search result placeholder

Samsung Saat

Samsung Akıllı Saat Modelleri

Samsung markasına ait ilk şirket Kore Savaşı başlamadan önce Lee Byung Chul adındaki bir yatırımcı tarafından kurulur. Korece Sam ve Sung sözcüklerinin birleşmesiyle ortaya çıkan marka ismi üç yıldız anlamına gelir. Markanın esas yükselişi 1960’lı yılların sonunda elektronik ve teknolojik yatırımlara yönelmesi ile başlar. Bundan sonra da bu alanda hızla yükselir. 1970 yılında sektöre sunulan ilk siyah beyaz televizyon ile adını pek çok farklı ülkede duyurmayı başarır. 80 yıldan daha fazla süredir üretime devam eden firma, bu uzun zaman içerisinde renkli televizyonlar, çamaşır ve bulaşık makineleri, cep telefonları, Samsung bileklik saat çeşitleri gibi pek çok yeni tasarıma imza atar. Günümüzün dev teknolojik firmalarından biri olan marka, tüm dünyada gerçekleşen dijital çağın öncülerinden biri olarak kabul görür. Türkiye’de de en güvenilen ve beğenilen markalarından biri haline gelmiştir. Özellikle 21. yüzyılın icatlarından biri olan Samsung saat çeşitleri farklı kıtalarda yaşayan insanların ortak takdirini ve beğenisini kazanır. Bu ürün normal bir kol saatine göre çok farklı özellikler barındırır. Teknolojinin hayatın her anında büyük değer kazandığı bu çağda zaman ölçmeye yarayan araçlara da marka tarafından yepyeni bir boyut kazandırılır. Marka tarafından kullanıcılara tanıtılan her yeni tasarımla beraber ürünlerin özellikleri bir adım daha ileriye taşınır. Samsung saat teknolojisi sayesinde bir bilgisayarın veya cep telefonunun yapabildiği şeyler rahatlıkla zaman ölçer araçlar tarafından da yönetilebilir. Her ürünün özellikleri modeline ve yılına göre değişebilir. Buna bağlı olarak marka tarafından belirlenen fiyatlar da değişiklik gösterir. Markanın üretmiş olduğu akıllı saat fiyatları hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişiler Trendyol üzerinden istediği modeli arayabilir. Bu arama sonucu karşısına tamamen orijinal ürünler satan farklı mağazalar çıkar. Genellikle modelin barındırdığı teknik özellikler ve uygulama sayıları arttıkça fiyatın da yükseldiği söylenebilir. Kendinize, eşinize, çocuğunuza veya arkadaşınıza böyle bir ürün almak istiyorsanız Trendyol online alışveriş adresi üzerinden modeller hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hem tasarımları hem de özellikleri ile dikkat çeken Samsung orijinal akıllı saat çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Samsung Akıllı Saat Modelleri

Samsung dijital saat anlamında pek çok ülkede kendisini kanıtlamış güvenilir ve öncü bir marka olarak bilinir. Marka tarafından bugünkü akıllı modellerin ilki olarak kabul edilen S9110 modeli, 2009 yılında satışa çıkarılır. Dokunmatik kontrol edilebilme özelliğine sahip olan bu tasarım sesli telefon görüşmeleri ve mesajlaşmalar için kullanılabilir. Böylece teknolojik alanda yeni bir serüven başlar. Değişen ve gelişen yeni tasarımlar alıcılar tarafından büyük bir ilgi ve merakla beklenir. Samsung Galaxy saat çeşitleri Watch, Watch Active, Watch Active 2, Watch 3 olarak ayrılır. Tüm bu modeller, Android ve iOS uyumlu telefonlarla kolay bir şekilde kullanılabilir. Sadece telefondaki Android sistemin en az 5.0 olması gerekir. Klasik model olan Galaxy Watch, şık tasarımı ile ön plana çıkar. Tizen 4.0 işletim sistemi ile çalışan ürünün ayrıca Bixby desteği de bulunur. 4 GB hafızanın yanı sıra 1.5 RAM ve 768 RAM olmak üzere iki farklı seçeneğe göre üretilir. Samsung dokunmatik saat çeşitlerinden biri olan Watch Active, adımsayar ve kalp ritmi ölçme gibi özelliklerle donatılır. 2019 yılında üretilmeye başlanan ürün, teknik özellikleri ile bir hayli beğeni toplar. Çift çekirdekli yapısı, 1.15 GHz hızı ve Exynos 9110 işlemci sistemi dikkat çekici özelliklerinden bazılarını oluşturur. Toza ve 5 atm basınca kadar suya dayanıklılık gösterir. Galaxy Watch Active 2 ise aynı modelin bir üst versiyonu olarak düşünebilir. Mat siyah, gümüş ve altın renk seçenekleri bulunur. Ayrıca 40 ve 44 mm’lik modeller arasında fiyat değişikliği görülür. Genel sağlık aktiviteleri ve fitness için üretilen modelde yüzme dahil olmak üzere 7 farklı egzersiz otomatik olarak takip edilebilir. Samsung nabız ölçer saat özelliğine sahip olan ürün sayesinde hem günlük hem de sportif aktiviteler sırasında beden sağlığınızı kontrol edebilirsiniz. Yorucu veya stresli bir günün sonunda nefes egzersizleri rehberinden yararlanabilirsiniz. Bu üründe bulunan Samsung saat özellikleri kullanıcısını bilinçli ve sağlıklı bir yaşama kavuşturmak üzerine tasarlanır. Galaxy Watch 3 modeli, daha büyük ve daha ince ekran tasarımı sayesinde kontrol deneyimini bir üst kademeye çıkarır. Samsung yeni akıllı saat olarak geçen bu model, marka tarafından 2020 yılında satışa sunulur. Gelişmiş teknolojik özellikleri ile tıpkı bir sağlık doktoru gibi çalışır. Renk olarak da gümüş ve bronz seçenekleri bulunur. Bu model tasarımı ile dikkat çeken ürünler arasında yer alır. Ek ürünler olarak Samsung saat şarj aleti ve kablosuz kulaklıklara bakılabilir. Akıllı ürün alışverişi yapmak isteyenler tüm bu modellere ve ek aletlerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Akıllı Saatlerin Özellikleri Nedir?

Akıllı Saatlerin Özellikleri Nedir?

Zaman göstermeye yarayan aletler, yıllar içerisinde pek çok farklı şekilde kullanıcı karşısına çıkar. Teknolojinin günümüzde son olarak geldiği nokta ile beraber saatler akıllı olarak adlandırılan şekillerde üretilmeye başlanmıştır. Bu ürünler klasik modellerden çok daha işlevsel olur. Zaten bu sebeple aralarında fiyat farkı meydana gelir. Cep telefonlarında bulunan haberleşme olanakları akıllı araçlarda da kullanılır. Sesli veya yazılı olan yapılan haberleşmeler için cep telefonuna gerek kalmaz. Ayrıca Samsung kameralı saat çeşitleri ile fotoğraf da çekebilirsiniz. Bu özellik, her modelde bulunmaz. O yüzden herhangi bir modelde karar kılmadan önce özelliğine iyi bakmanı< gerekir. Böylece neye ihtiyacınız olduğuna bilerek ona göre karar verebilirsiniz. Kameranın dışında bazılarında ses kaydetme özelliğine de yer verilir. Bulunduğunuz ortamda çalan şarkıyı veya günlük hatırlatmaları anında kaydedebilirsiniz. Herhangi bir iş yaparken bir yandan müzik açabilirsiniz. Cihazın kendi belleğinde bulunan şarkıları dinleyebileceğiniz gibi cep telefonuna bağlanarak oradakileri de dinleyebilirsiniz. Samsung tansiyon ölçer saat sayesinde her an her yerde sağlık durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca adım ölçme özelliği sayesinde spor yaparken veya yürürken kaç adım attığınızı öğrenebilirsiniz. Navigasyon uygulamasına yer verilen modellerden birini kullanarak hızlı bir şekilde gideceğiniz yerin yol tarifine ulaşabilirsiniz. Ayrıca cep telefonları ile bağlantı kuran ürünler, telefon gelen bildirimleri kendi ekranında gösterebilir. Gelen aramaları reddedebilir, çağrıyı sessize alabilirsiniz. Wi-Fi bağlantı özelliği bulunanlar İnternet erişimi sağlar. Dış tasarımlara bakıldığı zaman kare ve oval şekillerin tercih edildiği görülür. Ürün kadranının boyutları 40-46 mm arasında değişebilir. Cinsiyet fark etmeksizin herkesin kullanabileceği tasarımlar dışında pink gold ve rose gold rengine sahip kibar ve şık Samsung marka akıllı saat kadın çeşitleri de üretilir. Kayış kısmında kullanılan malzeme deri veya silikon olabilir. Yapımında paslanmaz çelik veya alüminyum kullanılan ürünler son derece sağlam ve dayanıklı olur. Ürünlerde yer alan özellikler markanın üretmiş olduğu modellere göre değişiklik gösterir. Trendyol sayfasında farklı satıcılar tarafından satışa sunulan modellerin özelliklerini ürün bilgileri kısmından öğrenebilirsiniz. Tansiyon ölçen saat Samsung ve daha pek çok özelliğin bulunduğu ürünleri indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Üstün Teknolojiye Sahip Tasarımlar

Üstün Teknolojiye Sahip Tasarımlar

Tizen işletim sistemi ile çalışan Watch saat modellerinde konuşma ve mesaj yazmanın dışında pek çok özelliğe yer verilir. İvme ölçer, barometre, jiroskop, kalp atış hızı gibi sağlık özelliklerinin yanı sıra ürünleri cep telefonuna bağlayarak farklı uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Akıllı saat özellikleri içerisinde, uygulamalar arasında kolay geçiş yapmayı sağlayan bezel kontrolü bulunur. Genellikle Watch serilerinde görülen büyük ekran tasarımı ve bezel kontrolünün bir arada olması daha fazla kolaylık sağlar. Samsung saat kayışı renk değişimine karşı koruyucu bir yüzey ile kaplanır. Bazı saat modellerinin kayış kısmında gerçek deri kullanıldığı görülür. Bu da asil ve şık görüntü ortaya koyar. Her bir modelde dış ekran için planlanan 40’tan fazla görsel bulunur. Bu görseller kullanıcılar tarafından kolayca değiştirebilir. Bu özellik, ürünlerin birbirinden farklı giyim tarzlarına kolayca adapte edebilmesini sağlar. Piksel ekran çözünürlüğü ise en düşük 360x360, en yüksek 720x720 olmak üzere modeller arasında değişebilir. Ekranda bulunan Always on Display özelliği sayesinde bataryadan tasarruf yapılabilir. Samsung Bluetooth saat özelliği cep telefonundaki fotoğrafların kol saati ekranından görüntülenmesine olanak tanır. Aynı özellik; telefondaki müzikler, ses dosyaları için de kullanılabilir. Bunların dışında hatırlatıcılar kontrol edilebilir, bazı modellerde bitmojiler ile mesajlara hareket katılabilir. Trendyol’da bulunan üstün teknoloji ile tasarlanan Samsung modelleri depolama alanı, batarya, RAM ve işlemci gibi konularda farklılık gösterir. Ayrıca LTE ve Wi-Fi olmak üzere 2 farklı bağlantı seçeneği görülür. Bazılarında iki bağlantı seçeneği yer alırken bazılarında ise bir tanesi bulunur. Tüm modeller ekrana dışarıdan gelebilecek darbe ve çizilmelere karşı Gorilla Glass DX+ ile korunur. Aslında ürünler teknolojik anlamda birbirlerine benzese de aralarında dikkate değer pek çok farklılık bulunur. Samsung saat modelleri özellikle teknolojik aletlere merakı olan, bunları kullanmaktan hoşlanan kişiler için vazgeçilmez bir seçim olabilir. Böyle bir ürünün günlük hayatın içerisinde yer alması çoğu alanda rahatlık ve düzen sağlar. Siz de Trendyol üzerinden kolayca sipariş oluşturarak kendinizi ödüllendirebilir, teknolojinin faydalarından daha fazla yararlanabilirsiniz.

Kameralı Saatler ile Fotoğraf ve Video Çekin

Kameralı Saatler ile Fotoğraf ve Video Çekme İmkanı

Samsung kameralı akıllı saat isteyenler özellikle Gear modelinin fotoğraf kalitesinden memnun kalabilir. 1.9 megapiksel kamera çözünürlüğüne sahip olan modelle cep telefonuna ihtiyaç duymadan fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca kameradan video kaydı başlatabilirsiniz. Daha sonra bunları 720p gibi yüksek kalitede izleyebilirsiniz. Samsung Gear saat 25 saatlik bir pil ömründe sahip olduğu için gün boyu şarj etmekten kullanılabilir. 6 farklı renk çeşidi bulunur. Siyah, beyaz, gri, sarı, kahve ve pembe tonlarında olan kordonları tekli olarak da satın alabilirsiniz. Kordonlar değiştirilebilir oldukları için istediğiniz renk değişikliğini kolayca yapabilirsiniz. Samsung pembe saat rengi ile çok güzel ve dikkat çekici dursa da resmiyet gerektiren günlerde kullanılmayabilir. Bu yüzden hemen kordonu siyah renkle değiştirebilirsiniz. Siyahtan sıkıldığınız anda da başka bir kordon tercih edebilirsiniz. Böylece hep yeni bir ürün almış gibi olursunuz. Klasik Gear modelinin kadran şekli kare olarak tasarlanır. Daha sonradan Gear 2 ve 3 olarak gelenlerde ise oval şeklin tercih edildiği görülür. Hatta Gear 3 modeli telefona bağlanmadan arama yapabilme özelliği ile oldukça fazla dikkat çeker. Bu ürün Frontier ve Classic adı verilen iki farklı versiyon olarak satışa çıkarılır. Frontier, sportif görünümü sevenlere hitap eder. Classic olan ise sade ve zarif tasarımları tercih edenlerin seçimi olur. Uzun ömürlü pil sayesinde 3-4 güne kadar şarj edilmeden kullanılabilir. Gear Samsung saat erkek kullanıcılar için iyi bir seçim olabilir. Ancak unisex bir model olarak değerlendirildiği için kadınlar tarafında da rahatlıkla tercih edilir. Bu tasarımlar içerisinden hangi versiyonu ve rengi satın alacağınıza karar verdiğinizde Trendyol üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Sağlık Takibini Kolaylaştıran Akıllı Saatler

Sağlık Takibini Kolaylaştıran Akıllı Saatler

Galaxy Fit e ismiyle üretilen akıllı ürün, sağlığına dikkat eden kişiler düşünülerek tasarlanır. Basit bir ekrana sahip olan Fit modelinin yapımında çok hafif malzemeler kullanılır. Çünkü koşu, fitness ve benzeri sportif aktivitelerde kişinin rahat olması amaçlanır. Spor yapan kişi ekrana baktığında birden fazla bilgiyi aynı anda görebilir. Samsung Fit saat otomatik egzersiz takibi ile her hareketinizi hesaplayabilir. Bu takip yürüme, koşma ve dinamik hareketleri ayrı kategoriler halinde tespit eder. Günde kaç adım attığınızı veya ne kadar süre koştuğunuzu anlayabilirsiniz. Otomatik uyku sistemi sayesinde uyku sırasında yaptığınız hareketlerden bile haberdar olabilirsiniz. Uyku modu sizi üç aşama şeklinde kontrol edip edindiği tüm verileri düzenleyerek bir araya getirir. Bu sayede vücudunuzun ne kadar kaliteli ve dinlendirici bir gece geçirip geçirmediğini anlayabilirsiniz. Tüm bu faydalı uygulamaların yanı sıra cep telefonunuza gelen bildirimleri fit ekranından takip edebilirsiniz. Dış tasarım açısından 18.9 mm gibi küçük bir ekran boyutuna sahip olan ürünün ağırlığı ise toplamda 15 gram eder. Bir kere %100 şarj edildikten sonra 6-7 gün boyunca kullanılabilir. 5 atm suya dayanıklılık derecesi bulunur. Ancak su altı dalışları için kullanılmaya uygun görülmez. Askeri dayanıklılık standartlarına uygun olarak üretilir. Yapım aşamasında dayanıklı ve hafif malzemeler kullanılır. Renk çeşidi olarak beyaz, siyah ve sarı seçeneği bulunur. Klasik renklerin dışına çıkmak isteyenler sarı olanı tercih edebilir. Eğer beden sağlığınızı korumanıza yardımcı olacak bir Samsung Band saat satın almayı düşünüyorsanız Trendyol tarafından düzenlenen indirim günlerinde bu modele uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Trendyol Akıllı Saat Fiyatları

Trendyol Akıllı Saat Fiyatları

Trendyol, markanın üretmiş olduğu akıllı saat kampanya ve indirimleri ile teknolojik ürünleri seven pek çok kişiyi sevindirmeyi başarır. Bu kampanyalar ve efsane indirim günleri sayesinde bir akıllı modeli çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Samsung markası tarafından tasarlanan ve üretilen modelleri sayfamızda bulabilirsiniz. Galaxy serisi olarak geçen Watch, Watch 2 ve 3, Active, Fit akıllı ürünlerinin farklı renklerde ve boyutlarda üretilen tüm çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Samsung 46 mm saat çeşitleri tüm modeller içerisindeki en büyük ekran kadranı olarak kabul edilir. Büyük görünümlü tasarımlardan hoşlananlar 46 mm’lik ürünleri tercih edebilir. Örneğin klasik bir Galaxy Watch modelinde bu boyutu bulabilirsiniz. Genelde erkekler tarafından tercih edilen büyük kadranlı ürünler hem günlük hem de klasik giyim tarzı ile kolayca kombinlenebilir. Kadın tasarımlarda ise daha çok 40, 41 ve 42 mm kullanıldığı görülür. En küçük tasarımların kadran boyu 40 mm olacak şekilde ayarlanır. Samsung saat 42 mm ise 44 mm ile birlikte en yaygın olarak kullanılan boyutlar arasında yer alır. Bu ebatlar hem erkek hem de kadın tasarımlarında sıkça kullanılır. Eğer orta büyüklükte bir model arıyorsanız bu iki ebattan birini tercih edebilirsiniz. Trendyol’da herkes aradığı akıllı ürünü uygun fiyata bulabilir. Kazançlı alışverişin adresi olarak da gösterilen Trendyol’da her kullanıcı kendi fiyat aralığını belirleyebilir. En az ve en çok şeklindeki fiyat bilgisine göre yapılan aramalar en hızlı sonuçları verir. Ayrıca Trendyol’da bulunan en güzel hediye seçenekleri içerisinde Samsung Sevgililer Günü saat çeşitlerine de yer verilir. Bu ürünlerden birini sevgilinizi veya eşinizi mutlu etmek için satın alabilirsiniz. Tüm bu fırsatlardan yararlanmak ve bütçenize uygun olan markanın akıllı saatini bulmak için Trendyol ürün sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

search result placeholder