Tam Altın

66 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Tam Altın

Tam Altın Çeşitleri

Her zaman değerli bir cevher olan altın, işlenmesi oldukça kolay olan metaller arasında yer alır. Kimyasal bir element olan bu ürün sarı ve parlak renktedir. Yatırım açısından fazlasıyla güvenilir olduğu için tercih edilir ve aynı zamanda diğer yatırım seçenekleri göre az risk bulundurduğu düşünülür. Yatırım amaçlı kullanılan bu ürün mücevher yapımında kullanılır. Farklı boyut ve inceliklerde tasarlanan takılar özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi görür. Özel günlerde aksesuar olarak kullanabileceğiniz bu mücevherler giysilerinizi şık ve çekici gösterir. Tam altın düğün, nişan gibi özel günlerde sıklıkla tercih edilir. Müşteriler bu tür eğlencelerde sevdiklerine kulplu altın hediye eder. Kolyeler, küpeler ve bileklikler bu takılar arasında yer alır. Bu takılar farklı çeşit değerli taşlarla birleştirilerek farklılaşır. Aynı zamanda ilaç sektöründe de kullanılır. Altın endüstri alanında da fazlasıyla kullanılır. Son zamanlarda bu tür kullanımlarının yanı sıra yiyecek sektöründe de tercih edilir. Toz haline getirilerek yiyeceklerin üzerine serpilir ve bu şekilde tüketilir. Sıklıkla tercih edilen kulplu tam altın gramı ise 7.21’dir. Bu ürün 22 ayar olarak hazırlanır ve iki yüzeyinde baskı bulunur. Paslanma, kireçlenme ve kararma yapmaz ve saf olarak bulunan hali ise yumuşak ve parlaktır. Aynı zamanda kolayca kabartılır, dökülebilir ve oyulabilir. Böylece üzerine çeşitli desenler yapılabilir. Bu ürün yatırım amaçlı kullanıldığında sıklıkla alınır ve satılır. Bozdurma işlemi çeşitli kuruluşlarda kolayca yapılır. Bu kuruluşlar döviz büroları, banka ve sarraflarda hemen bozdurulabilir ve kuyumcular tarafından kolayca dönüştürülebilir. Tam altının çapı 30 mm’dir. Yüzeyinin birinde Türkiye Cumhuriyeti ve kabartmalı bir şekilde basım tarihi yer alır. Diğer yüzeyinde ise kabartmalı bir şekilde Atatürk resmi bulunur. Aynı zamanda da etrafında işlemeler bulunur. Çeyrek ve gram gibi farklı şekillerde bulunan ürünlerin işlemeleri ve ağırlıkları farklılık gösterir. Bu farklılıkları ürünün değerini yansıtır. Böylece müşteriler tarafından farklı amaçlar için tercih edilebilir. Siz de ihtiyacınız olan ürünü bütçenize uygun olacak şekilde Trendyol üzerinden rahatlıkla bulabilir ve ürünün özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Tam Altın Çeşitleri

Altın kişiler tarafından farklı amaçlarla kullanılabilir. Yatırım amaçlı kullanan müşteriler fiyatlarını yakından takip eder. Kişiler yatırım konusunda ürünün fiyatını ve değerini göz önünde bulundurur. Aynı zamanda müşterilerin sıklıkla tercih ettiği hediyelikler arasında bulunur. Tam altın özellikle düğün ve nişan gibi törenlerde hediye olarak verilir. Cumhuriyet altınından ayrılan bir tasarıma sahiptir. Arma tasarıma sahip olması sebebiyle ise arma adı ile anılır. Kulplu olarak da bulunan bu seçenek, bu özelliği sayesinde hediyelik eşya olarak kullanılır. Tam altın çeşitleri yeni ve eski tarihli olmak üzere ikiye ayrılır. Bu çeşitlerin özellikleri ise şu şekildedir. Yeni tam altının özelliklerinden biri bir yüzeyinde Türkiye Cumhuriyeti yazısının yer almasıdır. Diğer kısmında ise Atatürk resmi bulunur. Bu resmin etrafında ise çeşitli işlemeler yer alır. Kenar süslemesi şeklinde bulunan yıldız işaretleri ve nakış işlemeleri şeklindedir. Bu işlemelerin arasında defne yapraklı çiçeklerin yer aldığı çelenk şeklindeki motifleri oluşturan süsleme bulunur. Cumhuriyet altını aynı zamanda ata olarak adlandırılır ve kabul edilir. Bu ürünün bir yüzünde basım yılının tarihi yerine kaç kez basıldığı yer alır. Darphaneler tarafından genellikle kulpsuz şekilde basımı yapılır. Fakat kulplu tercih eden müşteriler için kuyumcular tarafından kulp eklemesi yapılır. Bu altın özellikle ileriye dönük yatırım yapmayı düşünen kişiler için çin uygun bir seçenektir. Aynı zamanda da hediyelik olarak tercih edilir. Tam altının bir yüzünde tedavüle çıkmış oldu tarih yer alır. Cumhuriyet altınında olduğu gibi darphaneler tarafından kulpsuz şekilde üretilirken müşterilerin isteğine bağlı olarak kuyumcular tarafından kulp eklenebilir. Darphane’de devlet güvencesi ile basılan bu ürünler, çeyrek olana oranla büyük boyuta sahip olan bu ürünün 30 mm çapı bulunur. 22 ayara sahip olan bu seçeneğin her bir gramında 916 mg altın bulunur. Cumhuriyet altını olarak adlandırılan ürünün ağırlığı ise 7.216 gramdır. Sahip olduğu çap ise 22 cm’dir. Tam olana oranla daha küçük çap oranına fakat ağırlık olarak daha yüksek bir orana sahiptir. Bu ürünün sahip olduğu çap cumhuriyet altına göre 7 mm fazladır. Kulpsuz olan ürünün ağırlığı ise 7 gramdır. Yeni basım olan bu seçenekler özellikle hediye olarak çok fazla tercih edilir. Müşteriler tarafından oldukça sık tercih edilen bu seçenek özellikle yatırım amaçlı olarak büyük ilgi görür. Tam olarak adlandırılan bu seçenek kişiler tarafından çeyrek altının dört katını oluşturur. Yatırımın yanı sıra özel günlerde de alımı oldukça fazladır. Eski tarihli olarak geçen ürünlerin basım yılı eskiye dayanır ve seçeneğin üzerinde bu tedavül tarihi belirtilir. Siz de ihtiyacınız olan seçeneği Trendyol’dan kolayca ulaşabilir, kullanım amacına göre bütçenize uygun seçeneklere hemen göz atabilir ve sahip olabilirsiniz.

Tam Altın Özellikleri

Tam Altın Özellikleri

Tam altın müşteriler tarafından farklı amaçlarla tercih edilir. Düğün, nişan gibi özel günleri kapsayan törenlerde kullanılan hediyelik takılar arasında yer alır. Bu gibi özel günlerde sıklıkla tercih edildiği içinde kişiler arasında ziynet olarak da adlandırılır. Cumhuriyet altınına göre farklı tasarıma sahip olması ve arma biçiminde tasarlanması sebebiyle arma adını da taşır. Kulplu olarak kullanılabilen bu ürün kuyumcular tarafından özel kutusu ve çengelli iğneye geçirilmiş kırmızı kurdelesi ile birlikte verilir. Böylece hediyelik takı olarak çok fazla rağbet görür. Müşteriler düğün ve nişan organizasyonlarının dışında yeni doğan bebek tebrik zamanlarında ve sünnet törenlerinde de fazlasıyla tercih edilir. Tebrik ve kutlamalar için özel bir anlam taşıyan bu hediye aynı zamanda kadınların aylık haftalık veya yıllık olarak düzenledikleri altın günleri içinde iyi bir seçenek oluşturur. Kadınların sıklıkla gerçekleştirdiği bu günlerin iki amacı bulunur. Sevdikleri ile düzenli olarak bir araya gelen kişiler hem eğlenceli vakit geçirir hem de yatırım amaçlı bir buluşma gerçekleştirir. Bu ürün birikim ve yatırım için çok fazla tercih edilir. Bunun dışında iş yerlerinde çalışanların motivasyonunu artırmak amacı ile sunulur. Buna ek olarak promosyon ürün olarak da kullanılır. Promosyon ürünü olarak yapılan satış kampanyalarında hediye ürün olarak müşterilere sunulur. Yatırım amaçlı olarak kullanıldığında kolaylıkla bozdurularak paraya dönüştürülebilir. Tam altın kaç gr sorusunun cevabı ise kulplu ağırlığı 7.21 grama denk gelmektedir ve metal ayarı 22’dir. Bu seçenekler damga matbaası ve Türkiye Cumhuriyeti darphanesi genel müdürlüğü tarafından tedarik edilir. Bu ürünler aynı zamanda yeni ve eski tarihli olarak müşterilere sunulur. Ürün üzerinde basım yılı yer alan ürünler kuyumcular aracılığıyla müşterilerle buluşur. Tam altın fiyatları ekonomiye bağlı olarak değişiklik gösterir. Özellikle yatırım yapan kişiler ürünlerin fiyatlarını yakından takip eder. Bu kişiler ihtiyaç durumunda ürünlerini kuyumcularda kolaylıkla bozdurarak paraya çevirebilirler. Trendyol yeni ve farklı çeşit seçenekleri müşterilere sunar ve böylece kişiler ihtiyaçları olan ürünlere kolaylıkla ulaşabilir. Siz de kullanım bu ürünlerin tümüne Trendyol’da göz atabilirsiniz.

Düğün Hediyesi Tam Altınlar

Düğün Hediyesi Tam Altınlar

Çok eski yıllardan bu yana değer görmüş bir cevher olarak her geçen gün değeri artmaya ve kullanım alanları da zamanla genişlemeye başlar. Yiyeceklerde kullanılan bu ürünün kullanımı özellikle son zamanlarda popülerliği katlanarak artmaya devam eder. Kişiler tarafından çok fazla bilinmese de bu metal, ilaç sektöründe de kullanılır. Endüstri alanında da kullanılan bu ürün örneğin uçak yapımı ve CD üretimi gibi alanlarda da kullanılır. Aynı zamanda farklı özellikleri bulunur. Oldukça dayanıklı olan bu metal, kolayca işlenebilen, dövülebilen ve oyulabilen ağır metaldir. İşlenmiş halinin dışında saf olarak bulunan görünümü sarı ve yumuşak bir renktir. Bu özellikleri ise ürünün değerini gösterir. Aynı zamanda oldukça şık ve zarif bir görünüm ve rengi olan bu ürünler takı yapımında da çok fazla tercih edilir. Çeşitli değerli taşlarla birleştirerek elde edilebilen kolyeler, bileklikler ve küpeler özellikle kadınlar tarafından çok fazla ilgi görür. Günümüzde hem maddi hem de manevi değeri bulunur. Düğün ve nişan törenleri bunların başında gelir. Sevdiklerinin mutlu günlerinde değerli bir hediye arayanların ilk adresi tam altın olur. Bu seçeneklerin fiyatları ise değişiklik gösterir. Bu değişiklikler farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Tam altın kaç TL olduğunu ise takip etmek oldukça kolaydır. Dört adet çeyreğin birleşimini oluşturan seçeneğin kulplu olması ile hediye olarak tercih edilebilir. Bu özelliği ile aynı zamanda iki yanına takılan kulp sayesinde bileklik olarak kullanılabilir. Bu ürün özel kutusu ile birlikte müşteriye sunulur. Buna ek olarak kırmızı kurdele ile birlikte sunularak şık bir görüntü oluşturur. Siz de Trendyol üzerinde bu ürünleri inceleyebilir ve fiyat takibi yapabilirsiniz.

Tam Altın Fiyatı

Tam Altın Fiyatı

Bu ürünlerin fiyatları birçok nedene göre değişebilir. Aylık, saatlik veya günlük gibi farklı zaman dilimlerinde bu değişimler gözlemlenir. Tam altın fiyatı buna göre değişiklik gösterir. Dört adet çeyrek bir tam eşdeğer niteliğe sahiptir. Metal ayarı 22K olan bu ürünün ağırlığı 7 gramdır. Ancak kulplu olarak satılan ürünlerin fiyatları farklıdır. Kuyumcular tarafından sonradan eklenebilen veya direkt olarak kulplu şekilde alınabilen bu ürünün toplam ağırlığı 7,21 gramdır. Yatırım niteliğinde çokça tercih edilen bu ürünün altın almayı düşünen kişiler tarafından öncelikle fiyat kontrolü yapılır. Müşterilerin merak ettiği bu soru ise tam altın ne kadardır. Fiyatı farklılık gösteren bu seçeneğe Trendyol’dan ulaşmak ise oldukça kolaydır. Ülkemizde törenler ve tebriklerde sıklıkla tercih edilen hediyelikler arasında bulunan bu seçenek aynı zamanda da kişisel bir hediye olabilir. Sevdiklerinizin özel günlerini değerli bir hediye ile kutlayabilirsiniz. Düğün, nişan gibi organizasyonlarda gerçekleştirilen takı takma töreni geçmişten günümüze değin devamlılığını sürdürür. Bu gibi kutlamalar öncesi kişiler hediye etmek istedikleri seçenekleri belirler ve fiyat araştırmasında bulunur. Özellikle tam altın bunun için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Yeni tarihli ve eski tarihli olarak iki şekilde bulunan bu seçeneğe sahip olmak müşterilerin tercihlerine göre değişir. Takı törenlerinde kolayca hediye etmek için çengelli iğneye geçmiş kırmızı kurdele ile birlikte bulunur. Ayrıca özel kutusu ile birlikte müşteriye sunulur. Ata olarak geçen ata lira anlamını içeren bir kelimedir. Bu seçeneğin kulpu yoktur. Eski ve yeni şeklinde ayrılmayan bu seçeneğin bir yüzünde kaç kez basıldığı tarih yer alır. Siz de seçeneklerin her birine Trendyol’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel Günler İçin Sıklıkla Tercih Edilen Tam Altın

Özel Günler İçin Sıklıkla Tercih Edilen Tam Altın

Altın her zaman değerli olan ve farklı amaçlar ile kullanılan bir metaldir. Özellikle kadınlar taraf��ndan altın içeren takılara büyük ilgi görür. Aynı zamanda bu seçenek beyaz ve sarı olarak iki şekilde bulunur. Doğal hali sarı olmasına rağmen sarraflarda farklı renklerde görülebilir. Bunun nedeni ise içerisine katılan çeşitli elementlerdir. Ancak bu durum değerini ve ayarını etkilemez. Takı kullanmanın dışında iyi bir tasarruf aracıdır. Kişiler birikimlerini bu şekilde yapabilir ve ihtiyaç duydukları anda bozdurarak paraya çevirebilirler. Bu da müşterilerin birçok açıdan kullanıma sahip olduğu bu değerli metalin bir çeşiti olan “Tam altın nedir?” sorusunu akıllara getirir. Tam altın Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ve T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı aracılığıyla tedavüle sunulur. 22K metal ayarını içeren bu seçeneğin kulpsuz ağırlığı 7 gramdır. Kulplu ağırlığı ise 7.21 gram olarak bulunur. Bu seçenek yaygın olarak bulunan ve değeri fazlasıyla yüksek bir metaldir. Bu sebeple birçok sektörde kullanım alanı bulur. Sahip olduğu saflık derecesi ise karat ve ayar olarak belirlenir. Kişiler arasında ata lira olarak da bilinen bu seçeneğin türü yeşil altındır. Doğadan saf haliyle sarı olarak çıkarılan bu ürün yumuşak bir metal olması sebebiyle işlenerek kullanılması gerekir. Takı sektöründe kullanılması için ise bakır, çinko gibi elementler birlikte alaşım haline getirilir. Bu alaşım sonucunda kuyumcularda bulunan ürünler farklı renge sahip olur. Bu renk farklılığı ise kullanılan elemente bağlı olarak değişiklik gösterir. Saf halde bulunan ürünün gümüş ile karıştırılmasıyla ortaya çıkan seçeneğe yeşil olarak adlandırılır. Gümüşe oranla daha az bakır oranı içeren bu seçeneğin cinsi ata liraların basımında kullanılır.

Tam Altın Seçenekleri Trendyol’da

Tam Altın Seçenekleri Trendyol’da

Fiyatları sürekli değişiklik gösteren bu seçenekler alım ve satım sırasında takip etmek oldukça faydalı olur. Trendyol bütçenize uygun olan seçeneklere zahmetsizce bulmanızda size yardımcı olur. Trendyol kampanyalarına göre değişen fiyatlar müşterileri mutlu etmeyi başarır. Tam altın yorumları sayesinde gönül rahatlığıyla bu seçeneklere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda müşteri değerlendirmeleri ile seçeneği inceleyebilirsiniz. Kalitesiyle öne çıkan altın çeşitlerine acil durumlar için vakit kaybeden hemen sahip olmak çok kolaydır. Trendyol‘dan hem fiyat hem de ürün hakkında hızlıca bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca müşteri yorum ve değerlendirmeleri karar vermenizde size yardımcı olmayı başarır. Böylece bunun için evden çıkmanıza ve uzun saatler harcamanıza gerek kalmaz. Farklı amaçlar için kullanabileceğiniz tam altın çerçeveli özelliği sayesinde kolye olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda düğün ve nişan gibi törenlerde sevdiklerinize çerçeveli bir şekilde hediye edebilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Ayrı olarak satılan bu çerçevelerin içerisine sahip olduğunuz seçenekleri istediğiniz zaman yerleştirebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olduğunda kolayca kolye olarak kullanabilirsiniz. Bu çerçeveler farklı işlemelere ve boyutlara sahiptir. Farklı taşlarla tasarlanan bu seçenek oldukça şık bir görünüme sahiptir. Çiçek ve damla gibi farklı motifleri içeren bu çerçevelerin tercihi ise tamamen müşterilerin zevkine göredir. Bu seçenekler aynı düğünler için oldukça sık tercih edilir. Dikkat çekici görünüme sahip olan bu seçeneklerin bazılarında nazar boncuğu yer alır. Zinciri uzunluğu ve tasarımı ise farklılaşır. Bu çerçeveler tasarımlarına göre farklı ayara sahiptirler. Kullanılan element miktarı ve ayarı bu ürünlerin fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olur. İstediğiniz zaman kolya olarak kullanabileceğiniz bu seçenek sizin sevdiklerinizi mutlu etmek için iyi bir seçenek oluşturur. Gösterişli ve dikkat çekici görüntüden hoşlanan kişiler için yeşil taşlı ve damla desenine sahip seçenek oldukça güzel bir alternatiftir.