Yazılım Ürünleri

250 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Yazılım Ürünleri

Bilgisayar parçalarının birbirleri arasında iletişim kurabilmesi ve bilgisayarın kullanıcı tarafından, çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılabilmesine imkan tanıyan komutlar bütünü, yazılım ürünleri şeklinde değerlendirilebiliyor. Sahip oldukları işlevlere göre kendi içlerinde ayrılan bilgisayar yazılım ürünleri, lisanslı olarak edinilebiliyor ve kısa bir kurulum sürecinin ardından hemen çalıştırılabiliyor.

Yazılım Ürünleri Nelerdir?

Bilgisayar yazılımı söz konusu olduğunda akıllara öncelikle işletim sistemleri geliyor. Bilgisayarın, kullanıcıya açılan penceresi şeklinde tanımlanabilecek işletim sistemleri olmaksızın bilgisayarları kullanmak mümkün olmuyor. Zira takip edilmesi kolay ve anlaşılır grafik arayüzlerine sahip bu yazılımlar, hem bilgisayara ait donanım birimlerinin hem de işletim sistemine yüklenen diğer yazılımların kontrol ve takip edilebilmesine imkan tanıyor. Bireysel ve profesyonel alanda kullanılan bilgisayarlara kurulabilen Microsoft Windows 10, en popüler işletim sistemleri arasında yer alıyor. Microsoft’un sıklıkla güncelleme yayınladığı, bu sayede daha istikrarlı ve güvenli hale getirdiği işletim sisteminin ev kullanıcıları için geliştirilen sürümü Home, profesyonel amaçlarla kullanılabilen sürümü ise Pro, okul ve eğitim merkezlerindeki bilgisayarlara yüklenebilen sürüm Education, kurumsal şirketlere yönelik hazırlanan versiyon ise Enterprise takıları ile sunuluyor. Yine kurumsal şirketlerdeki ana sunucu ve şube sunucularında ise Microsoft’un Windows Server serisi sunucu işletim sistemleri kullanılabiliyor. Teknoloji tutkunlarının yakından tanıdığı diğer yazılım ürünleri arasında ise ofis uygulamaları yer alıyor. Kelime işlemci araçlardan temel düzeyde veritabanı araçlarına kadar pek çok unsuru beraberinde getiren ofis uygulamaları, bireysel ve kurumsal kullanımda büyük önem arz ediyor. Kurum içi yazışmaların da yapılabildiği mail araçlarıyla güçlendirilen paketler, bilgisayar kullanıcılarının olmazsa olmazları arasında bulunuyor. En bilinen ücretli ofis uygulaması Microsoft Office serisi oluyor. Office 365 gibi yenilikler sayesinde çalışmaların bulut sunucularında da sürdürülebilmesine imkan tanıyan ofis uygulaması yalnızca bilgisayarda değil, akıllı telefon ve tabletlerde de aktif şekilde değerlendirilebiliyor. İşletim sistemi ve ofis uygulamaları haricinde; fotoğraf ve video düzenleme araçları, çizim programları, işletim sistemi ve kullanıcı dosyalarının güvenliğini sağlayan antivirüs yazılımları, müzik üretim araçları, yabancı dil eğitim setleri gibi pek çok ürün bulunuyor.

Yazılım Ürünleri ile Bilgisayarınızı Daha Verimli Kullanın

Bilgisayar korsanlarının, kullanıcıların verilerini çalmak ve verilerine zarar vermek gibi amaçlar doğrultusunda hazırladıkları virüs, trojan, worm gibi zararlı yazılımlar, zaman zaman bilgisayar sahiplerinin kabusu haline gelebiliyor. Her ne kadar modern işletim sistemlerinin içerisinde güvenlik yazılımları yer alsa da, kimi senaryolarda bu çözümler yeterli olamayabiliyor. Bu noktada, devreye antivirüs yazılımları giriyor. Tek kullanıcı, çok kullanıcı, süresiz ya da belirli periyotlarda kullanılabilecek şekilde lisansa sahip yazılımlar, bilgisayarları her türlü zararlı yazılıma karşı koruyor. İnternette gezinirken, oyun oynarken, harici depolama birimlerinden bilgisayara veri aktarırken daima aktif olan ve taramalarını genellikle arka planda, sistem kaynaklarını zorlamayacak biçimde sürdüren yazılımlar, şüpheli durumla karşılaştığında kullanıcıyı anında uyarıyor. Bazı antivirüs yazılımları ise bilgisayar sahiplerine çok daha geniş çaplı çözümler sunabiliyor. Örneğin, küçük yaşta çocuğu olan ve çocuğunun, bilgisayarı; belirli saatlerde, belirli internet sitelerine girebilecek ve belirli oyunları oynayabilecek şekilde kullanmasını arzu eden ebeveynler, kapsamlı özelliklere sahip antivirüs yazılımlarını satın alabiliyor. Teknoloji meraklılarının, bilgisayar karşısında daha güvenli ve verimli zaman geçirmesini sağlayan yazılım ürünleri, kullanıcıların gereksinimlerine göre çeşitlilik gösteriyor. Bu nedenle herkesin, ihtiyacına uygun olan yazılımı orijinal olarak alıp kullanması öneriliyor. Eğer siz de bilgisayarınız için yazılım ürünlerine ihtiyaç duyuyorsanız, üzerinden yazılımları kolayca inceleyebilir, uygun olan çözümleri Trendyol’un avantajlı fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.