Yüz Ağdası

2518 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Yüz Ağdası

Vücudunuzda veya yüzünüzde oluşan istenmeyen tüylerle başınızın dertte olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Cilt bakımı ve cilt temizliği üzerine yapılan araştırma ve geliştirmelerle günümüzde istenmeyen tüylerinizden kolayca kurtulmanız mümkün. Yüz ağdası ile istenmeyen tüylerinizi kökünden alıp birkaç hafta sahip olduğunuz pürüzsüz cildinizin tadını çıkarabilirsiniz. Her cilt tipine uygun olarak uzmanlar tarafından geliştirilmiş yüz için ağda çeşitleri ve ağda için gerekli tüm malzemelere Trendyol aracılığı ile size özel avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Işıldayan Bir Cilt İçin Yüz Ağdası

İstenmeyen tüylerin görünümünü azaltmak için ağda, tıraş bıçağı, tıraş makinesi, ip, cımbız gibi ürünler kullanılır. Bu ürünlerin yanı sıra gelişen günümüz teknolojisi ile istenmeyen tüylerden lazer epilasyon, iğneli epilasyon gibi aletlerle kalıcı olarak kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Lazer ve iğneli epilasyon gibi teknolojik aletlerin, vücudun her bölgesi için aynı performansta etki gösteremediği kullanıcılar tarafından deneyimlenmiştir. Aynı zamanda vücut tüylerinde kalıcı çözüm olarak bilinen lazer epilasyon ve iğneli epilasyon hizmetlerinin maliyetli olması bu hizmetlere her bireyin ulaşmasını zorlaştırmıştır. Ağda ise ulaşılabilir, uygun fiyatları ile tüm cilt tipleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir.

Yüzde istenmeyen tüylere sahip olmak vücutta sahip olduğunuz diğer tüylere göre sizi daha fazla rahatsız ediyor olabilir. Yüz tüylerinizin görünür oluşu bunun sebeplerinden biridir. İlk defa yüz tüylerinize müdahale edecekseniz yüzünüz için kullanacağınız ürünün size uygun olup olmadığını bilmek olası cilt hasarlarından kaçınmak için önemlidir. Yüz tüylerinin alımı için ip, cımbız, yüz ağdası, tıraş bıçağı, tüy dökücü krem gibi ürünlerin kullanıldığını duymuş olabilirsiniz. Bu ürünler arasında bulunan yüz ağdası tüy alımında kullanım rahatlığı ve tüyün tekrar çıkmasının diğer ürünlere göre daha uzun sürmesi sebebi ile sık tercih edilen ürünlerdendir. Çevrenizden yüz tüyleri alındıktan sonra tüylerin daha kalın çıkacağına dair duyumlar edinmiş olabilirsiniz. Doğru tüy alma yöntemi uygulaması ile bu bilginin gerçekçi olmadığını siz de deneyimleyebilirsiniz. Cilt bakım uzmanları tarafından yüz hassasiyetine uygun olarak geliştirilen yüz ağdaları, ağda işlemi ile kıl köklerine zarar vererek zamanla tüylerin daha az ve seyrek uzamasını sağlar. Belli aralıklarla tekrarlayacağınız yüz ağdası uygulaması, istenmeyen tüyleriniz için fark edilir düzeyde ince ve seyrek tüylere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Tüylerden Kurtulmada Ağdanın Faydaları

Ağda, iki ila sekiz hafta arasında pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için geliştirilmiş bir cilt bakım ürünüdür. Hızlı büyüyen, sert, koyu renkte tüylere sahipseniz ağda sizin kurtarıcı bakım ürününüz olabilir. Yüz tüyleriniz için ağda birden çok faydası bulunur. Cilt için kullandığınız ağda büyük parçalar halinde geniş yüzeyleri kısa sürede temizlemek için üretilmiştir. Yüz ağdası da doğru bölgeleri doğru şekilde ve kısa zamanda temizlemek üzere hazırlanmıştır. Yüz ağdası yüz üzerinde kullanılacak geniş ve dar bölgeler için farklı boyutlarda üretilmiştir. Bu sayede cımbız, ip gibi ürünlerle uzun süren bir tüy temizleme işlemine gerek kalmadan ağda yardımıyla tek seferde, kısa sürede istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Bu da yüz için doğru ağda kullanımı ile minimum zaman ve minimum ağrı anlamına gelir. Yüz ağdası işleminiz sonrası cildinizde yeni tüylerin çıkması yaklaşık olarak 2 ila 7 hafta sürer. Herkesin farklı renk ve kalınlıkta tüylere sahip olduğu gibi farklı tüy uzama zamanlarına sahip olduğu da bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla cımbız, tıraş aleti gibi ürünlere nazaran yüz ağdası içerdiği bileşenler sayesinde tüy alma işlemi sonrası daha uzun süreli sonuçlar almanızı sağlar. Yüz ağdası kullananlar, tüylerinin ilk ağda yaptıkları zamana göre daha az sıklıkta ve oranda çıktığını zaman içerisinde fark ederler. Yüz ağdasının sık tercih edilme nedenlerinden biri de yüz ağdası fiyatları ve çeşitlerinde ulaşılabilirliğin daha kolay oluşudur. Yüz ağdası lazer epilasyon, iğneli epilasyon gibi yöntemlere göre çok daha az maliyetlidir. Üstelik evde yüz ağdası kullanımı ile cilt bakım merkezine gitmenize gerek kalmadığı için bu maliyeti daha büyük oranda düşürebilirsiniz. Evde yüz ağdası kullanımı diğer tüy alma yöntemlerine göre bir ön hazırlık gerektirmediği gibi az malzeme de içerdiği için sizlere büyük kullanım kolaylığı sunar. Tek seferde geniş bir alanda tüylerinizden kurtulmayı mümkün hale getiren yüz ağdasına, Trendyol'un sahip olduğu yüz için ağda çeşitleri adlı kategorisi ile en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Evde Yüze Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Yüzünüzde bulunan tüyler zaman zaman gözünüze çarpıyor ve canınızı sıkıyor olabilir. Bazı cilt tipleri tüylenmeye daha elverişli bir yapıdayken bazı ciltlerde tüy sorunu olmayabilir. Üst dudağınızda, kaşlarınızda, çene çevrenizde ve hatta yanaklarınızda istenmeyen tüylerinizin bulunması doğaldır. Bu tüylerden kurtulmak için güzellik salonlarına vakit ve nakit harcayamaya gerek yoktur. Cilt tipinize ve uygulamak istediğiniz yönteme göre ağda seçiminizi Trendyol'dan kolayca yaparak güzellik bakımında uygulanacak hizmeti evinizde kendiniz sağlayabilirsiniz. Trendyol ile yüz ağdası fiyatları ve yüz ağda bandı tavsiyelerine ulaşarak ağda seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Evde yüzünüze ağda yapmadan önce ağda uygulaması için aşama ve uygulama bilgilerine hakim olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Trendyol'dan edindiğiniz yüz sir ağda, tercihinize göre inci yüz ağdası veya pudralı yüz ağdası gibi biçimlerde olabilir. Aynı zamanda geliştirilen ağda ürünlerini farklı renklerde de bulabilirsiniz. Yeşil yüz ağdası ve siyah yüz ağdası olarak bilinen ağdalar sık kullanılan renkli ağdalardandır. İnci yüz ağdasını kullanmak için hem ağdaya hem de ağda hazırlama makinesini kit halinde Trendyol'dan uygun fiyatlarda edinebilirsiniz. İnci yüz ağdası ısınıp kıvamını aldığında temiz bir spatula ile uygulanmaya hazır hale gelir. İnci yüz ağdası istenilen bölgeye el ayarı ile uygulanabildiği için kullanımı oldukça kolaydır. Ağda istenilen bölgeye sürüldükten sonra tüylerin çıkış yönünün tersine doğru ağdanın bir köşesinden çekip tüy alma işlemini tamamlayabilirsiniz. İnci yüz ağdası sonrası cildinizi temizleyerek ağdadan arındırmayı unutmamanız cildinizde sivilce, akne gibi cilt kusurları oluşmaması açısından önemlidir. Yüz sir ağdası olarak yaygın kullanılan bir diğer ağda türü yüz ağdası bandı olarak bilinen üründür. Isıtma işlemi gerektirmediği için yüz ağda bandı tavsiye ve yorumlarını içeren sayfalarda bu ürüne sıkça rastlayabilirsiniz. Uygulama öncesi cildinizin temiz olması ağdanın tek seferde tüylerinizi alabilmesi için önemli bir detaydır. Cildinize uygulamadan önce yüz ağda bandı iki el arasında bir iki dakika süreyle ısıtılır. Isınan yüz ağdası bandı birbirinden ayrılarak temizlediğiniz tüylü bölgeye yapıştırılır. Yapıştırdığınız ağda bandının tüylere tam temasını sağlamak için hafifçe ağda bandı üzerinde elinizi gezdirebilirsiniz. Son işlem olarak ağdayı tüylerin uzama yönünün tersine doğru çekebilirsiniz. Yüz ağdası uygulaması sırasında ağdanın ısındığından ve bölgeye tam olarak yapıştığından emin olmanız işlemi tekrarlamamak açısından önemlidir. Aynı bölgeye defalarca yüz ağda bandı yapıştırılması cildinizi yıpratabileceği için ağda işlemini tekrarlamaktan kaçınmanız uygun olacaktır.

Yüz Ağdası Sonrası Cilt Bakımı

Yüz ağdası ile tüy temizleme işleminizden sonra yüzünüzde hafif kızarıklar oluşması doğaldır. Kızarıklıklar ortalama 12 saat içerisinde iyileşir. Tüy temizleme işleminizde pudralı yüz ağdası kullanmanız cilt hassasiyetinizin minimum seviyede olmasına yardımcı olur. Her ne kadar cilt tipinize uygun ürün seçseniz de yüz çok hassas bir bölge olduğu için cilt hassasiyetiniz artabilir. Bu nedenle yüz ağdası uygulamasından sonra direkt olarak güneşe maruz kalmaktan kaçınmanız cilt sağlığınız için gereklidir. Ağda sonrası güneşle temasınız mecburi ise yüksek korumalı bir güneş kremi kullanmanız oluşabilecek riskleri en aza indirir. Bunun haricinde ağda yapılan bölgeye ilk birkaç gün ağır makyaj yapmamak, yağlı kremler sürmemek bölgede cilt kusurları oluşumunu önlemek için önemli detaylardandır.

Hassas Ciltler için Yüz Ağdası Kullanımı

Yüz sir ağda bandı ve inci yüz ağdası gibi ağda çeşitleri cilt tiplerine duyarlı olarak üretilmiştir. Yüz ağdası; normal, hassas ve tüm cilt tipleri için olmak üzere üç çeşidiyle tüm cilt tiplerinde kullanımı uygundur. Hassas ciltler, normal ciltlere nazaran dokunma, tüy alma, cilt bakımı ürünü kullanma gibi işlemler sonrası kolayca reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle cilt uzmanları tarafından hassas ciltler için özel olarak yüz ağdası oluşturulmuştur. Hassas ciltler için kullanacağınız ağdanın pudralı yüz ağdası özelliğinde olması ağda işlemi sırasında oluşabilecek ağrıları en aza indirmeyi hedefler. Hassas cilde sahip olmanın dışında, antibiyotik ve akne tedavisi için oral ilaçlar kullanıyorsanız normal yapıda olan cildiniz de dış etmenlere karşı hassas hale gelebilir. Bu ilaçların kullanımı sırasında yapılan ağda işlemi ile yüzünüzde kızarıklık, soyulma, tahriş gibi istenmeyen cilt hasarlarının oluşumunu tetiklenebilir. Bu nedenle herhangi bir ilaç tedavisi görüyorsanız, bu ilaçların cildinizin hassasiyetini artırıp artırmayacağı konusunda doktorunuza danışıp sonrasında cildinizde ağda gibi bakım işlemleri uygulayabilirsiniz.

Yüzünüz, vücudunuzda bulunan diğer bölümlere göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yüz ağdası ile tüylerinizden kurtulmayı hedeflerken kullandığınız ağdanın cilt tipinize uygun yüz sir ağda bandı olması oldukça önemlidir. Trendyol'dan cilt tipinize uygun olarak seçmiş olduğunuz yüz ağda bandı veya inci yüz ağdası, cildinizde diğer tüy alma y��ntemleriyle oluşabilecek hassasiyeti önlemede kullanılabilecek değerli ürünlerdendir. Yüz ağda bandı tavsiye edilen cilt hassasiyetine uygun olarak seçilse de adet dönemi veya hamilelik sırasında ağrı eşiğinizin her zamankinden daha düşük olduğunu bilmenizde yarar vardır. Bu dönemlerden geçiyorsanız istenmeyen tüylerinizden kurtulma noktasında daha dikkatli olmanız gerekebilir. Ağda sonrası yanma hissettiğiniz takdirde ağda işlemini durdurmanız ve o bölgeleri soğuk su, aloe vera jeli, nemlendirici gibi bakım ürünleriyle dinlendirmeniz uygun olabilir.

Erkekler İçin Yüz Ağdası Özellikleri

Ağda, cildi pürüzsüz ve yumuşak hale getirdiği için artık erkekler de yüz tüylerinden kurtulmak için yüz ağdası tercih ediyor. Erkeklerin tıraş bıçağını bırakıp ağdaya yönelmesinin en büyük nedenlerinden biri ağdanın tüyleri kökünden çekmesiyle cildin uzun süre pürüzsüz kalmasıdır. Tıraş bıçağının cilt tahrişlerine, batıklara neden olması erkeklerin ağdaya yönelmesinde diğer etmenlerdendir. Erkek ve kadının sahip olduğu tüyler farklı kalınlıkta ve yapıda olduğu için cilt bakım uzmanları tarafından erkeklere özel yüz ağdası geliştirilmiştir. Ancak yine de tüy köklerinin kalın olması sebebiyle Erkek yüz ağdası güçlü yapısı sayesinde yüz tüylerini kökünden alır ve cildi pürüzsüz hale getirir. erkeklerde yüz ağdasından sonra cilt üzerinde şişlikler oluşabilir. Özellikle cilt ilk kez ağda gibi tüyü kökten alan bir işlemden geçiyorsa kızarıklık ve şişlik oluşması muhtemeldir. Bu gibi durumlarda tüy köklerinin yatışması ve onarılması için soğuk uygulama sonrası nemlendirici, sakinleştirici bir kremden yararlanılabilir. Soğuk uygulama sonrası uygun bir kremle beslenen cilt birkaç saat içerisinde iyileşir.

Erkek yüz ağdası tercihe göre inci yüz ağdası ve ağda bandı gibi türlerde tercih edilebilir. Erkek yüz ağdası; elmacık kemiği, yanaklar, burun delikleri, kulak üstü gibi bölgeler için uygundur. Ağda, istenmeyen tüyleri gidermenin yanı sıra, kuru ve ölü cilt hücrelerini de temizler. Uzun süre erkek yüz ağdası ürünleri kullanarak yüz üzerinde bulunan tüylerin zamanla daha yumuşak, daha ince ve daha açık renkte çıktığını gözlemlenebilir. Erkekler için yüz ağdası içerisinde bulunan bileşenler ve ağda yapısı ile tüy köküne verilen zararla bazı bölgelerde tüyler büyük oranda azalabilir veya bitebilir. İnci yüz ağdası kaş gibi şekillendirilmesi gereken bölgelerin istenildiği gibi alınması açısından erkek yüz tüylerinin alımında sıklıkla kullanılan bir üründür. Güzellik merkezlerinizde ve evinizde rahatça kullanabileceğiniz tüm ağda türlerini Trendyol'da bulabilir, size özel kampanyalı fiyatları ile pürüzsüz, ışıldayan bir cilde bütçenizi aşmadan sahip olabilirsiniz.

Ağda Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Daha önce yüzünüze hiç ağda işlemi yapmadıysanız veya yeni bir ağda türünü deniyorsanız ağda sonrası oluşabilecek tahrişi, kızarıklığı ve benzer cilt kusurlarını önlemek için tedbirli davranmak gerekebilir. Satın aldığınız ağdanın paketinde yer alan talimatları dikkatlice okuyup cildiniz için uygun bir ağda satın aldığınızdan emin olmanız önemlidir. Yüz ağda bandı kullanımı için kullanacağınız bölgeye uygun boyutta ağda bandı kullanmak, temiz cilt üzerine ağda işlemini gerçekleştirmek, hassas ciltler için pudralı yüz ağdası kullanmak ağda sonrası oluşabilecek riskleri önlemede önemli unsurlardır. Yüz ağdası kullanımı ile en iyi sonucu almak için cildinizi bir gece öncesinden temizleyip nemlendirici ile nemlendirmeniz, yüz ağdasından yüksek performans almanızı sağlar. Yüz ağdası uygulama işlemi öncesi yüz üzerinde bir bölgeyi tıraş ettiyseniz veya kısa süre önce ağda yaptıysanız, tüylerini almak istediğiniz bölgenin ağdanın alabileceği uzunlukta tüylere sahip olması için cildinize zaman tanımanız gerekebilir. Ağda sonrası yüzünüzde alkol bazlı ürünler kullanmaktan kaçınmanız cilt sağlığınızı korumak açısından önemli noktalardandır. Eğer bir cilt soyma ürünü kullanıyorsanız, ��rünü yüz ağdası işlemi gerçekleştirmeden en az 3 gün önce bırakmanız cilt uzmanları tarafından tavsiye edilir. Bu sayede olası cilt tahrişini önlemiş olursunuz.

Genel olarak, yüz ağdası işlemini uygulamadan önce uzmanların yüz ağda bandı tavsiye ve ürün önerilerinin dikkate alınması cildinizi hassasiyete karşı dirençli hale getirir. Yüzünüze tüm vücut ağdasını sürmek cildinizde tahrişe neden olabileceği için kullanacağınız ağdanın yüz ağdası olduğundan emin olmanız gerekir. Aynı zamanda cildiniz aşırı kuruysa, tahriş olmuşsa veya güneş yanığı gibi problemlere sahipse cildiniz tamamen iyileştikten sonra ağda ile tüy temizlemeniz olası yan etkileri ve tahrişleri önler. Ağdayı cilt üzerinde bulunan sivilce, akne gibi cilt kusurlarının bulunduğu veya yaralarınızın bulunduğu alanlara uygulamamanız da tahrişten kaçınmanız için önemlidir.

Yüz Ağdasında Trendyol Ayrıcalığı

Lazer epilasyon, iğneli epilasyon, tıraş bıçağı gibi epilasyon seçenekleriyle karşılaştırıldığında ağda, uzun süreli sonuçları olan, her bütçeye uygun bir seçenektir. İstenmeyen yüz tüyleriniz için yüz sir ağda bantları ve inci yüz ağdası ile uzun süre pürüzsüz bir cildin tadını çıkarabilirsiniz. Cildinize uygun yüz ağdası tercihinizi kolaylaştırmak için ağda kategorisi altında aradığınız tüm ürünleri Trendyol'da bulabilirsiniz. Yüz ağdası uygulaması sonrası yüzünüzde oluşan tüylerin daha geç çıkması ve zamanla azalması için Trendyol'dan tüy azaltıcı serumlar ile ağdanın sağladığı etkiyi iki katına çıkarabilirsiniz. Cildinize uygun yüz ağda bandı ve inci yüz ağdasına sahip olmak ve güzellik merkezlerinde vakit kaybetmemek için hemen Trendyol'dan ağda malzemelerinizi edinebilirsiniz.