Şampuan

14755 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Şampuan

Saçların temiz ve bakımlı görünümünün anahtarı saçın ihtiyaçlarına yönelik şampuan kullanımıdır. Şampuanlar duşta nemli saça uygulanıp durulanabileceği gibi kuru saça uygulanan ve pudra formunda saç derisine yedirilen kuru çeşitler de bulundurur. Kadınlara, erkeklere, çocuk ve bebeklere özel tasarlanan ürünler, farklı saç ihtiyaçlarına yanıt veren alternatifler, kokusu ile fark yaratan çeşitler ürün opsiyonlarını oluşturur. Günlük temizlik için tercih edilen ürünlerin her duşta saça uygulanması ve ardından ilgili serinin saç bakım kremi veya maskesi ile bakım rutininin tamamlanması öngörülür. Bazı şampuanlar içinde krem de bulundurarak ekstra krem kullanımının gereğini karşılar ve ürünün tek başına kullanılması da yeterli olur. Kuru şampuanlar ise günün her anında, saça hacim kazandırmak ve temiz bir görünüm vermek için kolaylıkla kullanılabilir.

Şampuan Markaları

Şampuan markası seçerken kullanıcılar ürünlerin özelliklerine, içeriğine, vaatlerine ve ürün çeşitliliğine bakabilir. En bilinen markalar arasında Gliss, Head and Shoulders, Schwarzkopf, Pantene, Elidor, Clear, Blendax sayılabilir. Klasikler arasında yer alan markaların yanı sıra bitkisel içerikleri ile öne çıkan Herbal Essences, Botanicals Fresh Care veya profesyonel bakım sağlayan Kerastase, Babe, Insight, Ducray sayılabilir. Daha çok eczanelerde satılan kozmetik ve dermokozmetik markalarının da şampuanlarına rastlanabilir. Bu şampuan markaları arasında Vichy, Bioderma, La Roche Posay bulunur. Alerjen ciltlere, dermatolojik rahatsızlıklara veya saç ile ilgili özel bakımlara, tedavilere başvuranlar bu ürünleri tercih etmektedir.

Şampuan Seçimi

Kullanıcıların şampuanlar arasından seçim yaparken çevrelerinden aldıkları şampuan önerileri, uzman görüşleri, reklamlar ve ürün tanıtımlarını dikkate aldıkları bilinmektedir. Şampuan önerisi yapılırken kişinin ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Boyalı saçlar, kepek, saç dökülmesi, kuruluk, yağlanma, şekillendirme sorunları için farklı ürünler bulunur. Saçlarının rengini değiştirmek isteyenler için mavi, gri ve mor şampuanlar saçın altındaki rengin akmasına, görünmez olmasına yardımcı olur. Şampuan seçiminde dermatolog, eczacı, kuaför ve saç bakım uzmanlarından destek alınabilir. Bebek ve çocuk şampuanlarında boya ve kimyasal içermemesi şampuan için tercih sebebi olabilir. Göz yakmayan şampuanlar da yine çocuk ürünlerinin öne çıkan özellikleri arasında yer alır. Çocukların cildinin pH seviyesi farklı olduğu için ürünlerin yetişkinler tarafından kullanılması tavsiye edilmez. Erkek şampuanları ise çoğunlukla kısa olan, kadın saçlarına göre daha sert yapıdaki ve sıklıkla dökülme sorununu işaret eden erkek saçlarına özel bakımlar vadeder.

Şampuan Markaları ve Fiyatları

Şampuan fiyatları markalara, ürün çeşitlerine, paketlerin içeriklerine göre değişiklik gösterir. Organik veya bitkisel içerikli ürünler kimyasal içerikli şampuanlardan daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Özel bakım şampuanlarının, sıradan temizleyici ürünlerden daha yüksek fiyatlı olması beklenir. Kimi şampuanlar saç kremi, maske ve şekillendirici sprey ürünleri ile beraber set halinde kullanıcılara ulaşabilir. Setler tekli ürünlerden birim fiyatta daha avantajlı olsa da paket halinde daha yüksek rakamlarla etiketlenmeleri beklenir. Dermokozmetik ürünler, profesyonel bakım vadeden markalar, bilindik şampuanlardan daha pahalı görülebilir. Kullanıcıların seçim yaparken ürün içeriklerine, paket kapsamına, gramajlara ve ürün vaatlerine dikkat etmeleri doğru seçim için öneriler arasında yer alır.

Şampuan boya durumu, saçın sorunu, kişinin cinsiyeti, üründen beklentisi, bütçe ve ihtiyaçları üzerinden yüzlerce alternatif arasından seçilebilir. Trendyol, farklı markaların çeşitli ürünleri ile tüm şampuan gereksinimlerine yanıt verecek ürün gamına sahiptir. Siz de ürünler arasından dilediğiniz şampuanı seçerek alışverişe başlayabilir, ürün detay sayfalarından şampuan özelliklerini inceleyerek ürünü sepete atabilirsiniz. Sipariş adımlarını takip ederek zahmetsizce siparişinizi tamamlayabilir, kişisel bakım için ihtiyacınıza en uygun ürüne hemen sahip olabilirsiniz.