search result placeholder

Salewa Bot

 Salewa Bot Modelleri

Salewa Bot Modelleri

İlk çağlarda sadece ayakları korumak amacıyla tasarlanan ayakkabılar, günümüzde farklı ve ergonomik tasarımları ile dikkat çeker. Doğal dengenin bozulması, iklim koşulları ve şehirleşmenin arttığı günümüz dünyasında yazlık, kışlık, abiye gibi kategoriler içerisinde sayılabilecek zengin ayakkabı çeşitleri hem kullanıcı konforunu hem de kullanıcı zevkini düşünür. Salewa, 1955 yılında sırt çantası çeşidi ile sektöre girer. 1960 yılında ise dağ sporu için geliştirdiği krampon ile devam etmiş boru şeklindeki buz vidasını icat ettikten sonra ise uluslararası pazarda adını duyurmayı başarmıştır. 1979 yılında ise çadır modeliyle doğa sporlarına adım atan marka, ürettiği outdoor ayakkabılarıyla adını daha da fazla duyurmuş ve satış ağını geliştirerek bilinirliğini arttırmıştır. Salewa bot erkek ve kadın için tasarlanmış farklı modelleriyle outdoor aktivitelerin vazgeçilmezidir. 26 numaradan 44 numaraya kadar olan ayakkabı numaraları ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Hafif tasarımına rağmen ürün sağlam yapıda üretilmiştir. Ürün doğa sporları ve hafif tempolu dağ yürüyüşleri için ideal bir ayakkabı çeşidi olup süet ve tekstil karışımından oluşur. Astarı tekstil, dolgu tipi soğuk dolgu olan ürünün üst malzemesi süet ve tekstildir. Dağcılıkta kullanılan bağcıklı ve su geçirmez olan modelde topuk ve parmak ucu güçlendirilmiştir. Dış tabanın özelliği krampon ile uyumlu olup kaymaz profilden yapılmıştır. Tabanlığı çıkarılabilir, yastıklı tabanlıktır. Siyah ve koyu tonların ürün rengi olarak seçilmesi dış mekan koşullarında ürünün kolay kirlenmesinin önüne geçer. Su geçirmez özelliği ve dağ sporunda zemin tutunma özelliği ile outdoor aktivitelerini güvenli ve keyifli hale gelir. Günümüzde şehir hayatının koşuşturmasından sıkılan insanların birçoğu ilgilendikleri hobiler sayesinde nefes alırlar. Trekking ve doğa sporları bu aktivitelerin en çok tercih edilenleri arasında yer alır. Doğa sporu denilince ise ilk akla gelen iyi bir ayakkabıdır. Ayakları saran ve kaymayı engelleyen ayakkabı modellerine sahip olan Salewa, ergonomik ve konforlu yapısı ile kullanıcılarının beğenisini kazanır. Salewa erkek bot kategorisinde yer alan trekking ayakkabısı ayakları her türlü hava koşullarına kuru tutmayı başarır. Su geçirmez, nefes alabilen sağlam astarı ve kumaşı sayesinde hem ayak rahat eder hem de olumsuz hava koşullarından etkilenmez. Tabanı dağlık arazide hızlı hareket etmeyi sağlar. Yürüyüş ve antrenmanlarda araziye tutunmadaki başarısı ürünü güvenilir kılar. Topuk ve parmak desteği ise sert zeminlerde topuğu ve parmağı korur.

Salewa Bot Özellikleri

Salewa Bot Özellikleri

Salewa, erkek kategorisinin yanında Salewa kadın bot kategorisinde de sunduğu koruma ve konfor ile kullanıcılarının beğenisini kazanır. Ayrıca çocuklar için üretilen modelleriyle yüksek performans gösteren marka, çift yoğunluğa sahip orta taban, esnek yapısı sayesinde ayak anatomisi ile olan uyumu, tüm modellere ortaya çıkar. Üst bölümde yer alan file örgü ayağa nefes aldırır. Ayak zorlu hava koşullarında tam koruma sağlarken aynı zamanda nefes aldırması ayağın terlemesini ve fazla ısınmasını engeller. Salewa bot modelleri 535 gr ağırlığı sayesinde kullanıcıya hareket kolaylığı sağlar. Bu kadın botlarında 325, çocuk modellerinde ise 265 gr’dır. Bazı botlar biraz daha yüksek bileklikli olarak tasarlandığından bilek uzadıkça ürün ağırlığı da otomatik olarak artar. Yazık ve kışlık olarak farklı özelliklerde ürün üreten marka, her sezon kullanıcısına keyifli doğa sporu deneyimi yaşatır. Bazı modelleri dağlık araziler için tasarlanmış esnekliğinin yanında konforlu yürüyüş botları olarak tasarlanmıştır. Dış taban hafif, esnek ve sağlam yapıya sahip vibram oban tabandır. Tabanın diğer bir özelliği de taban yapısının kar ve çamuru tutmamasıdır. Böylece kar ve çamurun tabana dolması engellendiği için yürüyüş sırasında ayakkabıya ayrıca bir çamur tabakası yapışarak ayakkabıyı ağırlaştırmaz. Esnek yapısıyla yürüyüş boyunca sağladığı denge sayesinde kullanıcı çabuk yorulmaz. Üst kısmı süet olmasına rağmen suya karşı yalıtımı sayesinde su geçirmez. Su geçirmemesinin yanında ürünün nefes alabilme özelliği ayakları rahat hissettirir. Taban normal ayakkabılar gibi tek bir tabandan oluşmaz. Orta tabanda yer alan ve yastıklamaya yarayan yastıklama köpüğü kaya gibi sert zeminlerin oluşturduğu basıncı azaltarak sağladığı konfor hissiyle ayağın zemine uyum sağlamasını kolaylaştırır. İç tabanın taban ve topuk ile birleşmesi sayesinde özellikle inişlerde bileğin rahat etmesini sağlar. Ayrıca ter ve suyun buharlaşmasını sağlayarak ayağı sürekli kuru tutan ortholite taban sayesinde ayaklar sürekli serin kalır. Genellikle gün boyu süren aktivite boyunca ayaklarda oluşan ter bu tabanın özelliği sayesinde emildiği için ayaklar sağlıklı kalır. Bunun yanında dışardan gelen su ve karın ayakkabıya geçerek ayağın ıslanmasını engelleyen su geçirmez gore-tex kumaş, ayağın dış etkenlerden de korunmasını sağlar. Salewa gore tex bot özellikle yağmurlu ve karlı günlerde doğa sporu için ideal bir trekking ayakkabısıdır. Esnek yaka yapısı sayesinde bileği sıkmayan üründe siyah ve grinin birleşimi yanında neon yeşili bağcıklar oldukça şık durur. Kadın ve erkek botlarındaki konforun çocuk botlarında da kullanılması ailecek spor yapmayı keyifli hale getirir. Ayrıca çocuk botlarında kullanılan canlı renkler de küçük kullanıcıların beğenisini kazanır.

 Salewa Bot Yorum

Salewa Bot Yorum

Kullanıcılar doğa ile baş başa şehrin gürültüsünden uzak, stresin olmadığı doğa yürüyüşlerine Salewa bot ile çıktıklarında ciddi bir yorgunluk hissetmezken hava şartları ne olursa olsun ayaklarının kuru kalması onları mutlu eder. Hem yokuşlarda hem de inişlerde bileği kavrayarak incinmelere ve zemin basıncına karşı koruyan ürün tabanındaki yastıklama sayesinde ayaktaki konforu arttırır. Ayrıca su geçirmemesine rağmen ayağın nefes alabiliyor olması ise oldukça önemli bir avantajdır. Salewa bot ürünleri hafif yapısı ile kullanım avantajı sağlar. Uzun yürüyüş mesafelerinde çok fazla iniş çıkış olduğunda bir süre sonra ayakkabı daha da ağırlaşmaya ve sporcuya yük olmaya başlar. Marka bu bilinç ve öngörü ile ürettiği ayakkabılarda kullandığı özel taban yapısı ve malzeme yapısı sayesinde ayakkabıyı hafif olarak tasarlamıştır. Ayrıca ayakkabı tabanı yürüyüş sırasında ortaya çıkan çamur ve karı tabanda tutmaz. Böylece kullanıcı kuru zeminde yürüdüğü konforu çamurlu ve karlı zeminlerde de yakalamış olur. Salewa bot özellikleri itibari ile kullanıcı beklentilerini karşılarken kullanıcı arkadaş grubu ya da ailesi ile birlikte çıktığı doğa yürüyüşünün keyfine varır. Aktivitenin fazla olduğu bu tür yürüyüşler katılımcıyı rahatlatarak iş gününe dinlenmiş başlamasına katkı sağlar. Botların taban özelliği Michelin’nin yıllar süren çalışmaları sonucu oluşmuş lastik üretme deneyimi sonrası ortaya çıkmış ve ayakkabıya uyarlanmıştır. Her türlü arazi koşullarında tabanda yer alan oluklar sayesinde hem iyi bir yol tutuş hem de dengeyi sağlamak konusunda başarılıdır. Marka botun yanında ürettiği spor olmasına rağmen rengi ve tasarımı ile estetik duran kadın ayakkabıları ile de dikkat çeker. Her koşulda ergonomik yapısını koruyarak kullanıcı memnuniyetini ilk sırada tutan farklı bot ve ayakkabı modelleri kullanıcıya her ortamda keyifli bir deneyim yaşatmayı vadeder. Çocuk botlarındaki renkli tasarım kadın bot ve ayakkabılarında da kendini hissettirir. Uzun araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda ortaya çıkan bot modelleri insan anatomisine her koşulda uyum sağlamayı başarır. Sert zeminlerde özel taban esnek yapısıyla yastıklama görevi görerek ayağın zemin ile temasının önüne geçer. Uzun yürüyüşlerde bağcıklı ayakkabılarda ortaya çıkan sıkıntılardan biri de bağcıklarının çözülerek performansı olumsuz etkilemesidir. Ürün gizli bağcık çözümü ile bu durumun önüne geçmeyi başarmıştır. Bağcıklar bağlandıktan sonra özel bağcık alanına saklanabildiği için açılması ya da çözülmesi söz konusu olmaz. Ürün hakkında kullanıcıların ne dediklerini öğrenmek için Trendyol’da yer alan Salewa bot yorum sayfasını inceleyebilirsiniz.

 Salewa Bot ile Doğanın Keyfine Varın

Salewa Bot ile Doğanın Keyfine Varın

Doğa yürüyüşünün yanı sıra dağcılık, kampçılık gibi farklı aktiviteler de şehir hayatından bir süreliğine kopmak isteyenler için ideal tercihlerdir. Bu tür aktiviteler şehirden uzakta olacağından özellikle outdoor kıyafetlerinin doğa koşullarına uygun olması önemlidir. Doğru seçilmeyen kıyafetler doğa sporu sevenleri korumayacağı gibi aktiviteyi de çekilmez hale getirebilir. Ayakkabı tercihi diğer kıyafet ve ekipman seçimleri arasında ilk sıralarda gelir. Kış aylarında Salewa outdoor bot bileğe kadar ayağı saran özelliği ve su geçirmeyen yapısıyla yürüyüş veya dağcılık sırasında ilk tercih edilecek ür��nler arasında gelir. Son yıllarda giderek artan açık hava aktivitelerinden dolayı birçok doğa severin mutlaka gardırobunda tam takım outdoor kıyafetlerine rastlamak mümkündür. Outdoor ayakkabı günlük ayakkabıya göre daha teknik bir ayakkabı modelidir. Hem koruyucu hem de esnek yapısı ayakkabıyı konforlu hale getirir. Ayrıca dağcılık ya da trekking ekstra performans isteyen bir açık hava aktivitesidir. Bundan dolayıdır ki ayakkabının korumasının yanında performansa da olumlu katkı sağlaması beklenir. Marka ürettiği bilekli ve bileksiz modelleri ile kullanıcı beklentilerini karşılar. Bileksiz modelleri gündüz yürüyüşleri için uygun olmasının yanında hafif yapısı sayesinde şehirde de rahatlıkla kullanılır. Şık tasarımı sayesinde kıyafetler ile kombinlemesi de kolaydır. Bileklikli botlar da günlük doğa yürüyüşleri için uygun olan modellerdir. Yapısından dolayı daha çok kış ve sonbahar aylarında tercih edilir. Kolay esner ve ayağa tam uyum sağlaması için kısa bir zaman yeterlidir. Outdoor aktivitelerinde giyilecek ayakkabılarda en önemli 3 parça üst kısım, astar ve tabandır. Üst kısımda kullanılan malzemenin su geçirmemesi ve ayağı terletmemesi önemlidir. Astar kısmın da suyu geçirmezken havanın rahat hareket etmesini sağlayarak ayağın terlemesiyle oluşan su buharının küçük hava deliklerinden tahliyesine olanak sağlayan yapının suya ve soğuğa karşı koruyuculuğa katkısı büyütür. Taban kısmı orta taban ve alt tabandan oluşur. Orta taban alt tabanın karşılaştığı zeminin sertliğini emer. Alt taban ise yere tutunma performansını artıracak şekilde tasarlanmıştır. Salewa bot ölçüleri 26 numara çocuk bedeninden 44 numara yetişkin bedenine kadar geniş bir skalaya sahiptir.

 Salewa Bot İndirim Konusunda Cömerttir

Salewa Bot İndirim Konusunda Cömerttir

Uzun çalışmaların ve emeğin eseri olan ürünler hem üretim aşamasında hem de dağıtım aşamasında kalite kontrol birimlerinin titiz çalışmalarından sonra kullanıcı ile buluşur. Salewa bot önerileri kullanıcı beklentisine göre değişir. Bununla birlikte doğa yürüyüşü sırasında her türlü olumsuz hava şartlarında ayağı koruyan malzeme yapısı, ürünün outdoor aktivitelerine yeni başlayanlara önerilebilmesi için bir sebeptir. Ayrıca her yeni ayakkabıda olduğu gibi botta da belirli bir alışma süresi gerekir. Ancak bu süreden sonra kullanıcının ayağı ayakkabıya tam olarak uyum sağlar. Marka başarılı tasarımı ile bu süreyi minimuma indirmeyi başarmıştır. Ürüne ayakları kısa sürede uyum sağlayan kullanıcı aktivite sırasında zorlanmaz. Ayakkabını ağız kısmı ayağa tam otursa da ayak parmakları ayakkabı içinde rahat hareket eder. Ayak gün boyu yüründüğünde bir süre sonra şişecektir. Ürün konforlu ve ayakkabı ile uyumlu çorap seçildiğinde ayak şişerse bile ayakkabı hala kullanıcı için konforlu olmaya devam eder. Çok sık alınmayan bu tür outdoor ayakkabılarını alırken ayak yapısı ve aktiviteye çıkmadan önce deneme yapılması önemlidir. Genellikle her türlü kullanıcı beklentilerine uygun olarak tasarlanmış ürünü kullanıcı evde aktivite sırasında giymeyi planladığı çorap ile bir süre denediğinde ayakkabının ayağa alışma süresini evde tamamlamış olur. Bu arada en uygun çorabı da deneyerek seçme olanağı bulacağından sonrasında da yürüyüşü zorlanmadan tamamlar. Bir kere alındıktan sonra kaliteli malzeme yapısı sayesinde uzun süre kullanılan ürünler bakımı doğru yapıldığı sürece deformasyona uğramaz. Bunun yanına bot le ilgili diğer bir konu da botun bağcıklarının bağlanma şeklidir. Her ayakkabıda olduğu gibi bu ayakkabı türünde de bağlama şekli ayak konforu ile direkt ilişkilidir. Yürüyüş sırasında ayakkabı içinde ayak rahat değil ve topuk ayakkabıdan çıkacak gibi kayarsa ayak kaymadan dolayı oluşan sürtünme ile su toplamaya başlar. Bu da uzun süren yürüyüşler sırasında ağrı ve acıya sebep olur. Kullanıcının ön deneme ya da alıştırma yapmadığı durumlarda karşılaşılan bu durumun çaresi bağcığa doğru düğüm atmaktır. Üst bağcıklar 2 defa aynı yerden geçirildiğinde bu sorunun önüne geçilir. Ayak üstüne baskı yapması, ayak parmaklarında acı hissetme gibi durumlarda da farklı bağcık bağlama teknikleri yardımcı olur. Herhangi bir doğa sporu yapmaya karar veren kullanıcı Salewa bot indirim oranlarına ve kampanyalı fiyatlara sayfamız üzerinden ulaşabilir.

 Salewa Bot Fiyatları

Salewa Bot Fiyatları

Outdoor aktivitelerde kullanılacak botun sürekli alınmayan ve alındığında da uzun süreli kullanılan bir ürün olduğu düşünüldüğünde Salewa bot fiyatları hakkında uzun vadeli düşünüldüğünde fiyatı her bütçeye uygundur denilebilir. Özellikle tüm bir haftanın yorgunluğunu doğada atmaya karar veren ve bunu bir alışkanlık haline getirerek her hafta sonu ya da vakit buldukça tekrarlayan doğa severler için bu tür botlar birer kurtarıcıdır. Karar verildiği anda gardıropta bir adet bulunması yeterlidir. Uygun bir üst giyim ve çorap ile yapılan hazırlık sonrası gün boyu doğanın tadını çıkarmak iyi gelir. Zaman zaman bu tür botları ya da kısa ayakkabı hallerine şehirde sokaklarda rastlamak da mümkündür. Hem rahatlığından hem de su ve soğuk yalıtımından dolayı bazı kullanıcılar bu tür ürünleri sokaklarda da giyerler. Normal ayakkabı gibi de giyilmeye başlandığı düşünüldüğünde ürün için çok fonksiyonlu demek yerinde olur. Üst bölümde yer alan gore-tex astar yapısı ayakkabının su almasını engellerken, özel yastıklama köpüğü ayak altındaki basıncı engelleyerek ayağın konforunu garantiler. Hafif ve esnek vibram taban hem yol tutuşunda hem de zemine kaymadan tutunması ile kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca tabanın kar ve çamur toplamaması ürünün önemli bir avantajıdır. Ortholite ayak tabanı ise ayak nemini alarak ayakların serin ve kuru kalmasını sağlar. Diğer yandan dağcılıkta kullanılan botlar sert naylon ve fiberglass iç taban ve hibrit krampon yapısı ile dikkat çeker. Dağlık zeminin sert yapısına göre tasarlanmış ürün ergonomik orta tabanı yürüyüş sırasında karşılaşılan sert zeminlerin etkisini azaltarak kullanıcıya konfor sağlar. Vibram dış tabanın yanında tabanda yer alan dişler her türlü zemine tutunmayı kolaylaştırır. Ayak ucunda ise tırmanmada kolaylık sağlayan özel bir bölge vardır. Taban ve topuğun birleştiği iç bölge esneklik sağlarken çok katmanlı ayak tabanı ayağın ön ve orta bölgesinin rahatlığı için farklı çorap kalınlığına olanak sağlar. Bileğin arka kısmında buluna Flex collar yapı yokuş inerken bileğe gelen yükü azaltarak konforunu artırır. Hem trekking hem de dağcılık sporları için uygun Salewa bot fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Trendyol’da yer alan sayfamızı inceleyebilirsiniz.

search result placeholder