Yarım Altın

87 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Yarım Altın

Değeri ve Özellikleriyle Göz Dolduran Yarım Altın

Tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan altın, parlak sarı rengi ile hem yatırım hem de takı yapımında çokça kullanılan bir maden çeşididir. Değerli bir maden olan altın, paslanmaz ve kararmaz özelliğiyle müşterilerin beğenisini kazanır. Günümüzde günlük yaşamın her yerinde kullanılmaya başlanan altının kullanım alanları içerisinde ilaç, mücevher, gıda ve endüstri sektörleri de bulunur. Kolay işlenebilir olma özelliği ile farklı modellere sahiptir. Çeyrek, gram, reşat, tam, yarım ve gremse altın gibi farklı özelliklere sahip olan modelleriyle her istek ve ihtiyaca hitap eder. Yatırım ve mücevher amacıyla sıklıkla kullanılan yarım altın, farklı şekillerde sergilenen altın modelleri arasında müşteriler tarafından çokça tercih edilen bir seçenek olur. Devlet tarafından kurulmuş olan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, bunların basımından sorumlu kuruluştur. Satın alacağınız modellerin üzerinde tarihi ve ayar damgasına dikkat etmeniz tavsiye edilir. 22 ayar özelliğinde olan bu modeller ile dilerseniz küçük bütçeli bir yatırım yapabilir dilerseniz de özel günlerde sevdiklerinize hediye ederek daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz. Sabırlı ve uzun vadeli bir sürecin sonunda değerini daha iyi anlayabilirsiniz. Çeyrek altının iki katı ya da Cumhuriyet altının yarısı olarak da bilinen yarım altın ne kadar sorusunun cevabını piyasanın son durumu, arz talep ve daha birçok ekonomik faktör belirler. Bu modelin arka yüzünde yıldızlarla çevrili bir Atatürk portresi bulunur. Atatürk portresinin altında ise bu modelin basıldığı tarih yazılıdır. Basılı olan tarih, nakite çevirme sırasında oldukça önemli bir rol üstlenir. Özel tasarımıyla estetik bir görünümü kaçınılmaz kılan bu model, yastık altı yatırım yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Amacınız ister yastık altı yatırımı ister şık bir takı sahibi olmak olsun hayalinizdeki yarım altın çeşitleri Trendyol’da müşterilerle buluşur.

Değeri ve Özellikleriyle Göz Dolduran Yarım Altın

Özellikle para basımı ve mücevhercilikte çokça kullanılan altın, farklı alaşımlarla hazırlanır. Alaşımlardaki saflık ise karat olarak ifade edilir. Saf altının 24 karat ve oldukça yumuşak olduğu bilinir. Gram alaşımda yer alan altın miktarına göre belirlenen ayarlar içerisinde 8, 14,18 ve 22 ayarlar ön plana çıkar. 14 ayarda gram başına 583 miligram, 18 ayarda 750 miligram, 22 ayarda ise 916 miligram altın bulunur. Yarım altın kaç gram ve kaç ayardır sorusu müşteriler tarafından merak konusu olur. Bu model, içerisinde gram başına 916 mg altın bulunduran 22 ayar özelliğine sahiptir. 3.50 gram ağırlığa sahip olmasının yanı sıra has altın olarak karşılığı 3.21 gram olarak bilinir. Alaşım içerisindeki altın miktarını binde oranıyla ifade eden ölçü birimi olan milyem konusu da sıkça sorulan sorulardan olur. Bu model üzerinde gerekli inceleme ve ölçümler yapıldığında 916 milyem olduğu görülmüştür. Yanlış oran, ayar ve değerde model sahibi olmak istemeyenler; güvenilir yerleri tercih ederek alışveriş yapmalıdır. Trendyol, sizlere onlarca farklı model ve marka seçeneği sunarak güvenilir bir deneyim yaşamanıza imkan tanır. Müşterilerin ilgisini çeken bileklikli, kolyeli, kulplu modellerin yanı sıra tekli, ikili, üçlü, dörtlü ve beşli gibi setler de sizlerin istek ve ihtiyacı doğrultusunda beğenilerinize sunulur. Değeri ve özellikleriyle göz dolduran birbirinden tarz modeller, yatırım konusunda da ilk sıralarda yer almaya başarır. Şık görünümü ve hafif ama değerli yapısıyla zamansız bir şekilde hayatınızda yer alan yarım altın kaç tl ve daha birçok sorunun cevabı için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

Eski ve Yeni Tarihli Yarım Altın

Eski ve Yeni Tarihli Yarım Altın

Yarım altın eski tarihli ve yeni tarihli olmak üzere farklı seçenekler ile karşınıza çıkabilir. Eski tarihli modeller, içinde bulunulan yıl öncesindeki tarihlerde üretilmiş ve satılmış olan ürünlerdir. Eski tarihli olan modellerin diğerlerine göre daha uygun fiyatlarla satıldığı bilinir. Beş yıl veya elli yıl önceki eski tarihli bir model olmasının ise fiyat değeri üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Yeni tarihli olan modeller ise içerisinde bulunan yıl içerisinde basılıp satışa sunulmuş olanlardır. Bu modeller, içerisinde bulunulan dönemdeki fiyat değeri ile herhangi bir fiyat farkında uğramadan satılır. Müşteriler, yatırım amaçlı bir alışveriş deneyimi yaşamak istediklerinde eski tarihli modelleri tercih eder. Yeni tarihli seçenekler ise düğün, nişan, doğum, kına, sünnet ve benzeri nedenler dolayısıyla hediye olarak alınmaya daha uygun olur. Yeni tarihli olanlar eski tarihlilere göre daha yüksek fiyatta satışa sunulur. Bunun sebebi ise satıcıların yeni tarihli modelleri temin etme sırasında ödedikleri damga vergisidir. Dolayısıyla eski tarihli modeller yeni tarihlilerden az bir değer ile daha düşük fiyata satışa sunulur. Müşteriler satın alma sırasında eski ve yeni tarihli modellerin ileride bozdurulacağı zaman herhangi bir değer farkı olup olmayacağını da merak etmektedir. Normal şartlar altında tüm modeller gram değeri üzerinden işlem görerek bozdurulur. Sonuç olarak bozdurma işleminde elinizdeki modelin eski tarihli veya yeni tarihli olması herhangi bir fark oluşturmaz. Güncel fiyat aralıklarına göre uzun vadeli yatırımlarınız için satın aldığınız ürünü bozdurabilirsiniz. Arka yüzünde yıldızlar ile çevrili olan Atatürk portresinin altına bakarak basıldığı tarihi görebilir, içerisinde olduğunuz yılı göz önünde bulundurularak sahip olduğunuz modelin eski ya da yeni tarihli mi olduğunu kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Bilinmesi Gerekenler Detaylar

Bilinmesi Gerekenler Detaylar

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılmakta olan yarım altın hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar bulunur. Çeyrekliğin iki katı olarak da karşınıza çıkabilen bu model, yuvarlak şekle sahip olup çap değeri 22 milimetredir. 22 ayar altın olmasıyla önemli bir yere sahip olur. Kulplu ve kulpsuz seçenekleri ile beğenilerinize sunulan modeller içerisinde kulplu olanlar, düğün ve benzeri merasimlerde hediye olarak takmak amacı ile sahip olunuyor ise kırmızı kurdele, çengelli iğne gibi gerekli ek parçaların takılmasını kolaylaştırması açısından avantajlı bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Ayrıca kulplu seçenekler; ürünü kolye, bileklik ve benzeri takı amacı ile kullanacaksanız zincir takımında olmazsa olmaz bir rol üstlenerek sizlere yardımcı olur. Müşteriler genellikle yatırım amaçlı bir deneyim yaşamak istediklerinde seçimlerini kulpsuz olanlardan yana kullanır. İstek doğrultusunda kulpsuz olanlara kullanım amacı doğrultusunda uygun kulp takımı da gerçekleştirilebilir. Fakat kulplu ve kulpsuz modellerin ağırlığı ve fiyat değerlerinin birbirinden farklı olduğunun bilinmesi gerekir. Kulplu modellerin ağırlığı 3.56 gram olup kulpsuz olanlara göre daha ağırdır. Değeri de gramaj farkına göre artış gösterir. Satın alım sırasında kulplu ve kulpsuz olmasına dikkat etmeli, bu bilgileri göz önünde bulundurarak kullanım amacınıza ve isteğinize göre doğru bir seçim yapmalısınız. Yatırım için ideal bir seçenek olmaya devam eden yarım modellerin piyasada en çok kullanılan tür olduğunun bilinmesi önem arz eder. Bu sebeple, yastık altı yatırımlarında oldukça fazla bir oranda tercih edilir. Hem yüksek hem de düşük bütçeler ile başarılı bir yatırım yapma olanağı tanıyan bu modele ulaşılabilirlik de oldukça yüksektir. Kolay alım imkanı sayesinde zamansız bir şekilde müşterilerin favori seçeneği olmaya devam etmektedir. Nakite kolayca çevirebileceğiniz bu seçeneği kuyumcu, döviz bürosu, sarraf ve banka gibi çeşitli yerlerde güncel fiyatına göre değerinde bozdurabilirsiniz.

Kolyeler ile Şıklık Her Zaman Sizinle

Kolyeler ile Şıklık Her Zaman Sizinle

Hem günlük hem de özel konseptlerde özellikle kadın stilinin vazgeçilmez bir parçası olan altın, ihtişamlı duruşu ile gözler önüne serilir. Dikkat çekici parlaklığı ve benzersiz sarı rengi, özgün bir aksesuar olarak kombininizi tamamlar. Dış görünümünüzde önemli bir yere sahip olan bu ürünler, her tarza hitap eden tasarımlarıyla beğenileri kazanmayı başarır. Sevgililer Günü, Evlilik Yıldönümü, yılbaşı, doğum günü, düğün, Anneler Günü gibi özel günlerde de her zaman göz dolduracak bir hediye alternatifi olur. Küçük büyük herkesin kullanabileceği bileklik, kolye gibi aksesuarlar; güçlü bir duruşa sahip olmanızı sağlar. Yarım altın kolye modelleriyle takı tasarımında sizlere yepyeni bir dünyanın kapılarını aralar. Farklı zincir ve çerçeve çeşitleriyle kendi zevkinize uygun bir seçim yapma imkanı tanır. Dilerseniz yarım altın çerçeve modellerini inceleyip hemen şimdi sahip olarak elinizde bulunan yarımlığı içerisine kolay bir şekilde yerleştirerek kendi kolyenizi tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz de çerçeveli modelleri tercih ederek ikisi bir arada olacak şekilde beğendiğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Yarımlık çerçeveler; 8, 14 ve 22 ayar gibi farklı değerlerde üretilebilir. Sadece çerçeve, yarımlık ile birlikte çerçeve ya da zincirli çerçeve olarak satın alabileceğiniz bu ürünler; gramajı ve ayar değerine göre fiyat aralıklarında değişkenlik gösterir. Özel taşlarla çevrili tasarım çerçeveler, daha şık bir görünüm yakalamak isteyenlerin vazgeçilmezi olur. Çerçeve üzerindeki taş cinsine göre de fiyatta değişiklik olabilir. Üzerinde ayarı ve patenti damgalı olan çerçeve seçiminin yanı sıra zincir seçimi de fiyat ve estetik açıdan oldukça önemli bir yer teşkil eder. Kendi istek ve kullanımınıza uygun tercih edebileceğiniz farklı zincir boyları bulunur. Boy seçimi sonrasında zincirin kalınlığı ve modelini seçmeniz gerekir. Farklı kalınlıklara sahip olabilen zincirlerin kalınlığı arttıkça fiyat değeri de artar. Birbirinden tarz zincir tasarımları içerisinden hem çerçevesine hem de sizin zevkinize uygun olanı seçerek eşsiz bir yarımlık kolye sahibi olabilirsiniz. Zarafetiyle dikkat çeken zincir ve çerçeveler, yarımlığınızı tamamlayarak bütüncül bir görüntü sergiler. Sade kombinlerinizi bile canlandıracak ve şıklık katacak olan bu ürünler, tarzınıza yeni bir soluk getirir. Favori takılarınız arasında yer almayı başaracak olan ihtişamlı ve eşsiz modelleri hemen şimdi yakından inceleyebilirsiniz.

Birbirinden Tarz Bileklikler

Birbirinden Tarz Bileklikler

Zengin tasarım çeşitliliği ile takı dünyasında adından sıklıkla bahsettiren yarım altın bileklikler ile havanızı değiştirir. Ortasında yarım model bulunan birbirinden tarz bileklikler, sadeliği ve şıklığı bileğinizde bir araya getirir. Bu ürünlerde kulplu yarımlıkların kullanıldığı unutulmamalıdır. Kenarlarından iki adet kulp ile kordona bağlanabilen yarımlıklar, bilekliğin tarzına göre farklı kulp çeşitlerine sahip olabilir. Dilerseniz çift sıra altınla tasarlanmış bir zincire sahip olan dilerseniz de silikon kordonuyla sıra dışı bir görünüm sergileyen bir bileklik tercih edebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesiyle göz dolduran bu modeller, toplam değerli maden gramajı üzerinden ortalama bir fiyat değerine sahip olur. Yarımlığın çerçeveli olup olmaması, zincirin hangi materyalden üretilmiş olduğu ve bileklik üzerindeki diğer eklemeler satın almak istediğiniz modelin fiyatı üzerinde etkili bir role sahiptir. İpli ve silikon kordonlu olan modeller, bütçe dostu bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Bileğinizi saran zincir kısmı kalın ve altından üretilmiş ise daha yüksek fiyatlar ile karşılaşma olasılığınız da artar. Bilekliğine farklı renkler katmak isteyen müşteriler tercihini renkli ip kordonlarından yana kullanabilir. Bir diğer seçenek ise küçük mavi nazar boncuğu ekli olan modelleri incelemektir. Daha ihtişamlı bir görünüm yakalamak istiyorsanız tercihinizi dantel desenli kordonlar ve minik taşlar ile çevrili olan çerçevelerden yana kullanabilirsiniz. Yarımlık bileklik seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise bilek çevrenizdir. Bilek çevrenize uygun uzunlukta bir zincir ya da kordona sahip olan modeli tercih etmeniz takınızın çok bol ya da çok dar olmasını önleyecektir. Bu sayede düşme, kopma ve benzeri istenmeyen durumlar da engellenmiş olur. Nazarlıklı çift sıra yarımlıklı bileklik, uzun dantelli silikon kordonlu bileklik, pullu bileklik ve daha birçok model seçeneği içerisinden kendi tarzınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Dilerseniz sevdiklerinize özel günlerinde bu şık modellerden birini hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

Bütçe Dostu Fiyat Aralıkları Trendyol'da

Bütçe Dostu Fiyat Aralıkları Trendyol'da

Güvenilir alışveriş ve yüksek hizmet kalitesini sizlerle buluşturan Trendyol, bütçe dostu yarımlık modelleri ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürür. Farklı kullanım amaçları ile sahip olunmak istenen bu ürünler, geniş yelpazesiyle beğenilerinize sunulur. Küçük yatırımlar için ideal bir seçenek olması, tercih edilme sıklığını artırır. Nakit paranın harcanma ihtimali oldukça yüksektir. Bu sebeple, para biriktirmenin zor olduğu günümüzde küçük büyük herkes nakti yarımlığa çevirerek uzun vadeli kârlı bir sürece ilk adımını atar. Geleceğe yatırım yapmanızı sağlayan yarım altın kolye uçları, bileklik, çerçeve ve zincirler ile bir arada karşınıza çıkabilir. Takı olarak da kullanılabilen yarımlıklar, şık çerçeveler ile çevrelenerek dikkat çekiciliğini daha da artırabilir. Çerçeveli yarımlıklar kolye ve bilekliklerde kullanılır. Aynı değerli madenden üretilmiş olan çerçevelerin ayarı ve gramajına göre farklı fiyat değerleri olur. Kolye ucu olarak da kullanılabilen yarımlıkların kulp kısmından dilediğiniz uzunlukta zincir geçirerek kendi tarzınıza uygun etkileyici bir kolyeye sahip olabilirsiniz. Genellikle altından zincirlerin tercih edildiği bu kolyelerin fiyatları da toplam gram ağırlığı ve işçiliğine göre değişkenlik gösterecektir. Yarım altın fiyatı neye göre artış ve düşüş gösterir sorusu müşteriler tarafından merak konusu olur. Tarih boyunca her zaman ilgiyi üzerine toplamayı başarmış olan altın, dünya üzerindeki en kıymetli metallerden biridir. Yarımlık modeli içerisinde bu metalden 3.50 gram bulundurması sebebi ile altının artış ve düşüşünden gram değerine uygun bir şekilde etkilenir. Piyasada yatırım amaçlı olarak kullanılan araçlar arasında ilk sıralarda yer alan bu değerli ürünler; dünyadaki olaylar, ekonomik faktörler, piyasadaki durum ve daha birçok sebep dolayısıyla değişken bir fiyat aralığına sahip olur. Kulplu, kulpsuz, çerçeveli, zincirli gibi farklı seçeneklerle karşınıza çıkabilen bu modellerin gram ağırlıkları arttıkça fiyatları da artış gösterir. Örneğin kulpsuz yarımlık 3.50 gram iken kulplu yarımlık 3.56 gramdır. Zor zamanlarınızda kuyumcu, döviz ve benzeri farklı kuruluşlarda kolay bir şekilde içerisinde bulunduğunuz yılın güncel değerinde bozdurup kullanabileceğiniz bu modele uygun fiyat aralıklarıyla sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Birbirinden tarz yarımlıklı takı modelleri ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi için hemen şimdi Trendyol’u ziyaret edebilir, fırsatları kaçırmadan bütçe dostu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Takı amaçlı tercih edilecek modeller için ürünleri favorilerinize ekleyerek fiyat değişimlerinden haberdar olabilir, dilediğiniz ürüne daha uygun fiyatlarla kolayca sahip olabilirsiniz.