Yüz Temizleyicileri

3174 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Yüz Temizleyicileri

Sağlıklı, ışıl ışıl bir cilde sahip olmak ister misiniz? İyi beslenme ve su tüketiminin yanı sıra cilt temizliği de cilt güzelliği için büyük birönem taşır. Bilinçli şekilde kullanılan bakım ürünleri ile cildinizi besleyip daha güzel bir görüme sahip olabilirsiniz. Sivilce, akne, siyah nokta gibi birçok can sıkıcı cilt problemini engelleyebilir ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Cilt Temizliği ve Bakım

Ciltte ortaya çıkan çoğu sorun, gözeneklerin içine dolan kir ve yağdan dolayı oluşur. Sağlıklı bir cilt için cilt temizliğini günlük yaşamınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Yüz temizleyicileri günlük makyajdan sonra gözeneklerin temizlenmesine, makyaj kalıntılarının ciltten uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Ancak yüz temizleyici kullanırken cilt tipinize uygun özellikte ürün seçtiğinizden emin olmalısınız. Cildiniz kuru ise nemlendirici özellikte, yağlı ise arındırıcı özellikte ürünler tercih edebilirsiniz. Böylelikle cildinizde eksik olan nemi geri kazanabilir ya da fazla olduğu için cildinize problem yaratan yağı yüzünüzden uzaklaştırabilirsiniz. Cilt temizliği hergün düzenli olarak yapılmalıdır. Makyaj yapılmasa bile cildin temizlenmesi gerekir. Gün içerisinde cildin maruz kaldığı kir, toz ve cildin kendi yağı nedeniyle gözenekler temizlenmeye ihtiyaç duyar. Düzenli olarak akşamları temizlenen cilt gece boyu yenilenir ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Çeşitli Yüz Temizleyiciler

Nasıl bir temizleyici tercih ederdiniz? Su, sprey, krem, mendil, maske, jel ya da köpük gibi birçok farklı seçeneğin bulunduğu kategoride siz de kendinize en uygun ürünü bulabilirsiniz. Göz, cilt ve dudak için de farklı özelliklere sahip ürünler tercih edebilir ya da tek bir ürünle tüm yüzünüze uygulama yapabilirsiniz. Makyaj pamuğu ile tüm cildinize uygulayabileceğiniz pratik kullanımlı cilt temizleme suyu hızlı ve çok amaçlı kullanım arayanlar için ideal bir ürün olabilir. Kuru ve nemsiz ciltler için ise temizleyici yağlar güzel bir alternatif olabilir. Üstelik temizleyici yağlar suya karşı dayanıklı kozmetik ürünlerin temizlenmesinde de oldukça etkilidir. Cildini su ile temizlemeyi sevenler için jel temizleyiciler de iyi bir temizleyici olabilir. Cildin nem ve yağ dengesini korurken bir yandan derinlemesine temizlik sağlayan jel temizleyiciler, farklı cilt tiplerine uygun seçeneklerle üretilmektedir.

Düzenli Cilt Temizliği ile Sıfır Problem

Su ile yapılan cilt temizliği tek başına yeterli olmadığından, cilt temizliği için yüz temizleyici krem ve yüz leke temizleyici ile beraber cildinizi arındırarak daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ancak her alanda olduğu gibi bu alanda da doğru malzeme kullanımı çok büyük önem taşımaktadır. Cildiniz kuru ise yağlı ve nemlendirici destek içeren ürünler, eğer yağlı bir yapıda ise içinde yağ bulunmayan ve cildinizdeki gereksiz ve kirli yağı atabilecek nitelikteki ürünleri tercih etmelisiniz. Üstelik ürünlerin cilde uygulanış şekli de önemlidir. Cilde hasar verecek kadar sert uygulamalardan kaçınmalı, ürünleri kullanma talimatında bahsedilenden daha sık kullanmamalısınız.

Yüz Temizleyici Maske

Cilt bakımı rutininde maskenin de önemli bir yeri vardır. Cilde günlük olarak gerekli olan ilgi gösterilse de, cildin beslenmesi ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için yüz temizleyici maskelerin de uygulanaması; zamanın, stresin ve makyajın cilt üzerinde yarattığı olumsuz etkilerin silinmesinde yardımcı olur. Genellikle günlük temizlik yapıldıktan sonra cilde ince bir tabaka olarak uygulanan maskeler, ortalama on dakika beklendikten sonra nazik hareketler ile cilten çıkartılır. Cildin nem dengesi ve vitamin desteğinin yanı sıra yanlış beslenmeden ve az su tüketiminden dolayı ciltte oluşan problemlerin de önüne geçmek için derinlemesine bir temizlik sunan maskeler, bakım açısından olmazsa olmazlar arasındadır. Sağlıklı bir cilt için ihtiyacınız olan tüm bakım ürünleri bir tık uzağınızda!