Şofben

334 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Şofben

Şofbenler

Evlerdeki sıcak su ihtiyacını anlık olarak karşılaşan şofben ürünlerinin, kullandığı enerji kaynağı ve çalışma prensibi bakımından farklı pek çok çeşidi bulunuyor. Şofben çeşitleri arasında hermetik şofben ürünlerinden termostatlı şofben seçeneklerine, doğal gazlı modellerden tüplü şofben ürünlerine bir çok tür yer alıyor. Geçmişte çok daha yaygın olan bacalı modellerin yerini alan hermetik ve elektrikli ürünler, çok daha güvenli ve konforlu bir kullanım sunuyor. Doğal gaz ya da tüpgaz ile çalışan şofben modelleri daha kurulum aşamasından başlayarak büyük bir dikkat ve özen istiyor. Kurulacağı alanın genişliğinden baca ve pencere durumuna pek çok faktör göz önünde tutuluyor. Elektrikli ürünlerde ise böyle bir sorun yaşanmıyor, ancak kaçak akım ya da aşırı yüklemeye karşı gereken önlemlerin alınması gerekiyor.

Şofben fiyatları markasından modeline, enerji tipinden çalışma mekanizmasına pek çok etkene bağlı olarak değişebiliyor. Bilinen markaların üstün performans sunan şofben modelleri Trendyol aracılığıyla rahatlıkla satın alınabiliyor. Şofben tavsiye ve yorumlarında öne çıkan modellerin özellikleri Trendyol aracılığıyla incelenebiliyor, karar verildiğinde bu ürünler oldukça avantajlı şofben fiyatları ile satın alınabiliyor. Trendyol, indirim ve kampanya dönemlerinde hem standart modeller, hem de hermetik ya da doğal gazlı hermetik şofben seçenekleri için cazip fiyat fırsatları sunuyor. Evine şofben bağlatmak isteyenlerin ya da evdeki ürününü yenilemek isteyenlerin öncelikle nasıl bir ürünün ihtiyaçlarına yanıt olabileceğini araştırması, ardından Trendyol’daki ürünleri hem özellikleri, hem fiyatları açısından incelemesi tavsiye ediliyor. Ürünleri kapasiteleri, teknik özellikleri ve sağladığı avantajlarla yakından inceleme şansı sunan Trendyol, karar verme süreçlerin kolaylaştırıyor ve doğru karar vermeye katkıda bulunuyor.

Hermetik Şofbenler ve Özellikleri

Popüler şofben çeşitleri arasında başı çeken hermetik şofben cihazları, tasarruflu enerji kullanımları ve güvenli yapılarıyla büyük beğeni topluyor. Klasik şofben ürünlerine göre pek çok açıdan daha avantajlı ve güvenli olan bu ürünler, şofben tavsiye ve yorumlarında üstün performansları ile sık sık gündeme geliyor. Sıcak suyu depolayan bir haznesi bulunmayan ve anında üreten hermetik modeller, oksijeni bir fan yardımıyla alıyor ve yanmanın ardından oluşan dumanı bacasıyla anında dışarı atıyor. Bu modeller ortamdaki oksijeni kullanmadığı için klasik modellere göre daha az risk oluşturuyor. Doğal gaz ya da LPG ile çalışabilen hermetik cihazlar, birden fazla musluğa sıcak su iletebiliyor. Sıcak su böylece mutfakta, banyoda, lavaboda eş zamanlı olarak rahatlıkla kullanılabiliyor. Alev sönme emniyeti, termostatik kontrol ve kesilmelere karşı emniyet sistemi gibi pek çok özel güvenlik önlemi sunan bu modeller, oldukça güvenli bir kullanım imkânı oluşturuyor. Ortam havasını kullanmaması nedeniyle alan genişliği ya da havalandırma gibi ekstra şartlara gerek kalmıyor. Küçük banyolara dahi gönül rahatlığıyla takılabilen hermetik cihazlar, şık tasarımları ve pratik kullanım sunan LCD kontrol paneller ile beğeni topluyor.

Montajı yetkili servis tarafından yapıldıktan sonra 10-15 saniye içinde sıcak suya erişme olanağı sağlayan bu özel cihazlar, dayanıklı ve sağlam yapılarıyla uzun süre sorunsuz kullanılabiliyor. Hermetik cihazların düzenli olarak bakımının yaptırılması tavsiye ediliyor. Hermetik şofben fiyatlarına göre biraz daha yüksek olan yoğuşmalı modeller de büyük ilgi görüyor. Diğer şofben türlerine göre çok daha az enerji sarfiyatı ile istenen faydayı sağlayan yoğuşmalı doğalgazlı şofben ürünleri, uzun vadede kârlı olsa da ilk alırken biraz daha yüksek fiyatlı oluyor. Hermetik şofben fiyatları ise markaya ve modele göre değişmekle birlikte iyi bir fiyat performans dengesi kuruyor ve herkes için erişilebilir seviyede modeller bulunabiliyor. Özellikle doğalgazlı hermetik şofben seçenekleri oldukça makul seçenekler olarak öne çıkıyor. Bacalı olan doğal gazlı şofben ürünleri de hâlâ yoğun olarak kullanılıyor, ancak satın almadan önce kullanılacağı alanın uygun olup olmadığının mutlaka araştırılması gerekiyor. Bacalı ürünler ortamın havasını kullandıkları için kullanıldığı alanın büyüklüğü büyük önem taşıyor. Küçük ya da havalandırma olanağı olmayan banyolara bu ürünün takılmasına izin verilmiyor. Ayrıca baca tıkanıklığı ya da ters rüzgar gibi sorunlara karşı da uyanık olunması, ani sönme sonucu yaşanabilecek aksiliklere karşı önlem alınması gerekiyor.

Termodinamik, Elektrikli ve Tüplü Modeller

Yakıt olarak doğal gaz, LPG ya da elektrik kullanılabilen termodinamik şofben ürünleri, hızlı su ısıtma özelliği yanında sahip olduğu deposuyla daha seri ve pratik bir deneyim sunuyor. Yüksek depolama hacmi olan termodinamik şofben seçenekleri, hermetik yapılarıyla konforlu, güvenli ve ekonomik bir kullanım sağlıyor. Elektrikli şofben seçenekleri çok daha ekonomik fiyat düzeyleri ile öne çıkıyor. Elektrikli şofben fiyatları diğer şofben türlerine göre oldukça makul bir düzeyde bulunurken, yüksek enerji sarfiyatı ile kullanımda pek tasarruflu olmuyor. Elektrik fiyatları doğal gaza göre daha yüksek düzeyde olduğundan elektrikli şofben ürünleri kullanımda biraz daha yüksek maliyet çıkarabiliyor. Kullanımı oldukça pratik olan, havayı kirletmeyen ve atık gaz tahliyesi sorunu çıkarmayan elektrikli banyo şofbeni, kullanım rahatlığı sayesinde tercih listelerinde yerini alıyor. Bu ürünler arasında yer alan ani su ısıtıcı şofben seçenekleri çoğunlukla tek çıkışları olduğu için sadece takıldığı muslukta sıcak su sağlıyor. Mutfak ya da banyo için kullanılabilen musluk şofben seçeneklerinde farklı kademelerde sıcaklık ayarı yapılabiliyor. Termosifon gibi bir depoları olmayan elektrikli banyo şofbeni ürünleri sadece kullanılan kadar suyu ısıtıyor. Ani su ısıtıcı şofben suyu ısıtırken ani olarak yüksek elektrik çekebiliyor ve bağlı olduğu hattın mutlaka topraklı olması gerekiyor. Elektrik kaçağı riskine karşı da dikkatli olunması gerekiyor.

Tüplü şofben ürünlerinde kanatlı borulu su ısıtıcısı ve brülörlü yanma odası sayesinde suyun hızla ısınması sağlanıyor. Baca çekişi yeterli olan alanlara takılan tüplü şofben seçenekleri ortam havasını kullandıkları için kullanırken dikkatli olunması gerekiyor. Uzman kişiler tarafından monte edilmesi gereken ve kullanırken kurallara mutlaka uyulması tavsiye edilen bu ürünler, pratik ve ekonomik kullanım sunmakla birlikte güvenlik açısından riskli durumlar oluşturabiliyor. Kombi şofbenler evin tüm sıcak su ihtiyacını başarıyla karşılarken, ısınma farklı enerji kaynakları ile olsa da başarılı bir performans gösteriyor. Özellikle merkezi ısıtma bulunan doğal gazlı binalarda tercih edilen kombi şofben, doğal gaz kullanarak uygun fiyata kesintisiz sıcak su elde edilmesini sağlıyor.

Odunlu şofben ürünleri geleneksel olarak kullanılan bir sıcak su cihazı olarak hâlâ ilgi görüyor. Doğal gazın bulunmadığı, elektrik hattının olmadığı ya da çok pahalı olduğu durumlarda odun, kömür, talaş gibi malzemeler yakılarak kullanılan ürünler öne çıkıyor. Bakır, paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilen odunlu şofben ürünleri, oldukça emniyetli biçimde tasarlanıyor ve üretiminde galvaniz sac kullanılıyor.

Farklı Şofben Seçenekleri ve Avantajları

Ani su ısıtma özelliği ile mutfak musluklarına monte edilebilen tek su çıkışlı mutfak şofbeni seçenekleri büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Ekstra tesisat çekme ya da atık gazları dışarı atma sıkıntısı çıkarmayan mutfak şofbeni ürünleri, musluk bataryalarına kolayca monte ediliyor ve elektrik enerjisi kullanarak gerektiği her an sıcak su sağlıyor. Elde bulaşık yıkamaktan yemek için gereken sıcak sulara istenilen derecede suyu birkaç saniyede hazır edebilen musluk şofben seçenekleri, aşamalı sıcaklık kademeleri ile farklı ihtiyaçlara yanıt veriyor. Ilık, sıcak ya da çok sıcak su sağlayan bu ürünler, düşük ya da fazla ısı derdi olmadan ayarlanan sıcaklıkta suyun düzenli olarak musluktan akmasını sağlıyor. Fazla tazyik olması durumunda su basınç emniyeti ile suyun akış hızını düşüren bu pratik aletler, evlerin yanı sıra küçük ofis ve iş yerleri için de kusursuz çözümler sunuyor.

Elektrikli çalışan banyo şofbeni ürünleri ani su ısıtma prensibi ile çalışıyor. Tıpkı mutfak muslukları için tasarlanan ürünler gibi şebeke suyunu istenilen sıcaklığa getiren banyo şofbeni seçeneklerinde özel duş başlığı da yer alıyor. Su sıcaklığını kişisel tercihe göre farklı kademelerde ayarlama imkânı sunan pratik şofben ürünleri, duş başlıklarında da değişik tazyik alternatifleri sağlıyor. Paslanmaz metallerden yapılan özel rezistansları ile uzun ömürlü bir kullanım sunan bu özel aletler, aşırı ısınma ya da yüksek basınç gibi sorunlara karşı özel güvenlik önlemleri içeriyor. Elektrikle çalışan ve ani olarak yüksek sarfiyat yapabilen bu tip şofbenlerin bağlı olduğu tesisatın topraklı, sağlam ve dayanıklı olması gerekiyor. Sadece kullanılan kadar suyu ısıttığı için toplamda tasarruflu bir kullanım sağlayan ürünler, yeterli su gelmediğinde ya da basıncı yetersiz olduğunda çalışmayı otomatik olarak durduruyor. Ani su ısıtma sistemleri lavabolar için de lavabo şofbeni ürünleri olarak tercih edilebiliyor. Saniyeler içinde sıcak su sağlayan lavabo şofben seçenekleri, tıpkı diğer ani su ısıtıcılar gibi, kademeli sıcaklık ayarı, su basınç koruması, termostat gibi özellikler içeriyor. Termostatlı şofben seçenekleri suyun ideal sıcaklıkta kalmasını garanti altına alarak aşırı ısınma ya da yeterince ısınmama gibi sorunların önüne geçiyor. Termostatlı şofbenler farklı ısı kademelerini ayarlamaya ve farklı ihtiyaçlar için gereken su sıcaklıklarına ulaşmaya yardımcı oluyor. Şebeke suyundaki ısı değişimleri ya da şofbenin kullanımı esnasında yaşanabilecek ısı kayıplarına karşı hemen devreye giren bu ürünler, akan suyun istenilen sıcaklıkta olmasını garanti altına almaya yardımcı oluyor.

Şofben Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal gaz kombisi olmayan evlerde sıcak su ihtiyacını karşılamanın en pratik ve kolay yolları arasında yer alan şofbenler, pek çok farklı seçenek sunuyor. Hangi şofbenin ihtiyaçlara en iyi yanıt verebileceğini tespit etmek için doğal gazlı ürünlerden yoğuşmalı ya da hermetik ürünlere, bacalı modellerden musluk tipi olanlara geniş ürün yelpazesi içinde araştırma yapmak gerekiyor. Öncelikle ihtiyacın doğru tespit edilmesi, daha sonra bu ihtiyaca yanıt verebilecek şofbenin belirlenmesi tavsiye ediliyor. Şofben önerisi yapılan forum ve sayfalarda bazen hermetik ürünler, bazen elektrikli modeller ön plana çıkabiliyor. Hermetik ürünleri daha makul fiyatlı olmaları ve ekonomik bir kullanım sunmaları nedeniyle tercih listelerinde ön sıralarda yer alıyor. Elektrikle çalışan şofben önerisi yapanlar hem satın alırken, hem de kullanırken makul fiyat seçeneklerinin bulunabileceğini dile getiriyor. Elektrikli şofben fiyatları genel olarak her bütçeye uygun seçenekler sunarken, özellikle mini şofben ürünlerinde oldukça cazip fırsatlar çıkabiliyor. Doğal gazlı ürünler enerji verimliliği açısından ilk sırada yer alırken, elektrik ve tüplü modeller doğal gazın ardından geliyor. Çalışma verimliliği ve performansı açısından ise yoğuşmalı ürünler ilk tercih edilen modeller oluyor. Bacalı olarak çalışan tüplü şofben fiyatları da düşük segmentte yer almasına karşın, eski teknoloji oldukları ve mevzuat gereği her ortamda kullanılamadıkları için eski popülaritesini kaybediyor. Hem daha güvenli bir kullanım, hem de uzun ömürlü olması bakımından şofben alırken TSE belgesi olup olmadığına dikkat edilmesi öneriliyor. Bilinen markaların ürünlerini almak uzun vadede servis ve yedek parça açısından avantaj sağlıyor. Elektrikli şofbenler için A sınıfı enerji verimliliğine sahip ürünleri tercih edilmesi uzun vadede çok daha ekonomik bir kullanım sağlıyor.

Hangi türde olursa olsun şofbenlerin tümünün düzenli bakıma ihtiyacı oluyor. Bakımlar düzenli ve zamanında yapılamadığında ciddi performans düşüklükleri söz konusu olabiliyor. Doğal gazlı, elektrikli ya da tüpgazlı şofbenlerin tümünün yetkili servisleri tarafından kurulması gerekiyor. Özellikle bacalı olarak çalışan ürünlerde her yere kurulum yapılamadığı için şofbeninin yetkili servis tarafından kurulması büyük önem taşıyor. Elektrikli ürünlerde kaçak akım rölesi gibi önlemlerin kullanılması, doğru bir topraklama hattı bulunması gerekiyor. Tesisatta yer alan sigortaların akım aralığının ve kullanılan kabloların kalınlığının kullanılan şofben tipine uygun olması da önem taşıyor. Uzun süreli kullanım nedeniyle eşanjör başlıklarında biriken kirecin vakit geçirmeden temizlenmesi öneriliyor. Bu temizlik sırasında şofbenin kapalı olması ve elektrik tesisatı ile bağının olmaması gerekiyor.

Şofben Türleri ve Fiyat Seçenekleri

Her evin temel ihtiyaçlarından olan sıcak suyu kesintisiz olarak sağlayan büyük ya da küçük şofben ürünleri, doğrudan şebeke suyuna bağlanarak çalışıyor. İster gazlı, ister elektrikli hangi model olursa olsun suyu anında ısıtarak musluğa yönlendiren bu ürünler, pek çok pratik fayda ve kolaylık sağlıyor. Doğal gaz ve elektriğin yanı sıra tüpgaz ya da odunla çalışan ürünler de yaygın biçimde ilgi görüyor. En yenilikçi teknolojiler kullanılarak üretilen hermetik, termodinamik ya da elektrikli modeller, kesintisiz sıcak su sağlayarak ev yaşamını çok daha konforlu hale getiriyor.Bacalı modeller kurallara riayet edilmesi ve gereken önlemlerin alınması koşuluyla verimli sonuçlar sağlayabiliyor. Pek çok beyaz eşya markası farklı özellikler taşıyan şofben seçeneklerini kullanıcıların beğenisine sunuyor. Alanında uzman markaların ürünleri arasında hermetik ya da termodinamik teknolojilerle donatılmış modeller de , musluğa monte edilerek çalışan basit ve işlevsel seçenekler de bulunabiliyor. Tek kişi yaşayanlar için musluğa takılarak kullanılan ani su ısıtıcı modeller 24 saat boyunca kolaylıkla su sağlayabiliyor. Kalabalık aileler için ise kapasitesi ve enerji verimliliği yüksek olan hermetik ya da yoğuşmalı ürünler tercih listelerinde ön plana çıkıyor.

Türkiye’nin bilinen beyaz eşya markaları gelişmiş şofben seçenekleriyle kullanıcıların yüzünü güldürürken, Trendyol farklı markaların pek çok modeline ürün yelpazesi içinde yer veriyor. Büyük ya da küçük şofben seçenekleri musluk açıldığı anda sıcak su sağlayarak, kusursuz bir konfor sunuyor. Küçük modeller kolay ve işlevsel kullanım özelliklerinin yanı sıra daha az yer kaplamaları ve 24 saat süresince sıcak su sağlayan özel çalışma sistemleri ile öne çıkıyor. Ani ısıtıcı özelliklerini 3 farklı kademe ayarı içiren modeller sayesinde rahatlıkla kullanan ürünler, minimalist tasarımları sayesinde her ortama rahatlıkla uyum sağlıyor. Fazla yer kaplamayan ve şofben ürünleri, uygun fiyat seçenekleri ile ekonomik açıdan da avantaj oluşturuyor.

Elektrikli modellerden tüplü şofben fiyatları gibi konulara, hemen her üründe makul fiyat seçenekleri ile adından söz ettiren Trendyol, özel indirimler ve dönemsel kampanyalarla kaçırılmayacak fiyat fırsatları sunuyor. İleri teknolojik özellikler taşıyan özel modellerden mini şofben modellerine her bütçeye uygun fiyat koşulları sunan Trendyol’da fiyatlar markaya, şofbenin türüne, kullanılan malzemenin kalitesine ve şofbenin kapasitesine göre farklılık gösterebiliyor. Yaygın olarak kullanılan hermetik ürünlerden termodinamik modellere her türlü ihtiyaç için uygun modeller sunan Trendyol, outlet kategorisindeki ürünlerde kaçırılmayacak cazip fiyat fırsatları sağlıyor.