Yatak Odası Takımı

714 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa
DSACategoryId/145704/1119/104448/104450

Yatak Odası Takımı

Yatak Odası Takımı

Her insan günün yaklaşık 8 saatini uykuda geçirdiği için, yatak odası takımı başta olmak üzere yatak odaları içindeki mobilyalar, tekstil ürünleri ve diğer tüm eşyalar büyük önem taşıyor. Çiftler, evin en mahrem alanı olarak da bilinen yatak odalarının nasıl dekore edileceği, nasıl bir tasarım çizgisi izleneceği ve hangi çeşit mobilyalar alınacağı konusunda uzun uzun düşünüyor. Hem görünüm açısından hem işlevsellik açısından hem de huzurlu hissetme açısından büyük önem taşıyan bu süreçte çiftlerin önünde pek çok seçenek bulunuyor. İsteyenler avangart yatak odası takımı, isteyenler lüks yatak odası takımı, isteyenler ise yeni model yatak odası takımı tercih edebiliyor. Yatak odası takımı renkleri konusunda da pek çok seçenek bulunuyor. Siyah yatak odası takımı tercih edilirse yatak odasına daha ağır ve şık bir hava katarken kırmızı yatak odası takımı modelleri ise daha canlı bir atmosfer oluşturabiliyor. Beyaz yatak odası takımı daha ferah, daha aydınlık bir ortam sağlayarak daha huzurlu ve güvenli hissetmeyi mümkün kılıyor. Bunların yanı sıra farklı ahşap tonlarının kullanıldığı ahşap yatak odası takımı çeşitleri de sağladığı doğallık ve geleneksellik görüntüsü ile büyük beğeni topluyor. Yatak odası takımı ceviz görünümlü malzemelerden seçilebildiği gibi, lake yatak odası takımı da görüntüsü nedeniyle tercih edilebiliyor.

Yatak odası takımı çeşitleri; kullanılan malzeme, tasarlanan estetik çizgiler, eşyaların sayısı, biçimi ve büyüklüklerine göre farklı fiyatlarla alıcılara ulaşabiliyor. Yatak odası takımı kampanya ve indirimlerle her keseye uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Yatak odası takımı indirim günlerini yakalamak etmek için Trendyol'un takip edilmesi öneriliyor. Modellerin kullanılacağı odanın büyüklüğünün tam ölçülerle hesaplanması ve eşyaların konulacağı yerin önceden saptanması sonradan çıkabilecek sorunların önüne geçiyor. Özellikle gardıropların eni, boyu, yüksekliğinin doğru biçimde ölçülmesi ve kullanılacağı yere göre tercih edilmesi gerekiyor. Küçük yatak odaları için daha makul boyutlarda gardıroplar ve yatak odası mobilyaları olabildiği gibi, çok geniş odalar için de özgün tasarlanmış giysi dolapları, daha büyük karyolalar ve diğer yatak odası eşyaları bulunabiliyor. Herkesin yatak odası ölçülerine ve zevkine göre en doğru modeli bulabilmesi için pek çok yatak odası takımı alternatifi var.

Yatak Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İsterseniz klasik yatak odası takımı satın alın isterseniz spor yatak odası takımı, modellerin içerdiği eşyalar genellikle benzer oluyor. Yatak odası takımı çeşitleri içinde genel olarak bazalı ya da bazasız bir karyola ya da baza, bir yatak başlığı, bir gardırop, 2 komodin, bir şifonyer ya da dresuar ve bir ayna yer alıyor. Tercihe ve mekanın durumuna göre bu parçaları artırmak ya da eksiltmek mümkün olabiliyor. Ayrıca isteyenler için daha pek çok yatak odası mobilyası çeşidi bulunabiliyor. Yatak odası takımı fiyatları, kullanılan malzeme kadar içerdiği parçaların sayısı ve çeşidine göre de değişebiliyor.

Yatak odası uygun olanlar, geniş gardırop yatak odası takımı çeşitlerini tercih ederek çok daha geniş bir saklama ve koruma alanı sağlayabiliyor. 6 kapılı yatak odası takımları olabildiği gibi, daha küçük odalar ve daha az saklama alanını yeterli görenler için 4 kapılı yatak odası takımları da tercih edilebiliyor. Aynı şekilde ihtiyaca göre tek kişilik yatak odası takımı ya da çift kişilik yatak odası takımı çeşitleri de bulunabiliyor. Bir mobilya takımından beklenenler ile sahip olunan odanın büyüklüğünün de uyumlu olması gerekiyor. Odanın ölçüleri gözetilerek en doğru mobilya tercihini yapabilmek için, mekanın ölçülerinin doğru alınması ve yatak odası takımı ölçüleriyle uyumlu olduğundan emin olunması öneriliyor. Ölçülere sadece genişlik olarak değil, yükseklik ve derinlik olarak da dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca sürgülü ve kapaklı gardıropların açılma biçimleri ve ihtiyaç duydukları mesafe farklı olduğundan bunun da göz önünde bulundurulması öneriliyor. Aynı biçimde çekmecelerin açılış yönleri ve açılma mesafeleri de önem taşıyor. Küçük odalarda içinde çekmece olan gardıropların tercih edilmesi bir çözüm olabiliyor. Odanın yapısına göre kimileri alçak ve geniş şifonyerleri tercih ederken, kimi odalarda dar ve yüksek şifonyerler daha işlevsel olabilir. Takımlarda genellikle bu düşünülerek farklı şifonyer seçeneklerine yer veriliyor.

Bir yatak odası grubu üzerine düşünürken ölçüleri kadar işlevselliğinin, göze hitap eden estetik yapısının da düşünülmesi gerekiyor. Yatak takımları sık değiştirilebilen ürünler olmadığı için, kaliteli mobilya seçiminin çok daha uzun ömürlü kullanım imkanı vereceğinin unutulmaması tavsiye ediliyor. Bazen değişik yatak odası takımları arasında kararsız kalınabiliyor ve bu durumda pek çok etkenin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Yatak odası markaları tarafından sunulan geniş ürün gamı sayesinde başta tasarımı, rengi, kullanılan malzeme, büyüklüğü olmak üzere tüm detayların incelenmesi ve hayal edilen yatak odasının bulunabilmesi mümkün oluyor.

Mekana ve İhtiyaca Uygun Gardırop Modelleri

Yatak odası grubu alırken karar verilmesi gereken en önemli konulardan birini gardırop büyüklüğü oluşturuyor. Yatak odası takımları ölçüleri konusunda, ölçüsü en değişken olabilen gardıroplar olduğundan önce buna karar vermek gerekiyor. Gardırop modellerinde sadece genişlik değil, boy ve derinlik ölçüleri de büyük önem taşıyor. Kapak sayıları da bu tercihe göre değişim gösterebiliyor. Odanın durumuna göre tek ve büyük bir gardırop yerine iki ya da üç tane küçük gardırop satın almak da kurtarıcı bir yöntem olarak öne çıkabiliyor. Bazı modüler gardırop modelleri tam köşeye gelecek şekilde farklı açılar ve kombinlerle kullanılabiliyor. Eşyası çok olan ve daha fazla saklama alanına ihtiyaç duyanlar daha büyük gardıropları tercih ediyor. Daha az kişili aileler ya da yalnız yaşayanlar için ise küçük yatak odası takımı ve küçük gardırop modelleri yeterli olabiliyor. Küçük odalar için yatak odası takımı alındığında kapakların açılma mesafesi de düşünülerek kapaklı ya da sürgülü modeller tercih edilebiliyor. Yatak odası takımı sürgülü alındığında gardırobun önündeki boşluğun daha dar olması mümkün olabiliyor. Geniş odalar ve daha geniş saklama alanı için düşünülen 6 kapılı yatak odası takımları içindeki geniş gardıroplarda, ayrıca çekmeceler, raflar, pantolon askılığı gibi aksesuarlar bulunabiliyor. 4 kapılı yatak odası takımları ise daha küçük alanlara kolayca sığabiliyor ve daha pratik ama işlevsel bir kullanım sunuyor.

Yatak odası markaları işlevselliğin öne çıktığı gardırop tasarımlarında farklı ihtiyaçları göz önünde tutuyor ve farklı modeller geliştiriyor. Böylece geniş gardırop yatak odası takımı ya da küçük odalar için yatak odası takımı almak kullanıcıların imkanlarına ve tercihlerine kalmış oluyor. Daha yoğun biçimde tercih edilen aynalı yatak odası takımı çeşitleri ise en küçük yatak odalarını dahi daha geniş ve ferah göstermeye yarıyor. Yatak odası takımı aynalı olduğunda alan derinliği hissi sağlanıyor ve evin eşyası çok olan bölümlerinden biri olan yatak odaları daha ferah ve daha kullanışlı hale gelebiliyor. Yatak odası takımı fiyatları üzerinde gardırop büyüklüğü ve malzemesi doğrudan etkili oluyor.

Karyola, Baza ve Yatak Başlığı Seçimi

Yatak odası takımı mobilya alışverişinin önemli bir aşamasını da karyola ya da baza seçimi oluşturuyor. Yatak odası takımı bazalı olduğunda kullanıcılara ekstra olarak çok geniş bir saklama alanı daha sağlıyor. Yükseklik ve temizlik açısından da bazalar ekstra avantajlar sunabiliyor. Değişimi seven ve farklılık peşinde olan kullanıcılar için yuvarlak yatak odası takımı gibi daha özgün seçenekler de bulunabiliyor. Kimi kullanıcılar ise bazaların altının temizlenmesinin zor olduğunu ya da çok yüksek olduğunu düşünerek değişik yatak odası takımları peşinde koşmak yerine daha klasik modelleri tercih ediyor. Klasik yatak odası takımı grupları içinde bulunan karyolalar, metal ya da ahşap malzemeden yapılabiliyor. Alçak yatak odası takımı isteyenler için karyolalar geniş bir seçenek sunuyor. Yeni model yatak odası takımı çeşitleri içinde farklı karyola seçenekleri, daha çağdaş çizgilerde özgün tasarımlar ve yatak odası klasik modelleri bulunabiliyor.

Yatak odası takımı mobilya tercihleri arasında baza ya da karyolaya uygun yatak başlığı seçimi de yatak odasını gösteren önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Kapitoneli modeller, deri ya da kumaş yatak başlıkları, metal parmaklıklı modeller, masif ahşaptan başlıklar ve daha pek çok estetik model kullanıcıları bekliyor. Yatak odası takımları vintage özellikteyse yatak başlığının da ona uygun olarak seçilmesi gerekiyor. Şık yatak odası modelleri göz alıcı estetiği tamamlamak üzere oldukça şık ve gösterişli yatak başlıkları içeriyor. Takımın büyük ve görünür bir parçasını oluşturduğundan yatak odası takımları, renkleri ile uyumlu başlık seçimi açısından büyük önem taşıyor. Yatak odası takımı bazalı ise baza ile uyumlu bir yatak başlığı mutlaka bulunuyor. Çoğunlukla kullanıcıların başlık ve baza kumaşının rengini renk kartelasından seçme şansı bulunuyor.

Yatak başlığı, komodin, şifonyer ve diğer eşyaları seçerken abartıya kaçılmaması ve yatak odasının eşyalarla doldurulmaması da önem taşıyor. Yatak odaları aslolarak dinlenme ve uyku için tasarlandığından konforlu olması, iç huzuru sağlaması ve kişinin zevkine uygun olması büyük önem taşıyor. Odanın büyüklüğüne göre değişse de, yatak odalarında kullanılan eşyaların mümkün olduğunda az ve sade olması da tavsiye ediliyor. İhtiyaç duyulan eşyaların da buna göre seçilmesi, göze kalabalık gelmemesi ve daralma hissi yaratmaması öneriliyor.

Her Tarza ve Her Zevke Uygun Yatak Odaları

Yatak odaları, genellikle bir kere alınan ve uzun süre kullanılan eşyalar arasında yer alıyor. Sık değiştirilen bir eşya olmadığı için de uzun süreli kullanım için sadece kullanılan malzeme kalitesi değil, tasarımın da uzun süre kullanıma uygun olması gerekiyor. Baştan doğru seçim yapmak için de tüm modelleri incelemek, en uygun tarzı doğru belirlemek öneriliyor. Yatak odası takımı modern olabildiği gibi, daha geleneksel çizgiler de barındırabiliyor. Yatak odası takımı country çizgilere sahip olduğunda kimi kullanıcılar daha rahat ve ferah hissedebiliyor. Bazı kullanıcıların tercihleri ise avangart yatak odası takımı ya da yuvarlak yatak odası takımı olabiliyor. Spor yatak odası takımı çeşitlerini sevenler daha modern çizgilere sahip ve daha pratik modellere yöneliyor. Lüks yatak odası tercih edenlerin aradığı ise daha gösterişli modeller, ışıltılı renkler ve kaliteli mobilya modelleri oluyor.

Renk tercihleri de büyük önem taşıyor. Kullanılan mobilyaların tarzı yanında rengi de odanın kişiliğini veren önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Uyku kalitesini dahi etkileyen renk tercihleri kişiden kişiye değişebiliyor. Beyaz yatak odası takımı daha klasik ve ince işçilik içeren modellerde tercih edilirken dantel yatak odası takımı gibi özel modeller de öne çıkabiliyor. Her dönem popülerliğini koruyan ve tercih edilen ahşap yatak odası takımı çeşitleri, ahşabın rengi ve çeşidine göre farklı estetik görünümler sağlayabiliyor. Siyah yatak odası takımı ise daha çok modern yatak odası tercihlerinin aranan renkleri arasında bulunuyor. Farklılık ve canlılık arayanlar kırmızı yatak odası takımı ya da şık yatak odası modelleri arasında tercih yapabiliyor. Yatak odası takımı modern tercihlerin yanı sıra daha kıvrımlı ve detaylardaki işçilik ile öne çıkan modeller arasından da seçilebiliyor. Yatak odası takımı country çizgileriyle göze oldukça hoş gelen estetik modeller arasından tercih edilebildiği gibi, eskitme yatak odası takımı gibi klasik ile modern arası bir görünüm içeren popüler bir model de olabiliyor.

Dantel yatak odası takımı çeşitleri, kusursuz detayları ile uygun aksesuarlarla birleştiğinde mükemmel bir estetik sunabiliyor. Yatak odası takımları vintage görünümleri ya da İtalyan yatak odası gibi özel seçimlerle zamanın çoğunun huzurla geçtiği özel mekanlar yaratabiliyor. Yatak odası takımı ister klasik çizgilerde olsun ister İtalyan yatak odası modellerinden biri olsun, en uygun aksesuarlarla desteklenmesi mekana ayrı bir hava katıyor. Elbette yatak odası takımı spor modellerden biriyse ona uygun aksesuar ve mobilyalarla desteklenmesi de öneriliyor.

Mekan Uygun Yatak Odası Modelleri

Çift kişilik yatak odası takımı arayanlar için tercih şansı çok daha fazla olurken karar vermesi de giderek güçleşiyor. Tek kişilik yatak odası takımı arayanlar ise daha küçük boyutlarda ve daha sade modellere yönelebiliyor. 3 parça yatak odası takımı çeşitleri bu açıdan geniş bir tercih skalası sunabiliyor. 3 parça yatak odası takımı içerdiği aksesuar ve parçalarla ihtiyaca yanıt verirken daha küçük boyutlu odalara da kolayca sığabiliyor. Aynalı yatak odası takımı çeşitleri hem tek, hem çift kişilik takım alacaklar için sık tercih edilen ürünler olarak öne çıkıyor. Yatak odası takımı sürgülü olduğunda kapaklar yana doğru açılacağından daha pratik bir kullanım sunabiliyor. Ancak sürgülü modellerin gardıropları kullanılan mekanizma nedeniyle, kapaklı yatak odası takımı çeşitlerindeki gardıroplara göre biraz daha derin olabiliyor. Kapaklı yatak odası takımı modelleri, daha kolay kullanımı ve hafifliği ile tercih edilirken perdeli yatak odası takımı çeşitleri de farklı bir seçenek sunuyor. Perdeli yatak odası takımı çeşitleri, hem perdeyle farklı bir estetik yakalıyor hem de işlevsel olarak oldukça pratik bir kulanım sunuyor.

Alçak yatak odası takımı isteyenler, sadece karyola ya da bazanın değil, diğer mobilyaların da daha alçak bir seviyede olmasını tercih edebiliyor. Bu tercihe uygun olarak komodin ve şifonyerler de biraz daha küçük yapılabiliyor. Büyük yatak odası takımları ise tersine daha iri ve yüksek parçalardan oluşuyor. Gardıropların daha geniş ve derin, şifonyerlerin daha yüksek olabildiği büyük yatak odası takımlarında, Josephine koltuk ya da puf gibi ekstra mobilya ve aksesuarlar da bulunabiliyor. Yatak odası takımı aynalı olup olmamasına ya da kullanılan malzemeye göre farklı fiyat alternatifleri de sunabiliyor. Örneğin, lake yatak odası takımı ile masif ahşap bir takım farklı fiyat oluşturabiliyor. Yatak odası takımı ceviz, meşe ya da farklı ahşap görünümleri ile odanın dekorasyonunu tamamlayıcı bir unsur olabiliyor. Koyu renk duvar ve zemin rengi olduğunda daha koyu ahşap renkleri, daha açık renkler olduğunda daha koyu mobilya renkleri seçilerek kontrast yaratılabiliyor. Yatak odası takımı aynalı olduğunda da benzer bir etki sağlanabiliyor.

Farklı zevk ve ihtiyaçlara yönelik olarak üretilen takımlar, Trendyol güvencesi ve avantajları ile satın alınabiliyor. Yatak odası takımı indirim dönemlerinde çok daha cazip fiyatlarla alıcılara ulaşabiliyor. Yatak odası takımı kampanya seçeneklerini inceleyerek en uygun zamanda en uygun takımı almak mümkün olabiliyor.