Wesse Saat

1227 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Wesse Saat

Her anın gizli kuralları var ve bu kuralların tamamı, tarzını yansıtmaya özen gösteren kişiler tarafından çok iyi biliniyor. Wesse saat, kol saati markaları arasında tüm modelleri ile doğru zamanda doğru tarzı yansıtmanın önemini vurguluyor. Malzeme kalitesinin yanı sıra stile de odaklanarak üretilen kol saati modelleri arasında tercih yapmak için saati ne zaman kullanacağınızı düşünmeniz yetiyor. Çünkü Wesse saat modelleri sadece zamanı göstermiyor, o zaman dilimindeki stilinizi de yansıtıyor. Dijital dünyada zamanın tamamı değil, bölünmüş hali anlam kazanıyor. Geniş zamanlı planlar ya da zamanı öğrenmek için kol saatine bakmak hareketi bile artık anlamını kaybediyor gibi düşünülse de Wesse bu anlamı hayatta tutmaya kararlı. Dijital dünyada klasik kol saatleri artık sadece tarzınıza yönelik bir yol arkadaşınız haline geliyor. Siz, kullanacağınız zaman dilimine uygun model ve tasarımda bir Wesse seçiyorsunuz, o zaman diliminde seçtiğiniz tasarım sizi tamamlıyor. Modelleri değişse de marka sizinle klasikleşiyor. Böylelikle kullandığınız Wesse saatinizin yanı sıra Wesse markası da sizinle özdeşleşmiş oluyor. Tarzı yansıtmak, böyle başlıyor.

Doğru An Doğru Tasarımla Yakalanır 

Wesse saat modelleri arasında tercih yaparken, saati kullanacağınız an önem kazanıyor. Her zamana ve her kıyafet kombinasyonuna uyumlu şekilde üretilse de tasarımın genel duruşu ve tarzın ifadesi olarak gündelik kullanılan saatler tercih edilmeyebiliyor. Wesse, saat tasarımının, kıyafetin bir parçası ve tamamlayıcısı olması düşüncesinden yola çıkıyor. Bir saatin hem klasik hem sportif hem de gündelik olmasının mümkün olmadığını düşünen tasarımcılar, anı yakalayan modeller üzerinde yoğunlaşıyor. Böylelikle, saati satın alırken kendinizi, gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz dünyanın içinde bulabiliyorsunuz. Wesse saat tasarımcıları, her durumun bir stil gerektirdiğini düşünüyor: Maceralı bir hafta sonu gezisi için silikon kayışlı sportif bir Wesse önerirlerken, ilk randevuda takılacak Wesse kol saatinin daha klasik olması gerektiğini söylüyorlar. Arkadaşlarla bir araya gelindiğinde ne klasik ne de çok sportif olan, metal kayışlı bol bir kol saati kesinlikle doğru tarzı yansıtıyor. Böylelikle sizin tarzınız da ortaya çıkmış oluyor. 

Kol Saati Kullanmak Şık Olmaktır 

Akıllı telefonların daha çok kullanıldığı günümüzde zamanı öğrenmek için de bu telefonlar kullanılıyor. Ancak kimi yerlerde sadece saate bakmak için telefonun kullanılması çok da şık durmuyor. Bu tip durumlarda sadece bir kol saati ile kendi saygınlığınızı da öne çıkartıyorsunuz. Kol saatiniz, sizin hakkınızda sessiz ipuçları da verdiğinden, iletişiminizi de düzenleyici bir aracı olarak kendini gösteriyor. Kişisel iletişiminizde bile başlangıç konuşmaları, konuşmanın ilerleyen safhaları, sizin tarzınızla doğru orantılı olarak gelişiyor. Bir iş görüşmesinde ya da bir ilk buluşmada kolunuzdaki saat, siz farkında olmadan beğeni kriterleriniz, hayata bakışınız ve kültürel duruşunuz hakkında bilgi verebiliyor. Bu nedenle kol saatinin, aksesuarların arasında çok önemli bir yeri olduğu herkes tarafından kabul ediliyor.

Uzun Ömürlü Kullanım

Kol saati koleksiyonları, nesilden nesile aktarılacak değerli hediyeler arasında her zaman ilk sırayı alıyor. Bu zamandan bağımsız hediye, önemli bir törende, önceki nesillerden aktarıldığında çok daha büyük anlamlar kazanıyor. Özellikle evlilik törenlerinde hediye edilen kol saatlerinin, daha önceki zamanlarda, ailenin büyükleri tarafından kullanılmış olması onun taşıdığı kıymeti daha da artırdığı için ailesel bağları kuvvetlendiriyor. Dayanıklı bir saat, markası ve tasarımı ile daha çok değer kazandırıyor. Bu şekilde hediye edilmiş bir saatin, çok özel bir günde takılması, zarif duruşunuzun altında yatan duygusal, aileye kıymet veren, romantik yapınızı da ortaya çıkartıyor.

Wesse Saat Teknolojiyi Şıklıkla Birleştirir 

Wesse saatleri üreten ustalar her bir saate kendi işçiliklerini ekliyor. Kol saatleri, duygusal alt yapısının yanı sıra dayanıklılık konusunda da önemli detaylarla donatılarak üretiliyor. Klasik, sportif, kronometreli ya da çok fonksiyonlu saatlerin her biri, ince bir ustalık işi ile ortaya çıkıyor. Saatin üretiminde kullanılan cam tiplerinin birbirinden farklı avantajları bulunuyor. Hardlex kristal cam, çok sert olmamakla birlikte darbelere dayanıklı. Spor ya da doğa yürüyüşü yapan kişiler için kristal camlı saatler öneriliyor. Saatin düşmesi ya da bir yere çarpması gibi durumlar için Hardlex kristal camlar ideal olarak yorumlanıyor. Mineral camlar, temperleme işlemi ile sertleştiriliyor. Böylelikle kırılma ve çizilmeye karşı daha dayanıklı hale geliyor. Safir cama alternatif olarak kullanılan mineral camlar çizilmeye daha dayanıklı. Yan açıdan baktığınız zaman görünen yeşilimsi renk mineral içeriğinden kaynaklanıyor. Şeffaflığı oldukça iyi ve zamanla bozulmuyor. Wesse saatlerinin safirden üretilen camları, çizilmeye karşı bile dayanıklı. Öyle ki, saat camları sadece elmas tarafından çizilebiliyor.

Cam Şekli Wesse Saatin Tarzını Belirler 

Wesse saat çeşitleri, iki cam yapısıyla üretiliyor: Bombeli cam ve düz cam. Bombeli saat camları, kadranının görüntüsünü büyülterek saat içindeki renklerin daha canlı olmasını sağlıyor ve saate estetik bir duruş kazandırıyor. Kimi saat camlarında, takvim kısmının daha rahat görülebilmesi için sadece bu bölge bombeli hale getiriliyor. Böylelikle, saatin bombeli camı büyüteç işlevi görüyor. Bombelendirme işlemi, camın yüzeyinin ısıl işlemle bombeli hale getirilmesi ile oluşuyor. Düz saat camlarında ise yansıma özelliği minimize ediliyor. Düz camlar daha kalın olduğu için saati daha kalın gösterme ihtimali bulunuyor. Düz camlı saatlerin çizilme özellikleri daha az ve bu nedenle gündelik hayatta daha çok tercih ediliyor. Tercihiniz hangi cam modeli olursa olsun şıklığınızı yansıtacak bir Wesse modeli bulunuyor.

Hem Teknoloji Hem Estetik Ön Planda

Wesse saat modellerinde, tasarımsal estetik, teknoloji ile bir araya getiriliyor. Aynı zamanda ürünlerde kasa çapına göre ufak detay tasarımsal değişiklikler de yer alıyor. Kadın kol saatleri, kadınların narin bilekleri üzerinde daha zarif görünmesi için daha küçük çaplarda üretiliyor. Erkek kol saatlerinde ise güçlü ve güvenilir duruşu betimlemek için kasa çaplarının daha büyük olması tercih nedeni oluyor. Kasası büyük olan ve kordonu daha ince olan saatler, bileklerinde daha büyük saat olmasını tercih eden kullanıcılar için özel olarak üretiliyor. Kadran içindeki değerli taşlar, büyük kadranlı saatlerde kendini daha net bir şekilde göstererek şıklığı tamamlıyor. İnce kordon, bileği daha ince gösterirken saatin büyüklüğü, disiplinli, zamana bağlı ve program yapmayı seven insan imajını çağrıştırıyor.

Bilek Yapısına Göre Hangi Kasa Çapı Uygundur? 

Bileğinize göre saati seçerken, kişisel beğenileriniz haricinde bazı teknik konulara da önem vermek gerekiyor. Bileğinizin yapısı ile alacağınız saatin uyumlu olması, tarzınızı yansıtması açısından önem taşıyor. Çapı 38 mm’den daha küçük olan Wesse saatler, genellikle kadın saati olarak tasarlanıyor. Bileğinize uygun saati bulmak için öncelikli olarak bileğinizi ölçmeniz gerekiyor. Bir ipi bileğinize sararak, tam bileğinize oturacak şekilde ayarlayıp sonra bu ipin uzunluğunu ölçebilirsiniz. Böylelikle bileğinizin ölçüsünü almış oluyorsunuz. Bileğiniz 13 cm’den ince ise ölçünüz küçük ve orta olacaktır. Çapı 38 ile 42 mm arasında değişen saat modelleri, bileğinize daha uygun oluyor. Bileğiniz 18 cm’den kalınsa saatinizin kasa çapı 44 ile 50 mm arasında olabilir. Spor saatlerde kasa kalınlığı daha büyüktür. Kolunuz narinse kasası çok kalın olmayan bir saat almalısınız. Metal kayışların görünüşü de daha ağırdır. Bu nedenle ince bilekli kişilerde metal kayış yerine deri kayış tercih edilmesi öneriliyor. Sizin zevkiniz metal kayıştan yanaysa, ince, hasır görünümlü metal kayışları kullanabilirsiniz. Bileğinizin yapısı ince ama kadranı büyük saat kullanmak istiyorsanız Wesse marka saat modellerinin ince kordonlu ve büyük çaplı saatlerine göz atabilirsiniz.

Kordon Materyali ve Rengi Kişiliğinizi Anlatır

Wesse saatlerin en önemli tasarım özelliği, kişiye zamanı değil, anı hediye etmek olarak öne çıkıyor. Bu noktada iki tane önemli ana tasarım objesi dikkat çekiyor: Saatin kadranı-kasası ve kordonu. Klasik bir görünüşte metal ve bileğe hafif bol gelen kordon daha çok beğeni topluyor. Ancak sportif bir tarz ile deri kayışlı bir saat kullanmak çok daha iyi bir kombinasyon yaratıyor. Yine de siz, saat beğeniniz üzerinden yola çıkarak kendi tarzınızı yaratabiliyorsunuz. Birçok materyal ve renkte kordon ve kayış bulmanız mümkün. Wesse saatleri içinde, tasarımsal detaylar, renklerin ve materyallerin uyumu ile de özdeşleştiriliyor. Çelik kasa materyali ile uyumlu kordonlar tasarımda kullanılan ana temanın sürekliliğini yansıtıyor. Özellikle abiye modellerde hasır saat kordonu dikkat çekiyor.

Erkek ve Kadın Saat Modellerinde Çeşitlilik 

Erkek ve kadın saat modelleri arasından seçim yaparken şıklık ön planda tutuluyor. Wesse Erkek Saat modellerinde şıklık, güçlü ve dinamik bir tasarım ön planda tutulurken kadın kol saati modellerinde kibar ve zarif bir duruş dikkat çekiyor. Her zaman dakik olan Wesse kullanıcısı, beğenisine göre bir saat modeli ararken, kadranında takvim olup olmamasına göre de seçim yapabiliyor. Takvimli Wesse kadın saat modelleri hem sportif hem de taşlı tasarımları ile öne çıkıyor. Özellikle altın ve rose gold kasa renkleri üzerine yerleştirilmiş takvim, saatin yan tarafındaki düğmeye basınca da gösterilebiliyor.

Saatlerde Su Geçirmezlik Önemlidir 

Saatlerin suya dayanıklılığı ile su geçirmezliği arasında işlev açısından farklar bulunuyor. Suya dayanıklı saatler, su sıçramalarına ya da üzerine su döküldüğü zaman saati koruma özelliği ile tasarlanmış saatleri ifade ediyor. Suya dayanıklılık ise çeşitli basınç işaretleri içeriyor. Wesse saatleri suya dayanıklılığa göre üretiliyor. Bu özellik, suyun altında çeşitli basınç ölçülerine kadar saatin çalışabilir olduğunu ifade ediyor. Wesse saatler, 3 ATM, 5 ATM ve 10 ATM gibi farklı basınçlarda üretiliyor. 3 ATM basınca dayanıklı saatiniz, ellerinizi yıkarken ya da yağmurda sıçrayan sulara karşı dayanıklı bir yapı sergiliyor. Ancak yüzmeye gitmeden önce saatinizi çıkarmanız gerekiyor. 5 ATM saatler ise günlük kullanıma, yüzmeye ve duşa uygun. Bunun yanı sıra kayak ve paraşüt sporlarında da dayanıklılık gösteriyor. Ancak dalma ve su sporlarında kullanılması önerilmiyor. 10 ATM basınca dayanıklı saatler ise günlük kullanımda ve havuzda yüzmeye uygun dayanıklılık seviyesinde bulunuyor. Ancak yüksekten suya dalışa gibi yüksek basınç oluşturacak sporlarda ve diğer su sporlarında kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Saat Kayışı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wesse’nin saati kadar kayış çeşitleri de büyük bir titizlikle üretiliyor. Alerjen bir yapınız yok ise tüm saat kayış ve kordonları cildinizle uyum gösteriyor. Deri kayışlar, rahat ve hafif oldukları için pratik. Saatin klasik havasını koruduğu için özellikle eski görünümlü saatlerde deri kayış tercih ediliyor. Wesse marka saat ve saat deri kayış modelleri, kol ile uyum sağlayacak şekilde, özellikle yaz aylarında oluşabilecek sorunları minimize etmek için özel olarak üretiliyor. Çelik kordonlar, paslanmayan özellik taşıyor. Demir – karbon alaşımlı çelik kordon modellerinde az miktarda krom da bulunuyor. Korozyona ve oksitlenmeye karşı dirençli olan çelik kordonlar ve kasa ile üretilmiş saatler, uzun süre kullanılabiliyor. Kolaylıkla temizlenebiliyor ve çizikler oluştuğunda polisaj ile ilk günkü kadar şık olabiliyor. Eğer metal kordonlu saat arıyorsanız, Wesse hasır kordon saat modellerine de göz atmalısınız.

Wesse’de Analog Kalitesi Şıklıkla Bütünleşir 

Wesse saatlerin tüm çeşitlerinde kullanıcıya kolaylık sağlayacak bir teknoloji kullanılıyor. Ancak tüm saatlerin, eski, klasik analog görüntüsünde olması önem taşıyor. Analog tasarım, saatin markasının belirleyici özelliklerinden birisi olarak öne çıkıyor. Analog saat, kişinin klasik duruşunu da belli ediyor. Çalışma mekanizması ister mekanik ister quartz olsun, kadrajda akrep, yelkovan ve saniye göstergesi varsa bu saat tipine analog deniyor. Saatin analog kısmı, arka tarafında çalışan yapısından farklı olarak inceleniyor. Arka tarafta tamamen dijital bir yapı olsa da kadrajda akrep, yelkovan ve saniye göstergesi var ise bu saat analog olarak kabul ediliyor. Bu nedenle Wesse saatlerde dijital modelleri görmek istediğinizde size analog saatler gösterilecektir. Quartz saat modellerinde ise pilden enerji alan bir mekanizma bulunuyor. Piller elektrik akımını quartz kristali üzerinden gönderiyor. Kristaller elektriği iletirken titreşim yaratıyor. Bu titreşim sayesinde saat çalışıyor. Saatin kadrajında görsel bir farklılık yaratmıyor.

Kol Saati ve Bileklik Takımları

Kimi zaman sadece kol saati yetmez. Yanına bir aksesuar daha takmak gerekir. Bu durum özellikle kadın kol saati modellerinde bileklik ile birlikte kombinler oluşturan modeller şeklinde tasarlanıp sunuluyor. Saatin tasarımına uygun bileklikler, kadın şıklığını taçlandırıyor. Özellikle Wesse altın rengi saat modelleriyle birlikte satışa sunulan bileklikler, set olarak hediye edilebiliyor. Uygun fiyatları, kaliteli saat ve bileklik modelleri ile şık duruş ve tarz bütünleşiyor. Altın ya da gold altın saatler trendleri yansıtırken, iki renk saatler çeşitli kombinlerle şık olabilecek altın ve gümüş efektlerini içeriyor. Açık ya da koyu renk Wesse lacivert saat modelleri, spor kıyafetler ya da kahverengi ağırlıklı kombinlerde tarzınızı daha çok ortaya çıkartıyor. Wesse gümüş saat modelleri ise gümüş aksesuarlarınızla birlikte kullanabileceğiniz bir şıklık yaratıyor.

Marka Tarzı Çağrıştırır 

Kullanıcı için sadece bir saat değil bir zaman dilimi ürettiğini söyleyen Wesse’nin saatleri çeşitli zaman di imlerini de çağrıştırıyor. Wesse en iyi kol saati modelleri arasında göz alıcı çeşitlerin yanı sıra klasik ve sportif modeller de bulunuyor. Özellikle sportif modelleri, aradığınız genç kol saati modelleri arasından hem marka hem tarz olarak sıyrılıyor ve kendisini gösteriyor. Kol saati, hangi model olursa olsun, kendi tarzında bir meydan okuma yaratıyor. Wesse saat ile şıklığınızı tamamladığınızı biliyor ve herkesten önce kendinize saygı duyduğunuzu çevrenize ifade ediyorsunuz. Wesse saat kalitesi hakkındaki olumlu yorumlar da ürünlerin tercih edilebilirliğini artırıyor..

Wesse Saat İle Zaman Satın Alırsınız 

Her Wesse saatin kendine has bir öyküsü var. Bu öykü, sizin kolunuzda bambaşka bir anlam kazanıyor. Kişisel özellikleriniz, karakteriniz ve duruşunuzun kolunuzdaki saat ile doğrudan ilişkisi bulunuyor. Kol saatleri bu nedenle daha çok önem taşıyor. Bu nedenle Wesse satın alırken, zaman satın alıyorsunuz. Tasarımları ve aksesuarları ile Wesse kol saati modelleri arasından, kendinize en yakın olanları seçtiğinizde onları nerede ve hangi zaman diliminde kullanacağınızı da belirliyorsunuz. Sadece kendiniz için değil, sevdikleriniz için de en zarif hediyelerden birisi olan Wesse modelleri arasından seçim yaparken, hediye edeceğiniz kişiyi de bambaşka bir dünyaya davet ediyorsunuz. Wesse saat fiyat ve model çeşitleri arasında seçim yaparken uygun ödeme koşulları ve çeşitli avantajları da yakalamış oluyorsunuz. Kol saati markaları arasında öne çıkan Wesse ile sadece saat değil, hayal ettiğiniz zamanı da satın alıyorsunuz. Wesse kol saati modelleri, uygun ödeme koşulları ile avantajları yakalamak Trendyol'da sizi bekliyor!