Yağdanlık

7000 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Yağdanlık

Yağdanlık

Mutfakta daha kolay kullanım ya da özenli sofralarda sunum için kullanılan yağdanlık ürünleri işlevsel ve estetik açıdan önemli bir rol üstleniyor. Dekoratif özellik taşıyan yağdanlık çeşitleri, sirkelik modelleri ile birlikte sunumların vazgeçilmez öğeleri arasında yer alıyor. Yağdanlık sirkelik ürünleri çoğunlukla cam, porselen, metal ya da plastik gibi malzemelerden yapılıyor. Sunumlar için çoğunlukla cam yağdanlık seçenekleri tercih edilirken, mutfak kullanımı için camın yanı sıra porselen ya da plastik ürünler de tercih edilebiliyor. Yağdanlık plastik olabildiği gibi, metal yağlık sirkelik kutusu gibi özel takımlar olarak da satın alınabiliyor. Yağdanlık seti olarak alındığında içinde sirkelik gibi ürünler de bulunuyor ve sofralarda sunum yaparken uyumlu bir görüntü oluşturuyor. Yağlık sirkelik ürünleri tercihe göre farklı malzemelerden yapılabildiği gibi, tasarım ve büyüklükleri açısından da farklılık gösterebiliyor. Renkli yağdanlık seçenekleri arasında tercihe göre beyaz seramik, kırmızı, mor, yeşil, siyah beyaz yağdanlık gibi çok sayıda alternatif bulunuyor. Siyah yağdanlık daha şık ve elit bir görünüm sunarken, plastik, granit ya da porselen ürünler siyah olarak tercih edilebiliyor. Siyah yağdanlık ürünlerinin yanı sıra şeffaf yağdanlık da oldukça popüler bir ürün olarak öne çıkıyor. Camdan üretilen şeffaf yağdanlık kadar cam ya da porselen malzemeden beyaz yağdanlık ürünleri seçenekleri de beğeni topluyor.

Yağdanlık fiyatları yapıldığı malzemeye, kullanım özelliklerine ve dekoratif yapısına göre değişebiliyor. Yağdanlık modelleri ve fiyatları Trendyol’da tüm özellikleriyle detaylı biçimde incelenebiliyor ve ihtiyaca uygun seçimler yapılabiliyor. Yağdanlık sirkelik seçenekleri arasında değişik beğenilere ve farklı ihtiyaçlara uygun pek çok ürün yer alıyor. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde herkese uygun yağdanlık modelleri ve fiyatları rahatlıkla bulunabiliyor. Sıkmalı cam yağdanlık fiyatları gibi özel fiyatlar olduğu gibi, oldukça uygun yağdanlık fiyatları da söz konusu olabiliyor.

Mutfak İçin Yağdanlıklar ve Özellikleri

Mutfakta yemek hazırlarken kullanılan yağdanlık çeşitleri ile sofralarda sunum için tasarlanan yağlık sirkelik ürünleri hem tasarım, hem işlevsel açıdan farklı özellikler gösteriyor. Büyük yağdanlık ürünleri daha çok zeytinyağı ya da bitkisel yağları korumak için kullanılıyor. 5 lt büyük boy sürahi yağdanlık gibi geniş kapasiteli ürünler sıvı yağlarını teneke ya da plastik kutularında saklamak istemeyenler tarafından tercih ediliyor. 5 lt büyük boy sürahi yağdanlık ürünleri kullandıkları doğal zeytinyağını daha sağlıklı koşullarda saklamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Yağdanlık modelleri arasında pek çok kullanışlı yağdanlık seçeneği bulunuyor. Pompalı sprey yağdanlık salata yapımı gibi az yağ ile geniş yüzeylere ulaşılması istendiğinde tercih edilirken, otomatik, profesyonel, raylı, havalı, litrelik lüks yağdanlık gibi sayısız seçenek bulunuyor. Püskürtmeli yağdanlık özel tasarım dekoratif versiyonlarıyla sunumlarda da yerini alıyor. Püskürtmeli yağdanlık ürünleri yanında plastik sıkmalı yağdanlık seçenekleri de sıklıkla tercih ediliyor. Sıkmalı cam yağdanlık fiyatları açısından da makul bir düzey sunuyor. Pompalı sprey yağdanlık gibi damlatmaz yağdanlık ürünleri de oldukça pratik kullanım özellikleri ile öne çıkıyor. Sızdırmaz yağdanlık ürünleri daha temiz ve sağlıklı biçimde kullanma olanağı tanırken, sprey yağdanlık dikkatli kullanıldığında etkili sonuçlar veriyor. Sprey yağdanlık gibi büyük yağdanlık ürünlerinde yer alan musluklu yağdanlık ürünleri de büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Geniş iç hacim sunan musluklu yağdanlık sayesinde sunum için kullanılan yağlık ürünlerine kolayca yağ doldurulabiliyor. Depolama amaçlı kullanılan yağdanlık musluklu tavsiye ediliyor ve hem sağlıklı, hem pratik kullanım sunuyor. Yağdanlık musluklu tavsiye edenler tarafından çoğunlukla büyük hacimlerle muhafaza amaçlı kullanılıyor.

Özellikle ekonomik olması için 5 litre ve üzeri yağ tenekelerini satın alanlar, pratik kullanım için yağdanlık 1 lt gibi seçeneklere başvuruyor. Mutfakta yemek yaparken daha kolay erişim sağlayan cam yağdanlık 1 lt kapasitesiyle günlük kullanımı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Cam sürahi yağdanlık ya da büyük boyutlardaki cam şişe yağdanlık ürünleri mutfakta kullanım için tercih ediliyor. Bu ürünler istenen miktarda yağın konulmasını kolaylaştırması yanında daha sağlıklı biçimde korumaya da yardımcı oluyor ve kimi modellerde yer alan ölçek göstergeleriyle ideal kullanım özellikleri sunuyor. Yağdanlık 1 lt seçenekleri yanında daha büyük kapasiteli ya da daha minimal boyutlarda da tercih edilebiliyor. Mutfakta daha kolay erişim için tezgah üstü modeller de yoğun olarak ön plana çıkıyor. Yağdanlık sepeti mutfak tezgahlarında farklı yağlara aynı anda yer verebiliyor. Büyük pratiklik sağlayan yağdanlık sepeti mutfak tezgahı üzerine zeytin yağı ve farklı bitkisel yağları koymayı kolaylaştırıyor. Tezgah üstü yağdanlık kullanımını konforlu hale getiren bu ürünler, mutfak yağdanlık ürünleri içinde en sık kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. İbrikli yağdanlık hem mutfak, hem sofra düzeni için öne çıkan modeller arasında bulunuyor. Geleneksel tasarım çizgilerini koruyan ibrikli yağdanlık çoğunlukla çelik ya da cam malzemeden üretiliyor. Zeytin yağdanlık ürünleri zeytin yağının aromatik dokusunu korumaya yardımcı olurken, yağdanlık bambu malzemeden yapıldığında özel dokusu aromanın korunmasını kolaylaştırıyor. Zeytin yağdanlık seçenekleri arasında özel metal yağdanlık seçenekleri de bulunabiliyor.

Sofra İçin Yağdanlık Seçenekleri

Mutfak yağdanlık seçenekleri yanında sofralarda kullanılan yağlık ürünleri de geniş bir ürün çeşitliliği sunuyor. İçinde sirkelik, sarımsaklık gibi ürünlerin de yer alabildiği yağdanlık seti seçenekleri, farklı malzeme ve tasarım özellikleriyle göz dolduruyor. İşlevsel açıdan damlatmayan yağdanlık ürünleri öne çıkarken, ağız kısmı kapaklı olan akıtmayan yağdanlık seçenekleri de sıklıkla tercih ediliyor. Kapaklı olan ağız kısımları geniş olduğundan akıtmayan yağdanlık ürünleri oldukça kolay biçimde yağ doldurulabiliyor. Damlatmayan yağdanlık seçenekleri de dış yüzeylerine yağ bulaşmasını önleyerek, daha temiz bir kullanım sağlıyor. Damlatmaz yağdanlık ürünleri yanında sızdırmaz yağdanlık seçenekleri de sıklıkla tercih ediliyor.

Kullanışlı yağdanlık seçenekleri arasında bulunan plastik sıkmalı yağdanlık, dayanıklı plastik malzemeden yapılıyor ve gerektiği kadar yağ sıkmayı kolaylaştırıyor. Otomatik, profesyonel, raylı, havalı, litrelik lüks yağdanlık gibi sayısız seçenek sunan yağdanlık modelleri, çoğunlukla takım olarak tercih ediliyor. Yağdanlık takımı içeriğinde yağlık modelleri ile birlikte sirkelik ya da yağ için özel tabaklar bulunabiliyor. İkili yağdanlık ürünleri, yağ ile birlikte sirkenin de uyumlu biçimde sofraya gelmesini sağlıyor. 2’li yağdanlık seçenekleri kişisel tercihe ve kullanım alışkanlıklarına göre farklı boyutlarda olabiliyor. İkili yağdanlık çoğunlukla cam, plastik gibi malzemelerden üretiliyor ve kullanım kolaylığı sağlayacak biçimde kapaklı olarak tasarlanıyor. 2’li yağdanlık ürünlerine göre daha çok parça içeren yağdanlık baharatlık takımı ise yağ ve sirkenin yanı sıra baharatların da sofraya getirilmesini sağlıyor. Dekoratif açıdan uyumlu bir sofra düzeni kurmayı kolaylaştıran yağdanlık baharatlık takımı, kusursuz bir estetik sunuyor. Yağlık sirkelik seti sunumlarda uyumlu bir görüntü izlemesi yanında sofraya taze ve sağlıklı olarak yağ ve sirke konulmasını kolaylaştırıyor. Porselen yağlık ürünleri hem şık görünümleri hem de sağlıklı yapılarıyla tercih edilen sunum malzemeleri arasında yer alıyor. Doğal malzemelerden üretilen porselen yağlık, özellikle doğal yağları sağlıklı ve taze tutmayı mümkün kılıyor. Yağlık sirkelik seti seçenekleri cam, plastik ve porselen başta olmak üzere pek çok malzemeden yapılabiliyor. Yağdanlık takımı seçenekleri gibi ölçekli yağdanlık ürünleri de büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Ölçekli yağdanlık ml cinsinden yağ miktarını gösteriyor ve istenilen miktarda yağ kullanılmasını kolaylaştırıyor. Yeni model masa üstü zeytinyağı yağdanlık ise özellikle dekoratif açıdan ön plana çıkıyor. Yeni model masa üstü zeytinyağı yağdanlık seçenekleri klasik şişe görünümü yanında ibrik biçiminden çelik modellere, özel etnik formlardan çağdaş tasarımlara geniş bir çeşit yelpazesi sunuyor. Modern, dekoratif, büyük cam yağdanlık ürünleri ise özellikle büyük sofralarda yerini alıyor ya da mutfak dekorasyonu ile uyumlu parçalar olarak tercih ediliyor. Modern, dekoratif, büyük cam yağdanlık seçenekleri fonksiyonel özellikleri kadar estetik görünüşleri ile de büyük ilgi görüyor. İnce uçlu, dolap içi, küçük yağdanlık gibi seçenekler de en sık tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Kullanımı tercihlerine ve ihtiyaçlara bağlı olarak ince uçlu, dolap içi, küçük yağdanlık ve diğer pek çok seçenek arasından tercih yapılabiliyor.

Cam ve Bambu Model Seçenekleri

Mutfak ve sofraların genel dekorasyonu ile uyumlu olacak biçimde, kişisel tercihlere uygun olarak farklı malzemelerden üretilmiş yağlık sirkelik modelleri ön plana çıkabiliyor. Şeffaf yapılarıyla içindeki yağın rengini ve tazeliğini gösteren cam yağlık en popüler seçenekler arasında bulunuyor. Farklı büyüklük ve şekillerde olabilen cam yağlık ürünleri, kapak ve kulp seçenekleri ile sayısız model sunuyor. Yağdanlık cam olduğunda içi rahatlıkla görülebildiği için daha sık tercih ediliyor. Yağdanlık cam şeffaflığı sayesinde özellikle doğal zeytinyağı ürünleri estetik bir görünüm oluşturuyor. Cam yağdanlık 1 lt gibi büyük boy seçenekleri yanında, sofra kullanımı için daha küçük ve estetik modeller de sunuyor. Cam yağdanlık modelleri ince boyunlu, kulplu, kapaklı, yuvarlak ya da uzun pek çok formda olabiliyor. Cam yağdanlık modelleri gibi takım halinde satılan cam yağlık sirkelik ürünleri geniş bir tasarım çeşitliliği sunuyor. Cam sürahi yağdanlık daha büyük hacimli yapısıyla mutfaklar için tercih edilirken, küçük boyutlu cam şişe yağdanlık ürünleri sofra sunumlarında da öne çıkabiliyor. Yağdanlık şişe biçiminde olduğunda doldurması biraz zor olsa da, daha pratik biçimde kullanılabiliyor. Kimi yağdanlık şişe ürünlerinde yer alan kapaklar doldurma işlemini daha kolay hale getiriyor.

El işçiliği ve geleneksel üfleme yöntemiyle yapılan üfleme cam yağdanlık seçenekleri mükemmel bir estetik ve göz alıcı bir şıklık sunuyor. Geleneksel formları koruyan, mantar, silikon gibi değişik kapak seçenekleri bulunan üfleme cam yağdanlık ürünleri, sirkelik olarak da tercih ediliyor. Cam yağlık sirkelik alternatifleri arasında borosilikat yağdanlık ürünleri dayanıklı ve doğal yapılarıyla öne çıkıyor. Bor ve silikat içeren özel bir camdan yapılan borosilikat cam yağdanlık, kimyasal tepkilere ve yüksek ısılara dayanıklı bir kullanım sunuyor. Ağır metaller içermeyen ve tamamen geri dönüşümlü malzemeden üretilen borosilikat yağdanlık şık görünümüyle de göz dolduruyor. Borosilikat cam yağdanlık ürünleri çoğunlukla bambu ya da mantar kapaklar ile birlikte tasarlanıyor ve özel formlarıyla sofra sunumlarında yerini alıyor. Bambu kapaklı yağdanlık ürünleri diğer cam türlerinde de bulunuyor. Bambu kapaklı yağdanlık seçeneklerinin yanı sıra küçük bambu yağdanlık ikili olarak sıklıkla tercih ediliyor. Bambu kapaklı cam yağdanlık ibrik, şişe, sürahi gibi formlarda ve farklı büyüklüklerde olabiliyor. Bambu kapaklı cam yağdanlık ürünleri kadar tamamen bu özel malzemeden üretilmiş bambu yağdanlık seçenekleri de bulunuyor. Cam bambu kapaklı, fısfıslı yağdanlık ürünlerinden küçük bambu yağdanlık ikili seçeneklere pek çok model arasından tercih yapılabiliyor. Cam bambu kapaklı, fısfıslı yağdanlık gibi bambu kapaklı porselen yağdanlık ürünleri de oldukça popüler modeller arasında yer alıyor. Yağdanlıklar arasında yüksek kaliteli bambu malzemenin de özel bir yeri bulunuyor. Bambu yağlık sirkelik alternatiflerinden bambu yağdanlık seti ürünlerine farklı seçenekler sunan modeller arasında farklı malzemeler ile bambunun birlikte kullanıldığı yağdanlık sirkelik modelleri de bulunuyor. Yağdanlık bambu malzemeden yapıldığında özel yapısı sayesinde sağlıklı bir koruma sağlıyor.

Porselen, Metal ve Plastik Modeller

Bambu yağlık sirkelik seçenekleri kadar porselen ve plastik malzemeden yapılan yağdanlık sirkelik modelleri de büyük ilgi görüyor. Bambu kapaklı porselen yağdanlık gibi farklı malzemelerin bir araya geldiği dekoratif modeller özellikle sunumlar için tercih edilirken, bambu porselen yağlık seçenekleri sayısız tasarım alternatifi ile göz dolduruyor. Bambu yağdanlık seti ile benzer biçimde porselen yağdanlık modelleri de özel takımlar ve setler olarak tasarlanıyor. Porselenin geleneksel ve sağlıklı yapısı porselen yağdanlık seçimlerinde önemli rol oynuyor. Porselen yağdanlık 1 lt ve üzeri büyük hacimli seçenekler de sunuyor. 1 litrelik porselen yağdanlık 2’li setler halinde satın alındığında kusursuz porselen yağlık sirkelik takımları oluşturmayı kolaylaştırıyor. Göz alıcı motifleri ile oldukça şık tasarımları bulunan porselen yağlık sirkelik ürünleri, sızdırmaz yapıları ve özel kapak sistemleri ile beğeni topluyor. 1 litrelik porselen yağdanlık 2’li set seçenekleri yanında tek tek ya da baharat takımları ile birlikte de satın alınabiliyor. Bambu porselen yağlık yağ damlatma derdine son veren özel kapak sistemler ile öne çıkarken, porselen yağdanlık modelleri farklı kapak seçenekleri de sunuyor. Porselen yağdanlık 1 lt ve daha büyük boylarda olduğunda mutfaklarda da gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Seramik yağdanlık seçenekleriyle birlikte granit yağdanlık ürünleri de son dönemin popüler modelleri arasında yer alıyor. Hem seramik yağdanlık, hem granit yağdanlık ürünleri özel tasarımları, şık görünümleri ve modern estetikleriyle büyük be��eni topluyor.

Metal yağdanlık ürünleri metalik gri renkleri ile özellikle mutfaklarda yoğun olarak tercih ediliyor. Estetik yapılarıyla sunumda da kullanılabilen çelik yağdanlık, çevreye yağ dökülmesi sorununu önlüyor. İbrik, şişe gibi formlarda olabilen çelik yağdanlık ürünleri, pek çok yağ çeşidi için sağlıklı koruma imkânı veriyor. Ahşap, metal mutfak yağdanlık modelleri de, tıpkı diğer yağlık sirkelik modelleri gibi, yaygın olarak tercih ediliyor. Ahşap, metal mutfak yağdanlık modelleri kadar popüler olan plastik yağdanlık ise kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Sıkı kapak sistemleri, kolay kavranan hafif yapıları ile beğeni toplayan plastik yağdanlık ürünleri, piknikler için taşımaya uygun bir pratiklik sağlıyor. Küçük ve güvenli yapıları sayesinde kırılma, sızdırma gibi dertler yaşatmayan plastik yağlık sirkelik seçenekleri, dikkat çekici tasarımlar da sunuyor. Yağları sağlıklı biçimde koruyan plastik yağdanlık modelleri arasında farklı renk ve biçim seçenekleri bulunuyor. Plastik yağdanlık modelleri büyük boy seçenekleri ile uzun süreli saklama için de kullanılabiliyor. Yağdanlık plastik olduğunda sunumlarda kolaylaştırıcı rol üstleniyor, özel tasarımları ve renkli yağdanlık seçenekleriyle göz alıcı bir estetik oluşturuyor. Kullanıcı dostu yenilikçi tasarımları mümkün kılan metal yağlık sirkelik kutusu ürünleri gibi plastik yağlık sirkelik ürünleri de, hem estetik hem işlevsel yanlarıyla tercih listelerinin ilk sıralarında yer alıyor.

Yağdanlık Seçenekleri ve Fiyatları

Yağdanlık siyah olduğunda içeriğini görmek mümkün olmazken, pembe yağdanlık ya da altın çağrışımlı gold yağdanlık ürünleri de içeriği göstermeyen tasarımlar oluşturuyor. Pembe yağdanlık gibi canlı renkler de, gold yağdanlık gibi dikkat çekici tasarımlar da işlevsel ve estetik açıdan başarılı sunumlar yapmayı mümkün kılıyor. Beyaz yağdanlık temiz ve sade bir dekorasyon sağlarken, siyah yağdanlık seti içindeki farklı parçalarla kusursuz bir sofralar oluşturmayı kolaylaştırıyor. Evde mini sıvı yağdanlık yapımı için hazır yağdanlıklar kullanılabiliyor. Farklı boyama ve tasarım teknikleri ile bu yağdanlıklar kullanılarak evde mini sıvı yağdanlık yapımı mümkün oluyor. Yağdanlık nasıl temizlenir, sorusu büyük önem taşıdığından kapaklı modeller avantaj sağlayabiliyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilir, geniş ağızlı modellerde, yağdanlık nasıl temizlenir, sorusunu sormaya gerek kalmadan pratik çözümler bulunabiliyor.

Siyah yağdanlık seti ve diğer tüm yağdanlık modelleri fiyatları açısından farklı seçenekler sunuyor. Yağdanlık modelleri fiyatları markasına, modeline ve kullanılan malzemeye göre farklılık gösteriyor. Beyaz seramik, kırmızı, mor, yeşil, siyah beyaz yağdanlık ürünleri ve farklı malzemeden üretilmiş setler Trendyol güvencesiyle satın alınabiliyor.