Ricardo Saat

1140 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Ricardo Saat

Kalitenin Adı Ricardo Saat

Kalitenin Adı Ricardo Saat

Saatler; belli bir zaman akışı üzerinde devam eden ve bizlere günün hangi anını yaşadığımızı belirten araçlar olarak tanımlanmaktadır. Bu sürecin en başı 15. yüzyıla kadar inmektedir. 17.yüzyılda ise ceplere girmeyecek olan modeller, yaylı sistemleri ile tasarlanarak üretiliyordu. 1657 yılında ise saate denge yayı eklenmesiyle beraber oldukça yeni bir döneme giriş yapılmış oldu. Saatte oluşabilecek hata payının çok büyük oranda azalmasına bir hayli yardımcı olan bu düşünceden sonra, yelkovanın da saat sistemine eklenmesi, oluşan yapıyı biraz da olsa değiştirerek yeni bir sistemin oluşmasına olanak sağlamıştır. 1690’lı yılların ortalarında; Robert Hooke’un saatin üretimi için oluşturduğu makine ile beraber hızlı üretim de mümkün hale gelmiş oldu. Bu şekilde cep saatleri çok fazla kullanılır hale gelerek satışa sunulmaya başlandı. Saatin icat edilmesi ve gelişimi, kullanışlılık açısından çok büyük adımların atılmasını sağladı. İlk dönemlerde kol saatleri çoğunlukla kadınlar tarafından, cep saatleri ise erkekler tarafından kullanılıyordu. Bu yeni oluşmuş düzen, 20. yüzyılın başlarına değin bu sistemde devam etti.19. yüzyılın sonlarında nihayet erkekler de kol saati kullanmaya başladılar fakat kullanan bu erkekler çoğunlukla askerlerden oluşuyordu. Bu gelişmelerden yola çıkarak Mappin & Webb şirketi, askerlere uygun saatleri üreterek satışa sundu. Bir yandan da, saat dünyasının en şatafatlı imza sahipleri de dünya üzerindeki temellerini yavaş yavaş atmaktaydılar. Saat markalarının artması ile beraber saat teknolojisi de gitgide gelişti ve yalnızca askerlere yönelik değil, tüm dünya vatandaşlarına uygun birbirinden çeşitli modeller de üretilmeye başlandı. Her birey için bu aksesuar, insanlık tarihinin önemli bir parçası haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda yalnızca işlevselliğini değil tasarımını da konuşturan bir yapıya büründü. Saatin icat edilmesi ve kendi içindeki gelişimi, binlerce başarılı markanın da gün yüzüne çıkmasına yardımcı oldu. Bu başarılı markalardan biri olan Ricardo saat, kullananlar için adeta bir tutku haline gelmiş teknolojik ürünlerden biri olmayı başarmıştır. Her prensibe uygun olarak özenle tasarlanan Ricardo saat kalitesi oldukça üst seviyede tutulmaya çalışılarak alıcısına sunulmaktadır.

Teknolojinin Bilekteki Hali: Ricardo

Teknolojinin Bilekteki Hali: Ricardo

Kol saatleri, günümüzdeki moda anlayışının tartışmasız en iyi aksesuarlarından biridir. Gün geçtikçe gelişen ve büyüyen teknoloji yardımı ile artık tek bir saat modeline bağlı kalmadan, hangi modeli hangi alanlarda kullanacağımızı düşünmemize de gerek kalmadı. Kol saatleri, erkeklerin ceplerinde, savaşın siperlerinden, kadınların bileklerinden hatta deniz dalışlarına kadar giden bir tarihe sahiptir. İlk kol saatinin icadı, 1810 yılı döneminde Abraham-Louis Breguet tarafından Napoli kraliçesi Caroline Bonaperte için tasarlanmıştır. Erkek kol saatleri günümüzün piyasasına bir hayli hâkim olmuş durumda olsa da, kol saatleri dünya tarihinde ilk kez kadınlar için tasarlanıp üretilmiştir. Kadınlar bu buluş sayesinde artık çantalarının büyük bir kısmını kaplayan cep saatlerini kullanmayı tercih etmiyorlardı. Bunun yanı sıra kol saatleri, kadınlar arasında gün geçtikçe statü sembolü ve moda ifadesi olarak da oldukça önem kazanmaya devam ediyordu. Ancak önemlidir ki, tasarlanan bu kol saatleri en iyi mekanizmaya sahip olan saatler değillerdi. Çünkü asıl amaç iyi bir mekanizma / teknoloji değil, oldukça muazzam ve zarif görünmekti. Bu tarihten tam tamına 50 yıl sonrasında, 1868 yılında, Macaristan’lı Kontes Koscowitz, İsviçre’deki en önemli markalardan birini ortaya çıkardı. Bu gelişim ile beraber Avrupa’daki kol saat modellerinin gitgide artarak piyasa yüzüne satışa sunulduğu görülmeye başlandı. Böylece 20. Yüzyılın başlarında bu kol saatlerini erkekler, hem moda hem de fayda amacı ile bu fikirle oldukça yakından ilgilenmeye başlamışlardı. Aynı zamanda yaygınlaşmaya devam eden kadın kol saatleri, inanılmaz derecede popüler ve yaygındı. Fakat erkek kol saatlerinin çıkışını belli bir temele oturtmak için biraz da olsa daha fazla zamana ihtiyaç vardı. Bu süre zarfında, ikonik saatler olarak gösterilen birçok model tasarlanmaya devam ediyordu. Tüm bu örneklere rağmen, kol saatinin dünya üzerindeki yaygınlaşması hakkında tüm gerçekler, Birinci Dünya Savaşı’na kadar uzanmaktadır. Bu muhteşem markaların bir örneği de tam anlamı ile teknoloji harikası olan Ricardo saatler olarak bilinmektedir. Teknolojinin bileğe sığdırılmış hali olan Ricardo dijital saat; hem kalite olarak hem de muazzam tasarımı ile alıcısına sunulmaktadır. Kalite ile doğru orantılı olarak Ricardo orijinal saat modelleri, her yaş grubuna uygun olarak tasarlanmış olup, her kesime hitap ederek yoğun bir şekilde talep edilmektedir.

Ricardo Saat ile Daha Tarz!

Ricardo Saat ile Daha Tarz!

Saat seçimlerinde, seçeceğimiz saatin mutlaka bizimle beraber bir bütün olmasını isteriz. Bu nedenle seçeceğimiz kategorileri kendimize uygun olarak; bilek kalınlığı, bilek genişliği / uzunluğu, deri kalınlığı gibi çeşitli kriterler kapsamında belirleriz. Bu noktada saat dünyası, her anlamı ile bizlere oldukça geniş seçenekler sunar. Öncelikle saat kayışları; bilekteki kemik ve damarları rahatsız etmemesi sebebiyle oldukça dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Bu noktada saat kayış çeşitleri olarak; plastik, deri veya çelik ve bunlar gibi birçok seçenek üretilmeye devam etmektedir. Her bir kayış, ayrı ayrı farklı amaçlara hizmet etmekle beraber saatlerin ana kasasının tamamlayıcısı haline gelmiş bulunmaktadır. Saatlerde genel olarak rastladığımız ayarlanabilirlik özelliği; deliklerin bulunduğu, adeta kemer görevi ile bileğe göre ayarlanabilen kayışlar olarak tasarlanmaktadır. Bunun gibi ayarlama mekanizmaları, genel olarak deri veya plastik kayışlarda daha sık şekilde görülmektedir. Bunların yanı sıra; hasır, örgü ve ince olan çelik kayışlar da piyasada oldukça talep edilen modeller arasında yer almaktadır. Bir diğer önemli nokta ise; açma kapama veya bağlama aksamı olarak da bilinen akordeon şeklinde kapanarak sabitlenen aksamlardır. Saat seçimlerinde bu kısım oldukça önemlidir, çünkü aksamların bileğe göre ayarlanması bazen zor olmaktadır. Ayarı bir hayli zor olan bu kayışlarda ‘bakla’ adı verilen, yani kayışı oluşturan ufak parçalar eklenip çıkarılarak, her çeşit bileğe uygun ayarlama yapılabilmektedir. Saat seçimlerinde son olarak dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de klips olarak da adlandırılan, kayış ucunda diğer kayışı sabit tutmaya yarayan, sıkıştırılarak da sabitlemeyi kolaylaştıran aksamlar yer almaktadır. Bu noktada, tüm bilek çeşit ve bedenlerine uygun olarak istenilen ��lçülerde ayarlama yapılabilmektedir. Yani Ricardo saat ayarlama olarak bu ve bunlar gibi birçok kriterlere uygun Ricardo saatler, tüm tasarım koşullarına uygun şekilde tasarlanmaya devam etmektedir. Hem kalitesi, hem de şıklığıyla birleşince oldukça ses getiren bu modeller; fiyatıyla da oldukça beğeni ve takdir toplayarak toplum tarafından yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Günümüzdeki ekonomik sıkıntılar, gıda ile beraber tekstil sektörünü de bir hayli etkilemiş durumdadır. Fakat Ricardo marka saat, tüm bu ekonomik şartlar göz önünde bulundurularak tasarlanıp, tüketicisi ile buluşturulmaktadır. Bu ve birçok avantajı sayesinde Ricardo saatler; en çok tercih edilen modeller listesinde adını en üst sıralarda tutuyor.

Ergonomik Tasarımda Öncü Ricardo Saat

Ergonomik Tasarımda Öncü Ricardo Saat

Kimileri için tam anlamıyla vazgeçilmez bir aksesuar, kimisi için de yalnızca zaman ile bağını sağlamlaştıran saatler satın alınırken, dikkat edilmesi gereken hususlar kesinlikle unutulmamalıdır. İlk aşamada saatin modeline karar verilmeli ve bilekte nasıl durması istendiği göz önünde bulundurulmalıdır. Toplum tarafından bilindiği üzere saatler; replikası sıkça üretilen, sahte olmalarına rağmen orijinal denilerek kolayca satışa sunulabilen aksesuarlardan biridir. Bu nedenle istenilen kriterler belirlendikten sonra satın alım zamanında oldukça mantıklı kararlar verilmesi gerekmektedir. Saatlerin üretiminde kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Kaliteli, sahte olmayan bir saat modelinde kesinlikle pürüz olmaz, o kusursuz tasarım her yönü ile hissedilir. Parmağınızı saatin üstünde gezdirdiğiniz zaman, tasarım haricinde hissetmeniz gereken şeyler; saatin hafifliği, kalınlığı, ağırlığı ve tabi ki de malzeme kalitesi olmaktadır. Sahte veya kalitesiz saatlerde, camın kalitesi gözle görülecek derecede düşüktür, camda dalgalanma oluşur ve bazen de camın üstünde çizikler olduğu bile görülebilir. Bu olasılıkların hepsi incelenerek, herhangi bir hata ve hayal kırıklığına uğramaksızın en uygun model seçilmelidir. Özelliklerinin yanı sıra bir saatin tasarımını en kusursuz hale getiren bir başka nokta ise hatasız ve düzenli bir sistem işleyişine sahip olmasıdır. Kaliteli, replika olmayan bir saatin alımında, duyulması veya duyulmaması gereken sesler mutlaka ezbere bilinmeli ve o şekilde gözlem yapılarak tercih edilmelidir. Yani kulağınızı saate yaklaştırdığınızda, gerektiğinde kusursuz bir sessizlik, gerektiğinde de o mükemmel tik-tak sesinin duyulması gerekir. Kaliteli saatin tercih edilebilmesini sağlayan bir diğer önemli nokta ise tüm sorunları akıldan silecek niteliğe sahip olan bir markaya sahip olmasıdır. Bu noktada Ricardo saatler, yoğun bir istek ile talep edilmektedir. Muazzam düşünülerek tasarlanmış kusursuz tasarımı ve ultra sessizlik teknolojisi ile üretilen Ricardo saatler; çeşitli tasarım örnekleri kapsamında üretilen ve yoğun ilgi odağına sahip olan markalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Aynı zamanda binlerce farklı renk, model, tasarım ve teknolojileri ile tüketicisine sunulan Ricardo saatler; her yaş grubuna ve her kitleye uygun şekilde üretilmektedir. Örnek olarak Ricardo saat kadın modelleri; üst düzey teknolojisi ve dudak uçuklatan estetik görünümü ile görenleri anında kendine çekmeyi başarmaktadır. Aynı zamanda Ricardo saat erkek modelleri de; tıpkı tüm modellerinde olduğu gibi en üst teknoloji ile üretilerek alıcısına sunulmaktadır. Sürekli değişim ve gelişim gösteren teknoloji sayesinde Ricardo saat modelleri, sınırlarını aşmış bir şekilde gün geçtikçe son sürat hızla artmaya devam etmektedir.

Ricardo Saat Kullanıcı Yorumları

Ricardo Saat Kullanıcı Yorumları

Her bireyin birbirinden farklı tercihleri ve mutlaka vazgeçilmez olan birçok aksesuar modeli vardır. Şık bir görünüm yakalamanın önemi olduğu kadar kullanılan aksesuarın rahatlığı da bir o kadar önemlidir. Geçmişten günümüze uzanan ve sürekli gelişmekte olan teknolojik koşullar sayesinde bu kategorilere tamamen uyan kol saatleri; her kitleye uygun şekilde özenilerek tasarlanır ve bu şekilde satışa sunulur. Her sezonda/mevsimde farklı çeşitleri ile tercih edilen saat modelleri, güncel moda standartlarına uygun şekillerde tüketiciye sunulmaktadır. Bu kol saatlerinin; giysi ve diğer aksesuarlar ile uyumu, özellikle kadınlar tarafından büyük bir önem taşımaktadır. Bu kriterlere uygun olarak üretimi sağlanmaktadır. Bireysel tercihlere göre alınan modellerin yanı sıra, Ricardo çift saat modelleri de oldukça yoğun bir ilginin odağı olmuş durumdadır. Çiftler; ilişkileri boyunca kullandıkları eşya ve aksesuarların da birbiriyle uyumlu olmasını isteyebilmektedirler. ‘Kombin’ kavramı en basit anlamı ile birleşim demektir. Parçalar her ne kadar birbirinden farklı veya aynı olsalar da bu parçaları bir araya getirmek, bu eşyaların kendi içinde bir bütün oluşturmasını sağlamaktadır. Çiftler için de durum aynen bu şekildedir. Her yıl kendine yer edinen sevgili kombinleri, bu yılda da her sektöre damgasını vurmaya devam ediyor. İlk olarak çiftler arasında kombin yapmak; aralarındaki uyumu dışarıya yansıtmalarını sağlamaktadır. İster giyim, ister teknolojik eşya, ister aksesuar alanında her türlü kombin yapılarak bu bütünlük kolaylıkla sağlanabilir. Bu şekilde girdikleri ortamda veya yakınları tarafından oldukça yoğun bir ilgi odağı haline gelirler ve bu durum çiftleri ve özellikle kadınları oldukça memnun etmektedir. Ricardo çift saatleri; özenle tasarlanan şık görünümü ile ve çiftlere uyum sağlayacak niteliklere sahip konforlu yapısı ile çiftler tarafından yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Bu doğrultuda yapılan yorumlar ve beğeni sayısı da gün geçtikçe olumlu yönde çok büyük bir artışın göstergesi haline gelmiş bulunmaktadır. Her kesim tarafından tercih edilen Ricardo çift saat modelleri, aynı doğrultuda her kesim tarafından olumlu yorumlar ile talebi de oldukça arttırmaktadır.

Ricardo Saat Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ricardo Saat Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gün geçtikçe gelişmekte olan teknoloji sayesinde; gıda, tekstil, teknoloji sektöründe olduğu gibi aksesuar sektöründe de oldukça büyük gelişmeler meydana gelmektedir. Kol saatleri; hem kullanım amacı hem de şık görüntüsü sebebi ile diğer aksesuarlara nazaran daha çok tercih edilmektedir. Piyasada bulunan binlerce modelden biri olan Ricardo kol saatleri, avantajlı fiyatı ve şık tasarımları ile herkesin beğenisini toplayarak tüketilmeye devam etmektedir. Doğru saat seçiminde; kasa çapının en dikkat çekici ve en önemli unsur olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Erkekler saat tercihlerinde yapıları gereği genel olarak; 38 ila 52 mm ölçülerini kullanmaktadırlar. Kadınlar ise saat tercihlerinde; bileklerinin daha ince olması nedeni ile 38 mm ve daha küçük ölçülerde tercih yapmaktadırlar. Doğru şart ve koşullar sağlandığı sürece birbirinden farklı modeller seçilerek rahatlıkla kullanılabilir. Saat kasasının kalınlığı; saatin büyüklüğüne doğrudan etki eden özellikler arasında yerini almış durumdadır. Kalınlığı daha fazla olan modeller daha büyük ve spor görünebilir. Bu durumda; kasa kalınlığı arttıkça sportif görünümün de arttığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra kasa kalınlığının incelmesi de; daha şık ve daha zarif bir görünüm kazanılmasını sağlamaktadır. Teknik özelliklerin bir diğeri olan kayış ölçüsü de; kol saati seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Bu kritere dikkat edip, en uygun olan modelin alınabilmesi için kayışın başlangıç noktasını ölçmek yeterli olacaktır. Ricardo saatin modelleri ve özellikleri ile aynı doğrultuda seyreden fiyat konusu da oldukça takdir toplayan bir diğer kriterdir. Günümüzde yoğun bir şekilde boy gösteren ekonomik sıkıntılara uygun bir şekilde anlaşılıp belirlenen Ricardo saat fiyatları, her bütçeye uygun olarak satışa sunulmaktadır. Sizler de bütçenize en uygun olan Ricardo saatlerin her bir farklı modeline Trendyol üzerinden ulaşabilir ve gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.