Avon Parfüm

3289 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Avon Parfüm

İlk başta kadın parfümleri tasarlayarak adını duyuran Avon’un zaman içerisinde erkekler için de hazırlanan ürünlerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Bu alandaki açığı hızla fark edip atılım yaparak sektörde yerini iddialı bir şekilde alan marka, bir süre sonra farklı tarzda parfümler de üretmeye başlar. Bu sayede kapasitesini ve satış hacmini artıran Avon kullanıcıların güvenlerini kazanır. Türkiye pazarında yerini sağlamlaştırdığı kadar Avrupa ve tüm yurtdışı pazarlarında da güçlenerek büyüyen markanın, farklı tarzdaki parfüm ve vücut kremleri haricinde ürettiği diğer ürünlerle dikkatleri üzerine çeken geniş ürün yelpazesini bulabilirsiniz. Parfüm denildiğinde ilk akla gelen bayanlar için güzel çiçek kokuları ve baylar için dikkat çeken baharat kokuları olabilir. Parfüm seçmek kişisel bir tercihtir ve herkesin tercih ettiği özel kokular farklıdır. Bu sebeple en beğenilen parfüm diye bir şey yoktur. Parfüm seçimi kişinin sevdiği koku ile ilgilidir. Parfüm alırken içerisinde kullanılan baharatlar ve çiçek kokularından önce parfüm şişesi tasarımı ve parfüm isimleri size daha uygun bir seçim kolaylığı sağlar. Parfümler bay ve bayan parfümleri olmak üzere iki çeşittir. Avon kadın parfüm çeşitleri taze çiçek kokuları, tatlı ve şekerli kokular olmak üzere üçe ayrılırlar. Parfümlerin kullanıldığında kaç saat kalıcı olduğu parfüm şişelerinin üzerinde belirtilir ve bu süre parfüm fiyatlarını etkileyen etmenlerdendir. Avon parfüm seti kadınların ve erkeklerin en çok beğendiği ve kullandıkları parfümlerin özellikleri ve kokularına göre set oluşturulur. Bu parfümler içerisinde birçok çeşitli baharat kokuları veya çiçek kokuları bulundurur. Parfümlerin temel noktalarını öğrenerek satın alacağınız parfümleri daha kolay seçebilirsiniz. Bu noktalardan biri de kullandığınızda parfümün ne kadar süre kalıcı olduğudur. Bir diğer nokta parfümün yoğunluğudur, bu yoğunluğa bağlı olarak kokunun ne kadar süre kalıcı olacağını öğrenebilirsiniz. Yoğun parfümlerin kalıcılığı daha uzun sürerken daha tatlı kokuların kalıcılığı yoğun kokulara göre daha azdır. Parfüm satın alırken bu konulara dikkat ederek satın alacağınız ürünü daha kolaylıkla bulabilirsiniz. Parfüm kokularını sizin sevdiğiniz ve istediğiniz özelliklere göre Avon today parfüm kategorisinde bulabilirsiniz. Parfüm kokularının çiçek çeşitleri ve çiçek kokuları olmak üzere birçok çeşidi vardır. Parfüm kokusu çeşitleri ülkemizin yer aldığı coğrafi konum nedeniyle birçok bitkiden nektar alınarak farklı çeşitlikte kokular üretilir. 

Sıkça Tercih Edilen Avon Parfüm Çeşitleri

Parfümler arasındaki temel farklar içerisinde bulundurduğu koku ve bu kokunun şişe içerisindeki bulunma miktarına yani konsantrasyonuna göre değişir. Parfümlerin içerisinde bulunan ve kalıcılık gücünü belirleyen, dengeleyici bileşenlere sahip saf koku konsantrasyonu parfümün uzun süre koku yaymasına ve parfüm fiyatına etki eden en büyük faktörlerdendir. Bir kokunun hangi kategoriye gireceğini bu konsantrasyon oranı belirler. Parfümdeki konsantrasyon oranı ne kadar yükselirse, parfümdeki alkol miktarı o kadar azalır ve parfüm daha kalıcı olur. Bu neden ile saf parfüm ve benzeri özellikteki parfüm konsantrasyonu içeren çeşitlerinin her birinde saflık oranı parfümlerin kalıcılığını etkiler. Saf parfümler içerisinde %40’a kadar koku içerir. Bir parfümün bu konsantrasyon seviyesinde, ciltteki kalıcılığı en az 6-8 saat aralığındadır. Kaliteli bir parfümün koku konsantrasyonu arttıkça fiyat etiketi bu duruma bağlı olarak artar. Parfüm koku etkisi arttıkça kalıcılık artar. Bu durum parfümü daha az sıkmanıza ve daha uzun süreli kullanmanıza imkân sunar. Gün ortasında parfümü yenilemeniz gerekmez, bir kez sürmeniz yeterli olur. Kullanıcıyı etkileyen ve uzun ömürlü kalıcı kokular içermesi nedeniyle, saf parfüm, en yüksek fiyat etiketine sahiptir. Parfüm kokusu çeşitleri, bir alt, bir orta ve bir üst nota olmak üzere üç notadan oluşur. Notalar, bir parfümün koku olarak farklı sürelerde nasıl açılacağını ve ne kadar süre kalıcı koku sağlıyacağını gösterir. Alt nota, parfümün en yoğun kokusunu ve kalıcılığının en uzun süreceği notadır. Bu notadaki parfümün kokusunun etkisi 6 ila 8 saat arasındadır. Parfümlerde en çok tercih edilen olarak da bilinen orta nota ise biraz daha seyreltilmiş bir koku yoğunluğuna sahiptir. Bu notadaki parfüm kalıcılığı 3 ila 4 saat aralığındadır. Üst nota ise parfümün en hafif bölümüdür. İlk 30 ila 60 dakika boyunca bu parfümün kokusunu hissedebilirsiniz. Parfüm şişesi ve parfümün ismi bir kokunun size uyup uymayacağına dair iyi bir gösterge olabilir. Örneğin, koyu renkli parfüm şişeleri daha ağır kokular içerir. Bu kokuya benzer bir örnek de Avon full speed parfüm çeşidiyle yine Trendyol’dan bulabilirsiniz. Açık renkli parfüm şişeleri ise daha hafif çiçek kokuları içerir. Bu kokuya benzer özellikte bir ürün arıyorsanız Avon far away parfüm kullanabilirsiniz. Hafif çiçek kokusuna benzer bir başka örnek de Avon femme parfüm çeşididir, çiçek kokusu seviyorsanız güzel bir tercih olabilir. Parfümlerin fiyatları şişenin içerisinde kullanılan kokuların çeşitleri, içindeki koku yoğunluğu ve benzeri özelliklere göre artabilir. İlk kullanımda fark edilebilen yüksek kaliteli malzemeleri ve özenli işçiliği ile sıkça tercih edilen Avon uygun fiyatlarıyla da tüketicinin yüzünü güldürmeyi her zaman başarır. Kullanıcılar için her adımda sağlık ve uzun süreli kullanımı hedefleyen marka, sürekli gelişen ürün yelpazesi ve kalitesi ile kullanıcıların dikkatlerini üzerine çeker.

Hem Cool Hem Kalıcı Avon Erkek Parfüm Çeşitleri

Avon erkek parfüm çeşitlerinde genel olarak baharat ve bitki kokuları kullanılır. Bu kokular kendi içerisinde hafif, orta ve ağır kokular olmak üzere üçe ayrılırlar. Hafif kokular içerisinde adaçayı, lavanta ve greyfurt gibi bitki ve meyve özlerinin kokuları kullanılır. Ağır kokularda ise baharat çeşitleri daha fazla kullanılır. Bu parfüm kokuları bayların tercih etmeyi sevdikleri ve beğendikleri genel parfüm kokularına bakılarak özel parfüm kokuları oluşturulur. Avon erkek parfüm seti içerisinde hem birçok kokuyu hem de deodorant, koltuk altına sürülen roll-on ve benzeri çeşitleri barındırır. Bu parfüm setleri uygun fiyat aralığında ve içerisinde birden çok ürün çeşidi olduğu için dikkat çeker. Avon kalıcı parfüm koleksiyonunda yer alan ürünler de sunduğu kalıcı koku ile kullanıcıların dikkatlerini üstüne çeker. Üretilen erkek parfümlerinin hem kalıcı kokusu hem uygun fiyatları hem de şık parfüm şişesi tasarımları göze çarpar. Kullanıcıların isteklerine önem verildiğini gösteren Avon parfüm bayların kendilerine alacakları veya arkadaşlarına alacakları hediye ürünleri seçmesinde yardımcı olur. Eşiniz veya arkadaşlarınız size hediye almak istedikleri zaman hem tasarıma önem verilen hem de güzel koku veren özel parfümleri Trendyol’da bulabilirler. Böyle bir parfüm tercihi yapılacağı zaman erkek parfümlerinin içerisinde en dikkat çeken Avon maxima parfüm ürününü kullanabilirsiniz. Bunun dışında Avon erkek parfüm önerileri içerisinde Avon Perceive, Avon Musk Iron, Avon Black Suede Sport veya Avon Black Suede Intense parfümleri arasında size en uygun ürünü kolaylıkla bulup seçim yapabilirsiniz.

Avon Kadın Parfüm Çeşitleri

Avon kadın parfüm çeşitlerinde genellikle bitki ve meyve özleri kullanılır. Bu meyve özlerinde orkide, sandal ağacı, şam eriği ve kayısı çiçeği gibi çevreye güzel koku yayan özel yapım parfümleri bulabilirsiniz. Kadın parfümlerinde genellikle hafif, tatlı ve dikkat çeken kokular kullanılır bu koku çeşidine örnek olarak Avon lotus parfüm örnek gösterebiliriz. Hafif parfüm kokularına örnek olarak örnek olarak Avon turuncu parfüm bulabilirsiniz. Bu kokuya benzer bir örnek de değişik ve dikkat çekici şişesiyle Avon yuvarlak parfüm olabilir. Bu tür kadın parfümlerini kolaylıkla Trendyol’da bulabilirsiniz. Ayrıca kadınların genellikle sevdikleri ve beğendikleri parfüm kokularının arasında yer alan Avon dream parfüm gibi birçok örnek ürün çeşidini bulabilirsiniz. Parfüm çeşitleri içerisinde Avon celebre parfüm de yine sıkça tercih edilenler arasındadır. Bu kokuya benzer bir örnek de Avon luck parfüm gibi dikkat çeken ürünlerle kendinize özel birçok çeşit parfüm bulabilirsiniz. Bu kokulardan kendinize özel Avon kadın parfüm seti oluşturabilirsiniz. Bir parfümü tercih ederken bakmanız gereken birkaç özellik vardır. Bir parfümün içerisindeki parfüm kokusunun ne kadar yoğun olduğuna, kullandığınızda ne kadar süre kalıcı olduğu veya teninize sıktığınızda sizi rahatsız edecek maddeler bulundurup bulundurmadığına bakabilirsiniz. Kadın parfüm setleri içerisinde birçok çeşitte kadın parfümü, koltuk altı roll-on, vücut losyonu, el ayak bakım kremleri gibi birçok çeşit yan ürünleri barındıran setler bulabilirsiniz. Kadınların ilgisini çeken birçok ürün setlerini veya tekli parfümleri uygun fiyatlarıyla bulabilir ve temin edebilirsiniz. Parfüm alırken ilk başta içinde kullanılan koku veren ürünler okunmalıdır. Bu özellikten sonra bakılacak ikinci özellik ise parfüm şişesi tasarımı ve şişenin içerisinde kaç ml parfüm bulundurduğudur. Parfüm şişesi tasarımına bakmanın önemi şurada yatar; şişe rengi koyu renk ise bu parfümleri akşam, açık renkli ise gün içerisinde kullanabilirsiniz. Avon en güzel parfüm çeşitleri arasında birçok kadın parfümünü örnek gösterebiliriz. Bu parfümlerin bir örneği olarak Avon pembe parfüm çeşidini bulabilirsiniz. Pembe rengi seviyorsanız bu ürünü çantanızda taşıyabilir, gün içerisinde istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu kokuya benzer bir başka örnek de Avon kırmızı parfüm olabilir. Daha enerjik ve dikkat çekici bir imaj isteyen kadınlar bu çeşidi tercih edebilir. Bu parfüm çeşitleri kullanıcıların dikkatlerini üzerine çeken parfüm çeşitleridir. Bu parfümlerin diğer bir örneği Avon tomorrow parfüm çeşididir. Bu parfüm gibi birçok çeşidi Trendyol’da bulabilirsiniz. Avon 3’lü parfüm setlerini kendiniz oluşturabilir veya oluşturulmuş setlerden kendinize en uygun olan seti bulabilirsiniz. Kadınların akrabalarına, arkadaşlarına veya sevdiklerine hediye alırken tercih ettikleri ürünleri Avon şekerli parfüm kategorisinde bulabilirsiniz. Bu kategori haricinde sevdiklerinize hediye alırken Avon mor parfüm ürününü tercih edebilirsiniz. Bu kokuya benzer bir örnek olarak da Avon dream parfüm çeşidini sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Parfüm Seçimleri Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar

Gün boyu vücut kokusunu maskeleyen parfüm seçimi özenli yapılmalıdır. İnsan vücudundaki ter bezleri en çok koltuk altında bulunur. Bu durum koltuk altının belli bir süre kapalı kalması ile kötü koku yapar. Böyle durumlarda bu durumu bastıracak ve rahatsız eden kokunun yerine daha güzel, dikkat çeken bir parfüm kullanılması hem kendinize güven verir hem de güzel kokmanıza yarar. Kullanılacak parfüm konusunda hassas tercihler yapmak oldukça önemlidir. Uzun ömürlü ve kalıcı bir koku kullanımı amaçlayanların, parfümü seçerken olduğu gibi yan ürünlerin tercihinde de dikkat etmesi gereken birçok unsur bulunur. Sağlık faktörlerinin yanı sıra ihtiyaçlar belirlendikten sonra alınacak olan parfüm modelinin alışkanlıklarınıza ve yaşam tarzınıza uyması da önemlidir. ��lk etapta parfüm seçimleri esnasında elinizde olan parfümleri gözden geçirerek ihtiyacınıza uygun olan parfümü bulabilirsiniz. Parfümlerde kullanılan ham maddelerin sağlık standartlarına uygun olup olmadığını da dikkatlice araştırabilirsiniz. Parfümler sürekli kullanıma maruz kalan ürünler olduğundan tercihleri de özenli bir şekilde yapılması gerekir. Hazır üretim seçimleri  alırken, üretim yılına ve benzeri özelliklerin her türl�� detayına dikkat etmek gerekir. Parfümler, kullanılan mevsime göre de özenli bir şekilde seçilmelidir.  Kış mevsiminde hava koşullarına uygun kullanılması gereken parfüm ile yaz aylarında kullanılması gerekenler arasında farklılıklar vardır. Bu özellikleri parfüm şişesinin dış tasarımından kolaylık ile anlayabileceğiniz gibi parfüm içerisinde kullanılan bitki ve meyve özlerine bakabilirsiniz. Yaz aylarında aromatik kokusuyla Avon çikolatalı parfüm tercih etmeniz sizin için daha iyi olabilir. 

Avon Parfüm Fiyatları

Parfüm seçimleri sırasında kıstas alınan bazı faktörler bulunur. Avon parfüm fiyatları şişenin içerisinde bulunan alkol miktarı, koku yoğunluğu, şişe tasarımı ve şişenin içerisinde kaç ml parfüm bulunduğu gibi birçok özelliklere göre değişebilir. Bu tarz özellikler fiyat etiketinin artmasına sebep olur. Durmaksızın değişen teknoloji ve sürekli artan talepler düşünüldüğünde, parfümler ve yan ürünlerinin kullanıldıklarında daha uzun süreli kalıcılık sağlaması üzerine çalışmalar yapılır. Farklı zevklere ve ihtiyaçlara hitap edebilmek için parfümlerde sürekli bir yenilenme yapılır. Bu yenilenmelerde gerek formüller gerek içerisinde kullanılan bitki ve benzeri ürünler değiştirilerek daha ilgi çeken ürünler oluşturulur. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmanın yanı sıra göze, buruna hitap eden ve trendleri takip eden yeni ürünler hazırlanır. Avon unisex parfüm gibi farklı modeller için üretilen ürünlerde tasarım ve kalitede olduğu gibi fiyatlarda da farklılıklar olması gözlenir. Parfüm fiyatları kullanılan malzeme ve üretildiği amaca göre belirlenir. Standardın dışında üretilen parfüm modelleri ve özel üretim parfüm fiyatlarında da farklılıklar bulunur. Parfüm seti fiyatları ile tek parfümlerin karşılaştırmasından da görülebilecek fiyat değişikliği, kullanılan koku ve alkol oranı gibi malzemelerin artışı ile doğru orantılıdır. Ancak tekli parfüm fiyatlarında olduğu gibi set parfüm fiyatlarında da her keseye göre seçenekler bulmak mümkündür. Kalitenin pahalı ürün anlamına gelmediğini kanıtlar nitelikteki parfüm fiyat aralıklarıyla pek çok kişi tarafından Avon’un parfümleri severek tercih edilir. Kaliteyi ve uzun süreli kullanımı prensip edinen Avon uygun parfüm fiyatları ile ürünlere göre farklılıklar gösterir. Trendyol üzerinden yapacağınız karşılaştırmalar ile alternatifler arasından ihtiyacınıza uygun olan ürünü gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

Trendyol’da parfüm

Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitesi olan Trendyol, parfüm sektörünün en prestijli markalarından biri olan Avon parfümü kullanıcıları ile buluşturur. Trendyol, diğer bütün kategorilerdeki ürünlerinde olduğu gibi bu kategoride de yüksek kalite ve en uygun parfüm fiyatları ile kullanıcı memnuniyetini hedef edinmiş bir biçimde hizmet verir. Geniş bir çeşitliliğin olduğu bu kategorideki ürünler, her kesimden ve bütçeden, her zevke uygun, en trend ve en şık alternatiflere sahiptir. Aramalarda görüleceği üzere, markanın parfümünün sayısız seçeneği ile bütün kullanıcılar için uygun fiyatlı parfüm seçenekleri sunar. Üstelik sadece parfüm kategorisinde değil birçok çeşitli ürünlerle kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına da hizmet eder. Bu ürünler arasında vücut losyonu, el ayak kremi, koltuk altı roll-on gibi birçok çeşit bulunabilir. Trendyol, doğru ve kullanışlı ürüne ulaşmaya verdiği önem ile değişim ve iade konularında titizlikle çalışır. Kullanıcı ihtiyaçlarını net bir şekilde anlayarak, sürekli değişim içerisinde olan bu sektöre ait ürünlerin hepsine gerekli özeni gösterir. Yine interaktif bir ortama sahip olması sayesinde, ürünler ile ilgili detaylı bilgi almak ve deneyim sahipleri ile iletişim kurmak isterseniz, yorumlar kısmından daha önce satın alan kullanıcıların yorumlarını bulabilirsiniz. Bunun yanında, sürekli ulaşabileceğiniz kullanıcı temsilcileri aracılığıyla her türlü konuda kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz. Trendyol, set veya tekli ürünleri, farklı özellik ve kullanım arayışlarına uygun kalıcılık düzeyleri, dünya standartlarına uygun üretimleri, alerjik ve kanserojen maddelere karşı hassasiyeti, doğa dostu üretime verdiği değerler ile kullanıcı memnuniyetini önemseyen yapıya sahiptir. Trendyol üzerinden alacağınız parfümler ile aradığınız her şeyi size sunan, güvenilir ve kazançlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda Trendyol’da favori ürünlerinizi belirleyip düzenli kampanyaları takip ederek Avon bay ve bayan parfümlerinin birbirinden güzel ürünlerine indirimli fiyatlarla sahip olabilirsiniz.