Salomon Ayakkabı

1303 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Salomon Ayakkabı

Salomon Ayakkabı

1947 yılında kurulan Salomon, trekking, tırmanma, kayak, snowboard, macera yarışları gibi doğa sporları ile ilgilenen spor severlere dayanıklı ve rahat ayakkabı modelleri, giyim ürünleri ve spor ekipmanları sunuyor. Fransa menşeli marka, günümüzde dünyanın her köşesinde milyonlara ulaşıyor. Doğa ile iç içe olmak isteyenlere rahatlık sunan Salomon ayakkabı çeşitleri, benzersiz detayları ile modern şehir hayatına da ayak uyduruyor. Salomon outdoor ayakkabılar, hareket kabiliyetinizi artıran hafif yapıları, ayaklarınızı kavrayan kusursuz kalıpları, konforunuzu artıran teknolojisi ve sağlamlığı ile outdoor spor meraklılarından tam not alıyor. Kaliteli materyal kullanılarak üretilen ayakkabılar uzun yıllar boyunca en zorlu koşullarda size eşlik ediyor. 

Tasarımı ile şehir yaşamına da ayak uyduran ayakkabı modelleri gündelik hayatınızda sportif tarzınıza vurgu yapıyor. Kadın, erkek ve çocuk kategorileri altında bulabileceğiniz Salomon spor ayakkabı modelleri, geniş numara aralığı ile beğeni topluyor. Salomon ayakkabı indirimli fiyat seçenekleri ile Trendyol'da sizi bekliyor.

Maksimum Rahatlık Sunan Trekking Ayakkabıları

Trekking, doğadan kopmak istemeyen spor severler için en keyifli aktivitelerden biri olarak kabul ediliyor. Kelime anlamı doğal engellerle kaplı bir bölgeyi herhangi bir ulaşım aracı kullanmadan aşmak olan trekking için olmazsa olmaz ekipmanların başında özel tasarlanmış trekking ayakkabıları geliyor. Yumuşak çamur yüzeylerden, kayalıklardan ya da taşlı patikalardan oluşabilen yürüyüş rotaları için rahat, dayanıklı ve koruyucu ayakkabılar en önemli ekipmanınız oluyor. Böylece zorluk derecesi en yüksek olan rotaları bile güvenli ve keyifli yollara dönüştürebilirsiniz.  

Salomon, adrenalin tutkusundan hiçbir zaman ödün vermeyenler için farklı hava koşullarına ve zemin özelliklerine uygun trekking ayakkabı modelleri sunuyor. Salomon trekking ayakkabı çeşitleri keyifli bir yürüyüş için tüm beklentilerinizi karşılıyor. Hafif deri ve sentetik materyaller kullanılarak üretilen trekking ayakkabı modelleri aktivite sırasında maksimum rahatlık vadediyor. Kış ayları için tasarlanan ürünler yalıtımlı yapıları sayesinde vücut sıcaklığınızı korumanıza olanak tanıyor. Yüksek bilekli kışlık ayakkabı modelleri ayak bileklerini saran tasarımı sayesinde soğuk havanın yukarıdan girmesini de engelliyor.

Zemin koşullarına uygunluk genel olarak taban yapısı ile belirleniyor. Yumuşak ve çamur zeminde rahat bir şekilde ilerlemenize olanak tanıyan dış taban yapısı ile kuru toprakta ya da kayalıkta güvenli adım atmanızı sağlayan taban yapısı farklılaşabiliyor. Salomon, kullandığı teknolojiler sayesinde farklı yüzeylerde güçlü zemin tutuş sunuyor. Örneğin özel tasarım geometrik yapılı kauçuk Contagrip dış taban sistemi, farklı arazi yüzeylerinde zemine mükemmel bir şekilde tutunuyor ve engebeli arazide güvenle yol almanıza destek oluyor. Taban üzerindeki tutunma çıkıntıları ıslak ya da kuru yüzeyde adımlarınızı güvenli olarak atmanıza yardım ediyor. 

Salomon yürüyüş ayakkabı modelleri, ayakların nefes almasına izin veren ve böylece zorlu hava şartlarında terleme ve nem nedeniyle rahatsızlık hissini en aza indiren astar yapısı sayesinde hedeflediğiniz kilometrelere ulaşmanıza yardımcı oluyor. Her zaman ayakların kuru kalmasına olanak tanıyan nefes alabilir yapı, ayak sağlığınız açısından da büyük önem taşıyor. Maksimum dayanıklılık, rahatlık ve koruyuculuk için Salomon outdoor ayakkabı outline grubunda yer alan modelleri inceleyebilirsiniz. 

Performansınızı Destekleyen Koşu Ayakkabıları

Salomon koşu tutkunları için tasarladığı ayakkabı modelleri ile de dikkat çekiyor. Doğa koşularında dikkat edilmesi gerekenlerin başından adımlarınızı güvenle atmanızı sağlayacak ayakkabılara sahip olmak geliyor. Koşu ayakkabılarının ayaklarınızı tam olarak kavraması, esnek ve hafif olması, kaymaya ve burkulmaya karşı koruma sunması gerekiyor. Salomon da koşu meraklıları için tüm bu özellikleri bir araya getiriyor. Ayaklarınızı mükemmel bir şekilde saran, esnek yapısı ile adımlarınızı kolaylaştıran ve engebeli arazide kendinizden emin bir şekilde ilerlemenizi sağlayan ayakkabı modelleri her koşulda gerçek performansınızı sergilemenize olanak tanıyor. Sensifit teknolojiye sahip olan modeller orta tabandan bağcıklara kadar ayaklarınızı kavrayarak ayakkabının ayak şeklini almasını sağlıyor. Böylece adımlarınızı mükemmel bir şekilde kontrol edebilir, belirlediğiniz rotada güvenle ilerleyebilirsiniz. Koşu ayakkabılarının hafif yapısı antrenman esnasında maksimum konfor vadediyor.

Salomon koşu ayakkabıları yastıklama sistemi ile de dikkat çekiyor. Yüksek yastıklama işlevi, koşu esnasında güçlü enerji dönüşü sağladığı için günün sonunda yorgunluk hissini de en aza indiriyor. Ayrıca marka, koşu esnasında tabanlık ve ayak arasına kum, toz ya da çakıl gibi rahatsız edici atıklar birikmemesi için ayakkabılarında anti-debris mesh astar kullanıyor. Kum önleyici astar, kuru ya da çakıllı yüzeyde biriken artıklar nedeniyle performansınızın düşmesine engel oluyor. Her şartta enerjinizi göstermenizi sağlayan ayakkabılar her ayak numarasına uyum gösteriyor. Geniş bir aralık sunan Salomon ayakkabı ölçüleri sayesinde ayaklarınız için en rahat modeli bulabilirsiniz. Salomon ayakkabı beden tablosu, sizin için en doğru ölçüye karar vermenize yardımcı oluyor.

Soğuk Kış Ayları İçin Outdoor Bot Çeşitleri

Salomon kışlık ayakkabı çeşitleri, ayakların üşümesini önlerken, kaygan ve donmuş zeminde de rahatlık sağlıyor. Kalın kauçuk taban, zeminde gelebilecek soğuk havanın ayaklarınıza ulaşmasını önlüyor. İç kısımda bulunan astarda, sıcak tutan tekstil kullanılıyor. Yüksek bilekli tasarıma sahip olan Salomon ayakkabı bot modelleri ayak bileklerinizi kavrıyor ve güvenliğinizi artırıyor. Kolay ayarlanabilir bağcık sistemi sayesinde ayakkabı, ayaklarınızı ve bileklerinizi kusursuz bir şekilde sarıyor. Mud guard çamurluk bulunan modeller maksimum yüzey teması ile güvenli tutunma sağlıyor ve çamurlu yumuşak zeminde adım atmanızı kolaylaştırıyor. Islak ve kaygan zeminde dengenizi korumanızı sağlayan orta taban, keyifli bir yürüyüş deneyimi sunuyor. Aradığınız bot modellerini yeni sezon orijinal indirimli Salomon ayakkabı grubunda bulabilirsiniz. Dilerseniz Salomon ayakkabı outlet kategorisini de inceleyebilirsiniz. 

Dayanıklı Tasarım

Salomon erkek ayakkabı ve Salomon kadın ayakkabı çeşitleri dayanıklı tasarımı ile en zorlu koşullara ayak uyduruyor. Doğada koşu ya da yürüyüş için tasarlanan Salomon outdoor ayakkabı modelleri, kaliteli materyal kullanılarak üretiliyor. Tırmanmaya özel ürünler sert zeminlerin aşındırıcı etkisine karşı formunu kaybetmiyor ve adımlarınızı güvenli bir şekilde atmanıza olanak tanıyor. Üst sayada kullanılan özel materyal darbelere karşı ayaklarınızı koruyor ve uzun yıllar boyunca güvenli kullanım sunuyor. 

Salomon ayakkabı modelleri özel taban tasarımı ile de beğeni topluyor. Sağlam kauçuk dış taban, engebeli arazide ve zorlu zeminlerde aşınmaya karşı dayanıklılık vadediyor. Dayanıklılığı kullanılan materyal yanında tasarımdaki yapıştırma şekli de etkiliyor. Ayakkabının taban ve saya bölümlerinin dayanıklı dikişlerle birbirine eklenmesi, kullanım ömrünü ve dayanıklılığı artıran faktörler arasında yer alıyor.

Su Geçirmez Özellik

Outdoor spor ayakkabılarda su geçirmezlik özelliği rahatlık için olmazsa olmaz faktörlerden biri oluyor. Salomon su geçirmez ayakkabı özellikleri de en zorlu hava ve zemin şartlarında maksimum konfor sunuyor. Ayakkabılarda kullanılan Gore-tex teknoloji ayaklarınızın her zaman kuru kalmasına olanak tanıyor. Gore-tex, su geçirmeyen ve hava aldıran bir membran türünü ifade ediyor. Bu membranlı kumaşların kullanıldığı ürünler de delinmedikçe ya da yırtılmadıkça ıslaklığa karşı koruma sunuyor. Gore-tex aynı zamanda özel gözenek tasarımı sayesinde terin dışarı atılmasını da sağlıyor. 

Salomon su geçirmez ayakkabı modelleri sayesinde yağmur başladığında yürüyüşünüze devam edebilirsiniz. Ayakkabı ve bot tasarımlarında kullanılan Gore-tex astarla zemindeki su birikintilerinden çekinmenize de gerek kalmıyor. Teri de hızlı bir şekilde ayakkabıdan uzaklaştıran Gore-tex özellik hem Salomon yazlık ayakkabı hem kışlık ayakkabı modellerinde kullanılıyor.  

Darbe Emici Taban, Güçlü Yastıklama

Salomon, dış taban tasarımı ile zorlu arazilerde maksimum rahatlık sağlıyor. Darbe emici taban, özellikle sert zeminlerde yerden gelen darbeleri en az şekilde hissetmenize destek oluyor. Darbe emicilik kayalık ya da taşlı arazilerde yürüyüş yaparken konfor vadediyor. Patika koşularında da özel taban tasarımı ile kilometre hedeflerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Salomon ayakkabı modelleri yastıklama özelliği ile de dikkat çekiyor. Yastıklama işlevi özellikle koşu ayakkabılarının olmazsa olmazı oluyor. Bir çeşit taban teknolojisini ifade eden kavram, her adımda enerji dönüşüne imkan tanıyor. Enerji dönüşü ise adım atarken ihtiyaç duyduğunuz itici gücü vererek daha rahat ilerlemenize yardım ediyor. Güçlü yastıklama, uzun süre ayakta kaldığınızda yorgunluk hissini azaltıyor. Ağırlık genel olarak ayak topuklarında biriktiği için yastıklama da ayakkabıların topuk bölümünde bulunuyor. Salomon outdoor ayakkabı modelleri, darbe emici taban tasarımı ve yastıklama işlevi sayesinde doğada işinizi kolaylaştırıyor. 

Outdoor Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Outdoor aktiviteleriniz için ayakkabı seçiminde öncelikle kaliteye dikkat etmelisiniz. Kalite, ayakkabının uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlıyor. Outdoor ayakkabı seçerken ayakkabıyı giyeceğiniz mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Yazlık ya da kışlık ayakkabılar mevsim şartlarına göre farklı özelliklerle donatılıyor. Kışlık ayakkabı modelleri yalıtım özellikleri ile ayaklarınızın soğuk havadan etkilenmesini önlüyor. Salomon ayakkabı kışlık ve Salomon ayakkabı yazlık kategorileri altında sayısız model bulabilirsiniz. Kalite ve mevsimden başka ayakkabının malzemesi de dikkat etmeniz gereken faktörler arasında yer alıyor. Outdoor ayakkabılar genel olarak sentetik ve deri malzeme kullanılarak üretiliyor. Bu malzemeler de ayakkabının bilgi etiketi kısmında bazı kısaltmalarla ifade ediliyor. Bu terim ve kısaltmalardan ayakkabıda kullanılan malzemelere ilişkin bilgi edinebilirsiniz. Salomon ayakkabı çeşitleri, hafif, sağlam ve nefes alabilir materyalleri ile rahatlık vadediyor. 

Hangi dönemlerde ne tür outdoor aktiviteleri yaptığınız da ayakkabı seçiminde dikkate almanız gereken unsurlar arasında yer alıyor. Örneğin trekking ayakkabıları ile kaya tırmanışı için tasarlanan ayakkabıların özellikleri farklı oluyor. Ayrıca outdoor ayakkabılarda su geçirmezlik özelliği konforunuzu artırıyor. Outdoor ayakkabı seçiminde ayak numaranızı da doğru belirlemelisiniz. Kimi zaman klasik ayakkabı numaranız outdoor ayakkabıda değişebiliyor. Maksimum rahatlık için ayaklarınızın kaç numara olduğu kadar ayakkabının içinde rahat olması da önem taşıyor. Bu nedenle eğer iki numara arasında kalırsanız büyük olan numarayı seçmek daha doğru bir seçim oluyor. Salomon, geniş ölçü aralığı sayesinde her ayak numarasına uyum gösteriyor. Aklınızda Salomon ayakkabı kaç numara almalıyım? ve Salomon ayakkabı kalıpları nasıldır? gibi sorularınız varsa Salomon marka ayakkabı numaraları tablosunu inceleyebilirsiniz. Tablo Salomon ayakkabı numara seçimi konusunda en güvenilir yardımcılarınızdan biri oluyor. Ayrıca ölçü ve kalıplar konusunda Salomon ayakkabı kullanıcı yorumları da soru işaretlerinizi gidermek için başvurabileceğiniz kaynaklar arasında yer alıyor. Salomon ayakkabı yorumlar, kullanıcıların farklı açılardan değerlendirmelerini öğrenmenizi sağlıyor. 

Her Zevke Hitap Eden Ayakkabı Modelleri 

Outdoor bot ya da ayakkabı seçerken kişisel zevklerinizi ve tarzınızı da göz önüne almalısınız. Salomon, farklı renk alternatifleri ile her zevke hitap ediyor. Siyah ayakkabı modelleri her renk giysi ile rahatlıkla uyum sağladığı için sıklıkla tercih ediliyor. Füme ya da gri gibi siyahın türevleri de klasik ve sade ayakkabılar tercih eden sporseverlerin beğenisini topluyor. Marka, mavi, yeşil, kırmızı gibi renk seçenekleri ile tercih alanınızı genişletiyor. Salomon ayakkabı kırmızı yeşil tasarımlar hem sportif şıklık sunuyor hem de farklı tarzınızı ortaya çıkarıyor. Tek renkli modeller yanında çok renkli outdoor ayakkabı modelleri ile enerjik stilinizi öne çıkarabilirsiniz.

Salomon ayakkabılar yüksek ya da düşük bilekli çeşitleri ile alternatiflerinizi artırıyor. Bağcıklı veya bağcıksız modeller arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bağcıklı ayakkabılar kolay ayarlanabilir sistemi sayesinde pratiklik sunuyor. Bağcıksız outdoor ayakkabılar ise rahat giyilip çıkarılması ile beğeni topluyor. Siz de avantajlı Salomon ayakkabı fiyatları ile tarzınıza en uygun modele sahip olabilirsiniz. Trendyol Salomon ayakkabı indirim seçenekleri ile herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. 

Orijinal Salomon Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Salomon ayakkabılar özellikleri ve teknolojisi ile doğa tutkunlarının tüm gereksinimlerini karşılıyor. Farklı model ve renklerde üretilen ayakkabılar arasında tüm hava koşullarına uygun modelleri bulabilirsiniz. Peki orijinal Salomon ayakkabı nasıl anlaşılır? Bu sorunun yanıtı için bakılması gereken birkaç nokta bulunuyor. Salomon orijinal ayakkabı modellerinde LT rozeti sol topukta yer alan haznenin sol yanında bulunuyor. LT rozeti haznenin üzerinde yapıştırma şeklinde değil hazne ile bütünleşik olarak yer alıyor. Diğer bir ifade ile sol topukta bulunan LT rozetinin konumu ve topuk haznesi ile tümleşik olması ayakkabının orijinalliği hakkında size bir ipucu veriyor. Orijinal Salomon ayakkabılarda Salomon yazısı ve marka logosu kusursuz formda oluyor. Tabanlıklarda bulunan Salomon metninin harf ve fontuna bakarak herhangi bir uyuşmazlık olup olmadığınız kontrol edebilirsiniz.

Salomon ayakkabılarda kullanılan Ortholite iç tabanlık üçüncü bir kıstas olarak sayılabilir. Özel pantenti sayesinde bu tabanlık orijinal ayakkabılarda kendini öne çıkarıyor. Salomon ayakkabının orijinal olup olmadığını test ederken bağcıkları da gözden geçirebilirsiniz. Salomon ayakkabılarda bağcıklar diğer ayakkabılara göre biraz daha kalın yapıda oluyor ve farklı formda bükülüyor. Bu nedenle çok ince ve uzun bağcıklı Salomon markalı ayakkabıların orijinal olmayabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Ayrıca orijinal Salomon ayakkabıların bağcıklarının bir araya geldiği noktada dikiş izinin olmaması gerekiyor. Son olarak fiyat da kimi zaman ayakkabının orijinalliği hakkında bilgi verebiliyor. Ortalamanın çok altında teklif edilen fiyatlar karşısında dikkatli olmalı ve orijinalliği gösteren bazı kriterleri taşıyıp taşımadığını kontrol etmelisiniz.

Salomon Ayakkabı Fiyatları 

Salomon, kadın, erkek ve çocuk ayakkabı modelleri ile ailenizin her üyesine hitap ediyor. Salomon kadın ve erkek ayakkabı modelleri, hem doğada maksimum konfor sunuyor hem de şehir hayatınızda sportif tarzınıza eşlik ediyor. Salomon ayakkabı çocuk kategorisi altında yer alan modeller, özel tasarımları ile çocukların enerjik dünyasının en rahat parçası oluyor. Çocuk ayakkabısı modelleri sadece kampta ya da  yürüyüşte değil, sokakta da kullanım alanı buluyor. Suya dayanıklı modeller, enerjileri hiç bitmeyen çocuklar için ideal seçimler arasında bulunuyor. 

Marka, dayanıklılığı ve rahatlığı bir araya getiren outdoor ayakkabı ve bot modelleri ile doğa tutkunlarının dikkatini çekiyor. Koşu, yürüyüş, tırmanış gibi farklı aktivitelere özel tasarlanan modeller, hafif yapısı, güvenle adım atmanızı sağlayan donanımı ve güçlü zemin tutuş vadeden dış taban yapısı ile her koşulda gerçek performansınızı sergilemenize olanak tanıyor. Maksimum rahatlık için tek yapmanız gereken gereksinimlerinizi doğru bir şekilde belirlemek ve size en uygun modeli seçmek oluyor. Dilerseniz size en uygun ayakkabıya karar verirken Salomon bot ayakkabı tavsiye edenlerin değerlendirmelerine göz atabilirsiniz. Siz de Salomon yeni sezon ayakkabı kampanya fırsatlarını takip ederek istediğiniz ürünü uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Aradığınız outdoor ayakkabısına Trendyol üzerinden tek tıkla sahip olabilir, Salomon rahatlığının keyfini çıkarabilirsiniz.