search result placeholder

Tatlı Yapım Ürünleri

Tatlı Yapım Malzemeleri

Birbirinden Farklı Malzemeler ile Lezzetli Tatlılar!

Herkes bir çeşit tatlıyı sevip ona göre farklı tarifler denemektedir. Mutlaka her bireyin damak zevkine hitap eden tatlılar bulunmaktadır. Şerbetli, sütlü ya da kakaolu çeşitleri ile farklı lezzetler sunan bu tatlılar kullanılan malzemeler doğrultusunda da farklılaşmaktadır. Böylelikle herkes kendine uygun tatlıyı belirli malzemeler ile farklı boyutlara taşıyabilir. Genel olarak kullanılan malzemelerin yanı sıra başka malzemeler ekleyerek de farklı tatlılar elde edebilirsiniz. Sıradan bir kakaolu kek yaparken bile normal şeker yerine esmer şeker ya da pudra şekeri kullandığınızda kekiniz farklı bir lezzete sahip olacaktır. Kek malzemeleri arasında genelde un, yumurta, süt ve şeker gibi temel malzemeler bulunurken bunların yanı sıra kakao ve benzeri ürünlerle de kekler farklılaşmaktadır. Keke kakao ekleyerek çikolata tadını sunan bir kek elde ederken yine süsleme malzemeleri ile de bambaşka bir kek yaratabilirsiniz. Yine çok sevilen ve binbir çeşidi bulunan kurabiyelerde aynı duruma tabiidir. Kurabiye malzemeleri yine un ve şeker gibi temel malzemelerden oluşurken içerisine portakal kabuğu rendesi eklediğinizde portakallı kurabiyeler elde edebilirsiniz. Çeşitli kurabiye süsleme malzemeleri ile de sunumunuzu zenginleştirerek tamamen size ait bir lezzet sunabilirsiniz. Yaratıcılığın en çok konuşturulduğu ve ucu tamamen hayal gücüne dayanan bir diğer tatlı ise pastalardır. Hem pasta yapanlar hem de pastacılar çeşitli pastacılık malzemeleri kullanarak farklı boyutlara sahip tatlar elde etmektedir. Pasta süsleri, yenilebilen boyalar ve daha birçok ürün ile kimseye ait olmayan tamamen size ait pastalar elde edebilirsiniz. Evlerde de artık pasta yapmak çok kolay bir aktivite iken doğum gününüzde ve özel günlerinizde tamamen sizin hayal gücünüzle yaratılmış bir pasta son derece iyi bir hediye olacaktır. Nitekim bu pastaya duygularınızı ve düşüncelerinizi aktarma şansınız bulunmaktadır. Çeşitli pasta süsleri adeta resim yapmak gibi pastaları canlı hale dönüştürmektedir. Kullandığınız süsler ile futbol oynamayı seven ve ilgisi olan birine bir top, küçük bir kız çocuğuna bebek figürü gibi çok farklı şekiller yapabilirsiniz. Tasarımı imkânı hayal gücünüz kadar geniş olan pastaları bu süsler ile çok farklı şekillerde oluşturabilirsiniz. Hem size ait hem de emek verilerek hazırlanmış bir pastanın anısı her daim hatırlanacaktır.

Pasta Süsleri ile Tasarım Harikası Pastalar

Yaş pasta malzemeleri ile hem çok daha hızlı hem de kolay bir şekilde pasta yapabilirsiniz. Bu araç gereçlerden biri olan spatula ile hem hazırladığınız harika lezzetli kremaları kabından tamamen sıyırabilir hem de pastanın dış görünümünü düzenleyebilirsiniz. Krem şanti içerisine renkli boyalar damlatarak çok daha sevimli ve farklı pastalar elde edebilirsiniz. Yeşil renkli bir zemin elde etmek için bir damla gıda boyası ile dilediğiniz tonda renkler yakalayabilirisiniz. Futbol sahasını andıran bir pasta için beyaz krem şantiye dilediğiniz ölçüde boya damlatarak renkli bir krem şantiye sahip olarak tasarımınızı çok daha iyi bir şekilde pastaya yansıtabilirsiniz. Farklı renkler ile değişik tarzda pastalar yapabilirsiniz. Birçok çeşidi bulunduğu için dilediğiniz gıda boyası ile farklı tonları oluşturabilirsiniz. Damla sayısı arttıkça rengi koyulaşacak ve değişik renk tonları oluşacaktır. Pasta malzemesi olarak kullanılan ve dış tasarımı oluşturan pasta kremasını da yine bu yöntem ile renklendirebilirsiniz. Bu sayede de hayal ettiğiniz pastayı en güzel şekliyle oluşturma fırsatı sizin elinizde. Bu dış katman hem pastanın düz durmasını sağlayacak hem de tasarımın zeminini oluşturacaktır. Küçük bir kız çocuğu için pembe renkli sevimli bir pasta elde etmek için pasta kremasının içine pembe gıda boyası damlatabilirsiniz. Gıda boyası olarak yenilikçi ürünlerden biri de metalik renklere sahip gıda boyalarıdır. Gümüş, altın ya da kırmızı altın rengi ile metalik gıda boyaları çok farklı tasarımları yaratabilirsiniz. Pasta süsleme için yine çokça farklı ürün bulunmaktadır. Minik yenilenebilir çikolatalı boncuklardan, ham kakao parçacıklarına kadar değişik süsleme ürünleri ile pastalar çok daha eğlenceli hale bürünüyor. Toz yaldızlar ile ışıl ışıl bir pasta oluşturarak son derece güzel bir pasta yaratabilirsiniz. Bu yaldızlar ile pastanın tasarımı hem çok daha güzel hem de çok daha dikkat çekici olacaktır. Süsleme ürünleri olmasına rağmen bu ürünler sayesinde pastalar daha iyi görünmektedir. Gıda boyalarının yanı sıra gıda simi de bulunmaktadır. Bu gıda simleri ile pastanın parlak görüntüsünü pekiştirebilirsiniz. Hem daha göze hitap eden hem de alttan ışıldayan bir zemin oluşturabilirsiniz. Renkli pasta süsü ile tasarladığınız pasta hem görsel olarak daha iyi görünecek hem de yapı olarak daha lezzetli olacak. Farklı aromaları ile bu süsler yenilebilir olduğu için yerken çıkarmak zorunda kalmayacaksınız. Tamamen organik olup sağlığa zarar vermezken şık bir pasta oluşturmanıza yardımcı olacak. Granül pasta süsleri ile rengârenk bir dış yüzey oluşturabilirsiniz. Pastanızın görünümünü zenginleştirerek çok daha harika görünen pastalar elde edebilirsiniz.

Şeker Hamurları ile Pasta Tasarlamak Çok Eğlenceli!

Yeni nesil tasarımlarla pastalar hem çok daha güzel görünüyor hem de gelişen malzemelerle istenen şekil pastaya rahatlıkla verilebiliyor. Bir resim tablosu gibi süsleriyle ve aksesuarlarıyla pastaya işleniyor. Minik süsler, renkli boyalar ve çok daha fazlası yardımıyla pastanızı daha da benzersiz kılabilirsiniz. Tamamen sizin beğeninize ve yaratıcılığınıza göre yön alacak olan pastanız için şeker hamurunu kullanarak kusursuz bir tasarım elde edebilirsiniz. Şeker hamuru yenilebilen bir pastacılık malzemesi olarak özellikle pastanı dış yüzeyinin kaplanmasında kullanılmaktadır. Dolayısıyla tasarımın en önemli adımlarından biri olarak sizlerde şeker hamurlarıyla çok farklı görüntüler yaratabilirsiniz. Şeker hamurunu kullanarak yalınızca pastayı kaplamaz aynı zamanda farklı figürlerde ekleyebilirsiniz. Tam olarak canlı bir görünüm kazandırabileceğiniz pastanız daha da dikkat çekecektir. Kolay şekillenebilen şeker hamurları ile bebek figürü, araba figürü ve çok daha fazlası basitçe yapılabilmektedir. Eklenen yeni figürler ve desenlerle pastanız çok daha ihtişamlı görünerek 3 boyutlu özellik kazanmaktadır. Anlatmaya çalıştığınız ve aktardığınız yapılar daha da canlı görünerek çok daha belirgin hale gelecektir. Şeker hamuru üzerine diğer pastalık malzemelerini de kullanarak desenler çizebilirsiniz. Krema ve benzeri ürünleri üzerine uygulayarak pastanıza derinlik katabileceksiniz. Yenilebilen pasta ürünleri içerisinde olduğu için yerken çıkarmak zorunda kalmazsınız ki dolayısıyla darmadağın bir görüntü oluşmaz. Üzerine yenilemeyen ürünler konulduğunda yerken çıkarıldığı için dağılıp kötü bir görüntüye sebep olabilmektedir. Renklendiren gıda boyalarını kullanarak cupcake tarzı pastalarınızın üzerine farklı renkte kremalar ekleyebilirsiniz. Ardından minik yaldızlar ve simlerle görünümü zenginleştirebilirsiniz. Tamamı yenilebilir ürünlerden oluştuğu için hem siz hem de pastayı sunduğunuz kişiler gönül rahatlığıyla pastayı tüketebilir. Şeker hamurunu kullandığınızda paketin tamamını bitirmek zorunda da değilsiniz dolayısıyla artan şeker hamurlarınızı farklı bir zamanda kullanabilirsiniz. Arttığı takdirde şeker hamurlarını hava almayacak şekilde muhafaza ederek farklı tasarımlarda da kullanma imkânına sahipsiniz. Çok farklı renk çeşitleri şeker hamurları her türlü tasarımı yapmaya yatkın ürünler. Yaş pasta süslemeleri arasında yer alan şeker hamuru çok kolayca şekil alabilir. Küçük bir merdane yardımıyla hamuru açıp üzerine dilediğiniz işlemi uygulayabilirsiniz. Farklı şeker hamurlarını da birbirine yapıştırarak figürlerinizi elde edebilirisiniz. İnsan figürü, top figürü ve çok daha fazlası şeker hamurları yardımıyla yapabilir ve pastanıza ekleyebilirsiniz. Böylelikle pastanız daha canlı ve lezzetli görünecektir.

Pasta Yapım Malzemeleri ve Kullanım Alanları

Pasta yapım malzemeleri çokça çeşitli olup farklı versiyonları bulunmaktadır. Basit bir kremanın dahi sade, kakaolu ve limonlu gibi çokça çeşidi mevcuttur. Dolayısıyla dilediğiniz lezzetle ve aromada pastalar elde etmenize imkân tanır. Vanilya özütü ile hem kekiniz hem de kremanız çok da lezzetli hale gelecektir. Tek bir damlası dahi vanilyanın en iyi aromasını sizlere sunan vanilya özütleri ile lezzetli pasta yapmak çok daha kolay hale geliyor. Gerçek kakao tozu ile yapay tat olmaksızın pastasını oluşturabilirsiniz. Dilediğiniz ölçülerde ekleyerek ister az ister çok kakaolu pasta yapabilirsiniz. Keklerin bazı kısımlarına ekleyip bazı kısımlarına eklemeden de zebra görünümlü kekler oluşturabilirsiniz. Kakao tozu lezzetli bir pasta malzemesi olarak farklı aromaları pastanıza dahil etmenize yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra pasta ürünleri içerisinde bir de kakao parçacıkları bulunmaktadır. Ham kakao parçaları katkısız ve doğal yapısı ile sağlığı koruyarak en iyi aromayı sunmayı amaçlayan ürünlerdendir. Bu ham kakao parçacıkları bizzat kakao çekirdeklerinden elde edildiği için katkı maddesi içermez. Direkt herhangi bir ısıl işlem görmeden hazırlanan ham kakao parçacıkları kakaonun en saf halidir. Kakao antioksidan özelliği bulunan bir tüketim malzemesi olarak pastanızın da sağlıklı olmasını sağlayacak. Bir yandan lezzeti bir yandan da saflığı sunan ham kakao parçacıkları ile pastalarınız çok daha güzel görünecek. Pastanızın üzerine bu parçacıkları serpiştirerek görünümü zenginleştirebilirsiniz. Şekerli kakaoların aksine ham kakao şeker içeren ve sağlıksız bir ürün olmadığı için pastanızın lezzetini bozmaz. Pasta malzemeleri çikolata ile daha da lezzetli hale gelecek ve sunumu da farklı olacak. %100 orijinal ve doğal olarak sağlıklı çikolatayı pastalarına ekleyebilirsiniz. Tüm bu malzemelerin yanı sıra lezzetleri ile fark yaratan soslarda pastalara dahil edilmektedir. Meyveli, karamelli, çikolatalı ve çok daha fazla çeşidi ile bu soslar hem lezzet katmakta hem de süslemek için kullanılabilmektedir. Karpuz aromalı meyveli sos rengi ile son derece göz alıcı dururken pasta üzerini kolaylıkla süslemenizi sağlar. Pasta mixi ile lezzetli sunumlarınızı daha da şık hale getirebilirsiniz. Yaban mersinli pasta mixi ile tadı da görüntüsü de iyi olan bir pasta elde edebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Pasta Yapım Ekipmanları ile Mutfakta İşler Daha Kolay!

Pasta yaparken çeşitli ekipmanlardan yararlanarak bu işleri daha hızlı ve düzgün bir şekilde yapabilirsiniz. Yapımın neredeyse her aşaması için kolaylaştırıcı ürünler bulunmaktadır. Pasta malzemeleri ekipmanları oldukça farklı amaçlara hizmet etmektedir. Eğik pasta sıvama paleti ile pastanızın dış kremasını pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Her yere eşit dağılmış kremalar ile pastanızın görünümü çok daha düzgün ve kusursuz görünecek. Yalnızca krema değil, ganaj gibi ürünleri sıvarken de bu eğik sıvama paletini kullanabilirsiniz. Ergonomik tutuşu ile pasta yapmayı çok daha kolay hale getiriyor. Farklı uzunluktaki boyutları ile kullanım amacına en uygun modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Küçük boyutlu pastalar yapıyorsanız ona göre daha 15 cm 20 cm boyutlarında pasta sıvama paletini kullanabilirsiniz. Bu paletleri döner pasta standı ile kullanarak işinizi çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Döner pasta standı üzerine koyduğunuz pastayı 360 derece döndürme imkânına sahip olduğu için pasta etrafında dönmenize gerek kalmadan direkt standı döndürebilirsiniz. Böylelikle hem süslemesi hem de sıvaması çok daha kolay hale geliyor. Pasta malzemeleri ekipmanları arasında yer alan bu döner pasta standı göze hitap eden bir sunumunda ilk adımlarından birini teşkil etmektedir. Farklı çapları ile işinize ne çok yarayacak boyutu tercih edebilirsiniz. Saplı pasta ütüsü de yine şeker hamurunu uygulanırken kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Pürüzsüz bir şeker hamuru uygulaması için sizlere yardımcı olacak ve şekilleri daha belirgin şekilde yapmanızı sağlayacak. Küçük boyutu ile pastanın her yerine ulaşım imkanı sağlarken dolap ve çekmecelere kolaylıkla sığmaktadır. Yer kaplamaz ancak boyutunun aksine işlevi büyük bir üründür. Yine pandispanya kesme testeresi keki en iyi şekilde kesmenizi sağlayacaktır. Eşit ve parçalamadan keki kesmek için bu testerelerden yardım alabilirsiniz. Çift telli olan pandispanya testeresi ile kekinizi 3 eşit parçaya bölebilirsiniz. Böylelikle de üç katlı harika bir pasta yapabilirsiniz. Kremaları uygulamak için çeşitli duy uçları bulunmaktadır. Duy uçları ile şekilleri farklı pastalar yapabilir ve kremaları en iyi şekilde pastaya uygulayabilirsiniz. Pastane ürünleri içerisinde sıkça kullanılanlardan biri olan bu duy uçları yalnızca pasta değil cupcake gibi ürünlerin üzerine de krema uygulamayı çok kolay hale getirir. Her ucu farklı olan duy setleri ile tek seferde birçok farklı uca sahip olabilirsiniz. Pastanın farklı kısımlarına farklı uçları kullanarak daha da güzel görünüm elde etmek çok kolay hale geliyor.

Tatlı Yapım Malzemeleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gerek ekipmanlar gerekse malzemelerle pasta yapmak hem eğlenceli hem de lezzet veren işlerdendir. Çeşitli ürünlerle renklendirilen ve süslenen pastalar tasarımları ile farklılaşmaktadır. Pastalar renkli yaldızlar, gıda boyaları, simli kremalar ve çok daha fazlası ile süslenmektedir. Yenilebilen minik çikolatalı pirinç patlakları, ham kakao parçacıkları ise pastalarda kaliteli çikolatayı sunmaktadır. Farklı renkteki gıda boyaları ile rengârenk ve son derece kusursuz görünen pastalar hazırlamak çok kolay. Pasta malzeme listesi içerisinde mutlaka bulunan krema ve soslarda yine pastanın olmazsa olmazlarındandır. Çeşitli aromalara ve renklere sahip soslar ile pastalara şekil vermek ve renklendirilebilir. Kırmızı renkteki çilekli soslar tüm kremaların üzerine harika şekiller çizmek için sizlere yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra meyveli bir pasta üzerine çikolatalı sos ekleyerek farklı aromalarda katabilirsiniz. Tüm pastaları sağlıklı hale getirmekte de organik ürünlerle kolay hale gelmektedir. Organik soğuk sıkım hindistan cevizi yağı ile tariflerinizi daha sağlıklı hale dönüştürebilirsiniz ve bunun yanı sıra yine Hindistan cevizi unuyla da tam olarak sağlıklı bir pasta hazırlayabilirsiniz. Diyete uygun kakaolu tarifler için ham kakao tozu kullanabilirsiniz. Şekersiz yalnızca kakao tozlarından oluşan bu ürün pasta yerken kilonuzu da korumanıza yardımcı oluyor. Tatlı yapım malzemeleri muadil olanları ile değiştirilerek farklı tatlara dönüşüp sağlıklı hale bürünebilir. Yine badem unu ve fındık unu gibi sağlıklı unlarla hafif kalorili lezzetler yakalayabilirsiniz. Çeşitli ekipmanlarla da üzerlerine ürün uygulamak basit bir iş haline geliyor. Eğik sıvama paleti, döner pasta standı ve krema torbaları pasta yapmayı daha da zevkli hale getiriyor. Krema torbasının ucuna farklı duylar takarak şekilleri birbirinden güzel krema uygulamaları yapabilirsiniz. Düz, yuvarlak ve yıldız gibi modelleri bulunan bu duy uçları ile kremaları pastalara uygularken hem yorulmayacak hem de çok eğleneceksiniz. Birbirinden kaliteli ve farklı çeşitleri bulunan pasta malzemeleri ve fiyatları için Trendyol’a bakarak uygun fiyatlarla bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

search result placeholder