Ayak Isıtıcı - Teak

4.3
98Değerlendirme
1.6B
Tahmini Teslimat:26 Kasım - 5 Aralık

Ürün Bilgileri

Detaylı Ürün Açıklaması

GENEL ÖZELLİKLER


Kademe Sayısı 3 (max 33 Watt / max 50 Watt / max 66 Watt )

Kontrol Şekli Uzaktan Kumanda ile veya manuel (El ile)

Kullanım Şekli Otururken ayak altında veya ayaktayken üzerine çıkılarak

Garanti Süresi 2 Yıl

Ebatları (cm) 59,4 X 41 X 72,8


UFO Ayak Isıtıcı Kullanım Alanları

Manav, balıkçı, kasap gibi içindeki gıdalar zarar göreceği için fazla ısıtılamayan yerler,

Restaurant, kafe, market, nalbur gibi kapısı sık açıldığından ısı kaybı çok olan yerler,

Gişe, güvenlik kulübesi, konteynır gibi, zemini soğuk, kapı – penceresi sık açılan yerler,

Depo, otopark, şantiye gibi büyük hacimli, ısıtması zor ve zemini soğuk olan yerler,

Ofis, ev gibi aynı ortamda farklı sıcaklık seviyelerinden hoşlanan insanların bulunduğu yerler,

Sıcaklığa daha duyarlı olan yaşlı, çocuk veya hamilelerin bulunduğu yerler,

Ders çalışma odası gibi sürekli ısıtılmayan fakat kullanıldığında ısıl konforun olması gereken yerleri sayabiliriz.


SIKÇA SORULAN SORULAR


UFO Ayak Isıtıcı ne kadar elektrik tüketir?

UFO ayak ısıtıcı yaklaşık olarak 1 ayda 3 TL elektrik tüketmektedir.

UFO Ayak Isıtıcı ayağınızı çok hızlı biçimde ısıtabilmek için ilk çalıştırıldığında 20 dakika boyunca maksimum güçte (0,11 kW) çalışmaktadır.

Bu sayede yüzey sıcaklığı ortam şartlarına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 10 dakika içerisinde maksimum seviyeye gelmektedir.

UFO Ayak Isıtıcısı, yüksek kaliteli çok sayıdaki ısı izolasyon katmanları sayesinde ilk 20 dakikadan sonra bir daha tam güçte çalışmaya gerek duymadan ayağınızı ekonomik biçimde ısıtır. İlk 20 dakikadan sonra sizin gerek el ile gerekse uzaktan kumanda ile yaptığınız kademe ayarına göre aşağıda verilen güç seviyelerinde çalışır.

1. Kademe: maksimum 33 Watt (ort. 23 Watt)

2. Kademe: maksimum 50 Watt (ort. 35 Watt)

3. Kademe: maksimum 66 Watt (ort. 41 Watt)

UFO Ayak Isıtıcı, farklı mevsim ve iklim koşullarında size her zaman aynı konforu yaşatabilmek için elektronik kartında özel bir yazılıma sahiptir.

Bu yazılımı sayesinde UFO Ayak Isıtıcı kademelere göre yukarıda belirtilen gücün tamamını kullanmayıp, rezistansını kısa aralıklarla size hissettirmeyecek biçimde açma kapama yaptırarak çalışmaktadır. Bu da UFO Ayak Isıtıcı kullanıcısına, her iklim koşulunda aynı konforu yaşatmanın yanı sıra çok düşük elektrik tüketimi yapılmasını sağlamaktadır. Çok düşük elektrik tüketimi sayesinde UPS hatlarından veya jeneratörlerinden de kolayca beslenebilir.

Aşağıda UFO Ayak Isıtıcının bir günde 10 saat çalışması durumunda hangi kademede yaklaşık ne kadar enerji tükettiği yazmaktadır.

Elektriğin kW saat değeri 0.29 TL olarak hesaplanmıştır. Ortam sıcaklığına göre aşağıdaki değerler az bir miktar değişiklik gösterebilir.

4. Kademe: 1 Gün = 0.224 kW = 0.065 TL/gün 1 Ay = 6.72 kW = 1.95 TL/ay

5. Kademe: 1 Gün = 0.344 kW = 0.100 TL/gün 1 Ay = 10.32 kW = 3.00 TL/ay

6. Kademe: 1 Gün = 0.404 kW = 0.117 TL/gün 1 Ay = 12.12 kW = 3.52 TL/ay

Yapılan çalışmalar insanların soğuk havadan ilk olarak ayak ve ellerinin rahatsız olduğunu, sıcak havadan ise ilk olarak baş ve yüzlerinin rahatsız olduğunu ortaya koymuştur. Günümüzde kullanılan konvektif ısıtma sistemlerinde ısınan havanın yükseldiği için maalesef başımızın olduğu bölgenin daha sıcak, ayaklarımızın olduğu bölgenin ise daha soğuk olmasına sebebiyet vererek konforumuzu bozmaktadır.

Yaşadığınız kapalı ortamların sıcaklığını kışın 22°C`lere çıkarmak yerine kullanılan yerin durumuna göre yalnızca 17-18 °C`lere çıkararak ayağınızın altında da bir UFO Ayak Isıtıcı kullanmanız durumunda kışın büyük miktarda enerji tasarrufu yapabilmeniz, kendinizi daha dinç ve konforlu hissetmeniz mümkündür. Böyle bir uygulamada UFO Ayak Isıtıcınız kısa sürede kendisini amorti edecektir. Bireysel ısıtıcınız çok düşük enerji harcadığından hem kullanıcılarına hem de enerji kaynaklarını tüketmediği için dünyaya faydalı, çevreye duyarlı bir üründür.


UFO ayak ısıtıcım aralıklı sinyal veriyor, ne yapmalıyım?

UFO ayak ısıtıcınızın kullanım kolaylığını arttırmak ve arıza oluştuğunda sizleri uyarmak için içerisine elektronik kart takılmıştır.

Bu doğrultuda iki tip arıza sinyali mevcut olup;

1.UFO ayak ısıtıcınızdan 10 dakika ara ile sesli sinyal alıyorsanız bu durumda cihazınız sadece 1.sıcaklık kademesinde çalışacaktır. 2. ve 3. kademelere alınamayacaktır.

2.UFO ayak ısıtıcınızdan sürekli sesli sinyal alıyorsanız bu durumda hemen güç kablosunu çekerek cihazın gücünü kesiniz.

Yukarıda belirttiğimiz her iki istenmeyen durumlar için UFO Merkez Servis çağrı merkezi olan 444 5 836 numaralı telefonu arayabilir ya da www.ufotr.com web sitemizdeki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.


Ayak ısıtıcı, açtıktan ne kadar süre sonra ayağımı ısıtır?

UFO Ayak Isıtıcınızın içerisinde yalnızca açıldığı zaman tam güçte (110 Watt) çalışan güçlü bir rezistans kullanılmıştır. Bunun sebebi, ilk açıldığında hızlı bir biçimde ayağınızı ısıtabilmesidir. Yüzey sıcaklığı ortam sıcaklığına göre değişmekle birlikte ~10 dakika içerisinde maksimum seviyeye gelir. Ayakkabınızın taban kalınlığına ve malzemesine bağlı olarak bir süre sonra sıcaklığı ayaklarınızda hissedersiniz.


24 saat sürekli çalışmasının bir sakıncası var mıdır?

UFO Ayak Isıtıcının karbon rezistansı, elektronik kartı ve içersinde kullanılan diğer tüm parçaları oldukça uzun ömürlüdürler. Bireysel ısıtıcınız gün boyu hiç kapanmadan çalışsa bile bir zarar görmeyecektir.


Ayak ısıtıcımın üzerine su döküldü, sorun olur mu?

UFO Ayak Isıtıcınız, IP44 özelliği sayesinde suya ve katı cisimlere karşı güvenlik altındadır. Karbon rezistansı PVC plakalar arasına lamine edilip kapatıldığı için sudan etkilenmez. Bireysel ısıtıcınızın ıslak yerlerini kuru bir bezle sildikten sonra güvenle kullanabilirsiniz.


Ayaklarımın üzerine battaniye örterek kullanabilir miyim?

UFO Ayak Isıtıcınızın yazılımı ve içerisindeki NTC sensörü her koşulda, kademe seviyesine bağlı olarak yüzey sıcaklığının aynı kalmasını sağlamaktadır. Ayaklarınızın veya dizlerinizin üzerini örterek bireysel ısıtıcınızı güvenle kullanabilirsiniz.


Ayak ısıtıcıyı dikey olarak kullanabilir miyim?

Ürünümüz bir ayak ısıtıcısı olarak tasarlanmıştır. Ancak dik olarak kullanılmasında da teknik olarak herhangi bir sakınca yoktur. Aynı şey sırtınızı dayayarak veya üzerine oturarak kullanmanız durumunda da geçerlidir.

-13%
229,00 TL
199 TL

Satıcı Hakkında

Satıcı Sayfasını Gör

D108

9.5
Diğer Satıcılar
Tüm Satıcılar (4)
Turuncu Elma
9.2
Tahmini Teslimat: 26 Kasım - 5 Aralık
249,90 TL
199,90 TL
Beyaz Live
7.7
Tahmini Teslimat: 26 Kasım - 5 Aralık
399,00 TL
219 TL

Benzer Ürünler

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Ürün Değerlendirmeleri
Ayak Isıtıcı - Teak
UFO
Ayak Isıtıcı - Teak
4.3
98Değerlendirme
67Yorum
Merhaba. Ben annaneme aldım üründen memnun kaldı fakat ürünün kenar kısımları pek iyi ısıtmıyor ama yine de alınabilir.
hem hafifi hem kullanışlı, anneanneme almıştık çok memnun. Prize takılı çalışıyor
Gayet başarılır
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Şikayet Et