Yatırımlık Bilezik

2051 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Yatırımlık Bilezik

Yatırımlık Bilezik Türleri

Finans dünyası ve bütçeler geliştikçe, insanların yatırım için aradığı ve kullandığı araçlar da gelişme göstermektedir. Forex, borsa, hayvancılık vb. bir sürü yöntem yatırım için kullanılmaktadır ancak çağlardan beri insanların yatırımları için yegane araç “Altın” olmuştur. Türkiye ve Ortadoğu’da sıklıkla kullanılan altın bilezik gibi altının işlenmesi şeklinde elde edilmesinden ortaya çıkan ürünlerin yatırım amacıyla kullanılması yaygınlaşmıştır. Bileziğin yatırım aracı olarak kullanılmasının ardında saf yatırım amacı yoktur. Kadınlar, bileziğin estetik değerine de önem verir ve bir takı amacı güderek kullanırlar. Bu sayede bilezik hem yatırım amacı hem de estetik haz veren bir tür olarak ortaya çıkmıştır. Örneğin Trabzon yöresine ait, burma bilezik türü, çok güzel bir estetiğe sahip olmakla birlikte, çok yerinde ve getirisi yüksek bir yatırım aracıdır. Bir erkek olarak, eşinizi mutlu etmenin ve finansman kaynaklarınızı doğru bir şekilde yatırıma yönlendirmenin mutluluğunu ona bilezik hediye ederek yaşayabilirsiniz. İnceleyebileceğiniz ve beğenip satın alabileceğiniz birçok altın bilezik modelleri mevcuttur. 22 Ayar altın bilezik, genelde tercih edilen, tavsiye olunan bir yatırım aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayar kelimesinin anlamı, bilezikte kullanılan altın miktarıyla alakalı bir kavramdır. Örneğin: Bilezikte kullanılan 24 ayarın 18’i altın 6’sı gümüş ise o bilezik 18 ayar altından yapılmış demektir. Ayrıca hediyelik bilezikler de eşinize veya arkadaşınıza alabileceğiniz nadide hediyelerden biri olabilir. 22 Ayar altın bilezik modelleri, yöreden yöreye şehirden şehre değişiklik gösterebilmektedir, her yörenin altını işleyişi, ona yaklaşımı ve işçiliği kesinlikle farklıdır. Bu güzellikler, desenler ve farklılıklar altının ve bileziğin özünü güzelleştirmekte ve değerine değer katmaktadır. Bu sebepledir ki işçilik miktarı hep işlenmiş altın ürünlerinde müşteriden talep edilir. Adana burma bilezik gibi türler Akdeniz ve İç Anadolu bölgesinin güney kısımlarından esintiler taşır, üstündeki her desen, bir duygunun, bir düşüncenin eseridir. İç Anadolu’nun güney kısımları ve Akdeniz işçiliği Türk Altın işçiliği sektöründe çok önemli bir yere sahiptir ve değeri oldukça yüksektir. Kalın bilezik de hem ağırlığı hem işçiliği bakımından burma bilezikle farklılıklar göstermektedir. Özellikle baskın ve geniş görünümü, hem de getirdiği karlılık oranlarından dolayı hanımların sık sık tercih ettiği bir takı ve yatırım aracıdır. Trabzon burma bilezik, Karadeniz’in eşsiz sanat dünyasının ve işçiliğinin bileziğe nakış işlenmesiyle elde edilmektedir. Özellikle fiyat bakımından diğer bilezik türlerine göre yüksektir. Hem ayar hem de işçilik bakımından maliyetleri fazladır.

Yatırımlık Bilezik Çeşitlerinde İşçiliğin Önemi

İşçiliksiz bilezik, elbette piyasada bulunmaktadır. Birçok kurum, kuruluş ve altın satan yerler işçiliksiz bilezik satmaktadır. Ham altın olarak kabul edilen ve fiyat olarak işlem gören bu bilezik türü, işçilikli bileziklere göre işçilik masrafı olmadığı için daha ucuz olabilmektedir. Dolaysıyla da değeri türevlerine göre düşüktür. Sanatın ve insan zekasının, altına işlemesi, ona bir dirhem daha değer katması, entelektüel açıdan çok önemlidir. Takıldığında ve sergilendiğinde dışarıdan güzel duran, zarifliği ve güzelliği taşıyabilen bir takı ile, dümdüz saf altından bükülerek yapılmış bir bileziğin sanatsal ve finansal değeri kesinlikle aynı olmayacaktır. İşçiliksiz bilezik modelleri ve fiyatları ayar ve grama göre değişiklik göstermektedir. Ayar düştükçe bileziğin de fiyatı aynı oranda düşecektir. İşçilik maliyeti olmadığı için işçiliksiz bilezik modellerinin fiyatları kendi sıkletindeki işçilikli bileziklerden daha düşük olacaktır. 6 gr 22 ayar işçiliksiz bilezik, genelde tercih edilen türlerden bir tanesidir. İnce ve zarif olması, işçilik olmamasına rağmen güzel durması, fiyat ve performans açısından yatırım için önemli bir araç olabilmektedir. Ayrıca bayanlar da tercih etmektedir. 10 gr 22 ayar işçiliksiz bilezik de 6 gr 22 ayar işçiliksiz bileziğe benzemesine rağmen, gram olarak daha ağır ve daha pahalıdır. Yatırım oranı arttıkça, karlılık getirisi de arttığı için 10 gr 22 ayar işçiliksiz bileziğin getirisi, 6 gr 22 ayar bilezikten daha fazla olacaktır. Hediyelik altın bilezik alışverişlerinizde, hediye alacağınız kişiye göre, işçilikli ya da işçiliksiz bilezik seçebilirsiniz. İşçiliksiz bilezik, düşük maliyeti ve daha düşük gramajlarıyla son dönemde oldukça fazla şekilde hediye için tercih edilmiştir. İşçiliksiz bilezik modelleri, genelde ağırlığıyla doğru orantılı olacak şekilde değişmektedir. Örneğin, 10 gr bir işçiliksiz bilezikle, 6 gr işçiliksiz bir bileziğin görünümü aynı olmayacaktır. İşçiliksiz bileziklerde görünümü el işçiliği değil, altının kendi gramajı belirlemektedir.

Yatırımlık Bilezik ile Güzelliğinize ve Kendinize Değer Katın

Bir bayansanız, güzelliğinizi bir takıyla taçlandırmak isteyebilirsiniz. Bu sizin en doğal ve tabii hakkınız. Ancak sadece takı olarak görmüyor, bir yatırım aracı olarak bilezikleri değerlendirebiliyor olabilirsiniz. Bu da çok yerinde ve doğru bir davranıştır. Altın bilezik çeşitlerini araştırmanız, bunlar üzerinde kafa yorarak en doğru yatırıma yönelmeniz gerekmektedir. Alacağınız gram miktarını, işçilik seçeneklerini ve yöresel tercihleri en iyi şekilde seçmelisiniz. Bu şekilde tercih edeceğiniz modeller size daha fazla estetik sunacak ve geleceğe yönelik yatırım anlamında daha çok tatmin edecektir. Yeni gelinlerin şıklığına ve zarafetine daha fazla değer katabilmek için sıklıkla tercih ettikleri ve yakın akrabaları tarafından düğünlerinde kendilerine takılan altın modelleri her geçen gün popüleritesini korumaya devam ediyor. Altın burma bilezik denilince Türklerde geçmişten gelen 20 gram burma bilezik çeşitleri akıllara düşüyor gerçekten de Türk gelenek ve göreneklerine baktığımızda her ne kadar altının işlenmesi ile elde edilen mücevherlere ilgi yoğun olarak ortaya çıksa da burma bileziğin yeri bambaşka olarak görülüyor. Altın set modelleri ve fiyatları düğünlerde damat tarafının araştırma yapılan pazar çalışması sonucunda geline hediye edilen bir alan olarak bilinir. Her ne kadar altının gram fiyatı iniş çıkış gösterse de yine de düğünlerin vazgeçilmezi arasında 1. sırada yer alıyor. Kayınvalideler gelin adaylarına gösterişli bir altın seti hediye edebilmek için kuyumcuları baştan aşağı dolaşmakla kalmayıp, fiyat araştırması yapıyor. Akrabalar tarafından gelin ve damada hediye edilen altınlar genç çifte gelecek yönünde bir yatırım sağlıyor. İşçiliksiz bilezik modelleri sıklıkla altını bir yatırım amacı olarak gören bireyler tarafından tercih ediliyor. Üzerinde herhangi bir motif olmayan ve sade bir şekilde altın şıklığı taşıyan işçiliksiz modeller birikim anlamında insanları oldukça tatmin ediyor. Sonuçta altının değerinin hiçbir zaman düşmeyeceğini bilen yatırımcılar bileziğin nasıl bir motifte olduğunu çok fazla kafaya takmıyor. 40 gram burma bilezik fiyatı son günlerde artış gösterse de gerek bileziğin üzerinde yer alan işçilik detayları gerekse burma bileziğin ekonomik olarak yatırım anlamında değerlendirilmek istenmesi kişileri oldukça cezbediyor. Bu yönden bakıldığında 40 gram bir bilezik toplu bir şekilde değerlendirilebilir gözüyle kullanıcılar tarafından satın alınıyor. Burma bilezik 22 ayar son yıllarda kaliteli ve değeri hiçbir zaman düşmeyen altın bilezik tercih eden kişiler için büyük bir fırsat olarak görülüyor. Bu nedenle de ekonomik durumu müsait ise kişi 22 ayar bilezik satın almayı düşünüyor.

Yatırımlık Bilezik Kar Avantajları

Birçok insan yatırım yapmak amacıyla altını tercih etmekte ve altının uzun süreçte iyi bir getire sağladığını düşünmektedir. Durum böyle olunca insanlar Adana burma bilezik fiyatları araştırma konusunda büyük bir gayret gösteriyor. Çünkü gram fiyatı sürekli olarak değişen altında bir kriter olarak kendini gösteriyor. Şimdiye kadar gelişen dünya koşullarında altının fiyatı her ne kadar iniş ya da çıkış gösterse de ekonomik kriz ya da ekonomik ferahlık durumlarında altına yatırım yapmak en mantıklı davranış olarak yıllardır biliniyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de insanlar herhangi bir şüphe etmeden yatırım aracı olarak altını tercih etmektedir. Altın her dönem yatırımcısını sevindirdiği için Türk halkının gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Fakat son günlerdeki gram fiyatının artması nedeniyle insanlarda biraz kaygı yaratmıyor değil. Ancak yine de cazibesini yüzyıllardır koruyor. 22 ayar bilezik altın fiyatları düğünlerde gelinlere takmak amacıyla çiftlere hediye ediliyor. Yeni bir yuva kurmaya çalışan çiftler bu sayede altın gibi önemli bir yatırım aracı ile kendilerini geleceğe daha iyi hazırlamak için çaba sarf ediyor. 20 gram burma bilezik fiyatı son zamanlarda vatandaşın alabileceği ekonomide olduğu için bu ürüne talep her geçen gün artış gösteriyor. Burma bilezik gerek tipi gerekse kişileri memnun etme yönünde oldukça şık bir tasarıma sahip. Yıllardır hem düğünlerde hem de çeşitli özel günlerde hediye olarak ya da bir birikim aracı amacıyla kullanılmaktadır. 20 gram burma bilezik bu nedenle insanlar tarafından genelde orta düzeyde bir ekonomiye sahip kişilerce tercih edilmektedir. Maraş burma bilezik Kahramanmaraş ilimizin tarihi Kapalı Çarşı ticaret alanında oldukça kaliteli ve standartların üstünde bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye'nin dört bir tarafından temin edebileceğiniz bu bilezik çeşidinde hummalı bir el işçiliği ve gösterişli bir tasarım yer alıyor. Çift burma bilezik çeşitleri her ne kadar Maraş burma ya da kalın burma bilezik kadar olmasa da burgu sayısının 2 defa dolanmasıyla insanların gözdesi olmaya devam ediyor. Günümüzde kripto para gibi yatırım araçlarının arttığı dünyada eski insanlar hala çift burma bilezik alarak birikim yapmayı düşünüyor. Altın sürekli olarak yatırımcısına kazandırdığı için bu düşünce uzun vadede büyük bir gelir elde edilmesine yol açıyor.

Yatırımlık Bilezik Bilezik Gramaj ve Çeşitleri

Kalın altın bilezik gösterişi seven ve zevkine ortaya koymak isteyen bireyler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Gerek bileziğin üzerindeki motifler gerekse ağır bir duruşu tam bir altın bilezik asaletini sergilemeye yetiyor. Her ne kadar düşük gram altın bilezikler kadar satışı yoğun bir şekilde gerçekleşmesi altın bileziklerin kalın olanları hem yatırım aracı hem de hediye amacıyla satın alınıyor. 25 gram burma bilezik fiyatı ise genellikle 20 gram bilezik modellerinin bir tık üstünde kalite arayan kişiler tarafından gözde haline gelmiş bulunuyor. Özellikle son yıllarda artan gram altın fiyatları kişileri 25 gram burma bileziklere yönlendirmekte hatta bazen insanlar üçlü burma bilezik fiyatları konusunda araştırma yapabilmektedir. Çünkü üçlü burma bilezik ürünleri 25 gram burma fiyatlarına çoğu zaman denk gelmektedir. Bazı durumlarda sevdiğimiz insanlara ya da yakınımızın bir düğününe giderken hediyelik altın bilezik satın almak fikrine sahip oluyoruz. Bu gibi durumlarda fiyatı ekonomik düzeylerde olan hediyelik ürünleri tercih etmek daha mantıklı geliyor. Fiyat olarak da istenilen performansı insanlara sunduğu için hediyelik ürünler son yıllarda oldukça dikkat çekiyor. 6 gram 22 ayar işçiliksiz bilezik maddi durumu yerinde olmayan fakat herhangi bir yere hediye götürmek amacıyla eli boş gitmek istemeyen insanlar tarafından tercih ediliyor. Daha çok uygun ekonomik fiyatı ile dikkat çeken bu ürün sade ve şık tasarımı ile 20 ya da 22 gram altın bilezikleri aratmıyor. Burma bilezik çeşitleri genel olarak değerlendirildiğinde hepsi birbirinden kıymetli ve zarafeti ile göz dolduran ürünler olarak biliniyor. İnsanlar geçmiş yüzyıllardan beri altına yatırım yapmak istediklerinde burma bilezikten hala vazgeçemiyor. Durum böyle olunca gerek kuyumcular gerekse altın işleyicileri insanların ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla gelenekseli ve modern anlayışıyla birleştirerek piyasaya sunmaya devam ediyor.

Yatırımlık Bilezik Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yılların verdiği bir tecrübe ile yatırımlık bilezik almak isteyen kişiler genellikle burma tip bilezikleri tercih ediyor. Bunun yanında çeşitli davetlere giderken ayıp olmasın düşüncesiyle herkes kendi bütçesine uygun hediyeyi tercih ederek düşük gramajda ve ayarı yüksek olmayan altın satın alıyor. 10 gram 22 ayar işçiliksiz bilezik hediyelik amacıyla oldukça kullanışlı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak piyasada şu an için işini kaliteli bir şekilde yapan kuyumcuların yanı sıra dolandırıcılık yapan esnaflar da yok değil. Bu yüzden düşük gramajda ve ayarda altın bilezik almayı düşündüğünüzde birtakım kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. 50 gram burma bilezik ise diğer bilezik çeşitleri ve modelleri gibi yatırım amacıyla ileriye yönelik planları olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Tek seferde yüklü bir miktarda bir arada bulunan altın kişilere daha çok güven veriyor. 50 gram olması nedeniyle diğer çeşitlere göre ağırlığı biraz daha fazla ve kullanıcı isterse üzerine istediği işlemeler de kuyumcular tarafından gerçekleştiriliyor. İşçiliksiz bilezik modelleri ve fiyatları konusunda ise piyasa oldukça dalgalı bir şekilde seyrediyor. Kuyumcular ve işin ustaları her ne kadar sanatlarını konuşturmak için bilezik üzerine çeşitli motifleri işlese de bazı insanlar herhangi bir tasarımın olmadığı bilezik modellerini tercih edebiliyor. Bu durumlar için de işçilik olmayan bilezik modellerinin fiyatları kullanıcıları tarafından araştırılıyor. Yıllardır altının değeri ve kalitesi herhangi bir azalma göstermedi ve hiçbir zaman yatırımcısını pişman etmedi. İlerleyen süreçlerde de böyle bir durum olmayacağının garantisi üç aşağı beş yukarı görülüyor. Ancak yatırımcıların dikkat etmesi gereken önemli şey altın uzun vadede bir kar getireceği konusudur. 7 gram 22 ayar işçiliksiz bilezik ya da 4 gram ve aynı ayarda işçiliksiz bilezik hediye amaçlı altın almak isteyen insanların gözdesi konumundadır. Genellikle düşük bütçeye sahip olan insanlar tarafından tercih edilen bu ürünler yüksek gram altın çeşitlerine alternatif olarak üretilmiş. Ekonomik durum olarak orta düzeyde bulunan vatandaşlar için biçilmiş kaftan olan düşük ayar işçiliksiz bilezikler hemen hemen her kuyumcunun satışa sunduğu ürünler arasında yer alıyor. Burma bilezik modelleri ve fiyatları her geçen gün değişiklik gösterse de kuyumcular sanatlarını konuşturarak bilezik modelleri konusunda kendilerini sürekli geliştiriyor. Kullanıcıların zevkine ve isteğine yönelik olarak piyasaya sunulan bu ürünler gerek yatırım amaçlı gerek hediye amacıyla tercih ediliyor. Her ne kadar altın uzun vadede kazandırsa da kısa vadede ve sabırsız yatırımcılar için kaybettirebiliyor. Bunun için iyi bir pazar araştırması yapmak ve zevkinize ya da amacınıza uygun altın ürünlerini tercih etmek en doğru davranış olacaktır. Çünkü ilerleyen zamanlarda altın değerini kaybettirmez. Ancak kişinin zevki zamanla değişebilir. Bu durumda istediğiniz modelle elinizdeki altın bileziği dönüştürebilirsiniz. Çeşitli gramajlarda ve ayarlarda bulunan altın bilezikler ister işçiliksiz isterseniz de detaylı motifleri ile süslenerek sizlere sunuluyor. Birbirinden değerli ve kaliteli olan bu mücevherler herkesin zevkine göre özel üretim olarak da piyasaya sürülüyor.