Aoc

114 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

AOC

Teknoloji meraklılarının ve profesyonellerin, kullanım amaçları fark etmeksizin en iyi deneyimi elde edebilmeleri için birbirinden başarılı monitör modelleri üreten AOC, 1967 yılında başladığı sektör yolcuğunu sürdürüyor. Yenilikçi tasarımlara sahip ürünlere hayat veren marka, ürünlerinin sunduğu yüksek performansla gerek profesyonellerin gerekse oyun tutkunlarının takdirini kazanıyor. Modellerin, ergonomik unsurları gözeterek üreten ve kullanıcıların, tercih ettikleri ürünlerle geçirecekleri uzun çalışma sürelerini, verimli hâle getirebilmelerine yardımcı olan marka, geliştirdiği çözümleri birkaç başlıkta topluyor. Ev ve ofis kullanımına uygun AOC monitör modellerinin yanı sıra oyunculara yönelik de gelişmiş monitörler sunan marka, aynı zamanda hem ev/ofis kullanımına uygun hem de oyunculara özel bilgisayar çevre birimleri de hazırlıyor. AOC monitör fiyatları ise ürünlerin; ekran genişlikleri gibi teknik özelliklerle birlikte hitap ettikleri kullanıcı grubuna göre farklılık gösteriyor.

Ev Kullanımına Uygun Monitör Modelleri

İnternet gezintisi, temel düzeyde oyun oynama, multimedya takibi gibi işlemlerde gereksinimlerinizi karşılayacak monitör modellerine imza atan marka, geliştirdiği ev tipi monitörlerinde; TN, MVA, VA ve IPS gibi farklı panel tiplerini kullanıyor. Renk doğruluğu, görüş açısı genişliği gibi birçok değişkeni doğrudan etkileyen paneller, parlaklık seviyesiyle de farklılık arz ediyor. Genel kullanım için son derece yeterli olan 200 ila 300 nit arası AOC ekran parlaklıkları, çok ışıklı ortamda da ekranı görebilmenize imkân tanıyor. Seçebileceğiniz çözümlerden bazıları ise HDR teknolojisini destekleyebilmek adına 600 nit gibi yüksek parlaklık seviyelerine çıkabiliyor.

Ekran genişlikleri 19,5 inçten başlayıp 30 inç ve üstüne kadar uzanan ürünler, tepki süresi gibi özellikleriyle birbirleriyle benzerlik gösteriyor. 1 ila 5 milisaniye seviyesinde olan ekran tepki süreleri, günlük bilgisayar kullanım alışkanlıklarınızın içerisinde oyun oynama da bulunuyorsa monitör seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurlar içerisinde yer alıyor. Ekran genişliklerine paralel olarak artabilen çözünürlük ise hem bilgisayarınızdaki işletim sisteminin arayüzünü hem de bilgisayarınıza yükleyeceğiniz uygulamaları ne denli etkili ve verimli değerlendirebileceğinizi belirliyor. Düşük çözünürlüklü ekranlarda, birden fazla işletim sistemi ve uygulama penceresiyle çalışmanız her zaman kolay olmazken nispeten geniş ekranlı bir ve yüksek çözünürlüklü monitörde yan yana çok sayıda pencereyi aynı anda görüntüleyip pencereler arası geçişler yapmanız kolaylaşıyor.

Markanın kendine özgü tasarım anlayışını başarılı şekilde yansıtan ev kullanımına uygun AOC LED monitör modelleri, teknoloji trendlerinin de etkisiyle oldukça ince çerçevelere sahip oluyor. Tercih edeceğiniz modele bağlı olarak stant yapıları ve tasarımları farklılaşan ürünler, geleneksel geometrik desenlerle şekillendirilen ayaklarla gelebilirken kimi çözümler ise minimalizm rüzgârları estirdiğiniz çalışma odanızın, atmosferine katkıda bulunacak stantlarla üretilebiliyor. AOC LCD monitör çeşitlerinden bazıları ise geleneksel monitör formundan sıyrılıp kapak ve pivot özelliğine sahip özel stantlarla gelebiliyor. Taşınabilir formdaki ekranlar, üzerlerinde bulunan bağlantı noktaları sayesinde evinizdeki sıra dışı ve fonksiyonel teknolojik ürünlerden birine dönüşüyor.

Bilgisayarınızdaki ya da oyun konsolu gibi görüntü kaynaklarındaki bağlantı noktalarıyla uyumlu yapıdaki modellerde; DVI, HDMI ve DisplayPort gibi görüntü aktarım portları bulunabilirken kimi ürünlerde ise USB portları bulunabiliyor. Bu sayede bilgisayar kasasına erişimin her zaman mümkün olmadığı kullanım senaryolarında, bilgisayardaki USB portundan uzanan bir kablo monitöre bağlanıyor ve USB bellek, taşınabilir disk, kablosuz klavye ve fare gibi birimler, doğrudan doğruya monitöre bağlanarak kullanılabiliyor. Bağlantı noktalarının zenginliğiyle olduğu kadar görüntü cephesindeki özel teknolojileriyle de hayranlık uyandıran ev kullanımına uygun AOC beyaz monitör modelleri; düşük mavi ışık, flicker free gibi kullanım esnasında gözlerinizin yorulmasını önleyecek teknik ayrıntılarla geliyor. Kolay anlaşılabilir menüsü yardımıyla renk ve kontrast gibi değişkenler başta olmak üzere monitöre dair tüm ayarlar, saniyeler içerisinde kişiselleştirilebiliyor. Haricî ya da dâhilî adaptörlere sahip olabilen AOC marka monitör adaptörü özellikleri Turkey standartlarına uygun şekilde sunuluyor. Bu sayede teknoloji meraklılarının, dönüştürücü ve benzeri ekipmanlar kullanmalarına gerek kalmıyor.

Profesyonellerin Verimliliğini Artıran Monitör Çeşitleri

Grafik tasarım, video prodüksiyon işlemleri ve görüntünün mutlak suretle önem kazandığı farklı meslek gruplarından birine dâhilseniz, AOC kavisli monitör ve düz ekranlı monitör modelleri, ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor. Ekran genişliği kadar ekranın yüzey alanının hangi oranlarda olduğu sizin için önemliyse standart monitör en boy oranlarının ötesine geçen ürünler sizleri bekliyor. Müzik prodüksiyonu ve video düzenleme süreçlerinizi kolaylaştırabilecek, profesyonel seri 21:9 en boy oranlı monitörler, markanın öne çıkan modelleri arasında bulunuyor. Ekran genişliği sayesinde orta mesafeden kullanım için uygunluk gösteren ürünler, renk doğruluğu noktasında başarılı iş çıkaran IPS panellerle gelebiliyor. Çalışmalarınızda konforunuza azami oranda önem veriyorsanız; yüksekliği ayarlanabilen, geniş açılarda öne ve arkaya eğim kazanabilen ve döndürülebilen ekranlı monitörler, verimliliğinizi artırabiliyor.

Tercihleriniz doğrultusunda yönelebileceğiniz ürünler, panellerinin renk başarımıyla öne çıkıyor. Adobe RGB renk gamutunu farklı oranlarda karşılayan çözümler, fiziksel olarak baskısını alacağınız görsellerde çıktı ile ekrandaki görüntünün aynı renk tonlarına kavuşmasını sağlıyor. Profesyonel video düzenleme işlemlerinde de hayatınızı kolaylaştırabilecek modeller, color correction işlemlerinde ve benzeri süreçlerde, ideal sonuçları yakalamanıza yardım ediyor. Video ve ses düzenleme yazılımlarındaki “timeline” kısımlarının büyük bölümünü, fare ya da klavyeyle kaydırmadan görüntüleyebilmenize olanak veren yatay düzlemde geniş ekranlı monitörler, çalışmalarınızdan artakalan vaktinizi, multimedya içeriklerini takip ederek veya oyun oynayarak geçirmenize de zemin hazırlıyor. Zira ilgili modeller, ekran tazeleme hızları ve tepki süreleriyle yeterlilik gösterirken panellerinin fiziksel yapıları sayesinde multimedya içeriklerinde denk gelebileceğiniz sinemaskop şeritlerinin görünmesini engelleyerek filmleri, gerçek manasıyla tam ekran izleyebilmenize fırsat tanıyor.

Ekran genişlikleri 34 inçe kadar uzanan profesyonel seri monitörler, yüksek hareket kabiliyetine sahip olmasıyla, çalışmalarınızı daha konforlu biçimde sürdürebilmenize imkân tanıyor. Ekranlarının yüksekliğini değiştirebileceğiniz, açısını farklılaştırabileceğiniz ve hatta döndürebileceğiniz ürünler, yalnızca prodüksiyon işlerinizde değil kod yazım süreçlerinde de en iyi yardımcılarınızdan birine dönüşüyor. Bunun yanında, seçebileceğiniz bazı monitörlerde KVM anahtarı bulunuyor. Çoklu bilgisayar kullanım işlemlerini, tek klavye ve fare ile yönetebilmenizi mümkün kılan bu özellik, markanın profesyonel seri monitörlerine değer katıyor. HDMI ve DisplayPort gibi standart görüntü bağlantı noktalarıyla gelen cihazlardan bazılarında, USB-C portu da bulunabiliyor. Özellikle yeni nesil dizüstü bilgisayarlarındaki ve akıllı cep telefonlarındaki görüntüleri, ek bir dönüştürücü olmaksızın, monitöre aktarmak kolaylaşıyor. USB-C portunun, alternatif çalışma yöntemiyle DisplayPort gibi davranabilmesi sayesinde yüksek çözünürlüklü görüntü aktarımı, pratik şekilde gerçekleşebiliyor.

Ev kullanımına yönelik hazırlanan bazı monitör çeşitlerinde olduğu gibi yerleşik hoparlörlerle donatılabilen profesyonel seri ürünler, işletim sistemi ve uygulamalardaki sesleri yeterli seviyede duyabilmenizi sağlıyor. Dileyen kullanıcılar, monitörlerin üzerlerinde bulunabilen kulaklık/hoparlör bağlantı noktalarına, kullandıkları ses ekipmanlarını bağlayabiliyor. Ev kullanıcılarına özel monitör modellerindeki göz sağlığı koruma özellikleri, aynı şekilde profesyonel seride de kendine yer buluyor. Düşük mavi ışık, titreşimsiz görüntü ve benzeri olanaklar, ekran karşısında daha uzun süre boyunca gözlerinizde rahatsızlık hissetmeden kalabilmenize yardımcı oluyor.

Sahip olduğunuz monitörü ya da monitörleri dilediğiniz açılarda ve masa harici alanlarda da değerlendirebilmenizi sağlayan aksesuarlar üreten marka, monitör kolu şeklinde nitelendirilen çözümleriyle size serbesti kazandırıyor. Duvar veya masaya sabitlendikten sonra üstüne iki adet monitör takabileceğiniz monitör kolları, çift monitör kullanarak bir yandan ofis araçlarınızla zaman geçirirken diğer yandan, gerçek zamanlı takip etmeniz gereken verileri görüntüleyebilmenizi kolaylaştırıyor. Seçeceğiniz monitör kolları, farklı genişliklerdeki monitörleri desteklerken 10 kilograma kadar ağırlığı taşıyabiliyor. Standı itibarıyla hareket kabiliyetine sahip olmayan geniş ekranlı monitörünüzü, arka kısmında yer alan VESA montaj bölümü yardımıyla tekli monitör kollarına takmanız mümkün oluyor. Monitörünüze 360 derece dönme kabiliyeti kazandırabilen ve cihazı, istediğiniz eğimle kullanılabilmenize imkân tanıyan çözümler, bilgisayar masanıza, bir çeşit mengene mantığıyla sabitlenebiliyor. Görünümleriyle çalışma odanızın ya da ofisinizin genel görünümüne katkı sağlayan ve monitörlerle görsel uyum içerisinde olan monitör kolları, çalışma sürecindeki verimliliğinizi artırmayı başarıyor.

Oyuncuların İhtiyaçlarına Yanıt Veren Monitör Modelleri

AOC kasa yapısı kadar ekran ve stant özellikleriyle dikkat çeken oyuncu monitörleriyle, Türkiye ve dünyadaki oyun tutkunlarının beğenisini kazanıyor. Geliştirdiği oyuncu monitörlerini; yüksek yenileme hızlı, ultra geniş ekranlı, büyük ekranlı, FreeSync destekli ve G-Sync destekli olmak üzere beş ayrı ba��lıkta toplayan marka, oyuncuların, kendi ihtiyaçlarına en uygun çözümü kolayca edinebilmelerini sağlıyor.

Çevrim içi çok oyunculu oyunlarda rekabetin giderek artması, oyuncuların hem bilgisayar donanım bileşenleri hem de bilgisayar çevre birimleri noktasında standartların ötesinde özellikler sunan ürünlere yatırım yapmasını gerekli kılabiliyor. Dijital savaş alanlarında rakiplerini, milisaniyeler içerisinde görüp üst düzey refleksleriyle onların önüne geçmeyi hedefleyen oyun tutkunları, markanın geliştirdiği yüksek yenileme hızlı monitörleri alışveriş listelerine ekleyebiliyor. AOC Türkiye aracılığıyla Türk oyuncusunun da kolayca edinebildiği yüksek yenileme hızlı monitörlerin, ekran tazeleme değerleri 200 Hz ve üstü seviyelere ulaşabiliyor. Özellikle güçlü bir ekran kartı ve ekran kartına darboğaz yapmayacak bir işlemci kullanan oyuncuların yönelebilecekleri modeller, seçilen ürüne göre; TN, VA ya da IPS panelli olabiliyor. Panel yapısı kadar ekran genişliği ve çözünürlüğü de değişiklik sergiliyor. 30 inç ve üstü genişliklerde ve 4K (3840 x 2160 piksel) çözünürlüklerdeki oyuncu monitörü modelleri, kullanıcıların en akıcı ve en keskin görüntüler eşliğinde favori oyunlarında zaman geçirebilmelerine olanak veriyor. Tüm bu özelliklerle birlikte, gaming monitör çözümleri, düşük tepki süreleriyle oyuncuları avantajlı hâle getiriyor. Markanın sunduğu ürünlerdeki tepki süreleri, 1 ila 2 milisaniye civarında bulunuyor.

Uçuş ve araç simülasyonu türü yapımlarla zaman geçirmekten hoşlanıyor, çoklu monitör kurulumlarından destek alarak bu tür oyunların keyfini çıkarıyorsanız, hâlihazırda kullandığınız monitör kurulumlarını emekliye ayırabilecek çözümler, markanın ürün yelpazesinde bulunuyor. Ultra geniş ekranlı oyuncu monitörleri, aynı anda birden fazla monitör kullanma gereksiniminizi ortadan kaldıracak tasarımlara sahip oluyor. Gerek çözünürlüğü gerekse tazeleme hızıyla bir oyuncu olarak beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak modeller, ekran kartı üreticilerinin dikey senkronizasyon teknolojilerini destekliyor. Kullanım senaryonuza bağlı olarak ekranlarının yüksekliğini ve eğimini özelleştirebileceğiniz monitörler, simülasyon türü yapımların yanı sıra MOBA, FPS ve üçüncü şahıs kameralı aksiyon oyunlarında da hünerlerinizi sergilemenize zemin hazırlıyor. Panel performansları sayesinde oyun seanslarının yanı sıra multimedya takibinde de değerlendirebileceğiniz ultra geniş açılı monitörler, zengin bağlantı noktalarıyla kurulum sürecinde size esneklik kazandırıyor.

Yüksek performanslı bir bilgisayar kullanıyor, oyunların kendi grafik seçenekleri menüsü aracılığıyla ya da kullandığınız ekran kartının, denetim masası özellikleri yardımıyla dikey senkronizasyon özelliklerini devre dışı bırakıyorsanız, akıcı oyunlarda yırtılma efektlerine denk gelmeniz mümkün olabiliyor. İlgili arayüzlerden dikey senkronizasyonu etkinleştirdiğinizde ise herhangi bir yırtılma etkisi olmamasına karşın kontrollerde belli belirsiz bir tutukluk ve klavye/fare girişlerinizin karşılığını beklediğinizden daha yavaş alma ihtimali ortaya çıkabiliyor. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmanızı ise markanın geliştirdiği oyuncu monitörlerinde yer alan, FreeSync (Adaptive-Sync) ve G-Sync teknolojileri önlüyor. Dünyanın önde gelen grafik işlemci markalarından AMD ve NVIDIA’nın geliştirdiği teknolojiler etkinleştirildiğinde, yazılımsal olarak dikey senkronizasyon açılmış gibi akıcı ve yırtılma etkisinden uzak görüntüler elde edilebiliyor. Aynı şekilde yazılımsal dikey senkronizasyondan kaynaklanabilen giriş gecikmeleri de FreeSync ve G-Sync ile geride kalıyor. Oyunculara yönelik geliştirilen AOC ekran fiyatları, standart yapıdaki monitörlerden ve profesyonel seri ürünlerden farklı aralıklarda bulunuyor.

Oyunlarda Başarı Getiren Oyuncu Aksesuarları

Ürün gamını, monitör modelleri ile kısıtlı tutmayan marka, oyun tutkunlarının, oyun seanslarında gereksinim duyacakları bilgisayar çevre birimlerine ve aksesuarlara da hayat veriyor. Yalnızca donanım üretimiyle değil sunduğu yazılım desteğiyle de oyun ekipmanları pazarının önemli bir ismi hâline gelen marka, ürün yelpazesine her geçen gün yeni çözümler ekliyor.

Gerek oyunlarda gerekse genel bilgisayar kullanım süreçlerinde beklentilerinize yanıt verecek membran yapıda ve mekanik anahtarlı klavye modelleri, markanın kendine özgü dokunuşlarıyla şekilleniyor. Mekanik anahtarlı çözümlerinde, dünyanın ileri gelen anahtar üreticileriyle iş birliği gerçekleştiren marka, bu sayede hedeflediğiniz klavye kullanım deneyimine ulaşabilmenize yardım ediyor. Oyunlarda, aynı anda birden çok tuşa basmanız gerekiyor ancak kullandığınız klavye, bunun neticesinde istemediğiniz tepkiler verebiliyorsa, markanın geliştirdiği klavyeler sizlere hitap ediyor.

Anti-Ghosting özelliğiyle desteklenen ürünler, zihninizdeki hamleleri anında gerçeğe dönüştürmenizi mümkün kılıyor. Yerleşik hafızaları sayesinde oluşturduğunuz farklı profilleri kaydedebilen ürünler, bu yönüyle de dikkat çekiyor. Bunun yanında, makro desteği de sunabilen klavye modelleri, klavye ve fare ile yaptığınız tuş kombinasyonlarına kısayollar hazırlayabilmenize imkân tanıyor. Yalnızca tuşlarının performansıyla değil bilek koruma bölümlerinin ergonomik yapısıyla da alışveriş listelerinize girmeye hak kazanan ürünlerin ilgili bölümleri, manyetik özellikleriyle takılıp çıkarılabilirken kaplamaları ise deri gibi materyallerden üretilebiliyor. Popüler teknoloji trendlerinden biri olan RGB LED aydınlatma da markanın geliştirdiği klavye çeşitlerinde bulunuyor. G-Tools adlı yazılımla özelleştirebileceğiniz aydınlatmalar, oyunlardaki motivasyonunuzu artırmakla kalmıyor, aynı zamanda loş ışıklı ortamlarda klavye hâkimiyetinizin en üst düzeyde olmasına da katkı sağlıyor.

Oyuncu klavyesi üretimi konusundaki başarısını oyuncu farelerinde de devam ettiren marka, yeni nesil sensörlerle donattığı ergonomik çözümlerle oyun tutkunlarının ilgisini çekiyor. Geniş ekranlı ve yüksek çözünürlüklü monitörlerle oyun oynuyorsanız, rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünler, DPI seviyeleriyle güncel gereksinimlerinizi karşılıyor. Değiştirilebilir formdaki DPI seviyesi, oynadığınız oyunlarda daha iyi performans sergilemenize olanak verirken en az eforla, en değerli hamlelerinizi yapabilmenize destek oluyor. Geleneksel tasarımlı fareleri andırmalarına karşın üzerlerinde bulunan tuşlarla bir oyuncunun beklentilerini rahatlıkla karşılayabilen oyuncu fareleri, dayanıklılık noktasında başarılı iş çıkarıyor. Oyunlarda en sık kullandığınız hem sağ hem de sol tuşları, 50 milyon tıklamaya kadar dayanabilen oyuncu fareleri, yüzey kaplamaları ve tabanlıklarıyla da üst düzey dayanıklılık gösteriyor. RGB LED aydınlatma beklentisi bulunan oyun tutkunlarının görsel manada özelleştirebildikleri oyuncu fareleri, 16,8 milyon özelleştirilebilir renk sunuyor.

Marka, klavyelerinde kullandığı G-Tools aracını geliştirdiği fareler için de kullanılabilir kılıyor. Yazılım aracılığıyla farenin aydınlatma özellikleri değiştirilebilirken, programlanabilir yapıdaki tuşlarına atamalar gerçekleştirilebiliyor ve DPI seviyeleri özelleştirilebiliyor. AOC bilgisayar fiyatları ve bilgisayar aksesuar fiyatları ise tercih edeceğiniz model doğrultusunda farklılık arz ediyor.

Eğer siz de gerek profesyonel iş yaşantınızda gerekse oyun seanslarında, ihtiyaçlarınıza yanıt verecek monitör, bilgisayar çevre birimi ve benzeri aksesuarlar kullanmayı hedefliyorsanız, AOC’nin geliştirdiği ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli Trendyol’un avantajlı fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.