Tv Koltuğu

641 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

TV Koltuğu

TV Koltuğu

Arkanıza yaslanıp dinlenmenin en keyifli ve en rahat yolunu arıyorsanız, kaliteli ve şık bir TV koltuğu beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak ideal mobilyanız olabilir. TV koltukları, konfor için özel olarak üretilmiştir ve gelişmiş özellikleri ile size oturmaktan çok daha fazlasını sunar. Tek bir hareketle ve sadece bir kaç saniye içinde rahatça uzanmanıza yardımcı olan gelişmiş özellikler, uzun ve yorucu bir günün sonunda ihtiyacınız olan şey olabilir. TV koltukları işlevsel tasarımları ile normal koltuklara kıyasla birçok özellik sunarak ekstra rahatlık sağlar. Gelişmiş güç ve multimedya özelliklerinden masaj yapabilen motorlu modellere kadar, TV koltukları konforuna düşkün ev sahiplerinin favori mobilyalarından biridir. En iyi ve en rahat TV koltuğu özellikleri, ihtiyaçlarınıza ve koltuk tasarımına bağlı olarak değişiklik gösterir. Kayma, döndürme ya da geri itme gibi temel hareket seçeneklerinin yanı sıra bardak tutucular, tablet tutucular, şarj üniteleri ve koltuğunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için masaj özelliğine sahip TV koltuk çeşitleri bulabilirsiniz. TV koltuğu puf, çift kişilik, elektrikli, ahşap ve tekli gibi yüzlerce seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Genel Özellikler ve Ölçüler

Televizyon koltuğu ölçüleri, kullanıcı deneyimini direkt olarak etkilediği için genellikle koltuk seçiminde ilk sırada yer alır. Yeni bir koltuk satın almadan önce hem alanınızı hem de koltuğunuzun ölçülerini birlikte düşünmeniz gerekir. İlk olarak yeni mobilyanızı evinizde nereye koyacağınızı düşünerek işe başlayabilirsiniz. Bu, koltuğun ne kadar büyük olması gerektiğini ve hangi malzemenin sizin için en iyi olacağını belirleyecektir. Örneğin istediğiniz koltuk modeli tam yatma fonksiyonuna sahipse bunun için yeterli alana sahip olmanız gerekir. Odanızda koltuğunuz için çok yer varsa, geriye yaslandığınızda duvara çarpması konusunda endişelenmeden standart ya da büyük bir yatar koltuk satın alabilirsiniz. Alanınız kısıtlıysa, daha kısa olma eğiliminde olan ve çok geriye yaslanmayan küçük modelleri incelemeniz gerekebilir. Ayrıca, yaslandıklarında arkalarındaki duvara çarpmayacak şekilde tasarlanmış olan fonksiyonel modelleri de dikkate alabilirsiniz. Koltuğunuzu hangi odaya koyacağınızı düşünmenin bir başka nedeni, sahip olduğunuz alanın dışında stille de alakalıdır. Örneğin, konuklarınızın görebileceği şekilde, zarif bir şekilde döşenmiş bir oturma odasında kullanacağınız bir koltuk arıyorsanız, klasik çizgilere sahip, sofistike bir tasarım seçmek isteyebilirsiniz. Her gün işten sonra kullanabileceğiniz rahat bir koltuk istiyorsanız, size rahat hissettiren bir malzeme ve stile sahip bir model seçmelisiniz. En üst düzey konfor için ihtiyacınız olanı elde etmenizi sağlamak için özelleştirilebilir bir koltuk satın alabilirsiniz.

Genellikle 80 cm’e kadar olan koltuklar küçük, 80- 100 cm arası standart ve 100 cm’den büyük olanlar büyük TV koltuğu olarak sınıflandırılır. Küçük modeller, daha küçük alanlardan en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için küçük dairelerde ve odalarda en iyi seçimdir. Büyük boy koltuklar ise eşiniz ya da evcil hayvanlarınızla birlikte dinlenmek için geniş bir ter sağlar. Vücudunuza uymayan bir yatar koltukta oturmak gereksiz ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. TV koltuk modellerinde, koltuk ve bacak desteği arasındaki boşluğun 13 cm veya daha az olmasına dikkat etmelisiniz. Boşluğun önerilenden çok daha geniş olması küçük çocuklar ve evcil hayvanlar için bir güvenlik tehlikesi yaratabilir. Koltuğunuzun mevcut dekorasyonla uyum sağlamasını isteyebilir ya da tamamen konfor odaklı olabilirsiniz. Modeller arasından kararsız kalırsanız, nötr tonlarda klasik bir koltuk seçerek, koltuğunuzun değişen dekora daha kolay uyum sağlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Öne Çıkan TV Koltuğu Stilleri

Standart olarak 2 ya da 3 kademeli olarak tasarlanan TV koltukları genellikle uygun fiyatlı ve son derece rahattır. Bu modeller ayrıca yukarıda listelenen özelliklerin çoğuyla birlikte gelir. Daha şık bir seçenek arıyorsanız, yüksek ayaklı TV koltukları sizin için daha iyi bir seçim olabilir. Klasikten moderne kadar çok sayıda ayaklı tasarım bulabilirsiniz. Asansör sistemine sahip TV koltukları normal TV koltukları ile aynı işlevlere sahip olmanın yanı sıra aynı zamanda kaldırma mekanizması ile oturma pozisyonundan ayakta durma pozisyonuna nazikçe yükseltir. Bu özellik ayağa kalkmak için biraz yardıma ihtiyaç duyanlar için oldukça işlevseldir. Sallanan TV koltuğu sallanan sandalyelere benzer şekilde bir hareket özelliğine sahiptir. Bu modeller bebeklerini uyutmak ve emzirmekte zorlananlar anneler için en iyi seçimlerden biridir. Rahat TV koltuğu tasarımları çeşitli taban seçenekleri ile birlikte gelir. Bu nedenle koltuğunuz nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak seçim yapmanız gerekir. Örneğin, döner koltuklar sadece geriye yaslanmakla kalmaz; ayrıca dönme özelliği ile istediğiniz tarafa yönelebilmenizi sağlar. Döner TV koltuğu çeşitleri ofis koltuğunun rahatlığını, sallanan sandalyenin konforunu ve TV koltuğunun ergonomisini tek bir tasarımda birleştirir.

TV koltuğu söz konusu olduğunda hiç olmadığı kadar çok seçeneğe sahipsiniz. Elektrikli koltuk modelleri, yatar mekanizmadan ayarlanabilir koltuk başlığına kadar her şeyi bir düğmeye basarak kontrol etmenizi sağlar. Masaj yapan TV koltuğu modelleri sadece bir düğmeye basarak masaj yapar ve dinlenmenize yardımcı olur. Masaj özellikleri her bir koltuğa göre değişiklik gösterebilir. Titreşimli masaj seçenekleri ve farklı titreşim yoğunluğu seviyeleri, çeşitli taleplerinizi karşılamak için kolayca ayarlanabilir. Bazı modellerde ayrıca bir ısı seçeneği de bulunabilir. Bel bölgesinde yerleşik ısıtmaya sahip olan modeller stresin neden olduğu gerginliğin yanı sıra kas ve eklem ağrılarını hafifleterek kasların iyileşmesine yardımcı olur. Tek kişilik modellerin dışında 3 lü TV koltuğu çeşitleri büyük ve uzun tasarımları ile genellikle standart bir koltuktan daha fazla ağırlığı çekebilecek şekilde tasarlanır. 2 kişilik ve çiftli TV koltuğu tek kişilik modeller gibi fonksiyonel tasarımlara sahiptir. Tüm bu özellikler dinlenme sürecine katkıda bulunur, böylece en üst düzeyde konfor için sınırsız pozisyonda rahatlık sağlayabilirsiniz. Aradığınız koltuk tipine karar verdikten sonra, isteyebileceğiniz ekstra özellikler için alışveriş yapabilirsiniz.

Kumaş Seçenekleri ve Ek Özellikler

Dekorunuz için istediğiniz rengi, kumaşı ve stili seçin. Bu üç özellik, koltuk satın alma tercihlerinizi daraltmaya yardımcı olur. Kumaş ya da döşeme seçiminde dikkate alınması gereken temel faktörler, seçtiğiniz malzemenin estetik, bakım kolaylığı ve dayanıklılık açısından ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığıdır. Normal koltuk ve sandalye modellerinde olduğu gibi TV koltuklarında da sayısız kumaş seçeneği bulabilirsiniz. Pamuk gibi doğal kumaşlar ya da mikro fiber gibi sentetik kumaşlar arasından zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Lüks bir görünüm ve yüksek konfor için deri TV koltuğu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Seçim sürecini kolaylaştırmak için ede etmeye çalıştığınız genel dekor stilini göz önünde bulundurun. Koltuğu yerleştireceğiniz mekânın resimlerini inceleyin ve hangi oturma stiliyle birlikte hangi döşemenin en iyi şekilde görüneceğine karar verin. Koltuğunuzun nasıl olması gerektiği çoğunlukla kişisel tercih meselesidir. Kumaş seçenekleri ve yaşam tarzınız için en iyi seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için ürün açıklamalarındaki detayları inceleyebilir, TV koltuğu tavsiye ve yorum gibi kullanıcı deneyimlerini okuyabilirsiniz.

Televizyon koltuk modelleri rahat bir oturum ile iyi bir dinlenme alanı yaratmanın yanı sıra ek özelliklerle hayatınızı da kolaylaştırabilir. Örneğin, dâhili USB şarj ünitesine sahip modellerde, mobil cihazlarınızı prize yaklaşmaya gerek kalmadan sandalyenizin rahatlığında şarj edebilirsiniz. Elektrikli TV koltuğu modellerinde birçok fonksiyon sizi yormadan otomatik olarak gerçekleştirilir. Koltuğun kol veya tutamak yerinde bulunan bir düğme yardımıyla, yerinizden kalkmadan sandalyenizi istediğiniz konuma getirebilirsiniz. TV izlerken uykunuz gelirse, pozisyon değiştirmeden tek bir düğmeye basarak koltuğunuzu yatay konuma getirebilir, deliksiz uykunun keyfini çıkarabilirsiniz. Günümüzün teknoloji dünyasında, ayrıca Bluetooth bağlantısı, müzik dinlemek için ses sistemi, uzaktan kumanda, bardak ve şişe tutucular ve diğer birçok özelliğe sahip işlevselliği artırılmış modeller bulabilirsiniz

TV Koltuğu Fiyatları

Televizyon koltuk fiyatları büyük ölçüde koltuğun iskelet yapısına ve konfor seviyesine göre değişiklik gösterir. Koltukta kadar zaman geçireceğiniz, ihtiyacınız olan konfor seviyesi ile yakından ilişkilidir. Konfor seviyesi ise büyük ölçüde bütçenize bağlıdır. Kaliteli bir koltuk ilk etapta yüksek bir fiyat etiketine sahip olsa da yıllarca konforlu oturma deneyimi ve desteği sağlar. Dayanıklılık açısından belirleyici olan iskelet tasarımı, koltuğunuzu ne kadar uzun süre deforme olmadan kullanabileceğinizi belirler. Bu nedenle kalite ve dolayısıyla fiyat üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. İskelet dışında koltuk fiyatlarını belirleyen diğer faktörler montaj ekipmanları, motor, yay sistemi, döşeme malzemelerinin kalitesi ve yukarıda bahsedilen ek özelliklerdir. Konfor ve dayanıklılık söz konusu olduğunda, koltuk kumaşı her zaman önemli bir kriterdir. Size ek maliyetler çıkartmadan, yıllarca keyif veren doğru malzemeler ve cilt dostu kumaş seçenekleri arasından seçim yapmanız önemlidir.

Tv dinlenme koltuğu vücudunuza ne kadar iyi uyum sağladığına bağlı olarak farklı konfor seviyelerine sahiptir. Bu nedenle, alan ve koltuk ölçüleri dışında, vücut ölçülerinizi de dikkate almanız önemlidir. Oturma pozisyonundayken ayaklarınızın yere değdiğinden ve kafanızın koltuk başlığına rahatça oturduğundan ve boynunuzun desteklendiğinden emin olmalısınız. İç döşemede kullanılan süngerin kalın ve yoğun olması, koltuğun standart modellere kıyasla daha uzun olmasını sağlar. Bununla birlikte vücut tipinize göre küçük, orta ve büyük TV koltuğu modelleri vücudunuza en iyi şekilde uyum sağlayan ürünü bulmanızı kolaylaştırır. Vücudunuza uymayan bir yatar koltukta oturmak gereksiz ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. Uygun ölçülere sahip bir koltuk seçmek, gereksiz ağrıyı önler ve her pozisyonda rahat olmanızı sağlar. Ayaklarınızın topuklarının ayak dayama yeri tarafından desteklendiğinden emin olun. Ayak dayama yeri çok kısaysa, bacaklarınız asılı kalabilir. Bu pozisyon aşil tendonuna baskı yapabilir ve ayak bileği ağrısına neden olabilir. TV koltuğunda bel desteğinin ergonomik tasarıma sahip olması konforu yakından etkiler. Bel desteğinin çok sert veya çok yumuşak olup olmadığını kontrol edin. TV koltuğunuz yükseklik gereksiniminize uymalı ve basınç noktalarına düzgün bir şekilde temas etmelidir. Sırtınız ve koltuğunuz arasındaki boşlukla uzanmak sırt ağrısına ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilir. Uygun ölçülere sahip bir koltuk seçmek, gereksiz ağrıyı önler ve her pozisyonda rahat olmanızı sağlar.

Geleneksel ve Modern Tasarımlar

TV koltuğu satın alırken oda dekorasyonunuza ve renk kombinasyonunuza göre mükemmel stili ve renk kombinasyonunu seçmelisiniz. Geleneksel TV koltuğu stili en popüler tasarımlardan biridir. Cömert boyutlar, uyku dostu özellikleri ve çoğu ev dekoruna uyan sıradan ama klasik tasarım ögeleri de dahil olmak üzere, oturma deneyimi hakkında en iyi özellikleri bir araya getirir. Zamansız, kullanımı kolay bir tasarım ile arkasına yaslanıp rahatlamak isteyenler için idealdir. Klasik TV koltuğu modellerinde öne çıkan başlıca detaylar; yuvarlatılmış geniş kol tasarımı ve ayaklarınız yukarı doğru kaldırmak için tasarlanmış geniş yastıklı ayak dayama bölgeleridir. Modern dokunuşları geleneksel bir tasarımda birleştiren klasik modeller, bir düğmeye dokunarak en rahat pozisyonunuzu bulmanıza yardımcı olmak için çeşitli hareket modlarına sahiptir. Bu modellerin tek dezavantajı daha hantal ve bir yapıya sahip olması ve çok yer kaplamasıdır. Deri, suni deri, kumaş ve mikro fiber döşemelerin düz renklerle birlikte kullanıldığı klasik modellerde özellikle kahverengi tonları dengeli bir seçim için idealdir.

Modern TV koltuğu modelleri hem tasarım hem de teknolojik bakımından yenilikçi tasarımlara sahiptir. Bu modellerde karşılaşabileceğiniz karakteristik detaylardan biri geleneksel tasarımların aksine, bir oturma odasında, TV odasında ya da ofiste bile kullanılabilecek kadar çok yönlü olmasıdır. Daha ince konturlar, temiz çizgiler tipik tasarım detayları arasında yer alır. Yuvarlak tabana sahip modellerin çoğu 360 derece dönme özelliğine sahiptir. Çok konumlu yaslanma desteği de dâhil olmak üzere ergonomi odaklı tasarımları ile öne çıkar. Modern TV koltuğu ahşap gibi doku odaklı tasarımlar da dâhil olmak üzere çoğu dekora uyan çok yönlü estetik unsurlara sahiptir.

Bakım Önerileri

Mükemmel TV koltuğunuzu bulduğunuzda, mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını istersiniz. Bunun için pratik bakım önerilerini uygulayabilir, hem koltuğunuzu hem de bütçenizi koruyabilirsiniz. Tüm mobilyalar gibi TV koltukları da montaj ve kullanım talimatlarını içeren bir kılavuz ile birlikte gelir. Farklı mobilya şirketleri farklı üretim teknikleri, döşeme malzemeleri ve çerçeve kullandığından, talimatları öğrenmek, sandalyenize nasıl bakacağınızı bilmenizi sağlar. Sevilen bir TV koltuğunun kirlenmesi uzun sürmeyebilir. Döşeme seçeneğinden bağımsız olarak koltuğunuzun düzenli şekilde toz, kir, evcil hayvan tüyü, ter ve yiyecek ve içecek dökülmelerine maruz kalması muhtemeldir. Koltuğunuzu temiz tutmak, yıllar boyunca iyi görünmesini ve güzel kokmasını sağlar. Üreticinin talimatlarını takip etmek en iyisi olsa da, en sevdiğiniz sandalyeyi temiz tutmak için birkaç genel ipucu vardır. Toz, tüy ve kirleri gidermek için koltuğunuzu düzenli olarak vakumlamanız gerekir. Koltuk kumaşı su ile güvenli kullanım özelliğine sahipse, su ve hafif çamaşır deterjanı kullanılarak temizlenebilir. Ayrıca bir döşeme temizleyici kullanarak da koltuğunuzu temizleyebilirsiniz. Herhangi bir temizlik ürünü kullanmadan önce göze çarpmayan bir yerde döşemeyi test etmeyi unutmayın. Bazı kumaşlar en hafif deterjanlarla bile tepkimeye girerek solabilir. Yumuşak bir bezle düzenli olarak tozunu alarak koltuğunuzu temiz tutun. Koltuğunuza herhangi bir şey döküldüğünde, lekenin kalıcı hale gelmemesi için anında müdahale etmelisiniz. Döşemeye daha fazla zorlamaktan kaçınmak için lekeleri ovmak yerine, lekenin üzerine kuru bir bezle baskı uygulayarak lekenin beze geçmesini sağlayabilirsiniz.

Deri TV koltukları herhangi bir eve lüks bir dokunuş katar. Olağanüstü konfor sağlarlar ve onlarca yıl sürebilecek sağlam yatırımlardır. Deri doğal bir malzeme olduğundan, kumaş döşemelere kıyasla biraz daha fazla bakım gerektirir. Deri koltuğunuzu temizlemek için özel deri balkım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Derinin kendine has yumuşaklığını ve esnekliğini koruyan temizleyiciler ile koltuğunuzun ömrünü uzatabilirsiniz. Yeni deri koltuğunuzu nereye koyacağınıza karar verirken, doğrudan güneş ışığı altında olmadığından ve bir ısı kaynağından en az iki metre uzakta olduğundan emin olun. Güneş ışığı derinin solmasına, ısı ise derinin kurumasına ve çatlamasına neden olabilir. Deri temizliğinde Sadece yumuşak bezler ve yumuşak fırçalar kullanın. Özel ürün ve bakım önerileri için kullanım kitapçığınıza başvurun. Deri mobilyaların bakımı zor değildir, ancak yanlış ürünler kullanırsanız, ürünün kullanım ömrünü önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Stiliniz ya da beklentileriniz ne olursa olsun, yorgunluğunuzu alacak ve en iyi şekilde dinlenmenizi sağlayacak en iyi TV koltuğunu ayrıcalıklı fiyatlarla satın alabilirsiniz. En kaliteli tasarımlardan, şişme televizyon koltuğu modellerine kadar Trendyol'un avantajlarla dolu alışveriş dünyasında favori mobilyanızı tek tıkla sipariş edebilirsiniz.