search result placeholder

Uyku Seti

Uyku Seti

Uyku seti çeşitleri uyku konforunuzdan yatak odalarınızın stilistik görünmesine değin çeşitli avantajları ile öne çıkıyor. Ürün grupları özel tasarım detaylarından ve çeşitli tarzlardan besleniyor. Set içerisindeki parçaların birbirini tamamlayacak şekilde ahenkli bir bütünlük oluşturması muntazam görüntü sunuyor. Farklı renk, desen ve temalardan beslenen setler klasik, geleneksel, avangart, retro, popüler, gösterişli, yalın, sıra dışı tarzlara hitap ediyor. Böylece kullanıcı zevkine ve yatak odası mobilyalarına uygun ürünler satın alabiliyor. Her sezon kullanıma uygun olanlar ve mevsimlik setler de tüketicilere sunuluyor. Siz de mevsimine uygun yazlık veya kışlık takımları tercih edebilir ya da farklı iklim koşullarında kullanıma elverişli set ve takımlar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Yazlık set, kışlık takım ve dört mevsim uyku seti indirim olanakları ile çok daha cazip hale geldiği için dilediğiniz yatak odası tekstil ürünleri bütçe dostu fiyatlar ile satın almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Standart bir uyku setinde yorgan, yorgan çarşafı, yastık kılıfı ve yatak çarşafı yer alıyor. Ürünlerin ana materyalleri dokuları, iplik türleri, dikişlenme yapıları, kaliteleri, üretim teknolojileri ve dayanıklılıkları da farklılık gösteriyor. 3D uyku setleri, penye takımlar, yüzde yüz pamuk içerikli olanlar, saten uyku setleri başta olmak üzere çeşitli modeller sizleri bekliyor. Kumaş tercihi ürünlerin konfor dereceleri üzerinde doğrudan etkili oluyor. Bununla birlikte ana materyalin nasıl üretildiği, desenlerin hangi tekniklerle işlendiği, yastık kılıflarının özellikleri ve yorganların nitelikleri de tüketicilerin kıstasları arasında yer alıyor. Yazlık yorganlar, kışlık yorgan çeşitleri, yün yorganlar, silikon seriler, doğal lif içerikli olanlar, mikrofiber yorganlar şeklinde uzun bir liste bulunuyor. Yorganların dokusu, dolgu malzemesi, yorgan boyunca kullanılan dolgu gramajı, lif yapısı, yumuşaklığı ve ısı tutma derecesi de uyku seti modelleri ve fiyatları üzerinde etkili oluyor.

Uyku setlerinin önemli bir avantajı da farklı boyut beklentilerini karşılayabilecek çeşitlilik içermesi oluyor. Uyku seti tek kişilik ya da çift kişilik olabildiği gibi battal boy, king size ya da özel ölçülü olarak da satışa sunulabiliyor. Çift kişilik yatak ve yorganlarınızı standart boy çift kişilik uyku seti ile birlikte hemen kullanmaya başlayabileceğiniz gibi, farklı boyutlarda eşyalarınız varsa bunlar için haricen tekli satın alımlar da yapabilirsiniz. Çeşitliliğin önemli bir artısı da 120x200, 90x190 uyku seti kalıplarının üretilmesi oluyor. Bebek, çocuk, genç ve yetişkinler için özel olarak üretilen yatak odası setleri ara form ölçülerini içerebiliyor. Böylece hemen her yatak, yastık ve yorgan ebatına uygun koruma kılıfı bulmak mümkün oluyor. Ebat uygunluğunu önceleyen satın alım sürecinde yatağın en, boy ve yükseklik cinsinden değerlerini göz önünde bulundurarak uyku seti seçimi yapmanız ideal uyum için yeterli oluyor.

Bebek ve çocuk uyku setleri en fazla rağbet görenler arasında yer alıyor. Bebeklerin gelişim sürecinin hızlı şekilde ilerlemesi dolayısıyla farklı evreler için özel boyutlu yatak ürünleri tasarlanıyor. 75x115, 70x110 uyku seti serileri birbirine yakın boyutlar sunsa da farklı fiziksel yapıdaki miniklerin ihtiyaçlarını iyi derecede karşılıyor. Bebek yastık ve yatakların ölçülerine tam gelecek koruyucu kılıflar tercih etmek küçüklerin konforlu bir uyku süreci geçirmesine etki ediyor. Bu sebeple örneğin 80x180, 70x140 uyku seti arasında tercih yaparken takım dahilindeki ürünlerin tümünün uyumluluğundan emin olmak gerekiyor. Farklı ebatlardaki çarşaflar, eşdeğer ölçülerdeki yatakları hem iyi derecede sararak estetik bir görüntü sunuyor hem de büyük veya küçük gelme sorunlarını önleyerek harekete bağlı bozulmaların önüne geçiyor. Bebek odası uyku seti kreasyonlarının farklı aksesuarlar ile birlikte satışa sunulabildiğini eklemek gerekiyor.

Farklı Gereksinimlere Uygun Uyku Seti Çeşitleri

Çift ve tek kişilik uyku setleri arasından dilediğiniz kalite, imaj ve dayanıklılıktaki ürünleri tercih edebilir, farklı desenlere sahip setlerle hem yatak alanında hem de yatak odasında kreatif kombinasyonlar oluşturmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Tek kişilik uyku setleri içerisinde genel olarak 1 adet yorgan, 1 adet çarşaf ve 1 adet yastık kılıfı yer alıyor. Marka ve kampanya dahilinde ek olarak pano yastık kılıfı, yorgan koruyucu ve yatak koruyucu gibi farklı tekstil ürünleri de bulunabiliyor. Çift kişilik set içerisinde ise 1 adet yorgan, 1 adet yorgan çarşafı, 1 adet yatak koruyucu ve 2 adet standart yastık kılıfı yer alabiliyor. 2 adet standart yastık kılıfının yanı sıra volanlı, pano vb. türde yastık kılıfları da takım ile birlikte sizlere sunulabiliyor. Yeni uyku setleri ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak detaylar ile harmanlanıyor.

Uyku seti yorganlı modellerde nevresimlerin ana kumaş türlerinin ve dolgu tiplerinin farklılığı çeşitliliğe katkı sağlıyor. Nevresim uyku seti ile gelen yorganlar kaz tüyü, silikon ve mikrofiber olabiliyor, iç dolgu malzemesi yorganın ağırlığı, sıcak tutma kapasitesi, yıkama ergonomisi üzerinde etkin rol oynuyor. Standart setlerden farklı olarak kimi ürün gruplarında baza kenarı fırfırı, pike ve battaniye de yer alıyor. Etekli uyku seti çok amaçlı kullanım ve fonksiyonellik sağlıyor. Saçaklı görünüme sahip bu örtüler yataktan aşağı doğru salınarak baza ya da karyolanın iskeletini de örtüyor. Böylece yatak örtüsü hem daha geniş bir alanı koruma altına alıyor hem de yatak çevresi daha yalın bir görünüme kavuşuyor. Kullanıcıların favorilerinden olan bir diğer ürün grubu da çeyiz setleri oluyor. Uyku seti çeyizlik serilerin battaniyeli modelleri ve nakışlı kılıf tasarımlı olanları hayli rağbet görüyor.

Çeyizlik uyku seti çeşitleri gerek tasarımları gerekse özel fiyatları ile kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Çift kişilik çeyiz setlerindeki ürünlerin görünüşü ve içeriği standart takım ve setlere göre farklılık içerebiliyor. Kenarları dantel işlemeli yatak koruyucular, jakarlı ve güpürlü yastık kılıfları, saten materyalli kılıflar rağbet gören setlerin içeriklerinden oluyor. Çeyizlik yatak odası seti konseptinde ayrıca bornoz seti ve pike takımı gibi ürünler de yer alabiliyor. Sete dahil çift kişilik bornoz takımlarında farklı beden seçeneklerine sahip kadın ve erkek bornozları ile yüz havlusu ve banyo havlusu bulunuyor. Battaniyeli uyku setleri olarak da geçen ve ürün içeriğinde ek olarak farklı boyutlarda battaniye bulunan ürün grupları işlevsel kullanım alanı yaratması ile dikkat çekiyor. Battaniye hem gündelik olarak hem de yatak örtüsü olarak tercih edilebiliyor. Sete dahil olan ürünlerin birbiri ile uyumlu olması ve ekonomik seçenekler sunması bu kapsamlı setleri daha cazip hale getiriyor.

Seçim ve satın alım aşamasındaki önemli bir belirleyen de uyku seti fiyatları oluyor. Geniş bir ürün ve içerik yelpazesi bulunması sayesinde farklı beklentiler rahatlıkla karşılanıyor. Tek kişilik ve çift kişilik takımlar genellikle farklı fiyattan satışa sunuluyor. Bununla birlikte, uyku seti çift kişilik fiyatları da tek kişilik fiyatları da marka, model, kumaş ve iç dolgu kalitesi çerçevesinde farklılaşıyor. Üst segment uyku seti markaları ve modern üretim teknolojileri kullanılarak imal edilen seriler konfor standartları yüksek olanlar arasında sayılıyor. Göz alıcı tasarımlar, özel boyutlu olanlar, ekstra tekstil ürünü içerikliler ve çocuk uyku seti çeşitleri de geniş fiyat seçenekleri ile sizlere ulaşıyor. Uyku seti kampanya olanakları kaliteli ve rahat ürünleri daha uygun fiyatlar ile satın alım olanağı vadediyor. Sezon geçişi avantajları, marka fırsatları, satıcı ve dağıtıcı firma kampanyaları fiyat üzerinde etkili olan faktörler arasında gösteriliyor.

Her Yaşa ve Tarza Uygun Tasarım

Yetişkin ve erişkin yatak odası tekstil ürünleri gibi, miniklere yönelik özel üretimler de tasarlanıyor. Üretim aşamasında ebeveyn beklentileri ile küçüklerin vücut yapıları ve gereksinimleri dikkate alınıyor. Beşik uyku seti çeşitlerinden antibakteriyel ürünlere, genç odası uyku seti konseptlerinden dantelli bebek uyku seti serilerine değin aradığınız niteliklere eşdeğer koleksiyonlar kolaylıkla bulunuyor. Bebek odası yatak setleri, çocuk uyku seti modelleri ve kız ya da erkek uyku seti çeşitlerinin içeriklerini inceleyerek dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Yenidoğanlar için yaygın biçimde tercih edilen sepet beşik uyku seti içerisinde bebek çarşafı, bebek uyku yastığı kılıfı, bebek yorganı gibi temel ürünler bulunuyor. Ek olarak, dahilinde cibinlik tülü, baş koruma ve yan koruma desteğine de yer verilebiliyor. Özel cibinlik ahşabı bulunan bebek beşikleri için cibinlikli uyku seti stilleri avantajlıyken, hareketli minikler açısından lastikli bebek çarşafları iyi bir seçim oluyor.

Ebeveynlerden ürünlerin boyutlarına dikkat etmeleri bekleniyor. Bebek uyku seti 80x130, 60x120 ölçüleri de dahil tüm ebatlar yatak boyuna uygunluğu ifade ediyor. Aynı ölçülü setlerin içerisindeki yorgan ve kılıf ebatları da benzer. Bebek uyku seti 60x120 ölçüleri en yaygın olanlar arasında yer alıyor. 60x120 bebek uyku seti içerisinde yer alan yatak ve yastık çarşafı benzer ebatlı beşik ve bebek yataklarına rahatlıkla adapte ediliyor. 60x120 uyku seti içeriklerine kenar koruma ve özel şekilli küçük yastıklar dahil edilebiliyor. Küçüklerin fiziksel bütünlüğünü koruyarak rahatça uyumaları açısından önem arz eden baş ve yan kenar koruma birimleri sayesinde ebeveynler de huzurlu hissediyor. Benzer içerik 70x130 uyku seti içerisinde de 80x130 uyku seti konseptinde de bulunuyor. Seçim aşamasında bebek uyku setlerinin toplam kaç parçadan oluştuğuna ve bu uyku seti elemanlarının neler olduğuna dikkat edebilirsiniz.

Çocuk ve gençlere yönelik uyku setlerini ayırıcı kılan bir diğer faktör de tasarım oluyor. Cinsiyete, zevke ve odanın genel dekorasyonuna uygun tasarımlar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Yumuşak dokulu erkek ve kız bebek uyku seti seçkileri iç açıcı renklerden ve keyifli figürlerden besleniyor. Üzerinde gökkuşağı, renkli balon, dinozor, civciz gibi figürler bulunan mavi, gri, pudra rengi uyku seti minikler açısından da huzur verici ve eğlenceli oluyor. Bambu beşik uyku seti için bambunun kendine özgü doğal rengi ile uyumlu açık renk uyku setleri satışa sunuluyor. Ayrıca farklı renk fon kumaşlarla desteklenen dantelli bebek uyku seti dizaynları da oldukça fazla tercih ediliyor. Sarı, yeşil, turuncu, mor fırfırlı uyku seti çeşitleri ile renkli yatak odaları dizayn edebilir, birbiri ile renk tonu ya da kontrast uyumluluğu içeren kombinasyonların etkileyiciliğinden faydalanabilirsiniz.

Çocuk ve genç odalarında da benzer tasarım yöntemleri kullanılıyor. Çocuk uyku setleri de genç uyku seti serileri de geometrik şekillerden, hayvan ve çiçek desenlerinden, çizgi film karakterlerinden, yazılı sloganlardan, popüler görsellerden faydalanıyor. Pembe, sarı, eflatun, kırmızı gibi renklerden beslenen kız çocuk uyku seti çeşitleri ya da erkeklere yönelik siyah, mavi, gri, lacivert uyku seti takımları çocukların odalarını ve yatak alanlarını sevmelerine katkı sağlıyor. Araba, bisiklet, motosiklet vb. araç görselli modeller, sportif aktivite içerikli imajlar, keskin hatlı şekillere sahip genç erkek uyku seti koleksiyonları favoriler arasında yer alıyor. İlgi alanlarına hitap eden ürünler sayesinde küçükler eşyalarını özenle kullanma alışkanlığı da kazanıyor. Gerek tasarımı gerek kullanışlılığı ile öne çıkan tüm bu uyku setleri fiyatları itibari ile de geniş bir liste sunuyor. Uzun süre kullanım imkanına sahip kaliteli modeller arasından çocuğunuzun tarzına hitap edenleri satın alabilirsiniz.

Yatak Odası Mobilyalarınıza Uyan Konfor Odaklı Dizaynlar

Anti alerjenik kumaşlar, antibakteriyel içerikler, su geçirmez yatak koruyucular, yatağa iyi derecede sabitlenebilen lastikli fitted çarşaflar, vücuda uyumlu yumuşak yorganlar ve nicesi sizin hem görsel beklentilerinizi hem de konfor ihtiyaçlarınızı iyi derecede karşılamayı amaçlıyor. 50x90 uyku seti, battal boy olanlar, standart kalıplı seriler, özel ölçülü deluxe ve king size yatak seti, sepetli bebek yatağı örtüleri seçeneklerinizden yalnızca birkaçını ifade ediyor. Kampanyalı uyku setleri ile dayanıklı, ultra konforlu ve yenilikçi ürünlere uygun fiyat avantajları ile sahip olabilirsiniz. Ekstra yatak çarşafı, yatak örtüsü ya da pike içeren modelleri inceleyerek yatak odası tekstil ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılayabilir, üstelik bunları bütçe dostu fiyatlarla satın almanın ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz. Konforu maksimize etmek adına, diğer eşyalarınız ile uyumlu ebatlardaki ürünleri satın almaya özen göstermenizin önemli olduğunu da bu noktada hatırlatmak gerekiyor.

Uyku setleri geniş renk skalası ile hemen her zevke hitap etmeyi başarıyor. Ana renklerin yanı sıra ara tonlardan da beslenen imaj tasarımı neticesinde ortaya yüzlerce farklı model ürün çıkıyor. Zıt renklerin dikkat çekici görünümü ile yatak odalarınızı zenginleştirmek isteyenlerdenseniz sarı-mor, yeşil-kırmızı, mavi-turuncu ve siyah beyaz uyku seti takımı çeşitleri ile bu talebinizi keyifle gerçekleştirebilirsiniz. Her dönemin favorileri arasında olan pembe turkuaz uyku setleri üzerine işlenen özel desen detayları ve 3D baskılarla yatak odalarınıza yeni bir soluk getiriyor. Gelişen üretim teknolojinin bir sonucu olarak öne çıkan üç boyutlu uyku seti kreasyonları gösterişli sunumlardan hoşlananları özellikle cezbediyor. Beyaz, krem ve siyah uyku seti ise hemen her tarzın ortak tercihi olarak kendini belli ediyor. Farklı renklerle ahenkli bütünlük oluşturan siyah renk konsepti bir yana, kullanıcı yorumları kırmızı uyku seti çeşitlerinin yaygınlığını da gözler önüne seriyor.

Konfor odaklı ürünler hem satın alımda hem de kullanımda kendini belli ediyor. En fazla merak edilenlerden olan, uyku seti nasıl kullanılır sorusu esasen uzun süre boyunca rahat kullanım için gerekenleri içeriyor. Uyku seti modelleri tavsiye edilen bakım, kullanım ve muhafaza şartları sağlandığında uzun yıllar sizlere eşlik ediyor. Saten nevresim seti ile kadife ya da penye içerikli takımların yıkama ve kurutma nitelikleri farklılık gösterebiliyor. Baskılı veya simli nevresim setlerinde, Ranforce serilerde, polyester kılıflarda ve silikon iç dolgulu ürünlerde de benzer durum geçerli oluyor. Yıkama talimatındaki ağartma, kurutma ve kuru temizleme uygunluğunu kontrol etmeniz, yıkama derecesi bilgisine uymanız, ütüleme yapılabilirlik durumunu dikkate almanız temizlik süreci için yeterli oluyor. Bunlara ek olarak ürünleri havadar depolama alanlarına muhafaza etmeniz, güneş ışınlarının uzun süreli temasından, nem ve rutubetten korumanız da öneriliyor.

70x130 uyku setleri ya da battal boy yatak tekstil ürünleri de dahil her boyutta ürün Trendyol’da sizleri bekliyor. Yatak odası mobilyalarınıza ya da diğer tekstil eşyalarınıza kolaylıkla adapte edebileceğiniz uyku setleri ile konfor odaklı bir gelecek sizleri bekliyor. Seçiminiz uyku seti markaları temelli, kalite odaklı, uygun fiyat öncelikli, yenilikçi dizayn ağırlıklı ya da özgünlük odaklı olabilir. Geniş ürün gamına sahip Trendyol farkı ile aradığınızı kolaylıkla bulabilir, beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyip güvenli alışveriş imkanları ile hemen satın alabilir ve hayalinizdeki konsepti gerçeğe dönüştürmenin keyfini sürebilirsiniz.

search result placeholder