Suda Collagen

143 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

suda collagen

Alman ‌Gelita firması tarafından özel bir teknoloji ile üretilen Suda ‌‌Collagen, ‌peptit miktarı ve ‌biyoyararlanımı açısından yüksek kaliteli ‌kolajen desteği sağlar. Vücudun emilimine hazır hale getirmek için parçalanmış formda sunulan Suda ‌Collagen, mide asidinde sindirilmeden bağırsaklarda emilmeye uygundur. Vücut yapısının önemli temel taşlarından birinin üretimine destek sunan Suda ‌‌Collagen, tek içimlik sıvı, toz ‌‌saşe, tablet ve ‌bar olmak üzere tüketim alışkanlıklarınıza ve günlük hayatınıza uyum gösteren, farklı seviyelerdeki ‌ihtiyacınızı karşılayan, her biri farklı değerde kolajen içeren 4 ayrı formda üretilir. 

İçime hazır sıvı formun içeriği her servis başına 5500 ‌mg ‌kolajen taşırken, Suda ‌kolajen toz ‌saşe formu her serviste 8000 ‌mg ‌taşır. Tablet formundaki her bir ‌tablet 1000 ‌mg ‌kolajen içerir. Suda ‌Collagen toz ‌saşe formu dahil olmak üzere hiçbir ‌formu şeker içermez. İçmeye hazır şekilde sunulan suda eriyen kolajen formun 1 porsiyonunun içerdiği 23 kalori değerindeki enerji, ‌tamamiyle protein kaynaklıdır. Yüksek hidrolize ‌kolajen ‌peptitleri üreten Suda Collagen ürünlerinin üretim süreci helal üretim şartlarına uygundur ve ürünleri helal sertifikasına sahiptir. ‌Trendyol’da yer alan Suda ‌Collagen kullananlar tarafından yazılmış Suda ‌Collagen yorumları, farklı tüketim biçimleri arasından hangi formun günlük alışkanlıklarınıza daha çok hitap ettiğini anlamanızı ve seçim yapmanızı kolaylaştırabilir.

Kolajenin Faydaları

‌Bu yapı taşının vücut için önemli faydaları arasında cilt sağlığını geliştirmesi, cildin elastikiyetini ve nem oranını arttırarak cilt problemlerinin önlenmesi ve iyileştirilmesi yer alır. ‌Alınan bu protein desteği, cildinizdeki kırışık derinliğini azaltabilir ve yaşlanmayı geciktirebilir. Kıkırdakların korunmasına yardımcı olan ‌protein türü, eklem hastalıklarının ilerlemesini önlemede oldukça önemli bir işleve sahiptir. Eklemleri koruyan kauçuk benzeri bir doku olarak tarif edilen kıkırdağın bütünlüğünü korumaya yardımcı olur eklem ağrılarını hafifletilmesine destek olarak iltihaplanmaları engelleyebilir. Vücut bütünlüğünü koruyan bu protein takviyesini almanın eklem iltihaplarını azalttığı ve vücut tarafından sentezlenmesini teşvik ettiğini gösteren klinik çalışmalar mevcuttur. ‌Osteoartrit gibi eklem bozuklukları bulunan kişilerde ağrının giderilmesine yardımcı olabilir. Kemikler çoğunlukla ‌kolajenden yapılır, Suda ‌kolajen içeriği sayesinde kemiklere yapı kazandırır ve kemiklerin güçlü kalmasına yardımcı olur. Düşük kemik yoğunluğuna karşı, yüksek kemik kırığı riski ile bağlantılı olan ‌osteoporoz gibi sağlık koşullarına neden olabilecek kemikleri destekler. 

Kemik erimesi gibi birçok kemik ve eklem rahatsızlıklarına karşı koruyucu özellik taşımanın yanı sıra, eklem hastalıkları bulunan kişilerin tedavilerinde destek görevi yapar. Kırık, çatlak ve yaraların iyileşme sürecini hızlandırır ve kas kütlesinin korunup artmasına yardım eder. Arterlerin daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlayarak ‌kardiyovasküler hastalıklara karşı damar ve kalp sağlığını korur. ‌‌İyi kolesterol olarak da bilinen ‌HDL kolesterolün seviyesini yükseltir. Aynı zamanda kalp krizi ve felç gibi ciddi sağlık sorunlarının görülme olasılığını azaltır. Yeterli ‌kolajen desteği, arterlerin zayıf ve kırılgan hale gelerek atardamar daralması ile kendini gösteren sağlık sorunlarından uzak kalmaya yardım edebilir. Yaşlılığın cilt, kemik ve bağ dokular üzerindeki etkilerini azaltır. ‌Saç ve tırnak sağlığını iyileştirdiği bilinen ‌kolajen takviyesi, saç ve tırnaklarda kırılganlığı önleyerek tırnakların gücünü korumanın yanı sıra, saçların ve tırnakların uzamasını hızlandırabilir. Kornea sağlığını doğrudan etkileyen ‌‌protein, göz sağlığını korumaya da yardımcıdır. Kornea kaynaklı pek çok göz hastalığına yakalanma olasılığını azaltabilir. ‌Online alışverişte ‌Trendyol farkıyla Suda ‌kolajen takviyenizi hemen sipariş edip ‌sağladığı yararlardan siz de faydalanabilirsiniz.

Kolajenin Kullanıldığı Alanlar

“Suda ‌Collagen nasıl kullanılır?” sorusuna cevap aramadan önce ‌bu maddenin ne oldu��u ve vücuttaki işlevi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. ‌‌Kolajen, insan vücudunda bol miktarda bulunan özellikle kemiklerde, kaslarda, deride ve tendonlarda yer alan bir proteindir. Vücutta genel anlamda bedeni bir arada tutan bir madde görevi görür. ‌‌Güç sağlayarak vücudun yapısını koruyan bir iskele oluşturur. ‌Özellikle ciltte, kemiklerde ve bağ dokularında bulunan bir proteindir. Vücut tarafından sentezlenen doğal ‌kolajenler olduğu gibi dışarıdan takviye olarak alınan Suda ‌kolajen gibi sentetik kolajenler de mevcuttur. Dışarıdan destek olarak alınan bu ‌temel protein vücut dokularının onarımı da dahil olmak üzere birçok tıbbi ve kozmetik amaç için kullanılabilir. 

Cilt dokusunda yer alan hücrelerin sıkılığına, esnekliğine ve sürekli yenilenmesine yardımcı olan bağ dokusunun bir parçasıdır, cildin elastikiyeti için hayati önem taşır. Cilt yüzeyindeki yer alan ‌‌bu protein, esnekliği artırır ve ciltteki gerginliği korumaya yardım eder. Ciltteki ölü hücreleri onarıp yenileyerek, cildin elastikiyetini yeniden kazanmasına yardımcı olur. Takviye olarak alındığında kemik, kas, kıkırdak, deri, ‌tendon, kan damarları ve sindirim sisteminde, vücudun bir arada kalmasına yardımcı bir yapıştırıcı gibi çalışarak eklem ve ‌tendonları birbirine bağlar, kemik ve kasları bir arada tutar, vücuttaki organların bütünlüğünü korur. Bağları ve bağ dokularını meydana getiren ‌‌bu yapı taşı, bir filtre gibi koruyucu görev üstlenerek, cildi toksin gibi zararlı etkenlerden korur. Saçların ve tırnakların temel bileşeni olan ‌fibroblast adı verilen temel yapı taşını içeren ‌kolajen tırnak ve saç sağlığı üzerinde etkilidir. Bazı ‌tipleri, böbrekler gibi vücuttaki hassas organlar için koruyucu bir kaplama görevi görür. ‌Pansumanlarda kullanılarak yara bölgelerine yeni cilt hücreleri çekmede yardımcı olabilir.

‌Kolajen Tipleri 

Tüm organları bir arada tutan bir “tutkal” görevi gören ‌kolajenin kelime anlamı Yunancada tutkal anlamına gelen “kólla” kelimesinden gelir. İnsan vücudundaki tüm proteinlerin yaklaşık olarak üçte birini oluşturan ‌kolajen vücuttaki herhangi bir protein türünden daha fazla bir hacim oluşturur. Sert, çözünmez ve lifli protein, bazı tipleri çelikten bile güçlü olan sağlam bir yapıya ve aynı zamanda esnekliğe sahiptir. Vücuttaki yer alan bileşenin yaklaşık % ‌90'ı cilt, ‌tendonlar, iç organlar ve kemiğin organik kısımlarında bulunan Tip 1 ‌kolajen olarak anılır. Vücuttaki geri kalanın ‌büyük çoğunluğu; kıkırdak yapıda (Tip 2); kemik iliği ve lenf dokularında (Tip 3); dokuları çevreleyen zar tabakalarında (Tip 4); saçlarda ve hücre yüzeylerinde (Tip 5) bulunur. 

Her biri ‌amino asit bileşimine göre kategorize edilen 28 farklı türü bulunmakla beraber tüm vücuttaki ‌kolajen proteininin yüzde 80 ila ‌90'ı tip 1, 2 ve ‌3'e aittir. Yoğun liflerden oluşan Tip 1 ‌türü cilde, kemiklere, ‌tendonlara, lifli kıkırdak, bağ dokusu ve dişlere yapı sağlar. Lif yapısı daha gevşek olan Tip 2 ‌‌türü, eklemlerin elastik özelliği taşıyan kıkırdaklarında bulunur. Tip 3 türü‌‌, organ ve arter yapılarını destekler. Tip 4, ‌filtrasyona yardımcı olur ve cildin katmanlarında yer alır. ‌Ayrıca kan damarları, kornealar ve dişler de dahil olmak üzere vücudun birçok bölgesinde bulunur. 

Suda ‌Kolajen Fiyat Avantajı

Suda ‌Collagen içeriği hidrolize ‌kolajen ‌peptit olmasıyla parçalanmamış ‌formdakilerden ayrılır. Hidrolize ‌kolajen ‌‌peptit, hayvan deri veya kemiklerindekinin ‌enzimler yardımıyla ayrıştırılmasından elde edilir. ‌Takviye olarak alınacak formu parçalanmış olması vücut tarafından emilimi kolaylaştıran ve artıran bir özelliktir. Eksikliği halinde faydalanabileceğiniz

Suda eriyen ‌Collagen, ‌probiyotik desteği ile birlikte ‌sindirim sisteminizi destekleyen yararlı bakterilerin ‌faydalarını da sunar. Her servisinde 8000 ‌mg hidrolize ‌kolajen ‌peptiti yanı sıra, 1 milyar ‌probiyotik mikroorganizma içeren ‌toz saşe, formülünde bulunan ‌hyaluronik asit, çinko, C vitamini ve ‌biotin sayesinde vücuda ekstra destekler de sağlar. Suda eriyen ‌kolajen içerdiği ‌probiyotik mikroorganizmalar sayesinde sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sisteminizi desteklemeye yardımcı olur. 

Cildin doğal ‌biçimde üretimine destek olması için Suda ‌Collagen tozun en az 8-12 hafta aralıksız kullanılmasını yapılan klinik çalışmalar sonucu öneren uzmanlar, 2-3 aylık bir zaman dilimi içinde uyguladığınız ‌takviyenin ardından cildinizi gözlemleyerek elde ettiğiniz faydaya göre sonraki kullanımınızı ayarlayabileceğinizi belirtir. Her yaştan insanın kullanımına uygun ‌BigJoy Suda ‌Collagen çeşitleri gün içinde herhangi bir zamanda günde 1 porsiyon olarak 250 ‌ml su ile karıştırılarak tüketilebilir. ‌Kaynağı % 100 sığır ‌olan, Tip 1 ve tip 3 ‌türündeki ‌peptiti içeren toz şase ‌kolajen formun aromaları karpuz, ananas, mango ve mandalinanın nefis lezzetini sunar. Her bütçeye ve ihtiyaca hitap eden Suda Collagen fiyat, miktar ve form çeşitliliği ile Trendyol kullanıcılarına avantajlar sağlar.

‌Kolajen Eksikliğine Neden Olan Durumlar

Vücuttaki ‌üretimi yaşla birlikte, sigara tüketimi gibi kötü alışkanlıklar ile veya ‌UV ışığı gibi faktörlere maruz kaldıkça azalır. Şeker içeriği yüksek beslenme alışkanlığı proteinlere zarar vererek ‌kolajeni kuru, kırılgan ve zayıf hale getirebilir. Güneş ışığındaki ultraviyole ışınları, ‌bu temel proteinin daha hızlı parçalanmasına, ‌liflerine zarar vermesine neden olarak ciltte kırışıklıklara neden olur. Bazı ‌bağışıklık sistemi hastalıkları ve bazı genetik sağlık koşullarının dışında yaşlanma süreci de ‌seviyenin zamanla doğal olarak düşmesine ve hatta tükenmesine neden olur. Yaşlanmayla birlikte vücut daha az ‌kolajen ürettiği için cildin yapısal bütünlüğü bozulmaya başlar, ciltte kırışıklıklar, sarkmalar oluşabilir, eklemlerde kıkırdak sorunları başlayabilir. Ayrıca kadınlarda menopoz sonrası ‌kolajen sentezi önemli ölçüde düşer. Özellikle 60’lı yaşlara gelindiğinde, üretiminde belirgin azalmalar gözlenir. 

Strese bağlı vücudun salgıladığı ‌kortizol miktarında artışı, yanlış ve zayıf beslenme alışkanlıkları sebebiyle, vücuttaki serbest radikallerin artışı ve çevre kirliliği gibi vücutta toksin oluşturacak şartlar nedeniyle ve uyku düzensizliği, yeterince uyumama gibi yaşam tarzı etkileri sonucunda da ‌kolajen üretiminde azalma görülebilir. Bu gibi ‌eksiklik durumlarında dışarıdan alınan ‌takviyelerden içime hazır hale getirilmiş Suda ‌Collagen sıvı formu 14 ile 30 günlük kürler halinde uygulanabilir. Tek içimlik 40 ‌ml.‌lik şişelerde bulunan, içeriği yüksek değerdeki hidrolize ‌kolajen ‌peptitleri dışında hyaluronik asit, vitamin E, ‌Koenzim ‌Q10, ‌biotin gibi mineral ve vitaminler ile zenginleştirilen formülün tüketimi kolaydır. Erik ve vişne aromalı sıvı form, bir ay veya iki haftalık ‌bir kürü meyve aroması ile lezzetli hale getirir. Sambucus ‌nigra, yani kara mürverin yüksek antioksidan özelliği ile zenginleştirilen formülü, aynı zamanda yüksek C vitamini desteği de sağlar. Suda ‌Collagen ne kadar kullanılır sorusuna klinik çalışmalar sonucunda yanıt veren uzmanlar, birkaç aylık araların dahil edildiği 2-3 aylık kürler halinde tüm sene boyunca 1-2 kür ‌biçiminde uygulanabileceğini belirtir. 

‌Kolajen Kaynağı Doğal Gıdalar

‌Özellikle hayvanların bağ dokularında bulunan kolajen sığır ve inek eti, tavuk, keçi gibi hayvanların özellikle kemikleri, derisi ve sakatat bölgesinde bolca ‌bulunur. Portakal, greyfurt, kivi, ananas gibi C vitamini açısından zengin meyveler de bu proteinin üretimine yardımcı olan bitkisel kaynaklardır. Özellikle hayvan kemiklerinin kaynatılmasıyla elde edilen kemik suyu ‌bileşen açısından zengin bir besindir. Kemik suyu gibi jelatin içeren gıdalar vücudun ihtiyacı olan bu temel bileşeni sağlayabilir. ‌Toz form olarak bilinen jelatin, kalorisi düşük bir türdür. Jelatin, pişirildikten sonra ‌kolajenden türetilen bir protein maddesidir. Aynı miktarda ‌kolajen içerse dahi parçalanmamış ‌collagen kemik suyu, ‌kolajen hap arasında yapılacak karşılaştırmada ‌kolajenin vücuttaki emilim oranı göz önünde tutulmalıdır. ‌Kolajen açısından zengin gıdalar tüketmenin vücuttaki ‌bu yapı taşını artırmaya yardımcı olup olmadığını belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, vücuda giren her protein, ‌amino asitlere ayrılır ve daha sonra yeniden birleştirilir. Vücutta çeşitli işlem ve aşamalardan geçerek ‌kolajen haline gelen doğal gıdalar, yüksek seviyelerdeki kolajene doğrudan dönüşemez. Takviyelerde yer alan protein parçalanmış veya hidrolize halde bulunduğundan gıdalardan alınana göre daha verimli bir şekilde emilebilir. 

‌Vücutta üretimini teşvik eden A, C Vitamini ve antioksidanlarla zenginleştirilen Suda ‌Collagen bar, içerisinde 2500 ‌mg hidrolize ‌kolajen ‌peptiti bulunan meyve ve ‌kuruyemiş barıdır. İlave şeker içermeyen ‌atıştırmalık barda sadece kuru meyvelerden gelen doğal şeker bulunur. Koruyucu, tatlandırıcı ve katkı maddesi kullanılmayan, tamamen doğal içeriğe sahip ‌bar, içerisindeki gerçek kavun parçacıkları ile son derece lezzetli bir tada sahiptir. Kavun aromalı ‌bar bir sağlık takviyesi olmanın yanı sıra, son derece lezzetli olan bar, atıştırmalık yerine ya da açlığınızı bastırmak için ara öğün olarak da tüketilebilir. ‌Farklı bir tüketim biçimi sunan ‌tablet formu, ‌‌beraberinde probiyotik mikroorganizmalar da sunar. Her tabletinde 1000 ‌mg hidrolize ‌kolajen ‌peptiti ve 1 milyar yararlı bakteri içeren ‌probiyotikli formülünde ayrıca ‌hyaluronik asit, çinko, C vitamini ve ‌biotin gibi ‌kolajen üretimini destekleyen vitamin ve asitleri de barındırır. Tip 1 ve tip 3 ‌‌türünü içeren ‌tablet formu cilde, kemiklere, ‌tendonlara, lifli kıkırdak, bağ dokusu ve dişlere yapı sağlamanın yanı sıra, organların ve atar damarların yapılarını da destekleyen ‌proteinin üretilmesini teşvik eder.

Kolajen Takviyesine Başlama Zamanı

Çok çeşitli işlevlerinin bulunması ve vücutta doğal olarak oluşabilmesi ‌‌bu proteini klinik olarak çok yönlü ve çeşitli tıbbi amaçlar için uygun hale getirir. Yapılan bilimsel çalışmalar ‌‌dışarıdan alınan takviyelerin kas kitlesi ve gücü üzerinde artırıcı bir etkisi olduğunu gösterir. Travma sonrası artrit hastalıkları üzerine yapılan çalışmalar hastalığın gelişimini ve ilerlemesini durdurmaya yönelik iyi bir destek sağladığını gösterir. ‌Takviye kullanan kadınların cilt görünümü ve elastikiyetinde iyileşmeler gözlenir. ‌Takviyeler ciltteki ince çizgi ve derin kırışıklıkları en aza indirerek cildin görünümünü iyileştirmek üzere kullanılabilir. ‌‌Hastalık üreten maddelerin, çevresel ortamdan kaynaklanan toksinlerin ve mikroorganizmaların yayılmasını önleyerek cilt benzeri yapıları korur.

‌Kolajen proteini vücuttaki işlevleri bakımından yapı içerisinde her şeyi bir arada tutan bir çimento gibi vücudun temel bir yapı taşıdır. Dışarıdan takviye amaçlı alınan Suda ‌Collagen faydaları, kullanım pratikliği gibi açılardan önemli sağlık desteklerinden bir haline gelir. Özellikle, cildinde ince çizgiler belirmeye başlayan, saçlarında zayıflama veya dökülme yaşayan, tırnakları sık kırılan veya eklem ağrıları çeken otuzlu yaşlarına yaklaşan yetişkin bireyler, daha genç ve canlı bir cilde sahip olmak, ağrılarını azaltmak veya esnekliklerini geri kazanmak için Suda ‌Collagen takviyesi kullanabilir. Suda kolajen beslenme düzeninize peptit formda kolajen eklemenize yardımcı olur. Hangi formun tüketimi ve kullanımı size kolay geliyorsa, günlük hayat alışkanlıklarınıza daha iyi uyuyorsa onu seçebilirsiniz. Örneğin başlangıç için içime hazır sıvı ‌ya da toz ‌saşe ‌formu kullanıp, 8 haftanın ardından sonraki küre kadar Suda ‌kolajen tablet ile devam edebilirsiniz. Trendyol ‌online alışveriş farkıyla ‌protein desteği siparişinizi oluşturabilir, vücudunuzun ‌kolajen seviyesini yükseltmesine yardım edebilirsiniz.