Felix

1028 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Felix

Felix’in Sevimli Dostlarınız İçin Besleyici Mamalarından Yararlanın

Felix, kedi maması üretimi ile uzun yıllardır hizmet veren bir markadır. Besleyici içerikler üreterek, kedilerin cinslerine, cinsiyetlerine ve yapılarına göre uygun mama formülleri bulunmaktadır. Kedi maması üretimini başarılı bir şekilde devam ettiren markanın, farklı kullanım özellikleri ile kedilerin damak zevkine hitap ettiği söylenebilir. Yaş mama, kuru mama, konserve gibi kullanım özellikleri ile sunulan içerikler, zor beğenen kedilerin bile tercih konusu olmaktadır. Kedilerin istedikleri şeyi tam anlamıyla sağlayan mamalar, fiziksel özelliklerine, yaşlarına göre de formüller oluşturulmuştur. Kedi mamaları, aroma katılarak üretilmektedir. Balık, kırmızı et, tavuk aromaları ile yavru kedilere ya da yetişkin kedilere özel formüller bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, kuzulu, somonlu, sığır et ve domatesli, somon karides karışımlı, tavuk ve havuçlu, somon sardalye karışık, sığır eti tavuk karışık, ton balıklı aromalı mamalar bulunmaktadır. Mama tercihinin doğru yapılması kedilerin gelişimleri ve sindirimleri için büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda tüylerinin parlak olması ve dökülmemesi için de mama tercihinin doğru yapılması önemlidir. Felix kedi maması olarak üretilen kuru mamalar, günlük besin ihtiyaçlarının karşılanması için formülize edilmiştir. İki öğünde tüketilmesi önerilen mamalar, yavru ya da yetişkin kedilere özel seçenekleri ile sunulmaktadır. Bunun yanı sıra emzirme döneminde ya da hamile olan kediler için de farklı mama içerikleri vardır. Yetişkin bir kedinin ya da yavru bir kedinin ne kadar besin ihtiyacı olduğu oluşturulan içerikler ile belirlenmiştir. Beslenme değerleri, çevresel faktörlere, aktivitelere ve hareket durumuna göre de seçilebilir. Çünkü her kedinin metabolizması farklı özelliklere sahiptir. Bu değerler doğrultusunda kedilerin kendi ihtiyaçlarına göre besin verilmesi sağlanmış olacaktır. Beslenme değerlerine göre sağlıklı vücut ağırlığı ile büyüme gösteren ya da yetişkin kediler için önemli içeriklerdir. Besin miktarları ve mama içerikleri, kedilerin beslenme değerlerine, hava koşullarına, kedinin aktivite seviyesine ve fiziksel durumlarına uygun olarak ayarlanmalıdır. Çünkü kedilerin karakterleri değişiklik gösteren bir durumdur. Besinlerden alınacak yağ, nem, asit oranları kedilerin metabolizmatik özelliklerine uygun olmalıdır. Aynı zamanda cinsleri ve yaşları da beslenme konusunda büyük bir önem taşır. Yavru kediler, yetişkin kediler, hamile kediler, loğusa kediler ve kısır kediler için geliştirilen özel formüller bulunmaktadır. Kedilerin mevcut özelliklerine göre tercih edilecek mama çeşitlerinden gönül rahatlığı ile yararlanılabilir.

Sağlıklı Kediler Felix ile Beslenir

Beslenme düzeni ve içindeki bileşenler kediler için büyük bir öneme sahiptir. Öncelikle sindirim düzeni başta olmak üzere, tüylerinin sağlıklı olması, dışkılarının rengi ve burunlarının ıslak olması beslenme düzenlerine bağlıdır. Kediler, beslenirken, genellikle seçicidir. En seçici ve zor beğenen kediler bile Felix mamalarından vazgeçememektedirler. Çünkü damak zevkine hitap eden içerikler, muhteşem formüller ile kedilerin zevkine sunulur. Bunun yanı sıra kedilerin, cinsleri de beslenme durumlarının nasıl yapılması gerektiğini belirleyen bir durumdur. Cins kedilere özel olarak sunulan mama ve kumlar bulunmaktadır. Çünkü cins olan kediler, diğer kedilerin sindirim sistemlerinden biraz daha farklı olabilmektedir. Markanın kedilerin türlerini göz önüne alarak, tasarlamış olduğu kedi mamaları da vardır. Cinslerin yanı sıra, kısır olup olmamalarına, yaşlarına, hamilelik durumlarına, loğusalıklarına göre farklılık gösterir. Felix mama çeşitlerini yaş mama ya da kuru mama olarak sunduğu söylenebilir. Ayrıca kedi maması üretimleri arasında yeni içerikler de vardır. Sensations olarak üretilen mamalar, yeni içerikler arasındadır. Bu formüller, yetişkin, yavru, gebe kediler ya da farklı ırklara sahip olan kediler için üretilmiştir. Bu serilerin yağsız içerikleri olduğu için sindirimi kolaydır. Bu nedenle farklı türden kedilerin rahatlıkla yiyebileceği mamalardır. Kedilerin günlük olarak protein ve besinsel anlamda bütün ihtiyaçlarını karşılayacak olan ürünlerdir. Tüketim tavsiyesi ise 2 öğünde bitirilebilecek oranda verilmesi uygun olacaktır. Et, tavuk ve balık türevleri ile formüle edilmiş olan Sensations, bitkisel protein ekstreleri ile birleştirildiği de söylenebilir. Bitkisel yan ürünler ise kedilerin mamaları rahatlıkla sindirebilmesine yardımcı olmaktadır. Ürünler, analitik bileşenler ile formülize edilmiştir ve ham protein oranları da bir hayli fazladır. Kuru mama olarak imal edilen formlar, yutabilecek boyutlarda tasarlandığı için rahatlıkla öğütülebilecektir. Markanın ürettiği mamalar, konserve ya da poşet formlarda üretilse de rahatça açılır kapanır paket özellikleri vardır. Ayrıca aromatik içerikleri de sağlıklı ve lezzetli besinlerin içerik kazanmasına yardımcı olmaktadır. Kedi mamalarının gramajları istenilen kilolarda tercih edilebilir. Çünkü 5 kiloya kadar mama içerikleri satın alınabilir. Dengeli mineraller, D ve E vitaminleri, Omega 6 yağ asitlerinin kaynakları ile sağlıklı beslenme işlemi sağlanacaktır. Sağlıklı beslenme sonucu ise kedilerin, kas ve kemik yapılarını, sindirim sistemlerini ve tüy dökmemelerine yardımcı olacaktır.

Felix ile Kedi Türlerine Göre Uygun Mamalar

Kedi sahipleri, sevimli dostlarının beslenme işlemlerini belli başlı unsurlara göre yapmalıdır. Çünkü kedilerin cinsleri ve sindirim özelliklerine türlerine göre beslenme düzenleri de değişkenlik göstermektedir. Yetişkin kediler ile gelişme çağında olan kediler aynı beslenme öğününe sahip olmaz. Felix yavru kedi maması gelişimleri yeni başlayan minik kedilerin beslenebilmeleri için özel olarak formülize edilmiştir. Besin değerleri ise yavru kedilerin sindirim sistemlerine özel olarak içerik kazandırılmıştır. Yavru kedilerin iyi şekilde beslenmesi ve güvenli bir şekilde öğünlerini atlatması için muhteşem ürünlerdir. Çok doyurucu olan yavru kedi mamaları, farklı aromatik temel besinler ile imal edilmektedir. Tavuklu yaş mamalar, junior pouch tavuklu kedi maması, sığır etli, kuzu etli içerikleri ile yavru kedilerin damak zevkine sunulmaktadır. Yavru kedilere yaş ya da kuru mama olarak form kazandırılmış içerikler bulunur. Minik kedilerin ağız yapısına sığacak ve kolayca çiğnenebilecek şekilde de boyutlandırılmış ürünlerdir. Yavruların tam anlamıyla ve dengeli olarak gelişim sürecini tamamlayabilmesi için içerik kazandırılmıştır. Takviye edici gıda olarak ifade edilen yavru kedi mamaları, sindirim sistemini düzenler ve kolayca sindirilmesine yardımcı olur. İçinde et ve et ürünleri bulunsa da bazı mineraller ile zenginleştirilmiştir ve çeşitli şekerler ile farklı bileşenler oluşturulmuştur. Besin katkıları olarak ise A vitamini, demir, manganez, bakır, iyot, çinko, selenyum gibi maddelerdir. Yavrular için özel geliştirilen mamalar, kedilerin türlerine göre de değişkenlik göstermektedir. Tam bir beslenme düzeni sağlayarak, herhangi bir mama ile karıştırmaya da gerek yoktur. Beslenme değerleri yavru kedilerin ihtiyaç durumlarına göre ve aktivitelerine uyumlu olarak ayarlanabilir. Bunun yanı sıra enerji seviyeleri yüksek olan beslenme içeriği olan mamaların, gebe ve emziren kediler için de tercih edilebileceği söylenebilir. Çünkü içeriği hafifletilmiş olan ve sindirim sistemini rahatsız etmeyen mamalardır. Oda sıcaklığında yavru yaş mamaları, sunum yapmak doğru olacaktır. Bu şekilde sindirilmesi daha da rahat olur. Alınacak mama yaş ise saklama koşulları kuru ve serin yerde olmalıdır. Aynı zamanda mamalar kedilere öğünler ile verilirken, yanında mutlaka taze ve temiz su bulundurulmalıdır. Yavru kedilerin metabolizma özelliklerine uyumlu farklı temel besin maddeleri ile hazırlanan besleyici mamalardan gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Felix Kedi Mamalarındaki Kaliteli İçerikler

Felix kedi maması formülleri, oldukça besleyici ve yaş aralıklarına uyumlu şekilde imal edilir. Protein, vitamin, nem ve selüloz oranları ile zenginleştirilmiş formüllere sahiptir. Kedi mamaları, cins kedilere, kısırlıklarına, yetişkinlik düzeylerine, gebelik ve emzirme dönemlerine göre değişkenlik göstermektedir. Evcil hayvanlar, evde bakıldığında tam anlamıyla vitamin almaları önemlidir. Çünkü dışarıdaki kediler, çevresel faktörlerden de destek alarak, gelişim süreçlerini tamamlar. Bazı durumlarda kedilerin midelerinde tüy ya da karın ağrısı olabilmektedir. Bu durumda ise kedilerin ot yemeleri gerekmektedir. Kedi mamalarının içeriklerinde yer alan bitkisel formüller, bu tip problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Tercih edilecek mamalar, yaş ya da kuru formlarda kullanılabilmektedir. Markanın üretimleri arasında yer alan mama formları, vitaminsel anlamda bir hayli zengindir. İçinde yer alan, tavuk, balık, kuzu, et, sığır eti, ton balığı gibi temel besin gıdaları çeşitli sebzeler ile birleştirilmiştir. Kaliteli malzeme yapısı ile imal edilen mamalar, kedilerin gelişim ve yetişkinlik süreçlerinde en büyük destekçisidir. Mamaların kaliteli olması, kedilerin sindirim sistemlerinin düzene girmesinin yanı sıra kemik gelişimlerini de olumlu yönde etkilediği söylenebilir. Kediler genellikle yemek konusunda bir hayli seçicidir. Fakat markanın geliştirdiği formüller ile yemek konusunda en seçici olan kediler bile zorlanmadan mamaları yiyeceklerdir. Kedilerin cinslerine özel olarak geliştirilen mamaların yanı sıra hamile, loğusa ve yavru kedilerin yiyebileceği yağ oranı azaltılmış mamalar da vardır. Yağ oranları azaltıldığı için sindirimi bir hayli kolaydır. Aynı zamanda kısırlaştırılmış olan dişi ya da erkek kediler için uygun olan içerikler de bulunmaktadır. Kısırlaştırılmış kedilerin hormonsal değişkenlikleri meydana geldiği için kilo eğilimleri genellikle fazla olmaktadır. Kilo kontrolünün sağlanması için de yenecek olan mamaların içerikleri büyük bir öneme sahiptir. Kısır kediler ister erkek ister dişi olsun, yağ oranı azaltılan mamaları yediklerinde kilo almayarak, kontrollü bir şekilde yaş alır. Farklı mama içerikleri yaş ya da kuru formlarda sunulmaktadır. Felix kuru mama kısır, gebe, loğusa, yetişkin ya da yavru kedilere özel olarak üretilen içeriklere sahiptir. Kuru mamalar, ağızda kolayca öğütülerek, rahatlıkla yenebilen formlarda imal edilmektedir. Kuru mamaların günlük öğünlerin karşılanması için mama kaplarında konularak kullanılacağı söylenebilir. Ancak yaş mamalar ise günlük 2 öğün olarak kedilere verilirse, gelişimlerini ve sağlıklarını olumlu anlamda etkileyecektir.

Felix Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kedi mamaları alanında uzun yıllar faaliyetlerini sürdüren markanın, farklı içeriklerde üretimleri bulunmaktadır. Kategoriler arasında yalnızca kedi değil köpek mamaları da yer alır. Felix köpek maması çeşitleri, köpeklerin cinslerine, kısır olup olmamalarına, yetişkin ya da yavrulara uygun olarak mama seçenekleri vardır. Köpek mamaları, besleyici ve köpek sağlığını vitaminler ile destekleyen içeriklere sahiptir. Üretilen kategoriler arasında yer alan; kedi konserve mamaları, kedi mamaları, kuru mama, yaş mama, kısır mamalar, yetişkin kedi mamaları, yavru kedi mamaları gibi birçok mama çeşidi bulunur. Mamaların kullanımları, konserve ve poşet mama olarak değişkenlik göstermektedir. Mama içerikleri ise balık, kırmızı et, tavuk, ton balığı, kuzu, sığır eti, somon, karides, somon ve alabalık karışık, sığır eti ve tavuk karışık, somon karides karışık, sardalya somon karışık, tavuk havuç karışık, domatesli ve sığır eti karışık içerikler ile zenginleştirilmiştir. İçeriğindeki temel besin maddeleri net bir şekilde hissedilmektedir. Bu nedenle kediler tarafından bir hayli beğenilmektedir. Kedi mamaları, kilo seçenekleri ile ihtiyaçlara göre tercih edilebilir. Aynı zamanda ürünlerin içerikleri kedilerin sağlığını tehdit etmez. Sağlıklı, besleyici ve lezzetli olan kedi mamaları, muhteşem içerikler ile birleştirilmiştir. Kedi yapısı araştırılarak, imal edilen mamalar, birçok yönden fayda sağlayan özeliklere sahiptir. Ayrıca paketlerin saklama koşullarını destekleyici poşet ve konserveler ile özel olarak üretildiği söylenebilir. Yaş mamaların soğuk ve serin alanlarda saklanması uygunken, kuru mamalar ise bayatlamaması adına poşetlerin ağzı kapalı bir şekilde saklaması uygun olacaktır. Saklama koşullarına uyumlu olarak üretilen mamalar, sorunsuz bir şekilde kullanılacaktır. Bunun yanı sıra mamaların çeşitleri fiyat aralıklarını etkileyen durumlar arasındadır. Fiyatlar, kilogramlara ve içeriklere göre değişkenlik gösterse de herkesin alım gücüne hitap eder. Kedi maması alanında başarılı bir şekilde faaliyet gösteren markanın, bu anlamda üretimlerini git gide genişlettiği söylenebilir. Aynı zamanda kedilerin ihtiyacı olan vitamin değerlerini ve besin değerlerini verecek içerikler olarak ifade edilebilir. Bu durum kedilerin yaşlarına ve gebelik durumlarına uygun olarak ayarlanmıştır. Böylece kedilerin farklı durumları var ise (gebelik emzirme gibi) bu durumları destekleyecek bütün vitaminler mamalar da yer alır. Tıpkı insanların da gebelik döneminde alması gereken besin değerleri gibi kediler de gebelik döneminde beslenmesine dikkat etmelidir. Sizlerde kedilerinizin cinslerine ve yaşlarına uygun olarak kedi mamalarını sayfamız üzerinden kontrol edebilirsiniz.