İphone Şarj Aleti

9232 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

iPhone Şarj Aleti

iPhone Şarj Aleti ile Faydalanacağınız Ayrıcalıklar

iPhone Şarj Aleti ile Faydalanacağınız Ayrıcalıklar

Bataryalar birçok üründe karşımıza çıkmaktadır. Birer güç depolama merkezi olan bu parça elektronik cihazların olmazsa olmazlarındandır. Elektriği depo ederek ilgili cihazın fonksiyonları için ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamaktadır. Bu sayede cihazlar fişe takılı bir şekilde çalışma bağımlılığından kurtarılmıştır. Özellikle taşınması kolaylık sağlayacak ve yanımızda bulunması gerekli cihazların bu teknoloji ile tanışması oldukça faydalı olmuştur. iPhone şarj aleti bu konuda sık kullanılanlardan birisidir. Artık teknolojinin gelişim göstermesi ile telefonlar yıllardır cepte taşınarak kullanılmaktadır. Bu bataryaların etkili kullanılabilmesi için bilinmesi gereken çeşitli yöntemler bulunur. Üstelik cihazınıza uyumlu olmayan bir şarj aleti bataryanızı işe yaramaz bir hale getirebilir. Apple bu konuda seçici davranarak batarya ömrünü uzatan bir uygulamaya gitmiştir. Yabancı ve bilinmeyen markaların cihazlarını kullanmak bataryanın ömrünü kısaltabilir. Apple kendi ürettiği şarj aletlerini kabul etmekte olan cihazlar piyasaya sürerek bu konuda farklı bir uygulamaya gitmiştir. Bu sayede uzun bir pil ömrü ile sizi yarı yolda bırakmayacak bir bataryaya sahip olmaya devam edebilirsiniz. Kimi şarj cihazları kaliteli olması sayesinde telefonunuzun bataryasını hızlı ve uzun ömürlü olacak şekilde doldurabilmektedir. Bu konu sadece telefonlar için değil diğer teknolojik ürünler için de geçerlidir. Bilgisayarınızı düşük kalitede bir adaptör ile şarj etmek verimini düşürecektir. Bu durumu daha kolay biten pil durumu ile gözlemleyebilirsiniz. Bunun dışında zamanla tam dolmayan bir pil ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi konularda alacağınız ürünün özelliklerini iyi bilmeniz faydanıza olacaktır. Özellikle telefonlar için üretilen şarj aletlerine dikkat etmek gerekir. Modellere özgü üretilen şarj cihazları bulunmaktadır. Bunun sebebi ise farklı pil ömrü ve gücüne sahip cihazlar üretilmesidir. Telefonunuzun özelliklerine uygun kriterde bir şarj aletine sahip olmak bu sebepten büyük önem arz etmektedir. Kullanıcılar uygun olan şarj aletini kullandıkları durumda cihazlarından daha fazla performans aldıklarını ifade etmektedirler. Uzmanlar ise bu konuda yanlış aksesuar ve ekipmanların cihazlarda geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabileceğini belirtmekteler. Bu sebeple ancak parça değişimi ile mümkün olan onarma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu ise sanıldığı kadar karlı olmayabiliyor. Cihazın en önemli parçalarından birisi olan bataryayı değişmek kişilere pahalıya patlayabiliyor. Bu sebeple kişilerin elinden geldiği kadar bataryaya özenli davranması tavsiye edilmekte.

iPhone Şarj Aleti Kullanımı

iPhone Şarj Aleti Kullanımı

Şarj aletinin kullanımı konusunda birçok efsane bulunmaktadır. Kullanıcılar en doğru bilgiye ürünün yetkili servisinden ulaşabileceği gibi kullanım kılavuzunda da belirli yönlendirmeler bulunmaktadır. Bu sebeple öncelikle bu yönlendirmelere dikkat ederek cihazın olası herhangi bir yanlış kullanımda bozulmasını engelleyebilir. Apple iPhone şarj aleti için farklı seçenekler sunmaktadır. Kullanım kolaylığı gözetildiğinde ciddi teknolojiler ile karşılaşabileceğiniz Apple adaptörleri bulunmaktadır. Kişilerin tercihine kalmış olmakla birlikte klasik modellerin en çok tercih edilenlerden birisi olduğu görülmektedir. Mıknatıslı iPhone şarj aleti kullanımı oldukça merak edilmekle birlikte bu teknoloji özellikle Apple Watch’lar için kullanılmaktadır. Bu konuda en önemli noktalardan birisi şarj cihazı alınırken giriş çeşitlerinin birbirinden farklı olmasıdır. Apple cihazların kendi arasında da farklı bulunan şarj girişleri bulunması sebebiyle yeterli bilgi edinilerek alım yapılması gerektiği tavsiye edilmektedir. Bunun dışında farklı markalara ait telefonların girişleri ile farklı şekilde bulunan uçlar vardır. Bunlardan biri olan USB girişi kullanılan en eski biçimlerden biridir. Genelde adaptör girişi kısmında bulunan bu uç kablonun bağlantısını sağlayan önemli bir donanımıdır. Adaptör ile bağlanan bu kısım bilgisayar ile de bağlanabilir. Bu sayede dosyalarınızı bilgisayar ile paylaşılabilme imkânı yaratılmıştır. Telefona giriş kısmında kullanılmayan bu biçim oldukça geniş ve uzun yapısı sebebiyle tercih edilmemektedir. Cihazın ince yapısına uymaması sebebiyle günümüzde telefonlarda kullanılmamaktadır. Mikro USB ise günümüzde popülerliğini yitiren bir başka şarj girişi biçimidir. Hemen hemen her markanın kullandığı bu çeşit günümüzün popüler modellerinde varlığını sürdürmektedir. Kullanım itibariyle kullanıcıların pek hoşlanmadığı biçime sahip olsa da cihazının ihtiyacı olanlar hala satın almaktadır. Popülerliğini yitirmesinin sebeplerinden başlıcası aktarım konusunda daha yavaş olmasıdır. Type-c girişi bu konuda Mikro USB’den daha hızlıdır. Bu sebeple yeni akıllı telefonların daha fazla tercihi olmuştur. Üstelik bu tipin kullanımı daha kolay olması sebebiyle sevilmektedir. Çünkü ters ve düz takma sırasında telefon şarj girişi yıpranabilmektedir. Type-c de ise bu durum oldukça nadir yaşanır. Çünkü tersi ve düzü açıkça fark edilebilir bir biçimde üretilmiştir. Apple ise iPhone 5 modeline kadar Doc USB teknolojisini kullanmaktaydı. Daha sonraları şarj etme performansını artıran uygulamalara giderek bu teknolojiyi bir yenisi ile değiştirdi. Daha hızlı ve iyi bir performans gösteren Lightning girişi sayesinde kullanıcılarını daha fazla memnun etmeye başladı. iPhone 5 şarj aleti de lightning girişine sahiptir.

Telefonunuzun Bataryasını Koruyan iPhone Şarj Aleti

Telefonunuzun Bataryasını Koruyan iPhone Şarj Aleti

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte cihazlar birçok işlemi yapabilir fonksiyonlar ile donatılır hale geldiler. Bu sebeple ihtiyaç duyulan enerji miktarı da arttı. Bu durum pil gücünün de artırılması sonucunu gerektirdi. Telefonlar artık bir fotoğraf makinesi edasıyla birbirinden kaliteli anları yakalamaya başladılar. Bu durum ise bataryanın yetersiz kalmasına sebep olmaktaydı. Tek etken bu olmamakla birlikte özellikle gelişen mobil oyun teknolojisi bunlardan birisi olarak sayılmaktadır. Çok hızlı şarj bitiren oyunlar sebebiyle sık sık batarya dolumu yapmak gerekiyordu. Bu da kişilerin işlerini halletmesini zorlaştırıyordu. Bunun gibi daha birçok uygulama sebebiyle batarya gücünün artırılması gerekti. Fakat bazı kişiler yanlış kullanımı sebebiyle bataryaların bu gelişen performansını kötü yönde etkileyebiliyorlar. Bunlardan ilki kişinin telefonunu sık sık yüzde sıfır şarj oranında bırakmasıdır. Özellikle Apple marka cihazınız varsa uzmanlar telefonunuzu yüzde sıfır şarj ile bırakmamanız gerektiğini şiddetle tavsiye etmektedir. Telefonu uzun süre kullanmamaya karar verebilir ya da bir süreliğine ortadan kaldırabilirsiniz. Bu konuda yapılacak ilk şey iPhone cihazınızı en az yarı oranında şarj etmektir. Daha sonra kaldırmanız bataryanız için faydalı olacaktır. Eğer yüzde sıfır oranın bırakır ve ardından kaldırırsanız istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en tehlikelisi bu cihazın bir daha açılmama ihtimalidir. Şarj etmenin yorucu hale geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Fakat Apple bu konuda geliştirdiği farklı teknolojiler kullanıcısına büyük ölçüde kolaylıklar sağlamakta. Kablosuz adaptörler ile çok daha kolay yapılabilen bu işlemin birçok artısı bulunmakta. iPhone şarj aleti özellikleri bu konuda çok mesafe kat etti. Bunlardan birisi hızlı şarj imkânı sağlayan adaptörleri geliştirmiş bulunması. Bu sayede kısa bir sürede şarj edebileceğiniz telefonunuza hızla kavuşabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından bataryanın ve cihazın üzerinde ciddi zarar oluşturucu yapılan bir başka hata ise ucuz USB kabloları kullanmaktır. Bu kabloların bazıları ciddi riskler doğurmaktadır. Çin’den gelmekte olan bazıları gerekli testlerden geçmeden satışa sunulur. Bu da sadece cihazın değil kişilerin de sağlığını tehdit eden sonuçlar doğurmasına sebep olmaktadır. Şarj etmek için pilin bitmesini beklemek yanlış bir uygulama olarak gösterilmektedir. Özellikle bu durumu düzenli olarak tekrar etmek pil ömrü açısından kısaltıcı etkilerde bulunabilmektedir.

Farklı Modellerde iPhone Şarj Aleti Kullanımı

Farklı Modellerde iPhone Şarj Aleti Kullanımı

Telefonlar günlük hayatta yanımızdan ayırmadığımız vazgeçilmez cihazlardan biri haline geldi. Hal böyle olunca sürekli açık durması ve istenilen anda kullanılabilir olma özelliklerinin geliştirilmesi ihtiyacı oluştu. Bu kapsamda cihazlar için farklı W değerleri eşliğinde adaptör üretimi yapılmaya başlandı. Cihazınıza zarar vermeden en makul sürede şarj edecek özelliklere sahip adaptörler bulunmakta. Bunun için cihazınızın bataryasına hangi adaptörün uygun olduğunu bilmeniz gerekli. Aksi takdirde uygun olmayan W değerleri sebebiyle cihazınızın bataryası zarar görebilir. Eski iPhone şarj aleti adaptörü için bu değer 5W olarak belirlenmiştir. iPhone 5 şarj aleti de içinde 5 W olup kendisinden sonraki modellerde bu güç seviyesindeki adaptör uygun görülmektedir. iPhone 11 şarj aleti de buna dahil olup diğerleri gibi lityum iyon bataryaya sahiptir. Bu batarya son teknoloji cihazlar için oldukça avantajlıdır. Diğerler batarya çeşitlerine nazaran daha hafif bir yapıya sahiptir. Buna ek olarak daha uzun ömürlü bir batarya tipidir. iPhone’larda kullanılan Lityum bataryanın hızlı şarj olması bir diğer artısıyken diğer tiplerin aksine kullanılabilirlik açısından farklı özellikler taşımaktadır. Diğer tipteki bataryaların kullanımı sırasında şarj etmek için bitmesi uygun görülmektedir. Fakat lityum iyon bataryanın bitmesine gerek olmayıp dilediğinde şarj edilebilirdir. Şarjdan çekilmesi için de dolması beklenmez. Yani telefonunuzun şarjı isterseniz yüzde 10 isterseniz 50 olsun, yine de şarja takabilirsiniz. Herhangi bir risk oluşturmadığı gibi yüzde yüz olmadan almanızda cihazınızın bataryasına zarar vermez. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için farklı W değerine sahip adaptörler üretilmiştir. 18 W değerine sahip adaptör gücü yalnız bu iki cihaz için kullanıma özgülenmemiştir. Dilerseniz iPhone 8 şarj aleti yerine bunu kullanabilirsiniz. Ek olarak iPhone SE ve daha sonra çıkan modellerin şarjını da hızlı doldurabilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca Apple marka 10 veya 12 W değerlerinde güce sahip adaptörler iPad ve iPhone cihazlarında kullanılabilir. Aynı şekilde bu adaptör diğer Apple cihazlarda da kullanıma uygun modeller olarak görülmektedir. 10 W değerine sahip güç adaptörü normalde bazı iPad modelleri ile birlikte kullanılmak üzere gönderilmektedir. 12 W gücündeki ise iPad cihazların 5. nesil modellerinden itibaren üretilen cihazlar için tasarlanmıştır.

iPhone Şarj Aleti ile Uzun Ömürlü Kullanım

iPhone Şarj Aleti ile Uzun Ömürlü Kullanım

Apple neredeyse her yıl cihazlarını bir adım ileriye götürerek daha teknolojik donanımlar ile birlikte geliştirmektedir. Bu sebeple birçok farklı aksesuarı ve donanımı bünyesinde bulundurmaktadır. Kullanıcısına sunduğu yöntemler arasında kablosuz şarj cihazları bulunmaktadır. Bunun için telefon standları üretmekte ve cihaza en uygun olacak formda tasarlamaktadır. Cihazın performanslarından en iyi şekilde faydalanabilmek için orijinal iPhone şarj aleti kullanılması gerekmektedir. Bununla birlikte cihazın performansını korumak için çeşitli yollar izlenebilir. Telefon ile sürekli görüşmede bulunmak ve buna bağımlı olarak bir işe sahip olunması bataryanın hızlı tükenmesi sonucunu verebilir. Bu konuda uzmanlar bazı basit yöntemler sayesinde pil gücünden tasarruf yapılabileceğini söylemektedir. Bunlardan birisi olan ekran parlaklığının daha az bir seviyedeyken kullanılması pil ömrünü uzatan uygulamalardandır. Bununla birlikte son geliştirilen teknolojiler ile koyu tema modları yapılarak pilden tasarruf sağlanmaktadır. Gece ve gündüz moduna özgülenen ekran ışık tipleri de pil ömrüne faydası olan diğer fonksiyonlardandır. Bazı uygulamalar arka planda çalışma özelliği sebebiyle şarjınızı bitiriyor olabilir. Telefonunuzun ayarlar kısmından değiştireceğiniz bu özellik sayesinde istediğiniz uygulamaların çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum özellikleri kullanılması da pil gücünüzü azaltan bir diğer konudur. Bazı uygulamalar konum servisinden faydalanarak arka planda çalışmaya başlayabilir. Bunun önüne geçmek için konumunuzu kapatabilir ya da uygulamaların konum ayarlarına erişimini engelleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde iPhone orijinal şarj aleti kullanmıyor olmak uzun vadede bazense hızlı bir şekilde pilde kalıcı hasarlara sebep olabilir. iPhone lightning kablosu sayesinde oldukça güvenli bir şarj imkanı sağlamaktadır. Aynı şekilde güç adaptörü ile kablolar çeşitli testlerden geçerek güvenlik konusunda kendisini kanıtlamaktadır. Alıcısı için herhangi bir risk oluşturmamakla birlikte cihazınızın dostu olarak güvenle şarj etmektedir. Bu durumu korumak için tavsiye edilen bir diğer özellik ise klavye sesini kapamaktır. Sık sık mesaj yazan kişilerde özellikle bu fonksiyon pili hızlı bitirici bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte uygulama ve mesaj bildirimlerini titreşim modu ile almak pili hızlıca bitirebilmektedir. Bunun için titreşim modunun kapatılması tavsiye edilir. Yine pilden tasarruf için bazı uygulamaların veri kullanımını sınırlandırabilirsiniz. Bu tarz uygulamalar pilinizi uzun vadede koruyarak telefonunuzun sizi yarı yolda bırakmasını engelleyecektir.

iPhone Şarj Aleti Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

iPhone Şarj Aleti Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

iPhone şarj aleti markaları için kullanıcılar farklı seçenekler tercih edebilmektedir. Eş W ve benzeri sistem özelliklerine sahip iPhone şarj aleti başlığı satın alınabilmektedir. Bazen kullanıcılar kısa olan kablolardan dolayı rahatsızlık duymaktadır. Bu sebeple iPhone şarj aleti 2m ya da iPhone şarj aleti 3 metre çeşitlerinden birini tercih etmektedir. Farklı kullanımlar bulunmakla birlikte çeşitli aksesuarlar da tercih edilmektedir. iPhone şarj aleti aparatı tercih edilenlere örnek olarak verilebilir. Bu aparatlar adaptör veya kablo olarak değişebilmektedir. İhtiyaca değişen özellikleri tercih edilmeleri noktasında oldukça etkilidir. Hızlı şarj etme özelliğine sahip olan aparatlar kimileri tarafından alınırken bazense ihtiyaca yönelik olarak seyahat tipi olanlar tercih edilmektedir. Tamamen kişiye kalmış olmakla birlikte şarj kablolarının ve girişlerinin bozulmasına engel olan aparatlar da alınmaktadır. Bunlar oldukça meyve, hayvan figürlü ya da kullanıcılar tarafından sevimli bulunan çeşitli şekillerde tasarlanmış modellere sahiptir. Kabloların eğilip bükülmesi durumlarına bazen içerisindeki iletken teller kırılmaktadır. Bunun sonucunda artık iletkenliklerini yitirirler ve kablolar işlevsiz kalır. Bu aparatlar sayesinde bu tarz sonuçların önüne geçilmesi engellenmiş olup daha estetik bir görünüm kazandırılmasına da imkân vermiştir. iPhone şarj aleti koruyucu aparatlar kullanılmasına ek tercih edilecek kablo tipiyle de yıpranmalardan kaçınabilirsiniz. iPhone şarj aleti mıknatıslı seçeneği sayesinde kolay kırılmaz ve yıpranmaz özelliklere sahiptir. Bununla birlikte iPhone şarj aleti uzun kablo tercihi ile daha rahat bir kullanım sunması sebebiyle yıpranma ihtimalini azaltmaktadır. Kablosuz şarjı destekleyen cihazlar için avantajlı bir yöntem bulunmaktadır. Kablosuz iPhone şarj aleti bunlardan birisi olup kullanıcısına büyük bir konfor sunmaktadır. iPhone şarj aleti uzun süre telefonundan uzakta kalmak istemeyenler için farklı özelliklerde üretilmiştir. Hızlı dolum yapma özelliğine sahip olan seçenekleri bu sebepten üretilmiştir. İsteğe göre iPhone şarj aleti renkli seçenekleri de bulunanlar arasındadır. iPhone şarj aleti kablosu bazı modeller için değişiklik gösterebilir. iPhone 7 şarj aleti ile iPhone 6 şarj aleti için aynı kablo ve adaptör kullanılabilir. Yine aynı şekilde iPhone X şarj aleti için aynısı kullanılabilir olup; 10 veya 12 W’lık güce sahip bir adaptör kullanılması uygundur. iPhone şarj aleti fiyatı değişmekle birlikte; orijinal olup olmamasına göre piyasada farklı meblağlarda sıralanmaktadır. Trendyol uygulaması veya web sitesi üzerinden iPhone şarj aleti tavsiye ve yorumlarına ulaşabilir; en kaliteli markaların ürünlerini en uygun fiyatlara kolayca satın alabilirsiniz.