Zalman

131 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Zalman

Zalman

Bilgisayar teknolojileri ve parçalarıyla ilgili olan kullanıcıların yakından tanıdığı markaların başında gelen Zalman, 1999 yılından bu yana bilgisayar donanım endüstrisinin en tanınmış isimleri arasında kabul ediliyor. 20 yılı aşkın sektör deneyimi boyunca; özgün tasarımlara sahip bilgisayar donanım bileşeni soğutucuları, bilgisayar kasaları, güç kaynakları (PSU), ses ekipmanları gibi pek çok ürün grubuna imza atan Güney Koreli marka, bilhassa soğutma alanında birçok patenti elinde bulunduruyor. İşlemci ve ekran kartı gibi birimlerin soğutucularında kullandığı üstün soğutma performansına sahip, gürültüsüz çalışan soğutma çözümleri, markanın bilinirliğini ve saygınlığını, büyük oranda artırıyor.

2020’li yıllara ulaşıldığında da faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Zalman, teknoloji tutkunlarına ve profesyonellere, birbirinden başarılı ürünler sunuyor. Ürün gruplarını; soğutucu, kasa, güç kaynağı, klavye ve fare, ses, depolama olmak üzere yedi ayrı kategoriye ayıran marka, her bütçeden teknoloji tutkununa alternatifler sunuyor. Kullanıcıların, gereksinimlerine uygun çözümleri, kolayca edinebilmeleri adına dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de distribütörlerle partnerlik gerçekleştiren Zalman, sektördeki varlığını, Türkiye özelinde de devam ettiriyor. Zalman Türkiye; ultra sessiz bilgisayar kasası, fan kontrolcü, mekanik klavye oyuncu kasası, mikrofon gibi pek çok ürünü, kullanıcılarla buluşturarak Türkiye’deki bilgisayar meraklılarının beklentilerine ve ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Zalman Soğutucu Çözümleriyle Isınma Sorunlarıyla Vedalaşın

Bilgisayar teknolojileri dünyasında yaşanan baş döndürücü yenilikler, daima son kullanıcıların lehine sonuçlanıyor. Ancak işlemcilerin zaman içerisinde giderek daha da güçlenmesi, beraberinde termal sorunları da getiriyor. Geçmişteki ürünlerin aksine, işlemcilerin hemen hepsi, termal değerler uç seviyelere ulaştığında, çalışma frekanslarını azaltarak muhtemel fiziksel deformasyon ve arızalanmaların önüne geçebiliyor. Böylesi sıra dışı durumların yaşanmadığı lakin soğutmanın yetersiz olduğu zamanlarda ise işlemciler, yüksek sıcaklık değerlerinde çalışıyor. İşlemci sağlığının ve verimliliğinin sürdürülebilir olması açısından istenmeyen bu yüksek sıcaklıkta çalışma sürecinin önüne Zalman soğutucu modelleri geçebiliyor.

Hem Intel hem de AMD işlemcilerle uyumlu, farklı yonga setlerini destekleyen Zalman CPU soğutucu çeşitleri, doğru montaj ve uygun termal macun kullanıldığı takdirde işlemcilerle birlikte gelen fanlardan çok daha performanslı çalışıyor. Zalman’a özel soğutucu yaprak, fan tasarımı ve ısı iletimi noktasında hassas tabanlarıyla öne çıkan soğutucular, tercih edilen modele göre heat pipe şeklinde isimlendirilen ısı dağıtma borularıyla zenginleşebiliyor. Genellikle, geniş bilgisayar kasasına sahip teknoloji tutkunlarının tercih ettiği heat pipe içeren soğutucular, Zalman alüminyum soğutucu başlığı altında da değerlendirilebiliyor. İşlemciden çıkan sıcaklığı iletim tabanı aracılığıyla özel materyaller içeren ısı borularına ileten ve fanlar aracılığıyla bu boruların soğutularak soğuyan materyalin işlemci üzerinden geçirilmesini mümkün kılan ürünler, işlemcinin yoğun yük altında bile serin çalışmasına zemin hazırlıyor. Temas odaklı ve yaprakların soğutma işleminde önemli rol aldığı ürünler ise soğutma maliyetini azaltmak isteyen veya bilgisayar kasasında, geniş çaplı çözümlere yer ayıramayan teknoloji tutkunlarına hitap ediyor.

Fan devir hızları dijital kontrolcüler aracılığıyla ya da manuel olarak değiştirilebilen pek çok Zalman soğutucu işlemci modellerinin ideal sıcaklıkta çalışmasına yardım ediyor. Üreticileri tarafından belirtilen ideal sıcaklıklarda çalışan işlemciler, en uygun performansı sunarak kullanıcıların, bilgisayarlarını hedefledikleri performansla değerlendirebilmelerine olanak veriyor. Sıcaklık seviyesi normal seyreden işlemcilerden bazıları, hem frekans hem de voltaj değerleri artırılarak hız aşırtmaya tabi tutulabiliyor. Zalman’ın imzasını taşıyan işlemci soğutucular bu nedenle hız aşırtma meraklıları tarafından da tercih ediliyor. Stok hızlarında normalden düşük sıcaklıklarda çalışan bazı işlemciler, hız aşırtma sonrasında, üreticilerin belirledikleri değerler arasında kalarak kullanıcıların bilgisayarlarının toplamda daha performanslı hâle gelmesine katkıda bulunuyor.

Zalman’ın geliştirdiği soğutma çözümleri, klasik görümüne veya pek çok bilgisayar tutkununu cezbeden RGB LED aydınlatmalara sahip işlemci soğutucularıyla sınırlı kalmıyor. Yeni nesil ekran kartlarındaki; grafik işlemcilerin, grafik belleklerinin ve baskılı devrenin soğutulmasını mümkün hâle getiren kapsamlı soğutucular da bulunuyor. Genel itibarıyla ısı boruları ve soğutma yaprakları saf bakırdan üretilen ve azami derecede ısı iletkenliğine sahip ürünler, kimi kullanıcılar tarafından, anotlanmış alüminyumdan üretilen bağımsız bellek soğutucularla güçlendirilebiliyor. Yüksek frekans değerlerine ulaşan ekran kartı belleklerinin soğutulması, aynen işlemci hız aşırtma süreçlerinde olduğu gibi ekran kartı hız aşırtma işlemini uygulamak isteyenlerin, hedefledikleri hızlara ulaşmalarına yardım ediyor. Herhangi bir fan içermeyen pasif yapıdaki alüminyum soğutucular, özel bir yapıştırıcıyla belleklere sabitlenebiliyor ya da baskılı devre üzerindeki uygun bölmelere vidalanabiliyor. Gerek Zalman’ın ürettiği pasif bellek soğutucuların yapısı gerekse sahip olunan ekran kartının marka ve modeli, dolayısıyla üzerinde taşıdığı grafik bellekleri kontrol edilerek uygun soğutucular kolayca edinilip uygulanabiliyor.

Profesyoneller Zalman’ın Termal Macun ve Laptop Soğutucu Modellerini Ediniyor

Dünya çapında en çok soğutma çözümleriyle tanınan Zalman, termal macun konusunda da uzmanlığını konuşturuyor. İşlemci (CPU), grafik işlemci (GPU) gibi birimlerin, kullanılan soğutucuyla tam temas etmesini, bu sayede ısınan birimlerin anında soğutulabilmesinde önemli pay sahibi olan termal macunlar; çinko oksit, alüminyum, alüminyum oksit, seramik gibi özel bileşenler içererek farklı kategorilere ayrılıyor. Küçük bir miktarıyla etkili temas yüzeyi sağlayan macunlar, bileşenlerde ya da temas ettiği alanda kısa devreye ortam hazırlamayarak bilgisayar parçalarının güvende kalmasına imkân tanıyor. Şırınga yapısında üretilebilen termal macunların, uygulama sonrasında şırınga kapaklarının sıkıca kapatılması öneriliyor. Aksi durumda şırınganın uç kısmı kısa sürede kuruyarak tüpün içerisinde kalan macunun geri kalanı, kullanılamaz hâle gelebiliyor.

Tercih edilen markanın, hazırladığı dizüstü bilgisayar modeline bağlı olarak ürünlerin içerisinde birden fazla soğutucu fan ve özelleştirilmiş soğutma sistemleri bulunsa da laptop modellerinin yapısı doğası, soğutma işlemi, daima istenen seviyede olamayabiliyor. Bu noktada devreye, Zalman notebook soğutucu çeşitleri giriyor. Sabit ya da açısı ayarlanabilecek şekilde dizayn edilen ürünler, farklı genişliklerde ekranlara sahip dizüstü bilgisayarların tabandan soğutulmasına ve cihazın iç kısmında birikebilen sıcak havanın, farklı yöntemlerle tahliye edilmesine yardımcı oluyor. Kaymayı engelleyici özel tabanları sayesinde dizüstü bilgisayarın konumlandırılmasının ardından, kullanım esnasında hareket etmeyerek teknoloji tutkunlarına ve profesyonellere ekstra konfor sunan Zalman laptop soğutucu modelleri, kullanıcıların zaman içinde değişen gereksinimlerine de uyum sağlayabiliyor. Bazı Zalman notebook soğutucu çeşitleri, soğutma işlevine ek olarak fazladan USB portlarla, ses seviye kontrol tuşlarıyla ve dâhili hoparlörlerle geliyor. Dizüstü bilgisayarlarının işlevselliğini artıran Zalman laptop soğutucu çözümleri, sahip olduğu taşınabilir bilgisayarı, küçük çaplı bir eğlence üssüne dönüştürmek isteyenleri son derece memnun ediyor.

Zalman Kasa Modelleriyle İçinizdeki Bilgisayar Tutkununu Yeniden Keşfedin

Dünyanın genelinde, kendi bilgisayarını kendi hazırlayan tutkulu bilgisayar meraklılarının olduğunu bilen ve ürün gamını, bu veriler ışığında zenginleştiren Zalman, bilgisayar kasası modelleriyle de gündeme geliyor. Full Tower olarak adlandırılan en büyük boyutlu kasalar, Mid Tower şeklinde isimlendirilen orta boyutlu kasalar, Mini Tower olarak adlandırılan küçük boyutlu hatta taşınabilir kasalar, Zalman kasa çeşitlerinden bazılarını teşkil ediyor.

Oyun amaçlı bilgisayar toplayan kullanıcıların yönelebilecekleri ATX Full Tower kasalar, alüminyumdan imal edildiği için dayanıklılık ve soğutma noktasında beklentileri karşılıyor. En uzun boyutlu ekran kartlarının bile sığabildiği modellerde yer alan soğutma çözümleri ise Zalman’ın uzun yıllara dayanan tecrübesinden izler taşıyor. Kasa içi hava sirkülasyonunun en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesini mümkün kılan marka, kasa dışından gelebilecek yabancı maddelerin ve tozların, fanlarda birikmemesi veya kasa içerisine girmemesi için çeşitli filtreleri de kasalarla beraber sunabiliyor. Aynı anda çok sayıda sabit diskin yerleştirilebildiği Full Tower Zalman kasa modellerinde, teknoloji tutkunlarının diledikleri güç kaynağını kullanabilmeleri için PSU bulunmayabiliyor.

Kasa içerisindeki aydınlatmaların ve sıra dışı kablolamaların herkes tarafından görülebilmesi amacıyla şeffaf yan kapakla zenginleştirilen birçok Mid Tower kasa da Zalman tarafından üretiliyor. Kasa rengi, tasarımı, fan sayısı ve yönü, iç hacmi ile birbirinden ayrılan ürünler, oyuncuların sıklıkla tercih ettikleri kasa çeşitleri içerisinde yer alıyor. Markanın imzasını taşıyan kasalar, gerek kurulum gerekse kurulum sonrasında sorunsuzca değerlendirilebiliyor. Genellikle dikey kullanıma müsait yapıdaki ürünler, oyun tutkunlarının motivasyonunu artıracak ışıklandırmalar ve özel tasarımlarla güçlendirilebiliyor. Tam boy ekran kartlarının takılabildiği; plastik, çelik, alüminyum gibi materyallerden destek alınarak üretilen Mid Tower kasalar, bilgisayar masalarında uygun alan bulunan kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Bilgisayar kasasını ev ve iş yeri içerisinde taşımayı hedefleyen, bilgisayar donanım bileşenlerinin genellikle küçük boyutlu versiyonlarını edinen kullanıcılar, tercihlerini Mini Tower kasalardan yana yapabiliyor. Orta ve büyük kasalardan iç hacim, disk yerleşim alanı ve genel boyutları haricinde büyük farklılıklar taşımayan Mini Tower kasalar, çalışma odalarında, bilgisayar kasasına ayırabileceği alanı sınırlı olan teknoloji tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Zalman Kasa İçi Soğutma ve Güç Kaynağı Alanında Tecrübesini Konuşturuyor

Zalman’ın ürettiği ya da başka markalar tarafından hazırlanan bilgisayar kasalarını kullanan ancak kasa içerisindeki hava sirkülasyonundan memnun olmayan kullanıcılar için pek çok alternatif hazırlayan Zalman, soğutma konusundaki deneyimini, kasa içi soğutma çözümlerinde de gösteriyor. Devir hızı otomatik, elle ya da elektronik fan kontrolcüleri aracılığıyla ayarlanabilen kasa içi fanlar; işlemci, ekran kartı, anakart gibi birimlerden yayılan sıcak havanın, kasa dışına taşınmasını sağlıyor. Aynı zamanda kasanın, dışarıdan hava alabilmesine de yardım eden fanlar, vidalama yöntemiyle veya Zalman’ın sunduğu silikon yapıdaki sabitleyicilerle kasaya takılabiliyor. Son yılların en popüler teknoloji trendlerinden biri hâline gelen RGB LED aydınlatmalar ise Zalman kasa içi fanların birçoğunda bulunuyor. Gerek duyulmadığı takdirde tamamen söndürülebilen ışıklar, tercih edilen fan modellerinde ise ekran kartı, anakart gibi birimlerde yer alan LED aydınlatmalarla eş zamanlı olarak çalışabiliyor.

Yeni bir bilgisayar hazırlamak amacıyla bilgisayar bileşenleri edinen ya da hâlihazırda kullandığı bilgisayarının donanım bileşenlerini yenilemeyi arzu edenlerin yönelebilecekleri markalardan biri olan Zalman, güç kaynağı (PSU) alanında da başarılı ürünler sunuyor. 300 ila 1300 Watt arasında değişen modeller, 80 Plus yeterliliklerini karşılayarak ne denli verimli çalıştıklarını kanıtlıyor. Standart formda, yarı modüler ya da tam modüler olmak üzere üç farklı türde geliştirilen güç kaynakları, gelişmiş soğutma mekanizmaları sayesinde hem serin hem de sessiz çalışıyor. Bilgisayardaki donanım bileşenlerinin yüksek miktarda enerji kullandığı anlarda fan devir hızını, otomatik olarak artırıp azaltabilen ürünler, enerji kullanımı azaldığında fanlarını tamamen durdurabiliyor. Ağır yük altında bile sorunsuz şekilde çalışabilen güç kaynakları; düşük voltaj, yüksek voltaj, aşırı yüklenme gibi pek çok senaryoya karşı önlemlerle elini güçlendiriyor. Güvenlik noktasında pek çok yeterliliği bulunan ve bu yönüyle teknoloji tutkunlarının takdirini kazanan modeller; Full Tower, Mid Tower ve Mini Tower kasalara takılabiliyor.

Oyuncuların Keyifle Kullanacakları Çevre Birimlerinde Zalman İmzası

Dijital oyunlar ve oyunculuk kavramı, yıldan yıla daha fazla önem kazanmaya devam ederken dünyanın önde gelen teknoloji ve bilgisayar çevre birimi üreticileri, oyuncuların konforlu ve verimli bir oyun süreci yaşayabilmelerini mümkün kılan çözümlere hayat veriyor. Zalman da ortaya koyduğu klavye ve fare modelleriyle gerek hardcore oyunculara gerekse standart bilgisayar kullanıcılarına çok sayıda ürün seçeneği sunuyor.

Zalman klavye modellerini; membran ve mekanik klavyeler olmak üzere iki ana başlıkta topluyor. Membran formdaki klavyeler; uzun soluklu yazışmaların, metin tabanlı içerik üretimlerinin ve genel oyun seanslarının keyifli geçmesini sağlıyor. Oyuncular için daha kapsamlı özelliklere sahip bazı membran klavyelerde tuş etkinleşmesi, oldukça hızlı gerçekleşiyor. Bu sayede oyuncular, düşündükleri hamleleri anında uygulayabiliyor ve rakiplerine karşı üstünlük sağlayabiliyor. İç kısmı özel kaplamalarla donatılan ve sıvı dökülmelerine karşı direnç gösteren Zalman klavye modelleri de bulunuyor. Markanın testlerinde, doğrudan doğruya su altında çalıştırabildiği ürünler, klavyesini düzenli aralıklarla temizlemek isteyen kullanıcılar için ideal seçenekler arasına yerleşiyor.

Uzun yıllardan sonra hem oyuncular hem de bilgisayar kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlanan mekanik klavyeler de Zalman’ın geniş ürün gamı içerisinde yer alıyor. Oyuncuların motivasyonunu zirveye taşıyan RGB LED aydınlatmalara sahip olan ve tuş bazında ya da bölgesel aydınlatılan modeller, çok sayıda ön tanımlı aydınlatma efektiyle, bilgisayar odalarında göz alıcı bir atmosfer oluşturulabilmesine katkı sağlıyor. Abartıdan uzak tasarımları ve fonksiyonel tuş yerleşimiyle öne çıkan ürünler, oyuncuların bazı oyunlarda gereksinim duyacakları makroları da destekliyor. Kullanıcılar, yönettikleri araç veya karakterler için özel komut setleri hazırlayıp klavyeye aktarabiliyor. Bu sayede aynı anda birden fazla tuşa basılması gereken ya da karmaşık tuş kombinasyonu kullanılması gereken anlarda tüm bu işlemler, tek bir tuşa tıklanarak gerçekleştirilebiliyor. Zalman’ın kendine özgü Z-Engine teknolojisini kullanan mekanik klavyeler, tuş girdilerini 1000 Hz düzeyinde ileterek 1 milisaniye içerisinde geri bildirim alınabilmesini mümkün kılıyor. Standart mekanik klavyelerde bu geri bildirimin 5 ila 20 milisaniye sürdüğü düşünüldüğünde, Zalman’ın mekanik klavyelerinin, usta oyuncular ve üstün reflekslere sahip oyun tutkunları için ideal olduğu değerlendiriliyor.

Zalman İmzalı Fare Modelleriyle Oyunlarda Başarıyı Yakalayın

Çevre birimi üretimini klavyelerle sınırlandırmayan marka, genel kullanım için uygun yapıda ve doğrudan doğruya oyunculara hitap eden birçok fare geliştiriyor. Fareleri, genellikle optik algılayıcılarla donatan ve ürünlerin, farklı yüzeylerde de ideal şekilde tarama yapabilmelerine olanak veren Zalman, kablosuz fare modelleriyle konforunu ön planda tutan teknoloji meraklılarını hedefliyor. Pille çalıştırılabilen kablosuz farelerden bazıları, DPI değişimine izin verirken sağ ve sol tuş dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Markanın üst düzey anahtarlardan yararlanarak ürettiği modeller, 5 milyon tıklamaya kadar dayanıklılık sergiliyor. Kauçuk yapıdaki tabanları yardımıyla farklı yüzeylerde ve özellikle mouse pad’ler üzerinde rahatça kullanılabilen fareler, ergonomik tasarımlarıyla memnuniyet yaratıyor.

Kablolu yapıdaki oyuncu fareleri ise FPS, MOBA, aksiyon gibi oyun türleriyle zaman geçiren oyuncuların en iyi yardımcılarından birine dönüşüyor. Dünyanın en önemli isimleriyle iş birliği yaparak üstün performanslı optik sensörleri ilgili modellere konumlandıran Zalman, oyuncuların hamlelerini diledikleri gibi gerçekleştirebilmelerinin önünü açıyor. Özel yazılımları aracılığıyla teknik özellikleri yönetilebilen ve aydınlatma imkânları özelleştirilebilen fareler, değiştirilebilir DPI seçenekleri gibi olanakları sayesinde; 720p çözünürlükte de 4K çözünürlükte de aynı fiziksel efor sarf edilerek kullanılabiliyor. Bilgisayarlardaki USB portlarına takılarak değerlendirilebilen ve çoğu zaman ek bir yazılım gerekmeden sorunsuz şekilde çalıştırılabilen ürünler, üzerlerinde bulunabilen dâhili hafızalarıyla kullanıcıların fare özelinde yaptığı kişiselleştirmeleri kaydedebiliyor. Böylece fare, sürekli kullanıldığı bilgisayardan çıkarılıp başka bir bilgisayara dahi takılsa aynı kişiselleştirmeler etkinliğini sürdürebiliyor.

Şayet siz de yeni yeni bir bilgisayar hazırlıyorsanız ya da var olan bilgisayarınızın parçalarını yeniliyorsanız, Zalman’ın geliştirdiği ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli, Trendyol’un avantajlı fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.