Yüz Temizleme Cihazı

6015 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Yüz temizleme cihazı

Yüz Temizleme Cihazı

Saf güzelliğin sırrı temiz bir cilttir. Cildinizin ışıltısını ortaya çıkarmanın en kolay yolu da yüz temizleme cihazıdır. Derinlemesine temizliğin en kolay yolu olan temizleyiciler, teninizde masaj etkisi yapar. Kan dolaşımını ve hücre yenilenmesini artırarak kırışıklık oluşumunu geciktirir.

Klasik cilt temizliği yöntemlerine kıyasla, daha az enerjiye daha verimli sonuç veren cihazlar, cilt tipinize ve kullanım alışkanlıklarınıza göre seçebileceğiniz farklı alternatiflere sahiptir. Şarjlı, silikon, vakumlu modellerden size en uygun olanı Trendyol'da bulabilirsiniz.

Hassas Dokunuşlarla Cildinizi Temizlerken Koruyun

Cilt bakımına ayırdığınız vakti azaltmanızı sağlayacak silikon yüz temizleme cihazı, yumuşak dokusuyla teninize zarar vermeden derinlemesine temizlik sağlar. Silikon modeller de şarjlı ve manuel olarak iki grupta incelenebilir. Manuel model kullanıyorsanız, dairesel hareketlerle yüzünüze temizleyici uyguladığınızda titreşim etkisi bulunmaz. Hareket sizin uyguladığınız oranda yansır. Silikon ve dokulu yüzey cilt temizleme jelinin ya da köpüğünün cildinizin gözeneklerine derinlemesine nüfus etmesini sağlar. Dairesel hareketlerden kaynaklanan bir yüz masajı etkisi de vardır. Cilt alt dokunuzda kolajen üretimini artırır. Silikon yüz temizleme cihazı şarjlı modellerse, küçük titreşimlerle daha etkili bir temizlik, yumuşak bir peeling etkisi yaratır. Cilt yüzeyinden gelen titreşimler cildin nem ve oksijeni daha kolay özümsemesini sağlar. Titreşimin iyileştirici etkisini yumuşak silikon aracılığıyla cilde aktaran modeller, hassas tip dahil, bütün cilt tipleri için uygundur.

Yüz temizleme cihazı titreşimli silikon modellerin bazılarında temizleme moduna ek, yaşlanma karşıtı bakım modu da yer alır. Temizleme etkisi cildinize jel ya da köpüğün tamamen nüfus etmesini sağlayarak temiz bir cilt ve sıkılaşmış gözenekler sunar. Yaşlanma karşıtı mod ise cilt bakım rutininizin bel kemiğini oluşturan bakım ürünlerinin etkisini en üst düzeye çıkarmaya yönelik özelleşmiştir. Titreşimi biraz daha şiddetli olan bu mod, kırışıklık oluşumuna meyilli bölgelerdeki yüz kaslarını rahatlatarak, ciltte yol açtığı gerilimi azaltır. Bölgede hızlanan kan dolaşımı bakım ürünlerinin performansını bir üst düzeye taşır.

Evinizde Profesyonel Cilt Bakımının Keyfine Varın

Ultrasonik cilt temizliği teninizi kirlerden arındırırken derinlemesine temizlik ve peeling etkisini bir potada eritir. Profesyonel bir cilt bakımının keyfini ev ortamında sağlayan ultrasonik yüz temizleme cihazı, cilt bakımının her adımında yanınızda. Cilt temizleme jeli veya köpüğüyle beraber kullandığınızda peeling etkili temizlik, tonikle beraber kullandığınızda gözenek sıkılaştırıcı, nemlendirici uygularken kullandığınızda ise yoğun nemlendirme etkisi sağlar. Cilt bakım rutininize dahil ettiğinizde güzellik merkezi uygulamalarına ev konforunda ulaşmanızı sağlar. İyon etkisi cildinize parlaklık kazandırır. Cilt yüzeyine farklı seviyelerde titreşim uygulama imkanı sunan model, kolajen üretimini artırarak anti aging etkisi sağlar.

Bu model ürünlerin peeling özelliği profesyonel cilt soyma etkisine sahiptir. Profesyonel peeling etkisi sağlayan bu yüz temizleme aparatını peeling başlığı ve uygun titreşimle kullanabilirsiniz. Peelingin ardından cildinizde hafif bir hassasiyet gözlemlenebilir. Bu hassasiyetin önüne geçmek için peeling işleminin hemen ardından parfüm içermeyen bir nemlendiriciyle nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulun

Yoğun kimyasal içeren ürünler kullanmadan da siyah noktalardan kurtulmak mümkün. Siyah nokta, ölü cilt hücreleriyle cilt yağının birleşiminden oluşur. Vakumlu yüz temizleme cihazı, cilt yüzeyine hasar vermeden siyah noktaları arındırır. Gözenek temizleyici olarak da adlandırılan bu modeller, cildinizi ölü hücrelerden arındırır. Yüz temizleme cihazı yorum içeriklerine göre hassas ciltlerde yüksek vakum gücü olan bir siyah nokta temizleme aleti kullanılırsa cilt hassasiyeti gözlenebilir. Vakumlu cilt temizliğinin ardından cildin nem dengesini sağlamak için cilt tipinize uygun, nemlendirme etkili bir krem kullanarak bu hassasiyetin önüne geçebilirsiniz.

Siyah noktaya eğilimli bir cilt tipiniz varsa bu problemle karşılaşmamak için vakumlu temizleme ürünlerini iki haftada bir uygulayarak, siyah nokta oluşmadan oluşumu engelleyebilirsiniz. Genel cilt temizliğinde diğer tip cilt temizleme aparatlarını kullanıp, iki haftada bir vakum uygulayarak cildinizin tazeliğini ve pürüzsüzlüğünü koruyabilirsiniz.

Cilt Temizliğine Pratik Çözüm

Yüz yıkama fırçası ile cilt temizliğine çok daha pratik ve etkili bir çözüm bulabilirsiniz. Elektrikli ve manuel versiyonları bulunan fırçalar, dairesel hareketlerle cildinize hafif bir masaj etkisi yapar. Yüz yogasının gençleştirici etkisini pratik bir hale büründüren fırça modelleri, yüz temizleme jeli ya da köpüğüyle beraber kullanıldığında, etkin temizlik sağlar. Manuel alternatiflerde uyguladığınız dairesel hareketler, cildinizi temizlerken tazeler. Elektrikli modellerde de dairesel hareket motor aracılığıyla sağlanır. Daha sistemli hareket sistemi sağlayan modellerin masaj etkisi daha yüksektir. Cilt yüzeyine uyguladığı titreşim hareketi cilt dokusunun yenilenmesini hızlandırır, daha yoğun gözenek temizliği sağlar. 

Yüz Temizliğinde Aparat Kullanmanın Faydaları

Özellikle yoğun makyaj yapan ya da aşırı yağlı cilt tipleri için geliştirilen yüz temizleme makinesi modelleri cildi fazla yağ ve kirden arındırmayı hedefler. Uygulama sırasında uyguladığı masaj hareketiyle düzenli kullanımda ciltte gözle görülür bir sıkılaşma sağlar. Gözeneklerdeki ölü deri ve fazla cilt yağını temizleyerek siyah nokta ve sivilce oluşumunu azaltır. Yüz temizleme cihazı faydaları arasında en öne çıkanlardan biri de cildin nefes almasını sağlayarak hücre yenilenmesini hızlandırmasıdır. Makyaj öncesi kullanıldığında da, cildi ayrıntılı olarak temizler, fazla yağdan ve makyaj kalıntılarından arındırır. Cildi yeni makyaj uygulamasına hazır hale getirir. Cilt makyajı kullanmak istiyorsanız da bu cihazların kullanımı, cildinizin doğal ışıltısını açığa çıkarır.

Cilt temizleme aparatları, bakım rutininizden minimum zamanla maksimum faydayı görmenizi sağlar. Titreşimli modeller aynı zamanda masaj etkisi yaparak yüz kaslarınızı rahatlatır ve mimik kırışıklarının oluşumunu en aza indirger. Cilt dokunun altındaki kan dolaşımını hızlandıran modeller, hücre yenilenmesini hızlandırır. Hızlanan kan dolaşımı kolajen üretimini de maksimum düzeye çıkararak yaşlanma karşıtı etkiyi perçinler. Açılan gözenekler ve artan kan dolaşımı, cilt temizleme rutininin ardından uygulanacak nemlendirici bakım kremlerinin etkisini artırır. Özellikle gece uykusu öncesi cihaz eşliğinde yapılan temizlik sonrası uygulanan cilt bakım ürünü maksimum fayda sağlar.

Cilt Tipine Uygun Cilt Temizleme Aparatı Seçimi

Günlük cilt bakımını rutininize cilt temizleme aparatlarını dahil etmek istiyorsanız cilt tipinize uygun alternatifleri seçmeniz yüksek önem taşır. Örneğin çok hassas bir cilt tipine sahipseniz, fırçalı ekipmanlar sizin için uygun sayılmaz. Cildiniz kızarmaya eğilimliyse, silikonlu modeller daha hassas bir temizlik sağlar. Manuel versiyonların hareketini kendiniz ayarladığınız için hassas ciltlerde kullanıma daha uygundur.

Cilt bakımı uygulamalarında daha profesyonel bir etki sağlayan titreşimli yüz temizleme aleti, belli bir bölgeye odaklanıp yüzünüzde bazı bölgeleri ihmal etmenizin önüne geçer. Belli bir bölgeye odaklandığınızda sinyal vererek yüzünüzün diğer kısımlarına yönelmenizi sağlar. Titreşimli silikon modeller, cilt bakım sırasında ihmal edilen ama kusursuz güzelliğin tamamlayıcısı olan boyun bölgesinde kullanım için de uygundur. Ürünlerin uyguladıkları titreşim sayesinde düzenli kullanımda boyun ve gıdı bölgesinde de gözle görülür sıkılaşma oluşur. 

Fırçalı modeller, daha yağlı ve akneye yatkın ciltlerin kullanımına uygundur. Gözenekleri derinleme temizlemesiyle ön plana çıkan elektrikli yüz temizleme fırçası modelleri, cildinizi fazla sebum ve ölü derilerden arındırarak sivilce oluşumun önüne geçer. Cildinizi siyah nokta oluşumuna da yatkınsa fırçalı modellerin yanı sıra düzenli olarak yüz temizleme vakumu da kullanabilirsiniz. Yüz temizleme vakumu var olan siyah noktaları cildinizi yıpratmadan temizler. Siyah noktalarınızı iki haftalık periyotlarla vakumlu modellerle temizleyebilirsiniz. Günlük cilt temizleme rutininize fırçaları dahil ederek yeni siyah nokta oluşumunu en aza indirgeyebilir, cildinizin en iyi haline kavuşabilirsiniz. Yağlı cildinizi bu ürünlerle temizledikten sonra su bazlı bir nemlendirici kullanarak, nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Güzellik salonlarında uygulanan profesyonel bakıma istediğiniz her an, evinizin konforunda ulaşmanın formülüyse ultrasonik ürünler. Cilt temizliğinden peelinge, maske uygulamadan nemlendirmeye her aşamada kullanabileceğiniz bu modeller, pratik ve kullanıcı dostu olma özelliklerini bir potada eritir. Farklı modlarla çalıştırılabilen bu modeller, komple bir cilt bakım rutini için yeterlidir ve her cilt tipi için uygundur.

Günlük cilt bakımında daha etkili sonuçlar almak istiyorsanız ve normal - karma olarak nitelendirilebilecek bir cilt tipiniz varsa titreşimli silikon modeller sizin için biçilmiş kaftan. Yumuşak yapısıyla cilde hasar vermeden derinleme temizlik sağlayan bu modeller, masaj etkisiyle yaşlanma karşıtı etki gösterir.

Manuel cilt temizlik aparatları arasında yer alan orijinal seçeneklerden biri de doğal taş içeren cilt temizlik aparatları. Cildinizdeki elektriği nötrleyerek dengeleyen bu modeller sayesinde asırlardır cilt bakımına dahil edilen doğal taşlar daha kullanışlı hale gelir.

Yüz temizleme cihazı fiyatları da model seçimi için göz önünde bulundurulması gereken detaylardan. Fiyat skalası ürünün özelliklerine ve malzemesine göre değişkenlik gösterebilir. Trendyol farklı özelliklere sahip ürünleri bir araya toplayarak cilt tipinize ve bütçenize en uygun modeli bulmanıza yardımcı olur.

Yüz Temizleme Cihazlarının Kullanımı

Yüz temizleme aletleri doğru kullanıldığında derinlemesine temizlik sağlar ve gözenekleri sıkılaştırır. Bu ürünlerden maksimum fayda sağlamak için, makyajsız cilde uygulama yapılması gerekir. Etkili bir cilt temizliği için, cilt temizlik aparatların iki dakika boyunca, cildin her bölgesine uygulanmalıdır. Farklı modelleri bulunan bu aparatların ortak özelliği en etkili sonuç için cildin her noktasına eşit uygulanmasıdır.

Manuel aparatların kullanımı oldukça basittir. Silikon formundaki ürünlerin üzerine yüz temizleme jelinizden ya da köpüğünüzden bir miktar dökerek, dairesel hareketlerle 2 dakika boyunca cildinize yedirin. Sonrasında bol suyla durulayarak temizliğinizi tamamlayın. Cildinizde makyaj varsa silikon aparatlı ürünleri kullanmadan önce makyajınızı miseller su ya da makyaj çıkarma sütüyle çıkarırsanız daha etkili sonuç alabilirsiniz. Manuel cilt temizleme fırçalarını kullanırken en etkili sonucu almak istiyorsanız, cilt temizleme jelini ya da köpüğü direkt olarak cildinize uygulamalısınız. Dairesel hareketlerle kullandığınız fırça kullandığınız ürünün cilde derinlemesine nüfus etmesini sağlar. İki dakika boyunca cildinize masaj yaparak uyguladığınız ürünü, bol suyla durulamalısınız. Sonrasında cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz tonik ve nemlendiriciyi uygulayarak, cilt bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz.

Elektrikli yüz temizleme aleti kullanım şekilleri modellerine göre değişkenlik gösterir. Uygulamaya başlamadan önce ürünün kullanma talimatlarını okuyup, farklı bir tavsiye varsa onu uygulayabilirsiniz. Genel olarak bahsetmek gerekirse, elektrikli silikon aparatların kullanımı oldukça basittir. Ürünün üzerinde bulunan tuşa basarak titreşim özelliğini başlatabilirsiniz. Cihazın üzerine fındık büyüklüğünde yüz temizleme jeli ya da köpüğü alın. Tuşa basarak titreşimi başlatın ve dairesel hareketlerle ürünü cildinize yedirin. Bu uygulamayı 2 dakika boyunca yüzünüzün her noktasına uygulayın. Bu tip ürünlerin büyük kısmı yüzünüzün sadece bir bölümüne odaklanırsanız sizi uyarır. Bu sayede cilt temizliğinde bütünlük yakalarsınız. Cilt temizliği ve bakımında en az yüzünüz kadar hassas bir bölge olan boynunuzu da ihmal etmeyin. Sonrasında bol suyla cildinizi yıkayın. Tonik ya da gül suyuyla cildinizi tazeleyin ve cilt tipinize uygun nemlendirici uygulayarak eksiksiz bir cilt bakımı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Elektrikli cilt fırçası modellerinin kullanımında da makyajdan arındırılmış bir cilde uygulama yapmalısınız. Yüzünüze cilt temizliğinde kullandığınız jel ya da köpük formunda ürünü uygulayın. Elektrikli cihazın güç düğmesine basarak dairesel hareketi başlatın. Bazı ürünlerde hareket hızı seçeneği de bulunur. Eğer bu tip bir ürün kullanıyorsanız, cilt hassasiyetinize göre hızı belirleyin. 2 dakika boyunca fırça yardımıyla cilt temizleme ürününün yüzünüzün her noktasına yedirin. Sonrasında yine bol suyla yıkayarak ürünü cildinizden temizleyin.

"Yüz temizleme cihazı nasıl kullanılır?" sorusunun yanıtı kullanıcı dostu ultrasonik ürünler için gayet basittir. Cilt bakım rutininizin her adımında baş rol oynayacak bu ürünler, her aşama için farklı bir titreşime ve başlığa sahiptir. Derinlemesine peeling etkisi olan ürünleri kullanım talimatlarına uygun kullanmanız, deri tabakanızın zarar görmemesi için de çok önemlidir. Bu cihazlarla peeling uygulaması sonrasında cildinizi iyice nemlendirerek beslemeniz gerekir. Peeling özelliğinin temiz cilde uygulanması gerekir. Eğer günlük cilt bakımında ultrasonik modelleri kullanmak istiyorsanız, günlük temizliğe uygun başlık ve titreşim özelliğini kullanarak, cildinizi temizlerken masaj etkisinin tadını çıkarabilirsiniz. Maske ya da nemlendiricileri cildinize tam olarak yedirmek istediğinizde de imdadınıza bu modeller yetişir. Uygun başlık ve titreşim ayarıyla iki dakika boyunca cilt bakım ürününü uygulayabilirsiniz. Sonuç klasik yöntemden çok daha etkili olur.

Yüz Temizleme Cihazlarında Hijyen

Cilt temizleme cihazı genellikle antibakteriyel malzeme kullanılarak üretilir. Yine de yüzünüzün temizliğini tamamen sağlamak için cilt temizliğinin yanı sıra kullandığınız aparatların da temizliği yüksek önem taşır. Bu cihazların temizliği için beyaz sabun veya cildinizin temizliğinde kullandığınız jel ya da köpükten faydalanabilirsiniz. Kullanım sonrasında cihazın her kısmını dikkatlice sabunlayıp durulayın. Sonrasında bir havlu ya da peçete yardımıyla ürünü kurulayıp, kaldırabilirsiniz. Eğer cihazınız fırça formundaysa açık bir alanda kurumaya bırakın, tamamen kurumadan tekrar kullanmayın ya da kapalı bir yere kaldırmayın. Yüz temizleme aleti banyoda duruyorsa, mutlaka kutusunda muhafaza edin. Daha hijyenik kullanım için temizleme işlemini cilt uygulamanızdan önce yapabilirsiniz.

Silikon aparatları düzenli aralıklarla alkol kullanarak temizleyebilirsiniz. Manuel olan silikon ürünlerin hijyenini sağlamak için aylık periyotlarla kaynar suda bekletebilirsiniz. Ürünü sıcak suda 5 dakika süreyle beklettikten sonra iyice kurulayarak kaldırabilirsiniz.  Fırçalı modellerin temizliğinde de iki haftalık aralıklarla, alkol kullanabilirsiniz ya da fırça aparatını sıcak su da bekleterek de yüksek hijyen sağlayabilirsiniz.

Kullananlar Memnun

Son dönemde ülkemizde de popüler hale gelen yüz temizleme aparatları, sundukları pratik ve derinlemesine temizlikle kullanıcıların da beğenisini kazanmaktadır. Fırça tipi temizleme aparatları uzun zamandır popülerliğini korusa da son dönemde her cilt tipine uygun ve hassas temizlik vadeden silikon temizle aparatları oldukça revaçta. Farklı form ve özellikleri barındıran ürünler Trendyol'un geniş ürün yelpazesinde. Yüz temizleme cihazı yorum içerikleri cilt tipine uygun, doğru ürün seçilmişse oldukça olumlu. Yüz temizleme cihazı kullananlar düzenli uygulamada ciltlerindeki olumlu etkiyi gözlemleyebiliyor. Genel olarak bahsedilen etkiler gözeneklerdeki daralma ve ciltteki sıkılaşma. Vakumlu ürünlerin de ciltte kızarıklık gibi dezavantajları ortadan kaldırarak etkili bir siyah nokta temizliği sağladığı yorumlarda yer alır.

Trendyol'da Cildinize Uygun Ürünlere Kolayca Ulaşın

Trendyol'un geniş ürün yelpazesi, evinize pratik cilt temizliğini taşımak istediğinizde yanınızda yer alıyor. Cilt tipinize ve cilt temizleme ritüelinize uygun alternatiflere kolayca ulaşabilirsiniz. Ürünlerin detaylı açıklamaları doğru seçimleri yapmanıza yardımcı olur. Detaylı ürün görselleri aklınızdaki cilt bakım ürününü seçmenizde kılavuz görevi üstlenir. Yüz yıkama aleti seçimlerinizde bütçeniz ve cildiniz için uygun alternatifleri bir arada sunar.

Zengin alternatifler arasında size en uygun alternatifleri, en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz online alışveriş platformu Trendyol, satış sonrası desteğiyle de her zaman yanınızda. Siz de cilt temizlik rutininize cilt temizleme aparatlarına yer vermek istiyorsanız, Trendyol'daki ürünlere göz atabilirsiniz.