Tarayıcı

183 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Tarayıcı

Tarayıcı

Teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak ortaya çıkan tarayıcı, elinizde doküman olarak bulunan çıktıların bilgisayar ortamına aktarılmasında görev alan bir donanımdır. Kablo yardımıyla bilgisayar kasasına bağlanarak çalışan bu ürünün, sürücü diğer bir deyişle kurulum CD’si barındırması gerekir. Kurulumu başarılı şekilde tamamlanan cihaz, elinizdeki fotoğraf, yazı, resim ve daha birçok türdeki verilerin bilgisayara aktarılması ve gerektiğinde tekrar çıktısının alınmasında oldukça işlevsel bir rol üstlenir. Böylece veriler üzerinde yapılması istenen ve planlanan düzenlemeler kolay bir şekilde uygulanabilir hale gelir. Günümüzdeki tarayıcıların büyük bir kısmının CCD veya CIS algılayıcı kullandığı bilinir. Eski zamanlarda daha sık şekilde kullanılan davul tarayıcılarda ise fotoçoğaltıcı tüpler tercih edilmiştir. Tarayıcı makinesi çeşitlerinin kullanımı incelendiğinde öncelikle eldeki verinin ışığa duyarlı LDR’ler tarafından tarandığı görülür. Sonraki adımda LDR’lerden alınan işaretler byte dizileri haline getirilerek RAM üzerine yazılır. Taranan veri bu işlemden sonra isteğe bağlı olarak ekrana yansıtılabileceği gibi dosya halinde bilgisayarda da saklanılabilir.

Tercih edilecek tarayıcıya karar verme noktasında birçok kriter karşınıza çıkar. Öncelikli olarak cihazın hangi mekanlarda ve hangi amaçlar için kullanılacağına karar vermek oldukça önemlidir. Ev gibi daha küçük alanlı mekanlarda mini boyutlara sahip ürünler tercih edilirken, ofis ve okul gibi daha geniş mekanlarda boyutça büyük ve profesyonel ürünler tercih edilebilir. Yine elde edilmek istenen sonucun bilinmesi, satın alma aşamasında oldukça kolaylık sağlar. Tarayıcı hızı ve tarama verilerinin renkli olup olmayacağı, bu noktada karar verilmesi gereken özellikler arasındadır. Seçilen özelliklere bağlı olarak fiyatların da değişkenlik gösterebileceği unutulmaması gereken bir diğer noktadır. Sizler de elinizde bulunan verileri dijital ortama aktararak hem saklama hem de ekrana yansıtma işlevlerinden yararlanmak isterseniz yeni tarayıcı modellerini inceleyebilir, dilerseniz düzeltme işlemlerini de bu cihazlar sayesinde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Tarayıcılar ile Belgelerinizi Kolaylıkla Taratın

Elinizde doküman olarak bulunan verilerin dijital ortama aktarılmasına yardımcı olan cihazlar, birbirinden farklı tarayıcı isimleri ile karşınıza çıkar. Tarama kapasitesi ve ihtiyaca uygun olarak seçim yapılabilecek diğer özellikler, bu isimlerin farklı olmasında önemli bir etkendir. Birçok tarayıcı fotokopi işlevini de barındırarak kullanıcıları işlem yoğunluğundan kurtarır ve büyük ölçüde konforlu bir kullanım sunar. İhtiyaca uygun olarak sadece tarayıcı modelleri arasından seçim yapmak da mümkündür. Çoğunlukla mekan değişikliğine ihtiyaç duyulmayan ev, ofis gibi ortamlarda masaüstü tarayıcı modellerini kullanmak oldukça konforlu olur. Taşınabilir cihazlara kıyasla boyut olarak daha büyük ve sabittir. Okullardaki yüksek öğrenci sayısı ve ofislerdeki iş yoğunluğu, cihazların tarama özelliğinin hızlı olmasını gerektirir. Bu ihtiyaçtan dolayı masaüstü modeller baskı hızları ve otomasyon gibi özellikleriyle ön plana çıkar.

Otomatik tarayıcı çeşitlerinin bazılarında taranan verilerdeki hataların otomatik olarak düzeltilmesi, kullanıcıların beğenisini kazanan ve yüksek performans sergileyen bir özelliktir. Örnek olarak; taranan ilk belge ve ikinci belgenin konumlarının birbirinden farklı olması cihaz tarafından algılanarak düzeltilir. Sayfa ve görüntüler tümüyle aynı yönde taranarak doğru dokümanların elde edilmesi sağlanır. Yüksek miktarlarda tarama verisine sahip büyük firmalar için bu özellik, oldukça büyük kullanım kolaylığı sağlayarak iş yükünün hafifletilmesine yardımcı olur. Diğer avantajlar arasında sayılabilecek çift taraflı tarama özelliği, zamandan tasarruf sağlayarak işlemin daha kısa sürede tamamlanmasına destek olur. Kullanım alanı ve mekanına bağlı olarak sizler de farklı tarayıcılar arasından ihtiyacınıza uygun ürünü satın alabilir, verilerinizi dijital ortama aktararak düzeltmeler yapabilir ve bu belgelerin uygun şekilde saklanmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm Belgeler İçin Uygun Tarayıcı Türleri

Kullanıcıların cihaz seçimi, birçok farklı kriterden etkilenir. Kullanılacak belgelerin türü, belgelerin boyutu, cihazın kullanılacağı mekan, hizmet edeceği kişi sayısı gibi kriterler bunlardan yalnızca birkaçıdır. Üreticiler, bu istek ve ihtiyaçların farklılığına paralel olarak farklı tarayıcı türleri ile hizmet sunma eğilimi gösterir. Ev ve küçük alanlı ofislerde, alanın yetersizliğine bağlı olarak küçük tarayıcı çeşitlerinden yararlanmak yerinde olur. Daha da kısıtlı alanlar için özel olarak tasarlanmış işlevsel özelliklere sahip mini tarayıcı modelleri, oldukça kurtarıcı göreve sahiptir. Fabrikalar, büyük çaplı işletmeler, okullar vb. mekanlar için ise tarama hızı nispeten daha yüksek ve tarama kapasitesi kullanıcı kapasitesiyle orantılı olarak artış gösteren büyük tarayıcı modelleri konforlu bir kullanım sunar.

Kullanıcı kitlesi ve kullanılacak mekanın farklılıklarının yanı sıra taranacak verilerin boyutu ve türü de oldukça önem arz eder. Kamu kuruluşları, sınav merkezleri, ofis gibi alanlarda A4 tarayıcı çeşitleri sıklıkla tercih edilir. Renkli ve siyah beyaz özellikli taramalar yapılabileceği gibi farklı kalınlıktaki kağıtlara uyum sağlayan cihazlar bulmak mümkündür. Daha büyük boyutlu kağıt veya kartların taranması gerektiği durumlarda ise A3 tarayıcı çeşitleri kullanım kolaylığı ve pratikliği ile kullanıcıların beğenisini kazanır. Satın alma aşamasında gözetilen diğer özellikler; çözünürlük, bit derinliği, optik yoğunluk, hız ve yazılım olarak sayılabilir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra kimi cihazlar kılavuz cetveli isimli aksesuar ile birlikte hizmete sunulur. Bu işlevsel alet, görüntü kalitesinin artırılmasını destekleyerek dokümanların düzgün bir doğru boyunca taranmasına yardımcı olur. Eğer siz de farklı türdeki verilerinizi en doğru ve sağlıklı şekilde bilgisayarınıza aktarmak, bu belgeler üzerinde düzeltmeler yaparak saklama imkanı elde etmek isterseniz farklı türdeki tarayıcılar arasından size uygun özelliklere sahip olan cihazı tercih ederek alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarayıcı Çeşitleri Sayesinde Verileriniz Artık Dijital Ortamda

Fiziksel olarak elinizde bulunan kitap, resim, fotoğraf ve daha birçok verinin taranarak bilgisayar ortamına aktarılmasına yardımcı olan cihazlar, ihtiyaca uygun olacak şekilde birçok farklı çeşide sahiptir. Tüm kullanıcıların ortak paydada buluştuğu özellik olan tarayıcı hızlı özelliği, üreticiler tarafından özellikle dikkat edilen ve yüksek inovasyon gücü sayesinde her geçen gün iyileştirilerek geliştirilen bir özelliktir. Bunun yanı sıra okul, sınav merkezi gibi yüksek hacimde tarama gerektiren belgelerin bulunduğu mekanlarda daha sık bir şekilde tercih edilen seri tarayıcı, kısa zamanda çok yüksek sayıda belge taramasıyla ön plana çıkar. Yüksek çözünürlük, tarama hızı ve tarama kapasitesi bu üründe öncelikli olarak aranan özellikler arasında sayılabilir. Renkli tarayıcı, baskı kalitesinin yüksek olması gerektiği durumlarda yüksek çözünürlük avantajıyla tercih edilen bir teknoloji cihazdır. Çift taraflı baskı, internet bağlantısının varlığı, fotokopi çekebilme özelliği, kağıt kapasitesi gibi özellikler belgelerin renkli olarak dijital ortama aktarıldığı durumlarda önem arz eden özelliklerdir. Bir diğer çeşit olan kağıt tarayıcı modelleri; güvenilir, hızlı ve çok yönlü olması ile ön plana çıkar. Verimliliğin artırılması ve zaman tasarrufunun sağlanması konusunda oldukça yardımcı bir donanımdır. Pasaportlardan ehliyet türündeki kartlara kadar birçok farklı belgenin tek veya çift taraflı olarak taranmasında etkilidir. İsteğe bağlı olarak A4 veya A3 boyutundaki kağıtlar da taranarak bilgisayar ortamına aktarılabilir, otomatik hata düzeltme özelliklerinden yararlanılabilir, kategorilere ayrılmış uygun dosyalar yardımıyla uzun zaman boyunca güvenli bir şekilde saklanabilir.

Çoğu cihaz seçeneği, içerisinde farklı yazılımlar barındırarak tarama sonrasında da belge düzenleme avantajıyla oldukça işlevsel kullanım sunar. PDF oluşturma, isteğe bağlı olarak farklı kriterler yönüyle düzenlemeler yapma ve dönüştürme işlemleri bu yazılımlar sayesinde kolaylıkla uygulanabilir. Çalışma ve bekleme modlarında kullanılan düşük güç tüketimi avantajı sayesinde kullanım sonrası meydana gelen masraflar ve çevreye verilen zarar minimuma indirilebilir. Güç tüketiminin minimum olmasına karşın yüksek çözünürlük özelliği, sonuçların kalitesinden ödün vermeden sağlıklı belgeler elde edilmesine yardımcı olur. Son olarak beslemeli tarayıcı çeşitleri, özellikle A4 boyutlu belgeler, kartvizitler ve makbuzlar için ideal kullanıma sahiptir. Farklı boyutlara sahip verilerde de karışık düz baskı malzemeleri için oldukça kullanışlıdır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak sizler de farklı özelliklere sahip cihazlara Trendyol aracılığıyla ulaşabilir, verilerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde dijital ortama aktarılmasını, uygun yazılımlar sayesinde düzenlemeler yapılarak saklanmasını sağlayabilirsiniz.

Profesyonel Kullanım Tarayıcı Modelleri İle Konforlu Bir Kullanım

Cihazların kullanıldığı mekanların farklılığına bağlı olarak ürün özellikleri de birbirinden oldukça farklıdır. Büyük işletmeler, okullar ve ofisler gibi yüksek kullanıcı hacmine hitap eden mekanlarda kullanılan büyük boydaki tarayıcı modellerinin profesyonel tarayıcı özelliği göstermesi oldukça önem arz eder. Profesyonel kullanım tarayıcı özellikleri incelendiğinde tarama hızının ve çözünürlük kalitesinin öncelikli olarak önemli olduğu görülür. Bunun yanı sıra tarama kapasitesi de yüksek hacimli kitlelerin kullanımına sunulan bu cihazlarda aranan özellikler arasındadır. Son zamanlarda değişen teknolojik gelişmeler sayesinde ortaya çıkan 3 boyutlu tarayıcı modelleri, tarama işlemi sonrasında elde edilen verilerin yüzey model halini alması ve bu modelin katı model haline getirilerek oluşturulması esasına dayanır. Sonraki aşamalarda gerektiği durumlarda değiştirme ve düzenleme gibi hizmetler de cihaz kapsamında sunulan özellikler arasındadır. Mobilya, otomotiv, tekstil, ayakkabı, kuyumculuk, arkeoloji gibi daha büyük çaplı taramaların gerçekleştirilmesinde kullanılır. Yüksek inovasyon gücüyle son teknolojik imkanların birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bu cihazlar sayesinde fiziksel olarak elle tutulabilen ve dijital ortama aktarılması gereken tüm ürünlerin taraması yapılabilir hale gelir.

Tarama yapılırken üç boyutlu ürün hareket ettirilmeden sabit bir şekilde tutulur. Tarayıcının lazerleri taranması istenen obje üzerinde gezdirilerek işlem tamamlanır. Cihaz içerisinde var olan otomatik pozisyonlama aparatı sayesinde obje farklı açılardan döndürülerek taramaların tekrarlanması ve ortaya sağlıklı sonuçların çıkması sağlanır. İşlem bittikten sonra elde edilen veriler uygun şartlarda birleştirilerek belgeye son hali verilir. Obje ile cihaz arasındaki mesafe mod farklılıklarına bağlı olacak şekilde 7 inç ile 16 inç arasında değişiklik gösterebilir. Tarama derinliği ise mod farklılıklarına paralel olarak 5-10 inç ve 14-24 inç arasında değişiklik gösterir. Veri yakalama adımı her bir pozisyon için ortalama olarak 2 dakikadır. Çoğu durumda tüm objenin taranması için yaklaşık 12 görüş açısı yeterli olur. Verilerin doğru şekilde birleştirilebilmesi hassasiyetinin miktarına da bağlıdır. Inç başına 400 nokta hesaplanarak elde edilen sonuç ortalama olarak 0.005 inç olur. Elde edilen modeller farklı yazılımlar aracılığıyla yine farklı uzantılara sahip belge çıktıları halinde kolaylıkla alınarak çalışma hayatında kullanılabilir. Kullanım alanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde sizler de 3 boyutlu veya profesyonel kullanım tarayıcı modelleri arasından tercihlerinizi oluşturabilirsiniz. Online satın alma deneyimlerinizle pratik ve kolay tarayıcı kullanımı imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Trendyol, Uygun Tarayıcı Fiyatları ile Bütçenizi Korur

Gelişen teknolojik değişikliklere bağlı olarak ortaya çıkan cihazlar, kullanıcıların günlük ihtiyaçlarını karşılayarak onların iş yükünü azaltır. Zahmetsiz ve kolay kullanımlı ürünler, zamandan tasarruf sağlanmasını destekleyerek hayat koşuşturmacası içerisinde büyük bir konfor sağlar. Bu yeniliklerle birlikte teknolojik hayatın bir parçası olan tarayıcılar farklı tür, boyut ve özellikteki yazı, resim, fotoğraf ve kitap gibi dokümanların bilgisayar ortamına aktarılarak üzerinde düzeltmeler yapılabilmesi, kişiler arasında paylaşıma açık hale getirilmesi, istendiği durumlarda tekrar çıktı alınabilmesi ve uygun dosyalar şeklinde saklanabilmesi konusunda kullanıcılara yardımcı olur. Kullanılacak cihazların birbirinden farklı özelliklere sahip olması, tarayıcı fiyatları üzerindeki değişikliğin sebebi olarak gösterilebilir. Hataların otomatik olarak giderilmesi, fotokopi çekebilme yeteneği, tarama kapasitesinin yüksekliği, tarama çözünürlüğü, tarama hızı gibi özellikler fiyatlarda yükselişe neden olan özelliklerdendir. Ortaya çıkan performansın kalitesine rağmen fiyatlar oldukça uygun değerlerde tutularak tüm kullanıcı kitlelerinin kolay ve konforlu kullanım sunan cihazları deneyimlemesi desteklenir. Üstün performans sergileyen bu özelliklerin yanı sıra yapısında bulundurdukları sensör yönüyle de ürünler birbirinden farklılık gösterir.

CCD sensörlü cihazlar, taranacak belgenin bir cam üzerine konulduğu ve bu camın altında algılayıcılarla aydınlatıcı mekanizmanın bulunduğu cihazlardır. Işık kaynağı olarak genelde LED veya Xenon seçilir. Bu kaynaklar ile birlikte camın alt kısmında hareket eden sensörler kırmızı, yeşil ve mavi renkten oluşan filtreler sayesinde malzemenin görüntüsünü algılar ve birleştirerek resim haline dönüştürülmesini sağlar. CIS sensörlü cihazlar ise farklı renkteki filtrelerin taranacak malzeme üzerinde hareket etmesi ve yansıyan renklerin yakalanarak resme dönüştürülmesi mantığıyla çalışır. Transparan malzemelerin bu yolla taranması oldukça güç olacağından dolayı çoğunlukla farklı yardımcı aksesuarlara ihtiyaç duyulur. Sizler de farklı özellik, performans ve kalite değerlerine sahip cihazlar arasından beklenti ve ihtiyaçlarınıza uygun modellerle belgelerinizi resim haline getirerek bilgisayarınıza aktarabilir, Trendyol aracılığıyla size sunulan uygun fiyat avantajı sayesinde bütçenizi koruyarak satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Tarayıcı Modelleri Trendyol ile Ayağınıza Geliyor

Kullanıcıların alışkanlıklarına bağlı olarak değişen istek, ihtiyaç ve beklentilerine ayak uydurabilmek amacıyla birbirinden farklı alışveriş şekilleri ortaya çıkar. Alışılagelmiş satın alma yöntemlerinin yerini online alışveriş seçenekleri alır. Gün geçtikçe tercih edilme sıklığı artan ve kolay, pratik bir kullanım sunan online alışveriş şekli, Trendyol sayesinde bambaşka bir yorumla buluşur. Basit, sade ve anlaşılır bir arayüze sahip Trendyol; ev, iş, ofis gibi mekan gözetmeksizin oturduğunuz yerden alışveriş yapma konforunu sizlerin ayağına getirir. Ürün araştırmalarının birkaç kelimeyle veya önceden kategorilere ayrılmış gruplar arasından yapılabildiği bu yöntemde alışveriş listelerinin filtreleme tuşu yardımıyla sınırlandırılabilmesi kullanıcıların memnuniyetinin kazanılmasında önemli bir faktördür. Marka ve model gibi kriterlerin belirtilmesi için kullanılabilecek filtreleme işlemi sonrasında ortaya çıkan listeler, istenen sıralama yöntemiyle sıralanarak alışveriş sepetinin oluşturulma süreci kolaylaştırılabilir. Birçok farklı kategoride hizmet sunan bu alışveriş yönteminde sizler de tarayıcı satın al ve 3D tarayıcı satın al işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kararsız kaldığınız durumlarda eski kullanıcılar tarafından oluşturulmuş yorumlar bölümünden destek alarak ürün araştırmalarınız sonucunda elde ettiğiniz bilgilerle kullanıcıların geri dönüşlerini birleştirebilirsiniz. Bu adım sonrasında kendinize tarayıcı tavsiyesi listesi oluşturabilir araştırmalarınızı daha ayrıntılı bir şekilde ikinci kez tekrarlayabilirsiniz.

Uygun sıralama ve filtreleme fonksiyonları sayesinde aramalarınızı düzenlerken 3D tarayıcı fiyat değeri gibi spesifik verilere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tercihlerinizi oluşturup ilgili ürünleri sepetinize ekledikten sonra tek bir tuş yardımıyla satın alma sürecini başlatabilirsiniz. Bu adımda karşınıza birden fazla ödeme yöntemi çıkar. Size uygun ödeme yöntemini belirleyerek seçimini işaretleyebilir, kredi veya banka kartı ile ödemelerinizi gerçekleştirirken tarafınıza ait bilgilerin Trendyol güvencesiyle korunduğundan son derece emin olabilirsiniz. Deneyimleriniz sonunda sizler de cihaz hakkındaki fikirlerinizi yorumlar bölümünde belirterek yeni kullanıcılar için tarayıcı önerisi oluşturabilir, uygun fiyatlarla yüksek performans sergileyen ürünleri deneyimlemenin keyfini uzun yıllar boyunca hissedebilirsiniz.