Xiaomi Redmi Note 8

100.000+ Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Xiaomi Redmi Note 8

Xiaomi Redmi Note 8 Ezber Bozan Teknoloji

Xiaomi Redmi Note 8 Ezber Bozan Teknoloji

Yaşadığımız bu teknoloji çağında akıllı telefonların yeri çok büyüktür. Artık dışarıda yapılan işlerin çoğu akıllı telefonlar tarafından tek tuşla yapılabilmektedir. Bu durum tüm insanlar için akıllı telefon kullanma zorunluluğu getirmiştir. Akıllı telefon konusunda son teknolojide ürünler üreten Xiaomi çok tercih edilen modellerinden olan Xiaomi redmi Note 8 ile bilinen diğer akıllı telefonları unutturmaktadır. Estetiğe hitap edecek şekilde dizayn edilmiş olan Xiaomi Note 8 uygulamalarının kullanışlılığı ile insanların işlerini daha kolay halletmesine yardımcı olmaktadır. Bir akıllı telefonun yarattığı tüm beklentileri karşılayan yapısı ile kullanıcıların beklentilerine hitap etmektedir. Birçok alanda beklentiye cevap veren Xiaomi Note 8 kamera yönünden de zengin kamerası ile kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Arka tarafında ve ön tarafındaki kameralar ile toplamda 5 farklı kameraya sahiptir. Xiaomi Note 8 ekran konusunda da çizilmeyen özelliği ile bireylere kullanım konforu sunmaktadır. Çizilmemesinin yanında suya dayanıklılığı ile de kullanım olarak rahatlık sunar. Güvenlik açısından hem parmak izi hem de yüz tanıma parolasına sahiptir ve bu parolalar sayesinde telefon sahibini tanıyarak kişisel bilgilerinizi, dosyalarınızı güvende tutmada yardımcı olmaktadır. Uzun süreli pil ömrü sayesinde kullanıcılara daha uzun süreli hizmet sunmaktadır. 158 mm boyutu ve 75 mm en yapısı ile geniş ve kolay kullanılabilen bir ekrana sahiptir. 8,4 mm kalınlığa sahip olan bu akıllı telefon yalnızca 190 gram oluşu yani hafifliği ile taşıma konusunda da kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. İnce ve zarif yapısının yanı sıra dayanıklılığı da oldukça yüksek seviyededir. Düşme ve çarpma gibi aksi durumlarda kolay bir şekilde kırılmayan bir ekran yapısına sahiptir. Android sürümü 9.0 Pie sürümüdür. 4GB Ram alanı ve 8 çekirdek ile hız beklentisini fazlasıyla karşılamakta ve video ya da film izlemelerinizde, sosyal medya kullanımlarınızda donma ya da takılma yapmamaktadır. Telefonun avantajlı özelliklerden biri de hafıza kartı takılabiliyor olmasıdır. Bu sayede dahili hafızasının dolması gibi durumlarda hafıza kartı takılarak telefona hafıza desteği sağlamak mümkündür. Diğer bir avantajlı özelliği de telefonun çift sim kart desteğinin olmasıdır. Ağ bağlantıları olarak 2G, 3G, 4 ve 4.5G desteği bulunmaktadır. Android sistemi pie ve kullanıcı arayüz versiyonu da mıuı 10’dur.

Xiaomi Redmi Note 8 ile Fotoğraflarda Kusursuzluk

Xiaomi Redmi Note 8 ile Fotoğraflarda Kusursuzluk

Xiaomi Note 8 telefon kamera konusundaki başarısı ile kullanıcılara benzersiz bir kamera deneyimi yaşatmaktadır. Ön ve arka kısmında 5 farklı kamera bulunduran bu model fotoğraf çekimlerinde de kullanıcılara profesyonel kamera çekimi sunmaktadır. Arka kamerası 48mp olan bu ürün gün batımı, doğa fotoğrafları gibi manzara çekimleri için oldukça başarılıdır. Arka kısmındaki diğer kameralar ise 8mp ve 2mp kalitededir. Ön paneldeki kamerası ise 13mp çözünürlüktedir ve bu özçekim tutkunlarının beklentisini karşılayacak kadar yüksek kalitede bir çözünürlük anlamına gelmektedir. Işığı düzgün algılayamayan ya da ışığın hiç olmadığı mekanlarda bile ışık ayarlamasını yaparak ışığı yetersiz olan ortamlarda bile canlı ve parlak fotoğraflar çekilmesini sağlamaktadır. Cihazdaki kameraların birçok özelliği bulunmaktadır. Bu kameralar saniyede 30 tane kareyi yakalayabilmektedir. 2160 p kalitesi ile 4K videolar çekebilmekte ve hayatınızdaki güzel anları videolara dökmenize yardımcı olmaktadır. Kameraların sahip olduğu portre modu, panoramik çekme modu ve seri çekim modu ile her türlü çekimi 4k kalitesi ile çekme özelliğine sahiptir. Fotoğraflarda yüz algılama özelliği sayesinde de kullanıcılara bulanıklaşma sorunu yaşamadan ve vakit kaybetmeden çekim yapabilme şansı tanımaktadır. Xiaomi Note 8 inceleme yapıldığında ekran konusunda da kullanıcılarından yüksek not almayı başarmıştır. 6,3 inç genişliğinde dizayn edilmiş olan ürün ekranı geniş ekran severler için uygun bir şekilde üretilmiştir. 1080x2340 piksel çözünürlüğe sahip olan bu geniş ekranı kullanıcılara her alanda rahatlıkla film ya da video izleme şansı sunmaktadır. Full HD ekranı sayesinde yalnızca film ve video değil oyun oynarken de görüntü olarak kusursuz bir ekran şöleni sunmaktadır. Xiaomi Note 8 Pro modeline gelecek olursak Xiaomi Note 8 özellikleri ile karşılaştırıldığında bazı özelliklerde biraz daha üstündür. Bunlara örnek gösterecek olursak pro ekranı 6.53 Note 8 ekranı ise 6,3 inç büyüklüğündedir. Pro bataryası 4500 mAh iken Note 8 bataryası 4000 mAh seviyesindedir. Ekranındaki diğer özellikler olarak benzemektedir. Çizilmeye dayanıklı ekran özelliği ortaktır. Kamera özellikleri de ortaktır. Çekirdeği ve grafik işlemcisi de dahil birçok alanda benzerlik göstermektedir. 64 bit grafik işlemcileri ile oyun grafiklerinde farklar yaratmaktadır.

Bireylerin ve Birey Sağlığını Değerli Kılan Xiaomi Redmi Note 8

Bireylerin ve Birey Sağlığını Değerli Kılan Xiaomi Redmi Note 8

Çoğu kullanıcı akıllı telefon alırken pil özelliklerini ya da kamera özelliklerinin kalitesini ön planda tutmaktadır. Çoğu kullanıcı bu özelliklerinden memnun olduğu telefonu almakta ancak birçok insan sar değerine bakmamaktadır. Yaşadığımız teknoloji çağının getirisi ile akıllı telefonlarda birçok kablosuz bağlantı özelliği bulunmaktadır. Çok sayıdaki kablosuz bağlantı özelliklerinin vücuda yaymış olduğu radyasyon miktarına sar değeri ismi verilmektedir. Yüksek sar değerine sahip olan akıllı telefonlar yüksek radyasyon miktarı sebebiyle birey sağlığına zarar vermektedir. Xiaomi Note 8 sar değeri ölçüldüğünde bu telefondaki radyasyon miktarı değeri düşük kategorisine girmektedir. Xiaomi Note 8 32GB telefonun birçok kablosuz desteğe sahip olmasına rağmen sar değerinin düşük olması çok tercih ediliyor olmasının sebeplerinden bir tanesidir. Yapay zeka desteği ile mekan ışığına göre ekran parlaklığı dengesini sağlıyor olması da bireylerin göz sağlığına hitap etmektedir. Xiaomi Note 8 renkleri açısından da farklı renk seçimleri sunarak insanların seçeneklerini değerli kılmaktadır. Xiaomi Note 8 beyaz renk seçeneği parlak arka kapak yüzeyi ile kombine edildiğinde oluşturduğu görüntünün parlaklığı ile kullanıcılara renk şöleni sunmaktadır. Xiaomi Note 8 mavi renk seçeneği de yine parlak arka yüzeyi ile birleştiğinde ortaya petrol mavisi parlak bir renk çıkarmaktadır ve bu renk en çok tercih edilenler arasına girmiştir. Xiaomi Note 8 siyah renk seçeneği ise daha sade sevenler için tercih edilebilecek bir seçenektir. Telefonun arka kapağının cam dizaynı yapılırken de yine kullanıcıların geri bildirimleri göz önünde tutulmuştur ve arka kapağın cam olarak dizayn edilmesi ile şık bir görünüm kazanmıştır. Telefonun arka kapağının ortasında parmak izi butonu bulunmaktadır. Bu butonun yeri yine kullanıcıların telefon tutma şekillerine en uygun olabilecek şekilde ayarlanmıştır. Arka kapak üzerindeki 4 kamera alt alta şekilde dizayn edilmiştir. Bu kameraların hepsinin farklı işlevleri vardır. En üstteki kamera ana kameradır. Alttaki kameralar ise derinlik efekti ve fotoğraf çekimi gerçekleşirken farklı lens sağlayıcılardır. Arka kapak üzerinde sol alt kısımda redmi logosu görülmektedir. Ön ekranda çentik bulunmaktadır. Bu çentik isteğe göre kapatılıp açılabilmektedir.

Xiaomi Redmi Note 8’in Kusursuz Tasarımı

Xiaomi Redmi Note 8’in Kusursuz Tasarımı

Xiaomi Note 8 aksesuar olarak kutu içerisinden kulaklık, arka kılıf ve şarj kabosu ve şarj adaptörü çıkmaktadır. Xiaomi Note 8 kulaklık seçeneği olarak kutu içerisindeki orijinal olan kulaklığıdır. Bu kulaklığın ses seviyesi oldukça kaliteli ve ses bakımından tatmin edicidir. Telefonun alt kısmında kulaklık için jak girişi, şarj girişi ve telefon hoparlörleri bulunmaktadır. Telefonun sağ kısmında ses açma, ses kısma ve kilit tuşları bulunmaktadır. Sol tarafında ise sim kart girişi bulunmaktadır. Donanımsal olarak da güçlü olan bu telefonun Ram olarak 4 ve 6 seçenekleri bulunmaktadır. Xiaomi Note 8 64 GB olanda genellikle 4GB ram bulunmaktadır. Xiaomi Note 8 128 GB olanda ise genellikle 6GB ram kullanılmıştır. Telefonun grafik ayarları da oyun oynamaya uygundur ve oyun renkleri canlandırılarak daha gerçekçi bir görüntü elde edilmektedir. Oyun oynarken renklerin canlılığının yanı sıra oyun performansı da oldukça yüksektir ve herhangi bir donma, kasma ya da takılma gibi sorunlar yaşanmamaktadır. 4000 mAh bataryası ile pil ömrü yeterince uzundur ve yoğun kullanımda bile bir günü rahatlıkla bir dolu batarya ile çıkarmak mümkündür. Telefonun güvenlik seçenekleri olan parmak izi okuyucu ve yüz tarama şifrelerinin hızlarına değinecek olursak bu güvenlik seçeneklerinin okunması oldukça hızlıdır. Özellikle parmak izi okuyucu buton üzerine kullanıcı parmağını değdirdiği an telefon kilidi açılmaktadır. Yüz tanıma parolasında ise kilit tuşuna basıldığında ve sonrasında telefon kullanıcının yüzüne çevrildiğinde bir saniye sürmeden kilit açılmaktadır. Video çekimi konusuna gelecek olursak videolar kusursuz denilebilecek 4k çözünürlükte kamera ile çekim yapılabilmektedir. Video konusundaki başarısı da telefonun tercih edilme sebepleri arasındadır. Telefonun üst kısmında kızılötesi portu bulunmaktadır. Bu sayede kızılötesi enerji ile çalışan televizyon ya da klima gibi aygıtları çalıştırabilme özelliğine sahiptir. Telefonun mikrofonunda ise gürültü önleyici özellik bulunmaktadır. Bu özelliği ile telefon konuşmalarında ses daha net bir şekilde iletilmekte ve telefon görüşmeleri daha kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Çerçeve malzemesi de koruma açısından daha başarılı olması sebebiyle metalik plastik malzemeden üretilmiştir. Arka kamerada kullanılan portre ve HDR görüntü özellikleri aynı şekilde arka kamerada da kullanılabilmektedir. Telefonda radyo severler için de radyo desteği bulunmaktadır.

Xiaomi Redmi Note 8 Kullanıcı Yorumları ve İzlenimleri

Xiaomi Redmi Note 8 Kullanıcı Yorumları ve İzlenimleri

Xiaomi Note 8 yorumları kullanıcılar tarafından genelde olumlu yönde yapılmıştır. Kullanıcıların en çok beğendiği özellikler telefonun tasarımı ile ilgilidir. Telefonun özellikle arka ve ön kısmının cam yapıda olması tasarımının övülmesini sağlamıştır. Kamerasının makro çekim lensi kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüştür. Pil ömrünün uzun olması gününün tamamını telefon kullanarak geçiren bireyler için büyük bir avantaj teşkil etmektedir. Boş zamanlarında oyun oynayan bireyler de ne kadar oyun oynarlarsa oynasınlar yine de telefonun pil ömrünün uzun olması konusunda aynı fikre sahip olmuş ve yoğun kullanımda bile bir günden daha fazla süre pil kullanımı sağladıklarını belirtmişlerdir. Farklı bir akıllı telefon kullanırken bu telefonu alıp kullanmaya başlayan bireyler kolaylıkla uyum sağlayabildiklerini ve tasarımı sayesinde daha da güzel yorumlar aldıklarını dile getirmektedir. 4 ve 6GB ram olan bu telefonun performansı oldukça fazla övülmüştür. Oyun severler oyun oynarken ısınma, donma ya da kasma yapmadığı için telefon performansından memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. Bütün işi telefonla olan ve gün boyu telefonu sürekli kullanan bireyler de uzun süreli kullanımda bile pil ömrünün uzunluğu işlevini yitirmediğini gözlemlemişlerdir. Fotoğraf çekme tutkunu olan bireyler arka kamerasının ve altındaki 3 kameranın işlevinin mükemmel olduğunu dile getirmiş ve yapılan fotoğraf çekimlerinin profesyonel bir hal aldığını söylemişlerdir. Güvenlik özelliğinin başarılı oluşu da kullanıcıların kullanmayan bireylere tavsiye etme sebeplerinde olmuştur. Özellikle yüz tanıma özelliğinin sorunsuz çalıştığı ve dosyaları korumada oldukça başarılı olduğu söylenmektedir. Uzun süre kullanım sağlayacak olan bireyler 128 GB depolama alanı olan modelini tercih etmişlerdir. Telefon özelliklerinden olan yapay zeka depolama alanında da telefonu yönetmekte ve depolama alanının daha düzenli kullanımını sağlamaktadır. Yine yapay zeka desteği ile alan ışığına bağlı olarak otomatik ekran parlaklığı ayarlaması sayesinde kullanıcılar çok fazla ışığa maruz kalmadıklarını ve bu durumun da baş ağrısını engellediğini gözlemlemişlerdir. Ekran parlaklığının yanı sıra kontrastı da oldukça başarılıdır. Fotoğraf ve videoların görüntü kalitesi de kontrast kalitesi ile doğru orantıda olduğu için fotoğraf ve videolar da daha kaliteli gözükmektedir. Özellikle sosyal medya gezintisinde izlenilen video ve görülen fotoğrafların kalitesi bu telefonu kullanan bireyler tarafından onaylanmıştır. Ekrana çift dokunarak açma özelliği sayesinde tuş kilidi tuşu daha az kullanılmakta ve bu özelliği sayesinde tuş kilidinin bozulması ihtimali de ortadan kaldırılmaktadır. Kamerasındaki otomatik odaklama özelliği sayesinde de bulanıklaşma sorununun ortadan kaldırılmış oluşu kullanıcılar tarafından onaylanmıştır.

Xiaomi Redmi Note 8 Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Redmi Note 8 Özellikleri ve Fiyatı

İnsanlar akıllı telefon alırken genellikle ekranına, pil ömrüne, ekran kalitesine, kamerasına ve tasarımına dikkat etmektedir. Note 8 telefon insanların dikkat etmiş olduğu her noktada kullanıcılarına hitap eden bir telefondur. Tasarım olarak üç farklı renk seçeneği ile insanlara renk seçme şansı sunmuştur. Ön ekran gibi arka kapağının da cam oluşu tasarımına farklı bir hava katmaktadır. Parlaklığının yanı sıra arka kapaktaki ışığa göre değişkenlik gösteren çizgileri telefonun dizaynına çok farklı bir hava katmıştır. Özellikle mavi renkte alt kısımlara göre daha koyulaşan dizayn arka kapakta iki farklı renk ortaya çıkarmış ve bu durum telefonun tasarımında estetik açıdan oldukça ilgi çekici olmuştur. Arka kapağındaki 4 adet kameradan hepsinin aynı çıkıntıda birleştirilmesi göze hitap eden arka kapağın dizaynına uygun olmuş ve kalabalık bir duruş yaratmaktan uzaklaştırmıştır. Bu 4 kameranın her birinin farklı bir işlevi vardır. En üstteki ilk kamera ana kameradır. Bir altındaki kamera ise geniş açı, onun altındaki derinlik sensörü ve en alttaki kamera ise makro çekimler yapılmasını sağlayan bir lenstir. Bu şekilde kamera dizilimi tasarıma uygun bir şekilde yapılmıştır. Arka kapaktaki parmak izi butonu telefonun tutulması açısı da göz önünde bulundurularak bireylerin telefon tutuşlarına uygun bir yer olan tam orta kısma kameraların yanına eklenmiştir. Ön tarafa gelecek olursak, ekranın telefonun genel boyutuna olan oranı %80 gibi bir orandır ve bu oran geniş ekran severler için ideal bir oran olmuştur. Telefonun ön ekranındaki çerçevelerin oranı da uygun bir şekilde dizayn edilmiştir. Yan çerçeveler daha ince ve alt üst çerçeveler yan çerçevelere oranla bir tık daha kalın olacak şekilde dizayn edilmiştir. Alt kısımdaki çerçevenin kalın olması kullanıcılar tarafından bir avantajdır. Çünkü kullanıcılar alt kısımdaki 3 dokunmatik seçeneği kullanacakları zaman kalın çerçeve sayesinde daha da kolay bir şekilde kullanabilmektedir. Telefon donanımsal olarak da farklı özelliklere sahiptir. Ana işlemci olarak Snapdragon 665 kullanılmıştır. Grafik işlemcisi olarak da adreno 610 kullanılmıştır. Bu grafik işlemcisi oyunlarda ve videolarda herhangi bir sıkıntı çıkarmamaktadır. Dahili hafıza olarak 32,64,128 GB seçenekleri bulunmaktadır. Xiaomi Note 8 fiyat olarak dahili hafızasına göre değişiklik göstermektedir. Sizler de Xiaomi Redmi Note 8 akıllı telefona sahip olmak isterseniz Trendyol online mağazamızı ziyaret ederek farklı renk seçenekleri ile bu telefona sahip olabilirsiniz.