Webcam

350 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa
DSACategoryId/104024/103660/108657/109309

Webcam

İnternet kullanımının yaygınlaşmaya başladığı yıllarda popülerleşen webcamler, ilk çıktığı yıllardan itibaren, çeşitli sohbet platformlarının önemli bir parçası halini almayı başarıyor. İnsanların evlerinden ayrılmadan aileleriyle ve arkadaşlarıyla, görüntülü konuşmasını sağlayan bu usb kablosu girişli taşınabilir kameralar, günlük hayatın içinde vazgeçilmez bir yere sahip olmasıyla biliniyor. 2000li yılların başında kullanımı yaygınlaşan webcamler kolay taşınabilir hafif modelleriyle yıllar içinde insanların kullanım ihtiyaçlarına ve teknolojinin hızla gelişimine göre çeşitlilik göstermeye devam ediyor. İlk sanal sosyallik çağının temsilcilerinden olan webcamler, 1990lı yılların başında filmlerde bir bilimkurgu öğesi olarak görülen ‘görüntülü konuşmayı’ insanların evine taşıyarak 2000lerdeki teknolojinin yükselişinin adımlarını hızlandıran etkenlerden biri olmayı sürdürüyor. Dış dünyadan aldığı görüntüleri, bilgisayara veri olarak aktararak video iletişim teknolojisine çağ atlattıran ikonik Webcamler tüm dünyada yeni bir sosyal yaşam algısını başlatmayı sağlıyor.

Webcam en kısa tabirle USB girişleri üzerinden bilgisayarlara bağlanılarak görüntülü konuşmayı sağlayan video cihazlara verilen ad olarak biliniyor. Webcam kullanımı, çalışma prensibi olarak sayısal fotoğraf makineleri ve video kaydedicilerle benzer çalışma özelliklerine dayanıyor. Web kamera olarak da bilinen görüntülü konuşma aygıtları İlk kez 1991 yılında Cambridge Üniversitesi'nin bilgisayar bilimi laboratuvarlarında bulunup, günümüzde hala gelişmeye devam ediyor. Web kameralar keşfedildiği tarihten günümüze kadar çeşitli şekillerde hayatımızı kolaylaştırmayı sağlıyor. Özellikle birbirine uzak ya da farklı şehirlerde yaşayan insanların görüntülü olarak haberleşmelerine yarayan webcamler, ilk çıktıkları yıllarda bilgisayarların sohbet programları üzerinden bağlantı yapılabilmesini sağlamasıyla biliniyor.

Kullanıcıların görüntülü olarak konuşmalarını sağlamanın yanı sıra, web kameralarının bilinen daha pek çok özelliği bulunuyor. Bu özellikler arasında profesyonel kuruluşların ve çalışanların toplantılarını uzaktan ayarlamaları, online kurslar ve eğitimler, özel dersler ve mülakatlar da yer alıyor. Kullanıcıların ihtiyacına göre şekillenen modelleri ile webcamler günümüzde en çok tercih edilen teknolojik cihazların başında geliyor. Webcamler kolay kullanımları ve bir yerden bir yere ulaşmak için çaba gerektirmeyen teknolojik altyapısı ile hem zaman, hem de ekonomik olarak tasarruf ettiriyor. Kullanıcılar internet bağlantısı ve kullanıma uygun bir web kamera ile istedikleri yerden istedikleri kişi ile görüşmenin kolaylığını yaşıyorlar. Web kameralar toplantılar ya da buluşmaların yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerine yerleştirilen kameralar sayesinde, dünyanın herhangi bir yerindeki hayvanat bahçesini ya da eğlence yerini izleme, o atmosfere ortak olma şansına da erişebiliyor. Teknolojinin yıllar içinde gelişmesiyle birlikte, kullanım alanları da artan web kameralar sayesinde artık dünyanın herhangi bir yerinde olan bir olayı yakalamak çok kolay!

Webcam Modelleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?

İlk geliştirildiği yıllardan bu yana pek çok insanın hayatında büyük bir yere sahip olan web kameralar, kullanıcıların ihtiyacına göre gelişmiş ve temel modeller olarak kategorilere ayrılıyor. Özellikle video kaydetme, fotoğraf çekme fonksiyonları, usb kablolu ilk modelleriyle popülerleşen web kameraların pek çok modeli bulunuyor. Webcam kameralarından alınan ham görüntüler kişilerin isteğine göre bilgisayarlara kaydediliyor. Önemli toplantıların ve görüşmelerin verileri de bu şekilde depolanıp, kaydedilebiliyor. Değişik modellerde piyasaya sunulan kameraların, dahili mikrofon ve aydınlatma gibi gelişmiş özellikleri içeren modelleri de bulunuyor. Web kameraların temel özellikleri arasında, geniş bir görüş alanına sahip olması, net ve kesintisiz görüntü akışı sağlaması, dijital yakınlaştırma, otomatik odaklama, cam mercek, kızılötesi sensör ve webcam 1080p teknolojisi yer alıyor. Web kameraların bazı teknik eklemeleri de tripod vidası, gizlilik kapağı olarak öne çıkıyor. Kameralar, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre de gruplara ayrılıyor. Usb webcam modeller, web kameraların en çok kullanılan modellerini arasında yer alıyor. Bilgisayarlara bağlanılarak görüşme yapmaya ve fotoğraf çekmeye imkan veren modellerden olan usb kablolu web kameraları kolayca web seminerleri düzenlemede de kullanılıyor. Web kamerası seçiminde önemli bir özellik olan 120fps webcam de saniyede 120 kare görüntü sağlayarak, görüntü kalitesini artırıyor.

Webcam modelleri arasında öne çıkan cihazlardan biri de teknolojik akıma uyan web kameraları olarak kullanıcının beğenisine sunuluyor. İnternetten sıklıkla görüntülü arama yapanların işini kolaylaştıracak özellikleri bir araya toplayan lifecam webcam serileri, kamerayı kullanan kişilerin işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bir web kamerasından beklenilenin çok üzerinde işlevlere sahip olan life cam ürünlerinde, yüksek megapikselli algılayıcı yer alıyor. Bu webcam photo özelliğiyle ürün, çekilen video, ya da fotoğrafların internet üzerinden kolayca paylaşılmasını sağlıyor. True color renk teknolojisine sahip olan lifecam kameraları, sahip olduğu bu özellikle neredeyse tüm ışık ışık koşullarında güçlü bir görüntü kalitesi sunmayı sabitleştiriyor. Pek çok video call uygulamasıyla uyumlu çalışan kamera, iş görüşmelerinde Skype de ultra performans gösteriyor. Ayrıca dahili mikrofona sahip olan ürün, fazladan bir mikrofon ihtiyacını da ortadan kaldırmış oluyor. Web kamerası Microsoft live başta olmak üzere diğer bilgisayar yazılımlarıyla da uyumlu çalışıyor. Ürün her monitör ve bilgisayara kolayca monte edilebiliyor. Bu webcam serisi ayrıca, yüksek seviyede görüntü ve ses kalitesiyle lifecam webcam teknolojisini yoğun olarak kullananların en çok tercih ettiği modellerden biri olma özelliği taşıyor.

Günden güne değişen  Webcam teknolojisine ismini yazdırmış olan High speed webcam, en çok tercih edilen modellerden biri olarak kullanıcının beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Yüksek hızda görüntü kalitesini, kesintisiz bir şekilde bilgisayara aktaran kameralar ayrıca mandallı sistemiyle her ortama kolaylıkla monte edilebiliyor. Carl Zeiss mercek teknolojisi ile yüksek kalitede görüntü ve video kalitesini garantileyen webcam modelleri, otomatik olarak odak ayarı yapan teknolojisi sayesinde yazılım ayarı yapılmadan kullanılabiliyor. Webcam for pc kategorisinin önde gelen modellerinden olan ürünün bir diğer kullanışlı özelliği ise mikrofon olarak öne çıkıyor. Tüm bu özelliklerinin yanında, High speed web kamerası, bilgisayara takar takmaz, görüşmelerinizi yüksek kalitede kaydetmenize de imkan sağlıyor. Görüşmenizin ardından kayıtlarınızı özelleştirip, kamera ayarlarınızda değişiklik yapabiliyorsunuz. Özellikle gürültülü alanlarda, ortamdaki sesi bastıran ve kişinin sesine odaklanan webcam bu özelliği ile de kullanıcılardan tam not almayı başarıyor. Sıklıkla video konferans yapan kullanıcıların  business webcam serilerini tercih etmesi önem taşıyor.  Yüksek hızda ham görüntüyü işleme özelliğine sahip, video konferans teknolojisi ise üst seviyede bir deneyim sağlıyor. Özellikle RightLight teknolojisi ile desteklenen webcamlerin çözünürlük kalitesini deneyimleyen kullanıcıların bu özellikten çok memnun kaldığı da gelen yorumlar arasında yer alıyor.

Webcam Fiyatları Ürünün Özelliğine Göre Değişiyor

Webcamlerin fiyatları kullanıcıların tercihlerine ve kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösteriyor. Web kameraların fiyatlarının değişiklik göstermesinde  teknik özellikleri büyük rol oynuyor. Oyun severlerin tercih ettiği webcamler yüksek çözünürlüğüyle öne çıkarken, kaliteli fotoğraf ve video çekmek için HD özelliklere sahip web kameralar farklı fiyat aralıklarında yer alıyor. Kameraların fiyatları kullanıcıların bütçeleri ile doğru orantılı olarak da değişiyor. Ürünlerin fiyat aralıklarını belirleyen özellikler arasında; çözünürlük, resim sensörü, kameranın hafızası, ışıklandırma desteği, dahili ve harici mikrofon eklentisi, bağlantı özellikleri yer alıyor. Web kameraların donanım özelliklerindeki teknolojik özellikler fazlalaştıkça fiyat performansı olarak da farklılık gösteriyor. HD kalitesinde, akıcı ve canlı video desteği sağlayan son teknoloji ürünü webcamler, kullanıcıya yüksek kare hızı sağlayarak ağır çekimlerde bile görüntü kaybı yaşanmasını engelliyor.Yüksek hızda veri akışına sahip HD webcam olarak adlandırılan modeller, görüntüde bozulmaya yol açmadan kullanıcıların önemli görüşmelerinin ve toplantıları gerçekleştirmek için öncelikli tercih ettiği kameralar arasında yer alıyor. HD webcamler saniyede 30 kare hızıyla çalışarak, canlı görüntüler sunmayı başarıyor.

HD görüntü kalitesi her zaman kontrastlı ve parlak görüntüler alınmasına fırsat veriyor. Ultra HD 4k web kameraları ise en gelişmiş webcamlerden olarak biliniyor. Hassas ayarları sayesinde bilgisayara aktarılan görüntünün net ve kesintisiz olmasını sağlayan Ultra HD 4K, dijital yakınlaştırmada keskinliği ve ultra çözünürlüğü ile 4k HD teknolojisinin buluşturulduğu web kameraları olarak biliniyor. Ultra HD 4k webcam, HDR teknolojisi ile loş ışıkta bile görüntüdeki kayıpların önüne geçiyor. Bu özellik video görüşme anında ya da fotoğraf çekiminde yüzdeki ifadeleri en ince ayrıntısına kadar yakalamayı başarıyor. Bu web kamera çeşidi sosyal medya kanalları ve özel/ profesyonel çalışmaları için kaliteli çekimler yapmak isteyenlerin tercih ettiği web kameraları arasında yer alıyor. Interactive webcam ise günümüzde çok tercih edilen yeni nesil teknoloji ürünlerinin içinde bulunuyor. Bu cihazlar işlev olarak diğer web kameralarıyla aynı çalışıyor. Bu interaktif kameraların farklı özelliklerinden biri, oyun oynarken gerçeklik seviyesi arttırılmış, sohbet etmeyi kolaylaştıran geniş açılı ve ışıklandırması güçlü özellikler olarak öne çıkıyor

Webcam satın alırken ipuçları olarak, kullanıcıların cihazın hızına ve yazılım özelliklerine oldukça dikkat etmeleri gerekiyor. Kullanıcıların webcam satın alırken tıpkı normal kamera alır gibi, cihazın çözünürlük kalitesine bakmaları en önemli şartların başında geliyor. Öncelik olarak kullanacakları web kamerasının iş için mi yoksa şahsi kullanıma yönelik mi olacağını tespit etmeleri işleri çok daha kolaylaştırıyor. Şahsi bir kullanım için çözünürlüğü çok daha yüksek bir web kamerası tercih edilmesi gerekiyor. Web kamerası seçerken diğer önemli şartlardan biri de evdeki ya da ofisteki internet hızının durumudur. İnternet hızlarını tespit ettikten sonra webcam almaları daha sağlıklı bir yaklaşım olarak öne çıkıyor. Webcamde kullanılan lensler de, görüntünün işlenmesinde ve kaliteli bir kullanım sağlanmasında büyük rol oynuyor. Cam lensler daha net bir görüntü sağlaması için üretiliyor. Webcami bilgisayarınızın neresinde konumlandıracağınız da, önemli ipuçlarından biridir. Bilgisayarınızın üstüne takacağınız bir webcam arıyorsanız, ayak kısmında kıskaç olan web kamerası modellerini seçebilirsiniz.  Doğru webcam seçimini bu kuralları izleyerek yapabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun webcam modelini Trendyol'un avantajlı fiyatlarıyla satın alabilirsiniz. 

Webcamlerin Özellikleri İhtiyaca Göre Çeşitlilik Gösteriyor

Günümüz teknolojisinde kullanımı oldukça yaygın olan web kameralarının en önemli özellikleri arasında çözünürlükleri yer alıyor. Standart ve yüksek çözünürlüğe sahip bir webcami verimli kullanabilmek için kullanıcının internet bağlantısının da hızlı olması bu konuda büyük önem taşıyor. İnternetten konuşmaları ve toplantıları sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek için HD çözünürlüklü webcamler en çok seçilen web kameraları arasında yer alıyor. İhtiyaca göre webcam seçerken şu özelliklerden de yararlanılabiliyor; Webcamin resim yenileme hızı, sensör kalitesi, hareket algılama ve yüz takip sistemi, webcamlerin kullanım kalitelerini artıran başlıca özellikler arasında öne çıkıyor. Özellikle ürünün sensör ve mercek kalitesi yüksekse karanlıkta çekim yapılsa dahi memnun edici sonuçlar alınıyor. Bir webcamin sensör kalitesinin yüksek olması demek, ışık azaldıkça görüntü kalitesinde herhangi bir kayma yaşanmaması anlamına geliyor. Yüksek kalitede bir sensöre sahip bir web kamerası alındığında ışık az olsa dahi, kullanıcılar işlerini aksatmadan devam ettirebilme imkanı buluyor.  Kameranın yüz tanıma sisteminin iyi olmasının yararları arasında, en küçük hareketi bile algılaması ve görüntüler arası tutuklukları en aza indirmesi yer alıyor.

Webcam ne işe yarar sorusuna göre şekillenen ihtiyaç çerçevesinde herkese uygun özellikte webcam bulunuyor. Yakın çevreyle olan sohbetlerden, iş görüşmelerine, oyun sevdalılarının ve online ders alanların isteklerine kadar webcam teknolojisi her durumu bir araya getiriyor. Webcami sıklıkla kullanan kullanıcılardan gelen yorumlarla, ürünlerin teknik özellikleri ve yararları ele alınıyor ve diğer webcam kullanmayı düşünen kişilere rehber olan yorumlar yapılıyor. Webcamler temel amaçları arasında olan hareketli ya da sabit görüntüleri bilgisayara uygun şekilde aktarıyor. Webcamlerin kullanıcıya olan yararlarının tespit edildikten sonra alınması kamera seçiminde büyük rol oynuyor. Son teknoloji ürünler bu özelliği bilgisayarın güvenliği için de bir kalkan gibi kullanıyor. Hızlı hareketlerde en uygun görüntüyü yakalayan ve karşıya ileten kamera bu sayede kullanıcıya daima kaliteli çözünürlükte görüntüler sunuyor. Bütün bu yararları ve özellikleriyle sensör kalitesi etkili bir kamera kullanımının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Kullanıcılar  günlük hayatta sohbetlerini rahatça sürdürüp, sosyal hayatlarını canlı tutabilmelerinin yanı sıra, toplantılarını ve işleriyle  ilgili detayları da tek bir yerde kaydedebilme imkanı yakalıyor. Siz de hayatınızı daha düzenli hale getirmek için bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun webcam modellerinden birini Trendyol'dan hemen satın alabilirsiniz.

Kişisel Bilgisayar ve Webcaminizi Güvende Tutmanın Yolları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, insanların işlerini tek bir ekrandan halletmesi, toplantılarını çantalarına dahi sığabilen kameralarla yapmaya başlamasıyla yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmaya başlıyor. Tek bir kamera tüm işleri bir arada toplayıp, hem zamandan, hem de mekandan rahatlık sağlamayı daha elverişli hale getiriyor. İnsanların tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi yararı fazla olan bir durum olsa da bazı kişisel veri açıklarını da beraberinde getiriyor. Bu noktada kişisel verileri korumak için harekete geçen üreticiler, kullanıcılara kişisel bilgisayarlarını kullanmadıkları zaman, web kameralarını kapatıp, her türlü zararlı faaliyetten uzak durabilmek adına ürün geliştirmeyi sürdürüyorlar. Webcam laptop kapatıcılar da bu ürünlerden sadece biri olarak tüketicilere sunulmaya başlanıyor. Bu kapatıcı stickerların ortak amaçları arasında, kullanıcıların kişisel cihazlarının gizliliğini korumak yer alıyor. İnce ya da kalın bir plastik şerit halinde üretilen kamera kapatıcı, kullanıcıların veri gizliliğine dikkat ederek tasarlanıyor ve kameraları tam örtecek şekilde piyasaya sunuluyor. Kişisel verilerini ve özel görüntülerini korumak isteyen kullanıcılar için ince düşünülmüş olan bu laptop kamera kapatıcı aparatların modelleri de gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Çeşit çeşit renklerde ve şekillerde tasarlanan sticker şeklinde de alınabilen webcam kamera kapatıcı aparatlar, tüm bu koruyucu özelliklerinin yanında ayrıca telefon kamera kapatıcı olarak da kullanılabiliyor. Verilerini korumak için harekete geçen kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünlerden olan bilgisayar kamera kapatıcı, herkesin kolayca ulaşabileceği uygun fiyatlara satılıyor. Kolay uygulanabilen ve çıkarıldığında kamera yüzeyinde iz bırakmayan bu sticker aparatları, hassas yüzeylere de yapıştırılabiliyor. Kullanıcılar ofiste, okulda, evde başta olmak üzere genel olarak her yerde kişisel cihazlarında kapatıcı stickerlar kullanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar küçük bir koruyucu sticker aparatla kişisel cihazlarını koruma altına alabilmenin rahatlığını yaşıyor. Siz de bilgisayarınızda, özel kameranızda verilerinizi, fotoğraflarınızı korumak amacıyla küçük bir aparatla büyük bir fark yaratmak isterseniz, Türkiye'nin online alışveriş sitesi Trendyol'dan uygun fiyatlı, çeşitli renk ve modellere sahip webcam ve kamera kapatıcı ürünlerinden hemen satın alabilirsiniz.