search result placeholder

Yaşlanma ve Kırışıklık Karşıtı Ürünler ile Yıllara Meydan Okuyun

Çok az organ dış etkilere doğrudan, korumasız şekilde maruz kalır. Vücudun dış dünyaya açılan kapısı olan ve bütün vücudu kaplayan cilt, dış etkenlerden en çok etkilenen organdır. Günlük hayatta güneş, rüzgâr, makyaj malzemeleri, hava kirliliği, beslenme, uyku, stres, içilen su miktarı gibi birçok unsurdan doğrudan etkilenen cilt, aynı zamanda dışarıyla sürekli temas halinde olduğu için sürtünme, darbe gibi dış etkilere de oldukça açıktır. Tüm bu baskının sonucunda cilt yıpranır, nemini kaybeder, solgun ve donuk bir görünüm almaya başlar. Bu durum, cildin genetik kodlarındaki süreden çok daha önce ömrünü tüketmesine ve daha yaşlı bir hale gelmesine neden olur.

Oysaki cildin vaktinden önce dış etkenlerden etkilenmesi nedeniyle zarar görerek yaşlanmasını önlemek mümkündür. Bunun yanında cildin doğal eskime ve yaşlanma sürecinde onu destekleyerek, daha uzun süre genç kalmasını da sağlayabilirsiniz. Bu nedenle günlük kişisel bakım rutininde cilt bakımı önemli bir yer tutmaktadır. Kişisel temizlik ve cildi kirden korumak iyi bir başlangıç olsa da tek başına yeterli olmaz. Yaşlanma ve kırışıklık karşıtı krem kullanarak bu süreci yavaşlatmak, cildiniz için en iyi tercih olacaktır.

Yaşlanma ve Kırışıklık Karşıtı Kremler ile Cildinizi Koruyun

Cildiniz kötü şartlar nedeniyle kırışma ve sarkma belirtileri gösterse de, cildinizi nemlendirerek kırışıklıklardan korumak, nemini kaybettiği için kırışan cildi onarmak ve yaşlanma etkileriyle sarkan cildi eski haline getirmek mümkün! Trendyol'un cilt bakım kategorisi altındaki yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremler ile cildinize sağlıklı görünümünü ve dokusunu yeniden kazandırabilirsiniz.

Birçok farklı özelliğe sahip olan yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremler ile her cilt türü, her yaş grubu ve her cilt sorunu için çözüm bulabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı gündüz ve gece kremleri, kırışıklık karşıtı gündüz kremleri, leke bakım kremleri, sıkılaştırıcı kremler, göz çevresi ince çizgi kremleri gibi ürünler ile cildiniz her yaşta genç kalır, parlak ve pürüzsüz bir görünüm sergiler.

Yaşlanma karşıtı gündüz ve gece kremleri, yaş almayla beraber cildinizde oluşan doğal kırışıklıkların azalmasını ve cildinizin kırışma süresinin uzamasını sağlar. Yaşınız ilerledikçe nem tutma kapasitesinin azalması ve hücre yenilenme hızının düşmesi nedeniyle cildinizde kırışıklıklar oluşsa da; yaşlanma karşıtı gündüz kremleri ile gün içerisinde cildinizin nem kaybetmesini engelleyebilir, gece kremleri ile uyku süresince cildinizin daha fazla nem tutmasını sağlayabilirsiniz. Böylece cildiniz daha sağlıklı ve daha genç görünecektir.

Yaşınız ilerledikçe cildinizde oluşan ve pürüzlü bir görünüm yaratan lekeler, leke bakım kremleri ile kolayca giderilebilir. Aynı zamanda yeni lekelerin oluşmasını engellemek için birebir olan leke bakım kremleri düzenli kullanımda cildinizde oluşan lekeleri en aza indirir.

Özellikle 50'li yaşlardan itibaren ciltte görülen ve istemediğiniz görüntülere neden olan sarkmalar sıkılaştırıcı cilt bakım kremleri ile düzeltebilir. Cildinize sıkışaltırıcı cilt bakım kremleriyle yapacağınız bir bakım ile yeniden sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Göz çevresinde genç yaşlardan itibaren oluşan ve mimikler nedeniyle ortaya çıkan kırışıklıklar için göz çevresi bakım kremleri oldukça iyi sonuçlar verecektir. Erken yaşlardan itibaren göz çevrenize yapacağınız bakım ile kaz ayakları ve göz altı kırışıklıklarının oluşumunu geciktirebilir; cildinizi dış etmenlerden koruyabilirsiniz.

Yaşınıza Uygun Kırışıklık Karşıtı Kremler Seçerek Doğru Etkiyi Yakalayın

Cilt bakımı için çok fazla ürüne ihtiyaç duyulmayan 25 yaş öncesi için hafif nemlendiriciler ve temizleyici tonik kullanımı yeterli olacaktır. Düzenli olarak kullanılan mimikler nedeniyle 25-30 yaş aralığında yüz üzerinde mimik çizgileri oluşmaya başlar. Göz çevresindeki kaz ayakları başta olmak üzere alın ve kaş kısmında yoğunlaşan bu mimik çizgileri için cilt doğru ve güçlü bir temizleyici toniğe ihtiyaç duyar. Temizleyici toniğin ardından etkili bir nemlendirici kullanılması, cildin kırışmaya başlayan mimik bölgelerine gerekli nemi sağlayacak ve cildin dayanımını artıracaktır. Göz çevresi için kırışıklık karşıtı göz kremi kullanmak bu yaş aralığı için uygun olabilir. Vichy, Diadermine gibi markaların uzman cilt bakım ürünleri, cildinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

30’lu yaşlardan 40’lı yaşlara doğru ilerlerken, cildimiz öncesine göre daha büyük bir dönüşüm yaşamaya başlar. 30 yıldan fazla zamandır bizimle birlikte olan cildimiz artık mimiklerimize eskisi kadar cevap veremez hale gelir. Hücre yenilenme hızı ilk defa azalmaya başlar ve cildimiz esnekliğini eskisine göre daha hızlı kaybeder. Bu yaş dönemi için cildimize yapabileceğimiz en büyük iyilik kırışıklık karşıtı gerginleştirici kremler ve daha büyük etkiye sahip güçlü nemlendiriciler kullanmak olacaktır. Cildimizin artık nem dengesini sağlamaktan daha çoğuna, nem takviyesine ihtiyacı oluşmuştur. İlerleyen yaşlarda oluşması beklenen sarkma ve gevşemeleri geciktirmek, bu yaş döneminde yapılacak doğru bakımla mümkün olur. Yves Saint Laurent, Avon, Lancome gibi markaların etkili cilt bakım ürünleri ile cildinize gereken bakımı verebilirsiniz.

40’lı yaşlar, cildin dayanımının azaldığı dönem olarak karşımıza çıkar. Eğer erken yaşlarda doğru bakım yapılmadıysa sarkmalar oluşmaya başlamış ve cilt daha gevşek bir yapıya bürünmüştür. 25 yaşından itibaren başlamış olan mimik çizgileri derinleşmiş ve kalıcı bir hal almıştır. Yine de cildin daha sağlıklı, daha genç ve canlı görünmesini sağlamak için geç değildir. Bu yaş grubu için üretilen kırışık giderici kremler, anti aging kremleri ve ciltteki kolajen kayıplarını gideren kolajen tamamlayıcılar; daha sağlıklı ve daha genç bir cilt elde edilmesi için destekçi görevi görecektir. L'oreal Paris, Roc, Estee Lauder gibi markaların sıkılaştırıcı etkili cilt bakım ürünleri, cildinizin ilk günkü gibi gergin ve pürüzsüz olmasını kolaylıkla sağlayacaktır.

Cildinize her yaşta ve her durumda yapılabilecek bir bakım mutlaka vardır. Önemli olan doğru bakımı tercih etmek ve düzenli olarak uygulamaktır. Yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremler düzenli kullanımda cilde daha genç, daha dolgun, daha renkli ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. En çok tercih edilen ünlü markaların yaşlanma ve kırışık karşıtı kremlerini Trendyol'da bulabilir, cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlayacak ürünleri hemen satın alabilirsiniz!

search result placeholder