Şarj Edilebilir Pil

6591 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Şarj Edilebilir Pil Çeşitleri ile Uzun Ömürlü Kullanım İmkanı

Her gün kullandığınız ve hayatınızı kolaylaştıran elektronik cihazlar artık daha küçük, hafif ve işlevsel yapıya sahip. Kullanılan cihazlarda da en büyük sorun batarya ömrü olarak karşınıza çıkar. Ancak, şarj edilebilir pil sayesinde bu sorun ortadan kalkar. Çünkü şarj edilebilir pil, normal pillere göre çok daha uzun süreler dayanabilir. Hangi cihazı kullanırsanız kullanın, bu piller oldukça çeşitli olduğu için uzun süreli performanslar mümkün olur. Dilediğiniz mAh değerinde (şarj edilebilir 400, 600, 700, 2500, 2700, 3000, 4800 mAh) veya büyüklükte (şarj edilebilir büyük, ince, kalem, orta pil) olarak satın alabilir ve kullanım rahatlığına erişebilirsiniz. Kullanım uzunluğunun yanı sıra, şarj edilebilir pil çeşitleri tasarruf etmenizi de sağlar. Birçok defa normal pil almak yerine, tercihiniz şarj edilebilir tarafında olursa bir kez bütçe ayırmanız defalarca kullanım için uygun gelir. Ücret tasarrufuna ek olarak küresel ısınmanın ve tüketimin oldukça hızlı arttığı bu günlerde malzemeden, paketten, su ve enerjiden tasarruf edilmesine katkıda da bulunmuş olacaksınız. Kullanılan bu ürünler ile alkali pil üretimi azalır ve daha az pil daha düşük enerji ve su kullanımını sağlar. Şarj edilebilen pil 5 yıla kadar dayandıkları için, nakliye masraflarını azalttığı gibi daha az kirlilik de sağlar.

Yenilikçi Özellikleri ve Çeşitleri

Yenilikçi Özellikleri ve Çeşitleri

Şarj edilebilir pil günümüzde kullanım sıklığı artan teknolojik cihazlar nedeniyle birçok marka tarafından farklı özellik ve çeşitlerde üretilir. Bu ürünler son teknoloji ile üretildiği için toksik madde de içermezler. Toksik madde içermemeleri de doğa dostu olduklarının bir kanıtıdır. Yenilikçi özellikleri ile beraber oldukça çeşitli üretimleri sayesinde cihazınıza istediğiniz ürünü bulmak oldukça kolaydır. Pillerin çeşitliliği boyutlarına, depolama alanlarına ve Volt değerlerine göre çeşitlilik gösterir. Şarjlı pil olarak üretilen piller boyutlarına göre büyük, ince, kalem, orta pil ve şarj edilebilir düğme pil olarak üretilirken, depolama alanlarına göre 400, 600, 700, 2500, 2700, 3000, 4800 mAh değerlerinde üretilmekte ve Volt değerlerine göre ise 1,5 volttan başlayarak 6 volta kadar üretilir. Günlük kullanılan pillerin Volt değerleri 1.2 - 1.5 Volt arasında olduğu için, satın alınan bu piller ihtiyacınız olanı fazlasıyla karşılar. Şarjlı pil çeşitleri görüldüğü üzere bu geniş yelpazede her türden cihaz için uygun olarak kullanılabileceğini gösterir. Şarjlı pil alırken mAh değerine dikkat etmek kullanıcılara avantaj sağlar. Satın alınan şarjlı pilin mAh değeri ne kadar büyükse, o pilin deşarj olup tekrar şarj edilene kadar geçen süresi de o kadar uzundur anlamına gelir. Bu konuda bir diğer önemli konu ise, pillerin boyutları olarak karşımıza çıkar. Pillerin çeşitlerine bakıldığında AAA ve AA gibi açıklamaları olan piller karşımıza çıkar. Bu iki pil arasındaki fark bilinmezse eğer, cihazlara uygun olmayan piller satın alınabilir. AAA ve AA arasındaki fark ise, boyut ve şarj kapasitesini ifade etmek için kullanılır. Aslında bu pillerin ayrımı halk dilinde AA piller kalem pil, AAA piller ise ince pil olarak bilinir. Aralarındaki fark ise; AAA piller AA pillere göre daha incedir, daha küçüktür ve en önemlisi daha az şarja alanına sahip olduğu için daha az elektrik kullanımı gerektiren aletlerde kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca, şaşırtıcı olan bir nokta da bu iki pil çeşidinin aynı voltaj gerilimini taşımasıdır. Hem AA şarjlı pil hem de AAA şarjlı pil üretilmekte ve her ikisine de erişim oldukça kolaydır. Söz konusu bu pilleri şarj edebilen şarj cihazları da bulunur. Bu sayede yüzlerce kullanım için tek bir satın alma yapmak yeterli olur.

Uzun Ömürlü Kullanım

Uzun Ömürlü Kullanım

Küresel ısınmanın gün geçtikçe dengeleri daha da fazla değiştirmesi, su kaynaklarının hızlı bir şekilde tükenmeye başlaması kullanıcıları daha uzun ömürlü kullanabilecekleri ürünler olan yenilebilir ürünlere yöneltir. Şarj edilebilir pil de bu kategorideki ürünlere girer. Normal pil kısa vadeli kullanımlar için uygun ve bittiklerinde geri dönüştürülmesinin zor olduğu ürün olarak karşımıza çıkarken, şarj edilebilir pil uzun ömürlü kullanımları ve kullanılan cihazın enerji kapasitesine göre çok daha uzun süreli kullanıma uygundur. Bu sayede, şarjlı pil kullanarak maliyetten de tasarruf edilir. Ürünlerin kullanım sürelerini arttırmak için tamamiyle şarj edilmelidir. Şarj istasyonuna piller konulduğunda %100 doluluk oranına gelmeden çıkarıp kullanmaya başlamak, ürünlerin kullanım sürelerini kısaltır. Eğer her kullanım sonrası %100 dolduktan sonra tekrar kullanmaya başlanır ise verimlilik ve performans açısından da kullanıcıları memnun eder. Ayrıca bir diğer önemli nokta da; nasıl ki %100 şarj olmadan cihazdan alınmaması gerekiyorsa, şarj edilebilmesi için de pillerin tamamen boşalmış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu kurallarla birlikte, aşırı sıcak ve soğuk ortamlardan ve ıslak, nemli ortamlardan piller uzak tutulursa istenilen verimle uzun yıllar kullanılır. Yukarıda da ifade edildiği gibi; tamamen şarj olduğunda yeniden şarj edilir, şarj edilirken yüzde yüz doluluğa ulaştıktan sonra şarj istasyonundan alınır, saklama alanı olarak aşırı sıcak ve soğuk veya ıslak, nemli ortamlar tercih edilmezse ürünlerin ömrü düşündüğümüzden çok daha uzun olacağı gibi, sağlayacağı verimlilik ve performans da en üst seviyelere ulaşır. Bu konudaki son önemli nokta ise, piller tamamen boşalmış şekilde saklanmamalıdır. Eğer ki ürün kullanılmayacaksa, yine de şarj edilip saklanması önemlidir.

Şarjlı Pil ile Yıllarca Yüksek Performans

Şarjlı Pil ile Yıllarca Yüksek Performans

Binlerce marka ve üründe çeşitlilik sunan Trendyol, şarj edilebilir pil ve şarj aleti konusunda da kullanıcıların istediği çeşitliliği birçok marka ve üründe sunar. Her cihaza uygun olabilecek pillere; 2li, 3lü, 4lü, 5li, 6lı, 8li şarjlı pil ve şarjlı pil cihazları ile birlikte Trendyol’dan ulaşmak hem çok kolay hem de oldukça avantajlıdır. Tek bir tıklama ile binlerce ürünü kullanıcılarıyla buluşturan Trendyol, kullanıcı dostu olmasıyla birlikte bu ürünlerin kullanıcılara ulaştırılmasında öncülük eder. Fotoğraf makinesini, kablosuz klavyesini veya kablosuz mouse gibi cihazlarını yanından ayırmayan kullanıcılar; yoğun geçen çekim günleri veya yoğun geçen iş veya okul günleri için Trendyol’dan satın alabilecekleri oldukça uygun fiyatlı şarjlı piller ile rahatça günlerine adapte olurlar. Ayrıca sadece bu ürünleri kullanan tüketiciler değil, gün içinde kullanılan uzaktan kumanda, çalar saat, duvar saati, radyo, yeni nesil şarjlı diş fırçaları, oyuncaklar, el fenerleri, işitme cihazı, led ışıklandırmalar ve benzeri birçok üründe kullanır ve uzun soluklu bir kullanım sağlar. Görüldüğü üzere günlük hayatın her alanında olan pillerin şarj edilebilir olanları tercih edilerek, hem masraftan kaçınılmış olması hem de az su ve enerji tüketimiyle dünyadaki kaynakların kullanımına katkıda bulunulması günümüz şartlarında oldukça önemli bir konudur. Trendyol sunduğu geniş ürün yelpazesi ile sadece AA ve AAA şarj edilebilir pilleri değil, aynı zamanda şarj edilebilir işitme cihazı, şarj edilebilir düğme, puntalı şarjlı ve mini şarjlı pil olmak üzere farklı ürünleri arayan kullanıcıları da memnun eder. Trendyol sayesinde aradığınız her türden şarjlı pillere çok kolay bir şekilde erişebilecek, uygun fiyatlarla sahip olabilecek ve rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.