Tonik

1151 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Tonik

Cilt bakımında ilk akla gelen ürünlerden olan tonik, cildin temizliğini ve bakımını sağlamada kullanılır. Özellikle yüz temizleme jelleri ve sütleri ile birlikte kullanılması önerilir. Yüz, jel ya da süt ile temizlendikten sonra pamuk yardımı ile tüm yüze ve boyun bölgesine uygulanır. Ardından cilt tipine uygun bir nemlendirici ile cildin günlük temizlik ve bakımı tamamlanmış olur. Toniklerin de cilt tipine uygun olarak tercih edilmesi önerilir. Ürün çeşitlerini yağlı, karma, kuru ve normal ciltler olarak sınıflandırılan tonik markaları, zaman zaman sivilce gibi problemli ciltler için de ayrı ürünler sunar.

Tonikler içeriklerindeki temizleyiciler sayesinde ciltte derin temizleme sağlanarak gözeneklerin sıkışmasına yardım eder. Problemli ciltler için cildi yatıştıran, parlama karşıtı ürünler bulunur. Orta yaş üzeri kadın ve erkeklerin kullanımı içinse yaşlanma karşıtı tonikler kullanıma uygundur. Karma ve normal ciltler için ise canlandırıcı özellik taşıyan tonik önerisi verilir.

Tonikler, özellikle makyaj öncesi ve makyaj sonrası kullanılarak cildin rahatlamasını sağlar. Makyaj öncesi kullanıldığında son bir dokunuşla cildin temizliğini sağlar ve cildi makyaja hazırlar. Makyaj sonrası kullanımı ise makyaj temizleme ürünleri cilde uygulandıktan ve cilt jel, süt ya da sabun yardımı ile temizlendikten sonra cilt, tonik ile silinerek makyajın arta kalanlarını çıkarır. Ayrıca cildin ferahlamasını ve nefes almasını sağlar.

Hassas Cildinize Uygun Ürünler

Yağlı ya da karma, her cilt özel bir yapıya sahiptir ve hassastır. Temizliğini sağlarken onun yumuşak dokusunu koruyabilmek için doğal içeriğe sahip formüllerin kullanıldığı ürünler de vardır. Özellikle lavanta ve gül suyundan oluşan tonikler birçok cilt tipine uygundur. Hassas ciltleri derinlemesine temizler ve canlandırır. Hoş kokusu ile cilde ferahlık ve tazelik katar.

Doğadan gelen bal ve probiyotikler de temizleme ürünlerinin yanında yer alır. Genellikle temizleme sütlerinde bulunan bu tür içerikler, cildin yumuşaklığını ve canlı görüntüsünün korunmasını sağlar. Temizleme sütleri, bir parça pamuk ya da parmak uçları yardımı ile cilde uygulanır. Uygulama sırasında yavaş hareketler ile cildinize masaj yapabilirsiniz. Temizleme sütlerinde kullanım sonrası su ile durulamaya gerek duyulmaz. Bu sebeple genellikle hassas ve kuru cilt tipine sahip olanların kullanımına uygundur. Bu ürünlerden sonra tonik kullanılabilir.

Tonikler özellikle problemli cilt tiplerinde, cildi sıkılaştırdığı için tercih edilir. Cildin derinlemesine temizliğini sağlar ve yağ, kir, sıcak hava gibi koşullardan kaynaklı açık gözeneklerin kapanmasına yardım eder. Toniklerin sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılması önerilir.

Sıkı Bir Vücut için Tonik

Tonikler, yüz haricinde vücutta da kullanılabilir. Vücut için ayrı formüle edilmiş ürünlerden tercih edilmesi tavsiye edilir. Vücudun bakımı sağlanarak cildin parlaklığı korunur. Yıpranmış, güneşe ve sigaranın zararlı etkilerine maruz kalmış ciltlerin yeniden yapılandırılmasını sağlar. Genellikle tüm cilt tiplerine uygun vücut toniği bulunabilir. Cildi temizler ve yüksek oranda antioksidan özellik gösterir. Cildin yumuşaklığını korur ve günlük bakımını yapar. Bacakların selülit ile savaşında da önemli bir destekçidir. Hoş kokusu ile gün boyu ferahlık sağlar.

Profesyonel markalarının ürünlerinin yer aldığı tonik çeşitleri, cilt sağlığınızı korur ve cildinizi tahriş etmez. Ürünler dermatolojik testlerden geçmiş olarak sunulur. Cildiniz için profesyonel markaların kaliteli ürünlerini inceleyerek Trendyol’dan hemen sipariş verebilir, cildinizin temiz ve sağlıklı görünümünü koruyabilirsiniz.