Fritöz

239 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Fritöz Çeşitleri ile Sofralarınızı Lezzetlendirin

Fritöz

Sofraların vazgeçilmezi patates kızartmasını en hızlı ve lezzetli biçimde yapmanın yolu fritöz ürünlerinden geçiyor. Hemen her yemek ile uyum sağlayan kızartmalar için farklı özelliklere sahip fritöz modelleri bulunuyor. Fritöz çeşitleri arasında ocak üstü fritöz ürünlerinden sanayi tipi fritöz seçeneklerine pek çok model yer alıyor. Ünlü beyaz eşya ve mutfak eşyaları markaları gelişmiş özelliklere sahip, yenilikçi teknolojiler içeren fritöz çeşitleri ile her ihtiyaca uygun çözümler sunuyor. Isı kaynakları, kapasiteleri, kullanım alanları ile farklılık gösteren fritözler, duruma göre sadece patates kızarması için kullanılabildiği gibi, sebze ya da et pişirmek için geliştirilen modeller de bulunuyor. 1 litrelik fritöz ev tipi kullanım için tercih edilirken, profesyonel kullanım için 2’li, 5 lt fritöz satın alanlar da olabiliyor. Yiyecekleri çok daha hızlı, güvenli ve lezzetli biçimde yapmayı kolaylaştıran fritözler, yiyecekler daha az yağ çektiği için daha sağlıklı sonuçlar veriyor. Kızartma yaparken etrafa yağ sıçraması gibi sorunlara son veren bu özel aletler, farklı kapasiteleri ile kusursuz sofralar hazırlanmasına yardımcı oluyor.

Fritöz çeşitleri ve fiyatları markaya, modele ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Kızartma süreleri ve kapasitelerinin yanı sıra yapımında kullanılan malzemeler ve kalitesi de fiyatlar üzerinde etkili olabiliyor. Ünlü markaların ürettiği yüksek kaliteli fritöz seçeneklerineTrendyol güvencesiyle kolayca ulaşılabiliyor. İndirim ve kampanya fırsatlarıyla oldukça makul fritöz fiyatları sunan Trendyol’da herkesin ihtiyacına ve bütçesine uygun bir model mutlaka bulunuyor.

Yağsız ve Elektrikli Kızartma Makinesi Modeller

Patates başta olmak üzere çeşitli sebzeler, hamur işleri, paneli ürünler, köfte, et çeşitleri ve kimi deniz mahsüllerini lezzetli ve kolay biçimde kızartmaya yarayan fritözlerde, öncelikle yağ kızdırılıyor ve sonrasında kızartma işlemine geçiliyor. Kızartma sepeti çıkarıldığında ürünlerin her tarafı eşit biçimde kızarmış ve mümkün olduğu kadar az yağ emmiş oluyor. Son yıllarda yeni teknolojilerle bu işlemi yağsız olarak ya da çok az yağ ile yapabilen yağsız fritöz ürünleri de üretiliyor. Yüksek kaliteli metal malzemeden yapılan ve yapışmaz kaplamaya sahip olan yağsız fritöz seçenekleri, dijital göstergeleri ile pratik bir kullanım sunuyor. Pişirmenin yanı sıra yiyecekleri taze ve sıcak olarak saklamaya da yarayan bu özel aletler, kızartmaların yanı sıra makarna, lapa, kavurma, çorba, sulu yemek, et yemekleri gibi pek çok üründe de kullanılabiliyor. Yiyecekleri tüm yönlerden ısıtarak pişiren yağsız modeller, oldukça sağlıklı sonuçlar veriyor, ancak içinde yağ olmadığı için, damak tadı farklı olana bazı kişilere diğer kızartmalar kadar lezzetli gelmeyebiliyor. Bazıları da yağ kokusundan ve yağlı lezzetlerden hoşlanmadığı için yağsız çalışan modeller onlar için biçilmiş kaftan sunuyor. Yenilikçi teknolojilere sahip olduğundan yağsız fritöz fiyatları normal modellere göre biraz daha yüksek olabiliyor. Yağsız fritöz fiyatları markasına, modeline ve kapasitesine göre değişebiliyor.

Ocak üstü fritöz seçenekleri temel olarak bir tencere ve kızartma sepetinden oluşuyor. Her türlü ocağın üstünde rahatlıkla kullanılabilen bu ürünler, en yaygın kullanılan ev tipi fritöz seçenekleri arasında yer alıyor. Oldukça basit yapıdaki bu modeller geleneksel kızartma lezzetine kolayca ulaşılmasını sağlıyor. Elektrik kullanmak istemeyenlerin ilk tercihi olana ocak üstü modeller, tenceresinin ve kızartma sepetinin kalitesine göre farklı fiyat seçenekleri sunuyor. Ev tipi fritöz ürünleri arasında ocak üstü olanların yanı sıra elektrikli modeller de geniş bir yer tutuyor. Evlerde kullanım için geliştirilmiş elektrikli fritöz seçenekleri farklı boyutlarda ve özelliklerde olabiliyor. 1 litrelik küçük fritöz ürünleri tercih edilebildiği gibi, 3 lt fritöz ile biraz daha fazla patates kızartmak mümkün olabiliyor. Küçük aileler daha sınırlı kapasite sunan küçük fritöz seçeneklerine yönelirken, büyük fritöz ürünleri kalabalık sofraların ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor. Elektrikli fritöz ürünleri en yaygın kullanılan modeller arasında yer almakla birlikte çoğunlukla daha sınırlı kapasiteler sunuyor. Bir aile için rahatlıkla yetebilecek kapasite sunan ultra fritöz ürünleri, kademeli ayarlanabilir termostat yapıları ve ısı yalıtımlı dış gövdeleri ile kusursuz bir performans sunuyor. Ultra fritöz ürünleri gibi 3 lt fritöz gibi orta boy ürünler evlerde kullanım için ideal bir seçim oluşturuyor.

Farklı Modeller ve Sundukları Avantajlar

Farklı fritöz modelleri sahip oldukları özellikler ve sundukları avantajlarla birbirlerinden ayrılıyor. Kilitlenebilir kapak yapısına sahip olana ürünler, yağın etrafa sıçraması sorununu tamamen çözüyor. Döner sepetli modeller ile gıdalara eşit ısı ve yağ teması sağlanırken, kızartma kokusunun evin içine yayılmasını da önlüyor. Büyük fritöz seçenekleri tek seferde çok daha fazla miktarda kızartma yapmaya yararken, yüksek güçlü modeller büyük bir hızla yağın ideal sıcaklığa ulaşmasını sağlıyor. Yağın ideal sıcaklığa ulaşması ve bu sıcaklığın korunması iyi ve lezzetli kızartma için önemli detayı oluşturuyor. Yüksek ısılı yağ ile aniden karşılaşan yiyecekler iç kısımları nemli kaldığı için fazla yağ emmiyor ve böylece çok daha sağlıklı kızartmalar yapılabiliyor. Uzun ömürlü bir kullanım sunan ve malzeme kalitesi ile beğeni toplayan fritözde kızartılabilen ürünler arasında patatesten havuca pek çok sebze yer aldığı gibi, paneler, kaplamalı kızartmalıklar, sigara böreği gibi hamur işleri, farklı ebatlardaki köfteler, kırmızı et ürünleri, kalamar, karides ya da balık gibi deniz ürünleri, her türlü tavuk eti ürün yer alıyor. Bu yiyeceklerin kullanılacak fritözün boyutu göz önünde tutularak gereken ebatta doğranmış olması gerekiyor. 1 litrelik fritöz ev tipi olarak büyük ilgi görürken, kapasitesi oldukça küçük olduğu için büyük parçaları kızartmak pek mümkün olmuyor. Bu ürünler patates başta olmak üzere küçük doğranmış her türlü sebze ve et ürününü rahatlıkla pişirirken, fritöz 3 lt, 5 lt, 8 lt kapasitlere ulaştığında profesyonel kullanım için de tercih edilebiliyor.

2’li, 5 lt fritöz satın almak endüstriyel kullanım için sıklıkla başvurulan bir tercih olurken, yüksek kapasiteli olan sanayi tipi fritöz seçenekleri restoranlar başta olmak üzere pek çok iş yeri tarafından kullanılıyor. Endüstriyel fritöz ürünleri ile ev tipi modellerin çalışma prensipleri arasında temelde bir fark bulunmuyor, ancak kapasite açısından büyük farklılık söz konusu olabiliyor. Gelişmiş özellikleri ve uzun ömürlü kullanım sağlayan dayanıklı malzeme yapısı nedeniyle sanayi tipi fritöz fiyatları biraz daha yüksek bir skalada yer alıyor. Profesyonel fritöz ürünleri diğer pek çok modele oranla daha gelişmiş kontrol mekanizmaları ve daha işlevsel bir kontrol paneline sahip olabiliyor. Gözetleme penceresinden termostatlara, farklı pişirme programlarından zamanlayıcıya farklı ayarlama seçenekleri hem profesyonel fritöz seçeneklerinde hem de mini fritöz gibi ev tipi modellerde bulunabiliyor. Endüstriyel fritöz ürünleri çok daha güçlü ısıtma gücü ve yiyecekleri uzun süre taze tutmaya yardımcı olan sistemleriyle büyük beğeni topluyor. Dijital özellikler, yüksek güç ve geniş hacim gibi özellikler sanayi tipi fritöz fiyatları üzerinde etkili olurken, küçük fritöz fiyatları herkes için erişilebilir bir seviyede bulunuyor.

Fritöz Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev tipi modelleri satın alırken öncelikle kullanım amacını ve sıklığını göz önünde tutmak gerekiyor. Hangi enerji türü ile çalıştığı ve yağ kapasitesi gibi detaylar fritöz çeşitleri ve fiyatları konusunda karar vermeyi kolaylaştırıyor. Kızartma yağının gerektiğinde değiştirilmesi çok büyük kapasitelerden ziyade mini fritöz seçeneklerini evler için daha işlevsel ve ekonomik hale getiriyor. Mini fritöz fiyatları da yüksek kapasiteli diğer modellere oranla oldukça makul seviyelerde olabiliyor. 2’li, 5’li fritöz satın almak isteyenler ise daha çok profesyonel amaçlara bu tercihe yöneliyorlar. Yağsız çalışan modellerin fiyatları diğer seçeneklere oranla biraz daha yüksek bir segmentte olabiliyor. Ancak sık sık yağ değiştirme derdi olmadığı ve yağa ödenen paradan çok ciddi tasarruf sağladıkları için uzun vadede çok daha ekonomik hale geliyorlar. Fritöz yorumları ve önerileri yapılan forum sayfalarında yağsız modellerin çok daha sağlıklı olduğunu belirten olduğu gibi, yeterince lezzetli bulmayanlar da olabiliyor. Herkesin kendi damak tadına ve ne oranda yağ istediğine göre nasıl bir fritöz modeli alacağına karar vermesi gerekiyor.

Evde ihtiyaç duyulan kapasite ile bir kafe ya da restoran mutfağında gereken kapasite aynı olmadığı için model tercihleri de buna göre biçimleniyor. Fritöz 3 lt, 5 lt, 8 lt gibi kapasitelerle alındığında profesyonel kullanım için ideal bir seçim yapılmış oluyor. Profesyonel kullanım için tasarlanan fritöz makinesi fiyatları söz konusu olduğunda da teknik özellikler, kapasite ve yüksek ısıtma gücü gibi unsurlar devreye giriyor. Yüksek watt değeri sunan elektrikli modeller, yağı çok daha hızlı biçimde gereken sıcaklığa ulaştırıyor ve hem yiyeceğin daha çabuk kızarmasını, hem de lezzetli olmasını sağlıyor. Isıtma gücünü belirleyen watt değeri elektrikli fritöz fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Kızartma sepetini dışarıdan hareket ettirebilme, termostat ayarlama, ısı göstergesi, iç hazneyi görmeyi sağlayan pencere gibi pek çok fonksiyonel özellik de kullanıcıların tercihleri üzerinde etkili oluyor. Daha fazla imkânı veren ayarlanabilir termostatlar, farklı damak tatlarına uygun lezzetler oluşturulmasını kolaylaştırıyor. Kızartılan ürünün yapısına göre de kademe ayarını değiştirmek gerekebiliyor. Patates ile hamur işleri, kırmızı et ile paneli ürünlerin farklı ısılarda pişmesi daha doğru olacağından farklı kademe ayarları büyük kolaylık sağlıyor. Kızgın yağa patates ya da diğer gıda maddelerini koyarken ıslak olmamaları gerekiyor. Etrafa yağ sıçramaması için kızartılacak besinlerin iyice kurulanması tavsiye ediliyor. Yiyecekler kızardıktan sonra tabağa alınırken, kağıt peçete üzerine konulmaları fazla yağın kolayca süzülmesini sağlıyor.

Fritöz Kullanımındaki Püf Noktaları

Fritöz seçimi kadar kullanılması ilgili detayların doğru bilinmesi de önem taşıyor. Fritöz önerileri ve yorumları tavada kızartma yaparken yaşanan yağ yanması gibi sorunların fritözlerde söz konusu olmadığına dikkat çekiyor. Patates başta olmak üzere tüm gıdalar daha az yağ çektikleri için hem daha sağlıklı oluyor, hem de çıtır çıtır bir lezzet elde ediliyor. Fritöz yorumları ne kadar yağ kullanılması gerektiği ile ilgili bilgiler içerse de, tüm ürünlerde ideal yağ oranı, ısı düzeyi ve kızartma süresi bilgileri anlaşılır biçimde sunuluyor. Fazla yağ konulması dışarı taşma, köpürme gibi sorunlara yol açabilirken, eksik yağ konulması ise gıdaların doğru biçimde kızarmamasına neden olabiliyor. Koku önleme filtresine sahip modellerde bu filtrelerin gerektiğinde değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Aynı biçimde yağ filtreleme teknolojisine sahip olan kızartma makineleri de yağların daha uzun süre temiz ve kullanılabilir kalmasını sağlıyor. Kızartma için kullanılacak yağların birden fazla kez kullanılması durumunda doğru yağ seçimi de önem kazanıyor. Sağlıklı ve lezzetli sonuçlar alabilmek için kızartmaya uygun ve kolay bozulmayan yağların tercih edilmesi gerekiyor. Yer fıstığı yağı gibi özel yağlar daha uzun süreli kullanım için ideal seçimler sunarken, zeytin yağı gibi özel lezzetlerin ikinci kere kullanılması dahi mümkün olmuyor. Birikmiş yağ kalıntıları ve sertleşmiş yağ lekeleri yüksek ısı altında yanarak ciddi sağlık riski oluşturabildiğinden kullanmadan önce fritözün temiz olduğundan emin olunması gerekiyor. Fritöz önerileri arasında kızartma yağının her kızartma için yenilenmesi de bulunuyor. Kanserojen madde oluşumuna karşı önlem olarak fritöz yağının her seferinde değiştirilmesi öneriliyor.

Fritöz temizliği önemli bir sorun olduğundan yeni bir ürün satın alırken karar vermede önemli bir faktörü oluşturuyor. Yağ haznesi çıkabilen modeller daha kolay temizlendiği için tercih listelerinde ön sıralara çıkıyor. Kızartma sepeti, iç hazne, kapak ve filtre gibi bölümleri çıkan modeller daha fazla tercih ediliyor. Temizliğe başlamadan önce fritözdeki yağın soğuması gerekiyor. Yağ haznesi boşaltıldıktan sonra hem hazneyi, hem de diğer tüm aparatları kolayca temizlemek mümkün oluyor. Düzenli temizlik yapılması aletin ömrünü uzatıyor ve çok daha uzun süre performansını korumasını kolaylaştırıyor. Yağın tekrar tekrar kullanılması lezzet sorunlarına yol açtığı gibi, sağlık açısından da risk oluşturabiliyor. Çoğu fritözdeki tüm çıkarılabilir parçalar rahatlıkla bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Isıtma haznesi elektrikli mekanizmalar içerdiğinden bu kısmın temizliğine maksimum özen gösterilmesi gerekiyor. Temizlik esnasında cihazın fişten çıkarılmış olması da güvenlik açısından büyük önem taşıyor.

Farklı Fritöz Seçeneklerinin Fiyatları

Mutfak işlerini büyük ölçüde kolaylaştıran ve keyifli sofralar hazırlamayı mümkün kılan fritözler, genel olarak her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Ocak üstü modeller oldukça uygun fiyatları ile herkesin erişebileceği bir segmentte yer alıyor. Küçük fritöz fiyatları kullandıkları teknolojilere, markasına ve özelliklerine göre değişse de çoğunlukla makul bir segmentte bulunuyor. Yağsız çalışan elektrikli fritöz fiyatları ise biraz daha yüksek bir skalada bulunabiliyor. Endüstriyel kullanım için tasarlanmış, birden fazla hazneye sahip, yüksek ısı gücü sağlayan ve uzun ömürlü bir kullanım sunan profesyonel modeller çok özel fiyat düzeyleriyle kullanıcılara ulaşıyor. Teknik özelliklerden ekstra aparatlara, üretimde kullanılan malzemenin kalitesinden markasının bilinir bir marka olmasına pek çok faktör fritöz fiyatları üzerinde etkili oluyor. Dijital özellikler taşıyan yeni modeller, ekstra güvenlik önlemleri ve daha lezzetli kızartmalar yapmaya imkân veren teknolojileriyle öne çıkıyor.

Profesyonel kullanım için tasarlanan yüksek kapasiteli ve gelişmiş fritöz makinesi fiyatları, ev tipi kullanım için tasarlanan modellerin fiyatları ile karşılaştırılınca daha yüksek bir düzeyde bulunuyor. Ocak üstü, elektrikli, iç hazneli, özel kontrol panelli ve farklı ebatlardaki fritöz fiyatları Tefal ve diğer markaların mutfak aletleri ile benzer bir segmentte bulunuyor. Kullanıcılar kendi beğenilerine, ihtiyaçlarına, performans beklentilerine göre en uygun modeli rahatlıkla seçebiliyor. Fritöz fiyatları Tefal gibi bilinen markaların geniş ürün yelpazesi içinde her bütçe ve her beğeni için uygun seçenekler sunuyor. Lezzetli kızartmalar yapma, yağ sıçramasının önüne geçme, evde kokuyu önleme ve daha pek çok fayda sağlayan fritöz seçenekleri fiyatları itibariyle de yüzleri güldürüyor.

Mini fritöz fiyatları herkesin bütçesine uygun oldukça makul bir seviyede yer alırken, Trendyol aracılığıyla kaçırılmayacak düzeyde uygun fiyatları elde edilebiliyor. Ünlü markaların farklı özelliklerdeki fritöz seçeneklerine ürün gamı içinde yer veren Trendyol, özel indirimler ve dönemsel kampanyalarla her bütçe için uygun fiyat koşulları sunuyor. Outlet kategorisindeki ürünler her dönem kaçırılmayacak düzeyde fiyat seçenekleri sağlıyor. Fritözünü değiştirmek isteyenler ya da yeni kızartma makinelerini Trendyol güvencesi ile satın almak isteyenler, yüzlerce ürün seçeneği arasından beğenisine ve ihtiyacına uygun ürünü gönül rahatlığıyla seçebiliyor.