Serum Fizyolojik

141 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler

Serum Fizyolojik

Serum fizyolojik, tıp ve temizlik gibi alanlarda sıklıkla kullanılan sıvıların başında geliyor. İnsan vücuduna hiçbir zarar vermediği için ameliyatlarda canlı organların ve ameliyat araç gereçlerinin temizliğinde, yetişkin ve bebeklerin burun, göz gibi organlarının temizliğinde sıklıkla kullanılan serum fizyolojik çözeltisi binde dokuz oranında sofra tuzu içeriyor. Kanın osmolaritesi ile aynı değerlere sahip olan bu sıvı, aslında kan ile serum fizyolojik izotonik bir yapıya sahip olduğu anlamına geliyor. Kan ile izotonik, yani aynı tuz değerlerine sahip olması sebebiyle serum, operasyon sırası ve sonrasında damar yoluyla hastaya verilebiliyor. Hastanın ağızdan sıvı alamadığı durumlarda yine benzer şekilde damar yolu ile verilebilen serum, aynı zamanda ilaç gibi tedavi edicilerle de birlikte kullanılabiliyor. Açık ameliyatlarda canlı organlar üzerinde kullanılan araç gereçlerin alkol ile temizlenmesi problem yaratabileceği için serum kullanımı daha yaygın olarak gerçekleştiriliyor. Bu steril sıvı, aynı zamanda hem bebek hem de yetişkinler için uygun bir temizlik malzemesi olarak da sıklıkla kullanılıyor. Özellikle kişisel bakımlarını gerçekleştiremeyen bebeklerin göz ve burun gibi duyu organları, serum fizyolojik uygulamaları ile temizlenebiliyor. Yine benzer şekilde yetişkinlerin göz ve burun gibi duyu organlarında da serum fizyolojik kullanımı oldukça yaygın bir şekilde karşımıza çıkıyor. Lens kullanan yetişkinler temizlik ve kuruluk adına bu steril suyu kullanıyorken, sinüzit problemi yaşayan yetişkinler ise çeşitli aparatlar ile burun bakımı yaparak, problemlerinden kurtulabiliyor.

Serum fizyolojik poşet, damla, sprey, ampul, şişe gibi pek çok farklı çeşitte paketleme seçenekleri ve miktarları ile Trendyol'da satışa sunuluyor. Böylece istenen miktarda ürüne sahip olmak mümkün hale geliyor. Ürünler hem içerdikleri sıvının steril ve mikropsuz olması hem de kolay kullanılabilirliği ile temizlik ve hijyen amacını gerçekleştirmede ön plana çıkıyor. Evde üretilen muadillerine göre sterilliği kanıtlanan ve onaylanan ürünleri özellikle göz ve burun gibi organlarda kullanmak gerekiyor. Aksi taktirde bu organlarda enfeksiyon kapma riski oluşuyor. Bu yüzden uzmanlar, hastalık kapma olasılığını sıfıra indirmek için medikal şirketlerin profesyonel laboratuvar ortamlarında steril ortam koşullarında üretmekte oldukları serum fizyolojiklerin kullanımını tavsiye ediyor. Bebeklerin ve yetişkinlerin göz, burun gibi duyu organları yanı sıra açık yaraların temizlenmesinde de kullanılan ürünün satışı da oldukça makul fiyatlarda gerçekleştiriliyor. Modern hayatın keşmekeşinde her an ihtiyaç duyduğumuz serum, Trendyol ile her eve kolaylıkla giriyor.

Serum Fizyolojik Nasıl Kullanılır?

Kronik olarak sinüzit problemi yaşayan kişiler sıklıkla burun tıkanıklığından, nefes alamamaktan, baş ağrısı ve doluluk hissinden şikayet etseler de sorunlarının temel sebebi serum fizyolojik burun spreyi kullanımı ile birlikte sona erebiliyor. Serum fizyolojik enjektör ile burun temizleme işlemi çeşitlili araçlar yardımıyla oldukça kolay hale geliyor. Fizyolojik serum kullanımı sırasında buruna enjekte edilen sıvı, burun içinde yer alan mukuslu yapıyı büyük oranda yumuşatıyor. Tuzlu içeriğin yumuşatmış olduğu bu sıvı karışımı ise serum fizyolojik aspiratör sayesinde çekilebiliyor. Kimi yetişkinler, burnun yanı sıra boğaz bölgesini temizlemek adına serum fizyolojik gargara ile boğaz ve gırtlak bölgelerini temizleme yöntemini de benimseyebiliyor. Serum fizyolojik aparatı olarak kullanılan çeşitli yöntem ve araçlar da satışa sunulan ürünler arasında yer alıyor. Serum fizyolojik nebulizatör burun bölgesine sıvı enjeksiyonu için oldukça kullanışlı bir çözüm sunarken, kimi yetişkinler ise serum fizyolojik buhar makinesi ile temizlik işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Buharlama yöntemi, başlı başına serum ile ve çeşitli burun açıcılarla birlikte kullanılabilme imkanı da sunuyor. Bu noktada burun içine bir kaç damla olacak şekilde sıvı damlatmak yeterli oluyor. Damlatma işleminde aşırıya kaçmamak, genze ve boğaza sıvı kaçmaması adına büyük bir önem taşıyor. Aksi taktirde sıvı yutmak kaçınılmaz hale geliyor. Ancak bu olsa bile, serum fizyolojik sıvısı insan bedenine her hangi bir zarar vermiyor. Yutma, genze kaçma gibi durumlar bir sağlık problemi yaratmaktan ziyade, yalnızca ufak bir nahoşluk hissi yaratmaktan öteye gitmiyor.

Sıvının bir diğer kullanım alanına bakıldığında ise göz bölgesi temizliği amacıyla ürün sıklıkla alıcılar tarafından tercih ediliyor. Uzun süreler boyunca bilgisayar ekranına bakmak, kitap okumak, trafikte seyretmek, uzun mesailer gibi gözlerin uzun süre boyunca kullanıldığı her aktivite bu önemli duyu organını yoruyor ve kurutuyor. Serum fizyolojik göz damlası ile gözde meydana gelen kuruluğu önleyebilmek mümkün olabiliyor. Flakon halinde satılan serum fizyolojik içerisinden göze bir kaç damla sıvı damlatmak, kuruluk sorununu gidermek konusunda oldukça işe yarıyor. Gün içerisinde birden fazla kez rahatlıkla kullanabileceğiniz serum ile bulanıklık, kuruluk gibi göz problemlerinin önüne geçilebiliyor. Böylece hem daha net bir görüş hem de canlı bir bakış kazanmış oluyorsunuz. Aynı zamanda lens kullanımı sonucunda ortaya çıkabilecek kuruluk hissiyatı da bu sayede giderilebiliyor. Lensinizi sıvı içerisinde tutmak da temizlik adına büyük önem taşıyor. Serum fizyolojik cam şişe, soğuk buhar serum fizyolojik gibi ürün çeşitleri de müşteriler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Bebeğiniz Rahat Bir Nefes Alsın

Bebekler için serum fizyolojik kullanımı ile burun açmak oldukça kolay bir şekilde halledilebiliyor. Bebekler belirli bir yaşa kadar kendi burun temizliklerini gerçekleştiremiyor. Bu yüzden yetişkinlerin ilgi ve alakasına ihtiyaç duyuyorlar. Anne babaların sıklıkla yaşadıkları bu problem yüzünden huzursuz olan bebekler, uyku ve yemek yeme gibi alışkanlıklarını giderme konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Onlar için hayati hale gelen bu meselenin çözümünde serum fizyolojik burun tıkanıklığı konusunda bilgi edinmek oldukça önemli bir hale geliyor. Serum fizyolojik burun temizleme işlemi sırasında genel olarak 3-5 damla sıvı enjekte etmek yeterli oluyor. Ancak bebek kendi çabaları ile bu sıvıyı dışarı püskürtemeyeceği için bir aspiratör yardımı ile sıvıyı çekmek gerekiyor. Bebeğin burnuna serum fizyolojik sıkmadan önce kullanılan sıvının steril ve mikropsuz olduğuna emin olmak gerekiyor. Evde üretim yolunu tercih eden ebeveynlerin düşünmesi gereken bir diğer husus, bebeklerinin burun ve göz gibi duyu organlarına enjekte ettikleri bu sıvının steril olup olmadığını hesaba katmak oluyor. Laboratuvar ortamında hazırlanarak satışa sunulan ürünlerin steril ve mikrop içermeyen bir şekilde satışa sunuldukları biliniyor. Bu yüzden evde tuz ile suyu karıştırmak suretiyle üretilen sıvılara güvenmek yerine yetkili merciler tarafından onaylı olarak satışa sunulan ürünleri tercih etmenin önemi bir hayli büyük oluyor. Bebek serum fizyolojik uygulaması sürecinin ardından rahatsızlığından kurtulmuş oluyor.

Yetişkinler tarafından sıklıkla cevabı merak edilen bir diğer soru ise "yeni doğan bebeğe serum fizyolojik sıkılır mı" sorusu oluyor. Serum, kan ile aynı değerlere sahip olduğu için herhangi bir şekilde canlılığa zarar vermiyor. Bu yüzden büyük bir sorun haline gelen bebeklerde göz çapaklanması serum fizyolojik kullanımı ile çözümlenebiliyor. Bebeğin gözüne serum fizyolojik sıkmak, herhangi bir probleme yol açmadığı gibi bebeğinizin göz sağlığı açısından da büyük bir fayda sağlıyor. Yine burunda olduğu gibi bebekler gözlerde meydana gelen çapaklanmayı temizlemek konusunda yetişkinlere ihtiyaç duyuyor. Düzenli olarak gerçekleşen gözde çapaklanma yüzünden göz hijyeni büyük bir zarar görebiliyor. Bu yüzden serum kullanımı ile bebeklerde göz çapaklanmasını engellemek de mümkün oluyor. Böylece bebeklerin içgüdüsel olarak ellerini sürekli olarak rahatsızlık hissettikleri göz bölgesine götürmelerinin önüne geçilirken, bölgenin mikrop kapma olasılığının da önüne geçilmiş oluyor. Böylece hem bebek huzurlu uyku ve beslenme süreci geçirirken, ebeveyn ise bebeğin huzuru ile birlikte rahatlık hissediyor.

Serum Fizyolojik Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Serum fizyolojik burun damlası kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kullanılan sıvının steril ve mikropsuz olması olarak belirgin hale geliyor. Steril olmayan, mikrop içeren sıvılar, kullanıldıkları yere göre enfeksiyon üretme tehlikesini de beraberinde getiriyor. Bu yüzden bebekler ve yetişkinler için serum fizyolojik işlemi yapmadan önce kullanılan sıvının steril ortam koşullarında üretildiğinden emin olmak gerekiyor. Steril ortam koşullarında üretilmiş, medikal firmalar tarafından satışa sunulan serumları kullanmak oldukça önem taşıyor. Evlerde üretilen serum fizyolojik sıvılarının steril olup olmadıklarını kontrol etmek gibi bir imkan çoğunlukla bulunmuyor. Bu yüzden laboratuvarlarda steril hava koşulları altında üretilen ve de paketlenen ürünleri tercih etmek gerekiyor. Aksi taktirde sıvının uygulandığı bölgede istenmeden meydana gelen zararların gerçekleşmesi söz konusu olabiliyor. Göz, burun gibi hassas organların kolay mikrop kapabilme olasılığı, bu konuda yüksek dikkat gösterilmesi gerektiğini kanıtlıyor.

Bunun yanı sıra özellikle bebeklerde emme ve uyku öncesinde bebeğin rahatlaması için gerçekleştirilen burun ve göz temizliği sırasında oldukça fazla miktarda steril serum fizyolojik enjekte etmek, bebekte huzursuzluğa neden oluyor. Temizleme işlemi sırasında burun serum fizyolojik ile 3-5 damla aralığında sıvı enjekte etmek yeterli oluyor. 1 3 serum fizyolojik uygulaması içerisinde rahatlayan bebekler, böylece mikrop kapma olasılığında uzak kalıyorlar. Ancak burna enjekte edilen sıvının bulunduğu yerden çekilmesi de büyük bir önem taşıyor. Sıvının işlemini tamamladıktan sonra burun içi kanallarından çekilmesi gerekiyor. Aksi taktirde genze sıvı kaçması gibi problemler gün yüzüne çıkabiliyor. Yeterli ve gerekli miktarlarda damlatılan serum fizyolojik bebeğinizin burnunu yakmadan temizlerken ona huzur veriyor. Burun için 3-5 damla yererken gözler için de 1 2 serum fizyolojik damlası yeterli oluyor. Ancak bebeklerin burnuna enjekte edilen serum, içeride kalması halinde östaki borusuna hareket ederek orta kulak iltihabına da yol açabiliyor. Bebekler çeşitli yollarla bu sıvıyı dışarı çıkaramadıkları için yetişkinlerin çeşitli aletlerle bu işlemi gerçekleştirmesi gerekiyor. Gözer verilen sıvı açık kanal üzerinden verildiği için bir peçete yardımı ile fazla sıvıyı temizlemek mümkün olabiliyor. Birleştirilebilir serum fizyolojik kulak temizliği için de kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Serum fizyolojik tavsiyesi almak için Trendyol'da yer alan yorumları inceleyebilir, ihtiyacınız olan ürünü seçenekler içinden belirleyebilirsiniz.

Sağlığınız İçin Steril, Güvenilir ve Rahat Bir Kullanım

Ameliyatlarda tıbbi amaçlar çerçevesinde serum fizyolojik poşet tipi kullanılıyor. Böylece ameliyat sırasında damar yoluyla verilen serum içerisinde hastanın ağız yoluyla alamayacağı ilaç, besin ve sıvı, damar yolu aracılığıyla hastaya kolaylıkla verilebiliyor. Serum fizyolojik izotonik bir sıvı olması sebebiyle kan ile kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Aynı zamanda çözücü olması sebebiyle de pek çok içeriği de beraberinde taşıyabilme özelliği ile hastaların tedavisinde büyük bir kolaylık sağlıyor. Serum fizyolojik damla halinde kullanımı ile de büyük bir kolaylık sağlıyor. Steril medikal laboratuvar içerisinde üretilen sıvı sayesinde hem yetişkin hem bebek hem de hastalarda göz, burun, açık yara gibi bölgeler rahatlıkla temizleniyor. Genel yüz temizliği ya da açık yaraların temizliğinde ise geniş bölgelere uygulanabilme imkanı sunan serum fizyolojik sprey ürünleri de satışa sunuluyor. Bu sayede büyük miktarlarda sıvı, kısa sürede sürülmek istenen bölgeye uygulanabiliyor. Daha küçük boyutlarda kullanılmak istenen serum fizyolojik ampul formu içerisinde de satışa sunuluyor. Serum fizyolojik cilt bakımı için de sıklıkla kullanılan bir ürün olarak sıklıkla kullanılıyor. Serum fizyolojik çözeltisi çeşitleri göz temizliği amacıyla kullanıldığında da makyaj yapan kadınlar için büyük bir fayda sağlıyor. Serum fizyolojik su litrelik tüp halinde de satışa sunuluyor. Böylece makyaj temizlerken kullanılan kimyasal içerikli temizleyicilerin yüze ve cilde zarar vermesinin önüne geçilebiliyor.

Amacınız ne olursa olsun, serumların kullanımı oldukça rahat bir şekilde gerçekleşebiliyor. Gündelik hayatta çantada, cepte, gözlük kabında rahatlıkla kullanılabilen küçük boyutlarda satışa sunulan serum tüpleri bulunuyor. Bu sayede evde, iş yerinde, toplu taşımada yanınızdaki serumu göz kuruluğunu önleyebilmek için kullanabiliyorsunuz. Özellikle flakon halinde satılan serumları cep içerisinde rahatlıkla taşımak ve ihtiyaç duyulan anda kapağını açarak kullanabilmek mümkün oluyor. Ancak bir kere açıldığında flakonu tamamen kullanmak, kullanılmayan kısmını ise atmak, hijyen açısından büyük bir önem taşıyor. Aynı şekilde hastanelerde kullanılan büyük şişe ve poşet tipi serumlarda da benzer bir durum geçerli oluyor. Her hastanın kendine ait özel şişesi yahut torbası, enfeksiyon riskini sıfırlamak için alınabilecek önlemlerden birisi haline geliyor. İster temizlik, ister cerrahi, isterse bakım amacıyla kullanılıyor olsun, her türlü ihtiyaca uygun miktarlarda serum fizyolojik ürününü satın almak için Trendyol'dan ürünü seçebilir, hemen siparişinizi verebilirsiniz.

Serum Fizyolojik Fiyatları

Temizlik, başlıca ihtiyaçlarımızdan birisi ve günden güne en önemlisi haline geliyor. Bu noktada serum fizyolojik kullanımı da uzmanlar açısından büyük bir önem taşıyor. Hastalıkların önüne geçebilmek, göz ve burun gibi hassas duyu organlarının temizliğini olması gerektiği gibi gerçekleştirebilmek için kan ile izotonik serum fizyolojik sıvılarına sahip olmak oldukça kolay bir hale geliyor. Serum fizyolojik kullananlar arasında yer alıyorsanız serum fizyolojik fiyatlarının çeşitli aralıklarda değiştiğini gözlemleyebilirsiniz. Dolayısla fiyatlar belli bir aralık çevrevesinde değişkenlik gösterebilir. Serum fizyolojik fiyat skalası, öncelikle satın almak istediğiniz miktara göre değişiklik gösteriyor. Ameliyat, cerrahi operasyon, hasta bakımı üzerine çalışma yapan kurumların satın aldığı serum miktarı şişeler içerisinde oldukça büyük miktarlara ulaştığından, fiyatları da buna göre değişiklik gösteriyor. Ancak flakon şeklinde gündelik kullanım için satın alınan serum fizyolojik poşet fiyatı incelendiğinde rakamların oldukça makul olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu noktada ihtiyacı belirlemek büyük bir önem taşıyor. Şayet ameliyat, cerrahi operasyon ya da açık yara temizlenmesi gibi bir ihtiyaç varsa serum fizyolojik cam şişesi fiyatlarına bakmak gerekiyor. Benzer şekilde gündelik kullanım amacıyla satın alınması planlanan ürünler için ise fizyolojik serum fiyat skalası içerisinden daha düşük miktarlı ürünlere bakmak makul hale geliyor. Bebeğinizin sağlığı, göz ve burun bakımı için satın alınan serum ürünleri de geniş bir fiyat skalasına sahip olarak her ihtiyaca uygun şekilde satışa sunuluyor. Bebeğiniz 6-7 aylık olana kadar bu serum fizyolojik ürünlerinden kullanmanız uzmanlar tarafından özellikle tavsiye edildiği için bu ürünleri toplu bir şekilde sahiplenmeniz de tavsiye ediliyor. Ancak bu süre zarfından sonra ihtiyaç azalsa da bebeklerinizin ve çocuklarınızın çeşitli hijyen gereksinimleri nedeniyle ürünü edinmekte fayda bulunuyor.

Pek çok farklı boyut, depolama ve hacim imkanıyla ürünler satışa sunuluyor. Deniz suyu serum fizyolojik şişe fiyatı ve sprey fiyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için Trendyol'u inceleyebilir, dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek sipariş edebilirsiniz.