Saklama Kabı

50263 Ürün Listeleniyor

Filtrele
Çok Satanlar
Çok Değerlendirilenler
Çok Beğenilenler
Sonraki sayfa

Saklama Kabı

Saklama Kabı

Kahvaltılık, bakliyat ya da bir kenara ayırıp daha sonra tüketmeyi planladığınız gıdalar için oldukça işlevsel olan saklama kapları farklı türde ve boyutta olabiliyor. Estetik görünüşleriyle kullanıcıların beğenisini kazanan birbirinden şık kaplar değişik renkte ve şekillerde olabiliyor. Trendyol’da bir araya gelen ve geniş yelpazede çeşitlilik sunan saklama kap modelleri her türlü ihtiyaca yanıt veriyor. Plastik, cam saklama kabı çeşitleri değişik amaçlar için farklı şekillerde tasarlandığından geniş kullanıcı kitlesine hitap etmeyi başarıyor. Ev hanımlarının yanı sıra profesyonel kullanıcılar tarafından da tercih edilen sağlıklı saklama kapları kahveden çaya, zeytinden salçaya her türlü gıdayı uzun süre saklamak mümkün olabiliyor. Sporcu saklama kabı seçenekleri ise hareket halinde olan kullanıcıların en fazla tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Bakliyatlar İçin Değişik Saklama Kabı Modelleri

Uzun süre saklanması gereken bakliyatlar için tasarlanan bakliyat saklama kabı cam tercih edenlerin kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Kullanım sırasında kapağının pratik şekilde açılmasına izin veren bakliyat saklama kabı seti ile gelen modeller, kullanıcılarına mutfakta hız kazandırıyor. Bölmeli saklama kabı cam malzemeli çeşitleri farklı türde gıdaların aynı yerde ancak ayrı ayrı saklanabilmesine izin veriyor. Bölmeli cam saklama kabı ya da bakliyat saklama kabı seti içerisine dahil olan parçalar; erzak, kahvaltılık saklama kabı gibi modeller gıdaları her gün taze şekilde tüketmeye olanak tanıyor. Cam saklama kabı seti çeşitlerinin yanı sıra çelik saklama kabı tercih edenler için de Trendyol’da birbirinden farklı ürünler bulunabiliyor. Geniş ağızlı saklama kabı ve geniş ağızlı kapaklı saklama kabı çeşitlerini dolap içinde ya da raflarda kullanmak ev hanımlarının elini rahatlatırken kapaklı cam saklama kabı seçenekleri gıdaların güve ya da küf yapmasını önlemeye yönelik kurtarıcı bir işlev üstleniyor.

Vakumlu Saklama Kabı Seti ile Uzun Süren Tazelik

Vakumlu saklama kabı seti tercih edenlerin en çok aradığı ürünler ahşap kapaklı olabiliyor. Hafifliği ile kullanıcıyı yormayan bu modeller açılırken de zorluk çıkarmıyor. Özellikle tencere yemeklerinden geriye kalan kısımları buzdolabında muhafaza etmek için ideal olan derin gözlü saklama kabı seti alternatifleri borcam saklama kabı seti ile gelen büyük saklama kabı modelleri arasında en çok tercih edilenlerden oluyor. Cam saklama kapları farklı desenlerde kapakları ile göz alırken, sağlıklı yaşamın da parçası haline geliyor. Kek ya da börekler için en uygun koşulu yaratan kek saklama kabı çeşitleri, ister pikniğe giderken isterseniz de özel günlerde yolculuk esnasında taşırken olsun güvenli kullanım sunuyor. Kilitli saklama kabı modelleri ise daha fazla güvenlik arayan kullanıcıların tercihi oluyor. Dökülmelere karşı özel olarak tasarlanan kilitli saklama kapları farklı açma kapama mekanizmasına sahip olabiliyor ancak her koşulda pratik şekilde açma kapamaya izin veriyor.

Büyük Boy Porselen Saklama Kabı Çeşitleri

Plastik saklama kabı büyük boy saklama kabı şeklinde olabildiği gibi daha küçük boylarda da olabiliyor. Saklama kabı plastik ham madden tasarlanmasına rağmen BPA içermeyen üretim materyalleri sayesinde gıdaların güvenli şekilde saklanmasına izin verirken, kullanıcıların da sağlıklı yaşamına olumsuz bir etki yapmıyor. Süt, çevresinde bulunan gıdaların kokusundan etkilenen en önemli insan ihtiyaçları arasında yer alıyor. Özellikle kapalı kapta saklanması gereken süt ürünleri süt saklama kabı çeşitlerinde rahatlıkla muhafaza edilebiliyor. Büyük boy porselen saklama kabı çeşitleri kullanıcıların fırında ya da mikrodalgada yemek hazırlarken kullanmalarına da olanak tanıyor. Vakumlu modelleri de bulunan bambu saklama kabı çeşitleri özellikle kokusunu dışarı vermeyen ya da çevre kokulardan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış baharatlıklar olabiliyor. Keskin aromaya sahip baharatlar için tercih edebileceğiniz şeffaf cam baharat saklama kabı şeklinde tasarlanmış olan modeller değişik boyutlarda olabiliyor.

Bambu Saklama Kabı Çeşitleri

Kapağı bambu malzemeden üretilmiş olan saklama kabı cam kavanoz ideal şekilde kapanırken, kullanım sırasında da kolay bir şekilde açılıp kapatılabiliyor. Kahve ya da çay gibi ürünler için tasarlanan şeffaf çay saklama kabı, kahve saklama kabı modelleri, kahvaltılık saklama kapları ile estetik şekilde birlikte kullanılabiliyor. Zeytin, peynir ya da reçel gibi kahvaltılık gıdalar için ideal olan kahvaltı saklama kabı parçalar halinde olabildiği gibi kahvaltı saklama kabı seti çeşitleri olarak da tereyağ saklama kabı, yumurta saklama kabı modelleri ile de tam bir bütünlük oluşturuyor. Petek bal saklama kabı da bu setlerle uyum içinde şık bir görünüm sergiliyor. Çelik, metal kapaklı saklama kabı çeşitleri, tercihini çelikten yana kullanmak isteyen kullanıcıların en çok talep ettikleri ürünler oluyor. Her evin ekmekleri taze tutma ihtiyacını karşılayan ekmek saklama kabı çeşitleri ise farklı desenlerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ekmeklerin uzun süre tazeliğini korumasını sağlayan ürünler değişik boyutlarda tercih edilebiliyor. Tazeliğini uzun süre saklaması istenene gıdalardan bir diğeri olan pastalar ise pasta saklama kabı çeşitleri ile estetik şekilde uzun süre buzdolabında saklanabiliyor.

Patates Soğan Saklama Kabı Çeşitleri

Her evin olmazsa olmazı patates soğan saklama kabı modelleri ile düzenli şekilde kullanım olanaklı hale geliyor. Patates saklama kabı patateslerden dökülmesi muhtemel olabilen toprak gibi kirlerin etrafa yayılmasını engelliyor. Kokusunu dışarı vermesi istenmeyen soğan gibi ürünler için ideal olan soğan saklama kabı ve kuru gıda saklama kabı modelleri arasında bulunan bakliyat un saklama kabı seti, kuru fasulye, pirinç, bulgur, mercimek gibi gıdaları şık bir şekilde muhafaza etmenize olanak tanıyor. Aradığınızda elinizin altında bulabileceğiniz setler 5’li ya da daha fazla sayıda parça içeren alternatifler şeklinde olabiliyor. 3 katlı cam saklama kabı, kullanıcıların estetik tercihlerine şık bir dokunuş yapıyor. Üst üste farklı bölmelerde kurabiye ya da çörek gibi gıdaları muhafazaya etmeyi kolaylaştıran ürünler, buzdolabı saklama kabı olarak kullanılabiliyor.

Farklı Ölçülerde Saklama Kabı Modelleri

Gıdaları muhafaza etmek için tercih edilen kaplar farklı boyutlarda satışa sunuluyor. 5 lt saklama kabı modelleri genel olarak hem işletmeler hem de ev kullanımlarında tercih ediliyor. Minik ya da küçük saklama kaplarının dışında 3 lt, 4 lt, 7 lt saklama kabı modelleri olabildiği gibi 10 lt saklama kabı ya da 15 lt saklama kabı hatta 20 lt saklama kabı alternatifleri ev kullanımları için ideal olabiliyor. 30 lt saklama kabı modelleri en çok tercih edilen ürünler arasında yer alırken 40 lt saklama kabı modelleri küçük gıda işletmeleri için uzun süreli dayanıklı kullanımlar için birebir oluyor. 50 lt saklama kabı fırınlar için, 60 lt, 80 lt saklama kabı çeşitleri restoranlar için, 90 lt saklama kabı ya da 100 lt saklama kabı hatta 120 lt plastik saklama kabı modellerinin yanı sıra 150 lt saklama kabı modelleri de oteller, lokantalar gibi işletmelerin aradığı ürünler arasında bulunuyor. Enine büyük modeller olabildiği gibi uzun saklama kabı seçenekleri de kullanıcıların aradığı ürünlerden olabiliyor.

Büyük boyutlu kaplar profesyonel mutfakların tercihleri arasında olabiliyor. Salça, bakliyat ya da ekmekler için kullanılan büyük saklama ürünlerinin büfeler ya da lokanta gibi yemek dükkanlarında kullanımı ise her geçen gün yaygınlaşıyor. Şeffaf şekilde üretilen bu şeffaf saklama kabı modelleri hijyenik bir kullanım sunarken, güvenin tesis edilmesi için de kullanıcılar tarafından özellikle tercih edilebiliyor. Küçük 3’lü saklama kabı çeşitleri aynı türde gıdaları buzdolabına yerleştirmeyi kolaylaştırırken, kalabalık ailelerde buzdolabında aranılanı bulmayı da kolaylaştırıyor. Peynir saklama kabı seti, süt ürünleri için ideal kullanım sunuyor. Termos saklama kabı ürünleri de buzdolabı dışındaki kullanımlar için oldukça işlevsel oluyor.

Yoğurt Saklama Kabı, Uzun İşlemlere Son Veriyor

Sızıntı yapmayan özelliğe sahip sızdırmaz saklama kabı ürünleri sayesinde hijyen koşulları da atlanmamış oluyor. Peynir gibi kısa sürede bozulma yaşayan süt ürünlerini bu tarz saklama kaplarında buzdolabına yerleştirmek hem düzenin sağlanmasını hem de uzun süreli kullanımı mümkün hale getiriyor. Cam kapaklı büyük boy yoğurt saklama kabı, yoğurt mayalamayı kolaylaştırdığından ev hanımlarının en büyük yardımcıları arasında yer alıyor. Cam bölmeli saklama kabı modelleri kahvaltılık çeşitleri ya da meyve taneleri için ideal kullanım sunuyor. Saklama kaplarının şekilleri dikdörtgen saklama kabı şeklinde olabildiği gibi kare saklama kabı olarak da tercih edilebiliyor. Plastik erzak saklama kabı modellerinin en önemli özelliği gıdaların hava ile temasını kesmek olduğundan kuruma ya da çürüme gibi süreçlerin oluşması da engellenmiş oluyor. Kapaklı cam kurabiye saklama kabı çeşitleri kurabiye saklamak için kullanılabiliyor. Kuruyemiş saklamak için ideal olan cam kapaklı saklama kabı çeşitleri ise kuruyemiş saklama kabı içerisindeki gıdaların estetik bir görünüm sergilemesini sağlıyor. Farklı türde kuruyemişleri ya da karışık olarak hepsini birden muhafaza etmek mümkün olabiliyor.

Saklama Kabı Fiyatları Hangi Aralıklarda Seyrediyor?

Vakumlu cam saklama kabı modelleri sebzeler için ideal kullanım olanağı tanıyor. Kilitli cam saklama kabı çeşitleri, gıdaların fazla yer kaplamaması için silikon malzemeden üretilen poşetler şeklinde de olabiliyor. Bu arada saklama kabı fiyatları cam, plastik seramik saklama kabı çeşitlerine göre farklı etiket fiyatlarına sahip olabiliyor. Bu konuda boyut ya da parça adedi de fiyatın değişkenlik göstermesine neden olabiliyor. Özellikle yeşillik saklama kabı çeşitleri son yıllarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldığından fiyatları da kullanıcıların erişebileceği fiyat aralıklarında oluyor. Tekli ürünlerden set şeklindeki kaplara kadar kampanya dahilinde olan indirimli fiyatlardan faydalanarak daha uygun etiket fiyatına istenilen ürüne ulaşmak olanaklı hale gelebiliyor.

Mikrodalga Saklama Kabı ile Ofiste Büyük Kolaylık

Evde hazırladığı özel yemeğini iş yerine götürmek isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler mikrodalgaya dayanıklı saklama kabı ürünleri arasında yer alan ve en fazla çalışanlar arasında tercih edilen mikrodalga saklama kabı çeşitleri oluyor. İçerisine konan gıdayla birlikte mikrodalgaya girebilen ısıtılabilir saklama kabı ürünleri sayesinde hem saklama işlemi hem de ısıtma işlemi tek kap sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Mutfak saklama kapları arasında akrilik saklama kabı, dikdörtgen, cam buz saklama kabı, kilitli saklama kabı büyük boy ve küçük boy seçenekleri yanı sıra kaşıklı çerez saklama kabı, ekmek saklama kabı, kullan at saklama kabı, köpük saklama kabı, salata saklama kabı, sebze saklama kabı modellerinin arasında yuvarlak saklama kabı çeşitleri bulunabildiği gibi kullan at saklama kabı modelleri de piknik gibi organizasyonlar için ideal kullanım oluşturuyor.

Çok Bölmeli Saklama Kabı Modelleri ile Farklı Gıdalar Ayrı Ayrı Bir Yerde

Genelde 2 bölmeli saklama kapları 3 bölmeli saklama kabı ya da 4 bölmeli saklama kabı hatta 5’li saklama kabı çeşitleri olarak da kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Kullanıcılar bu ürünleri özellikle beslenme kutusu olarak değerlendirmek istiyor. Öte yandan sıcak soğuk saklama kabı olarak gıdaların ısısını muhafaza edebilen bu ürünler doğrudan sofraya getirilebilecek estetikte olabiliyor. Seyahatleriniz sırasında ya da artan gıdaları kısa süre içerisinde tüketme amacıyla kullanılan bu modeller bardak saklama kabı modelleri ile bütünlük oluşturuyor. Piknikte ya da acil durumlarda kullanılan bardak saklama kaplarında her türlü içecek tüketmek mümkün olabiliyor. Sıcağa ya da soğuğa dayanıklı şekilde üretilen bu kapların kilit mekanizmaları sayesinde dökülme de yaşanmıyor.

Siyah Saklama Kabı ile Mutfakları Tamamlayan Şıklık

Genel olarak rengarenk tasarlanan saklama kabı modelleri siyah saklama kabı alternatifleri ile asil bir görünüm sergileyebiliyor. Buzdolabı saklama kapları arasında derin dondurucular için tasarlanan kemik suyu saklama kabı son yılların en çok tercih edilen ürünleri arasında bulunuyor. Sağlıklı yaşamın parçası haline gelen gıda güvenliğini önceleyen ürünler arasında muz saklama kabı çeşitleri de çabuk şekilde siyahlaşan muzların uzun süre muhafaza edilmesini kolaylaştırıyor. Katlanabilir saklama kabı kullanılmadığı durumlarda kullanıcılarına yerden tasarruf ettiriyor. Sağlıklı paslanmaz saklama kabı çeşitleri arasında paslanmaz çelik saklama kapları olabileceği gibi istenen aralıkta sıcak tutan saklama kabı, sağlıklı malzemelerden üretilmiş paslanmaz saklama kapları ya da süzgeçli saklama kabı, tarihli saklama kabı şeklinde tercih edilebiliyor. Uzun ömürlü saklama kapları kilosuna özen gösteren kişilerin tercih ettiği gıdalar için tasarlanan diyet saklama kapları olarak da bulunabiliyor.

Sporcu Saklama Kapları ile Protein Ürünleri Güvende

Öte yandan kış hazırlığı yapan ev hanımlarının tercih ettiği kavanoz gibi saklama kapları da değişik boyutlarda olabiliyor. 0,5 lt ya da 1 lt’lik ölçülerde üretilen cam kavanozlar reçel ya da diğer kış hazırlığında kullanılan besinler için ideal kullanım seçenekleri arasında yer alabiliyor. Bu kavanozların uzun ya da kısa boyluları olabildiği gibi geniş ya da dar seçenekleri de sunulabiliyor. Sporcular için özel olarak geliştirilen protein tozu gibi ürünler için geliştirilen sporcu saklama kapları arasında protein, protein tozu saklama kabı gibi çeşitler de bulmak mümkün olabiliyor. Plastik erzak saklama kabı çeşitleri arasında en fazla talep gören ürünler arasında kapaklı kaşıklı saklama kabı modelleri oluyor. Bunlar arasında özellikle annelerin tercih ettiği süt saklama kapları ya da termos mama saklama kabı zor koşullarda kurtarıcı olabiliyor.

28 Parça Saklama Kabı ile Her İhtiyacınız Karşılanıyor

Ev hanımları tarafından yaygın olarak kullanılan baklagil saklama kabı modellerinin yanı sıra börek saklama kabı, yufka ekmek saklama kabı ya da çerez saklama kaplarını bir araya getiren 28 parça saklama kabı da alternatif kullanım sunarken farklı ihtiyaçlar için değişik boyutları bir araya getiren setler daha uygun fiyatlı olabiliyor. Tek set içerisinde farklı boyutlarda kaplar olabiliyor. Örneğin az tüketilen gıdalar için küçük boyutlu kaplar bulunabilirken, daha fazla tüketilen besinler için daha fazla hacme sahip kaplar tercih edilebiliyor. Derin saklama kabı alternatifinin yanı sıra nohut, barbunya, börülce ya da kuru fasulye gibi kuru gıdalar için 4 ya da 5 adet eşit büyük boy saklama kabı barındıran setlerde, kırmızı mercimek, bulgur, pirinç gibi küçük boyutlu besinler için de ayrı eşit boyda kaplar olabiliyor.

Saklama Kap Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Farklı markalar tarafından üretilen saklama kabı çeşitlerini belirtilen prosedüre uygun şekilde kullanmak gerekebiliyor. Örneğin; tek saklama kabı farklı gıdalar için uygun olabiliyor. Ancak bunun için ürün üzerinde bulunan hava ayarı kilidini doğru kullanmak gerekiyor. Üzümün saklanma koşulu ile havucun saklama koşulu aynı olmayabiliyor. Bunun için ürün üzerinde belirtilen yönergeleri takip etmek yeterli olabiliyor. Kilitli ürünleri kullanırken kilidin tam şekilde kapandığından emin olmak gerekiyor. Öte yandan vakumlu cam saklama kabı setine dahil olan tüm kapların da hava almaması için belirtildiği şekilde havasının çıkarılması ya da kapağın tam oturacak şekilde kapatılması istenebiliyor. Mikrodalgaya ya da fırına girmesi mümkün olmayan ürünleri hiçbir şekilde mikrodalga ya da fırın gibi cihazlarda kullanmamak önem taşıyor. İnsan sağlığına önem veren markaların ürünler üzerinde belirtilen kullanım talimatlarına uymak bu konuda meydana gelebilecek yanlışlıkların önüne geçilmesini sağlayabiliyor.

Saklama Kaplarının Temizliği Nasıl Yapılır?

Gıdaları saklamak için ideal olan kapların temizliği ise kullanım konusundaki en önemli adımı oluşturuyor. Deterjanlı süngerle rahatlıkla temizlenebilen kapların bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmayacağı da ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Bazı ürünler bulaşık makinesinde yüksek derecelerde bile yıkanabilirken bazı ürünlerin kesinlikle bulaşık makinesine konulmaması isteniyor. Saklama kaplarında uzun süreli gıda muhafazası yapabilmek için öncelikle kabın temizliğinden emin olmak gerekiyor. Uzun süre boyunca gıda ile temas edecek olan istenmeyen farklı bir madde gıda bozulmalarına neden olabileceğinden tüm hijyen koşullarına uyulduğundan emin olunması gerekiyor. Öte yandan sıcağa ya da soğuğa dayanıklı olmayan ürünlerde sıcak ve soğuk gıdaların saklanmaması öneriliyor.

Derin Dondurucuya Özel Modeller

Özel olarak derin dondurucu ya da mikrodalga için geliştirilen ürünleri tercih etmek oluşabilecek sorunların önüne geçilmesini sağlayabiliyor. Uzun araştırmalar sonucunda her gıdaya uygun olarak geliştirilen saklama kaplarının kendi özelliklerine uygun olarak kullanılmaları tavsiye ediliyor. Trendyol’un kullanıcılarına sunduğu seçenekler arasından siz de kendinize uygun olan modeli hatta modelleri seçip uzun süre sağlıklı saklama koşullarını oluşturmanın konforunu yaşayabilirsiniz. Birbirinden renkli ve estetik tasarıma sahip ürünler için uygun fiyat olanaklarından faydalanabilir, değişik gıdalar için geliştirilmiş en uygun ürünlere ulaşabilirsiniz.