Enchantimals Oyuncak

427 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Enchantimals Oyuncak

Enchantimals Oyuncak İle Hem Çocuklar Hem Ebeveynler Mutlu

Enchantimals Oyuncak İle Hem Çocuklar Hem Ebeveynler Mutlu

Sevimlilikleriyle ilgi çeken Enchantimals oyuncaklar evlere ve kreşlere konuk olurken eğlenceli anların anahtarını çocuklara sunar. “Sevgi bizim her şeyimiz.” Sloganı ile üretime başlayan marka rengârenk karakterleri ve onların dostu olan hayvanları çocuklara armağan ederek sevgi duygusunu pekiştirir. Yepyeni ve cıvıl cıvıl bir dünyanın kapısını aralayarak oyuncaklarıyla birlikte çizgi filmlerini de televizyonda yayınlayan Enchantimals, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin sağlıklı geçmesi adına pedagoglar eşliğinde üretimler yapar. Oyuncak piyasasının lideri konumunda bulunan Mattel’in fantastik evreninin kahramanlarını yansıttığı yeni markası Enchantimals sevimli karakterleri, çocukların hayal dünyalarında zenginleştirmelerini sağlar. Hayvanları ile olan özel bağlarını yansıtarak çocuklara hayvan ve insan sevgisinin büyüsünü küçük yaşta aşılayan oyuncaklar, onların hayal dünyalarını harekete geçirir. Yaş ilerledikçe kaybedilen ve çocukluğun harika parçalarından olan keşfetme, deneme, hayal kurma eylemlerini verimli gerçekleştirmelerini sağlayan oyuncaklar miniklerin bir numaralı yardımcıları olur. Arkadaşlarıyla birlikte kendi evrenlerini yaratıp, orada hayat verdikleri karakterler arkadaşlık duygusunu ve paylaşmayı geliştirirken, sağlıklı bilişsel süreci tetikler. Kreşlerde, anaokullarında rahatlıkla kullanılabilecek parçalar, sağlığa zararlı kanserojenler içermezken hem velilerin, hem de öğretmenlerin tercih ettiği seçenekler arasında yer alır. Canlı renklerin tercih edildiği tasarımda, büyüleyici tonların sevimli figürlerle buluşması sunulur. Enchantimals oyuncak çeşitleri çocukların gelişiminde önemli rol oynar. Ebeveynler ve öğretmenler tarafından çocukların yaş gruplarına uygun seçilen ürünler, eğlenirken öğrenmelerine ve duygusal zekâlarının olumlu yönde ilerlemesine katkıda bulunur. Enchantimals karakterleri hayal gücünü harekete geçirirken sosyal medya filtrelerinden ve dijital dünyanın gücünden faydalanan estetik tasarımları, gerçeğe yakın bir büyüleyiciliğe sahip olur. Sosyal medyada takip edilebilen hikâyeleri, karakterleri daha gerçekçi kılarken, çocukların kendi senaryolarını oyuncaklar üzerinden gerçekleştirmeleri yaratıcılıklarını pekiştirmelerinde destek olur. Enchantimals bebek serisi 14 karakterden oluşurken bu karakterlere destek olan sevimli hayvanlar ve setler oyun alanının genişlemesine ve deneyimin her açıdan zenginleşmesini sağlar. Çocukların canlılar arasındaki iyi ilişkiyi, empatiyi, şefkat duygusunu, hoşgörüyü öğrenmelerini; bizzat canlı değerlendirmelerini sağlayan karakterler ve hikâyeleri onların gerçek hayatta birçok erdeme kavuşmalarına yardımcı olur. Hikâyelerin değindiği konularla birlikte yüksek gerçekçilikle sunulan karakterler, çocukların zihinsel yolculuklarında parçaları birbirlerine oturtmalarında ve zengin hayal güçlerinin genişlemesinde yardımcı olur.

Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Oldukça hassas bir konu olan oyuncak seçiminde ebeveynler, çocukların yaş grubuna ve gelişim dönemlerine dikkat ederek tercihlerini gerçekleştirmelidir. Tercih aşamasının ardından ürünlerin belirli bir sayıya indirgenmesi için dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, materyallerin çocukların sağlığı açısından güvenilirlik derecesi olur. Miniklerin oynamaları adına onlara tahsis edilecek ürünün güvenlik standartlarını üst düzeyde sağlıyor olması ve alerjik reaksiyonlara neden olabilecek materyalleri içermeyen formülle üretilmesi önem arz eder. Bebeklerin yutabileceği ufak parçaların veya herhangi bir köşesi sivri olan tasarımların belirli bir yaşın üstündeki çocukların oynamaları adına üretildiğinin unutulmaması ve seçimin buna göre yapılması değerli bir nokta olarak karşınıza çıkar. Belirli gelişim evrelerini atlatan çocuklara verilmesi gereken materyallerin üzerinde yer alan bilgiler dikkatle incelenmeli ve buna göre seçim yapılmalıdır. Aksi takdirde olumsuz durumlara davetiye verilebilir. Oyuncakların rastgele seçilmesi, zihinsel ve bilişsel açıdan gelişimlerini henüz tamamlayamamış minikleri derinden etkileyebilir. Bilinçli mesajlar vermeyi hedefleyen ve onların gelişimlerine olumlu yönde katkıda bulunmayı hedefleyen Enchantimals karakterleri gibi oyuncaklar ise çocuklara etkili mesajlar sunar. Oyunlar vasıtasıyla düşünmeyi, hayal kurmayı ve keşfetmeyi öğrenen çocuklarda etkili değişimler sunan oyuncakların katkı payı es geçilemeyecek düzeyde yer alır. Özellikle izledikleri karakterleri somut bir nesne olarak ellerinde tutan çocuklar soyut ve somut arasında ilişkiyi kavrar. Bu sayede gerçeklikle bağları güçlenen çocukların soyut ve somut düşünme yetileri gelişir. Bireysel deneyimin yanı sıra grup etkinliği olarak da harika bir seçenek olan oyunlar, paylaşma duygusunu ve takım ruhunu öğrenir. Enchantimals oyuncakları ebeveynlerinin de desteğiyle çocuklarda etkili değişimlerin gözlenmesini sağlar. Gerçekleşen aktivitelerin hem eğitici, hem de öğretici olması adına hem görsel, hem de işitsel yönden pek çok avantaj sağlayan karakterlerin en büyük artısı çizgi filmlerinin yer alması olur. Böylelikle çocuklar bu oyuncakların nerede yaşadığını, kim olduklarını ve evrenlerini bilerek kurmaca dünyalarını düzenler. Hayal gücünün gelişimine olumlu katkı sağlayan zengin koleksiyon arasından sevilen kahramanlar seçilerek yaratıcılık sürecinin ilk basamağına adım atılmış olur. Enchantimals evreni; renklerin, objelerin, soyutun ve somutun, hayvanların ve insanların birbirleriyle ilişkilerini aktararak kavrama yetilerinin gelişmesine katkıda bulunur. Yavaşça büyüyen ve gerçek hayata adım atmaya başlayan miniklerin en değerli yardımcıları, hatta bazılarının ilk arkadaşları olan oyuncakların titizlikle seçilmesi hem ebeveynlerin, hem de çocukların mutlulukla yaşamlarına devam edebilmeleri açısından önemlidir.

Enchantimals Oyuncak Modelleri

Enchantimals Oyuncak Modelleri

Geniş ürün yelpazesine sahip harika evreni sayesinde çocukların kalplerini fetheden marka birçok karakteri bir arada sunar. Tatil teması içerisinde Enchantimals tavşan Fluffy bebek bahçe aksesuarlarıyla bir arada gelir. Saksı içerisinde yer alan çiçeklerin, sulama aletlerinin birlikte sunulduğu set sayesinde çocuklar bitkilere özen göstermeyi ve hayvanlarla iyi anlaşmayı kurgular. Çizgi filmde çocukların çok sevdiği tavşancık Bree’nin kulübesini somut hale getiren tasarım, sevimli renkleri ve figürleriyle minikler tarafından oldukça beğenilir. Yerlerinden söküp çıkarılabilen çiçekler ile sulamayı öğrenerek gerçek hayata adaptasyon süreçlerini hızlandıran minikler, hayal dünyalarını yeşertecek ürünleri onlara sunan tavşancık Blooms’un ve diğer karakterlerin renkli dünyasına dâhil olur. Enchantimals orman evi, içerisinde bulunan odalar sayesinde karakterlerin rutin hayatlarına çocukların yön vermelerini sağlar. Balkon, oturma odası, yatak odası, mutfak, banyo bulunan evde markanın bebeklerinin keyifli vakitler geçirmelerini sağlayan çocukların birlik beraberlik duyguları güçlenir. Çeşitli aksesuarlarla kendi hayal güçlerine uygun ev dekorasyon stilinin belirlenmesini sağlarken yaratıcılıkları gelişen çocuklar, bu orman evi sayesinde harika zamanlar geçirir. Rengârenk tasarımları miniklerin renkleri tanımalarına ve onları ayırt etmelerine destek olurken, şık duruşları oyun oynama isteklerini perçinler. Ufak parçaları nedeniyle genellikle 4 yaş ve üzeri yaş grubuna uygun olan Enchantimals çiftlik seti şehir hayatında kolayca görülemeyen hayvanların tanınmasına destek olur. Yavru hayvanların uyuması adına sepet ve beşik aksesuarlarıyla gelen set, onların beslenmeleri için önlük, şişe, bebek bezi barındırır. Kuş yuvası, bebek ve hayvan figürleriyle bir arada sunulan set küçük aksesuarları nedeniyle 2 yaşın altındaki gelişim dönemine uygun olmayabilir. Fakat ebeveynler eşliğinde olduğu sürece her yaş grubunun zevkle oynayabileceği bu setin içerisinde bebek civcivin çıktığı sevimli bir yumurta da bulunur. Kreş ve anaokulu gibi çocuk trafiğinin yoğun olduğu yerlerde arkadaşlık duygusunu pekiştiren setler eğlenceli formları ile yaşam alanlarına renk katar. Aksesuarlardan bağımsız, sadece bebeklerin ve sevimli pet dostlarının beraber geldiği Enchantimals 3'lü bebek seti en sevilen 3 karakterleri oyun alanlarına davet eder. Evrendeki her karakterin kendisiyle ortak özellikleri bulunan ve en yakın arkadaşı olan hayvan dostunu somut biçimde çocuklara sunan bu bebek seti sayesinde çocuklar izledikleri sahneleri canlandırarak hafıza gelişimlerini geliştirebilir. Kavrama ve taklit etme yetilerinin ilerlemesine de katkı sağlayan bu set, yeni serüvenlere adım atmalarına ve hayal dünyalarına farklı bakış açısıyla bakabilmelerine yardımcı olur. Her biri özel detaylarla tasarlanan ve yumuşacık saçlarıyla ilgi çeken bebekler, pek çok çocuğun hayran kalacağı özelliklere sahip olur.

Yaş Gruplarına Göre Enchantimals Oyuncak Çeşitleri

Yaş Gruplarına Göre Enchantimals Oyuncak Çeşitleri

Her yaş grubu adına ideal olan ürünler kanserojen maddelerden uzak sertifikalı oyuncaklar olarak karşınıza çıkar. Oyuncak seçiminde kız-erkek ayrımı yapmadan yaş grupları baz alınarak tercih yapılması hassasiyet gösterilmesi gereken bir durum olarak seçim kriterleri arasında yer alır. Hijyenik ürünlerin arasında bulunan ve kalitesiyle adından söz ettiren marka, oyuncakları ile her yaş grubuna rahatlıkla hitap eder. Küçük aksesuarları bulunan setler yutma tehlikesi bulunan bebeklere uygun düşmezken, bebek setleri ve hayvan figürleri ebeveynler eşliğinde oynayabilecekleri harika seçimlerden olur. 15-18 ay arasında bulunan ve yürümeye başlayan miniklerin gelişen hayal dünyalarına katkıda bulunan Enchantimals oyun setleri, keşfetmeye yönelik yüksek eğilim gösteren çocukların meraklı zihinlerini geliştirir. Pek çok parçadan oluşan bu setlerdeki parçaları bir araya getirerek kendilerine ait bir evren yaratan çocukların böylelikle hayal dünyalarının gelişimi ebeveynler tarafından rahatlıkla incelenir. Duyguların tanımını ve düşünce sistemlerini tam olarak kavrayamayan yaştaki çocukların isteklerine, bilinç altlarına kolaylıkla temas edebilen oyunlar, gelişimlerinde herhangi bir aksaklık olup olmadığının anlaşılmasına destek olur. Oyuncaklarıyla gelişerek sosyal hayata adım atan 2-3 yaşındaki minikler adına harika alternatifler sunan marka, çocukların gerçek hayatla bağdaştırabilecekleri materyalleri sunar. Gerçek hayatta sıkça denk geleceği sevimli hayvanları onlara tanıtan marka Enchantimals kedi ve onun en yakın arkadaşını miniklere armağan eder. Kedi Ciesta ve yakın arkadaşı Climber’in çizgi filmle birebir versiyonlarını tasarlayarak ebeveynlere tedarik eden marka, hem gündelik yaşam ile hem de çizgi filmle bağlantı kurulmasını sağlar. Çevrelerine karşı ilgilerinin artırdığı bu dönemde meraklı sorularla bakan gözlerine tanıdık materyaller sunmak, kavramlar arasındaki bağlantı yetilerini geliştirir. Motor gelişimlerini hızla sürdüren 3 yaş sonrası çocukların ilgileri tamamen dışarı yaşamına ve sosyal hayata kayar. Hareketliliğin arttığı bu dönemde yanlarında götürebilecekleri ve kendi başlarına hareket ettirebilecekleri bebekler ilgilerini çeker. Artan el becerileri sayesinde pek çok eylemi tek başlarına gerçekleştirebilen minikler, hayal dünyalarındaki eylemleri oyun aktivitelerine dökerek zevk almaya başlar. Enchantimals Panda'nın oyun evi, 2 katlı bir evi oyun alanlarına sunar. Merdiven ve salıncak detayına kadar düşünülerek tasarlanan bu ev, bebeklerin hareketlerini çocukların yönlendirmelerini sağlarken, eğlenceli dakikaları onlara armağan eder. Gerçek hayattan esinlenerek hassasiyetle tasarlanan bu ev tipi oyuncaklar, sosyal hayata adım atmaya başlayan çocukların arkadaşlarıyla geçirecekleri vakitleri anlamlı kılmayı ve onların bilişsel gelişimlerini desteklemeyi hedefler.

Eğlenceli Vakitlerin Anahtarı: Enchantimals Oyuncak

Eğlenceli Vakitlerin Anahtarı: Enchantimals Oyuncak

Çocukların oyun keyiflerini ve ebeveynlerinin beklentilerini karşılamak üzere geniş skalada yer alan ürün çeşitliliği tekli veya set halinde sunduğu seçenekleriyle oldukça beğenilir. Sevimli bebekler ve onların hayvan dostları çocukların eğlenceli dünyalarına eşlik ederken kanserojen madde içermeyen formülleri ebeveynlerin gönlünde taht kurar. Enchantimals geyik ile bebeğin dostluğunu sunan Danessa Deer ve Sprint çizgi filmdeki müthiş uyumu gerçek hayata yansıtır. Hayvan dostlarıyla aralarındaki güçlü bağı her an gösteren marka miniklere sevgiyi aşılar. En yakın arkadaşı olan hayvandan esinlenerek taktığı aksesuarlarla bilinen ana karakterlerin her biri canlı renklerle harmanlanır. Tüylü ve çiçekli ayrıntılarla bezenmiş kıyafetler giyerek renklenen bebekler dostlarına benzeyen saç aksesuarlarıyla çift uyumunu yansıtır. Örneğin Sprint’in boynuzlarına benzeyen bir tacı saçlarına takan Danessa bebek morun uyumunu altın sarısıyla tamamlar. Eğlenceli dokunuşlarla her bir karaktere farklı çizgiler katan marka, ince düşünülmüş detaylarıyla ön plana çıkar. Mavinin canlı tonlarını bir arada sunan Patter Peacock bebeği ile onun harika arkadaşı Enchantimals tavus kuşu Flap büyüleyici renkleriyle çocukları cezbeder. Tavus kuşu tüyünün deseni giysilerinde bulunduran bebek çizgi filmdeki konuşkan karakterine uygun canlılıkta bir kombin ile gelir. Tavus kuşu tüyü kanadı ve saç aksesuarlarıyla birlikte dostuna benzer özellikler taşıyan Patter Peacock, çocukların en sevdiği karakterler arasında yer alır. Karakterlerin yüzlerindeki her detayın hayvan dostlarından esinlenerek tasarlanması aslında hayvanların ve insanların ayrılamaz bir bütün olduğunu çocuklara etkili bir alt metin biçiminde aşılar. Bu sayede çocuklar hayvanlardan korkup kaçmazken onlara zarar verebilecek herhangi bir girişimde bulunmaz. Her biri özel detaylarla ve ince işçilikle dizayn edilen koleksiyonda tilki gözleri ve tilki kulakları ile dostuna partner olan Felicity Fox, güzelliğiyle büyüler. Enchantimals tilki ortaklığının sevimli öğesi Flick’in kuyruğuna yer veren tasarımı sayesinde Felicity tamamen dostuna ayak uydurur. Yumuşacık uzun saçlara sahip bebek ve sevimli tilki ile hayal dünyaları zenginleşen minikler tasarım harikası ürünlerin renklerinde büyülenir. Sarının canlı enerjisini barındıran ve en sık tercih edilen modellerden olan Enchantimals civciv ailesi 4 farklı aileye mensup civcivleri bir arada sunar. Civciv ailesinin sempatikliğini bebeğin güzelliği ile yansıtan bu aile çocukların en çok sevdiği oyuncakları arasında ilk sıraya aday olur. Doğanın eşsiz büyüsünü ve arkadaşlık kavramının güven veren hissini çocukların çok küçük yaşlarda fark etmesini amaçlayan ebeveynlerin ilk tercihi olan Enchantimals evreni, sağlığa zararlı alerjenler içermeyen formülü ile hem bilişsel hem de fiziksel yapıya dost olur.

Birbirinden Canlı Enchantimals Oyuncaklar Trendyol’da

Birbirinden Canlı Enchantimals Oyuncaklar Trendyol’da

Yaklaşık 15 cm boyunda olan bebekler ve onların sevimli hayvan dostlarını sunan koleksiyon geniş ürün yelpazesiyle Trendyol’da yer alır. Farklı hayvanları bir araya getirerek çocukların canlıları tanımasına aracı olan bu oyuncaklar sayesinde düşünme ve bağlam kurma yetileri gelişir. Enchantimals kaplumbağa Taylee ve onun sevimli arkadaşını oyun alanlarına taşıyan set aracı ile göz doldurur. Hem kaplumbağa, hem de bebek için yer alan kasklar çocuklara önce güvenliğin söz konusu olduğunu aşılarken motorun arkasında bulunan sepet Taylee’nin konforla yolculuk etmesini sağlar. Serinin en renkli tasarımlarından olan Enchantimals papağan Peeki ve onun rengârenk dostu farklı tonları ahenkle kombin etmesiyle ilgi çeker. Göz alıcı renkleriyle çocukları cezbeden tasarımlar, koleksiyonun renklenmesine katkıda bulunur. Çocukların el ve göz koordinasyonlarını geliştirmenin yanında renkleri rahatlıkla algılamalarını sağlayan oyuncaklar, tüm koleksiyonu bir arada görmek isteyenlere zengin seçenekler sunar. Doğum günü partisi konseptinde hazırlanan Enchantimals flamingo ve pembe saçlı sevimi arkadaşı Fanci minikler adına ilham kaynağı olan bir diğer modeller arasında yer alır. Uzun pembe saçları ve flamingolar ile uyumlu kombiniyle doğum günü partisine uygun hazırlanan Fanci, doğum günü pastası ile birlikte hediyeleri de unutmadan çocukların hayal dünyasına giriş yapar. Genellikle miniklerin korktukları hayvanları sempatik biçimde yansıtarak korkularını gideren marka, yanakları pembe Enchantimals baykuş ve tacıyla ışıldayan arkadaşına da koleksiyonda yer verir. Ormanlarının kralına benzerliği ile dikkat çeken ve asil hayvanların arasında ilk sıralarda yer alan kaplanın Cheris Cheetah partnerliğiyle bir arada olduğu set sevimliliğiyle ön plana çıkar. Enchantimals kaplan ile arkadaşı renk ve stil bakımından benzerlikleriyle yaşam alanlarına neşe getirir. Bu harika oyuncakları size ve sevdiklerinize güvenle armağan eden Trendyol’un zengin koleksiyonu, kaliteli Enchantimals evrenini gözler önüne serer.