Kirpik Kıvırıcı

809 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Kirpik Kıvırıcı

Kirpik kıvırıcı, bakışlarındaki çekici görünümü pekiştirmek isteyen kadınlarca kullanılır. Makyaj öncesinde uygulanan ve herhangi bir kimyasal kullanılmadan kirpikleri kıvıran aletler basit bir sistemle işler. Makas benzeri araçlar arasına sıkıştırılan kirpikler kısa sürede daha kıvrık görünüme kavuşur. Uzun kirpiklerle çerçevelenen canlı bakışlar sağlayan makyaj ürünleri, evde rahatlıkla kullanılabilir.

Kirpik Kıvırıcı Nedir? 

Kirpik kıvırıcı, kirpikleri fiziksel kıvırma işlemi uygulayarak şekillendiren araçlara verilen addır. Makasa benzeyen, iki tutma sapı, ağzı bulunan ileri geri hareket edebilen araçlar, karlaj adıyla da anılır. Daha çarpıcı bakışların sırrı olan uzun, kıvrık görünen kirpikleri elde etmek için kullanılır. Doğru seçilen ve etkili kıvırma araçları, kirpiklerin iki kat daha kıvrık görünmesin sağlayabilir. Pratik ve kolay kullanımlarının yanı sıra, ekonomik olmasıyla da bilinen kirpik kıvırma ürünleri, genellikle manuel kullanıma uygundur. Gelişen teknoloji ve kullanıcı beklentileri dikkate alınarak elektronik, ısıtmalı kirpik kıvırıcı ürünler de tasarlanmıştır. Henüz fazla yaygınlaşmasa da kirpik maşası da denilen bu cihazlar da, kirpik kıvırıcılar arasında bulunabilir. Maskara gibi sabitleyicilerle desteklenebildiği için uzun süreli etki vadeder. Kıvrılan kirpikler, isteğe göre takma kirpiklerle dolgunlaştırılabilir. Kirpik kıvırma makinesi, düz, uzun, kısa, dolgun veya seyrek tüm kirpikler için kullanılabilir. Kirpikleri yukarı çekerek daha uzun ve kıvrım görünüm sağlayan araçlar, kirpik dibine uygulanır ve kirpikler sıkıştırma işlemi sayesinde daha uzunmuş gibi görünür. Yapılan bu küçük illüzyon, göz makyajında büyük fark yaratır. Üzerine sürülen maskara veya takılan takma kirpiklerle mükemmel görünüm pekiştirilerek göz çerçevelenir. Ortalama 20 saniye süren uygulama, her göz için ayrı ayrı yapılır. İşlemi art arda tekrar etmeye gerek yoktur. Tek işlem bile yeterli sonuç verir, çok uzun ve çok kıvrık görünüm isteyenler, istedikleri görünüm elde edene dek kullanıma devam edebilir. Makyaj temizlenene dek, maskara ile sabitlenen kıvrıklık korunur. Kıvırıcılar uzun ömürlüdür ve esneme, paslanma yapmadığı sürece senelerce kullanılabilir. 

Kirpik Kıvırma Aleti Çeşitleri 

Ürünler, metal ve lastik çeşitler bulundurur. Üretim malzemesi değişen kıvırıcı makasların, ucunda silikon lastikler yer alır. Kimi ürünlerin elden kaymaması için sapları da silikon tutamaçlarla kaplanmıştır. Güç kaynakları değişen modeller vardır. Bilinen geleneksel kirpik kıvırma aleti basit bir mekanik ile, el gücüyle çalışırken kimi modellerde elektrikli aksama rastlanır. Kirpik kıvırma makinesi çeşitlerini her biri farklı avantajlar sağlar, kullanıcıların ihtiyaçları, alışkanlıkları ve beklentilerine göre kendileri için en uygun ürünleri seçmesi beklenir. Farklı modellerin avantajları/dezavantajları şöyle sıralanabilir: 

 • Pedli, metal kirpik kıvırıcı, uzun ömürlü ve etkili olmasıyla tanınır. Ancak kimi modeller uzun süre kullanımda paslanabilir, metal yay sistemi bozulabilir. Plastik modellere göre daha ağır ve pahalı olmaları dezavantaj oluşturur. 
 • Plastik kirpik kıvırıcı, çantada rahatlıkla kullanılır. Ekolojik plastikten elde edilen modeller de mevcuttur. Metal kadar dayanıklı olmayan plastik kıvırıcılar, uygun fiyatları ile avantaj sağlar. 
 • Pedsiz kıvırıcılar, eski tip, içinde silikon ped bulundurmayan kirpik kıvırıcılarda sıkıştırma kuvvetini kontrol etmek deneyim ister. Fazla baskı uygulamak kirpikleri kırabilir. Pedsiz modellerin fiyatları, diğerlerine göre daha uygundur. Küçük boyutları sayesinde çantada kolaylıkla taşınır. Sıkıştırma düzeyi kısıtlı olması gerektiği için etkileri, silikonlu tasarımlara nazaran daha kısa sürer. 
 • Isıtmalı kirpik kıvırıcı, mekanik modellerle aynı prensipte çalışır. İçindeki özel mekanizma plakayı ısıtır ve kirpiklerdeki kıvrılma etkisi daha dayanıklı hale gelir. Şarjlı ve pilli modeller kablolulara göre daha yüksek fiyatlarda olabilir. Kablolar ise hareket özgürlüğünü kısıtladığı için alıcılarda tereddüt oluşturur. Ürünleri kullanırken, kirpikleri yakmamak adına dikkatli olmak gerekir. Pratik ve etkili olan cihazların dezavantajları fiyatlarıdır. 

Kirpik kıvırıcıların farklarını belirleyen etkenlerden biri, üst parçasındaki plakanın büyüklüğüdür. Bu parçanın uzunluğu, genellikle 9 ile 10.5 mm arasında değişir. Göz kapağına yerleştirilen kısımların da genişlikleri 25 ile 32 mm arasında farklılık gösterir. Kullanıcıların göz kapaklarının genişliğine, kirpiklerinin uzunluğuna göre en uygun modeli seçmesi gerekir. Kirpik kıvırıcıların kavislerinin bazıları çok derin, bazıları daha düzdür Derin kavisler, çukur gözler için idealdir. Size en uygun kirpik kıvırıcı ölçünüzün ne olduğunu öğrenmek için bir parça kağıdı, gözünüzün altına düz bir şekilde tutmalı ve bir kalem yardımıyla iç ve dış köşeleri hafifçe işaretlemelisiniz. Ardından kağıdı düz bir zemine koyarak mesafeyi ölçmeniz yeterlidir. Eğer elinizde önceden kullandığınız bir kirpik kıvırıcı varsa onun ölçülerini de referans alabilirsiniz.

Kirpik Kıvırma Aleti Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kirpik kıvırma aletleri hızlı uygulandığı için oldukça pratiktir. Her an her yerde, saniyeler içinde kirpikleri daha kıvrık göstermek mümkün olur. Makyaj çantasına bile sığabilen ürünler, rahatlıkla taşınır. Ürünlerin avantajlarının başında sağladığı doğal görünüm sayılabilir. Kimyasal ürünlerde maskara veya kirpik perması ile sağlanan kıvrıklık zaman zaman yapay görünebilir. Oysa kirpik kıvırıcı makas, boya veya sabitleyici içermediği için hiç işlem yapılmamış gibi doğal bir görünüm vadeder. Makyajsız günlerde, sadece kıvırıcı kullanarak bakışları daha etkili kılabilirsiniz. Dilerseniz işlem sonrası kirpiklere şeffaf bir maskara sürerek etkinin uzun süre kalmasını garanti altına alabilirsiniz. Son olarak, kıvırıcılar önerilere uygun kullanıldığında, işlem süresine, yapılan baskıya dikkat edildiğinde ve kirpik bakımı ihmal edilmediğinde kirpiklere herhangi bir zarar vermez. Kirpik kıvırıcı kullanırken sıkıp bırakmak kirpiklerin daha hızlı kıvrılmasına yardımcı olur. Kirpik kıvırmanın daha etkili olması için, kirpikleri önce dipten ardından ortasından ve en son ucundan kıvırmak da tercih edilebilir. Ancak nazik uygulama bu sırada önem arz eder. Bu uygulama kirpikleri çok yuvarlak yaptığı için daha kısa görünmelerine sebep olabilir. Eğer kirpik kıvırıcı etkisinin daha uzun süreli olmasını istiyorsanız ve elektronik bir kirpik maşanız yoksa, kirpik kıvırıcıyı fön makinesi ile hafifçe ısıtarak sıcak maşa etkisi oluşturabilir ve kirpiklerin daha uzun süre kıvrık kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sırada, kıvırıcıyı kullanmadan önce elinizde dokunmanız ve sıcaklığı kontrol etmeniz önemlidir. Çok sıcak kullanımdan kaçınmalısınız, makasın ılık olması yeterlidir. Kirpik kıvırma işleminin ardından sürdüğünüz maskaranın suya dayanıklı olmasına dikkat edin. Suya dayanıklı maskaralar çok hızlı kuruduğu için kirpikler düşmeden sabitlemeye yardımcı olur. 

Doğru Kirpik Kıvırıcı Nasıl Seçilir? 

Doğru kirpik kıvırıcıyı seçmek için bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Her kirpik kıvırıcı aynı değildir. İşte manuel ve elektronik kıvırıcıları alırken dikkat etmeniz gerekenler: 

Manuel Kirpik Kıvırıcı Seçimi: 

 • Eğer kirpiklerinizin karışık görünmesinden şikayetçiyseniz, taraklı kirpik kıvırıcıları alabilirsiniz. 
 • Hassas, ince ve kırılgan kirpikler için lateks, silikon ve plastik koruma bandı olan modeller veya plastik kıvırıcılar seçilmelidir. 
 • Yanınızda taşımak için bir kıvırıcı bakıyorsanız hafifliği ve büyüklüğü seçim kıstasınız olabilir. Evde kullanmak için daha etkili ama ağır tasarımları da alabilirsiniz.
 • Bazı paketlerde kirpik kıvırıcı ile beraber yedek kirpik kıvırma lastiği yani pedler de verilir. Böylece ekstra lastik maliyeti olmadan, uzun süre kıvırıcı kullanılabilir. 
 • Ürünlerin sağlamlığını belirleyen kıstaslardan biri de yay sistemidir. Çift yaygı modeller daha dayanıklı olabilir. Metal ürünler, plastiklere göre daha uzun ömür vadeder.
 • Kirpik kıvırıcının sağlamlığının göstergelerinden biri de mekanizmasının çok sıkı veya gevşek olmamasıdır. Sıkı olan mekanizmalar kullanım esnasında dağılabilir, gevşek olanlar ise daha fazla baskı gerektireceğinden kısa sürede performansını kaybedebilir. 

Isılı Kirpik Kıvırıcı, Ne işe Yarar, Nasıl Seçilir:

 • Elektronik ürünler çok daha hızlı, uzun süre etkili şekillendirme sağlar. Eğer kirpikler çok düzse veya kısa sürede yeniden kıvrıklığını kaybediyorsa daha etkili kıvırma için elektronik modeller tercih edilebilir. 
 • Cihazların ısınma süreleri modele göre değişir, alırken aynı saç maşası gibi kirpik maşalarının da ısınma sürelerine dikkat etmelisiniz. 
 • Kablolu tasarımlar hareketi kısıtlayabilir. Pilli veya şarjlı modeller bulunmaktadır. Ürün seçerken güç kaynağına ve şarj süresinde dikkat etmelisiniz. 
 • Isınma derecesi üründen ürüne farklılık gösterebilir. Seçim esnasında ısı derecesine dikkat edebilirsiniz. Kirpik şekillendirme için en uygun ısı 35 - 40 derecedir.
 • Birçok model, kirpiklerin zarar görmemesi için koruyucu plaka bulundurur. Isıtıcı bölümün materyaline dikkat edebilirsiniz. 
 • Taraklı, maşa şeklinde, baskı ile çalışan veya dönebilen farklı modeller bulunabilir. Kirpik bigudisi olarak da adlandırılan modelleri inceleyerek karar vermelisiniz. 

Adım Adım Kirpik Kıvırıcı Kullanımı 

Kirpik Kıvırma İşlemine Hazırlık: Kıvırıcılar temiz kirpiklere uygulanır. Uygulama öncesinde, kirpikler etkili bir makyaj temizleyici ile silinir ve jel ile yıkanır. Göze sürülecek herhangi bir bakım kremi varsa uygulanır. Eğer makyaj yapılacaksa makyaj bazı ve göz altı kapatıcısı uygulanarak kirpik işlemlerine geçilebilir. Kapatıcı uygulama esnasında kirpiklerin boyanmamasına dikkat edilmelidir. Temiz halde saklanan kirpik kıvırıcı temiz kirpiklere uygulanır. Bu esnada kirpiklerde herhangi bir bakım yağı da olmamalıdır. Yağlar, kıvırıcının sıkıştırma alanını kirleteceği ve kaydırabileceği için tavsiye edilmez. İşlem öncesinde kirpiklere kesinlikle maskara uygulanmamalıdır. Kirpikleri sabitleyen ve sertleştiren maskaraların üzerine kıvırıcı uygulandığında kirpikler kırılabilir, kopabilir. Birçok kullanıcı için kirpik kıvırıcı kullanmak ilk bakışta oldukça zor görülebilir. Oysa, işlem çok basittir ve uygulamak için ekstra bir deneyim gerekmez. Biraz dikkatli olmak yeterlidir. Peki, kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır? 

 • Gözünüzü net olarak görebileceğiniz bir aynanın karşısına geçin, olabildiğince yakınlaşın. 
 • Kıvırıcı makası baş ve işaret parmaklarınızdan geçirerek kullanıma hazırlanmalısınız. 
 • Ardından aletin ağız mekanizmasını kirpiklerin diplerine nazikçe yerleştirmelisiniz.
 • Makas kullanır gibi iki parmağınızı yavaşça birleştirerek, kirpiklerin ağız içine sıkışmasına izin vermelisiniz. 
 • Her göz kapağı için 10 saniye bekledikten sonra mekanizmayı açık ve sonuca bakın. 
 • Eğer etki yeterli değilse işlemi tekrarlayabilirsiniz. 

Kirpik kıvırma aleti nasıl kullanılır öğrendiniz, kirpik kıvırma sonrası da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. İşlem sonrası kirpiklere sabitleyici bir maskara sürebilirsiniz. Maskaranın kıvırma, kaldırma, uzun gösterme ve dolgunlaştırma gibi özellikleri olabilir. Zikzak hareketlerle maskarayı kirpiklere yedirirken, kirpikleri aşağı doğru çekmemeye özen göstermeli, hep elinizi yukarı doğru hareket ettirmelisiniz. Maskarayı sürmeye dipten başlayın ve uca doğru hareket edin. Makyajı bitirirken sabitleme etkisini pekiştirmek için, gözünüz kapalı şekilde makyaj sabitleyici spreyleri yüzünüze sıkabilirsiniz. Kirpik kıvırıcı süngeri temiz bir makyaj pamuğu ve temizleme suyu ile silerek, kurulayarak saklamaya devam edebilirsiniz. Kirpiklerinizi gün sonunda muhakkak temizlemeli ve makyajla uyumamalısınız. Mümkünse kirpiklerinizi ara ara bakım serumları ile beslemeli ve güçlendirmelisiniz. Kıvırıcılar çok zararlı görünmese de çekme etkisi oluşturduğu için kirpikleri güçlendirmek dökülme sorunu karşısında size avantaj sağlar. 

Kirpik Kıvırıcı Kullanırken Dikkat

Eğer kirpikler yeterince sağlıklı ve güçlüyse kirpik kıvırıcı onlara herhangi bir zarar vermez. Halihazırda zayıf ve güçsüz kirpiklere sahipseniz, kirpik kıvırıcı kullanımı kirpiklerde dökülmeye sebep olabilir. Bu nedenle kıvırıcı kullanımı süresince kirpikleri besleyecek serumlardan ve doğal yağlardan destek alabilirsiniz. Kontrolsüz ısı, baskı kullanımı ve yanlış kirpik kıvırıcı seçimi ise kirpiklerin zarar görmesine neden olabilir. Çok sert lastikli veya lastiği eskiyen makaslar yine kirpikleri kırabilir.  Mutlaka bildiğiniz ve güvendiğiniz markaların kıvırıcılarını tercih etmelisiniz. Trim kirpik kıvırıcı, kullanımı gereği sağladığı pratiklik ve kaliteli materyalleri ile bilinen markaları almak isteyenleri memnun eder. Kirpik kıvırma aletinin yüzeyinin temiz tutulmasına dikkat etmelisiniz. Üzerinde toz, makyaj malzemesi kalması ihtimaline karşı sık sık temizlemelisiniz. Eğer makası makyaj çantasında taşıyacaksanız bile bir kılıf içine koymalı ve diğer ürünlerle temasını engellemelisiniz. Aracın pedlerini sık sık değiştirmelisiniz. Ara ara dezenfekte ederek, aleti mikroplardan arındırmanız önemlidir. Zamanla, uzun süreli kullanımlarda kirpik kıvırma araçları esnekliğini kaybedebilir, bu durumda kirpik makasını değiştirmelisiniz. Birçok ürün paslanmaz çelikten yapılır, ancak her ihtimale karşı ürünleri ıslak bir şekilde muhafaza etmemeli muhakkak kurulamalısınız. Kıvırma işlemi sırasında göz kapağının ağza gelmemesine dikkat etmelisiniz. Yoksa göz kapağınız sıkışabilir ve kirpik kıvırma gerçekten acı verici bir deneyime dönüşebilir. Kirpik kıvırıcıyı kimse ile paylaşmamalısınız. Göz kolay mikrop kapabilen bir organ olduğu için makasın kişiye özel olmasına özen göstermelisiniz. Arpacık gibi bir enfeksiyon durumunda kirpik kıvırıcı kullanmamalı ve geçene kadar beklemelisiniz. Bu tip durumlarda, kirpik kıvırıcıyı alkol ile nazikçe silerek dezenfekte etmeli ve kurulamalısınız. Düzenli kullanımda, kıvırıcı etkisini zamanla yitirebilir. Kirpiklere şekil verirken daha etkili bir sonuç için ihtiyaç duydukça aparatın ucundaki lastik kısmı yenisiyle değiştirin.Kirpik kıvırıcıyı tam kirpik dibine yerleştirmeyip sıkıştırdığınızda kirpiklerin kırıldığını ve kötü göründüğünü görebilirsiniz. Doğru yerleşimden emin olarak kirpikleri kıvırın. Kirpikler ıslak olduğunda şekil almaz. Kirpiklerinizin tam olarak kuru olduğundan emin olduktan sonra kirpik kıvırma işlemlerine başlayın. Kirpikleri kurutmak için makyaj pamukları ile silmeyi deneyebilirsiniz. Kirpik perması yapılacak kişilerin en az 10 gün önce kirpik kıvırma aleti kullanmayı bırakması gerekir. Perma gibi fiziksel işlemler süresince kirpik kıvırıcı kullanılmamalıdır. 

Kirpik Kıvırıcı Fiyatları 

Kirpik kıvırıcı fiyat açısından oldukça uygun seçenekler sunar. Uzun süre kullanılabilmesi aletlerin yatırımı hak ettiği konusunda kullanıcıları ikna etmektedir. Sürekli yenilenmesi gereken kimyasal kirpik kaldırma işlemleri, takmak kirpik, ipek kirpik gibi eklentiler ile kıyaslandığında kirpik kıvırıcılar en ekonomik tercih olarak görülür. Özellikle yedek başlıklar bulunduran, cımbız, kaş makası gibi setler halinde sunulan modeller, birçok ihtiyacı aynı anda karşıladığı için çok daha avantajlı görülür. Kirpik kıvırıcıların fiyatlarını kıyaslarken ürünün elektronik veya manuel olması, silikon ped bulundurması, kaymaz tutamaç sahibi olması gibi detayları göz önüne alabilir ve fiyat kalite dengesini sağlayıp sağlamadığından emin olabilirsiniz. Ayrıca kimyasal kirpik işlemlerinin kirpiklerde bıraktığı yıpratıcı etkinin telafisi için özel bakımlar gerekli görülürken kıvırıcı kullanımı için detaylı bir bakım işlemine gerek duyulmaz. Bu özellik de fiyatların ekonomik görülmesine katkı sağlar. Kirpik kıvırıcı fiyatları, ürünlerin markalarına, dönemsel kampanyalara göre değişiklik gösterebilir. Var olan çeşitler, her bütçeye uygun alternatiflerin bulunmasına yardımcı olur. Siz de hemen kirpik kıvırıcı ürünlerini inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza yanıt veren, bütçenize uygun dilediğiniz ürünü, Trendyol’un avantajlarıyla hemen satın alabilirsiniz. Onlarca markanın yüzlerce ürününü bir arada görerek kıyaslayabilir, alternatifler içinden kolaylıkla seçiminizi yapabilirsiniz. Siz de Trendyol'dan seçtiğiniz kirpik kıvırma ürününü zaman kaybetmeden sepetinize ekleyin, adımları takip ederek alışverişi tamamlayın ve mükemmel bakışlara sahip olmanın en kolay yolunu keşfedin. Kolay kullanılan, pratik kirpik kıvırıcılarla, doğal görünen kıvrık kirpiklerinizin keyfini sürebilirsiniz.