search result placeholder

Tek Kişilik Battaniye

Tek Kişilik Battaniye

Battaniyeler uyurken, kitap okurken veya seyahat sırasında soğuktan korunmak için sıklıkla kullanılıyor. Battaniyeler arasında kolay taşınabilir ve hafif olmaları yönüyle tek kişilik battaniye ön plana çıkıyor. Tek kişilik battaniye ölçüleri 80x150 cm, 120x170 cm, 130x170 cm, 150x200 cm, 160x220 cm gibi farklı ebatlarda bulunabiliyor. Bu durum, tek kişilik modellerin pek çok amaç için kullanımını kolaylaştırıyor. Battaniye ölçülerinin kullanışlı olması çantada taşınmasını kolay hâle getiriyor. Böylelikle dışarıda veya uzun yolculuklarda battaniye konforlu bir şekilde kullanılıyor. Kimi zaman bir koltuğun kenarından dekoratif amaçlı sarkıtılan battaniyeler, yatak örtüsü olarak da kullanılabiliyor. Geniş ürün yelpazesi ve tasarımlarıyla kadınların, erkeklerin ve çocukların ilgisini çekiyor. Farklı doku ve kalınlıktaki battaniyeler, sadece soğuk kış günlerinde değil ihtiyaç duyulan her mevsimde kullanılıyor. Polar, yünlü, pamuklu, sentetik gibi malzemelerden üretilen battaniyeler, kolay temizlenebilir çeşitleriyle kullanıcılara konfor sağlıyor.

Battaniyeler soğuk kış günlerinde kullanıldığı gibi daha sıcak havalarda da tercih edilebiliyor. Mevsim geçişlerinde tek kişilik peluş battaniye ve tek kişilik polar battaniye çeşitleri, evde ve dışarıda rahatlıkla kullanılıyor. Günümüzde kafelerin ve restoranlardaki açık bölümlerin, terasların yaygınlaşması, bu battaniyelerin dışarıda da kullanımını artırıyor. Bazı zamanlar yaz gecelerinde TV izlerken veya sahilde, kampta battaniyeye ihtiyaç duyuluyor. Tek kişilik yazlık, polyester battaniye, bu gibi durumlarda kullanışlı bir seçenek hâline geliyor. Battaniyelerin yumuşak dokusu, konforlu ve sıcak bir uyku sağlıyor. Yumuşak dokulu battaniyeye sarılarak uyumak isteyenler, tek kişilik akrilik battaniye ve wellsoft battaniye tek kişilik modellerini tercih ediyor. Battaniyeler, farklı dokulara, renklere ve ebatlara sahip olduğundan birbirinden farklı tasarımlarıyla ev içinde dekoratif amaçlı kullanılabiliyor. Battaniye seçiminde battaniyenin hangi amaçla kullanılacağına öncelik vermek gerekiyor. Dekoratif amaçlı kullanılmak istenen battaniyelerde renk seçimi ön plana çıkıyor. Battaniyelerde kullanılan desenler, soft veya canlı renkler, battaniye seçimini etkiliyor.

Mobilyaların rengine uygun renkte seçilen battaniyelerle oturma odalarının şıklığı tamamlanabiliyor. Kontrast renkler seçilerek orijinal tasarımlar oluşturulabiliyor. Sarı, siyah, gri, beyaz tek kişilik battaniye renkleri ve zevke göre diğer renkteki battaniyeler, koltuğun kenarından sarkıtılarak veya berjerin, TV sandalyesinin üzerine serilerek kullanılıyor. Tek kişilik ince, vizon, triko battaniye boyutları seçimi battaniyelerin koltuk şalı veya yatak şalı olarak kullanılmasını kolaylaştırıyor. Böylelikle, salaş bir görüntü veya evin tarzına uygun bir dekor oluşturuluyor. Yatak odasında çift kişilik bir battaniyenin yatak örtüsü olarak kullanımı değişiklik yaratılabilir. Güpürlü, tül, işlemeli modelleriyle klasik tasarımda bir yatak odasına şıklık sağlayabildiği gibi renkli, desenli modelleriyle yatak odasında spor bir hava oluşturabiliyor. Çocuk odalarında yatak örtüsü olarak kullanılan battaniyeler, çocuğun ilgisini çekecek şekilde dizayn ediliyor. Kız veya erkek çocuklarının sevdiği renkler, çizgi film karakterleri, tuttuğu takımlara göre değişebilen desenleri sayesinde battaniyeler, çocuk odalarının vazgeçilmez tamamlayıcıları hâline geliyor. Soft ve bebeksi tasarımlarıyla dikkat çeken bebek battaniyelerinin kullanımı bebekler için konfor sağlasa da dekoratif amaçlı da kullanılabiliyor. Özellikle yıldızlı, yumuşak battaniye tek kişilik modeller tercih ediliyor. Kız bebek ve erkek bebek için farklı renkleri ve desenleri olan bebek battaniyeleri, beşikörtüsü olarak kullanılabiliyor. Evinde bebek olmayan kişiler de bebek battaniyelerinin tasarımlarından yararlanmak için kadife iple örülmüş yumuşak battaniyelere evlerinde yer veriyor.

Birbirinden Yumuşak Tek Kişilik Battaniye Modelleri

Günümüzde battaniyeler yapıları ve desenleri ile insanlara farklı kullanım alanları sağlıyor. Birbirinden farklı malzeme kullanılarak üretilmiş battaniyeler, erkekler, kadınlar, çocuklar ve bebekler için uygun seçenekler oluşturuyor. Pamuk, yün, akrilik, polar, vizon kullanılarak üretilen battaniyelerin yanı sıra wellsoft, kadife gibi pek çok farklı çeşitleri de bulunuyor. Genel olarak kışlık ve mevsimlik battaniyeler olarak sınıflandırılan battaniye çeşitleri, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor. Her ne kadar kalın battaniye çeşitleri çok tercih ediliyor olsa da ince dokuma modelleri de ısıyı mükemmel bir şekilde koruyabiliyor. Pamuklu battaniyeler gibi ince modelleri dış mekânlarda kullanılabiliyor. Ev dekorasyonlarında sıcak bir hava yaratmak için her döneme uygun yün battaniyeler tercih edilebiliyor. Tek kişilik battaniye modelleri kullanıcının isteklerine ve kullanım amaçlarına göre farklılık gösteriyor. Battaniyelerin ısıtma amacından faydalanmak isteyenler, battaniyeye hangi mevsimde ihtiyaç duyduklarını belirlemeleri gerekiyor. Çoğunlukla battaniyelere kış mevsiminde veya ilkbahar, sonbahar gibi mevsim geçişlerinde ihtiyaç duyuluyor. Tek kişilik örgü battaniye ve çift katlı tek kişilik battaniye modelleri, kalınlığı ve vücudu homojen bir şekilde ısıtması özelliğiyle daha çok kışın tercih ediliyor.

Kışlık battaniyelerin üretiminde, yün, vizon, akrilik gibi ham maddeler tercih ediliyor. Yün, çok eski zamanlardan günümüze ısınma için kullanılan temel giyecek ve örtü maddesini oluşturuyor. Isıtma özelliğinin yüksek olması nedeniyle yünün kış aylarında kullanılması tavsiye ediliyor. Battaniyenin içeriğinde saf yün bulunması, ısının korunmasını artırıyor. Tek kişilik yün battaniye fiyatları, yünün kalitesine, yün miktarına, desen boyasının yapaylığına ve doğallığına göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca son zamanlarda sonbahar temalı vintage fotoğraflarda sıcak renklerden oluşan ekoseli battaniye tek kişilik modellerinden faydalanıldığı da görülüyor. Akrilik, sağlıklı ve yumuşak dokuda olması nedeniyle kışlık battaniye modellerinde kullanılan bir kumaş türü haline geliyor. Kalın bir yapıda olması ile dikkat çekiyor. Yumuşak dokulu ve yatağın üzerinde örtü gibi kullanılır olması nedeniyle bebek ve çocuk battaniye modellerinde kullanılıyor. Lisanslı çizgi film temaları ve taraftar ürünleri genellikle akrilik battaniyeler üzerine işleniyor. Vizon kürküne benzediği için tek kişilik vizon battaniye, yumuşaklığı dolayısıyla tercih ediliyor. %85 oranında akrilikten üretiliyor. Vizon battaniye tek kişilik modeli olduğu gibi yastıkla takım oluşturacak set şeklinde de kullanılabiliyor. Dantel süslemeleri ve güpür işlemeleri vizon türlerde kullanıldığından çeyizlik ve hediyelik olarak tercih edilmesini popüler hale getiriyor. Kışın yorganın üzerine daha sıcak tutması için serildiği gibi günlük kullanımda yatak örtüsü olarak da kullanılabiliyor.

Mevsimlik battaniye üretiminde ise pamuk, polar, wellsoft gibi terletmeyen kumaş türlerine öncelik veriliyor. Pamuk, battaniye üretiminde sıklıkla tercih ediliyor. İçerdiği pamuk oranı nedeniyle terleme yapmıyor. Sağlıklı bir sıcaklık sağlıyor. Alerjik reaksiyonlara yatkın kişiler, battaniyede pamuklu modellerin kullanımına önem veriyorlar. Bu sebeple TV battaniyelerinin ve bebek battaniyelerinin hammaddesi olarak sıklıkla kullanılıyor. Geniş tasarım yelpazesi ve fiyatlarının uygun olması sayesinde dekoratif olarak da kullanılıyor. Polar, polyester kumaşın bir türünden elde ediliyor. Poların hafif olması seyahatlerde kullanımını kolaylaştırıyor. İnceliğine rağmen verdiği sıcaklık hissi nedeniyle özellikle mevsim geçişlerinde kullanılmasını ön plana çıkarıyor. Kolay yıkanabilir ve kurutulabilir olması kafe, restoran gibi mekânlarda; uçak, otobüs gibi araçlarda tercih edilmesini kolaylaştırıyor. Kırışmadığından ve kolay kirlenebilir bir ürün olmadığından evlerde koltuk, kanepe ve yatak örtüsü olarak da kullanılıyor. Wellsoft modeller, ekstra yumuşaklığıyla dikkat çekiyor. Sıcak tutması, tüylenme yapmaması ve antibakteriyel özellikleri nedeniyle tercih ediliyor. Hijyenik ve temizliği kolay wellsoft kumaş türünün ince modelleri halı örtüsü olarak da kullanılıyor.

Farklı Kullanım Alanları İçin Tek Kişilik Battaniye Çeşitleri

Tek kişilik battaniye modelleri çocuk, genç, erkek, kadın her yaş grubundan farklı kesimlere hitap eden ürünler sunuyor. Tek kişilik ölçülerdeki battaniyeler kullanım amaçlarına ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Battaniyelerin en çok genç, çocuk, bebek, yetişkin yatak odalarında ve oturma odalarında kullanımı tercih ediliyor. Tek kişilik TV battaniyesi, son zamanlarda en çok tercih edilen battaniye modellerinin başında geliyor. Kitap okurken, otururken, TV izlerken hafifliği ve ısı yalıtımı özelliğiyle tercih ediliyor. Uyumak için örtü olarak kullanımının yanı sıra ihtiyaç duyulan her an dizleri örtmek, sırtı sarmak için TV battaniyelerinden yararlanılıyor. Pamuk, polar, yün, kadife, akrilik gibi farklı malzemelerden üretilmeleri, kullanıcılara farklı imkânlar sunuyor. Renkleri ve tasarımlarıyla dekoratif olarak oturma odalarında bulunması, odaya hoş bir görünüm katıyor. Böylelikle ihtiyaç duyulan her an battaniye kullanımını kolaylaştırıyor. İnce olmasına rağmen sıcak tutan battaniyeler, kullanışlı ve kolay taşınabilir olması sebebiyle seyahat ederken de tercih ediliyor. Sesli, akrilik battaniye tek kişilik, TV battaniyelerinde en çok tercih edilen marka modellerin başında geliyor.

Birbirinden farklı tek kişilik çocuk battaniye modelleri sayesinde çocuklar istedikleri yumuşaklıkta ve görüntüdeki battaniyelere sahip olabiliyorlar. Çocukların sevebilecekleri çizgi film karakterlerinin basılı olduğu tek kişilik lisanslı battaniye modelleri, çocukların dikkatini çekiyor. Belirli bir yaşa kadar kendileriyle özdeşleştirdikleri karakterleri sürekli yanlarında taşımak istiyorlar. Uyku sırasında onları örten Mickey Mouse battaniye tek kişilik modelleri çocuklara mutluluk veriyor. Erkek ve kız çocuklarının benimsedikleri çizgi film karakterleri farklılık gösterse de Barbie, Hello Kity, Spiderman, Minnie Mouse, Şirinler tek kişilik battaniye çeşitleri çocukların vazgeçilmezlerini oluşturuyor. Unicorn, elsalı tek kişilik pembe battaniye, denizci battaniye tek kişilik modelleri renkleri ve tasarımlarıyla erkek ve kız çocuklarını mutlu ediyor. Tek kişilik arabalı erkek çocuk battaniye ise araba oyuncaklarıyla oynayan, arabayla ilgili çizgi filmleri ve videoları izleyen çocukların en sevdiği modellerden biri haline geliyor. Genç odalarında battaniye kullanımı daha çok gençlerin tuttuğu takımın ürünlerinden oluşuyor. Taraftarı oldukları takımın amblemini pek çok eşyada görmeyi sevdikleri gibi battaniyede görmeyi de tercih ediyorlar. Gençler ve çocuklar, taraftar battaniye tek kişilik çeşitlerinden benimsedikleri takımın amblemi olan battaniyeleri seçebiliyorlar. Tek kişilik genç erkek battaniye seçiminde taraftar desenli battaniyeler ön plana çıksa da genç kızlar da bu modelleri tercih edebiliyorlar. Genellikle renklerin ve yumuşaklığın ön planda olduğu genç kız battaniyeleri şık ve spor modelleriyle çeşitlilik gösteriyor. Battaniyede şıklık isteyenler dantel işlemeli ve soft pastel renkli battaniyelere öncelik veriyor. Özellikle tek kişilik güpürlü battaniye, yatak örtüsü olarak kullanılabiliyor. Battaniyeler, genç odalarına veya yatak odalarına şık bir görünüm sunuyor.

Oda ısısının yeterli gelmediği durumlarda vücut ısısını koruyup rahat bir uyku için genellikle tek kişilik kalın battaniye ile birlikte tek kişilik elektrikli battaniye tercih ediliyor. Kışlık battaniye tek kişilik modelin içerisinde elektrik akımının geçmesiyle oluşan elektrikli battaniye, kış aylarında ısınma problemi yaşayanlar için vazgeçilmez ürünlerinden biri hâline geliyor. Prize takılarak çalıştırılan battaniyeler, termostatlı ve ayarlanabilir ısı dereceli özellikleriyle kullanıcıya güvenli bir sıcaklık sağlıyor. Güvenlik önlemleri olan modelleri, diğer elektrikli battaniye modellerine kıyasla daha çok tercih ediliyor. Elektrikle ısı yayan battaniyelerin birçok modelinde düşük ısı ve yüksek ısı ayarı bulunuyor. Termostat sayesinde ısının birden yükselmesinin önüne geçilmiş oluyor. Günümüzde pek çok modelinin modern teknolojik yöntemlerle geliştirildiği görülüyor. Genellikle yatmadan önce yatağı ısıtmak için 20-30 dk süreyle kullanılması tavsiye ediliyor.

Geniş Fiyat Seçenekleri ile Temizlenebilir Battaniye Çeşitleri

Dekoratif amaçlı kullanımda battaniye renkleri ve dokuları tercihleri etkileyebiliyor. Tek kişilik gri battaniye veya kırmızı battaniye tek kişilik modelleri hemen hemen herkesin sevebileceği battaniye renklerini oluşturuyor. Tek kişilik örme battaniye erkek veya diğer el örgüsü tek kişilik battaniye modelleri, kış günlerinin vazgeçilmez dekoratif eşyaları arasında yer alabildiği gibi aynı zamanda da sağlıklı olmaları yönüyle tercih ediliyor. Her zaman ihtiyaç duyulan battaniyelerin kaliteli ve terletmeyen malzemeden üretilen çeşitlerinin tercih edilmesi gerekiyor. Bu sebeple, tek kişilik pamuklu battaniye sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle bebekler için alerji yapmayan yumuşak ve sağlıklı dokusuyla tercih edilen tek kişilik nohut battaniye çeşitleri ön plana çıkıyor. Kabartmalı nokta desenleriyle ve birbirinden farklı bebeksi renkleriyle dekoratif olarak hoş görünüm sunmasının yanı sıra dış mekânda bebeğin sarılması, üzerinin örtülmesi için de kullanışlı oluyor. Seyahatlerde veya dış mekânda kullanılacak battaniyelerin ise ince yapılı, hafif, kolay taşınabilir modellerinin seçimi avantaj oluşturuyor.

Dekoratif veya ısınma amaçları için kullanılan battaniyeler, zamanla kirleniyor. Her ne kadar antibakteriyel, leke tutmaz özellikleri olan modeller olsa da belirli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor. Battaniyeler çamaşır makinesinde veya elde yıkanabiliyor. Çamaşır makinesinde battaniye yıkarken bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Bu konuda, battaniyelerin kenarındaki etikette bulunan temizleme kılavuzu faydalı olabiliyor. Etiketteki yıkama derecesine dikkat ederek battaniyeyi uygun derecede yıkamak gerekiyor. Ancak çoğu zaman bu etiket sökülüyor veya siliniyor. Bazı çamaşır makinelerinde yorgan ve battaniye yıkama programları bulunuyor. Bu programlar sayesinde makinede direkt olarak battaniyeyi yıkamak mümkün hâle geliyor.

Yorgan ve battaniye programları olmadığında makinenin çamaşır yıkama kapasitesini göz önünde bulundurarak 30 derecede, makinenin sıkma devri düşülerek yıkama yapılabiliyor. Uygun deterjan seçimi, dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor. Örneğin, yumuşatıcılar, durulanması zor kimyasallar içeriyor. Yumuşatıcıyla battaniye yıkanması durumunda, battaniye zor durulanıyor. Yumuşatmak için konulan yumuşatıcılar, tam tersi sertleştirme etkisi gösterebiliyor. Elde battaniye yıkama, çamaşır makinesiyle yıkamaya göre daha zahmetli olabiliyor. İnce battaniyelerin yıkanması kolay olsa da kalın battaniyeler yıkanmayı zor hâle getiriyor. Temizlik için elde çamaşır yıkamaya elverişli toz deterjanlar, rendelenmiş sabun veya arap sabunu kullanımı tavsiye ediliyor. Deterjanın battaniyeden iyice durulanması için belirli bir süre suda bekletilmesi gerekiyor. Evde battaniye temizliği yapmak pek çok kişi için zorlayıcı olabiliyor. Bazı durumlarda da battaniyenin dokusu hassas olduğu için evde temizlemeye uygun olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda battaniye temizliği için kuru temizleme tercih ediliyor.

Kaliteli bir uyku için vücudun uygun bir sıcaklıkta bulunması gerekiyor. Yaz, kış hemen her mevsimde rahat bir uyku için battaniyelerden yararlanılıyor. Ebatları nedeniyle tercih edilen tek kişilik modeller bebek, çocuk, genç battaniyesi çeşitleri ile Trendyol’da satışa sunuluyor. Online alışveriş yaparken ödeme seçenekleri istenilen şekilde oluşturuluyor. Peşin, kredi kartına taksit avantajları, hızlı ve güvenilir kargo imkânları, Trendyol’un online alışverişlerde sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Battaniye kategorisinde, fiyat performans olarak önde gelen battaniye markalarının bulunması, karşılaştırma yaparak ürün satın alınmasını kolaylaştırıyor. Battaniyede tek kişilik modeller arasında renk, ebat, kullanılan malzeme, kullanım alanı gibi geniş filtreleme seçenekleri sayesinde en çok satılan kaliteli modellere ulaşılabiliyor. Trendyol’un ürün listelemeleri bölümünde farklı dokudaki modellerin aynı anda görülmesi satın almayı kolay hâle getiriyor. Tek kişilik battaniye fiyatları yün, pamuk, polyester, vizon gibi kullanılan ham maddeye göre değişebiliyor. Fiyat skalası geniş olan battaniyeleri, Trendyol kampanyalarını takip ederek almak bütçeye rahatlık sağlıyor. Battaniye kampanyaları sayesinde birçok markanın en çok tercih edilen modellerini indirimli olarak satın almak mümkün oluyor.

search result placeholder