Samsung Galaxy M20

100.000+ Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Samsung Galaxy M20

Samsung Galaxy M20 ile Teknolojinin Büyük Değişimi

Samsung Galaxy M20 ile Teknolojinin Büyük Değişimi

İnsanlık tarihinin ilk dönemlerinden beri iletişim en öncelikli ihtiyaçlardan biri olmuştur. İlk dönemlerde dağınık ve yalnız şekilde yaşayan insanlar zamanla ihtiyaçlarını karşılayabilmek için birlikte yaşamaya başlamıştır. Bunun sonucunda insanlar ilk olarak kullandığımız dillerin temelini attılar. Dillerin oluşması ile iletişim daha kolaylaşmıştır ancak belli uzaklıktaki insanlarla iletişim kurmak hala büyük bir sorun oluşturmaktaydı. Geçen zamanla artık insanlar daha büyük şehirlerde daha büyük gruplar halinde yaşayıp üretim yapmaya başladılar. Bu noktada diller oluşmuş ve toplumun dışında yaşayan kişilerle haberleşmek için ulaklar veya duman kullanılmaktaydı. Bu gibi iletişim araçlarının kullanılamadığı alanlarda ise hayvan seslerini taklit ederek kişiler konuşmaktaydılar. Milattan önce 3000’li yıllarda Mısır Medeniyetinde hiyeroglif adı verilen resimli yazılar ortaya çıktı. Bu şekilde hem günümüz yazı ve iletişim teknolojisinin ilk adımları atıldı hem de iletilmek istenilen mesajlar kalıcı hale gelmiş oldu. Samsung telefon teknolojisinin temelinde yatan iletişim ihtiyacı insanlık tarihi boyunca çok farklı şekillerde karşılanmaya çalışıldı. Hiyeroglif yazının kullanılmaya başlanmasından yaklaşık 1700 yıl sonra milattan önce 1300’lü yıllarda ilk alfabeler Mezopotamya'da bulundu. Yapılan araştırmalar sonucunda bulunan en eski alfabe kalıntıları Fenike Uygarlığına ait olduğu tespit edildi. Yazının ve alfabenin bulunmasının ardından insanlar iletişim konusunda çağ atlamış oldular. Ancak büyük bir sorun söz konusuydu. Henüz bilinen anlamda kağıt olmadığı için yazılar taş tabletlere kazınmaktaydı. Bu durum iletişimi hem zor hem de masraflı bir hale getirmekteydi. Papirüs kağıdın icat edilmesi ile ağır taşlar üzerine yazı yazmaktan vazgeçildi. Zamanla kağıt ve yazı teknolojisi gelişti. Matbaalar ve posta teşkilatları kuruldu. Çok uzak bölgelere yayılmış devletlerin yönetilmesi için büyük iletişim yolları oluşturuldu. Milattan önce 700’lü yıllarda ise ilk eğitilmiş güvercin haberleşme için kullanıldı. Güvercinle taşınan ilk mesaj ise olimpiyat oyunlarının kazananının kim olduğuydu. Günümüzde kullanılan Samsung Galaxy M20 cep telefonu gibi teknolojilerin gelişmesinin ilk adımları ise telgrafın bulunması ile oldu. 1800’lü yılların başında bulunan telgraf sayesinde bazı mesajlar teller sayesinde çok uzak bölgelere iletilebilmekteydi. Bu sayede iletişim çok kolaylaşmış ve dünyada yaygın şekilde telgraf telleri kurulmaya başlanmıştır.

Telefon Teknolojisinin İlk Adımları Samsung Galaxy M20’den

Telefon Teknolojisinin İlk Adımları Samsung Galaxy M20’den

Son teknoloji ürünü olan Samsung Galaxy M20 akıllı telefon en çok tercih edilen iletişim araçlarından biri. Ancak iletişimde bu aşamalara gelebilmek için büyük çalışmaların yapılması gerekmekteydi. 1986 yılında ilk kez elektrik telleri vasıtasıyla insan sesini ileten Graham Bell’in amacı ise bambaşkaydı. Ailesinde ve çevresinde çok fazla sağır ve dilsiz insan bulunan Graham aslında bu insanlar için bir iletişim aracı tasarlamaya çalışmaktaydı. Özellikle Boston Üniversitesinde profesör unvanı ile ses bilimi alanında çalışmaya başladıktan sonra büyük gelişmeler kat etti. Özellikle birlikte çalışmalar sürdürdüğü Thomas Watson telefonun bulunmasına büyük katkıda bulundu. Telefonda ilk söylenen sözlerde “ Bay Watson buraya gelin” şeklinde olmuştur. Bu icadın ardında 1876 yılında Bell telefonun patentini aldı. Bunun ardından büyük fuarlara katılarak icadını insanlara anlatan Graham büyük beğeni topladı. Büyük şirketler ve zengin insanlar bir statü göstergesi olarak iş yerlerine veya evlerine telefon almaya başladılar. Bugün telefonlarda iletişim başlatmak için kullandığımız “alo” sözcüğü bir rivayete göre Bell’in kız arkadaşının isminin kısaltmasından oluşuyor. Türkiye’de 1880’li yıllarda kullanılmaya başlayan telefonlar uzun yıllar küçük bir zümreye ait oldular. Ancak zamanlar teknolojinin gelişmesi ile Türkiye genelinde telefon kültürü yaygınlaştı. Bu kültürün son temsilcilerinden olan Samsung Galaxy M20 64 GB piyasayı domine etmekte. Türkiye’de telefonların tarihine bakıldığında 1881 yılında ilk telefon hattı İstanbul’ da çekildi. 1926 yılında Ankara’da ilk telefon Santrali kuruldu. Devam eden dönemde ilk şehirlerarası bağlantı da İstanbul ve Ankara arasında 1929 yılında yapıldı. Uzun yıllar telefonların bağlanması için otomatik olmayan santraller kullanıldı. Bir yerden başka bir yeri aramak için önce santral aranıyor ve santralden konuşmak istediğiniz numarayı bağlatmaktaydınız. Bu durum 1973 yılında otomatik santrallerin kurulmaya başlanmasıyla ortadan kalktı. Teknolojik gelişmeler ile yalnızca evlerde ve bazı özel araçlarda kullanılabilen telefonlar artık cep telefonu adıyla çok daha küçük ve mobil bir hale büründüler. Zamanla daha küçük ve daha komplike bir hale gelen cep telefonları 2010’lu yılların başında ise akıllanmaya başladı. Teknolojinin ilerlemesine göre insanlar telefonların giderek daha küçük hale geleceğini düşünmekteydiler. Ancak bunun tam tersi şekilde bir ilerleme yaşandı. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile artık telefonlar daha da büyümeye başladılar.

Samsung Galaxy M20 ile Akıllı Telefonların Yükselişi

 Samsung Galaxy M20 ile Akıllı Telefonların Yükselişi

Günümüzde Samsung Galaxy M20 gibi modellerle temsil edilen akıllı telefon dünyasının kökleri çok daha eski zamanlara dayanmakta. İlk akıllı ve dokunmatik telefon atağı Amerikalı bilgisayar şirketi olan IBM’den geldi. 1993 yılında piyasaya sürdükleri Simon isimli çok işlevli telefonları günümüz akıllı telefonlarının da atası olarak görülüyor. Simon telefon olma özelliğinin yanı sıra pek çok işlevsel yeteneğe de sahipti. İlk olarak bir telefon fihrist ve hesap makinesi gibi günlük işlere yardımcı pek çok uygulaması vardı. Ayrıca o dönem iletişim için çok fazla tercih edilen faks özelliğini de bünyesinde barındıran bir modeldi. Ancak piyasa fiyatının çok yüksek olmasından dolayı beklenilen satış başarısına ulaşamadı. Akıllı telefon alanında deneme yapan diğer bir şirket ise döneminin en büyük telefon satıcısı olan Nokia idi. 1996 yılında çıkardıkları modelde telefona bir klavye ekleyen ve açılır kapanır bir yapıya sahipti. Samsung Galaxy M20 özellikleri ile karşılaştırıldığında çok ilkel duran bu model telefona klavye koyulması bakımından önem arz etmektedir. Bilgisayarlar ile telefonları birleştirmek için çabalayan üreticiler o dönem çıkan kısmen akıllı telefonlara faks çekebilme özelliği vazgeçilmezlerden biriydi. 1997 yılında diğer bir büyük telefon üreticisi Ericsson’da akıllı telefon dünyasına girdi. Samsung Galaxy M20 ekran boyutlarına sahip veya dokunmatik ekranlı telefonlar ise 2000’li yılların ikinci yarısında üretilmeye başlandı. İlk olarak sahneye tuşlu telefonları çıktı ve büyük başarı elde ettiler. Ardından kaydırmalı modeller tuşlu olan versiyonların ardından tercih edilen teknolojiler arasında bulundu. Katlanır kapaklı telefonlar da oldukça fazla beğenilen ve bu yıllarda sevilerek kullanılan telefonlardan oldular. Daha sonraları kısmi dokunmatik yüzeyler kullanılmaya başlandı. Bu noktadan sonra ise bu kullanışlı stil geliştirildi. Daha pratik kolay ve teknolojik bir özellik kazanmasının yanında estetik açıdan kullanıcıların çoğuna hitap etmeyi de başardı. Telefonların gelişimi daha birçok estetik ve teknolojik alanda devam etti. Örneğin Samsung Galaxy M20 4GB RAM ile desteklenmekte. Bu güç günümüzde kullandığımız bazı bilgisayarların işlemci gücünden daha fazla. Samsung Galaxy M20 akıllı telefon ve diğer modellerinin kullanılmaya başlanmasının ardından sektörde büyük söz sahibi oldu. Samsung Galaxy M20 inceleme yazısı arayanlar için iyi haberse pek çok eleştirmen tarafından çok beğenilip ve yüksek puanlara layık görülmüş olmasıdır. Geniş kullanıcı aralığında her ihtiyacı karşılayan ve bütçe dostu telefonlar tercih edilmektedir. Bu açıdan Samsung Galaxy M20 fiyat performans olarak rakiplerini geride bırakmaktadır.

Hayatı Kolaylaştıran Samsung Galaxy M20

Hayatı Kolaylaştıran Samsung Galaxy M20

Son on yılda insanların vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonların bazı zararlarının yanı sıra pek çok faydası da bulunmakta. Öncelikle Samsung Galaxy M20 kamera özellikleri pek çok fotoğraf makinesinden daha düzgün ve stabil bir çekim imkanı sunmakta. Bu açıdan insanlar tatillerinde veya özel günlerinde yanlarında büyük bir kamera gezdirmektense minik bir telefonla bu sorunun üstesinden gelmekteler. Bunun yanı sıra Samsung Galaxy M20 64 GB gibi bir saklama alanını kullanıcısına sunmakta. Ayrıca telefonunda daha fazla alan isteyenler için Samsung Galaxy M20 128 GB seçeneği de yoğun talep görmektedir. Günümüzde pek çok işimizi internet üzerinden hallettiğimiz için kullandığımız telefonun büyük bir saklama alanına sahip olması büyük önem arz etmektedir. Ayrıca çekim yaparken Samsung Galaxy M20 ultra kamera seçeneğinden yardım alarak yüksek çözünürlüğe sahip videolar çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra günümüzde telefon bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Ekran yapıları ve çerçeveleri ile birbirlerinden ayrılmakta ve kullanıcısının bir parçası olarak göz önünde bulunmaktadır. Bu açıdan telefonunu süslemek isteyenler için pek çok Samsung Galaxy M20 kılıf çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca telefonunu kılıfsız kullanmak isteyenler için cihazın kendi rengini de seçebilme imkânı bulunmaktadır. Örneğin Samsung Galaxy M20 mavi veya yeşil gibi renk seçenekleri dahi bulunmaktadır. Samsung M20 incele denildiğinde ilk bakılması gereken yerlerden birisi telefonun bataryasıdır. Günümüzde pek çok telefon kullanıcısı cihazının hemen biten bataryasından şikayet etmektedir. Samsung Galaxy M20 batarya gücü açısından rakiplerinin önünde yer almaktadır. Ayrıca hızlı şarj edebilme gibi yeteneklere de sahip olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Telefon sahiplerinin bir diğer sıkıntısı ise birbiri ile uyumlu olmayan şarj aletleridir. Samsung Galaxy M20 şarj aleti olarak Samsung marka telefonların ve pek çok Android telefonun kullandığı soketleri kullanmaktadır. Akıllı telefonlar ile hayatımıza giren gerçeklerden biri de kırılan ekranlar. Telefonuna herhangi bir koruyucu takmak istemeyen kişilerin başına gelen bu olayın sonuçları oldukça pahalıya patlayabilmektedir. Piyasada her telefona uygun koruyucu bulunmamaktadır ancak kolaylıkla Samsung Galaxy M20 kırılmaz cam bulabilirsiniz. Bu şekilde telefonunuzun ekranını darbelere karşı korumalı hale getirebilirsiniz. Telefonunuzun garanti dahilinde olması ise cihazınızda bulunması gereken en önemli özelliklerden biri. Özellikle kırılma ve bunun gibi hasarların yanı sıra cihazınızın içinde meydana gelebilecek herhangi bir aksiliğe karşı garanti tam bir kurtarıcı olmaktadır.

Samsung Galaxy M20 İçin Faydalı Bilgiler

Samsung Galaxy M20 İçin Faydalı Bilgiler

Günümüzde akıllı telefonlar kullanıcılarına pek çok özellik sunmaktadırlar. Ancak bu özelliklerden pek çoğu kullanıcı tarafından bilinmiyor veya kullanılmıyor. Bu açıdan tercih edeceğiniz telefonun özelliklerini kendi ihtiyaçlarınız karşılaştırdıktan sonra almanız büyük önem taşıyor. Örneğin Samsung Galaxy M20 teknik özellikleri ile piyasadaki pek çok telefondan daha üstündür bunun yanı sıra üstün kamera ve saklama alanı ile kullanıcısının pek çok işini görmesi için tek başına yeterli olmaktadır. Ancak telefonlar zamanla eski performanslarını vermemeye başlamaktadırlar. Bu noktada performansını korumak için Samsung Galaxy M20 nasıl kullanılmalı birçok alıcı merak etmektedir. İlk olarak telefonunuzun batarya sağlığını korumak istiyorsanız telefonunuz şarjda iken kullanmamaya özen göstermeniz gerekir. Özellikle telefonunuz şarjda iken oyun oynamak bataryanızın hızla eskimesine yol açacakt��r. Samsung Galaxy M20 bilinmeyen özellikleri denildiğinde akla ilk hızlı şarj olabilme gelmektedir. Bu sayede telefonunuzu çok hızlı şekilde şarj edebilmekte ve zamandan ve enerjiden tasarruf edilmektedir. İkinci ve telefonunuz ile alakalı en önemli özelliklerden biri olan bellek kapasitesi zamanla gereksiz dosyalarla dolabilmektedir. Bu noktada dolu bellekli telefonlarda donma ve takılma veya yavaşlama gibi durumlar yaşanmaktadır. Örneğin Samsung Galaxy M20 32 GB kullanan birisi yaklaşık bir yıl içinde belleği doldurabilmektedir. Telefonunuzun belleğini korumak için ilk olarak gereksiz uygulamaları telefonunuzdan silmeniz gerekmektedir. Ayrıca belli aralıklarla telefonunuzun ön belleğini temizleyerek hafızanızı koruyabilirsiniz. Ayrıca telefonu kullanım seçeneklerinize göre daha geniş ekranlı veya daha yüksek çözünürlük sunan seçenekler vardır. Bir bilgisayar kullanarak halledebileceğiniz tüm işlerinizi bu geniş ekranlı telefonlar ile rahatlıkla halledebilirsiniz. Ancak bu tür telefonlarda ekran sağlığına dikkat etmek gerekmektedir. Çizilmelere ve çatlaklara karşı korumak için koruyucu ekran kullanılması önerilmektedir. Bu şekilde bir darbe esnasında telefon ekranı değil koruyucu ekran zarar görmektedir. Telefonunuz hakkında en önemli noktalardan birisi ise kullandığı işletim sisteminden geçmektedir. Cihazınızın kullandığı işletim sistemi son model ve sürekli yeni güncellemeler ile desteklenmelidir. Sürekli gelişen ve değişen telefon ve uygulama dünyasını yakalayabilmek için telefonlarında sürekli yazılım güncellemesi yapması gerekmektedir. Bu noktada Samsung Galaxy M20 fiyat ve özellikleri gibi etmenlerin yanı sıra sürekli desteklenen işletim sistemi ile de dikkat çekmektedir.

Samsung Galaxy M20 Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Samsung Galaxy M20 Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Samsung Galaxy M20 64 GB özellikleri denildiğinde ilk akla gelen tam bir fiyat performans ürünü olduğudur. Günümüzde piyasada bulunan pek çok telefon çeşidinden bazıları ucuz ama kalitesiz bazıları ise herhangi bir özelliği olmamasına rağmen gereksiz derecede pahalıdır. Bu ortamda Samsung Galaxy M20 32 GB’lık hafızası ve pek çok teknolojik özelliği ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Tasarımsal özellikleri ile üst segment telefonlardan biri olan Samsung Galaxy M20 renkleri ile de kullanıcısına geniş bir seçim şansı sunuyor. Telefonun özellikleri arasında ise parmak izi okuyucunun yanı sıra yüz tanıma sistemi de mevcut. Bu şekilde telefonunuza istemediğiniz kişilerin bakmasını en teknolojik yollarla engelleyebiliyorsunuz. 6.3 inç gibi geniş ve yüksek çözünürlüklü akıcı bir ekrana sahip olan telefon dokunuşlara verdiği tepki hızı ile eleştirmenlerden yüksek notlar aldı. Full HD bir ekrana sahip olan telefon göz yormayan yapıya sahip. İçerisinde seçilen modele göre 3 GB veya 4 GB’lık ram bulunmakta. Telefonumuz kamera olarak 2 arka ve bir de ön kameraya sahip. Arkadaki ana kamera 13 megapiksel çözünürlük değeri ile hem fotoğraflarınız için hem de video çekimi için yüksek çözünürlük sağlıyor. Ayrıca bu kameralar geniş açılı bir lens kullandıkları için 120 dereceye yakın alanı görüntüleyebilme imkânı sağlıyor. Bunun yanı sıra yüksek Wi-fi algılayıcısının yanı sıra son teknoloji bluetooth algılayıcıları yer almakta. Tüm bunların yanı sıra çift sim kartı alıcısı ve FM radyo özelliği ile pek çok işinizi halledebilen tek bir telefon yapısına sahip. Samsung Galaxy M20 yorum kategorisinde pek çok özelliği öne çıksa da bunlardan en önemlisi fiyatına göre kullanıcısına en iyi performansı sunan ürünlerden biri olduğu yönündedir. Samsung Galaxy M20 32 GB fiyat olarak benzerlerinden daha uygun olduğu için ülkemizde en çok tercih edilen telefonlardan biri konumunda. Günümüzde telefon almak isteyenlerin başlıca isteklerinden olan kaliteli fotoğraf çekebilme yeteneği ve mobil oyunları rahatça oynatabilmesi ile öne çıkıyor. Son yıllarda büyük patlama yaşayan telefon oyunculuğu için güçlü bir batarya ve hassas ekranlı cihazlar talep edilmekte. Bu noktada m20 farkını ortaya koyarak bataryası ve ram gücü ile rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor. Telefon almak isteyenler için Samsung Galaxy M20 kullanıcı yorumları ve büyük indirimleri ile Trendyol’da yer alıyor.