Tüy Alma Cihazı

477 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Tüy Alma Cihazı

Yüz bölgesindeki istenmeyen tüyler, özellikle kadınlar için rahatsız edici, göze batan bir problemdir. Can sıkıcı bir durum oluşturan yüzdeki tüylenme sorunu, hormonsal problemlerden kaynaklanmaktadır. Yüzdeki bu tüylerin giderilmesinde, kötü görünümü en aza indirmek için gibi pek çok yöntem tercih edilmektedir. Bu yöntemlerin daha az ağrılı ve acılı, etkili, uzun ömürlü olması gibi özellikler aranır.

Tüy Alma Cihazı Özellikleri

Tüylerden hızlıca kurtulabilmek için yüz bölgesini temizlemede en kolay ve en pratik yöntemlerden birine tüy alma cihazı örnek verilebilir. Tüy alma aparatlarının pek çok avantajı bulunmaktadır. Nispeten daha acısız ve çabuk uygulama imkanı sunan bu aparatlar, bakımlı kadınların tercih ettiği bir kurtarıcıdır. Ayrıca bütçe ve zaman parametrelerinde de avantaj sağlayan bu yöntem, uzun zamandır tercih edilen yeni sistem aparatlar sayesinde daha pratik hale gelmiştir. Portatif özelliği sayesinde kolay taşınabilir ve her an kullanmak mümkündür. Şarj, elektrik veya pil gerektirmediği için de oldukça pratiktir. Kolay ve çabuk uygulanan bu yöntemi evde kullanmak oldukça uygundur. Bu sayede uygulama bölgesinde tüyler yeniden çıktığında hemen müdahale mümkündür. 

Bu cihazların kullanımı ile uzun süre pürüzsüz bir cilde sahip olunabilir. Tüm cilt tipleri için uygun olan, yüzdeki istenmeyen tüyleri almak için özel olarak geliştirilen, kolay kullanım sunan bu aparatlar sayesinde tüylerden hızlıca kurtulmak mümkündür. Bu cihazların uygulama sıklıkları kişiden kişiye göre, tüylerin büyüme evrelerine bağlı olarak farklılık gösterir. Ancak diğer yöntemlerdeki gibi tüylerin uzamasını beklemeye gerek kalmadan uygulanabilir ve başarılı bir uygulama sonucu elde edilebilir. Bu işlemde yüz bölgesindeki tüyleri ortadan kaldırmak amacıyla uygulama alanına herhangi bir kimyasal sürülmemiş olması oldukça önemlidir.

Tüy Alma Cihazı Uygulama Alanları

Tüy alma cihazı; vücutta pek çok alanda etkilidir. Kalın ve koyu renkli dudak üstü ve kaş arası tüyleri, inatçı çene tüyleri, ince ve sık olan yanak tüyleri, rahatsız edici parmak üstü tüyleri gibi daha küçük alanlara sahip olan tüylerde, hassas bölgelerde kullanım için oldukça uygundur. Hızlı ve oldukça temiz olan bu yöntem, uygulama sırasında cilt tabakasını kaldırmaz. Kısa tüylerde bile etkili olan bu yöntem, tavsiye edilen şekilde kullanıldığı zaman uygulanan bölgede tahriş oluşturmaz. Kesik oluşturmadığı için uzun süreli ve iz bırakabilecek yaraların da önüne geçer. Uzun süreli kullanımda tüylerin güçsüzleşmesine yardım eder. Tüyler daha yumuşak ve ince çıkar, hatta bu yöntem tüylerin azalmasına da katkı sağlar.

Tüy Alma Cihazı Çeşitleri

Yüz tüy alma aleti uygulamalarının çalışma prensibi oldukça basittir ve bunun için farklı yöntemler bulunur. Tüy alma cihazı çeşitleri, cihazın üretildiği malzemeye göre değişiklik gösterse de uygulama yolu aynıdır. Hem ip hem de metal içerikli aparatlar tüyleri gidermede oldukça etkilidir. İki yöntemde de tüyler kökünden temizlenir. Öncelikle ipli modelde, aparatın yapısındaki ipler, ilmikler haline getirilmiştir ve bu ilmikler tüyleri sıkıştırabilir şekildedir. Tüyler, bu ilmik olmuş iplerin arasına sıkıştırılarak temizlenir. Diğeri ise tüy alıcı yay modelidir. Bu aparatta sarmal yapıdaki dayanıklı ve paslanmaz metalden üretilmiş başlık, tüylü bölgeye değdirilir ve yay kısmı tüylerin çıkış yönünün tersine doğru yuvarlanır. Böylece eğme-bükme hareketleriyle tüyler sıkıştırılır ve uygulama alanı temizlenir. İki aparatın kullanıldığı yöntemde tek seferde tek tüy değil, ipin veya metalin temas ettiği geniş bir alan temizlenebilir. Uygulama sonrası cildinizi mutlaka temizlemeniz önerilir.

Tüy Alma Cihazı Fiyatları

Tüy alma cihazı fiyatları, kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. İpli veya yaylı seçenekleri bulunan bu aparatlar uygun fiyatlarla dikkatleri üzerine çekmektedir. Siz de hem bütçenize fayda sağlayan hem de zaman kazandıran tüy alma aparatını, geniş ürün çeşitliliğine sahip olan ‌Trendyol aracılığıyla satın alabilirsiniz.