Xiaomi Airdots

336 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Xiaomi Airdots

Xiaomi Airdots ile Tanışma Fırsatı

Xiaomi Airdots ile Tanışma Fırsatı

Xiaomi Airdots teknolojisi hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmak için bluetooth teknolojisinin önemini bilmek gerekiyor. Birçok modeli ile karşımıza çıkan bu kulaklıklar için bluetooth teknolojisinden faydalanılmış. Bu teknoloji ise daha çok kablosuz bir şekilde veri aktarımı yapılmasında kullanılmakta. Bunun için ilk önce kızılötesi teknolojisi kullanılmaktaydı. Fakat bunun eksisi cihazların karşılıklı duruyor olması zorunluluğu taşımasıydı. Bu noktada bluetooth hakkında böyle bir şartı gerektirmediğini söylemek gerekir. Yani herhangi iki cihaz bağlandığında bunlar karşılıklı bir şekilde konumlandırılmak zorunda değildir. Bunun ise kullanıcıya sağladığı çok sayıda fayda bulunduğu ifade edilir. Birbirine kablo ile bağlanma ihtiyacı olan cihazlar her zaman veri aktarımı için istenen sonucu veremeyebilirler. Çünkü günümüzde şarj ve kulaklık jaklarının farklı üretildiği gibi bu kablolar da birbirine uyumsuz girişler ile meydana getirilmektedir. Bu noktada kablolu kullanımın birçok dezavantajlı yönü bulunsa da başlıca ve en büyük eksisi bu özellik olarak dile getirilmektedir. Tabii ki bluetoothlu cihazların kullanımında da bazı şartları gözetmek gereklidir. Öncelikle dikkat edilmesi gereken konu bu bağlantıyı sekteye uğratacak durumları bilmektir. Aksi halde kullanmakta olduğunuz bluetooth kulaklık ya da benzeri cihazların çalışmadığını sanabilirsiniz. Ayrıca bu durum bu cihazlardan yeterli performansın alınamaması sonucunu da beraberinde getirecektir. Bluetooth bağlantısı sürekli gelişime açık olup hızla mesafe kat etmeye devam etmektedir. Gelişmekte olan özelliklerin en çok ihtiyaç duyulanlarından birisi de daha fazla mesafede bağlantının kurulabiliyor olmasıdır. Eskiden yakın uzaklıklarda sonuç veren bu teknolojinin günümüzde 300 metreye dek çıkıyor olduğu görülmektedir. Mevcut cihazların üretim zamanı ya da tercih edilen modele göre değişmekte olan sürümleri bulunsa da totalde elle bağlantı gerektirmeyen başarılı sonuçlar veren bir yol olarak tercih edilmektedir. Ayrıca bu gelişim ile daha hızlı hale gelerek saniyede 2 MB aktarım yapmaktadır. Bahsedildiği üzere sadece veri aktarımında değil ses, kayıt ya da basım gibi çeşitli türde işlevlere sahip cihazlara komut vermek için de kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda bu özelliği ile oldukça popüler olduğu görülmektedir. Xiaomi’nin de bu teknolojiden faydalanmış olduğu Airdots kulaklıkları tıpkı kablolu olanlar kadar yüksek performansı olduğu gerekçesi ile kullanıcılar tarafından beğeniyle tercih edilmektedir. Bir başka kullanım ise endüstriyel ve çeşitli üretim fabrikalarında özellikle tercih edilen internet bağlantısı sağlama işlevidir. Şöyle ki bir cihazın internet bağdaştırıcısına bağlanması sağlanır. Ardından aynı ayarlar ile bluetooth bağlantısı aracılığıyla internete bağlanan cihaza katılım gerçekleştirilir. Bu şekilde ilk cihaz merkez üssü görevi görerek eş zamanlı komutlar ve benzeri pratik yöntemler sağlanmasında aracılık eder.

Xiaomi Airdots ile Daha Konforlu Bir Kullanım

Xiaomi Airdots ile Daha Konforlu Bir Kullanım

Kişiler bazı dosyaları herhangi bir aracı kullanmadan bir başka cihaza aktarmak istemektedir. Flash bellekler, USB kablolar ve SD kartlar bu konuda çeşitli problemlere sebep olabilir. Örneğin yanınızda kablonuzu ya da flash belleğinizi bulundurmadığınız bir an dosya aktarımı yapmanız gerekebilir. Üstelik bu cihazlar küçük ve kaybolabilir yapıları sebebiyle sık sık kullanıcılarının gözünden kaçmakta ve hatta kaybolmaktadır. Depolama gerektirmeyen, sadece veri aktarımının arzu edildiği zamanlarda bluetooth oldukça pratik bir yol olarak tercih edilmektedir. Bunlara ek günlük hayatta sevilerek kullanılan ve yanımızdan hiç ayırmadığımız kulaklıklar için çok büyük bir avantaj sağlar. Sürekli birbirine dolanan kablolardan sıkılmış ya da bir şekilde kablolu kulaklığınızın bozulmasına sebep oluyor olabilirsiniz. Bazense evdeki evcil dostlarınız bu kablolu cihazlar özellikle kulaklıklar ile oynamaya bayılıyor olabilir. Çok hassas bir yapıya sahip bu kablolar eğilip bükülme durumlarında markaya göre değişiklik göstermekle birlikte hemen bozulabilir bir yapıda olabiliyorlar. Tabii ki farklı yöntemler ile üretilmiş modeller olsa da bunu ayırt etmekle uğraşmamak ya da kablolarla baş edemiyor olmanız sebebiyle pahalı bir kulaklığa para vermek istemeyebilirsiniz. Bu durumda Xiaomi Airdots kulaklık sizin aradığınız çözümü sunuyor olacaktır. Tüm bunlara ek birçok alanda hayatı pratikleştiren bir teknoloji olduğundan bahsetmek gerekir. Belki de kulaklıktan başka hayatınızda bulunan ya da bulunması gereken cihazlarınızı bu imkân ile kullanmak isteyebilirsiniz. Bunun için hangi cihazlarda nasıl kullanıldığı bilmek yeterli olacaktır. Özellikle mouse kullanırken hareket imkânını kısıtlayan uygulamalardan kaçınmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Üstelik bu kablo girişleri her cihaza uymamakta kişiye zorluk çıkarmaktadır. Bu sebeple kolaylık sağlaması adına bluetoothlu mouselar üretilmektedir. Aynı şekilde pratikliğin sağlandığı bir başka cihazsa klavyelerdir. Klavye konusunda oldukça ilerleyen teknoloji kaçınılmaz bir son olarak kendisini bluetooth ile bütünleşen cihazlardan birisi olarak bulmuştur. Bunun dışında birçok alan olmakla birlikte kullanıldığı için can sağlığını güvende tutan bir cihaz vardır ki burada bu teknolojinin tercih edilmesi çok büyük önem taşır. Sürücülerin konsantrasyonunu etkilememesi adına araç içi verdiği komutların daha kolaylaştırılması ihtiyacı doğmuştur. Bilindiği üzere arabada telefonla konuşmak oldukça tehlikeli bir eylemdir. Fakat bluetooth ile aracınızın ilgili donanımıyla eşlenecek telefonunuz sayesinde istediğiniz aramaya kolayca cevap verebilirsiniz. Müzik açma, navigasyon işlemleri gibi araç içi eylemleri dikkat dağıtmadan gerçekleştiren başarılı bir uygulama olarak kabul edilmektedir.

Karmaşık ve Hassas Kablolardan Xiaomi Airdots ile Kurtulma İmkanı

Karmaşık ve Hassas Kablolardan Xiaomi Airdots ile Kurtulma İmkanı

Kablolar günlük hayatta faydalandığımız hemen hemen her teknolojinin içerisinde yer almaktalar. Faydalanmakta olduğumuz elektrik, internet gibi günümüzün temel ihtiyacı konumunda olan birçok şeyi bu kablolara borçluyuz. İçinde barındığı teller vasıtası ile iletişimi sağlamakta ve çeşitli özelliklere sahip şekilde üretilmekteler. Örneğin elektrik devreleri cihaz iç komutun verilmesi için kurulur. Buradaki başarı kabloların iletiminde gizlidir. Birkaç cihazı birbirine bağlamakta kullanılması oldukça yaygındır. Bakır ve kalay sıkça kullanılmakla birlikte kauçukta içerisinde bulunarak yalıtımın sağlanmasına faydada bulunur. Bu teller oldukça dayanıklı olmakla birlikte çok yer kaplamaması gibi çeşitli özellikler sebebi ile oldukça incedir. İletim, dayanıklılık, fiyat ve performans konusunda en avantajlı seçim bu iki tel tipi olarak kabul edilir. Veri kabloları ise sıkça kullandığımız bir diğer çeşididir. Mini fiş bu kablolardan birisi olup özellikle kulaklıklarda kullanılmaktadır. Bilgisayardan ses almamızı sağlayan hoparlörler ile iletimi de yine bu kablo tipi sağlar. USB’ler ise kulaklıklar ile birlikte bir dönem oldukça popüler kullanılan müzik çalarlar için tercih edilir. Bunlardan başka Xiaomi Airdots kullanımı için böyle bir sıkıntının olmadığını belirtmek gereklidir. Kullanıma bağlı kablo yıpranmalarını dert etmenize gerek kalmaz. Kendisine özel kutu veya kılıflar ile beraber muhafaza edilerek kolayca kullanılmaktadır. Özellikle binaların elektrik, internet gibi altyapısal işlemlerinde kablolardan faydalanılmaktadır. Fakat bu konuda bir problem olması halinde ciddi tadilat ve masrafa sebep olmaktadır. Bazı işletmeler yoğun bir elektrik ağı trafiği ile üretim yapmaktadır. Bu gibi kuruluşlar birkaç yılda bir ağ değişimi yaparak büyük bir tadilattan geçmektedir. Bu gibi durumlar için kablosuz teknolojilerin daha fazla gelişimine kullanıcılar büyük ihtiyaç duymaktadır. Fakat hali hazırda günlük işlerini pratik, hızlı ve güvenli şekilde kullanım için yeterli bir teknoloji mevcuttur. Bluetooth sayesinde kullanılmakta olan kulaklıklar uzun ömürlü ve kolayca eşlenmesi sebebiyle popüler olarak tercih edilmektedir. Bununla birlikte cihazlarını eşlemeye yarayacak teknolojiyi de kişilere sunar. Akıllı saatlerde yaygın olarak kullanılan bu teknoloji sayesinde aramaları kolayca cevaplayabilmek mümkün hale gelmiştir. Bununla birlikte bir başka faydalı kullanımı ise yıllardır araçlarda yapılmaktadır. Araçlardaki kilit sisteminin bluetooth ile geliştirilmesi uzaktan kontrol etmeye olanak sağlamıştır. Çok sayıda alternatif sunan bu teknoloji hızla yükselmeye devam etmektedir.

Kulaklıkların Değişimine Xiaomi Airdots ile Şahit Olma Fırsatı

Kulaklıkların Değişimine Xiaomi Airdots ile Şahit Olma Fırsatı

Teknolojinin gelişimi ile insanların tercihlerinde ve alışkanlıklarında büyük değişiklikler oldu. Çamaşır makinesinin bulunması veya buzdolabının bulunmasının insanların hayatına yarattığı etkinin bir benzeri kulaklığın bulunması ile yaşandı. İnsanlar genel olarak toplu şekilde müzik dinlemeye alışkın iken kulaklık teknolojisi ile daha öznel bir dünyanın kapıları insanlara açıldı. Plaklar ile hayatımıza giren insanların dilediği zaman diledikleri şarkıyı dinleyebilmeleri teknolojinin gelişimi ile bir ileri safhaya ulaştı. Özellikle cd teknolojisinin gelişmesi ile cd çalarlar büyük bir patlama yaşadı. İnsanlar cdlere yükledikleri birden fazla şarkıyı günün istedikleri saatinde istedikleri yerde dinleyebilme imkânına eriştiler. Bu noktada kulaklık teknolojisi kendisini göstererek insanlara vazgeçilmez bir özel alan yaratmayı başardı. İlk kulaklık örnekleri 1881 yılında piyasaya çıktı. Genel olarak sabit telefonlarda karşıdaki insanı daha rahat duyabilmek için kullanılan bu modeller başın üstüne değil omuzlara sabitlenmekteydi. İlerleyen teknoloji ile birlikte İngiltere’de kulaklık alanında büyük bir atılım yaşandı. Tiyatro merkezlerinde her koltuk için bir kulaklık cihazı ayarlandı ve sahnedeki deneyimin izleyicilere tam olarak verilmesi hedeflendi. Bunun yanı sıra bu teknoloji ile tiyatro salonunda dahi bulunmayan insanlar kablolar aracılığı ile oyunu rahatlıkla duyabiliyorlardı. Günümüzde kullanılan kulaklıkların şeklen ortaya çıkması ise 1910’lu yıllarda Amerika’da oldu. Bu modeller ilk olarak Amerikan ordusu tarafından kullanılmaya başlandı. 1937 yılında ise bu sefer Almanya’da büyük bir gelişme yaşandı. İlk kez içinde kendi kulaklık sürücüsü olan modeller üretilmeye başlandı ve günümüzdeki anlamı ile ilkel kulaklıklar ortaya çıktı. Uzun yıllar yerinde sayan kulaklık endüstrisi piyasaya Walkman’ın sürülmesi ile resmen büyük bir patlama yaşadı. Bir kaset çalara kulaklık takılması ile oluşan bu cihaz yıllar geçtikçe daha modern hale geldi. 1990’lı yıllarda ise baş kulaklıklarından vazgeçilerek ilk kulak içi kulaklıklar alıcıların beğenisine sunuldu. Bu noktadan sonra kulaklık endüstrisi hiç durmadan gelişmeye devam etti. Daha iyi ses veren veya daha hafif yapıya sahip olan kulaklıklar sürekli birbiri ile yarışmayı sürdürdü. Son yıllarda ise insanlar teknolojinin en yeni ürünlerinden olan bluetooth kulaklıklar kullanmaya başladılar. Bu noktada Xiaomi Airdots özellikleri ile benzerlerinden bir adım daha öne çıkmayı başardı.

Müziğin Keyfine Varmanızı Sağlayacak Xiaomi Airdots

Müziğin Keyfine Varmanızı Sağlayacak Xiaomi Airdots

Bluetooth kulaklıklar genel olarak kullanıcıların kablolar ile olan dertlerini çözmek için üretildi. Bu noktada kullanım alanı hayli geniş olan kulaklıklardan istenilen şeyler ise hayli basit. Alıcılar genel olarak bu kulaklıklardan düzgün bir ses kalitesinin yanı sıra rahat kulağı yormayan kullanım aramaktalar. Özellikle gün içinde spor yapan veya uzun saatler kulaklığı kullanmak zorunda olan kişiler için cihazın rahat kullanıma sahip olması büyük önem arz ediyor. Kulaktan kolayca düşmemesi ve kulağı acıtmaması en önde gelen isteklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada piyasada pek çok bluetooth kulaklık bulunmakta bunların arasından seçim yaparken şu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. İlk olarak almak istediğiniz kulaklığın hangi bağlantı seçeneğini kullandığını araştırın. Özellikle daha önceki nesle ait olan bluetooth 3 teknolojisini kullanan kulaklıklar uzun tepkime süreleri ile oyun veya karşılıklı konuşma sırasında can sıkıcı sonuçlara yol açabilir. Bu durumda alacağınız kulaklığın Xiaomi Airdots orijinal ürününde bulunduğu gibi bluetooth 5 teknolojisine sahip olması büyük önem arz etmektedir. Bu şekilde tepkime sürelerini en aza indirerek özellikle oyunlarda yaşanan ses gecikmelerinin önüne geçebilirsiniz. Tabii ki kablosuz kulaklığınızı yalnızca telefonda müzik dinlerken kullanmıyorsunuz pek çok farklı işinize yardımcı olan bu cihazın bir diğer önemli özelliği ise ne kadar bluetooth menziline sahip olduğu. Örneğin televizyonunuzdan bir şeyler izlerken veya konsolda oyun oynarken kulaklığı kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumda güç kaynağına fazla uzak olduğunuz için deneyiminiz baltalanabilir. Böyle olayların önüne geçmek için kulaklığınızı almadan önce menzil araştırması yapmanız önem arz etmektedir. Kulaklıkla ilgili bu gibi bilgilere Xiaomi Airdots kullanım kılavuzu vasıtasıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Menzili içinde bulunan güç kaynağı ile Xiaomi Airdots eşleştirme vasıtasıyla birbirine bağlanır. Bu noktada diğer bir büyük problem ortaya çıkıyor. Piyasadaki pek çok kablosuz kulaklık çok kısa kullanım sürelerine sahip. Yani sürekli olarak kullanımınız kulaklığın şarjının bitmesinden dolayı bölünmekte. Bazı firmalar bu sorunu düzeltmeye çalışsa da özellikle Xiaomi Airdots şarj kutusu ile kullanıcıyı yormadan şarj işlemini gerçekleştiriyor. Uzmanlar tarafından hazırlanan Xiaomi Airdots inceleme raporlarında ürün kullanım süresi sayesinde yüksek notlar almayı başardı. Tam dolu batarya ile 3 saate kadar çalışan kulaklık kullanım sonrasında kutusuna koyulduğunda otomatik olarak şarj edilmeye başlıyor ve bu şekilde kullanım süresi 12 saate kadar çıkıyor.

Xiaomi Airdots Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Xiaomi Airdots Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Son yıllarda telefon ve teknoloji dünyasına damgasını vuran Xiaomi firması telefonlarının yanı sıra kablosuz kulaklıkları ile de büyük bir etki yarattı. Özellikle Xiaomi Airdots fiyat performans ürünü olarak piyasada bulunan en uygun bluetooth kulaklıklardan birisi olarak kabul edilmekte. Kullanıcısına sunduğu rahatlığın yanı sıra pek çok farklı özelliği ile benzerliğinden ayrılmakta. Özellikle Xiaomi Airdots dokunmatik yüzeyi sayesinde telefonunuzla bağlantı kurarak arama cevaplama gibi seçenekler sunmakta. Etkileyici ve rahat dizaynının yanı sıra Xiaomi Airdots beyaz ve siyah renk seçenekleri ile piyasada yer alıyor. Kablosuz kulaklıklar için çok önemli olan bağlantı aralığı oldukça geniş olan cihaz 10 metreye kadar bağlantı noktasından güçlü şekilde ses almaya devam ediyor. Xiaomi Airdots şarj edildiğinde 3-4 saat aralığında kullanılabiliyor. Bekleme halinde iken yaklaşık 150 saat kadar şarjını koruyabilme özelliğine sahip. Kulaklık kutusunun içinde şarj olan cihazın tam olarak dolması yaklaşık 90 dakika sürmekte. Kulaklık kutusu ise 2 saat gibi kısa bir sürede tamamen şarj olmakta. Tüm bunların yanı sıra tam olarak kullanıcının rahatı düşünülerek tasarlanan yapısından dolayı Xiaomi Airdots kurulum aşaması oldukça hızlı şekilde tamamlanıyor. Bu noktadan sonra günün her saniyesinde her türlü hava durumunda ve her ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz kulaklığınız hazır hale geliyor. Özellikle terlemeye karşı özel geliştirilen yapısından dolayı gün içinde ne kadar sıvı ile temas ederse etsin çalışma özelliklerinden hiçbir şey kaybetmiyor. Eleştirmenler ve kullanıcılar baz alındığında Xiaomi Airdots yorum ve görüşleri genel olarak çok olumlu yönde. Özellikle fiyatına göre kullanıcısına sağladığı performans eleştirmenler tarafından çok övülüyor. Bu noktada kullanıcılar ise ürünün dayanıklı olması ve her koşulda kulaktan düşmeden kullanılabilmesini sevdiklerini belirtiyorlar. Özellikle dış dünyanın sesini engellemesi bakımından bu konuda hassas olan kişileri memnun eden cihaz kendi sesini en alçak düzeyde dışarıya vererek bu konuda da kullanıcısını rahatlatıyor. Xiaomi Airdots Tws ve Pro gibi çeşitli modelleriyle kullanıcılarını birçok özellik ile buluşturmayı başarıyor. Trendyol uygulaması veya web sitesi üzerinden size en uygun ürünü bulabilir; fiyatları karşılaştırabilirsiniz.