütçeye uygun seçeneklerin olduğu rahatlıkla görülebilir. Ayrıca indirim günleri ve kampanyalar dahilinde markanın pek çok tencere ve tencere setine oldukça cazip fiyatlarla sahip olmak da mümkündür. Uygulanan taksit seçenekleri de tencere alacak kişiler için farklı avantajlar sağlamaktadır. Genellikle tencere ya da tencere seti satın alırken saatlerce yapılan araştırmalar neticesinde en doğru karar verilmektedir. Ancak bu kararı verirken mutlaka uzun vadede kullanılabilir oluşunu göz önünde bulundurmak gerekir. Aksi halde daha ucuz diye alacağınız nispeten daha az tanınmış markaların tencereleri ile yeterince verim alınamayabilir. Tefal’in birbirinden farklı modelleri olduğundan fiyatlar da doğal olarak birbirinden farklı olmaktadır. Ancak herkesin rahat bir şekilde sahip olabilmesi adına seçenekler geniş tutulmaktadır. Tefal tencere modelleri fiyat ve kalite dengesi çok iyi bir şekilde hesaplanarak piyasaya sürülmektedir. Bu da en kaliteli tencere çeşitlerinden en uygun fiyatlarla faydalanmak adına büyük fırsatları doğurmaktadır. Tencere özelliklerine bakıldığında bu kaliteden ne denli hesaplı bir şekilde faydalanmanın mümkün olduğu görülebilir. “Tefal tencere takımı fiyatları nedir?” diye araştırırken ihtiyacınıza karşılık gelen en uygun seçenekleri değerlendirmeniz yararınıza olacaktır. Mutfağınızı tamamlayan en önemli eşyalardan bir tanesi olan Tefal tencereler, Trendyol’da en uygun ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır.