Avize

79269 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Evin Atmosferini Değiştirmek İçin Bir Avize Yeter

Avize

Işıklandırma sistemleri ev dekorasyonunun etkisini destekleyerek bambaşka bir boyuta taşıyor. Işıklandırmanın bel kemiği avizeler, farklı tasarımlarıyla her stile uyum sağlayan model seçenekleriyle evlerinizi aydınlatmaya hazır.  Geniş ürün yelpazesine sahip avize çeşitleri Trendyol güvencisiyle sizlerle buluşuyor.

Doğru Avize ile Dekorasyona Modernizm Etkisi

Modern salon dekorasyonlarında geometrik desenli avize tasarımları ön plana çıkıyor. Bu stili tamamlamakta LED avize çeşitleri de sıklıkla kullanılıyor. Özellikle minimalist detaylı ışıklandırmalar, modern stillerle harmoni yakalamak için kullanılabilir. Ev dekorasyonunda orijinal bir doku yakalamak istiyorsanız, nesne tasarımlı avizeler sizin için biçilmiş kaftan. Bisiklet, dünya küresi, smiley formlarında avize tasarımları istediğiniz görünümü yakalamanın en etkili yollarından biri. Ferforje materyal bu tarz obje avizelerde sıklıkla kullanılıyor.

Mutfağınızda modern bir hava yaratmak için de sade avize modellerinden yararlanabilirsiniz.. Mutfak avizeleri seçerken tercihinizi daha kompakt tasarımlardan yana kullanarak daha ferah bir görünüm yakalayabilirsiniz. Küçük bir mutfağınız varsa, avize seçerken açık renkli tasarımlara yönelmelisiniz. Aydınlatma elemanlarına, minimalist detaylı, tel avizeleri ekleyerek dekorasyonunuza kullanışlı ve şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

Yatak odasında modern bir tarz benimsiyorsanız ışıklandırma seçiminizi siyah avize modellerinden yana yapabilirsiniz. Keskin çizgilere sahip avize sarkıt modelleriyle füturistik dokuyu yatak odanıza yansıtabilirsiniz. Alternatif bir aydınlatma seçeneği olarak çağdaş yatak odası tasarımlarıyla beraber LED avize modellerini kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

Avizelerde Akdeniz Esintisi

Özellikle yazlık ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen Akdeniz stili ev dekorasyonu, rustik detaylarla bir arada kullanıldığında harmoni oluşturuyor. Doğal taş ve ahşap malzemelerin kullanıldığı avize modelleri bu stili tamamlamak için uygun seçenekler arasında sayılabilir. Tarzın salon uygulamalarında avize halatlı modeller de kullanışlı çözümler sunuyor. Yatak odası avize seçiminde de ham ahşap avize kullanarak Akdeniz akımı yansımalarının altını çizebilirsiniz. Doğal dokulu materyallerin kullanıldığı yaşam alanları, enerji dolaşımını düzenleyerek uykuya geçişi daha rahat hale getiriyor. Marine stil ayrıntılarla mutfak dekorasyonunuzu da zenginleştirmek isterseniz, nostaljik detaylar barındıran modeller sizin için ideal. Rustik havası olan tekli avize modelleriyle de mutfağınıza doku kazandırarak, yaşanmışlık hissini arttırabilirsiniz. Ferah yaşam alanlarınıza, aydınlatmanın dengeli olmasını istiyorsanız, beyaz avize modelleriyle, sadeliğin uyumuna ulaşabilirsiniz. Beyaz renk, yarattığı nötr etkiyle her konseptte ahengi bozmadan kullanılabiliyor.

Bohem Enerjiyi Dekorasyonunuza Taşıyın

Ev dekorasyon akımlarının en renklilerinden bohem akımı; mutfak, banyo, yatak odası ve salon düzenlemelerinde sıklıkla kullanılıyor. Renk ve desenlerin bir arada kullanıldığı bu tarzı enerjisini yüksek tutmak istediğiniz yaşam alanlarında kullanarak fark yaratabilirsiniz. Otantik avize modelleri ile ev dekorasyonunuza etnik detayları dahil etmeyi deneyebilirsiniz. Salon dekorasyonunuzda 70'lerin yaşam tarzınızın yansımalarına yer vermek için sarkıt avize modellerinden faydalanabilirsiniz. Bu renkli stili aydınlatmanıza taşırken kağıt avizelerin snobe edici etkisinden de faydalanabilirsiniz. Tasarım modellerle dekorasyonunuza boyut kazandırırken, aynı yaşam alanında birden fazla kağıt aydınlatma kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz. Renkli taşlı avize modelleri de salonunuzun bütünlüğünü sağlayacak bohem dokulu alternatifler arasında yer alıyor.

Yatak odası, ışıklandırmanın en önemli olduğu yaşam alanları arasında yer alıyor. Bu alanda kullandığınız avizeler tasarım yönüyle ön plana çıkarken, yatak odanızla da tam bir uyum içinde olmalı. Siz de yatak odasında bohem tarzın neşeli enerjisini hissetmek istiyorsanız, dekoratif avize modelleriyle harmonik bütünlüğe ulaşabilirsiniz. Antika avize modellerini dekorasyonunuza dahil ederek uyumsuzluğun uyumunu yakalayıp, retro çizgilerle fark yaratabilirsiniz. Ferforje avizelerden orijinal tasarımlı olan modelleri kullanarak yatak odanızda kişiliğinizi dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz. 

Bu stilin mutfak dekorasyonunda yansımasını istiyorsanız, tekli avize modellerini dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Tercihinizi renkli modellerden yana kullanarak ortamın enerjisini yükseltebilirsiniz. Top avize modeller, küçük alanlara orijinal bir doku katmak adına pratik bir çözüm. Mozaik avizeler de mutfağınıza retro dokuyu yansıtmanın etkili yolları arasında yer alıyor. Mutfakta aydınlatmalarında merkezi kahvaltı alanında tutarak yemek masası avizelerini daha küçük modellerle destekleyerek ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Evlerde Minimalist Detaylar

Son yılların en etkili dekorasyon akımlarından minimalizm hayatımıza Feng Shui felsefesinin bir yansıması olarak giriyor. Felsefe ihtiyacınız olmayan ürünlerin ortamdaki enerji akışını bloke ederek iç enerjinizin özgürce akmasına set vurduğunu savunuyor. Aşırı tüketim karşıtı bu akımın dekorasyona yansımaları da dikkat çekici. Minimalizmin temelinde yer alan az eşya kullanımı, aydınlatmanın rolünü daha önemli bir hale getiriyor. 

Siz de yalın dekorasyon anlayışını salon için avize seçimlerinize yansıtmak istiyorsanız, ışıklandırmayı birden fazla noktada öbeklemeyi deneyebilirsiniz. Birbiriyle uyumlu iki ışıklandırma noktası, ortalama bir salon tasarımı için yeterlidir. Eşya sayınızı minimal düzeyde tutmayı planlıyorsanız, ışıklandırmayı üç noktada da merkezleyebilirsiniz. Dekoratif salon avizelerinde tercihinizi az detaylı ve küçük yapılı tasarımlardan yana kullanabilirsiniz. Sade avizeler istediğiniz etkiyi yaratmanız için biçilmiş kaftan.

Uzak Doğu kültürü sağlıklı bir uyku için fazlalıklardan arınmış bir ortamın gerekli koşul olduğunu savunuyor. Konforlu ve rahat bir uyku için hayat tarzınızı da sadeleştirmelisiniz. Yatak odanızda aydınlatmanın da minimalist dekorunuzla uyum içinde olmasını istiyorsanız, tavana yapışık avize modelleri tam size göre. Yalın dokuyla kusursuz uyum sağlayacak avize lamba modellerini de yatak odanızın dekoratif öğelerine dahil edebilirsiniz.

Mutfaklarda minimal tasarımlar, kullanım kolaylığı ve ferahlık açısından her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Aydınlatmada da yalınlıktan ödün vermek istemiyorsanız, plofonyer avize modellerinin sade çizgilerinden faydalanabilirsiniz.

Dekorasyonda Uzak Doğu Efekti

Bu stil temel olarak minimalist akımla benzerlikler taşısa da aralarındaki fark, modern çizgili yalın tasarımların doğal dokularla uyumlu dansı. Koyu renk, sade ve keskin hatlı mobilyalar, ahşap detaylı aydınlatmalarla harmoni yakalıyor. Salon dekorasyonunun sadeliğini daha hareketli bir aydınlatma sistemiyle dengelemek de sıklıkla kullanılan bir yöntem. Bu görünümü yakalamak için salonunuza 5'li avize ile hareket katabilirsiniz.

Asya rüzgarları yatak odanızı etkisi altına alsın istiyorsanız, ahşap avizeler istediğiniz etkiyi yaratmak için kullanışlı seçenekler arasında yer alıyor. Hasır dokulu modeller de bu havayı yansıtmanıza yardımcı olabilir. Doğal dokuların sıcaklığıyla dekorasyonunuzu dengelerken, sadelikten ödün vermemek adına, top avize modellerini uyku alanınıza dahil edebilirsiniz. Asya'nın karakteristik renkleriyle iç enerjinizi yükseltmek için mor avize seçeneklerini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Asya mutfağının dekoratif detaylarını da en az lezzetleri kadar seviyorsanız, uzak doğu etkisini yaşam alanınıza yansıtmak iyi bir fikir olabilir. Bambu ve hasır detaylarla beraber kullanılan modern çizgiler, bu stilin karakteristik özellikleri arasında yer alıyor. Mutfağınızda bu etkiyi yakalamak adına hasır işlemeli, top avizelerden de faydalanabilirsiniz. Kusursuz bir aydınlatma için tekli avizeleri iki noktada kullanarak, ferahlık hissini arttırabilirsiniz.

Aydınlatmada Klasiklerden Vazgeçmeyenler İçin

Dekorasyonda klasikten vazgeçemiyorsanız, aydınlatma tercihlerinde de bu çizginizi korumayı seçebilirsiniz. Taşlı avize modelleri salon dekorasyonunda klasik havayı perçinlemek için kullanılabilir. Salonlar için nostaljik dokular barındıran, klasik stilde pirinç avizeler de kullanışlı seçenekler arasında yer alıyor. Klasik stil daha gösterişli detayları kaldırabilir. Büyük avize modellerini kullanarak, avangard mobilyalarla bütünlük sağlayabilirsiniz. Salon aydınlatmalarında bir merkezli, üç noktadan aydınlatma sisteminden de faydalanabilirsiniz. Odak noktasında bulunan alanda cam avize kullanıp, yardımcı aydınlatma ürünleri olarak küçük avizelerden destek alabilirsiniz.

Klasik detaylar barındıran yemek alanları için de aydınlatma seçeneği olarak sade ışıklandırma elemanlarını, masa üstü avizelerle destekleyerek kullanabilirsiniz. Bu teknik sayesinde yemek alanlarınızın daha  ferah görünmesini sağlayarak, sofra keyfinizi bir üst düzeye taşıyabilirsiniz.

Mutfak tasarımlarında klasik hatları, aydınlatmaya da taşımak için, avize 3'lü modeller etkili bir çözüm. Dekorasyonda ışıklandırmanın sihirli etkisine ulaşmak için klasik avizelerle bütünlük sağlayabilirsiniz. Antika avize çeşitleri de yaşanmışlığın enerjisini yemek alanınıza katabilmek adına kullanabileceğiniz detaylar arasında yer alıyor.

Eklektik Dekorasyon Akımı

Ev dekorasyonunda farklı renk, desen ve dokuların bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkan bu akım, salon tasarımlarında farklı konseptlerin harmanlanmasıyla ortaya çıkıyor. Dekoratif stili salonuza yansıtmak istiyorsanız avize seçiminde dokuların uyumunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Mobilyalarınız genel olarak sıcak ve dokulu (kadife gibi) materyallerden oluşuyorsa, aydınlatmada tel avize kullanarak eklektik yansımalar yapabilirsiniz. Mobilyalarınız deri gibi daha net materyaller ve füturistik çizgilerden oluşuyorsa, ahşap avizelerle derinlik katarak, denge sağlayabilirsiniz.

Yatak odasında da farklı dekoratif detayları bir arada kullanaraj dengeli bir stil yaratabilirsiniz. Eğer mobilyalarınız romantik dokulu, çiçekli detaylar barındırıyorsa, keskin hatlı tekli sarkıt avizeleri dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Daha yalın ve net çizgilere sahip bir yatak odası takımınız varsa tercihinizi hasır top avizelerden yana kullanarak, uyumsuzluğun uyumuna ulaşabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunuza ekleklik akımın izlerini taşımak için, modern avize seçeneklerini, geleneksel dokulu detaylarla bir arada kullanabilirsiniz. Tasarım avizeleri, etamin ve dantel öğeler barındıran mutfaklarda kullanarak bu akımı mutfağınıza yansıtabilirsiniz.

Geleneksel Doku

Salonların vazgeçilmezi geleneksel dokularda, aydınlatma elemanları başrol oyuncuları arasında yer alıyor. Nostaljik mobilyalarla da bütünlük sağlamak adına, şapkalı avizelerle ışıklandırma sağlayabilirsiniz. Değişik avize modellerini bir arada kullanabileceğiniz geleneksel stilde dikkat etmeniz gereken detay, bütün aydınlatma elemanlarında retro bir uyum bulunması. Bu stilde ışıklandırmanızı bütün evde takım ürünler kullanarak da tamamlayabilirsiniz.

Yatak odasında da geleneksel havayı sürdürmek istiyorsanız, ışıklandırma tercihinizi krom avizeden yana kullanabilirsiniz. Geleneksel ve modern dokuya aynı anda uyum sağlayabilen bu orijinal materyalle yaşam alanınızda uyumu yakalayabilirsiniz.

Geleneksel tarzın temsilcisi mutfakların, en belirgin özelliği retro dokulu detaylar. Siz de mutfağınızda nostaljik havayı yakalamak istiyorsanız, aydınlatma tercihlerinizle de bir örnek detaylar kullanmalısınız. Zincirli avize modelleriyle istediğiniz geleneksel dokuyu, güncel bir yorumla yansıtabilirsiniz. Pembe avize çeşitleri de mutfağınızdaki geleneksel havayı romantik bir dokunuşla tamamlayabilecek alternatifler arasında. 

Çocuk Odasında Doğru Işıklandırma İpuçları

Çocuk odası avize seçiminde dekoratif öğeler kadar, doğru güç, boyut ve lokasyon da önem taşıyor. Aydınlatmalarında, birden fazla merkezli bir sistem kullanmanız çocukların yaşam alanları için daha kullanışlı bir seçenek. Bebek odası avizesinin tasarımı ve yeri ışıklandırma performansı açısından son derece önemli. Güvenli bir aydınlatma için çocuk alanlarında sarkıtlar yerine tavana sabitlenen avizelere yönelebilirsiniz. Bu mekanların aydınlatmasında, tek bir avizenin odanın merkezinde yer almasındansa, birden fazla avizenin birbirini desteklemesi daha sağlıklı bir ışık sunuyor. Işıklandırmanın dekoratif etkisini öne çıkarmak için renkli ve eğlenceli avize tasarımlarıyla bütünlük sağlayabilirsiniz. 

Kumandalı avizeler de çocuk odaları için pratik çözümler arasında yer alıyor. Bu modeller ışığı, bebeğinizle ilgilenirken istediğiniz gibi ayarlama imkanı sunuyor.

Genç odalarının da ruhunu yansıtmanın formüllerinden olan aydınlatmalarda, spor avizelerden faydalanabilirsiniz. Odanın enerjisini yükseltmek adına tercihlerinizde dekoratif avizeleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Farklı renkleri bir arada kullanarak bu yaşam alanının enerjisini yükseltmek için kırmızı avizeleri dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Aydınlatmanın Fark Yarattığı Diğer Yaşam Alanları

Doğru aydınlatmanın fark yarattığı yaşam alanlarının başında koridorlar geliyor. Seçeneklerinin sınırlı olduğu bu alanlarda ışıklandırma başrolü üstleniyor. Koridor avize tercihlerinizi birkaç noktada tekli avizeden yana kullanabilirsiniz. İki duvarda kullanılacak avizelerle dengeli bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Balkonlar da aydınlatmanın etkisinin yadsınamayacağı ev bölümleri arasında yer alıyor. Buralarda kullanılacak ışıklandırma elemanlarında pirinç avize ya da mozaik modellere yönelebilirsiniz. Kağıt ve hasır gibi, dokulu ürünler de dış mekan ve bahçe avizesi olarak kullanılabilir.

Antre avizeleri, dekorasyonu farklı bir boyuta taşıyan detaylar arasında yer alıyor. Evinizin ilk izlenimini yansıtan bu alanların genel tarzınızı yansıtması dekorasyonun bütünlüğü açısından önem taşıyor. Antre dekorasyonunun en dikkat çekici detaylarından aydınlatmalarda renkli avizelerden faydalanabilirsiniz.

Yeni avize modelleriyle evinize ruhunuzu katmak istiyorsanız Trendyol'un sunduğu geniş ürün yelpazesiyle, cazip avize fiyatlarıyla, evinize en uygun modellere ulaşabilirsiniz. Salonunuzla tam uyum sağlayacak avize modelini Trendyol'da bulduktan sonra avize nasıl bağlanır sorusunun cevabını merak edebilirsiniz. Şu adımları takip ederek avize montajınızı güvenle tamamlayabilirsiniz.

 • Sigortayı kapatın. Unutmayın önce güvenliğiniz geliyor. Elektriği tamamen kesildiğine emin olun. Gerekirse kontrol kalemi ile tasdikleyin.
 • Üretici talimatlarını okuyun.
 • Paketleme demonte halde yapılmışsa, avizenizi birleştirin.
 • Eski avizenin bağlantı noktalarını sökün. Bu aşamada hangi kabloların birbirine bağlantı halinde olduğuna dikkat edin. Montaj sırasında ihtiyaç duyabilirsiniz. Gerekirse bağlantı noktalarının fotoğrafını çekin.
 • Yeni avizenizi askı deliğinden kancaya takın. Bazı modellerde taban plakası bulunabilir. Yeni avizeniz bu modellerdense önce taban plakasını tavana sabitleyin, ardından avizenizin montajını gerçekleştirin.
 • Elektrik bağlantılarını tamamlayın. Avizelerin elektrik bağlantıları için genellikle iki ya da üç kablo kullanılır. İki kablo varsa bunlardan biri anahtarda fazı, diğeri de nötrü temsil eder. Üçlü kablo varsa ikisi anahtarda faza biride nötre tekabül eder. Üçlü kablo aydınlatmanın ayrı ayrı kontrol edilebilmesine olanak sağlar.
 • Bütün bu aşamalardan sonra avize takma işleminizi tamamlamış sayılabilirsiniz, ampüllerinizi takıp, sigortayı kaldırarak yeni avizeninizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Avize Temizliğinin Püf Noktaları

Ev dekorasyonlarının demirbaşlarından olan avizeler, evinizin tarzını tamamlama görevini üstleniyor. Bu dekoratif detayların temizliği bazen çok fazla zamanınızı alabilir. Siz de avize nasıl temizlenir sorusuna cevap arıyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek pratik bir biçimde, tertemiz avizelere kavuşabilirsiniz.

 • Avize temizliği sırasında avizenin altında yer alan mobilya ya da halıların kirlenmemesi için geniş bir bez sererek korumaya alabilirsiniz.
 • Bir merdiven yardımıyla avizeye uzanarak temizliğe başlayabilirsiniz. Bu aşamada temizliğe merdiven üzerinde devam etmek istemiyorsanız temizlik sırasında avizenizi yerinden sökerek, temizlik bitiminde tekrar monte edebilirsiniz.
 • Eğer avizeniz, plastik, kumaş, hasır ya da ahşap materyalli bir ürünse, temizlik esnasında sabunlu bir toz bezinden faydalanabilirsiniz.
 • Avizelerinizi temizlerken en üstten başlayarak aşağıya doğru ilerleyin. Bu sayede temizlik esnasından temizlediğiniz yerlerin tekrar kirlenmesinin önüne geçebilirsiniz. 
 • Cam avize modellerinin temizliğinde kristal parçaları çıkarıp takmakla vakit harcamanıza gerek yok. Bunun yerine bir sprey şişesinin içine sirkeli su koyarak, avize camına püskürtebilirsiniz. Daha sonra kuru bir bez ile silerek avize temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Avize temizliğinin en önemli aşamalarından biri de kurulamadır. Özellikle cam avizelerde leke oluşmaması için su damlacıklarından arındırmalısınız . İşlemi cam bezi ya da gazete kağıtlarıyla tamamlayarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Trendyol avize çeşitleri ve fiyatlarında sunduğu çeşitlilikle evinize en uygun aydınlatmayı seçmenize yardımcı oluyor. Siz de Trendyol'un avize indirimli seçeneklerinden faydalanarak ayrıcalıklı fiyatlara ulaşabilirsiniz.