Tava

13743 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Tava

Mutfakta en büyük yardımcılardan biri olan tavaların günümüzde birçok çeşidi vardır. Hem materyal olarak hem de kullanım şekli olarak bu çeşitler değişir. Hemen hemen tüm mutfaklarda farklı farklı tava seti bulunur. İster krep yapın ister sote, birçok yemek çeşidine göre tava bulabilirsiniz. Tavaların temizlik bakımından da kullanım bakımından da oldukça pratik olması bu kadar çok tercih edilmesindeki nedenlerden bazılarıdır. 

Mutfakların Olmazsa Olmazı Teflon Tava

Tava modelleri düşünüldüğünde ilk akla gelen teflon tava çeşitleridir. Fiyat performans ürünü olan bu tavalar, ısıya ekstra dayanıklı olan teflon adı verilen bir madde ile kaplıdır. Yapışmaz özelliğe sahiptir. Paslanmaz olan bu tavaların temizliği de oldukça kolaydır. Kullanım sırasında çizilmeye karşı hassas oldukları için sivri uçlu metal aletler yerine silikon ve tahta gibi ürünlerin kullanılması önerilir. Böylece ürünlerin kullanım süresini de uzatmış olursunuz. Çizildiği takdirde ürünleri kullanmaya devam etmemek gerekir. Her mutfakta olması gereken teflon tava çeşitleri günlük hayatınızda sizlere büyük pratiklik kazandırır. 

Son Trend: Döküm Tava

Son dönemde oldukça fazla kullanılmaya başlayan döküm tava çeşitleri birçok faydası ile mutfaklardaki yerini yeniden almaya başladı. Dökme demirden yapılan veya kaplanan bu tavaların en büyük avantajı ısıyı tavanın her bölgesine eşit olarak dağıtmasıdır. Böylece sabit ısıda pişen yemekler daha lezzetli olur. Temizlik konusunda ise diğer çeşitlere göre biraz daha hassas davranılması gerekir. Makine yerine elde yıkanması önerilir. Bazı yemekler yüzeye yapışabilir bunları temizlemek için tavanın içerisinde su kaynatılarak kolayca temizlenebilir. Sağlık açısından da oldukça başarılı olan bu ürün geçmiş yıllarda çokça kullanılmış ve son dönemde de tekrar öne çıkarak kullanıcıların tercihleri arasına girmeyi başarmıştır. 

Granit Tava ile Mutfağınıza Renk Katın 

Tava materyali olarak en son kullanılmaya başlanan materyal granittir. Tamamen doğal granit kullanılarak üretilen bu granit tava çeşitleri, farklı avantajları ile kullanıcıların sevgisini kazanır. Günümüzde en çok tercih edilen tava çeşitleri arasında olan granit tavalar, yapışmaz özelliğe sahiptir. Bu sebeple dilediğiniz yemeği granit tava seti modelini kullanarak gönül rahatlığı ile pişirebilirsiniz. Aynı zamanda oldukça dayanıklı olan granit tavalar, yüksek ısıya sorunsuz bir şekilde maruz kalabilir. Isıyı tüm bölgelere eşit olarak dağıtır ve böyle yemeklerin her yeri sabit ısı alır. Özel bir bakım gerektirmezler ve çizilme, aşınma gibi problemlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Son dönemde granit tavalar içerisinde alternatif oluşturmak amacı ile %100 granit ve alt bölgede teflon üst bölgesinde ise granit kullanılan tavalar da vardır. 

Her Yemeğe Uygun Tava Çeşitleri 

Hangi yemeği yapmak isterseniz isteyin size uygun bir tava çeşidi bulabilirsiniz. Kahvaltıların vazgeçilmezi olan krepleri krep tavası kullanarak yapmak çok pratiktir. Özel formu sayesinde her yere eşit ısı dağıtır ve krepleriniz çok daha lezzetli olur. Aynı zamanda yapışmaz özellikleri ile kreplerin dağılmasını önler. Sahan ise her evde bulunan, gün içerisinde en çok kullanılan tava çeşitlerinden bir diğeridir. Çeşitli materyaller kullanılarak üretilen sahanlar, sos yapmaktan yumurta yapmaya kadar birçok amaç kullanılmaktadır. Küçük formaları sayesinde temizliği de saklaması da çok kolaydır. Közleme yapmak için özel olarak tasarlanan közleme tavası sayesinde artık evinizde kolayca sebze közleyebilirsiniz. Temizlenmesi de bir o kadar kolay közleme tavalarının kullanımı da çok pratiktir. Kızartma tavası da aynı közleme tavaları gibi kızartma yapmak için özel olarak üretilmiş, kullanımı kolay ürünlerdendir. Özellikle sote çeşitlerini yapmak için kullanılan wok tava çeşitleri, derin yapısı ile lezzetli yemekler yapmanızı sağlar. Profesyonel mutfaklardan bireysel mutfaklara geçen wok tavalar günümüzde sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Tüm tava çeşitlerini altında bulabilirsiniz.