Giyim

100.000+ Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Giyim

Giyim

Giyim, günlük yaşamda güçlü bir iletişim aracı olarak kullanılıyor. Kişilik ve karakteri yansıttığı gibi karşıdaki kişiye anlık mesajlar veriyor. Yapılan araştırmalar, giyilen kıyafetlerin kişisel imaj yarattığını öne sürüyor. Kişinin zevkini, stilini yaratan kıyafetler sosyal ve kültürel hayatta önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle insanlar kıyafet tercihinde oldukça titiz davranıyor. Güzel ve modaya uygun bir giyim tarzı yakalamak günümüzde şüphesiz herkesin ilgisini çeken konular arasında yer alıyor. Bu anlamda tüm giyim markaları ve firmalara büyük bir görev düşüyor. Günümüzde kadın erkek herkes marka giyim tercihleri konusunda çeşitli araştırmalar yaparak fikir sahibi oluyor. Bu noktada devreye çeşitli internet ve alışveriş siteleri giriyor. Trendyol ile de birbirinden farklı giyim stilleri ve çeşitleri aynı anda incelenerek bir fikir sahibi olunuyor. Güvenli ve hızlı kargo imkanları ile akıllarda hiçbir soru işareti bırakmadan alışveriş yapmanıza olanak sağlıyor. Hem kaliteli ürünlere sahip olmak hem de bütçesine göre alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.

Trendyol'da erkek giyim, outlet giyim, spor giyim, oversize giyim, unisex giyim ve daha buna benzer birçok seçenek yer alıyor. Ayrıca giyim kampanya fiyatları ile de uygun ve sorunsuz alışveriş yapma fırsatı sunuyor. Alışveriş fırsatını evden yapma imkanı sunan ve popülerliği ile en çok tercih edilenler arasında yer alan Trendyol, birçok markayı bünyesinde barındırarak farkını ortaya koyuyor. Yenilikçi bir bakış açısı ile sunulan çeşitli giyim bedenleri ve stilleri, kişileri hayal dünyalarında farklı bir yolculuğa çıkarıyor. XXL giyim modelleri, small beden giyim elbiseleri gibi her bedene uygun şekilde bulunabilen modeller giyim aksesuarları ile birlikte sunuluyor. Her sezon ürün seçeneklerini yenileyen giyim tesettür markaları da ürünlerini burada sergilemeyi tercih ediyor. En trend giyim tarzları ve moda akımlarına yer vererek herkese hitap etmeyi başarıyor. Her dönem uygulanan özel indirimler ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Giyim Seçimini Etkileyen Etmenler

Giyim seçiminde çeşitli faktörler rol oynuyor. Her ortama uygun ve zevkli giyinebilmek için bu etmenleri bilmek ve uygulamak gerekiyor. Mevsim, giyim seçimini etkileyen bir faktör olarak öne çıkıyor. Özellikle vücut sağlığını korumak için mevsim koşullarına uygun kıyafetler seçmek gerekiyor. Ülkemizde dört mevsimin değişiklik göstererek etkili bir şekilde yaşanması tekstil ve giyim endüstrisini mevsim koşullarına yönelik olarak ürün hazırlamaya yöneltiyor. Dolayısıyla giyim seçimini hava koşulları oldukça etkiliyor. Kış mevsiminde kalın ve yünlü kışlık giyim ürünleri tercih edilerek vücut ısısını koruma ihtiyacı duyuluyor. Ayrıca kış şartlarında daha kullanışlı olmaları nedeniyle koyu renkli kıyafet kombinleri yapılıyor. Yaz mevsiminde ise güneş ışınlarından korunmak özellikle yazlık üst giyim modelleri için ince, bol ve serin tutan açık renkli ürünler tercih ediliyor. İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde ise dış giyim için yağmurluk, iç giyim için ise pamuklu ve hafif giysiler ön plana çıkıyor.

Giyim seçimini etkileyen bir diğer faktör ise yaş olarak öne çıkıyor. Her yaştaki kişinin farklı ve kendine özgü bir tarzı olduğu için kıyafet tercihleri de farklılık gösteriyor. 0 - 1 yaş giyim özelliklerinden başlayarak genç giyim ve yetişkin giyim için ürünler çeşitlilik gösteriyor. Genç giyim çeşitleri modaya, giyilecek yere, vücut özelliklerine ve zamana göre değişiklik arz ediyor. Ayrıca canlı renk ve desenlerde giyim kombinleri yapılıyor. Ünlü Türk giyim markaları özellikle genç modası için daha çeşitli seçenekler sunuyor. Bir diğer etmen vücut özelliği olarak öne çıkıyor. Kişinin kendine yakışan kıyafeti, rengi, aksesuarı ve deseni seçebilmesi için vücut tipini ve fiziksel özelliklerini bilmesi gerekiyor. Bu nedenle giyim seçimi öncesinde kişinin yüz ve vücut bütünlüğü sağlayarak kendini tanıması ve incelemesi şart oluyor. Kişi kendini değerlendirmekte zorlanıyor ve yardıma ihtiyaç duyuyor ise bu noktada devreye arkadaşları ve ailesi giriyor.

Herkesin vücut yapısı birbirinden farklılık gösteriyor. Bu nedenle kıyafet ve aksesuarlar da çeşitli şekillerde üretilerek herkese hitap etmeye çalışıyor. Uzun boylu ve büyük beden giyim için ince tüylü, düz, mat görünüşlü koyu renk kumaştaki giysiler öneriliyor. Ayrıca ince çizgili, küçük desenli ve ayrıntısız modeller kullanılıyor. Üst giyim için çok bol ya da çok dar olmayan kombinler seçiliyor. Uzun boylu zayıf kişiler için ise açık renkli parlak kumaşlar, geniş yakalı kıyafetler, büyük aksesuarlar ve kısa saplı çantalar öneriliyor. Kısa boylu olup büyük beden giyim tercih edenler için boydan, V yakalı çok dar olmayan giysiler, ince ve koyu renk kemerler, küçük düğmeli modeller tavsiye ediliyor. Son olarak kısa boylu zayıf kişiler için ise kalın dokulu hafif tüylü canlı renkteki kumaşlar ve çok büyük olmayan aksesuar çeşitleri öneriler arasında yer alıyor.

Kişiler, toplumsal hayatın her alanında giyim kuşamlarına özen gösteriyor. Öğretmen, memur, işçi gibi bazı mesleklerde çalışanlar iş yeri şartlarına dikkate alarak giyinmek zorunda kalıyor. Dolayısıyla da kişilerin sosyal statüleri güzel giyim tarzını etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Sosyal ve psikolojik ihtiyaçları karşılama açısından giyim, bir topluma ya da kültüre ait olma hissi veriyor. İnsanlar giysiyi bir kimlik duygusu yaratabilmek, kişilik olarak kendini yansıtarak karşı tarafın algılamasını sağlayabilmek amacıyla önemli görüyor. Bu nedenle ünlü giyim markaları da her türden zevki, ilgiyi, değer yargılarını, statüyü, meslek gruplarını ve psikolojik durumu görsel açıdan karşılayan kıyafetler ve aksesuarlar üretmeye çalışıyor.

İnsanın içinde bulunduğu çevre koşulları da giyimi önemli ölçüde etkiliyor. Hangi kıyafetin nerede, ne zaman ve nasıl giyilmesi gerektiği konusu zaman zaman önemli bir sorun olarak ortaya çıkabiliyor. Çünkü bu konuda gereken özen gösterilmez ise çevreye rahatsız edici bir biçimde yansıyor. Günün değişik saatlerinde giyilecek olan giysiler gidilecek olan ortama uyumlu olarak seçilirken bu kombinler saç modeli ve makyaj ile tamamlanıyor. Bir iş görüşmesine giderken kişinin o anki dış görünüşüne göstermiş olduğu tertip ve düzen hem işverene hem de kendisine olan saygısını gösteriyor. Kısacası kişinin işe alınmasında karakter özellikleri kadar giyiminin bakımlı ve düzenli olması da önem taşıyor. Özellikle iş kadını giyim için farklı stiller oluşturuluyor. Hangi iş dalında olursa olsun dış görünüş insanlar üzerinde bırakılan ilk izlenimin bir parçasını oluşturuyor.

Herkes farklı tarzda ve çeşitli giysilere sahip olmayı arzuluyor. Ancak bunu gerçekleştirmek için kişilerin gelir düzeyleri farklı ve kısıtlı olabiliyor. Bu nedenle insanların bütçelerini aşmadan ekonomik ve kendi tarzına göre giyinmeleri gerekiyor. Bu noktada da indirimli ürünler giyim için ön plana çıkıyor. Çok para harcayarak şık giyinmeyi amaçlamak kısıtlı bütçelerde doğru olmuyor. Az bir harcama yapılarak da şık giyim tarzı oluşturulabiliyor. Dolayısıyla kıyafet seçiminde ekonomik durum göz önünde tutuluyor. Ekonomik tarz giyim tercih edenler modası geçmeyen kumaş, model ve renkleri seçiyor. Ayrıca bu noktada var olan giysileri özenle kullanmak ve alışverişlerde indirim giyim seçeneklerinden faydalanmak gerekiyor.

Modaya Göre Giyim

Moda insanların farklılıklar yaratarak yeni tarzlar ortaya koyma tutkusu olarak nitelendiriliyor. Giyim ve moda bir başka deyişle yaşamın çeşitli alanlardaki yeniliği oluyor. Giysilerde geçicilik, insanların tarzları ve zevklerinin değişiminden kaynaklanıyor. Bu değişimleri modacılar düzenliyor. özellikle modern toplumlarda moda değişimleri önceleri yadırgansa bile sonradan rağbet görüyor. Kısacası moda gelenek ve görenek biçimine dönüşerek devam yıllarca ediyor. Yeni moda giyim gerçek anlamda değişime inanan kültür ve toplumlarda kendini gösteriyor. Eski zamanlarda sadece kadın modası ilgi çekiyor iken günümüzde tüm insanları ilgilendiriyor. İnsanlar modayı olduğu gibi benimsemek yerine kendi vücut tiplerine aksesuarlarına ve ten renklerine uygun olan modelleri seçerek giyim tarzını yansıtıyor.

Yerine Göre Giyim Kombinleri

Kendi vücut özelliklerini tanıyan ve kıyafet tarzı seçiminin önemini bilen bir kişi nerede ne giymesi gerektiğine karar verebiliyor. Giyim markaları, gardırop planlaması yaparak modaya ve gidilecek ortama göre tercih edilecek giyim türlerini analiz ederek belirleme yapıyor. Günlük giyim için kıyafet seçimi yapılırken rahatlık, pratiklik ve kullanışlılık durumları ön plana çıkıyor. Ayrıca giyim indirim ürünleri tercih edilmeye çalışılıyor. Hareketleri kısıtlayacak dar modeller ve kolları çok geniş üst giyim çeşitleri tercih edilmiyor. Çalışma hayatında kıyafet seçimi de oldukça önem taşıyor. Günümüzdeki çalışma koşullarında hemen hemen her iş ve meslek gruplarında kadınlarda bulunuyor. Erkekler ile beraber iş hayatında etkin olarak çalışan kadınlar uygun koşullara ve konuma göre giyim tarzını belirliyor.

Hastane, fabrika yada atölye gibi birçok iş alanında forma giyilmesi zorunlu kılınıyor. Fakat böyle bir zorunluluğu olmayan kişiler iş yerine giderken giydikleri kıyafetleri mesleklerinin özelliğine ve çalışma koşullarına göre belirliyor. Yaz mevsiminde öne çıkan tatil kıyafetleri seçiminde yapılacak etkinliklere göre giyim alışverişi yapılıyor. Tatil denince akla turistik geziler, piknikler ve sportif etkinlikler akla geliyor. Kişiler bütçelerine, ihtiyaçlarına, zevklerine ve zamanlarına uygun kıyafetler tercih ediyor. Tatil için alışveriş yapan kişiler genellikle rahatlığı ve pratik olması sebebi ile plaj giyim ve spor giyim kombinleri tercih ediyor. Ayrıca yıkanması ve ütülenmesi kolay olan hazır giyim seçenekleri de bu mevsimde oldukça rağbet görüyor. Hava sıcaklığına uyum sağlamak için keten pantolon ve tişört gibi iki parçalı giysiler kullanılıyor. Küçük değişiklikler yapılarak çeşitli durumlara uyum sağlayabilecek kıyafetler alınıyor.

Çocuk Giyim Önerileri

Cilt sağlığı açısından son derece önemli olan kıyafetler, söz konusu bebekler ve çocuklar olduğu zaman daha da önemli hale geliyor. Ebeveynlerin bu konuda son derece hassas ve dikkatli olduğu gözlemleniyor. Bebek giyim kombinlerinde onların hassas ciltlerine zarar vermeyen doğa ve çevresel etkenler ile uyumlu kumaşlar titizlikle seçiliyor. Özellikle yüzde yüzü pamuktan üretilen 6 aylık bebek giyim fiyatları büyük indirim avantajları ve kampanyaları ile Trendyol'da yerini alıyor.

Bu tarz ürünler bebeklerin cildine zarar vermediği için ünlü giyim markaları tarafından oldukça özen ile hazırlanıyor. Anne ve babalar bebeğini sıkacak ya da onu rahatsız edecek kıyafetlerden kaçınarak içerisinde rahatça hareket olanağı bulunan konforlu kıyafetleri tercih ediyor. Ayrıca boyasız olan ve kimyasal içermeyen kumaşlar seçilmeye gayret ediliyor. Sert dikişli ve iplikli giysiler bebekler için uygun bulunmuyor. Kız çocuk giyim ve erkek çocuk giyim ürünleri de büyük bir titizlik ile üretilerek ebeveynlere sunuluyor.

Bu noktada özellikle yazlık giyim için nefes alan kumaşlar, cildi tahriş etmeyen yumuşak dokudaki giysiler ve kimyasal boya içermeyen kıyafetler tercih ediliyor. Ayrıca esnek yapıdaki kumaşlar çocuklar için daha konforlu ve rahat olduğundan, hareket alanını kısıtlayan kıyafetlerden kaçınılıyor. Beli lastikli pantolon seçeneği bu nedenle daha çok ilgi görüyor. Baskılı kimyasal işlem görmüş kıyafetler yerine el işlemesi ya da desenli kıyafetler talep görüyor. Trendyol'da çocuk giyim bölümü içerisinde yer alan kıyafetler yaş, kilo, boy ve farklı tarz seçenekleri ile çeşitlilik arz ediyor.

Kadın Giyim Modası

Kadınlar arasında kıyafet tutkusu yıllardır öne çıkmaya devam ediyor. Gelişen teknoloji ile beraber değişen moda nedeniyle kadın giyim markaları en güzel ürünleri ortaya koymak için birbirleriyle yarışıyor. Farklı tasarım çeşitleri ile kadınsallığı ön plana çıkarmayı amaçlayan birçok giyim markası sektörün gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Özellikle kadın klasik giyim seçenekleri ile zarif ve şık bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar, markaların yaptığı kombinler ile en güzel görünümü yakalamayı başarıyor. Ayrıca bu bölüm içerisinde deri giyim modelleri de kadınların tercihi arasında yer alıyor.

Tüm sezonlarda öne çıkan markaların ürettiği günlük giyim, abiye giyim ve tesettür giyim gibi birçok seçeneğin bulunduğu Trendyol'da online giyim alışveriş olanakları yer alıyor. Kadın kıyafetleri, kendine özgü tarzı ile en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor. Bu seçenekler arasında kadın dış giyim kadın kombinleri, iç giyim modelleri ve kadın üst giyim gibi daha bir çok seçenek yer alıyor. Kadın giyim indirim ve fırsatlarından haberdar olmak için internet sitesini sürekli takip etmek gerekiyor. Yeni sezon giyim seçenekleri ve hızlı kargo teslimatı sayesinde tüm kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Şık ve Güzel Giyimin Püf Noktaları

Şık olmak ve güzel giyinmek kişiye göre değişebilen kavramlar olarak beliriyor. Bu nedenle net kurallar yerine tavsiye niteliğindeki püf noktalar öne çıkıyor. Uyumlu parçaları bir araya getirerek ve bu parçaları doğru bir biçimde kullanmak gerekiyor. Kıyafet ve aksesuar kombinlerinde renk tonlarının uyumu büyük önem taşıyor. Tamamen desenli karışık renkteki kıyafetler göz yorabiliyor. Bu nedenle met ve doğal tonların tercihi kişiyi daha güzel ve zarif gösteriyor. Ayrıca kıyafet ile bütünlüğü sağlayan detaylardan biri olan aksesuarlar kişinin tarzını yansıtan önemli parçalar olarak dikkat çekiyor. Takı, çanta ya da diğer tamamlayıcı unsurlar kıyafet ile tam bir uyum yakalıyorken bir yandan da kişinin tarzını yansıtıyor. Uyumlu giyinmek kolay gibi görünse de aslında ciddi bir çaba gerektiriyor. Sade ve tek renk giysileri bir araya getirmek kolay olsa da karışık desenli kıyafetleri kombinlemek oldukça zaman kaybına neden oluyor.

Ufak dokunuşlar ve püf noktalar her zaman şık ve dikkat çekici görünmeye yardımcı oluyor. Özellikle kadınlar bazı ayrıntılara dikkat ederek tarz görünmeye çalışıyor. Şık bir görünüm sağlamak için önce kendi tarzınızı yansıtan parçalar seçmeniz gerekiyor. Bu parçaları kombinlerken modadan yararlanmanız şık bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor. Bir kadının gardırobunda olmazsa olmaz iki renk olan siyah ve beyaz renkleri ile kombin yapmak hayatı kolaylaştırıyor. Ayrıca bu renkteki kıyafetler farklı giysiler ile bir araya getirilerek yeniden giyildiğinde dikkat çekmediği için kullanım ömrü uzun oluyor. Kıyafetler ile kombinlenen ayakkabılar kişiye farklı bir hava katarak stilinizi öne çıkarıyor. Erkekler de şık giyinme konusunda oldukça özen gösteriyor. Erkek kıyafet seçiminde uyum yakalama konusunda kemer ve ayakkabı önem taşıyor. Giyimi tamamlayan bu aksesuarlar arasında saat, bileklik gibi küçük dokunuşlar kişinin tarzını oluşturuyor. Ayrıca çorap renginin kıyafetler ile özel bir uyum sağlaması ve çok dikkat çekici olmaması gerekiyor. Siz de Trendyol online alışveriş fırsatları ile avantajlı fiyatlardan yararlanabilir, kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.