Kulakiçi Kulaklık

100.000+ Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Kulakiçi Kulaklık

Kulakiçi Kulaklık

İster müzik ister telefon görüşmeleri için olsun, harika bir çift kulaklık dinleme deneyiminizi dönüştürebilir. Kulak içi ve kulak üstü kulaklıklar gibi her biri farklı taşınabilirlik seviyeleri sunan kulaklık modelleri ile aradığınız ses performansına sahip olabilirsiniz. Android ve iOS uyumlu mikrofonlu kulaklık kulakiçi modelleri ile telefon görüşmelerinizi yüksek ses kalitesi ile yapabilirsiniz.

Kulakiçi Kulaklık Çeşitleri

Kulakiçi kulaklık modelleri, tüm kulaklıklar içinde en küçük boyuta sahiptir. Telefonunuzla veya MP3 çalarınızla gelen kulaklıklar büyük olasılıkla bu kategoriye girer. Yeni bir çift kulaklık alırken düşünülmesi gereken ilk şey form faktörüdür. Genel olarak, dikkate alınması gereken iki ana form faktörü vardır. Bunlar kulak içi (in-ear), kulak üstü (on-ear ve over-ear) kulaklıklardır. Kulak içi kulaklıklar, piyasadaki en taşınabilir kulaklıklardır. Bu yüzden özellikle hareket halindeyken kullanmak için bir kulaklık arıyorsanız kulakiçi modelleri kolayca toplayabilir ve cebinizde saklayabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi kulak içi kulaklıklar kulağınızın içine yerleştirilir. Bazıları dış kulağınıza, özellikle dış kulağın “Antitragus” adlı bir bölümüne dayanır. Diğerleri kulak kanalında biraz daha derine itilir. Bu da kulaklığın yerinde kalmasına yardımcı olur. Spor veya diğer zorlu aktiviteler için bu tasarım özellikle idealdir. Kulakiçi modeller taşınabilirlik ve kompakt tasarım söz konusu olduğunda en iyi seçim olmakla birlikte, konfor açısından en iyi kulaklıklar kulak üstü modeller olarak kabul edilir. Bununla birlikte ilk kez kulakiçi bir model kullanan çoğu insan kulak içinde kullanıma kısa sürede alışır. Alışma süresi genellikle birkaç günle sınırlıdır.

Kulakiçi Kulaklıkların Avantajları

Diğer kulaklık türlerine göre kulakiçi kulaklık satın almanın birçok nedeni vardır. Bu modellerin en büyük avantajı çok kolay taşınabilir olmasıdır. Boyutları ve ağırlıkları nedeniyle, kulak içi üç kulaklık en taşınabilir kulaklık modelidir. Kulaklığınızı kullanmadığınızda cebinizde kolayca saklayabilir ya da boynunuzda taşıyabilirsiniz. Kulakiçi kulaklıklar doğrudan kulağınıza yerleştirildiklerinden mükemmel ses yalıtımı sağlama eğilimindedir. Aynı zamanda egzersiz için en iyi seçimlerden biridir. Taşınabilirliğin yanı sıra kulak içi kulaklık çeşitleri, hafif olmaları nedeniyle egzersiz sırasında hemen hemen ilk tercih edilen kulaklıklardır. Yüksek ses kalitesi kulakiçi kulaklıkların genellikle öne çıkan bir özelliği değildir. Daha büyük kulaklıklarda kullanılan büyük sürücüler genellikle daha iyi ses anlamına gelir. Kulakiçi kulaklıklarda taşınabilirlik avantajını korumak için çok daha küçük sürücüler kullanılır. Ses kalitesi ve tasarımı makul bir seviyede dengeler. Bununla birlikte marka ve modellere göre değişmekle birlikte yüksek bir ses kalitesine sahip high-end kulaklık modelleri de bulabilirsiniz. Kulakiçi kulaklıklarınızı sadece oyun oynamaktan daha fazlası için kullanmak isteyen ve çoğunlukla hareket halinde olan mobil oyuncuysanız, bluetooth kulakiçi kulaklık en iyi seçim olabilir. Ancak bütçeye, masaüstü bilgisayarlara, dizüstü bilgisayarlara ve diğer konsollara uyumluluğa daha fazla önem veriyorsanız, tercihinizi kablolu kulakiçi kulaklık modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Kablolu ve Kablosuz Kulakiçi Kulaklık Modelleri

Kablosuz kulaklıklar, kablolu kulakiçi kulaklık modellerine kıyasla daha konforlu bir kullanıma sahiptir. Diğer yandan kablolu kulaklıklar, kablosuz modellerle karşılaştırıldığında neredeyse her zaman daha iyi bir ses kalitesi sunar. Kablolu modellerde, giriş seviyesi kablosuz kulaklıklara yerleştirilmiş düşük kaliteli amplifikatörler yerine, telefonlarda veya bilgisayarda kullanılan kulaklık amplifikatörleri kullanılır. Bu da genellikle daha iyi bir dinleme deneyimi yaratır. Kulakiçi kulaklık seçerken ses kalitesi kadar rahatlık da benzer şekilde önemlidir. Örneğin, kulaklıklarınızı spor salonuna gitmek için kullanacaksanız, kablosuz bir tasarımın rahatlığını muhtemelen biraz daha düşük bir ses kalitesine tercih edebilirsiniz. Kablosuz kulaklıklar genellikle yaklaşık 10 metre dinleme mesafesine sahiptir ancak Bluetooth 5.0 ile 800 metreye kadar mesafeyi destekleyen modeller de bulabilirsiniz. Kablosuz kulaklık satın alma konusunda akılda tutulması gereken önemli bir diğer faktör pil ömrüdür. Pil ömrü, sahip olduğunuz kulaklık türüne bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Gerçek kablosuz kulaklıklar için iyi bir pil ömrü dört saatten fazla sürekli çalma performansıdır. Standart kablosuz kulaklıkların tek şarjla en az 8-10 saatlik çalma süresi ideal olarak kabul edilebilir. 

Kulakiçi Oyun Kulaklığı Modelleri

Kulak üstü kulaklıklar oyun dünyasında ana akım olsa da kulakiçi kulaklıklar da kendine özgü avantajlara sahiptir. Hacimli kulak üstü kulaklıklar ile karşılaştırıldığında, kulakiçi kulaklıklar küçük, kullanışlı ve neredeyse standart bir kulaklığın ses kalitesine ve kapasitesine sahiptir. Dahası kulakiçi oyuncu kulaklığı modellerini okula ya da işe giderken veya spor yaparken kullanabilirsiniz. Kolay kullanım ve çok daha fazlası için kulaklığınızı cebinizde saklayabilirsiniz. Oyun için kulakiçi kulaklık seçerken ses profilini dikkate almalısınız. Bu, cihazın bas ve tizini tanımlar. İdeal olarak, çok fazla bas ve çok agresif tiz seslere sahip olmayan dengeli bir ses profiline sahip bass kulakiçi kulaklık çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Kablolu benzerlerine alternatif olarak kablosuz kulakiçi oyuncu kulaklıkları son derece kullanışlıdır ve mobil oyuncular için en çok tercih edilen kulaklık türlerinden biridir. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde sorunsuzca kullanabilme esnekliğine sahip olmanızı sağlayan bu modeller, aynı zamanda akıllı komut işlevlerine de sahiptir. Bir kulaklık alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri uyumluluktur. Kablosuz bağlantı gibi çoklu platform desteğinin yanı sıra, kablolu kulaklıklar için cihazlar arası uyumluluğu da kontrol etmeniz gerekir. Örneğin cep telefonları için yeterince iyi olan birçok mikrofonlu kulakiçi kulaklık bulabilirsiniz. Öte yandan PS3, PS4, PC veya başka bir konsolda kulaklıklarınızı kullanamayabilirsiniz. Kulakiçi kulaklık satın almadan önce, ürünün kullanıcı yorumlarını kapsamlı bir şekilde kontrol ederek, ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve böylece bilinçli bir seçim yapabilirsiniz.

True Wireless Kulakiçi Kulaklık Modelleri

Kablosuz kulaklık kategorisinde, dikkate alınması gereken birkaç farklı tür özellik vardır. Çoğu kablosuz kulaklık, başınızın arkasına sarılan küçük bir kabloya sahiptir. Gerçek kablosuz ya da True Wireless kulaklıklar, aralarında kablo veya tel bulunmayan Bluetooth kulaklıkları ifade eder. Başlıklar arasında kablo olmadığı için mikrofon, kontroller ve pil, kulaklık başlıkları içine yerleştirilir. Piyasadaki çoğu gerçek kablosuz kulaklık Bluetooth bağlantı teknolojisini kullanır. Çoğu elektronik cihaz Bluetooth özellikli olduğundan, Bluetooth kulaklıklar size bağlanmak için daha fazla ses kaynağı sağlar. Bluetooth bağlantıları doğrudan eşleştirme yöntemi nedeniyle daha güvenli kabul edilir. Bağlanmak için net bir görüş hattına ihtiyaç duymasa da eski Bluetooth sürümlerinin aralığı sadece 10 metreye kadar ulaşabileceğinden oldukça sınırlıdır. Ayrıca düşük kaliteli Bluetooth kulaklıklarda ses kalitesi sorunlu olabilir. Kızılötesi kablosuz kulaklıklar, ses sinyallerini TV uzaktan kumandanız gibi kızılötesi dalgalarla bir ana üniteden iletir. Daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olan IR kulaklıklar, kablolu kulaklıkların ses kalitesine rakip olabilir. Sesi ayrı ayrı sol ve sağ kulaklıklara ilettiği için sürükleyici bir ses efekti sağlar. Öte yandan kızılötesinin ulaşabileceği mesafe çok sınırlıdır. Ana ünite sadece 7 metre mesafeye kadar IR kablosuz kulaklıklara ulaşabilir. Ayrıca, yüksek performans için kulaklığın doğrudan görüş çizgisinde olması gerekir. Engellerden uzak durduğunuz sürece, IR kulaklıklarda statik veya radyo paraziti gibi sorunlar yaşanmaz.

Diğer Kablosuz (RF ve Kleer) Kulaklıklar

Radyofrekans (RF) yani radyo dalgaları kullanan kulaklıklar, menzil açısından daha güçlüdür ve bağlantı kaybı olmadan 91 metreye kadar dolaşmanıza olanak tanır. RF kulaklık kullanmak, kulaklıkların ses aldığı küçük bir radyo istasyonuna sahip olmak gibidir ve bu yüzden sessiz diskolarda yaygın olarak kullanılır. Bluetoothdan daha iyi ses kalitesine sahip olmakla birlikte, bas yeteneklerini sınırlıdır. Saygın kulaklık markalarının True Wireless kulaklık kategorisinde kullandığı bir diğer teknoloji Kleer kablosuz teknolojisidir. En iyi kayıpsız ses iletimi ile bilinen Kleer 16 bit CD kalitesinde ses sağlar. Düşük pil tüketimi ile Bluetooth kulaklıklardan 3 ila 4 kat daha uzun ömürlüdür. Kullanım mesafesi 15 metreye kadar çıkabilir. Piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan bazılarını üreten markalar, bu teknolojiyi bazı ürünlerinde kullanır.

Frekans ve Hassasiyet

Frekans tepkisi, bir kulaklığın herhangi bir bozulmaya neden olmadan üretebileceği en yüksek ve en düşük frekans aralığı, yani rahatça duyduğunuz ve aynı zamanda keyfini çıkarabileceğiniz ses frekansı aralığıdır. Tipik olarak, insanlar 20 ila 20000 Hz arasında rahat bir işitme frekansı aralığına sahiptir. Bazı kulaklıklar daha yüksek ve daha düşük aralıklar da sunabilse de bu modeller kulak sağlığı için tavsiye edilen ve eğlenceli bir seçenek değildir. Belirtilen ortalama frekans aralığı, en iyi ses kalitesi aralığı olmasa bile en konforlu olandır. Bas gitar, bas synth ve kick davul gibi enstrümanlar büyük ölçüde düşük frekanslarda; vokaller daha yüksek frekanslarda, gitarlar ve davullar orta frekanslarda duyulur. İdeal bir kulaklık 20Hz ila 20KHz aralığında olmalıdır çünkü bu bir insanın sesleri duyabildiği frekans aralığıdır. Çoğu yetişkin 17kHz'den daha fazlasını duyamaz. Daha yüksek frekans tepki aralığı daha iyi bir ses kalitesi anlamına gelmez. Bu nedenle daha yüksek frekans tepkisine sahip oldukları için size daha iyi ses kalitesi vaat eden kulaklıklardan kaçınmanız önerilir. Hassasiyet, kulaklıkların verilen güçle ne kadar yüksek ses üretebileceğini ifade eder. Temel terimlerle hacim ölçümü olan desibel cinsinden ölçülür. Genel olarak, hassasiyet 1mW (miliwatt) başına ölçülür. Yani, bir çift kulaklık 115 dB / mW hassasiyete sahipse, 1 miliwatt güç kullanarak 115 dB ses üretebilir. 115 dB oldukça gürültülüdür ve bu seviyede müzik dinlemeniz asla önerilmez. 115 dB bir rock konseri seviyesindedir ve bu seviye yaklaşık 15 dakika dinledikten sonra kulaklarınıza kalıcı hasar vermeye başlar. Genellikle, 90 dB ve 120 dB / 1mW arasındaki bir hassasiyet genel kullanım için en iyi seçimdir.

Ses Profili ve Sürücüler

Ses profili ürünün bas ve tiz kalitesi hakkında bilgi verir ve kulaklığın belirli bir sesi nasıl yeniden ürettiğini gösterir. Örneğin, ürünün büyük sürücüleri ve daha düşük frekansları varsa, üretilen sesin daha ağır basları vardır. Çoğu insan daha yüksek bas ve daha yüksek tiz seslerini daha iyi kalite ile karıştırır ancak püf noktası eşit bas ve tiz oranına sahip bir kulaklık seçmektir. Bu denge size en yüksek kalitede ses sunar. Kulaklıklar temelde sadece minyatür hoparlörlerdir ve hoparlörler gibi, her iki tarafta da en az bir tane sürücü bulunur. Herhangi bir kulaklıktan duyacağınız tüm sesler, elektrik sinyallerini sese dönüştüren sürücülerden kaynaklanır. Böylece, sürücülerin boyutu veya sürücü sayısı, bozulmayan, zengin kalitede bir ses duymanızı sağlar. Sürücü temelde havayı titreştiren, ses yaratan şeydir ve birkaç ana sürücü türü vardır. İlk olarak, tüketici seviyesi kulaklıkların büyük çoğunluğunda dinamik sürücü bulunur. Dinamik sürücüler ses üretmek için kullanılan giriş seviyesi sürücülerdir ancak bu, mutlaka kulağa kötü geldikleri anlamına gelmez. Genellikle bu modeller fazla güce ihtiyaç duymadan bir bas tepkisi yaratmada harikadır. Yalnızca kulak içi kulaklıklarda kullanılan dengeli armatür sürücüler, dinamik sürücü çeşitlerine kıyasla daha farklı çalışma prensibine sahiptir. Belirli frekanslara ayarlanabilen bu modeller birçok kulak içi kulaklıkta kullanılır. Bazı modellerde farklı frekanslara ayarlanmış iki set tek başına veya daha sık bir frekans tepkisi için dinamik sürücülerle birleştirilerek kullanılır.

Gürültü Yalıtımı ve Gürültü Önleme

Birçok kişi gürültü yalıtımı ve gürültü önleme teknolojisinin aynı şey olduğunu düşünme eğilimindedir. Her ikisi de ortam gürültüsünü engellemekten sorumludur. Böylece kulakiçi kulaklıklardan gelen sesi net bir şekilde duyabilirsiniz. Öte yandan gürültü yalıtımı, izole bir dinleme deneyimi sağlamak için herhangi bir dış gürültüyü engellemeyi ve kulakiçi kulaklıklardan temiz ses geçişini ifade eder. Gürültü yalıtımlı kulaklık başlıkları, ergonomik tasarımlarıyla veya silikon kulak uçları yardımıyla kulaklarınızı tamamen kapatır. Silikonsuz kulakiçi kulaklık modellerinde yoğun olarak kullanılan gürültü engelleme ise dışarıdan üretilen gürültüye karşı koymak ve net ses sağlamak için kullanılan bir teknolojidir. Gürültü önleyen kulaklıklarda, ortam gürültüsünü dinlemek için özel bir ikincil aktif mikrofon kullanılır ve yalnızca algılanan gürültünün iptal edilmesi sağlanır. İdeal bir kulaklıkta bu özelliklerden herhangi biri bulunur ve her iki kulakiçi kulaklık da müzik dinleme ya da  oyun sırasında çok fazla ortam gürültüsü duymamanızı sağlar. Bununla birlikte gürültüyü yalıtan kulaklıklar, gürültü engelleme özellikli kulaklıklar ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlıdır.

Empedans ve Ses Seviyesi

Kulakiçi kulaklıkların empedansı, kulaklığın işleyebileceği ses seviyeleri hakkında bilgi verir. Bir çift kulaklığın empedans değerini, kulakiçi kulaklıkların voltaj kapasitesine de bakarak da öğrenebilirsiniz. Kulaklık seçerken her zaman daha yüksek empedansa sahip modellerini seçmeye çalışmanız önerilir. Empedans genellikle üst düzey modellerde 8 ile 100 ohm arasında değişir. Tüketici sınıfında modellerin büyük bir bölümü düşük empedanslı olduğundan akıllı telefonlar ya da bilgisayarlarla kullanılabilir. Yüksek empedanslı kulaklıklar ise yeterli ses çıkışı için özel bir kulaklık amplifikatörü gerektirir. Kulaklıklarınızı bir telefon veya bilgisayarla kullanmayı planlıyorsanız, empedansı 25Ω altında olan bilgisayar için USB kulak içi kulaklık modellerini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, bir kulaklık amplifikatörünüz varsa, amplifikatöre göre daha yüksek empedanslı kulaklıklar satın alabilirsiniz. Yüksek empedans kulaklığınızın sadece çeşitli voltajlara uyum sağlamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi, net ve şeffaf bas tonu verir. Örneğin daha iyi ve extra bass kulaklık kulakiçi kullanım için 9 ohm empedans değerini tercih edebilirsiniz. Yüksek empedanslı modelleri incelerken dikkat etmeniz gereken diğer bir faktör empedans eşleşmesidir. Empedans uyumu, kaynak empedansının kulaklık başlıkları empedansıyla eşleşmesini ifade eder. Daha iyi ses kalitesi için bu değerlerin her ikisinde de eşleşmelidir. THD veya Toplam Harmonik Bozulma, ses sinyalinin harmonikleri nedeniyle oluşan voltaj veya akım bozulmasıdır. İdeal olarak daha düşük THD; daha kaliteli kulaklık anlamına gelir. Hassasiyet ve Ses Basıncı Seviyesi (SPL) kulakiçi kulaklıkların ne kadar yüksek sesli ve güçlü olabileceğinin başka bir göstergesidir. Bir kulaklığın hassasiyeti,  elektrik sinyalini bir ses sinyaline ne kadar verimli bir şekilde dönüştürebileceği ile ölçülür. SPL bu duyarlılığın ölçüsüdür ve birimler genellikle miliwatt başına SPL'dir. Kaliteli kulaklıklar mW başına 85 ve 120 dB SPL hassasiyet aralığında gelir.

Kulakiçi Kulaklık Fiyatları

Kulakiçi kulaklık fiyatları oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Kulakiçi kulaklık önerisi açısından ses kalitesinin önemli olmadığı ve pratik dinleme amaçları için tasarlanan ürünler genellikle erişilebilir fiyatlara sahiptir. Bütçe dostu ekonomik kulaklıklar ise premium ve kaliteli kulakiçi kulaklık modellerine ekonomik alternatiflerdir. Kalite ve tasarım açısından ödediğiniz paranın karşılığını almanızı sağlayan fiyat performans ürünleri genellikle bu kategoride yer alır. Kulaklık fiyatlarını belirleyen temel faktör kulaklığın kalitesi ve ihtiyaçlarınız için ne kadar ergonomik olduğudur. Herhangi bir çift kulaklık satın almadan önce, teknik ve konfor özelliklerine bakıp, fiyat performans dengesini daha iyi değerlendirebilirsiniz. Kulakiçi kulaklık tavsiye ve yorumlarını okuyarak, ürünün ihtiyaçlarınız için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Konfor, kulak içi kulaklıkların genel kullanılabilirliğine katkıda bulunan temel özelliktir. Tüm teknik özelliklere baktıktan sonra, ürünün kulağınıza ne kadar uygun olduğunu değerlendirmeniz de önemlidir. Kulak deliklerinin kişiden kişiye değişen boyutları nedeniyle, kulaklığın kulaktan düşmesi  kulakiçi kulaklıklarda karşılaşılan en yaygın sorundur. Bununla birlikte kulaklıklarla birlikte gelen çeşitli boyutlardaki başlıklar, kulaklık boyutunu özelleştirmenize yardımcı olur.

Ses performansını ve taşınabilirliği en üst seviyeye çıkaran kulakiçi kulaklık modelleri ile en sevdiğiniz müziklerde ve telefon görüşmelerinizde yüksek ses kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Uzun pil ömrü sunan kablosuz modeller ile ister günlük kullanım ister oyun için olsun, kablosuz hareket özgürlüğü ile tanışabilirsiniz. Trendyol ayrıcalıkları ile kulakiçi kulaklık indirim avantajından yararlanabilir, favori kulaklığınızı hemen sipariş edebilirsiniz.