Whey Protein

1309 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Whey Protein

 Whey Protein Nedir?

Whey Protein Nedir?"

İnsan vücudu için en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi proteinlerdir. Amino asitlerin zincir şeklinde birbirine bağlanması ile oluşan bileşiklerin vücutta bulunması gerekir. Proteinler genel olarak hayvansal ve bitkisel olmak üzere ikiye ayrılır. Proteinlerin kullanımı gerekli olduğu gibi işlemden geçirilen türlerinin de spor yapma, kilo verme gibi durumlarda takviye olarak kullanımı bulunmaktadır. Whey protein, bu tarz kullanımı olan proteinlerin en yaygın türlerinden bir tanesidir. Peki, Whey protein nedir? Bu sorunun cevabına verilebilecek en net cevap peynir üretiminde meydana gelen yan ürünlerden bir tanesi olabilir. Halk dilinde peynir altı suyu proteini olarak da bilinen ürün filtrelenerek yağından arındırılır ve zenginleştirilerek kullanıcılara takviye ürünü olarak sunulur. Peynir altı suyu vücutta üretilmeyen, dolayısıyla besin yolu ile alınması gereken amino asitlere ev sahipliği yapmaktadır. Uzmanlar tarafından da oldukça faydalı olduğu belirtilen ürün kullanıcılarına birçok açıdan avantaj sağlar. Kana en hızlı karışan protein olduğundan dolayı en bilinen ve en sık tüketilen proteinlerden bir tanesidir. Birçok avantaja sahip olması peynir altı suyunun kullanımının farklı alanlarda görülmesini de beraberinde getirir. Genel olarak sık hareket edenler, sağlığına dikkat etmeye çalışanlar ve düzenli spor yapan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Vücuda gerekli amino asitlerin girişini sağladığından kas yapısının güçlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle vücut geliştirme sporu ve güç antrenmanı yapanlar, atletler, vejetaryenler ve zayıflamak isteyen kullanıcılar için ideal bir tercihtir. Bununla birlikte her takviye kullanımından önce yapılması gerektiği gibi bir uzmana danışılması gerekir. Uygun madde olduğunu anladıktan sonra doz ve kullanım sıklığı gibi detayları belirleyerek kullanabilirsiniz. Whey protein üretim şekli ve uygulanan işlemler sonucunda farklı özellikler taşır. Özel filtreleme yöntemleri uygulanarak ortaya çıkarılan protein elde edilmek istenen proteinin özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Filtreleme işlemi gerçekleştirildikten sonra kurutma işlemi uygulanır ve sonrasında üreticiler tarafından toz haline getirilir. Proteinin tüketiminin kolay olması ve farklı tatlar taşıması için renk ve aroma eklemeleri de yapılmaktadır. Siz de ihtiyacınıza ve kişisel zevkinize uygun olan modeli bulabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 Whey Protein Çeşitleri

Whey Protein Çeşitleri

Whey protein içerdiği maddelere ve üretim şekline bağlı olarak farklı türlere sahiptir. Kullanım amacına uygun olan tercihi yapmanız üründen alacağınız verimi büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle doğru kararı vermeden önce özelliklerini dikkatle inceleyebilirsiniz. Sütte bulunan iki proteinden bir tanesi olan Whey, sütün suda çözünme yaşayan kısmından oluşur. Günlük protein hedeflerine ulaşmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği ürün diğer protein formlarından daha hızlı etkisini gösterdiğinden dolayı kas protein sentezinin çok daha çabuk bir şekilde artırılmasına yardımcı olur. İki temel formu bulunsa da farklı çeşitleri de bulunmaktadır. İzole ve konsantre Whey protein ürünleri kullanıcıların en sık tercih ettikleri çeşitleridir. Aynı zamanda hidrolize olan seçenekleri de yine kullanıcılardan yoğun ilgi görmektedir. İzole çeşitleri yağ, karbonhidrat ve laktozdan olabildiğince arındırılmış haldeki çeşididir. Bu protein çeşidi konsantre olana göre ekstra filtrasyon uygulanarak elde edilir. Uygulanan filtrasyon çeşitlerindeki en yaygın olan sistemler “Ion-exchange” yani iyon değişimi yapılarak arıtma ya da “Cross-Flow Micro Filtration” yani çapraz akım mikro filtrasyon sistemidir. Ekstra filtrasyon uygulamak pahalı bir işlem olduğundan uygulanan ürünlerin fiyatları da diğerlerine göre daha yüksek olur. Whey protein Isolate seçeneklerinin kaliteli olanları ekstra filtrasyon işlemlerinde de biyolojik olarak yüksek değere sahip peptitlerin korunduğu seçeneklerdir. Laktoz intoleransı bulunan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bir diğer formu olan konsantre Whey protein sütün sıvı kısmı çıkarıldığında kalan kuru üründür. Yağ ve karbonhidrat oranları çeşitli miktarlarda bulunan ürün yüzde 30 ve yüzde 80 arasında protein içermektedir. Pastörize Whey’den elde edilen ürünler yeteri kadar protein içermeyen katı maddelerin dibe çökme işlemi yani presipitasyon ya da filtrasyon yöntemleri ile çıkarıldıktan sonra kalan proteinlerden oluşur. Daha sonrasında protein oranı istenilen yüksek bir noktaya getirilir ve püskürtme uygulanarak kurutulur. Kuruyan bu maddeler daha sonra toz formuna getirilir. Konsantre Whey’ler izole olanlardan daha önce saflaştırma işlemine tabi tutulur. Ayrıca daha az ek işlem geçirmesinden dolayı sağlıklı özelliklerini daha fazla koruma imkanı yakalar. Whey çeşitlerinden bir diğeri olan hidrolize proteinler önceden sindirilir. Bu sayede daha hızlı emilim şansı doğar. Hidrolize seçenekler izole olanlara oranla insülin seviyelerinde çok daha fazla artışa neden olmaktadır. Ayrıca kullanıcılar tarafından tedarik edilen en saf Whey çeşidi hidrolize olanlarıdır. Kan dolaşımına sağladığı amino asit yapı taşlarının yanı sıra ekstra birçok yararlı eylem gösterir. Whey protein seçeneklerinden ihtiyacınıza uygun olanı seçmeden bir uzmanla görüşüp gerekli testleri yaptırdığınız takdirde doğru olan seçeneği kullanıp aldığınız verimi en üst seviyede tutabilirsiniz.

 Kullanışlı Whey Protein Türleri

Kullanışlı Whey Protein Türleri

Whey protein çeşitleri kullanıcılar için birçok farklı özellikte sunulur. Kullanım sıklığı ve miktarına uygun olarak da ayrılan seçenekler arasında yapılacak tercihin kolay olması için birbirinden kullanışlı birçok ürün seçeneği bulunmaktadır. Whey protein tozu seçenekleri herkese uygun olması için birçok farklı şekilde kullanıcılara sunulur. Tüketimin kolay olması için aroma katılan birbirinden başarılı pek çok ürün olduğu gibi kullanım ihtiyacı ve sıklığına bağlı olarak farklı ağırlıkta olan modelleri de bulunur. Aynı zamanda kolay sindirim sağlaması ve kana hızlı karışması ile bilinen proteinlere birbirinden kaliteli markalar aracılığı ile avantajlı fırsatlarla sahip olabilirsiniz. Aroma seçenekleri ile kullanıcıların ürün tüketimi için kolaylık sağlanır. Çikolata ve çilek aromalı seçenekler kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Aynı zamanda limon, muz, kurabiye ve daha pek çok aroma seçeneği bulunması sayesinde her kullanıcı için ideal ürünlere sahiptir. Daha saf bir ürün tercih eden kullanıcılar için aromasız seçenekleri de bulunur. Whey protein tozu seçenekleri proteinin çeşitlerine göre de ayrılmaktadır. İzole olan seçenekler kullanıcılar arasında oldukça yaygındır. Aynı zamanda konsantre ve hidrolize seçenekleri de yine kullanım amacına göre ilgi görmektedir. Kullanıcılar için pek çok farklı ağırlığa sahip modeller bulunur. Ne kadar sık kullanıldığı, dozaj miktarı gibi dikkat edilen hususlara uygun olarak tercihinizi yapabilirsiniz. Whey protein 1 kg, 2 kg gibi seçenekleri bulunduğu gibi 450 gr gibi seçenekleri de vardır. Az miktarda olan bir ürünü deneyip beğendikten sonra yüksek miktardaki olan seçeneğini alabilirsiniz. Ürün seçeneklerinde kullanıcılara set olarak satışa sunulan çeşitler de bulunur. Bu sayede birçok ürünü tek seferde alarak hem fiyattan tasarruf etme hem de farklı ürünler ile istenilen görünüme daha hızlı kavuşma imkanı sağlanır. Bir diğer avantajlı çeşit de servis şeklinde sunulan ürünlerdir. Toz miktarının ayarlanmasına gerek kalmadan tek kullanım için hazır paketler halinde satışa sunulan ürünler ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlanır. Toz olarak satılan ürünlerin haricinde bar olarak satışı da bulunmaktadır. Bar şeklindeki ürünler de lezzetli yapıları sayesinde kullanıcılardan yoğun ilgi görür. Siz de ihtiyacınıza ve kişisel tercihinize uygun olan ürünü birçok farklı marka ile inceleyebilir ve kampanyalı seçenekler sayesinde dilediğiniz ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.

 Whey Protein Kullanmanın Artıları

Whey Protein Kullanmanın Artıları

Whey protein kullanımının kullanıcılarına pek çok açıdan faydası vardır. Bu nedenle kullanım alanları da bir o kadar geniştir. Whey kullanmak hacim ve güç kazanmak isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Antrenman öncesi tüketilmesi halinde daha yoğun çalışma imkanı sağlar. Antrenman sonrası tüketildiğinde ise toparlanma sürecini hızlandırarak kullanıcıların bir sonraki seansından daha yüksek verim almasına yardım eder. Spor yapan kişiler için en önemli konulardan bir tanesi yağ yakmaktır. Günlük belirli bir seviyede yağ yakarken Whey tüketerek bu seviyeyi yükseltebilirsiniz. Yağ yakma oranlarının yükselmesine yardımcı olan ürün bir yandan da kas kütlenizin korunmasını sağlar. Bu sayede istediğiniz vücuda çok daha çabuk ulaşabilmenizi mümkün kılar. Whey protein kullanmak iştahın azalmasına neden olur. Proteinlerin genel özelliği olarak tokluk hissi oluşturur. Whey tüketimi ile tokluk hissi çok daha uzun süreler boyunca kalır. Kilo üzerinde etkili olma yollarından bir tanesi bu şekilde gerçekleşir. Tok hissettiğiniz için gereksiz kilo yapıcı yiyeceklerden uzak tutarak formda kalmanızı sağlar. Gerçekleştirilen deneylerde Whey protein tüketiminin stresi azaltan etkileri olduğu görülmektedir. Birçok açıdan soruna neden olan stres hormonları kas gelişimi üzerinde de olumsuz etkilere sahiptir. Stres hormonlarının dizginlenmesine yardımcı olarak kullanıcılarına avantaj sunar. Birçok hastalık karşısında da olumlu etkilere sahip olan Whey, sağlık açısından da faydalıdır. Yapılan testlerin sonucunda tansiyon, kolesterol, kalp hastalıklarına iyi geldiği gözlemlenmiştir. Bağışıklık sistemini de güçlendirerek yaptığınız spora ya da işe daha güçlü ve rahat bir şekilde odaklanmaya imkan sağlar. Sağladığı birçok avantaj ile Whey tüketimi yaparak hem istediğiniz görünüme hem de sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Sporla uğraşan kişilerin kullandığı takviyelerin ne zaman alındığı ve hangi miktarda alınması gerektiği son derece önemlidir. Doğru zamanda ve doğru dozda tüketim yapmak hem üründen alınan verimin yüksek olmasını hem de daha fit ve sağlıklı bir vücudu beraberinde getirir. Sahip olduğu özellikler ve gösterdiği performans nedeniyle en sık tercih edilen takviyelerden olan Whey protein ürünlerinin tüketiminin de doğru şekilde yapılması gerekir. Whey protein tozu kullanımı zamanlaması doğru yapılırsa kasların onarımı ve gelişmesi için üst düzeyde etki gösterir. Egzersizden önce Whey kullanımı kasların onarımını başlatarak daha yoğun bir seansı mümkün kılar. Yorulan kasları eski haline getiren proteinleri vücudunuzda hazır olarak bulundurur. Protein kullanımının egzersize başlamadan yaklaşık 45 dakika önce yapılması önerilmektedir. Antrenman esnasında herhangi bir şey içmek ya da yemek, sindirim sistemi taraf��ndan midenize ekstra kan gitmesine neden olur. Egzersiz sırasında istenen bir durum olmadığından tüketiminizi bu esnada yapmamalısınız. Egzersiz sırasında kaybolan enerjiyi yerine getirmek ve kasların onarımını sağlamak için antrenman sonrası oldukça önemlidir. Antrenmanın bitiminden sonra yaklaşık 40 dakika içerisinde Whey protein tüketimi yaparak kaslarınızın duyduğu onarım ihtiyacını kolayca karşılayabilirsiniz. Uzmanlar tarafından uykudan önce sindirimi kolay olan proteinlerin tüketimi tavsiye edilmektedir. Bu sayede uyku esnasında kasların beslenmesi ve protein depolarının boş kalmaması sağlanır. Kasların onarılması için önemli olan zamanlardan bir tanesi de günün en önemli öğünlerinden olan kahvaltıdır. Kahvaltıda Whey proteini özellikle yağsız süt ile tüketmeniz büyük fayda sağlar. Böylelikle vücudunuza pozitif nitrojen dengesi sağlanır ve kaslarınızın beslenme ve onarım işlemlerinde yardımcı olur. Herhangi bir takviye alımı yapmadan uzman görüşü alarak kullanımınızı gerçekleştirmeniz en doğru karardır. Gerek sağlık anlamında gerekse üründen aldığınız verim açısından bir uzmana danışabilirsiniz.

 Avantajlı Whey Protein Fiyat Seçenekleri

Avantajlı Whey Protein Fiyat Seçenekleri

Whey protein fiyat seçenekleri geniş ürün yelpazesi sayesinde her kullanıcının isteğine uygun olarak bulunmaktadır. Fiyatların belirlenmesinde birçok etken rol oynar. Bu nedenle alacağınız ürüne karar verirken özelliklerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Proteinlerin fiyatının belirlenmesindeki en önemli etken ürünün kalitesidir. Ürünün tabi tutulduğu işlemler ve hangi özellikleri taşıdığı son derece önemlidir. Filtrasyon sayısı, arıtma, aroma, hangi maddelerin ne kadar kullanıldığı gibi birçok faktör ürünün kalitesinde rol oynadığı için bütün özellikler göz önüne alınır. Fiyat seçeneklerinin farklılık göstermesindeki bir diğer önemli husus ise Whey çeşididir. İzole, konsantre ya da hidrolize olması ürüne uygulanan işlemlerin farklı olması demektir. Bunun sonucunda farklı kalitede ve saflıktaki ürünler beraberinde farklı fiyat seçeneklerini getirir. Aynı şekilde farklı boyut ve ağırlıktaki modellerin fiyatları da ayrılır. Birçok farklı gramajda ürün seçeneği bulunan Whey protein çeşitleri kullanım sıklığına uygun seçilerek tasarruf imkanı sağlar. Aynı zamanda farklı bir markayı denemek istediğinizde daha az gramajı olan ürünleri alarak yine avantaj sağlayabilirsiniz. Çok daha büyük boyuttaki ürünleri alarak düzenli kullanım yapmak da bir diğer avantajlı seçenektir. Hem başarısını bildiğiniz bir ürün elde eder hem de ürüne daha uygun fiyata sahip olursunuz. Avantaj sağlayan bir diğer seçenek ise set olarak satışa sunulan ürünlerdir. Birbirleri ile uyumlu takviye ürünlerinin bir arada satıldığı set ürünleri sayesinde hem istediğiniz görünüme daha kolay kavuşursunuz hem de kampanyalı fiyat seçenekleri ile avantaj sağlarsınız.

Birbirinden Kaliteli Whey Protein Seçenekleri Trendyol’da

Birbirinden Kaliteli Whey Protein Seçenekleri Trendyol’da

Kazandırdıkları ve kolay kullanımı ile en avantajlı takviye çeşitlerinden olan Whey protein seçenekleri kullanıcıların en sık tercih ettikleri ürünlerdendir. Birçok farklı çeşit ve özellikte ürün seçeneği sunması sayesinde kullanıcılara da büyük kolaylık sağlanır. Bu sayede kullanıcılar kişisel kullanımları için uygun olan modeli seçerek üründen yüksek verim alabilir. Aynı zamanda istenilen performans alınırken beraberinde sağlık açısından getirdiği faydalar ile fit, kaslı bir vücutla birlikte sağlıklı bir beden de sağlar. Whey protein süt çeşitleri de kullanıcılara sunulur. Normal sütlerden farklı olarak özel olarak geliştirilen yapısı sayesinde zengin Whey protein barındırır. Bununla birlikte kana daha hızlı karışmasını sağlayacak yapıda hazırlanır. Birçok farklı şekilde ürün seçeneği bulunan takviyenin seçiminde kullanıcıların en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesi aromasıdır. Kişisel tercihe uygun olarak seçilen aroma ile kullanım kolaylığı kazanılır. Çikolata, çilek, muz, bisküvi, klasik, kurabiye ve daha birçok aroma seçeneğine göz atabilir ve sizin için ideal olanı tercih edebilirsiniz. Farklı aromalara sahip tek kullanımlık ürünleri tercih ederek bir işlem ile birçok aromaya sahip olabilirsiniz. Yüksek kaliteye sahip olan Gold modellerini de inceleyerek kararınızı bu seçeneklerden yana kullanabilirsiniz. Düzenli olarak tüketim ve spor yapan kullanıcılar için ideal olan set modelleri de yoğun ilgi görmektedir. Birden fazla ürün seçeneği ile fark yaratır. Her kullanımda doz ayarlama durumunu ortadan kaldıran servis modelleri ile daha pratik bir kullanıma kavuşabilirsiniz. Toz seçenekleri tercih etmeyen ya da kullanıp ayrıca desteklemek isteyen kullanıcılar için bar olarak üretilen modeller de bulunur. Oldukça leziz olan bu ürünler ile protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Birbirinden avantajlı ürün seçeneklerine Trendyol’a özel kampanya seçenekleri sayesinde oldukça uygun fiyatlara sahip olabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.