Buzdolabı

665 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Buzdolabı

Buzdolabı

Günümüzde buzdolapları, geleneksel yiyecek saklama ve dondurma alanından daha fazlasını sunar. Modern buzdolapları internete bağlanabilme, interaktif kullanıcı deneyimi gibi akıllı özelliklerin yanı sıra buz ve su pınarı gibi hayatı kolaylaştırmak için bir dizi özelliği de içerir. Dünyanın önde gelen üreticileri tarafından sunulan geniş bir marka ve model yelpazesi sayesinde her eve, her ofise ve her ihtiyaca uyacak bir buzdolabı konfigürasyonu bulabilirsiniz. Üst düzey estetiği ve sunduğu geniş depolama alanı ile gardırop tipi buzdolaplarından küçük alanlarda kompakt çözümler sunan mini buzdolabı çeşitlerine kadar yüzlerce model arasından seçim yapabilirsiniz. Taze yiyecekleri göz hizasına getiren alt donduruculu buzdolabı modellerinin rahatlığını tercih edebilir, dar mutfak alanlarında yerden ödün vermemek için ince kapılı buzdolabı satın alabilirsiniz. Cam buzdolabı gibi en şık kaplamalar ve gelişmiş özelliklerle, yiyecekleri saklamak ve taze tutmak için ihtiyaçlarınıza en uygun buzdolabını seçebilirsiniz. Aileniz için doğru buzdolabına sahip olarak hayatı kolaylaştırabilirsiniz. 

Alanı Değerlendirerek İşe Başlayın

Tıpkı ihtiyaçlarınız gibi, buzdolabı modelleri ve fiyatları da özelliklere ve markaya göre değişiklik gösterir. Yeni bir buzdolabı satın almadan önce buzdolabı önerileri ya da buzdolabı yorumları okumaya ek olarak, farklı buzdolabı markaları incelemek ve modellere özgü yeni teknolojiler arasında karşılaştırma yapmak, ihtiyaçlarınız için en iyi buzdolabını seçmeniz açısından oldukça önemli bir avantaj sağlayabilir. Tasarımdaki farklılıklar ve gelişen teknoloji sayesinde herkesin ihtiyaçlarına özel bir buzdolabı bulunabilir.

Buzdolabı fiyatları ve modelleri için herhangi bir araştırmaya başlamadan önce, ihtiyacınız olan dolap türünü belirleyerek seçenekleri oldukça daraltabilirsiniz. Bir buzdolabı seçerken ilk adım, mutfağınıza uygun olan buzdolabı boyutları için ölçüm yapmak ve daha sonra kapı stiline ve diğer özelliklere karar vermektir. Çift kapılı buzdolabı çeşitlerinden şık görünümlü gardırop tipi buzdolabı modellerine kadar meyve ve sebzeleri göz hizasında tutan ya da geniş raflara ve çekmecelere sahip buzdolapları arasından seçim yapabilirsiniz. Daha büyük kapasiteye sahip derin dondurucu buzdolabı istiyorsanız, gardırop buzdolabı ya da değerli mutfak alanından alandan tasarruf etmek için ince çift kapaklı buzdolabı çeşitlerini inceleyebilirsiniz. 

Buzdolabı satın almadan önce yapılması gereken ilk işlem, buzdolabını yerleştirmeyi planladığınız alanın büyüklüğünü ölçmektir. Buzdolapları genellikle iç kapasitelerine göre listelenir. Ancak buzdolabı ebatları açısından dış ölçülere odaklanmak bazı durumlarda daha önemlidir. Genişlik genellikle sınırlayıcı faktördür. Eski buzdolabınızı değiştirmek istiyorsanız, genişliğini, derinliğini (duvardan ön yüze) ve yüksekliğini ölçerek alan belirleme için harcayacağınız süreyi önemli ölçüde kısaltabilirsiniz. Alanda daha önce eski bir buzdolabı yoksa buzdolabı ölçüleri için hesap yaparken buzdolabının yanlarında, arkasında ve üstünde kalması gerekli olan boşlukları da hesaba katmanız gerekir. Buzdolapları, makinenin arkasında yer alan bobinler yoluyla, ısıyı içeriden dış havaya aktararak çalıştığından havalandırma alanına ihtiyaç duyulur. Bu nedenle buzdolabının verimli bir şekilde çalışabilmesi için uygun havalandırma mesafesini sağlamanız gerekir. Ne kadar boşluk bırakmanız gerektiği modele bağlı olarak değişebilir. Yerleşim alanında minimum alan gereksinimlerini bırakmama durumunda buzdolabınız bozulabilir ve garantinizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Buzdolabı ölçüsü alırken ayrıca buzdolabı kapılarını açmak için yeterli alan bıraktığınızdan da emin olmalısınız. Bu basit görünebilen, ancak sıklıkla gözden kaçırılabilen bir konudur.

İhtiyaçlarınızı ve Kapasiteyi Düşünün

Yeni buzdolabınız için kullanılabilir alanı dikkatlice ölçtükten sonra, ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğunu bulmanız gerekir. Buzdolabı kapasitesi litre olarak ölçülür. Kapasite, ihtiyacınızın olduğu kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişir. Örneğin, büyük ve kalabalık aileler yalnız yaşayanlardan daha büyük buzdolaplarına ihtiyaç duyabilir. Öğrenciler, yalnız yaşayanlar ya da ofis kullanımı için, avantajlı mini buzdolabı fiyatları, daha cazip ve kompakt bir buzdolabı seçeneği sunabilir. Genel bir standart olarak buzdolabı üreticileri tarafından önerilen litre değerleri; 1-2 kişi için 200-400 litre, 3-4 kişi için 520 ila 600 litre, 5+ kişi için 700 litredir. Ofis buzdolabı ya da büro tipi buzdolabı için önerilen değerler değişiklik gösterebilir. Seçim yaparken benzersiz tüketim ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Genellikle dışarıda yemek yiyorsanız, küçük buzdolabı daha uygun olabilir. Misafir ağırlamayı seviyorsanız ya da çok sayıda taze yiyecek veya önceden hazırlanmış dondurulmuş yemekler hazırlıyorsanız, daha büyük bir buzdolabı No Frost ihtiyacınız olabilir.

Boyutlardan sonra, hangi kapı tarzının sizin için en iyi olduğuna karar vermeniz gerekir. Kapasiteye, alana, dondurucu bölmesine ve kapı açılma özelliklerine göre geniş bir model seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, gelişmiş bir dondurucu ünitesine ihtiyacınız yoksa, tek kapılı buzdolabı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Uygun fiyat avantajına sahip küçük buzdolabı fiyatları ile bütçe dostu bir seçim yapabilirsiniz. Solo ya da ankastre buzdolabı olarak da sunulan gardırop ya da Fransız kapı, bol miktarda saklama bölmesi ile büyük kapasiteye ihtiyaç duyan aileler için en fonksiyonel modellerden biridir. Üstte iki adet yan yana buzdolabı kapısı bulunan bu modellerde, altta büyük ve tek bir adet dondurucu bölmesi yer alır. Modele göre dondurucu bölümü bir ya da iki çekmeceli olabilir. Birçok model kullanışlı buz ve su sebilleri içerir. Buzdolabındaki her şey göz hizasında olur ve kolayca erişilebilir. Raflar ekstra geniş olduğundan büyük tabaklar, kekler ya da büyük meyveler kolayca sığabilir. Dar ve ince buzdolabı kapıları sayesinde açıldığında fazla yer kaplamaz. Dondurucu çekmece kombinasyonları yelpazesi, dondurulmuş yiyeceklerin organize edilmesini kolaylaştırır.

Akıllı buzdolabı çeşitleri, evinizin Wi- Fi ağına bağlanan ve yüksek teknoloji konforunu sunan dahili internet bağlantısına sahiptir. Akıllı buzdolabı, alışveriş ve yemek için mutfağınızı akıllı bir merkez haline getirir. Böylece günlük rutininizi kolaylaştırır. Dijital buzdolabı teknolojisi ve uygulamaları, uyumlu akıllı telefonunuzu ve tabletinizi buzdolabına bağlamanızı sağlar. Evde olmadığınızda bile telefonunuzdaki bir uygulama üzerinden buzdolabının içine bakabilirsiniz. Yiyecekleri son kullanma tarihi bitmeden önce tüketilmesi için uyarı alabilirsiniz. Buzdolabınızdaki yiyecekleri kullanarak hazırlayacağınız birbirinden lezzetli tarifler bulabilirsiniz. Yiyecek sipariş etmek için buzdolabındaki dokunmatik ekran uygulamasını kullanabilirsiniz. Dijital fotoğrafları, notları ve çizimleri buzdolabının dokunmatik ekranına yerleştirebilir, buzdolabının yerleşik hoparlörlerinden müzik akışı yapabilirsiniz. 2 kapılı gardırop tipi buzdolabı, diğer modellerden farklı olarak yatay dondurucuya ve yan yana oturan buzdolabı bölmelerine değil, dikey dondurucuya sahiptir. Uzun ve dar kapılar, açıldığında daha az derinlik kaplar ve kapılarının açılması için fazla yer gerekmez. Bu özelliği ile alanın kısıtlı olduğu mutfaklar için en ideal modeldir. Genellikle geleneksel çift kapaklı buzdolabı çeşitlerinden daha fazla saklama kapasitesi sunar. Buzdolabında ve derin dondurucuda geniş raflara sahiptir. Toplu alım ve toplu pişirme için ideal ekstra dondurucu alanı yer alır. Birçok modelde kullanışlı bir buz ve su pınarı bulunur. 

Geniş Model Yelpazesi Arasından Seçim Yapın

Geleneksel çift kapılı buzdolabı çeşitleri, aynı gövdede alt ve üst olarak konumlandırılmış iki kapağa sahiptir. Tasarıma bağlı olarak bölmelerden biri soğutucu, diğeri ise dondurucudur. Geleneksel tasarımlarda dondurucu bölmesi buzdolabın üst kısmında yer alır. Bu düzen raf ve dondurucu alanından ödün vermeden maliyet etkin bir soğutma çözümü sunduğu için, tüm zamanların en popüler modellerinden biridir. Çok çeşitli ebat ve yüzey seçenekleri mevcuttur. Geleneksel üst dondurucu bölmeli düzenden farklı olarak, bazı modellerde buzdolabı bölmesi üstte, genellikle daha az kullanılan buzdolabı No Frost bölmesi ise altta yer alır. Bu modellerde buzdolabındaki her şeye eğilmeden kolayca erişebilirsiniz. Üst montaj buzdolaplarının daha işlevsel tasarımları günlük eşyaları göz hizasında tutar. Buzdolabında bir şeyler bulmak için eğilmenize gerek yoktur. Bu, özellikle uzun boylu insanlar için kullanışlıdır. Dondurucu bölmesi, dondurulmuş ürünleri bulmayı daha kolay ve daha güvenli hale getiren kullanıcı dostu kayar çekmecelere sahiptir.

Farklı buzdolaplarını karşılaştırırken buzdolabının ne kadar enerji kullandığını (yılda Kwh olarak gösterilir) ve enerji derecelendirmelerini (yıldız olarak gösterilir) kontrol etmek önemlidir. Buzdolabının enerji değeri ne kadar fazlaysa, elektrik faturalarınıza o kadar az katkıda bulunur. İki buzdolabı aynı miktarda enerji kullanıyor ancak farklı boyutlarda ise daha büyük buzdolabı daha fazla enerji verimlidir, çünkü aynı miktarda enerji kullanarak daha fazla alanı soğuk tutar. Yerleşik buz yapıcılar ve su sebilleri olan buzdolapları, enerji kullanımınızı her yıl yaklaşık 100-150 kWh arttırır. Ancak bazı buzdolaplarının enerji tasarrufu sağlayan eko ve tatil ayarları da vardır. Genel olarak, üst montaj ve alt montaj buzdolapları, gardırop tipi 2,3 ya da 4 kapılı buzdolabı çeşitlerinden daha verimlidir. 

Çoğu eski buzdolabının, günümüzün en yeni modelleriyle karşılaştırıldığında enerji verimliliği çok yüksek değildir. Tüm yeni buzdolapları, on yıl öncesinin ürünleri ile kıyaslandığında çok daha verimlidir. Bu nedenle elektrik faturası giderlerinden tasarruf etmek ve masraflarınızı azaltmak için, buzdolabınızı meydana gelebilecek herhangi bir arızayı beklemeden, daha erken sürelerde değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Yeni nesil verimli soğutma ve saklama çözümlerini, çevre dostu enerji ve ve düşük elektrik harcaması ile kullanabilirsiniz. 

Kullanıcı Dostu Buzdolabı Deneyimini Keşfedin

Alışveriş yaparken seçenekleri daraltmak için, buzdolabı tavsiye ya da kullanıcı deneyimi görüşlerine ihtiyacınız olabilir. Öte yandan, tüketim alışkanlıklarınız benzersiz olacağından, saklamanız gereken her şeyi ve yeni buzdolabınızın ne kadar organize olmasını istediğinizi düşünerek her ürüne kolayca seçebilirsiniz. Raf düzeni, bir buzdolabının ne kadar saklama kapasitesi sunabileceği hakkında büyük bir fark yaratabilir. Ayrıca rafların yapıldığı malzemeyi de düşünün. Plastik raflar ve güvenlik camı rafları buzdolabının temizlenmesini kolaylaştırır. Güvenlik camı, tel raflardan farklı olarak yiyecek ve içeceklerden kaynaklanan dökülmelerin diğer raflara damlamasını önler. Buzdolabınızın önünden hazır buz ve soğuk, filtrelenmiş su almak günlük kullanımda konfor ve kolaylık sağlar. Bu dağıtıcılar genellikle Fransız kapı ve yan yana buzdolaplarının özellikleridir. Buzdolabının su tesisatınıza bir tesisatçı tarafından bağlanması gerekir. Dağıtıcı dışarıdan ziyade içeride yer alıyorsa depolama alanınızın bir kısmını kaplayacağını unutmayın.

Akıllı bir buzdolabı, Wi-Fi bağlantısı ile buzdolabınızın içindekileri görmenizi, yerleşik bir dokunmatik ekran üzerinden müzik ve video oynatmanızı, çevrim içi tarifleri görüntülemeniz ve yiyecek son kullanma uyarıları almanızı sağlar. Bazı buzdolapları size diğerlerinden daha fazla sıcaklık kontrolü vadeder. Örneğin, bazı tek kapı buzdolabı modelleri farklı bölmeler için farklı sıcaklıklar ayarlamanıza izin verirken diğerleri içecekler için buzdolabında hızlı bir serin ayara ve etler için hızlı bir dondurma ayarına sahiptir. Sağlığınızı korumak için zararlı bakterileri yiyeceklerinizden uzak tutmak isteyebilirsiniz. Birçok modern buzdolabı, artık buzdolabında bakteri oluşumunu durduran anti-bakteriyel duvar ve kapı kaplamalarına sahiptir. Böylece yiyeceklerin daha uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

İyi bir sebzelik seçmek, taze meyve ve sebzelerin solmasını ve kurumasını önlemeye yardımcı olur. Buzdolabının içinde iyi bir aydınlatmaya sahip olmak, her şeyi görmenizi ve ihtiyacınız olanı hızlı bir şekilde bulmanızı kolaylaştırır. LED ışıklar, panel ışıklarından daha doğal ve enerji tasarruflu parlak ışık verir ve LED ışıklar da daha az ısı üretir, böylece buzdolabı serin kalır. Yiyecekleri depolamanın yanı sıra çoğu model, dekoratif buzdolabı özellikleri ile dikkat çeker. Mutfağınızın genel dekorasyonu ile eşleşen bir dış kaplama seçerek buzdolabınızın stilinizi tamamlamasını sağlayabilirsiniz. Geleneksel ve uygun maliyetli beyaz renkli kaplamaları ya da şık parlak siyah buzdolabı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Mat siyah ve antrasit gri buzdolabı arasında değişen tonlardaki trendleri düşünebilirsiniz. Mutfaklara derinlik ve daha çarpıcı bir görünüm kazandıran yeni nesil aynalı buzdolabı gibi alternatif tasarımları inceleyebilirsiniz.

Bunları Bilmenizde Fayda Var

Ortalama bir kişi, buzdolabını dondurucudan beş ila yedi kat daha sık açar. Bu yüzden Nofrost buzdolabı gibi, dondurucunun aşağıda kaldığı tasarımlar çoğu zaman en pratik olanlarıdır. Orta boy buzdolabı tasarımında buzdolabı bölümü tamamen bel-göz hizasındayken meyve ve sebzeler, şarküteri ürünleri, süt ve meyve suyu gibi en çok tüketilen ögelere kolayca erişilebilir. Buzdolabını doğrudan bir köşeye yerleştirmeniz gerekiyorsa, gardırop tipi yerine, tam boy kapılara sahip geleneksel buzdolabı stili daha iyi bir seçenek olabilir. Geniş buzdolabı çeşitlerinde menteşeyi sol taraftan sağa doğru değiştirebilir, çalışma esnekliği sağlayabilirsiniz. Bir mutfak adası veya dar bir mutfağınız varsa tam genişlikte bir kapının (üst veya alt dondurucu modellerinde bulunanlar gibi) tamamen açılması için yeterli alanınız olmayabilir. Gardırop tipi derin donduruculu buzdolabı, geniş depolama alanına sahip olmakla birlikte açılmak için çok fazla alana ihtiyaç duymadığından dar alanlar için daha iyi bir seçimdir.

Yarım genişlikteki kapılar daha küçük bir salınım yayına sahiptir. Silindirli çekmeceler plastik kızaklı tasarıma göre daha düzgün bir şekilde açılır ve kapanır. Sıvı dökülmesine karşı dayanıklı raflar kazaları kontrol altında tutar. Katlanabilir veya gizlenebilir bir raf kullanışlıdır, çünkü rafların yüksekliğini ayarlamadan uzun bir şişe veya kek tepsisi takmanıza izin verir. Kapı depolama alanı, meyve suyunuzu veya sütünüzü kapıda tutmanıza izin vererek değerli raf alanlarını boşaltabilir. Bazı buzdolapları tam genişlikte bir çekmece ile birlikte gelir. Bu bölmeler özellikle aperatifleri çocukların ulaşabileceği bir yerde tutmak için kullanışlı alanlardır. Market buzdolabı ve büro buzdolabı gibi ticari kullanım için tasarlanan modeller hariç, günümüzdeki çoğu buzdolabı güvenilirlik veya performans açısından çok az farklılık gösterir.

Buzdolapları, farklı dekoratif stillere uyum sağlayacak şekilde farklı ton ve doku seçeneğine sahiptir. Örneğin, siyah paslanmaz çelik ve koyu polimer kaplama, geleneksel kaplamalara kıyasla daha kolay temizlenir. Üst düzey modellerde normal parlak siyah ve beyaz her zaman bulunmayabilir. Parlak düz renklerden hoşlanıyorsanız, retro buzdolabı modellerini tercih edebilir, kırmızı buzdolabı gibi en çarpıcı renkli buzdolabı çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Renkler ve yüzey dokuları, paslanmaz çelik gibi evrensel olarak bilinen bir kaplama seçeneği için bile üreticiden üreticiye farklılık gösterebilir. Dolayısıyla, cihazlarınızın kaplamasının estetik açıdan mükemmel şekilde eşleşmesini istiyorsanız, aynı markanın ürünlerine bağlı kalmanız gerekebilir. Bağımsız bir buzdolabının tipik ömrü, uzmanların çoğuna göre yaklaşık 10 ila 15 yıldır. Birçok marka buzdolabı, kampanya süreleri içinde avantajlı fiyatlar ile satışa sunulur. Özellikle yeni sezonun piyasaya sürülmeye başlanacağı aylarda yapılan kampanyaları takip ederek ihtiyacınız olan indirimli buzdolabı modeline cazip fiyat avantajı ile sahip olabilirsiniz. En yeni teknolojilerle enerji verimliliği yüksek, yeni nesil 1,2,3 ve 4 kapılı buzdolabı modelleri, kampanyalı buzdolabı fiyatları ile Trendyol'da!