Kral Şakir Kitapları

704 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Kral Şakir Kitapları

Çocukların Yeni Nesil Sevgilisi: Kral Şakir Kitapları

Kral Şakir kitap serileri, Kral Şakir’in maceralarının konu alındığı etkileyici içerikli kitaplardır. Kral Şakir özel bir kanal tarafından yayınlanan bir çizgi filmin başrol karakteridir. Hayvanları insani özelliklerle yaratabilmeyi başaran bu çizgi film kısa süre içerisinde birçok ebeveyn ve çocuklar tarafından sevilmiştir. Çizgi filmde hayvanlardan oluşan 5 farklı karakter bulunmaktadır. Şakir’in annesi Kadriye ve kız kardeşi Canan kedi olarak karşımıza çıkar. Şakir ve Şakir’in babası Remzi ise aslandır. Şakir’in oldukça sakar Fil Necati adında bir arkadaşı bulunmaktadır. Çocuklara hayvanları sevdirmeyi amaçlayan film serisi 10-15 dakikalık birçok bölümden oluşmaktadır. Zaman içerisinde yoğun ilgi görmesi nedeniyle farklı kitap içerikleri ile karşımıza çıkmıştır. Günümüzde Kral Şakir 9 farklı kitap serisinden oluşmaktadır. Kral Şakir 1. kitap olan Tek Kişilik Dev Orkestra Varol Yaşaroğlu tarafından kaleme alınmıştır. 2017 yılında çıkarılan bu kitabın basımı Eksik Parça yayınları tarafından yapılmıştır. 208 sayfalı bu kitap oldukça eğlenceli bir seri olması sebebiyle yoğun ilgi görmektedir. Şakir ve ailesi tipik Türk örf ve adetlerine bağlı bir ailedir. Şakir’in babası Remzi bankada çalışan bir kişidir. Video oyunlarını çok seven Remzi işten döndüğünde Şakir ve Necati ile sürekli oyunlar oynamaktadır. Ailenin annesi olan Kadriye günün büyük bir bölümünü temizlik, çamaşır ve bulaşık ile geçirmektedir. Evin en küçük üyesi olan Canan ise gününün tamamını kitap okuyarak geçiren bilgili ve akıllı bir kızdır. Okulda hademelik yapan Fil Necati işten geldikten sonra gününün tamamını Şakirlerin evinde oyun oynayıp yemek yiyerek geçirmektedir. Oldukça sakar olan Fil Necati gittiği her yerde Kral Şakir ve ailesinin başına bir iş açmaktadır. Fil Necati, Kral Şakir ve ailesinin maceralarını anlatan bu eğlenceli kitap renkli kapağı, anlaşılır ve kuşe kağıt baskısı ile oldukça kaliteli bir içeriğe sahiptir. Kral Şakir 2. kitap ise, Macera Devam Ediyor adlı seridir. Varol Yaşaroğlu ve Eksik Parçanın iş birliği ile yayınlanan kitap 2017 yılında ortaya çıkmıştır. Bu seride Şakir’in büyüme sürecinde ailesiyle yaşadıkları tüm sorunları sevimli bir dille okuyucuya aktarabilmektedir. Büyümek isterken büyümenin getirdikleri sorumlulukların ne kadar arttığını fark etmekte ve büyümekten vazgeçmektedir. Çocukların ailesi ile yaşadığı problemleri ve olay örgüsünü küçük okuyuculara aktaran kitap, çocukların aile fertlerini anlayabilmesini sağlamaktadır. Eğlenceli bir dille farkındalık yaratmayı başarabilen Macera Devam Ediyor serisi çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaktadır.

Kral Şakir’in Maceraları ile Çocuklarınıza Okuma Alışkanlığı Kazandırın!

Kral Şakir kitap serileri arasında bulunan Anlatsam Film Olur, Varol Yaşaroğlu tarafından kaleme alınmış ve Eksik parça yayınları tarafından basımı tamamlanmıştır. 2018 yılında 6-10 yaş arası okuyucusu ile buluşan bu kitap Kral Şakir 3. kitap serisidir. Bu kitap tamamen birlik beraberleri anlatan bir seridir. 3. kitapta Kral Şakir, ailesi ve Fil Necati’nin başına birçok zorluklar gelecektir. Başına gelen bu zorlukları ikili birlik ve beraberlik içerisinde akılcı düşünerek ve bazen de hayal güçlerini kullanarak atlatabileceklerdir. Tüm zorlukların birlik ve beraberlik olunduğunda atlatılabileceğini vurgulayan kitabın anlatımı çok akıcı ve eğlenceli bir dildir. 208 sayfalık bu seri kuşe kağıdı baskısı, anlaşılır basımı ve rengarenk bir cilde sahiptir. Son derece kaliteli içeriği ile dayanıklı bir şekilde yıllarca çocuk kütüphanenizde saklanabilecektir. Kral Şakir 4. kitap olan Hayat Kısa Filler Uçuyor serisi bankacı Remzi ve Fil Necati’nin komik durumlarını ele almaktadır. Fil Necati yemek yemeği çok seven ve tüm gününü bu sevimli ailenin yanında geçiren bir kişidir. Fil Necati sakarlığı ve Kral Şakir’in ailesinin acayipliği tüm garip olayların oluşumuna fırsat vermektedir. Bu seride bu sevimli ailenin başına canlanan ev eşyaları, aşırı akıllı buzdolabı, uçan filler, sevimli meteorlar gibi pek çok acayip durum gelecektir. Her maceranın vazgeçilmezleri haline gelen Fil Necati ve Remzi’nin başına en akla gelmedik durumlar gelmektedir. Bu kitap karşılaşılan zorluklar ne olursa olsun sonuçta dostluk ve dayanışmanın kazanacağını eğlenceli bir şekilde anlatmaya çalışmaktadır. Sakarlıklarla dolu bu süreç ise küçük okuyucuyu gülmekten kırıp geçirecektir. Çocuklarınızın severek okuyacağı bu kitap içeriği ve vurgulamak istediği mesajlar sebebiyle, çocuğun beyin gelişimini destekleyerek okuma alışkanlığı kazanmasını sağlayacaktır. 208 sayfadan oluşturulmuş bu kitap kuşe kağıda baskılı, ciltli olarak tasarlanmış ve rengarenk baskı kalitesiyle oluşturulmuş olan bir seridir. Kitap içerisinde bulunan Kral Şakir kitap ayraçları ise küçük okurların kaldığı yeri belirleyebilmesi için oluşturulmuş karikatür ağırlıklı kitap ayraçlarıdır. Hayat Kısa Filler Uçuyor Kral Şakir kitabı yorumları, kitabın oldukça beğenildiğini ortaya koyabilmektedir.

Kral Şakir ve Ailesinin Eğlenceli Maceraları ile Keyifli Vakit Geçirmeye Hazır Olun

Kral Şakir 5. kitap olan Dostum Bu Çok Havalı serisi Varol Yaşaroğlu tarafından kaleme alınmıştır. Yazım sonrası 2019 yılında Eksik Parça yayınları tarafından basımı tamamlanarak okuyucu ile buluşturulmuştur. Çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçlayan bu kitap serilerinde çok olay örgüsü ve az çizim tekniği kullanılmaktadır. Böylece çocukların hayal gücüyle olayları ilişkilendirebilmesi mümkün olacaktır. Dostum Bu Çok Havalı serisi Kral Şakir ve arkadaşlarının maceralarının anlatıldığı bir seridir. Dış ses görünümü ile olayların anlatıldığı bu kitapta Kral Şakir ve arkadaşlarında merak uyandıracak pek çok olay örgüsü meydana gelecektir. Bu merakın peşinden giden sevimli dostları bekleyen sürpriz sonlar bulunmaktadır. Mizahın yoğun olarak kullanıldığı bu kitapta çocukların gündelik dil ile arasındaki bağı kuvvetlendirebilmek için zaman zaman atasözleri ve deyimler kullanılmaktadır. Eğlenceli ve akıcı dili okumayı seven çocukların keyifli vakit geçirebilmesini sağlarken, çizim yapmayı seven çocukların ise çizim tekniklerini hayal gücü ile destekleyebilmesini sağlayacaktır. 6-10 yaş aralığındaki tüm çocukların güvenle okuyabileceği kitap çocuklarınıza her konuda eğitici ve öğretici bir görev üstlenmektedir. 208 sayfalık olan kitabın içeriği kuşe kağıdı, anlaşılır baskı yazıları ve oldukça az sayıda çizim içermektedir. Ciltli olarak tasarlanan kitabın kapağının ilgi çekiciliği çocuklarda merak uyandırabilmektedir. Tamamen 1. Kalite olması sebebiyle çocukların kütüphanesinde yıllarca en sevdiği kitap olarak kalabileceğini söyleyebilmek mümkündür. Kral Şakir kitap yeni ve eski okuyucularından tam not almayı başarmış bir kitaptır. Kral Şakir 6. kitap serisi ise Dürümler Karışık adlı kitaptır. Bu kitabı da diğer kitaplar gibi Varol Yaşaroğlu kaleme almış, Eksik Parça yayınları ise 2019 yılında basımını üstlenmiştir. Dürümler Karışık Kral Şakir kitap yorumlar incelendiğinde okuyucuların oldukça beğendiği kanısına varılabilmektedir. Bu kitapta Canan, Kral Şakir ve olağanüstü mahalle ahalisinin başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Bu kez mahalle ahalisinden Dünya Bey Kapalı Çarşıda Halı işine girmiştir. Dünya Bey’i ziyarete giden mahalle ahalisinin coşmuş bulutları sakinleştirmek ve karpuzlarla halay çekmek gibi bir sürü acayip işleri olacaktır. Bununla kalmayacak mahalle ahalisini temizlik canavarı teyzenin maceraları ve kendini kahraman sanan özgüvenli kumpirin tuhaf halleri karşılayacaktır. Geniş olay örgüsünü, gerçek üstü hayal gücüyle buluşturan bu kitap çocuklara keyifli bir şekilde okuma alışkanlığı kazandıracaktır. 208 sayfa olarak oluşturulan kitapta çok az sayıda çizim, kuşe kağıdı ve anlaşılır yazı baskısı kullanılmıştır. Ciltli olması ve rengarenk kapağı sayesinde okuyucuda heyecan uyandırarak okumaya teşvik etmektedir. Kaliteli içeriği sayesinde yıllarca zarar görmeden saklanabilecektir.

Çocuklarınızın Hayal Gücünü Geliştirecek Kral Şakir Kitapları Serisi

Kral Şakir 7. kitap serisi olan Mor Bir Fil Gördüm kitabı da Varol Yaşaroğlu’nun kaleminden çıkmış, Eksik Parça yayınların tarafından 2019 yılında baskıya alınmış bir kitaptır. Oldukça sevilen bu seride yine yoğun olay örgüsü ele alınmıştır. Bu kitap Kral Şakir’in ince esprileri, farklı karakteri ve geniş hayal gücünün anlatıldığı bir kitaptır. Mor Bir Film Gördüm kitabında Fil Necati geçmişten günümüze yaşadıklarını anlatırken, okuyucuyu da zamanda bir yolculuğa çıkarmaktadır. Dinozorun bulunduğu dönemlere kadar giden ailenin tüm kahramanları, Necati’nin büyük büyük büyük babası ile karşılaşmaktadır. Gittikleri dönemde ortaya çıkan Mirket gezegeni ile tanışıyorlar. Kadriye’nin canavara dönüşen saçlarından kaçarken, denizden çıkan lahmacunu kovalıyorlar. Tam bu sırada aile fertleri aniden balık kasabasında kendini bulacaklardır. Hikayenin tamamına hayvan karakterlerinin başına gelen olaylar ve bu olaylardan çıkardıkları dersler anlatılmaktadır. Çocukların tamamen hayal gücünü katarak okuyabileceği bu kitap serileri, her seride farklı konular işlemektedir. Aile, mahalle, komşuluk gibi kavramların önemini anlatan bu kitap eğlenceli dili ile okuyucuya keyifli vakit geçirtmektedir. 208 sayfadan oluşan bu kitap kuşe kağıda anlaşır bir şekilde baskılanmıştır. Cilt şeklinde olması sebebiyle çocukların rahatlıkla uzun süre saklayabilmesi mümkün olacaktır. Kitabın kapağı serinin diğer renklerinden farklı olarak mor ve Necati karakteri ile süslenmiştir. Bu seri gibi diğer Kral Şakir kitapları ve fiyatları okuyucu tarafından oldukça ilgi görmektedir. Kral Şakir en son kitap 9. Serinin bir öncesi olan 8. Seri Macera Adası, Varol Yaşaroğlu’nun kaleminden çıkmış benzersiz bir fabl içeriğidir. Eksik Parça yayınları tarafından basımı yapılan kitap 2020 yılında okuyucu ile buluşturulmuştur. Kral Şakir 8. kitap seri Macera Adasında aile fertleri farklı bir hikaye peşine düşerek uzun bir yolculuğa çıkacaklardır. Dünyanın en eski sporunun peşine düşen bireyler, Kars’a kadar gideceklerdir. Bu yolculukta en büyük sorun Fil Necati’nin sürekli acıkması olacak. Küçük gibi görünen bu sorun Fil Necati’nin açlık yüzünden birçok şeyi karıştırmasına sebep olacağı için, yolculuk oldukça zorlu ve uzun geçecektir. Derin denizlerden ormanlara varıp kahraman itfaiyeciler oluyorlar. Necati’nin rehberliğinde Lömpen Adası’na ulaşmaya çalışan aile fertlerini eğlenceli bir yolculuk bekleyecektir. 208 sayfadan oluşan kitabın içeriğinde kültürümüzün en önemli deyim ve atasözleri eğlenceli bir dil ile küçük okuyuculara aktarılmaya çalışılmaktadır. Gri olarak tasarlanmış kitap kapağını Kral Şakir, Remzi Bey ve Fil Necati karakterleri süslemektedir. Kral Şakir kitap serileri arasında olan Macera Adası kuşe kağıda baskılı oluşu, anlaşılır yazımı ve cilt şekline getirilmiş olması sayesinde uzun yıllar kütüphanenizde saklayabilirsiniz.

Kral Şakir Kitapları ile Çocuklarınız Maceradan Maceraya Koşacak

Kral Şakir son kitap serisi Okulda İlk Gün kitabıdır. Varol Yaşaroğlu’nun kaleme aldığı bu kitap Eksik Parça yayınları tarafından basılmıştır. 2020 yılında çıkan bu kitap okuyuculardan oldukça yoğun bir talep görmüştür. Serinin en son kitabında aile maceralarından okul maceralarına geçiş yapılmaktadır. Kral Şakir’in okul maceraları ve aile fertlerinin bu maceralara tutumunun anlatıldığı kitapta Şakir’e yeni bir arkadaş gelecektir. Fil Necati’nin helikopteriyle okula getireceği yeni arkadaş Kirpi Cesur okul arkadaşları tarafından merak edilmektedir. Bu çok merak edilen çocuk ile Kral Şakir arasındaki yeni maceralar çocuklara dostluk kavramını bütünüyle anlatabilecektir. Kitabın kapağı pembe olarak tasarlanmış olup Kral Şakir ve arkadaşları karakterleri ile süslenmiştir. Kral Şakir 9. kitap 200 sayfalık olup, içeriğinde akıcı ve eğlenceli bir dil kullanılmıştır. Çocuklara tüm teknolojik aletleri unutturacak bu kitap serisi, en kolay ve zevkli yoldan okuma alışkanlığı kazandıracaktır. Kaliteli baskısı ve ciltli tasarımı sayesinde yıllar boyunca saklayabilmek mümkün olacaktır. Bu keyifli kitapları tek tek almak yerine set halinde getirilmiş olanları da satın alabilirsiniz. Eksik parça yayınlarının çantalı bir hale getirdiği Kral Şakir kitap 7’li set, tüm maceralardan eksik kalmak istemeyen okuyucular için ideal bir seçim olacaktır. Her bir kitap farklı konu içeriklerini ele alarak okuyucuda farkındalık yaratabilmeyi hedeflemektedir. Tek kişilik dev kadro adlı kitap aile içi sorunları ele alarak aile fertlerinin birbirlerine destek olmaları gerektiğinin mesajını vermektedir. 2. kitap olan Macera Devam Ediyor ise başlarına gelen acayip olayları okuyucunun hayal gücüne bırakarak, eğlenceli bir anlatım ile ele almaktadır. Anlatsam film olur kitabında ise birlik ve beraberlikle sorunlarla baş edebilmenin mümkün olduğunun üzerinde durulmaktadır. 4. kitap olan Hayat kısa filler uçuyor serisi ile aile fertlerinin başına gelen garipliklerle nasıl alay ettikleri anlatılmaktadır. Sette toplamda 7 farklı seri kitabı bulunmaktadır. Diğer serilerin isimleri ise Mor bir fil gördüm sanki, Dostum bu çok havalı ve Dürümler karışık kitaplarıdır. Her bir kitapta ele alınan tema ve hikaye birbirinden farklı olup, okuyucuya ince esprili ve akıcı bir dille aktarılmaktadır. Kral Şakir 3 boyutlu kitap serileri kaliteli baskısı ve sert kapak cildi ile uzun yıllar saklanabilecektir.

Kral Şakir Kitapları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kral Seti kitap seti seçenekleri arasında ciltli serilerin 8’li ve 6’lı set haline getirilmiş farklı alternatifleri de bulunmaktadır. Serileri bir arada satın almak bağlantı hikayeleri kaçırmadan okuyabilmek ve çok daha uygun fiyatlara kitapları satın almak açısından oldukça avantajlıdır. Bunun yanı sıra Kral Şakir’in 10’lu okul setini bulabilmenizde mümkün olacaktır. Okul seti kuşe kağıtlara ciltli kitaplardan daha büyük yazı tipi ile basılmıştır. Yine Eksik Parça Yayınları tarafından basımı üstlenilen kitaplarda görsellere az yer verilecek çocukların hayal gücü doğrultusunda olay örgülerini algılayabilmesi hedeflenmiştir. İlk okuma dizisi kitabında 10 farklı Kral Şakir’in okul hikayesi bulunmaktadır. Meslek seçimi kitabında Kral Şakir ve arkadaşlarının istedikleri meslekler hakkında eğlenceli bilgiler yer almaktadır. Sağlıklı Günler kitabında hastane tanıma maceraları, Oyun gezegeni adlı kitapta eğlendikleri oyunlar ile ilgili maceraları yer almaktadır. Engelsiz çevre adlı kitapta doğal afetlerle ilgili hikayeler, Afetten korkma adlı kitapta doğal afetlerden nasıl korunması gerektiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Yaptığım seçimler adlı hikayede ise kişilerin yaptığı yanlışların sonuçlarına katlanması gerektiği ana teması üzerinde durulmaktadır. Gezegenler gezginleri kitabında ise Kral Şakir ve arkadaşlarının hayal gücü ile gittikleri gezegen gezisinde başlarına gelen garip hikayeler okuyucuya aktarılmıştır. Muhteşem çevreciler adlı hikaye serisinde ise Kral Şakir ve arkadaşlarının çevreyi korumak için yapmış olduğu birlik ve beraberlik işlenmiştir. Birbirinden farklı serilerin yer aldığı 10 kitap sevimli Kral Şakir çantası içerisine yerleştirilmiştir. Eğlenceli ve akıcı içeriği sayesinde çocukların diğer zararlı alışkanlıklardan uzak durması sağlanarak okuma alışkanlığı kazandırılmaktadır. Kaliteli dış ve iç baskıya sahip olan bu kitaplar çocuklarınız için yıllarca saklanabilecektir. Kral Şakir kitap serileri tamamının eğitici ve öğretici olduğu Pedagoglar tarafından onaylanmıştır. Kral Şakir kitap fiyatı seçilen kitabın ya da setin içeriğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Trendyol uygulaması üzerinden tüm kitap içerikleri ve setleri hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Uygulama üzerinden giriş yaparak beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, uygun fiyat ve ödeme koşulları sayesinde anında sahip olabilirsiniz.