Sabunluk

12234 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Banyo Dekorasyonunuzu Sabunluk Modelleriyle Taçlandırın

Sabunluk

Banyolar evlerin en önemli kısımları arasında yer alır. Banyo şıklığını artıran banyo aksesuarları arasında bulunan renk renk sabunların konulabildiği farklı tasarımlardaki sabunluklar, banyolarda dikkatleri de üzerine toplar. Sabunluklar banyoların yanında mutfaklarda da öne çıkan aksesuarlar arasında bulunur. Sabunluk tasarımları fonksiyonel kullanımının yanında dekoratif açıdan da lavabolara zenginlik kazandırır. Banyoların olmazsa olmazları arasında yer alan sabunluklar şık tasarımlarıyla da banyolara zariflik katar. 

Sabunluklar tek olarak bulunabilmelerinin yanında set şeklindeki tasarımlara da sahiptir. Üçlü sabunluk seti içerisinde klasik sabun altlığı, sıvı sabunluk ve diş macunu haznesi bulunarak banyo dekorasyonlarının tamamlanmasını destekler. 3'lü ayaklı sabunluk seti banyoların havalarının yenilenmesinde ve şık bir görünüme kavuşmasında yardımcı olur. Beş parçadan oluşan banyo sabunluk takımı içerisinde ise tuvalet fırçası ve çöp kovası da yer alır. İsteğe bağlı olarak değişiklik gösteren sabunluk seti 3, 4, 5, 6 ya da 7 parçadan oluşan takımlarda bulunabilir. Modellerine göre değişik parçalara sahip olan setlerde pamukluk ve macunluk gibi farklı parçalar da yer alır. İhtiyaçlara bağlı olarak farklı parça sayısında alınabilecek setlerle, banyolarda uyum da yakalanabilir. Diğer dekorasyon parçaları dikkate alınarak seçilebilecek tasarımlar, banyoların şık bir havaya kavuşmasını destekler.

Sadeliği ve şıklığı bir arada sunan sabunluklarla banyolarda hayali kurulan görünümler elde edilebilir. Minimal dokunuşlara sahip olan sabunluk setleri, farklı aksesuarlarla da birlikte kullanılarak banyo ve mutfaklarda kişisel tarzlara yansıtılabilir. Sabunluk tasarımlarının sahip olduğu geniş model çeşitliliği, farklı zevklerin ve beğenilerin banyolara taşınmasına da olanak tanır. Banyoları sakinleştirici bir havaya bürümenin bir yolu da deniz imgelerinin hayat bulduğu aksesuarların kullanılmasıdır. Sabunlukların üzerinde yer alan deniz yıldızı ve balık gibi figürlerle tatil havası banyolara taşınabilir. Sade vurguları barındıran tasarımların yanında gösterişli aksesuarları sevenler için de sabunluklar birbirinden farklı seçenekler sunar. Taş, inci ve boncuk detaylarının bulunduğu parlak renkleriyle öne çıkan sabunluklar, banyo ve mutfakların dekorasyonlarına da ilham katar. 

Mutfaklara Şıklık Katan Sabunluk Modelleri

Katı sabunlar için altlık ve sıvı sabunluk olarak bulunabilen sabunluklar, kullanılan malzemeler ve sahip oldukları tasarımlar açısından da farklılık gösterir. Metal, porselen, cam, plastik ya da seramik sabunluklarının sahip olduğu tasarımlar her tarza hitap edebilmelerine olanak tanır. Sabunlukların modelleri, fonksiyonel özellikleri ve tasarımları sabunluk fiyatları üzerinde de etkili olur. Estetik görünümleriyle göz kamaştıran porselen sabunluk tasarımları, hijyenik açıdan da rahat bir kullanım sunar. Dekoratif renkleriyle de öne çıkan porselen ve seramik sabunluk tasarımları, banyoların şıklıklarını artırır. Hemen hemen her renkte bulunabilen porselen sabunluklar, banyo ve mutfaklardaki diğer dekorasyon parçalarıyla da hoş bir birlikteliğe imza atar. Koni, kare ya da oval gibi farklı çizgilerde bulunabilen sabunluklar, kabarcıklı ve baskılı modelleriyle de göz doldurur.

Banyolarında yanında da mutfaklarda da sıklıkla tercih edilen porselen sabunluk setleri ikili yapılarıyla da pratik bir kullanım sunar. Deterjan ve sabun koymak için farklı hazneleri bulunan ikili sıvı sabunluk tasarımları, mutfaklarda az yer kaplayarak ortamdan da kazanılmasına yardımcı olur. Porselen ve seramik sabunlukların yanında cam sıvı sabunluk tasarımları da hem banyolarda hem de mutfaklarda rahatlıkla kullanılır. Cam sıvı sabunluklar şeffaf olarak bulunabileceği gibi renkli camlarda da bulunabilir. Mutfak ve banyodaki aksesuarların renklerine uygun olarak seçilebilecek cam sabunluklarla şıklıklar artırılabilir. Vakumlu olan yapılarıyla herhangi bir delme işlemine gerek kalmadan banyo ya da mutfak duvarlarına tutturulabilen cam sıvı sabunluk tasarımları, hijyen açısından da kolaylık sağlar. En beğenilen sabunluklar için sıvı sabunluk başlığı yedek olarak da temin edilebilir. Böylece şık detayların ortaya çıktığı sabunluklar, uzun süreler boyunca rahat bir şekilde de kullanılabilir. 

İkili sıvı sabunluk modelleriyle dikkatleri üzerine çeken mutfak sabunluk tasarımları, içerisinde sünger koymaya yarayan ayrı bölmelerle de kullanımlarda rahatlık sunar. Süngerlikli sıvı sabunluk tasarımları, son derece pratik ve kullanışlı yapılarının yanında farklı renkleri ve baskılarıyla da her zevke hitap eder. Süngerlikli sıvı sabunluk çeşitleri iki parçadan oluşabileceği gibi üçlü olarak da bulunabilir. Mutfak sabunluk modellerinin üçlü tasarımlarında sıvı sabunun yanında sünger ve lavabo fırçası için ayrı bölmeler de yer alır. Askılı yapıda da bulunabilecek sabunluklar, sünger ve sabun alanının yanında bezlerin kolay bir şekilde kurulmasına olanak tanıyan kısımlara da sahiptir. Tezgahlarda alandan kazanılmasına yardımcı olan sabunluklar, gerek üzerlerinde yer alan desenler gerek de renk dokularıyla şık ve spor tasarımlarda bulunabilir. 

Farklı Tarzlara Özel Sabunluklar

Mutfak ve banyo sabunluk modellerinde farklı dokunuşları sevenler içinse ahşap ve bambu sabunluk tasarımları öne çıkar. Banyolara zarafet ve estetik katarken doğal ahşap sıcaklığının da hissedilmesini sağlayan ahşap sabunluk tasarımları, suya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kullanılan farklı materyallerle birlikte renkli bir görünüm de yansıtan ahşap sabunluk tasarımları, dikkatleri üzerine çeker. Evinde Rustik dokunuşları da sevenler için iyi birer seçenek olan ahşap, aynı zamanda banyolarda rahatlatıcı bir etki sunar. Doğal ürünler kullanmayı sevenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan bambu sabunluk tasarımları de rahat kullanımlarıyla öne çıkar. Temizlenmesi son derece kolay olan ve bakteri barındırmayan bambu sabunluklar, tasarımlarıyla da her zevkten kişilerin beğenisini kazanır.

Banyolara iç açıcı bir hava katan beyaz sıvı sabunluk, sade ve ışıl ışıl bir görüntünün yakalanmasında rol alır. Tek renk beyaz sabunlukların yanında beyazın farklı renklerle bir arada kullanıldığı sabunluklar da banyo ve mutfaklar dekorasyonlarında başrol oynar. Üzerinde kelebek ya da çiçek motiflerinin yer aldığı ya da metal ve ahşap gibi farklı dokuların buluştuğu beyaz sıvı sabunluk, banyoların modern görünümlerini destekler. Taş, çiçek ya da püskül detaylarına sahip olabilen sabunluklar da banyolara vintage bir çizgi kazandırabilir. Askılı, kadife, örgü sabunluk modellerinin üzerinde yer alan ince detaylar da banyoların şıklıklarını artırır. Geniş yapılarıyla birden fazla kalıp sabunun saklanmasına olanak tanıyan sabunluklar da banyoların düzenli bir görünüme kavuşmasında yardımcı olur. 

Banyolarda şık görüntülerin sergilenmesine olanak tanıyan siyah sıvı sabunluk, asil duruşuyla da büyüleyici bir duruş sağlar. Mat ya da parlak olarak bulunabilen siyah sıvı sabunluk, tek başına olabildiği gibi fırça ve sünger bulunan özellikleriyle de mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilir. Tezgah ve lavabolara konulabilen yapıların yanında, duvara monte edilebilen tasarımlarla şık bir çizgiye kavuşur. Fitilli, düz ya da çizgili olarak bulunabilen siyah sabunluklar, farklı renklerle buluştuğu modellerle de herkesin beğenisini kazanır. Metal altlıklar, bronz kapaklar ve mermer desenlerle siyah sıvı sabunluklar her zaman ilgi çekici bir görünüme sahiptir. Birbirinden şık modellerin sıvı sabunluk başlığı da isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Özellikle yedek başlıkla banyo ve mutfaklardaki sabunlukların kullanım süreleri de uzatılabilir. 

Banyolara Canlılık Katan Sabunluk Tasarımları

Banyo sabunluk takımı çeşitleri, hem sahip oldukları fonksiyonel özellikleri hem de tasarımlarıyla farklılık gösterir. Pembe, gri, siyah ya da beyaz gibi birbirinden farklı renk tonlarında bulunabilen mermer sabunluk tasarımları, mutfak veya banyolar için kullanıma uygundur. Mermer deseninin hakim olduğu sabunlukların, sıvı sabunların yanında kalıp sabunlar için tasarlanan modellerini bulabilmek de mümkündür. Mermerin kendi yapısında bulunan farklı renklerle harmonisi, banyo ve mutfakların sofistike bir görünüme kavuşmasına olanak tanır. Güçlü yapısı ve darbelere karşı kolay kırılmayan özelliğiyle mermer sabunluklar, göz kamaştırıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle İskandinav tarzı banyoların şıklıklarını tamamlayan mermer sabunluk çeşitleri, tasarımlarında bulunan ince dokunuşlarla da göz alıcı bir görünüm sunar. 

Banyolara renk katan kelebek, kırmızı sıvı sabunluk da sevimli ve bir o kadar da neşeli banyolara sahip olunmasına olanak tanır. Banyolarda farklı modelleri sevenler için dijital aynalı sıvı sabunluk tasarımları da yenilikçi dokunuşları banyolara taşır. Ayna parçalarının yer aldığı sabunluklar, banyolara derinlik hissi kazandırarak daha geniş bir görünüme kavuşulmasında da rol oynar. Işık yansımalarının da aynalarda oluşturduğu etkilerle aydınlık ve ferah banyolar elde edilebilir. Doğal bir ışıltı sunan akrilik sıvı sabunluk, mutfak ve banyoların dekorasyonlarına da estetik bir görüntü katar. Dayanıklı yapılarıyla yüksek bir performansa sahip olan akrilik sıvı sabunluk, aynı zamanda pratik bir şekilde temizlenebilme özelliğindedir. Oymalarla desteklenen ve bronz renklerle tamamlanan sabunluklar banyo ve mutfağına retro dokunuş kazandırmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. 

Parlak ve gösterişli aksesuarları banyolarına taşımak isteyenler için gold sıvı sabunluk, cazip birer seçenektir. Tek renk ve canlı bir tasarımla bulunabileceği gibi farklı materyallerle desteklenen modellere de sahiptir. Siyah işlemelerden oluşan motiflerle bezeli gold sıvı sabunluk modelleriyse banyo ve mutfaklara vintage bir etki kazandırır. Altın renginin vurucu özelliğini yansıtan sabunluklar; parlak puantiyeler, mermer detaylar ve çiçek desenlerine sahip oldukça modellerle oldukça geniş bir çeşitlilik sunar. Vintage görünümleri sevenler için bir diğer seçenek de bakır sabunluk modelleridir. Parlak renkleriyle göz kamaştıran bakır sabunluk tasarımları hem sıvı sabunlar için hem de katı sabunlar için bulunabilir. Doldurulabilir yapıdaki sabunlukların yanında birbirinden şık baskılarıyla göz kamaştıran seramik sabunluk kutuları da en doğal vintage görünümünü banyolara taşır. 

Duvara Monte Edilebilen Sıvı Sabunluk Çeşitleri

Kendisinde bulunan bantları ile yapışan ve böylece duvara delik açmaya gerek kalmayan mıknatıslı sabunluk tasarımları, özellikle kullanıldıkları mutfaklarda tezgahların temiz kalmasında yardımcı olur. Fayans, ayna ya da cam gibi pürüzsüz yüzeylere kolay bir şekilde uygulanabilen mıknatıslı sabunluk, renkli tasarımlarıyla da dekorasyonların tamamlayıcısı arasında yer alır. Basınçtan yardım olarak duvara tutunabilen bir diğer sabunluk modeli de vantuzlu sabunluk çeşitleridir. Vantuzlu sabunluk çeşitleri, lavabolarda her zaman temiz ve kuru bir görünümün yakalanmasına imkan tanır. Çift katlı olarak da bulunabilen vantuzlu sabunluklar kalıp sabunların kolayca saklanabilmesine yardım eder. Metal ya da plastik gibi farklı materyallerde de bulunabilen vantuzlu modeller, banyo ve tuvaletlerde uzun süreler boyunca kullanılabilir.

Banyolarda az yer kaplayan duvara monte sıvı sabunluk çeşitleri, ilginç tasarımlarıyla da dikkat çeker. Kalıp sabunların duvara sabitlenmesini ve kolay bir şekilde kurumasını sağlayan el şeklinde sabunluk, tüm zamanların en ilgi çekici sabunluk modelleri arasında yer almaktadır. Sahip olduğu yuvarlak diskin sabuna takıldığı el şeklinde sabunluk, içerisindeki mıknatıs yardımıyla sabunu tutar. Dayanıklı yapılarıyla uzun süreler boyunca kullanım imkanı tanıyan plastik sabunluk çeşitleri de mutfaklarda sıklıkla tercih edilir. Şeffaf yapıda bulunabilen plastik sabunluklar, renkli sabunların banyolarda hoş bir şekilde gözükmesine olanak tanır. Yuvarlak, kare ve oval gibi farklı şekillerdeki sabunluklar banyo ve mutfaklardaki diğer dekorasyon parçalarına da kolayca uyum sağlar. Sevimli karakterlerin hayat bulduğu plastik sabunluk tasarımları, çocuklara temizlik alışkanlığının kazandırılmasında da en büyük yardımcılardan biri olur. 

Birinci malzemelerden üretilen kapaklı sabunluk çeşitleri de günlük hayatı kolaylaştırır. Sağlık koşullarına uygun olarak tasarlanmakla birlikte geniş model ve renk seçenekleriyle de farklı tarzların banyolara yansımasına olanak tanır. Kapaklı sabunluk tasarımları, katı sabunların rahat bir şekilde taşınmasında da yardımcı olur. Katı sabunların kullanımında vakumlu sabunluk tasarımları, sahip oldukları yapıyla sabunların kaymasını engeller. Sabunların kendi alanlarında kurumasına olanak tanıyan vakumlu sabunluk tasarımları, banyo ve tuvaletlerde rahat kullanımlarıyla öne çıkar. Modern izler taşıyan ankastre sıvı sabunluk çeşitleri de banyoların şıklıklarını artırır. Üst kısımdan zorlanmadan sabunun doldurulduğu modeller, renk ve tasarım açısında da banyoların havasını değiştirir. Tek renk modellerinin bulunduğu ankastre sıvı sabunluk tasarımları, farklı renk tonlarını bir arada barındıran çeşitleriyle de şık bir duruş sunar. 

Hijyeni Artıran Sabunluk Tasarımları

Farklı özellikleri ve tasarımlarıyla banyo sabunluk çeşitleri, temizlik konusunda en büyük yardımcılar arasında yer almaktadır. Evlerde banyo ve mutfaklarda kullanılan sabunluklar, iş yerleri ve ofisler gibi pek çok noktada hijyeni sağlamak için kullanılır. Klasik sabunluk tasarımlarının yanında fotoselli sabunluk çeşitleri; ofis, kafe ve lokantalar gibi kalabalığın yoğun olduğu alanlarda tercih edilir. El değmeden sabunla ulaşma imkanı tanıyan fotoselli sabunluk çeşitleri, hijyenin en üst seviyede tutulmasına da yardımcı olur. Tuvaletlerde kullanılan sabunlar için en ideal tasarıma sahip olan bir diğer sabunluklar da sensörlü sabunluk modelleridir. Özellikle halka açık olarak kullanılan tuvaletlerde sabunluğa dokunma ihtiyacının ortadan kalkması temizlik açısından son derece önemlidir.

Sensörlü sabunlukların yapılarında bulunan mekanizma, eli gördükleri zaman sabunu akıtmalarına olanak tanır. Otomatik sıvı sabunluk olarak da bulunabilen sensörlü sabunluk, kalabalık alanların yanında mutfaklar için de ideal birer seçenek sunar. Özellikle bulaşık yıkarken ya da yemek yaparken sabunluğa dokunmayı sevmeyenler için oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Otomatik sıvı sabunluk tasarımları, ellerin en kirli olduğu anlarda bile sabunlukların temiz kalmasına olanak tanır. Damlama ya da sızıntı gibi bir durumla karşılaşmayı önleyen köpük sabunluk cihazları da hijyeni öne çıkaran tasarımlar arasındadır. Hızlı ve kolay bir şekilde durulanabilen köpük sabunluk modelleri, sağlıklı kullanımlarıyla da dikkatleri üzerine çeker. Köpüklü sabunluk tasarımları, pratik ve fonksiyonel yapılarıyla kalabalık ortamlarda da sıklıkla tercih edilir. 

Hem katı hem de sıvı sabunlar için bulunabilen metal sabunluk tasarımları da dayanıklı yapılarıyla yoğun olan ortamlarda kullanılır. Paslanma ya da kararma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmayı önleyen özel tasarımlarının yanında, kolay dolumlarıyla da günlük yaşama pratiklik kazandırır. Yapısından kaynaklı dayanıklı özellikleri metal sabunluk modellerinin uzun dönemler boyunca kullanımına da olanak tanır. Katı sabunlar için üretilen tasarımların yanında metal sıvı sabunluk çeşitleri de tercih edilir. Duvara monte sıvı sabunluk tasarımları içerisinde de öne çıkan metal sıvı sabunluk, zahmetsiz bir şekilde yıkanma özelliğiyle de rahat bir kullanım sunar. Krom sabunluk modellerinin sahip olduğu dayanıklı yapıları da iş ortamlarında sıklıkla kullanmalarını sağlar. Sade çizgileriyle sahip olan krom sabunluk tasarımları, banyolarına minimal dokunuşlar kazandırmak isteyenlerin de tercihleri arasında yer alır.

Yaşam alanlarında ufak değişiklikler yapmak istediğinizde birbirinden farklı tasarımlara sahip sabunluklarla banyo ve mutfaklarınızın havasını yenileyebilirsiniz. Banyo ve mutfaklara ışıltı kazandıran, şıklıklarını destekleyen ve dekorasyonun tamamlayıcı parçalarından olan sabunluk modellerini Trendyol ayrıcalıklarıyla inceleyebilirsiniz. Son derece geniş bir tasarım çeşitliliğiyle birlikte, her bütçeye uygun sabunluk fiyatları ile hayalinizdeki aksesuara sahip olabilirsiniz.